acher weer 'eloos Bal na Sfersmffil WK-album Panini is niet vol te sparen m Kristie Boogert weer terug in top-honderd QH2ES&33SBÜ UrfSe** SIStP ff Fans krijgen naast Hakkinen eindelijk pure racedramatiek in Monte Carlo Oranjeshirt brengt 500 s gulden op Kwajongen Parijs Kristin Boogert is terug gekeerd in de top-honderd. De 26* jarige speelster uit Zuid-Beijer- land springt op de nieuwe wereld ranglijst van 123 naar 94. Boogert dankt de terugkeer aan haar prestaties in het toernooi van Madrid. Daar bereikte ze als qua lifier de laatste acht, waarin ze verloor van de Belgische Van Roost, die in de finale tenonder ging tegen de Zwitserse Patty Schnyder. Door haar overwinningen mist ze wel Roland Garros. Door haar lan gere verblijf in Madrid miste ze de kwalificaties voorde Grand Slam m Parijs. In het plaatsingstoer- nooi drong alleen John van Lot- turn door tot het hoofdveld. Hij gaf in drie partijen slechts veer tien games af. In de eerste ronde speelt hij morgen tegen Jan Sie- merink. Het gaat om de eerste ontmoeting tussen de twee. De winnaar speelt vrijwel zeker in de tweede ronde tegen Michael Chang, elfde geplaatst. Wibïer, Kempes, Van Scheppin gen en Wessels sneuvelden in de kwalificaties. Van het kwartet reikte Kempes tot de derde en laatste ronde waarin hij verloor van de Argentijn Rodriguez. Afgemeld De Amerikaan Malivai Washing ton heeft zich afgemeld voor de Franse Open. De Amerikaanse tennisser heeft last van een knie blessure. De Duitser Bemd Kar- bacher, 167e op de wereldrang lijst, is zijn vervanger. Hij speelt in de eerste ronde tegen de Zweed Magnus Norman. Bij de vrouwen verloor Seda Noorlander, tweede geplaatst in het kwalificatietoernooi, in de tweede ronde van Petra Kamstra. Die ging op haarbeurt in de derde ronde onderuit tegen de Spaanse Bes. De Rotterdamse kwam het kwalificatietoernooi binnen op basis van haar beschermde ranking (134). Door langdurige blessures is ze uit de top-400 ge duikeld. In zulke gevallen mag de speelster dertien toernooien ge bruikmaken van de ranking op het moment van de blessure. Jk ben geen trainer voor de ge zapige middenmoot, ik zou bij voorbeeld nooit bij Sparta wil len werken." Scheidende MW-trainer Frans Körver in Sport Inter national Jk ben geknipt voor Feye- noord. Ik zou met Feye- noord kampioen van Neder land kunnen werden. Daar ben ik vast van overtuigd. Waar om? Omdat er elke week grote druk is en ik hei kleine beetje kan overbrengen. Ik kan me niet voorstellen dat Feyenoord, als ik er trainer zou zijn, in de Kuip punten zou verliezen. Het publiek daar is echt de twaalf de man, daar moet je als trai ner gebruik van maken/' Nogmaals Körver in Sport In ternational „Real Madrid heeft een fantas tisch elftalmaar is niet in ba lans. Totaal niet in balans zélfs. Het is het mooiste elftal van Europa, maar ze toorden geen Europees kampioen. Ju- ventus is net het omgekeerde een machine. Natuurlijk heb- ben ze ook talent, anders ioord je niet groot, maar Deschamps, DavidsDi Lirio kun je als voetballers niet met de Madri- lenen vergelijken. Dat zijn in de eerste plaats ploegspelen Anderlecht-trainer Ane Haan in Rumo aan de vooravond van de Champions League fi nale. „Bang voor een zwuft yül om ik absoluut niet, daarvoor zijn er ook buiten het voetbal te veel dingen die me interesseren. Daar ben ik nooit blind voor ge weest, ik heb her en der mijn di plomaatjes gehaald. Ook de journalistiek lijkt me wel wat, om maar eens iaat te noemen." Alfons Groenendijk in Voet bal International, over het le ven na zijn voetbalcarrière „Er wordt meer