10 7 Pete Sampras: de Grand Slam als droom 3s Hockeysters simpel langs India: halve finale 'Van een fusie met PPSC had best iets leuks gemaakt kunnen worden' 'Perfect Pete' wil de wetten van Roland Garros eindelijk naar zijn hand zetten Overjas en taart voor jarige Roelant Oltmans Miriam Oremans mocht - wel weer eens winnen r' Prestatieloop langs surfplas VZC grossiert in gouden plakken Nakaarten Rotterdams Dagblad Dinsdag 26 mei 1998 Vrouwen, Groep B, vierde ronde. Neder- Iand-India5-0(3-0) 9 Boomgaardti-O(sc), 28 Deiters 2-t)(sc), 29.Thate 3-0 (sb),36.Tha- te 4-0,38. Hanneke Smabers 5-0 Scheids rechters Chatas (VSt), Kato (Jap) Toe schouwers. 8500 Nederiand:Touw:MirJie Smabers. Deiters. Van den Boogaard en Boomgaardt, Lewin, Thate en Teeuwen, Donners, Van der Wie len en Dubbeldam. Vliegende wissels Han neke Smabers, Sinnige. Van den Broek, Mo- reira deMelo en Van de Kieft Zuid-Korea-Eageland3-2(2-1) Aigentinïe- Nieaw-Zeeland 2-1 (0-1) Stand: 1. Nederland 4-12 {11-3), 2 Argenti nië 4-12 (10-5), 3 Zuid-Korea 4-6 (9-9), 4 Nieuw-Zeeland 4-3 (8-10),5 Engeland 4-3 (7- 10), 6. India4-0 (2-10). Nederland enArgenti- më naar halve finales. Topscorers: 1 Towers (Aus),Coetzee(Zaf) 5, 3. Annan (Aus). Miller (Eng) 4 Mannen. Groep B, derde ronde. Australië- Maleisië 8-0 (1 -0). Sp anj e-Pakistan2-I l-Oj Engeland-Polen5*2{2-l). Stand:! Australië3-7(18-2),2 Spanje3-7{7- 4). 3. Pakistan 3-6 (15-9), 4. Engeland 3-3 11- 12).5 Polen3-1 (3-14),6 Maleisië3-1(3-16) Topscorers: 1Stacy (Aus) 7,2 Domke (Dui) 5,3 Veen (Ned) 4. Parijs. Roland Garros, 20,8 miljoen gul- den. Mannen. Enkel, eerste ronde: Sampras (VSt/l)-Martm (VSt) 6-4 6-3 6-3, Lareau (Can)-Rafter (Aus) 7-6 6-31-6 3-6 party ge staakt wegens duisternis, Steltenberg (Aus)-B!anco (Spa) 6-2 4-6 6-04-610-8, Rios (Chl/3)-Steven (NZ1) 7-5 6-2 3-6 6-3, Van Herck (Bel)-Rusedsk3(GBr/5) 64 64 64, Kafelmkov(Rus/6)-Navarra (Ita) 64 4-6 6-1 64, Muster (Oos)-Björkman (Zwe/7) 6-36-3 6-3, Woodbndge (Aus)-Kucera (Siw/9) 1-6 6-2 64 6-3, Moya (Spa/12)-Crosjean (Fra) 7- 5 6-1 64, Albert Costa (Spa/13 ï-Carlsen (Den) 6-3 6-2 6-2, Mantilla (Spa/15)- Schranz (Oos) 6-2 64 6-2,Albert Costa (Spa) -Carlsen (Den) 6-3 6-2 6-2, Norman (Zwe>- Karbacher (Dui) 6-21-6 6-3 6-1, Wayne Fer- reixa(ZAD-Sinner(Dm)7-664 7-5, Draper (Aus)-Nydahl (Zwe) 6-3 7-6 6-3,PhiLppous- sis (Aus)-Gross (Dui) 6-17-5 64, Van Gars- se (BeD-Craca (Dui) 6-1 6-1 6-1, Courier (VSO-Fromberg (Aus) 7-6 64 0-6 64, Uührach (Tsj>-WayneB!ack(Zim) 6-16-7 6- 2 6-3, Imaz (Spa)-Perlant (Fra) 7-6 3-6 6-3 3- 6 6-1, Spadea (VSt)-Nestor (Can) 5-7 5-2 op gave Nestor, Rnsppschild (Dui)-Carlos Costa (Spa) 64 6-2 64, Draper (Aus)-Ny- dahl (Zwe) 6-3 7-6 6-3, Mas (Spa>-Seii (VSt) 0-6 64 6-2 7-6, Mehgem (Bra)-Johansson (Zwe) 64 6-2 64, Sargsian (ArmJ-Henman (GBr) 5-2 opgave Henman Goeliner(Dm)- Burillo (Spa) 6-7 6-3 6-2 G-3, Delgado (Par)- Damm (Tsj) 6-2 opgave Damm, Raoux(Fra) -Mann (CRi) 6-3 7-6 7-6, Gaudenzi (Ita)- Medvedcv (Oek) 7-6 6-10-6 2-6 6-1, Enqvist (Zwe)-Pescariu (Roe) 7-6 64 04. Vrouwen, enkel Eerste ronde: Oremans (Ned)-Makarova (Rus) 6-1 1-6 6-3. Hingis (Zwi/lJ-Sanchez-Lorerwo (Spa) 6-2 6-1, Ve nus Williams (VSt/8)-Tanasugam (Tha) 6-3 6-1, Kcumikova (Rus/13)-Mauresmo (Fra) 6-2 64, Panova(Rus)-Raymond(VSt/i6) 6- 3 64, Babel (Dui t-Yoshida (Jap) 6-16-D, Ru bin (VSt)-McNeit (VSt)3-6 6-3 64, Hrdlick- ova (Tsj)-Bes (Spa) 643-6 6-3, Tatarkova (OekH3randi.