13 fé Brandweer Waterweg fuseert Rotterdams Dagblad Racen en skaten bij De Speeldam Schiedam^ smetje verwijderd Acties voor Jelle komen op gang 'Nieuw drugsbeleid vergroot de overlast' Vlaardingen, Schiedam en Maassluis op 1 januari één korps Depressieve man vermist Oliespoor van kilometers lang Vrouw gewond bij aanrijding Ontwerper zal wit Stadserfmet hand en tand verdedigen Hoofdbrug wordt opgeknapt en niet vervangen 4 Stab t PUiKSKBOS 4 HET MOOISTE EN GROOTSTE TUINCENTRUM VAN DE RECK). 4 DELTAWEG 76 4V> Rotterdams Dagblad Waterweg Dinsdag 26 mei 1998 Vlaardingen De brandweerkorpsen van Vlaardingen, Schie dam en Maassluis worden ondergebracht in één gemeen schappelijke regeling. De burgemeesters van de drie gemeen ten hebben inmiddels ingestemd met de plannen. De fusie zou per 1 januari 1999 z'n beslag moeten krijgen. Het ontstaan van één korps voor waarden voor de drie korpsen ge- de hele Waterweg vloeit voort uit de steeds nauwere samenwerking tussen de drie gemeenten. Onder leiding van de Schiedamse brand weercommandant A. van Leeu wen krijgt die z'n beslag. Aan de samenwerking wordt al langere tijd gewerkt, Dat het nu één korps wordt, is volgens de burgemees ters 'een logische volgende stap'. Hoewel de politiek zich nog over de gemeenschappelijke regeling moet uitspreken, worden daarbij in de drie Waterweg-gemeenten geen echte problemen verwacht. Het grootste obstakel lijkt voorlo pig het op elkaar afstemmen van de arbeidsvoorwaarden. Eik korps heeft z'n eigen primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. „In alle gevallen zijn dat dikke boekwerken," zei burgemeester Stam van Vlaardingen gister avond. „En de verschillen zijn eig groot. Het in beeld brengen ervan is een grote klus." Wil het samengaan helemaal sla gen, dan moeten de arbeidsvoor- lijk worden. Eén van de struikel blokken daarbij zou kunnen zijn de 32.2-urige werkweek die de brandweerlieden in Vlaardingen hebben. In Schiedam en Maas sluis geldt een werkweek van 36 uur, die door de leiding uit organi satorisch oogpunt ook voor het nieuwe fusiekorps zou moeten gaan gelden. Dit betekent dat de Vlaardingse spuitgasten langer moeten gaan werken en in ruil daarvoor moet de gemeente hen een afkoopsom betalen. Inmid dels zijn daar specialisten van de vakbond op gezet om de hoogte ervan te bepalen. Maar ook alle andere arbeidsvoor waarden moeten gelijk worden gesteld. Als dit niet mogelijk blijkt, bijvoorbeeld omdat de ge meente Vlaardingen en de vak bonden het niet-eens worden over de hoogte van de afkoopsom, dan wordt er op een andere manier zo nauw mogelijk samengewerkt. Op r,en duur moet de fusie leiden tot een efficiëntere organisatie. Hoek van Holland Sinds maan- - dag 11 mei wordt de 27-jarige Joni Matrawié uit Hoek van Holland vermist. Joni, vrij depressief, ver liet op die dag zijn ouderlijke wo- nirg om bij een vriend in Rotter- - dam op bezoek te gaan. Sinds die tijd is er niets meer van hem ver- - nomen. Joni is volgens zijn ouders een ge- voelige jongeman die wel vaker Ineens een nacht wegbleef, maar tóti,.dan altijd de volgende dag van i£^*zich liet horen. Toen hij wegging, g^JÊÊIoofde hij vanuit Rotterdam 5****naar huis te bellen. Maar sinds- "^"dieh is niets meer van hem vemo- -wi'-mén en is hij ook nooit bij zijn vriend aangekomen. Onderzoek van de politie of Joni zijn pinpas 'X had gebruikt wees uit dat dat niet het geval is geweest, zodat er geen spoor van hem te vinden is. „Joni is geen jongen die zo maar ver dwijnt We zijn bang dat hem iets is overkomen," aldus zijn ouders. De politie wil graag in contact ko nven met mensen die Joni na maandagochtend 11 mei hebben