gecontroleerd op doping. Dat is dus een voor uitgang. Maar ach, ik heb ook wel eens gehad dat steeds ik tij dens wedstrijden gecontroleerd werd, en niet eens door loting. Dan namen ze mij, zo van, oh, die Goormachtigk, laten we die maar weer doen. Want dan we ten we zeker dater geen smet op de wedstrijd komt... Dus zo schoon is de sport misschien ook weer niet" Discuswerpster Jacqueline Goonnachtigh in De Volks krant Rotterdams Dagblad Maandag 25 mei j s=>Ai Mika Hakkinen wordt gekust door zijn vriendin Erja Hankonen na zijn overwinning in de 56e GP van Monaco. Foto EneCabanfs/EPA Monte Carlo Aan kop was de Grand Prix van Monaco net zo slaapverwekkend als de vorige vijf Formule I-races van dit seizoen. Mika Hakkinen won zijn vierde race en heeft in de WK-stand met 46 punten een straatlengte voorsprong. Achter de McLaren-coureur speelde zich racedramatiek af. Eindelijk gebeurde waarop de fans zo lang hadden gewacht. Reikhalzend hadden de Formule I-fans uitgekeken naar de GP van Monaco. Ze smachtten naar spek takel. na de vele saaie optochten in de eerste vijf races van dit sei zoen. Hakkinen en zijn Schotse teamgenoot David Coulthard do mineerden het circuit. De rest reed er een beetje voor de vorm bij. Het superieure optreden van McLaren was op zich knap, maar de Formule I-wereld, baas Bernie Ecclestone voorop, maakte zich ernstige zorgen. Inhaalmanoeuvres, spannende gevechten en botsingen waren met meer te zien. Sponsors dreig den af te haken. Alle hoop was daarom gevestigd op het smalle, bochtige stratencircuit van Mona co, De GP in het prinsendom maakte de hoge verwachtingen waar. Coulthard, de nummer twee in de WK-stand (29 punten), schoof al in de negentiende ronde van de baan. De versnellingsbak van zijn McLaren begaf het. Tweevoudig wereldkampioen Mi chael Schumacher (Ferrari) bracht de fans in extase. Hij duel leerde spectaculair met de jonge Oostenrijker Wurz (Benetton). Michael Schumacher grijpt teleurgesteld naar zijn hoofd. Hij boorde zijn Ferra ri in de vangrail en raakte zijn neusvleugel kwijt. Met nieuw materiaal kwam hij niet verder dan de tiende plaatS. Foto Oliver Multhaup/EPA Het gevecht deed denken aan de tweestrijd die Schumacher vorig jaar leverde met de Canadees Vil- leneuve of een paar jaar ervoor met de Brit Hill. 'Schuim' reed even roekeloos en verloor net als de afgelopen keren het hoofd. Schumacher loerde voortdurend op een kans om Wurz te passeren en nam risico's. De wagens van de op dat moment tweede en derde liggende coureurs toucheerden driemaal. De laatste keer was fa taal voor Schumacher. Hij boorde zijn Ferrari m de vangrail en raak te zijn neusvleugel kwijt. Met nieuw materiaal kwam hij niet verder dan de tiende plaats. Wutz crashte iets later op identie ke wijze en viel uit. Giancarlo Fi- sichella bezorgde Benetton toch een goede dag. De Italiaan fmish- Alle plaatjes worden even vaak gedrukt en verpakt. Er zijn dus geen stickers die of heel zeldzaam zijn of heel vaak voorkomen, zo staat er in het WK^S-spaaralbum van uitgever Panini te lezen. Maar'hoe fanatiek de verzamelaar en voetbalfreak ook mag sparen, het WK-album, ter ere van het ko mende wereldkampioenschap voetbal in Frankrijk, zal niet vol geraken. In het boekwerk staan onder meer de deelnemende lan den en spelers afgebeeld die aan het voetbalspektakel zullen deel nemen. Twee teams - Spanje en Iran - hebben geen toestemming gegeven om de portretten van de spelers in het stickeralbum te la ten afoeeiden. Ook de Engelse spelers Tony Adams (Arsenal), Robbie Fowler (Liverpool) en Les Ferdinand (Tottenham