(VSt) 64.64, Sugiyama (Jap) -Goiarsa (Ita) 7-5 -6-3,-Saeki Jap}-Pitkow- ski (Fra) 7-5 7-5,,Carlsson (ZweJ-Inoue (Jap) 7-5 6-1, Dechy (Fra)-Barabansjikova (WRu) 6-3-l-6,6fcl,-Andretto "(Frs)-Vento (Ven) 6-3 6-3, Smashnova (Isr)-Neiland (Let)3-6 6-3 6-2, Pratt (AusHJorrochategut (Arg) 6-0 6-2, Sawsmatsu (Jap)-Nemecko- va (Tsj) 6-3 2-6 7-5, Studenikova (SlwHQei- nova (Tsj) 6-3 6-1, Zvereva (WRu)-Labat (Arg) 6-1 7-5, Majbli (Kro/10)-Stoayanova (Bul) 6-3 6-1, Habsudova (SlwJ-Chladkova (Tsj) 64 6-0, Rittner (Dui)~Berger (Fra) 6-0 6-2, Schwartz (Oos)-Probst (Dui) 7-6 6-1, Novotna (Tsj/3kMilter (VSt) 7-5 64, De- chauma (FraJ-Loegina (Oek) 6-1 5-7 6-2, Wunderlich (VSt)-Cochetrux (Fra) 7-5 7-6, Nagyova (Slw)-McQuiIi;<. (Aus) 6-3 64, Gagliardi (Zwi}-Tauziat (Fra/12)4-6 7-5 64, Loit (Fra)-Torrens (Spa) 64 6-3, Jeyosee- lan (CanV-Nielsen (VSl) 6-0 0-6 12-10, Ta- takkova (Oek)-Brandi (VSt) 64 64, Sugiyama (Jap}-Golarsa (Ita) 7-5 6-3, Gersi (Tsj)-Scliett (Oos) 5-7 6-2 6-2, Plischke (Oos)-Spirlea (Roe/9) 6-2 64. Utrecht Lang geleden, in 1974, was het vrouwenteam van India tijdens het WK hockey in Frank rijk in staat grootse daden te ver richten. Toen, in Mandelieu, bracht India de Nederlandse vrouwen de eerste nederlaag op een WK toe (1-0). Anno 1998 is India een ploeg die in de tijd is blijven stilstaan, met een ouderwets spelconcept. Giste ren traden beide landen weer te gen elkaar aan op het WK Tot ver driet van India, dat een fiks pak slaag kreeg: 5-0. De Nederlanders konden zich na drie uiterst moeizame overwin ningen eindelijk uitleven en zo - evenals groepsgenoot Argentinië - een plaats in de halve finales vei ligstellen. De Nederlandse aan- valsters kregen volop ruimte van de opponenten, die zich vantevo- ren schijnbaar hadden voorgeno men niet te moe te worden. Of schoon India na enkele minuten in de wedstrijd de kans kreeg de score te openen, was het eenrich tingsverkeer in stadion Nieuw Galgenwaard. Voor rust kreeg de ploeg van bondscoach Tom van 't Hek maar liefst tien strafenrners, waarvan er drie eindigden in suc ces. Eenmaal rechtstreeks, een maal in de rebound en eenmaal via een uit de corner voortvloeien de stralbal. Het eerste doelpunt, uit de derde strafcomer, kwam op naam van linkerverdedigster Ageeth Boom gaardt, via de sleeppush. Boom gaardt was tot nu toe in dit toer nooi erg ongelukkig geweest bij haar pogingen, maar deze keer was het raak. Negen minuten voor rust was het de andere comerspe- cialist, Van den Boogaard, die de tweede treffer inleidde. Met haar gekeerde schot wist aangeefster Julie Deiters wel raad: 2-0. Aan voerster Thate bepaalde via de strafbal de ruststand op 3-0. Direct na de pauze ging Neder land verder, via velddoelpunten van wederom Thate en Hanneke Smabers. In de matig gevulde Galgenwaard bleek het verschil tussen beide ploegen bijna gê nant groot. India, dat reeds drie keer had verloren, kon werkelijk niets uithalen. Oranje speelde de ploeg kapot door veel te combine ren en, veel vaker, gewoon door te lopen. Bijna iedere Nederlandse kon wel een keer ongehinderd de Indiase cirkel binnenlopen. Ge zien de