gezien. Het kan zijn dat hij in de trein naar Rotterdam een gesprek heeft aangeknooptmet een mede passagier of dat er iets in zijn ge drag was dat iemand opviel. Diegenen die Joni na maandag 11 mei denken te hebben gezien of gesproken worden dringend ver zocht contact op te nemen met de politie onder telefoonnummer 010-2742001. Alle informatie zal vetrouwelijk worden behandeld. Het signalement van Joni luidt: blanke, magere jongeman, lengte 1,71 meter. Kort donker glad haar. Toen Joni zijn ouderlijk huis ver liet, droeg hij bruine sandalen, een bruine bandplooibroek en een zwart overhemd Schiedam Op het schoolplein van basisschool De Peperklip in Schiedam-Oost werd gistermid dag naar hartelust gespeeld. Kin deren uit de hele wijk vermaak ten zich met trekkarren, skippy ballen en springtouwen. Ondanks dat het weer niet zo geweldig was, waren toch zo'n zestig tot zeventig kinderen afgekomen op de eerste dag van De Speeldam,; de gratis.,, sport- en spelüitleercvah de" Die "1 en Recreatie Schie dam. „Het slau i loorljjk aan," vertelt medewerker activiteiten Eric Tre- ling. Op de grote belangstelling had hij gerekend. „We hadden vooraf inschrijfformulieren ver spreid, en daarvan hebben we er honderdtien teruggekregen. Ik verwacht dat er elke dag zo'n tachtig kinderen op af komen. In principe spelen ze op het school plein, maar als het slecht weer is, kunnen we terecht in de sport hal." Hoewel er voldoende speelgoed voorhanden is - behalve hetzelf- aangeschafte materiaal kan van De Peperklip worden geleend- stonden de kinderen toch in de rij. „De skeelers en skateboarden zijn erg populair," zegt Treling. „En daar hebben we tien paar van. Op een gegeven moment hebben we maar gezegd dat er nog andere materialen zijn, en dan zoeken ze ook wel andere dingen uit." De activiteiten worden geleid door vier medewerkers van de DSR. Drie van hen zijn in dienst via de zogenoemde Metkertrege- ling. De sport- en speeluitleen is- gericht op kinderen van 4 tot en met 12 jaar en is op schooldagen van 15.30 tot 17.30 uur open, be- halve,op woensdag; dan kunnen kinderen;tëreeht tussen 13.00 en 15.00 uur. De bedoeling is om ook een sport- en speluitleen op te zet ten in de wijk Nieuwland. Daar naast denkt de DSR erover om de activiteiten uit te breiden voor jongeren ouder dan 12 jaar. Uzerkoekjes Ook in Vlaardingen bestaan plan nen voor dergelijke activiteiten, de zogenoemde IJzerkoekjes. De ze zijn gericht op jongeren vanaf 12 jaar, omdat voor de kleine kin deren de speel-o-theken zijn. De eerste Uzerkoekjes moeten ko men op het plein van de Willem Pijperstraat. Wanneer dit van de grond komt, is volgens een ge meente woordvoerder niet duide lijk, omdat er nog geen geld voor is. „Het zal niet dit jaar worden," verwacht hy. Beide initiatieven zijn een kopie van een gelijksoortig succesvol project in Rotterdam. g van De Speet dam was een groot succes. Het project biedt kinderen van 4 tot en met 12 jaar een veilige speelplek. Zij kunnen gratis materiaal lenen bij sportzaal Oost, zodat ze kunnen spelen op het schoolplein van De Peperklip. Foto Roet Dijkstra Vlaardingen/Schiedam—De brand weer en een gespecialiseerd op- - ruimbedrijfhebbengisterochtend een oliespoor van de weg moeten verwijderen dat liep vanaf Rotter- -dam centrum tot in Vlaardingen. Dé politie ontdekte het spoor op de Vlaardingse Mr. L. A. Kesper- weg. Even verderop zag zij de „chauffeur van een kraanwagen in de weer. De man bleek bezig een lek in de voorraadtank te dichten waardoor het oliespoor was ont staan. Het bleek om hydraulische olie te gaan, die zeer aggressief op het asfalt reageert. De brandweer van Schiedam