Hotspur) hebben geen dat gegeven. De collectie zal dus niet compleet raken. Volgens een woordvoerder van Panini heeft 'een flink aantal spaarders' al verontrust gebeld. Want hoewel het album al voor driekwart vol is, bemerken ze nu dat een aantal bladzijden opval lend leeg blijft. „We hebben op die pagina's wel aangegeven dat we de rechten voor deze spelers niet hebben, maar gezien het aantal telefoon tjes staat dat misschien iets te on opvallend vermeld. Voor de drie Engelse spelers kregen we het be richt te laat en konden we dat niet meer in het album vermelden." Bovendien komen de meeste plakkers pas tot deze ontdekking als ze inmiddels al een flink be drag aan het album hebben uitge geven. Volgens de woordvoerder is het een financiële kwestie dat sommi ge teams en spelers geen toen- stemming hebben gegeven. „De spelers ruiken nu eenmaal het grote geld. Het wordt elk toernooi lastiger om de zaak rond te krij gen." Panini is al sinds 1978 in Ne derland actief met de voetbal- spaaralbums. „Van het gentlemen-agreement dat we met veel teams en landen hadden, is weinig meer over. Mer chandising wordt steeds belang rijker en het aantal kapers op de kust groeit" Zo zijn ook de teamfoto's van Ma rokko, Chili, Nigeria en Engeland niet in het album aanwezig omdat de rechten daarvan al vergeven Hoe fanatiek de verzamelaar en voetbalfreak ook mag sparen, het WK-album, ter ere van het ko mende wereldkampioenschap voetbal In Frankrijk, zal niet vol geraken. berg. Er zijn ook mensen die het waar je naai streeft zijn. De woordvoerder had ook graag een compleet album gezien. .Maar het is met anders." Panini hoopt overigens van de dne Engelse spelers alsnog toe stemming te krqgen. „Die plaat jes kunnen dan bij ons worden na besteld." Het is moeilijk in te schatten hoe veel spaarders tevergeefs op zoek zijn naar de nietbestaande plaat jes. „Bij het wereldkampioen schap in 1994 waren er ongeveer achtduizend mensen die plaatjes bij ons hebben nabesteld. Maar dat is slechts het topje van de ijs- album niet volmaken of via ruilen met andere spaarders het album volplakken." J. Bugter, bestuurslid van de Ne derlandse Vereniging 'De Verza melaar' is op de hoogte van de problemen rond het Panini-al- bum De?e vereniging zet zich in voor iedereen die iets verzamelt, van suikerzakjes tot de bekende voetbalplaatjes. „Iets dergelijks is nooit eerder voorgekomen bij Panini. Voor de verzamelaars is het met leuk. want een vol album is natuurlijk Toch heeft hij begrip voor de situ atie. „Het is een gigantisch werk om toestemming van al die lan den te krijgen. Als ze het met rondkrijgen houdt het op." Hij verwacht niet dat de fanatieke voetbalverzamelaar het boekwerk links laat liggen. „Veel mannen sparen die albums voor hun kin deren. Elk toernooi weer. Dat er een paar teams ontbreken zal hen niet op andere gedachten bren gen. Jammer is het wel." Ook bij het Europees kampioen schap van '96 liep niet alles vlek keloos. Toen mocht Panini alleen de spelers van het Nederlands elf tal in de clubtenues afdrukken De rechten voor het oranje-shirt waren al vergeven, aldus de woordvoerder. Dit jaar waren er geen problemen met Oranje. „Veel voetballers hebben als kind plaatjes verzameld en vinden het maar wat leuk om zelf in zo'n al bum te staan. Het wordt anders als ze hun belangen door een com mercieel bureau laten behartigen. Die willen veel geld zien." Om die reden is Edgar Davids dit jaar niet in het album opgeno men. Op het gebied van deze stic keralbums behoort Panini op dit moment tot de marktleider. Naast de boeken