hoeveelheid strafcorners en kansen was de uitslag nog be schaafd. Wissels Na de 5-0 viel Nederland stil, wat scoren betreft. In het veld bleef de formatie oppermachtig. Van 't Hek liet intussen alle wissels op draven. inclusief reservedoel- vrouw Clarinda Sinnige, die Daphne Touw verving. In de halve finales komt Neder land vermoedelijk regerend olym pisch- en wereldkampioen Au stralië of Duitsland tegen. In de groep van Nederland zijn de prij zen ai vergeven, Argentinië, dat eerder op de dag Nieuw-Zeeland versloeg, gaat ook door naar de halve eindstrijd. Duitsland en Australië spelen in groep A vandaag tegen elkaar, waarmee vermoedelijk de rang volgorde aan kop van die groep bepaald wordt. Morgen bepalen Nederland en Argentinië in een onderling duel wie in B groeps winnaar wordt. Parijs Overal waar Pete Sampras opduikt, is hij favoriet. Overal, maar niet in Parijs. Niet op de gravelvloer van Roland Garros waarop Spaans de voertaal lijkt te zijn en andere wet ten gelden. Waar het geluk en het weer ook even zwaar kun nen tellen als een snoeiharde forehand, een geplaatste opslag. Iedereen valt over elkaar heen om gravelkoning Mareelo Rios, het stoutste jongetje uit de tennis- klas, toch maar tot de torenhoge favoriet uit te roepen. En Samp ras? Zijn troon wankelt, want de Chileen Rios schopt er de laatste maanden gretig tegenaan. Dan is zelfs de nummer 33 van de we reld, iemand als Todd Martin, nog gevaarlijk als tegenstander. Ja toch? Men probeerde het de niet meer zo perfecte 'Perfect Pete' aan te praten. De waarheid leerde gisteren ech ter, op de eerste dag van Roland Garros, dat in het mannentoer- nooi eigenlijk njemand zo makke lijk naar de tweede ronde wandel de als Sampras. De nummer één van de wereld leidde een strafex peditie tegen Martin: C-4,6-3,6-3. En Rios? De 'Indiaan van de ten nisbaan' demonstreerde in vier sets tegen Brett Steven allerminst de vorm, die hem de laatste twee weken toernooizeges opleverde op de gravelbanen van Rome en Sankt PÖltenr Geen nood, was uit Rios' lichaamstaal pp te maken, Roland Garros duujrt nog lang. De uitputtingslag is net losgebarsten. Niemand die dat beter weet dan Pete Sampras. Vorig jaar ging hij ook flitsend uit de startblokken in Parijs, maar strandde zijn missie na twee ronden. De beste tennis servan de wereld heeft een moei zame relatie met Roland Garros. Het obsedeert hem, de 'Coupe des Musquetaires', de fraaie bokaal van de overwinnaar. Het is de eni ge titel, die hem tot dusverre weg houdt van een persoonlijke Grand Slam. De andere drie (Wimble don, US Open en Australian Open) schreef hij bij elkaar al tien keer op zijn naam. Droom „Het is nooit uit mijn gedachte, het is een droom om hier te win nen," zegt de Amerikaan. „Dan pas hoor ik echt bij de beste ten nissers aller tijden." Hij zou dan in de voetsporen treden van bij voorbeeld de legendarische Au straliër Rod Laver. „Het probleem is alleen dat er in Melbourne, op Wimbledon en in New york er altijd zes of zeven zijn, die het toernooi kunnen win nen," weet Sampras, „maar hier in Parijs zijn het er zo'n twintig. Ook voor mij is Rios de grote favo riet en ik ben iemand die hem aar dig kan bedreigen. Dat ik hier geen favoriet ben. zegt me niet zo veel. Op Wimbledon ben ik dan