en Vlaardingen kwam ter plaatse om piasvorming te voorkomen. Een reinigingsbedrijf heeft vervolgens het oliespoor verwijderd. De opruimkosten zijn voor de eigenaar van de kraanwa gen. Schiedam Een 34-jarige Schie damse is met een verwonding aan haar knie overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis na een aan rijding gisterochtend op de Van 's Graveniandsestraat. Een 54-ja- rige Schiedamse automobilist had daar de bocht iets te ruim geno men toen hij op een kruispunt wil de afslaan. Daardoor reed hij te gen de auto van de Schiedamse vrouw. Treinreizigers die deze dagen met de trein door Schiedam reizen hebben het al kunen zien: het station in het hart Van de Branders- stad heeft een andere naam. Het toevoegsel 'Rotterdam West' is verwijderd en daarvoor in de plaats is de benaming 'Centrum' gekomen. Met de nieuwe stationsborden heeft het sta tion nu eindelijk de naam gekregen waar het recht op heeft. Want aan de toevoeging 'Rot terdam West' heeft nooit enig argument van geografische aard ten grondslag gelegen. De naam is in 1963 aan de stationsgevel beves tigd om het de internationale reiziger (het sta tion deed dienst als internationaal station voor de regio) duidelijk te maken dat Schie dam het station was waar overgestapt moest worden voor Rotterdam. Maar de laatste inter nationale trein verliet begin jaren negentig het station en daarmee bestond dus geen enkele aanleiding meer voor dat vreemde toevoegsel. Met de nieuwe stationsnaam is wat het ge meentebestuur betreft een smetje op het ge meentelijk blazoen verwijderd. Schiedam is een zelfstandige gemeente en geen deelge meente van Rotterdam. En dat mag best aan de buitenwacht duidelijk worden gemaakt. Foto Fred Libochanl/Roei Dijkstra Maassluis Inwoners van Maas sluis kunnen dezer-dagen een brief op„de deurmatjvmden van vrienden van Jelie van 't Hof. De 27-jarige Maassluizer deed vorige week zijn relaas in het Rotter dams Dagblad uver zijn hersentu- 1 mor en zijn ervaringen. Jelle heeft zijn hoop gevestigd op de Amerikaanse arts Burzynski, die een medicijn heeft ontwikkeld dat in de Verenigde Staten wel, maar in Nederland nog niet er kend is. Een behandeling wordt dan ook niet vergoed door de ziek tekostenverzekeraar. De vrienden van Jelle's voetbal team bij Excelsior Maassluis heb ben zich zijn lot aangetrokken en proberen geld bijeen te brengen. Vanavond beginnen ze met een collecte, waarvoor ze van gemeen te en politie toestemming hebben gekregen. Komende vrijdag zal bij het feest voor het 80-jarig be staan van de voetbalclub geld worden ingezameld, evenals by het horecatoernooi bij VDL aan staande zaterdag. Naar aanlei ding van een uitzending op TV Rijnmond heeft een Rotterdams reisbureau twee vliegtickets naar Houston beschikbaar gesteld. Ook heeft een aantal Maassluise ondernemers een bijdrage toege zegd. „Wij hebben als vrienden onder elkaar gezegd: het mag niet zo zijn dat geld een behandeling van Jelle in de weg staat, terwijl ze zelf zo vechten om door te gaan. Het had ons immers ook kunnen over komen dat van de ene op de ande re dag je leven compleet veran dert," stelt Diana van Leeuwen, namens de vrienden. „We zijn nu met een groep bezig om te folde- ren, te collecteren en andere ac ties te regelen. Maar hoe meer mensen er mee bezig zijn, des te beter. Alle beetjes helpen. Jelle en Sonja verdienen het gewoon." Gegroeid Jelle is blij met alle inspanningen en de enveloppen die dox/r de bus worden gegooid, maar heeft ook een vervelende mededelingte ho ren -gekregen. De chemokuren zijn niet aangeslagen en zyn tu mor is weer gegroeid. Komende donderdag bekijken artsen in het Westeinder