voor de voetbaltoer nooien geeft het ook elk jaar het album uit voor de Nederlandse voetbalcompetitie. Verder verzor gen ze spaaralbums voor Disney- films en de bijbehorende figuren. Ook in Europa heeft Panini een flinke vinger in de pap. De Panini-stickers zijn voorname lijk in de tabakspeciaalzaken ver krijgbaar. De plaatjes worden in zakjes met elk vijf stickers voor 75 cent per stuk aan de man ge bracht. In de eerste oplage zyn vier mil joen van deze zakjes in Nederland verspreid. Eind deze maand wordt besloten of er nog een twee de oplage komt. Maar ook in de andere Europese landen zijn de stickers en de bijbehorende al bums in omloop. In totaal moeten voor het WK-album 561 plaatjes bijeen worden gespaard, min de 32 die niet bestaan. Tot zijn stomme verbazing trof Glenn Helder, NAC's linkerspits, vrijdagmiddag Nico Jaiink in het Dijkzigt-ziekenhuis. Sparta's middenvelder, achter het bureau van clubarts Casper van Eijck, vroeg zo routineus naar de klach ten, die hij zo serieus noteerde, dat Helder steeds meer de woor den van Jalmk („Ik werk hier hal ve dagen als assistent van Van Eyck") ging geloven. Nadat co-as sistent Jalmk zijn diagnose had gesteld, schreed Casper van Eijck als een soort Ralph Inbar binnen en begreep Helder dat hij was beetgenomen, Foeke Booy maakt zich zorgen, zo weet Dennis Krijsgman. De trainer van FC Utrecht 2 kan vol gens Sparta's aanvaller volgend te als tweede. Irvine verzachtte de pijn voor Ferrari met een derde plek. Ook het kleme Arrows-team scoorde. De Fin Salo Finishte als vierde, de Braziliaan Dimz als zes de. Alle opwinding rond Schuma cher, Wurz en Coulthard was niet aan Hakkinen besteed. De Fm reed onbedreigd naar de vijfde overwinning uit zijn loopbaan. „De zeven vorige keren dat ik hier reed," zei hij, „kwam ik niet eens aan. Het was een droom voor mij om hier te winnen." Dagelijks worden in en rond stadion Galgenwaard loten verkocht voor de actie Dar-ul- Sukun, het Pakistaanse tehuis voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen. Met die van ex-premier Ruud Lub bers erbij waren het er gisteren in totaal tienduizend. In de rust van wedstrijden van de Nederlandse teams maakt 'am bassadeur' Paul Litjens de winnende nummers bekend, 's Avonds verkocht Margriet Zeegers de 'golden stick' van Paul Litjens. Het slagwapen, waarmee hij 267 goals produ ceerde, wisselde voor 450 piek van eigenaar. Een Oranjeshirt, waarop alle vrouwen van Oran je hun handtekening hadden gezet, hangt aan de muur bij de hoogste bieder. Hij had er 500 gulden voor over. De En gelse mannen, ook regelmatig te gast in Karachi, spoorden de vrouwen aan de actie ook te steunen. De beurzen gingen open. De managers David Whittle en Jane Swinnerton- Ions overhandigden ruim vijf honderd gulden aan Paul Lit jens. seizoen niet over Alfons Groenen dijk beschikken vanwege een langdurige hamstnngsblessure. „Foiis op maandagavond," zong Krijgsman, die vermoedt dat Groenendijk in het tweede elftal komt, omdat FC Utrecht John O'Brien van Ajax heeft gehuurd. Danny Doesburg, de zoon van en namens sponsor de Goudse vo rige week met Sparta op Gran Ca- naria, wordt sinds zijn optreden op de dansvloer Kintje Ritsma ge noemd. Hans van der Zee schaamde zich zaterdagavond zo diep in de rust bij de 1-0 achterstand van Sparta tegen TOGB, dat hij met zijn jas over zijn hoofd naar de kleedkamer vluchtte. Met enige verbazing had bonds coach Guus Hiddink kennis geno men van het nieuws dat SBS6 het duel met Lausanne Sports live zal uitzenden. „Straks gaan ze onze trainingen ook nog rechtstreeks verslaan," zei