weer de man. Bovendien lees ik hier niet veel kranten, mijn Frans is niet zo goed... En ik lees de Amerikaanse kranten alleen voor de basketbaluitslagen, helaas hebben de LA Lakers verloren..." Geen paniek zogezegd. Maar de man, die het internationale man- nentennis vijf jaar naar zijn hand zette, toonde zich in de voorberei ding op Roland Garros minder on aantastbaar dan in het verleden het geval was. De Fransman Fa- brice Santoro sloopte hem in Monte Carlo (6-1,6-1) en in Rome moest hij overwinnaar Michael Chang de hand schudden. En zijn eerste plaats op de ATP-wereld- ranglijst was hij ook al eens een kleine maand kwijt aan achtervol ger Mareelo Rios. Metaalmoeheid wellicht? Sampras haalt zijn schouders op. „Ik ben het afgelo pen jaar niet veel weken vrij ge weest, maar ik voel me nu fit ge noeg." Verlossen Toen Sampras over zijn twintigtal kandidaten voor de hoofdprijs sprak, bedoelde hij Greg Rusedski niet. De Brit heeft het geluk dat hij na zijn snelle neder laag tegen de Belg Johan Van Herck (in 6-4,6-4 en 64) bijna een jaar is verlost van gravelbanen. Hij opperde zelfs om in 1999 in mei maar een maandje vrijaf te nemen. De ultieme serve-volleyer heeft niets te zoeken op de trage baan- soort en kan niet wachten om weer te kunnen grazen. Na de eer ste middag op Roland Garros be gon voor de nummer vier van de wereld al de voorbereiding op het gladgeschoren gras van Wimble don - na welgeteld één winstpartij in vijf graveltoernooien. Als de voertaal op het Franse gra vel toch Engels wordt in plaats van Spaans, dan is dat met een Amerikaans accent Want na Rusedski ging ook zijn landge noot Tim Henman linea recta te rug richting kanaaltunnel; hij moest opgeven met een rugbles sure. Het werd een zwarte middag voor het Britse tennis, dat juist zo in de lift zit. „Maar ik ben hier wèi geweest," zei Rusedski nog voor het af scheid van Parijs. „Ook al kan ik hier nauwelijks uit de voeten. Veel gravelspecialisten, zoals de Spanjaarden, komen niet eens fiSfSi Pete Sampras had nietveeltijd nodig voorzijn eerste ronde tegen Todd Martfn: 6- 4,6-3,6-3. Foto Patrick Kovarlk/EPA naar Wimbledon." Op grond van zijn vierde plaats op de wereldranglijst en zeker niet vanwege zijn kwaliteiten op gra vel was Rusedski zelfs nog als vijfde geplaatst. Net als de Brit moesten de beschermde Karol Kucera (9e) en Jonas Björkman (7e) gisteren al hun hotelrekening betalen. Zeist De voltallige selectie van het Nederlands mannenhockeyteam zat gisterochtend in hotel Oud- - Londen aan de slagroomtaart. De spelersgroep vier- de op gepaste wijze de 44e veijaardag van bonds- coach Roelant Oltmans. De keuzeheer uit Oegstgeest ontving van zijn manschappen een dikke oveijas. „Voor op mijn bootje," zei hij met een glimlach. „De* spelers hebben bovendien beloofd dinsdag tegen Zuid-Korea een goede wedstrijd af te werken. Daar doe ik het voor." Het vrolijke partijtje van Oltmans verdrong de ont hutsende WK-nederlaag van zondag tegen Duitsland (1-5) enigszins naar de achtergrond. Meteen na afloop van de genadeloze afstraffing zocht het team ook ai naar ontspanning. Met vrouwen en vriendinnen di neerde Oranje uitgebreid in de binnenstad van Utrecht. „Iedereen heeft op eigen wijze het pak slaag van Duitsland kunnen