Ziekenhuis in Den Haag wat ze nog voor hem kun nen doen. De noodzaak om naar Amerika te gaan is daarmee al leen maar gegroeid. Volgens P.J. Dersjant, medisch adviseur van zorgverzekeraar DSW, is de regel dat verwijzingen van academische ziekenhuizen naar het buitenland meestal wor den goedgekeurd door de Zieken fondsraad. Artsen van Jelle heb ben aangegeven geen vertrouwen te hebben in de behandeling van de Amerikaanse arts Burzynski. DSW kan op dat gebied weinig be tekenen voor Jelle. „We hebben geen gigantisch eigen vermogen en behandelingen in het buiten land, zeker in de Verenigde Sta ten, zijn gigantisch kostbaar. Niet alleen vanwege de dollarprijs, maar ook omdat het meestal om zeer ernstige aandoeningen en dus specialistische behandelin gen gaat," aldus Dersjant. Schiedam Verschillende le den van de raadscommissie economische en algemene za ken hebben gisteren het Schie damse college van b en w ge vraagd om een onderzoek naar de wenselijkheid van het wit schilderen van het Stadserf. Architect H. Ruijssenaars van het Stadserf heeft al laten we ten een eventueel achterwege laten van het witverven niet over zijn kant te laten gaan. Het witverven van het Stadserf behoort tot de oorspronkelijke plannen van zowel Ruijsse naars als van de gemeente. Maar de discussie binnen de raad heeft er toe geleid dat de verfkwast nog altijd niet is ge hanteerd. Er ,rjn commissiele den die menen dat het Stad serf in de huidige staat visueel aantrekkelijker is dan wan neer het in een wit jasje wordt gestoken. Bovendien is er angst dat de witte kleur bij zon hinderlijke reflectie'voor over buren oplevert Ook van hen heeft een flink aantal al meer dere keren te kennen gegeven tegen het witten te rijn. B en w gaan nu bekijken wat met deze kritiek gedaan moet worden J Voor ontwerper Ruijssenaars is in elk geval geen discussie mogelijk over het al dan niet wit verven van het Stadserf. „Ik zal mij ertegen verzetten met alle tot mijn beschikking staande middelen als van het verfplan wordt afgezien," meldt hij. De architect wil ech ter pas zeggen wat hij precies gaat ondernemen als vaststaat dat het witte verfplan defini tief van de baan is.„Daar ga ik niet op vooruitlopen. Hoe ver ik ga, bepaal ik later. Maar ik heb ook de gemeente Schie dam duidelijk gemaakt dat ik me er niet by zal neerleggen." Het stooft "Ruijssenaars be paald^ dat de vraag überhaupt binnen de Schiedamse politiek wordt gesteld. Niet alleen heeft hij eerder opdracht van die zelfde gemeente gekregen om het Stadserf wit te maken, ook is hij van mening dat de kleur van zijn ontwerp geen zaak voor de politiek is. Je kunt een ontwerp niet op een poli tieke manier met een meerder heid van stemmen bepalen," verklaart bft. Rembrandt schilderde ook niet aan ta hand van stemming in een raadscommissie. Het is njèt aan de politiek om de kleurde bepalen." Schiedam De Hoofdbrug krijgt een opknapbeurt die 1,8 miljoen gulden gaat kosten. De meerder heid van de Schiedamse gemeen teraad heeft deze beslissing gis teravond geromen en daarmee meteen een f treep gehaald door de wens van de bewonersvereni ging De Plantage. De bewoners hadden eerder gepleit voor een geheel nieuwe brug omdat de ou de Hoofdbrug uit 1957 volgens hen uitblinkt in lompheid, voor verkeersonveilige situaties zorgt en niet goed past in de omgeving. De .J°n voor de meerderheid van de raad (CDA, AOV, Gemeen tebelangen stemden tegen) om akkoord te gaan met het college voorstel, was bet financiële argu ment dat wetho"4er L.A. Haf kamp aandroeg, ""ruwbouw is volgens hem vele malen duurder dan renovatie. Alleen al een een voudige nieuwe brug kost volgens hem