hij wat cynisch. Het aandeel Ajax is weer iets ge klommen: van 26,90 naar 27,20 gulden. J-Jlj WIL VOOR VOL worden aangezien en het liefst in een adem w orden genoemd met zijn collega's Van Praag, Van den Her ik en Van Raay Want Karei Aal- bers, bezoldigd voorzitter van Vi tesse, lijdt aan een ziekelijke trots. Anders kan ik zijn beslissing om Henk ten Cate te ontslaan met uitleggen. Of er moet iets heel persoonlijks aan ten grondslag liggen. Misschien heeft de trainer zijn voorzitter wel eens voor éen pedant provinciaal proleetje uit gemaakt. Dat zou ik me dan nog kunnen voorstellen ook. Want nu heeft Vitesse eindelijk een trainer die aan de verwachtin gen voldoet en moet-ie weg. „Had ik dan kampioen moeten worden? luidde het logische verweer van Ten Cate, die te veel emotie wordt verweten. Nou weet ik toevallig dat Henk ten Cate best wel eens uit zijn bol kan gaan en dat hij zich als een kwajongen kan gedragen. Het liefst temidden van zijn spelers. Hij schept genoegen in het uitde len van steken onder water en bij alle denkbare spelletjes haalt hij de gemeenste trucs uit om te win nen. Zo kon hij in zijn Sparta-tijd, als hij met Alfons Groenendijk, Dolf Roks en Nico Jalinkzat te poke ren, ineens heel stiekem een kaart tevoorschijn toveren. En met tafeltennissen 'vergat' hij wel eens de stand, die hij dan prompt in zijn voordeel corrigeerde. Zoals ook met golf. Onderweg ver geten zijn tegenstrevers best wel eens hoeveel slagen hij heeft ge bruikt tot de achttiende hole en daarvan maakt Henk dan dank baar gebruik door ineens veel minder slagen op te geven dan hij in werkelijkheid nodig had. Niemand die hem daar ooit op zal wijzen, want zo is Henk. En dan gemet-ie, want hij denkt dat niemand 't in de gaten heeft. Maar Karei Aalbers - is nu geble ken - kan daar niet tegen. Hij heeft te vaak van Ten Cate verlo ren met spelletjes en dat is bij zat. Bovendien vindt hij Henk veel te eigenwijs. Hij wil nu een trainer met meer uitstraling, die geen geintjes uit haalt, die wat gereserveerder rea geert, die zich minder emotioneel gedraagt - een keurige trainer kortom, van naam. Want dat vindt de ijdeie Karei Aal bers ook heel voornaam. Een trai ner, met wie hij voor de dag kan komen, en wiens uitstraling op hem overslaat. Dat lijkt hem het einde. En dat mist Henk ten Cate in zijn ogen. Maar hoe zelfingenomen de trainer ook mag zijn, hij is altijd zichzelf. Want leut moet er zijn op z'n tijd. En die vindt hij niet in Arnhem, waardoor hij nog regel matig richting Rotterdam stuurt voor een doorzakavondje met vrienden. En dat vindt Karei Aalbers ook maar niks, want Arnhem is mets minder dan Rotterdam. Vitesse is tenslotte niet voor mets als derde geëindigd en dat Henk ten Cate nou toevallig trainer was... Iedere andere trainer had dat bereikt. Om de boel wakker te houden, zo redeneert Karei Aalbers, om vol gend seizoen weer een stapje om hoog te kunnen maken, moeten we een trainer aantrekken die dat niveau aankan. Nevio Scala, Guus Hiddink, Ruud Gullit, Carlos Pareirra zijn namen van trainers die hem zeer aan spreken. In elk geval moet het een voorko mend type zijn met tafelmanie ren, dat zich ook voorbeeldig aan de zijlijn gedraagt, dat met twee woorden spreekt, met mes en vork eet, aan een whisky nipt, maar niet van zijn wijn slurpt en een diner niet met een boertje af sluit. Een aansprekende trainer kort om, die volgend seizoen keurig zevende wordt met Vitesse. Want Karei Aalbers denkt toch zeker niet dat Vitesse ooit nóg eens der de wordt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6