verwerken," legde Oltmans j uit. Na de felicitaties en het gebak volgde gisteren in het spelershotel nog een korte maar krachtige nabe spreking van het ontnuchterende groepsduel." „We hebben vooral gesproken over de tactische discipli- ne," zei Oltmans. „Ook als we slecht spelen zoals te gen Duitsland, moeten we vasthouden aan onze af spraken, De uitvoering van het strijdplan was heel anders dan de bedoeling was. Daarover heb ik'mijn verbazing uitgesproken." -j Volgens Oltmans is het 'boek' over het Duitse machtsvertoonnu dicht. „Deze nederlaag is gelukkig niet fataal. We krijgen in het toernooi nog een her- kansing. Een nieuwe flater kunnen we ons echter niet meer permitteren. Daarom staan we niet langer stil bij de wedstrijd tegen Duitsland. Eerst komt Zuid-Korea, daarna Nieuw-Zeeland. Als bet goed is,-- zitten we daarna in de halve finales. Dan begint het toernooi opnieuw." Oltmans sloot een of twee wijzingen in zijn vaste ba-1 sisteam voor het duel met Zuid-Korea niet uit. „Soms r moet je bepaalde patronen doorbreken om iets ex tra's te brengen," stelde hij. ParijsHet aantal Nederlandse deelnemers aatVhef' enkelspeltoemooi van Roland Garros is met'zëvéhT', niet overdreven groot. Toch wordt het vandaag'een1*' onvervalste Oranjedag in Parijs, met vijf manrtëtt^brft' Brenda Schultz in de baan. De mooiste partij lijkt dé 'broedermoord' tussen Jan Siemerink en qualifier John van Lottum te worde:" Zwabberend plaatste Minam Oremans zich gister middag voor de tweede ronde. Haar tegenstander, de Russin Elena Makaröva, was kansloos in de eerste set (6-1), dicteerde de strijd in de tweede (ook 6-1),- maar was niet bij machte de wisselvalligheid van Oremans af te straffen: 6-3. Miriam Oremans kon de overwinning wel gebruiken, want haar seizoen verliep tot op heden treurig. Vaak geplaagd door blessures speelde ze tot gisteien - slechts elf partijen, met daarin twee overwinningen, De laatste dateerde zelfs al van eind februari. De heldin van het vorig jaar zo succesvolle Fed Cup- team, die de nationale ploeg heroïsch langs de Ver enigde Staten en Tsjechië loodste, werd bovendien, in de nieuwe editie van dat landentoemooi meedo- - genloos afgestraft door Monica Seles en Lindsay Da venport. Zes magere games pakte ze slechts in die ontmoeting met de Amerikaansen, waarin door de af- wezigheid van de geblesseerde Brenda Schultz de v magere toekomst van het Nederlandse vrouwenten-' nis werd blootgelegd. „Daarom komt deze overwinning voor mij op een gunstig moment," zei Oremans, die in 1994 nog Mar-",, tina Navratilova in de eerste ronde van Roland Gar- ros klopte. „Je kunt dit wel een bevrijding noemen. Ik heb nog steeds de ambitie om terug te keren bij de-*" eerste dertig. Maar de nieuwe meiden in het circüjl.'j' slaan zo hard, dat het moeilijk is om je daar weefflusmr sen te dringen. Maar ik probeer het wel. En gravel-isv. niet bepaald mijn ondergrond, die komt stótkïffffét!^ de grastoernooien." - !