al zo'n vijf miljoen gulden. Met de sloopkosten van de oude brug erbij zullen de totale kosten zelfs rond de zes mihoen gulden uitkomen. Stalen platen De brug die de Lange Nieuwstraat en de Hoofdstraat met elkaar ver bindt zal, nu de gemeenteraad goedkeuring heeft gegeven aan het krediet voor de renovatie, zo snel mogelijk onder handen wor den genomen. Bij de opknapbeurt wordt de houten dekconstruclie van het beweegbare deel vervan gen door stalen platen. Ook wordt de betonnen onderbouw vervan gen en wordt het bewegingsme chanisme gerenoveerden gedeel telijk vervangen. De brug zal er na de renovatie weer een lange tijd tegc.kunnen. Volgens wethouder Hafkamp net zo lang als een nieuwbouwbrug. Overigens deed Hafkamp wel de toezegging dat er bij het schilde ren van de Hoofdbrug goed gelet zal worden op de kleur verf. „Mis schien dat een andere kleur verf de brug een andere uitstraling kan geven," aldus de wethouder. Vlaardingen—Het nieuwe drugs beleid van de gemeente Vlaar dingen vergroot de overlast. Die voorspelling legden de fractie voorzitters van PvdA en Groen links gisteravond op het bordje van burgemeester Stam. De vrees is vooral gebaseerd op het feit dat de exploitant van 't Spie gelbeeld nu een tweede café be zit, het voormalige Spinnewiel. Beide gelegenheden zitten aan de Hoogstraat en de verwachting is dat de klanten heen en weer gaan lopen: in de ene zaak (het voormalige Spinnewiel, schuin tegenover C&A) om een biertje te drinken en in de andere ('t Spiegelbeeld, tussen Afrol en Kortedijk) om een jointje te ro ken. Dat is een direct gevolg van het nieuwe softdrugsbeleid, die een scheiding tussen de verkoop van softdrugs en alcohol voorschryft. Vlaardingen heeft drie plekken waar softdrugs mogen worden gekocht en bij twee daarvan wor den ook alcoholische versnape ringen geschonken. Stokje Daar wilde de gemeente Vlaar dingen, in navolging van regio nale richtlijnen, per 1 januari van dit jaar al een stokje voor steken. Maar het heeft allemaal wat lan ger geduurd, aldus burgemees ter Stam, die er nu naar streeft om de nieuwe richtlijn op 1 juli in te laten gaan in Vlaardingen. De exploitanten krijgen daarover binnenkort een brief. Boris van Duin van 't Spiegel beeld heeft inmiddels zijn maat- getroffen en heeft een tweede zaak geopend, zodat hij zowel softdrugs als alcohol kan blijven verkopen. Op die manier wil hij zijn klamenkring tevre den blyven stellen. Bovendien heeft hij beide inkomstenbron nen nodig voor een gezonde ex ploitatie van zijn bedrijf. Ook de eigenaar van Zeezicht heeft der gelijke plannen. Hij wil de voor malige broodjeszaak Lazo's bij zijn nering betrekken zodat ook hij softdrugs en aicohol kan blij ven verkopen. Die twee zaken zitten aan de Oosthavenkade. Onzin Dat hierdoor mensen heen en weer gaan lo daarvoor heb ben beide rs ook al ge- waarschuwG. z,jj vinden de scheiding sowieso onzin, omdat zij nooit klachten krijgen. Burge meester Stam herhaalde giste ren dat er met name van de cof feeshop in de Hoogstraat een be hoorlijk aantal klachten bekend is. Bij de politie in Vlaardingen is daarover overigens niets be-, kend. Fractievoorzitters Attema (PvdA) en Van der Velde. (Groenlinks), van wie de laatste zich altijd fel heeft verzet tegen de scheiding, vrezen 'een intensief verkeer' op de Hoogstraat en spraken van 'eerder een verslechtering dan een verbetering'. „Ik kan het niet tegenhouden," reageerde burgemeester Stam. „Iemand kan eigena \r zijn van vyftien ca fés en een coffeeshop. We moe ten afwachten. By overlast op de openbare weg zullen we optre den op basis van de APV."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3