-■ <5 Vlaardingen Atletiekvereniging Fortuna organiseert komende woensdag (19.15 uur) een presta tieloop over tien Engelse mijl. Ook zijn lopen over 2 en 5 kilome ter op het programma gezet. Het parcours begint bij het club huis van Fortuna aan de Marnix- laan in Vlaardingen en voert langs de surfplas en door de Broekpolder, Info: 4744969, Vlaardingen - Met negen gouden, twaalf zilveren en zeven bronzen medailles1 is VZC één van de meest succesvolle zwemvereni gingen geworden bij de jaarlijkse kringwedstrijden van de zwem- bond van Rotterdam en Omstre ken (ZRO) in zwembad Aquapul- ca in Dordrecht. Renee Snoek pakte twee gouden plakken (100 meter vrije slag en 400 meter 'vrü'). Kuiten van der Steen deed niet voor haar onder met tweemaal goud (100 meter vlinderslag en 200 meter 'wissel'). Paul Brinkman volgde met een eerste plaats op de 200 meter rug slag, Laura Kormann greep even eens goud (100 meter vrije slag) net als Finn van der Bas (100 me ter rugslag) en Martijn van den Maagdenberg op de 200 meter schoolslag. Ook op de 4x100 wisselslag esta fette met Mignon Henneken, Kir- sten van der Steen, Annie Buite laar en Renee Snoek behaalde VZC de kringtitel in 4.41.1. Tips? Bel de sportredactie: 010-2732700. DINSDAG 26 MEI VOETBAL. Rotterdams Dagblad Trofee: 19 00 Excelsior Maassluis-Xerxes (restant gestaakte wedstrijd). Door Ton de Leede Schiedam —Wout Griep heeft zijn laatste partij in het vlaggenschip van HBSS gespeeld. Afgelopen zaterdag nam de 33-jarige mid denvelder afscheid in een treffen tussen 'zijn' huidige eerste elftal en een team dat bestond uit oud- spelers van de derdeklasser. De 'ouwetjes', gecoached door Aad Bierhuizen sr. en Jan van der Hoek, gaven blijk nog aardig te gen een balletje te kunnen trap pen en hielden het standdaard- team op 44, Hoe was het duel tussen tqgen de 'ouwetjes'? „Het was een hele gemoedelijke pot waarin iedereen toch voor de winst ging. Het leukste was na tuurlijk om al mijn oude maatjes weer terug te zien. De jongens Ra demaker, Rob van der Meer, Ro bert de Jong en nog vele anderen die ik speciaal had uitgenodigd. Het stond bij rust 1-3 voor de kras se knarren. Dat ene doelpunt mocht ik scoren uit een penalty. Jan van Eijsden wist de hoek waarin ik de bal altijd schiet dus daarom koos ik voor de andere hoek. In de tweede helft merkte je de betere conditie bij HBSS 1. Wij werden beter, lieten leuke combi naties zien waardoor de partij uit eindelijk in 44 eindigde. Zo'n kwartier voor tijd werd ik gewis seld. Daarmee maakte ik de laat ste stap op het veld in selectie- vorm. Die 44 was een mooie en te rechte uitslag." Waar heb jij dea/sefteidsmedstrijd aan te danken? „Fred Fukkink kwam rond oud en nieuw met het idee voor een af- scheidswedstrijd. Dat vond ik zonder meer leuk. Van het be stuur kreeg Fred een vrijbrief voor de organisatie. Ik moest voor de tegenstander zorgen. Mij teek NAKAARTEN METis en serie verhalen over sporters en trai ners in het Waterweggebied. Zij die zich opvallend manifesteren -in positieve of negatieve zin spelen zich in de kijker voor deze rubriek. Deze week valt de eer ten deel aan HBSS-voetballer WOUT GRIEP. Hij zette een streep onder zijn carrière en speelde zaterdag zijn afseheids- wedstrijd op Harga. het het leukst om tegen oud-me despelers te spelen. Bijna alle spe lers hebben gehoor gegeven aan mijn uitnodiging. Ik kreeg die wedstrijd niet zo maar natuurlijk. Ik heb toch vanaf mijn zeventien dejaar onafgebroken in het eerste elftal gespeeld. Er zijn wel meer dere spelers in de loop van de tijd gestopt, maar die hebben niet zo lang in het eerste gespeeld." Had jij niet met een prijsje af scheid willen nemenJullie mis ten toch op een haar na een perio- detitel? „Door blessures van belangrijke spelers begonnen we slecht aan het afgelopen seizoen. Toch had den we een redelijk team waar mee we de tweede periodetitel konden winnen. Tegen Siveo had den we aan één punt genoeg voor de periodewinst. We kwamen zelfs met 2-0 voor maar gingen met 34 het schip in. Als team kwamen we uiteindelijk te kort. Vanaf januari misten we feitelijk de hele as door blessures van Faust van der Meer, John van der Zouwen en Berry van Dien. Ikzelf kampte lange tijd met een knie- en een liesblessure. We eindigden de competitie net boven de mid denmoot. Het belangrijkste was dat we ons handhaafden in de der de klasse." HBSS lijkt een beetje in verval te raken. Ben jij de enige die stopt „Nee, John van der Zouwen stopt nu ook. Hij kreeg in elk geval ook een bosje bloemen, maar met hem weetje het nooit. En ach, wat heet verval, Er is gewoon minder jeugd dat nog voetbalt. HBSS is wel een gezellige vereniging maar wil je meer, dan moet er bij het eerste elftal wat gebeuren. Er moet niet met geld gesmakt worden, maar toch. Een fusie met PPSC had, denk ik, toch het mooiste ge weest. Daar had zeker wat leuks van gemaakt kunnen worden." Wat is jomi; mooiste herinnering als je terugblikt? „Ik heb eigenlijk twee hele mooie momenten waar ik gelijk aan denk. Ten eerste de promotie in 1982 onder Ger Hoogerwerf van de vierde naar de derde klasse. We hadden toen een elftal met jongens als Rob en Faust van der Meer, Robert de Jong. Leen Rade maker, Roel den Hartog en André van der Berg. We hadden een jong elftal dat echt goed voetbal speel de. h.s tweede denk ik aan de pro motie van de derde naar de twee de klasse onder Jan van der Hoek. Toen hadden we iets onoverwin nelijks over ons. Het voetbal was misschien niet zo oogstrelend maar de resultaten waren gewel dig." Hoeveel trainers heb je meege maakt en wie was de beste' L7 tW HoewelhetbesfultvanWoutGrieptestoppenmetvoetballenvaststaat,wÜlenzijnteamgenotenhemlievernfetlaten gaan. Dat werd zaterdag nog maar even demonstratief aangegeven. Foto Peter Moikenboer „In al die jaren heb ik een hele rits trainers gehad. Zonder hopelijk iemand te vergeten: Ger Hooger werf. Ger PijlAd Bijl, Arnold Lob man, Koos Waslander. Jan van der Hoek, Jos Houweling en Piet Jonas. Jan van der Hoek is me al tijd zeer na gebleven met zijn en thousiasme, eerlijkheid en ver trouwen. Hij dwong echt respect af. Die andere trainers hadden na tuurlijk ook hun kwaliteiten maar Jan van der Hoek sprong er echt uit." Verdwijn je helemaal uit beeld bij HBSS of ga je nog u-at doen uoor de club? „Een bestuurlijke functie is voor mij niet weggelegd. Wel ga ik m het vierde elftal spelen bij mijn broer en twee zwagers. Helemaal stoppen zie ik niet zitten. Want om nou op zaterdag in de stad te gaan lopen lijkt me niks," Heb je nog iets overgehouden aan je afscheid? „Ik heb een mooi schilderij gekre gen en het shirt waar ik afgelopen seizoen in heb gespeeld. Mijn zoontje kreeg een voetbal en na tuurlijk heb ik van verschillende kanten prachtige bloemen gekre gen." l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1