15, B Een raam n elke muur ras Bij het Faassenplein wordt een voorschot genomen op Sveaparken ygenda Tien jaar Patiënten Service Buro: 'Elke klacht is een gratis advies' Vrijwilligers voor visiteclubs a- Varen door de Vlietlanden Exposities Bijzondere Bijstand Orkest Mustang 20 jaar Huurverhoging betalen? Cursus Bloemschikken Les in kinderboerderij Wat te doen bij een ramp? Boerendag in Taanstraat Rotterdams Dagblad Dinsdag 26 mei 1998 Vlaardingen Normaal gesproken zijn de Vlietlanden verboden ge bied. De vegetatie is te kwetsbaar om op te lopen en bezoekers zouden de rust in het gebied, waar zeldza me planten en vogels voorkomen, te veel verstoren. Een vaartocht over de vlieten is dan een goede gele genheid om van het beschermde natuurreservaat tussen de Boonervliet, de MiddeMet en de Trekvliet te genieten. Morgen bijvoorbeeld met de boot van Natuurmonu menten. Tijdens de boottocht vertelt een gids over de geschiedenis van de Vlietlanden en het natuur schoon dat er te zien is. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf het einde van de Watersportweg. Op de boot is plaats voor dertig personen. Diezelfde dag kunnen mensen met enige kano-erva ring deelnemen aan een kayaktocht met één-per- soons kayaks. Vertrek is om 19.30 uur vanaf café Vlietzicht aan de Vlaardingsekade 60 langs de Vlaar- dingse vaart. De beheerder van Natuurmonumenten Jan Hofman peddelt mee en geeft uitleg. liefhebbers voor zowel de kayaktocht als de vaartocht over de vlieten kunnen zich van te voren aanmelden bij de VW in Schiedam of Vlaardingen. De in .Vlaardingen geboren Tineke van Leeuwen- KTrnge exposeert tot en met 24 juni in restaurant De Elegast aan de Markt 39. Ze schildert voornamelijk landschappen en bloemen op de grens van realiteit en illusie. In De Groene Luiken aan de Oosthavenkade 8 is tot en met 22 juni werk van Ellen Schoonen uit Zoeter* meer te zien. Schoonen zet dieren neer op papier in een geheel eigen stijl. Het gebruik van heldere kleu ren is typerend voor haar werk. De Groene Luiken is open van zondag tot en met dinsdag van 14.00 tot 17.00 uur en woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Portretten in pastel van Marion van der Zaan uit Hoogvliet zijn tot en met 27 juni te zien in drukwin- kel en galerie Pervelle aan de Fransenstraat 25. Per- veile is open tijdens winkeltijden. Wie vragen heeft over de bijzondere bijstand en het contact met de sociale dienst kan donderdag terecht in wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Drees* plein 2. De werkgroep Vrouwen en Bijstand van de SVO heeft Saskia Berkhout en Janny van Rosmalen van de Dienst Sociale Zaken uitgenodigd om onduK delykheden over de rechten en plichten van de Bij zondere Bijstand weg te nemen. Aanmelden by de medewerksters van de werkgroep, telefoon 4734545. De voorlichtingsbijeenkomst wordt gehouden van S.00 tot 11.00 uur. Redactie Waterweg: Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariétte Olsthoorn, Jan Rozendaal Conny Taïieij Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Het orkest Mustang viert donderdag haar 20-jarig bestaan in Grand Café Amstelbron op de Koemarkt in Schiedam. Frans Put, Jan Papaiouanou en Bob van Vliet hebben in de 20 jaar van hun bestaan een Nederlandstalige nummer 1 hit gehad met 'Naar de caravan'. Naast de optredens in het buitenland is Trio Mustang ook bekend geworden door de elpee 'Rotterdam uit en thuis', waar zij op initiatief van be kende Rotterdammers als Pie* Leblanc en Annie de Reuver, hun lof over Rotterdam bezongen. Vele pro minente collega's zetten het trio tijdens het jubile umfeest, dat om 20.00 uur begint, in het zonnetje. Verhuurders mogen dit jaar weer een forse huurver hoging vragen, alarmeert de Bewoners Vereniging Schiedam-West. Dit jaar gaat het om een verhoging van gemiddeld 4 procent. Indien een woning onder- houdsgebreken heeft, kan er bezwaar gemaakt wor den tegen een huurverhoging. De bewonersvereni ging meldt goed op de hoogte te zijn van de ingewik kelde regelgeving rond de totstandkoming van een huurprijs en helpt huurders bij het opstellen van een bezwaarschrift. „Indien uw bezwaar terecht is, kan u dat heel wat geld besparen en het helpt de verhuur der weer eens herinnneren aan de klachten, die hij moet oplossen. Het kan zelfs zijn dat de huur van uw woning wordt bevroren of verlaagd, omdat er ernsti ge tekortkomingen zijn." De bewonersvereniging zit in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenesstraat 32 in Schiedam. Indien u denkt dat uw woning een aantal gebreken heeft, kunt u een afspraak maken met Jo Schaap of Frans Klijzen. Iedere werkdag, behalve op vrijdag, zijn zy te bereiken van 10.00 tot 12.00 uur via telefoonnum mer. 4266442. Leo Leichtenberg geeft vandaag ten cursus bloem schikken met wilde bloemen. De les begint om 20.00 uur in het Centrum voor Natuur en Milieu Educatie aan de Oleanderstraat la. Deelname kpdt tien gul den. Bloemen en ander materiaal zjjn aanwezig, deelnemers moeten zelf een mes enden snoeischaar meenemen. Aanmelden kan bij Jlet informatiecen trum in de hal van het stadhuis. Over dieren op de kinderboerderij gaat morgen de open les van meneer De Pauw. Kinderen van zes tot en met acht jaar kunnen opdrachten uitvoeren bij de Dierenboek 't Sparretje aan het Sparrendal. De les duurt van 13.30 tot 16.00 uur en deelname kost drie gulden. Aanmelden kan in de hal van het stadhuis. Eens in de vijf jaar wordt in de regio Rijnmond een voorlichtingscampagne gehouden over de manier waarop mensen informatie krijgen m geval van een ramp. Ook Maassluis doet mee aan deze voorlich tingscampagne. Deze week krijgen alle Maasshu2ers een informatiepakket met een nieuwe folder waarin staat wat inwoners moeten doen als er alarm wordt geslagen. Zo'n 663.500 huishoudens in de regio krij gen het pakket in hun brievenbus. Voor en na de campagne wordt een steekproef gehouden om te kij ken of de boodschap goed is overgekomen. - Terwijl iedereen zit te wachten op de eerste bouwactiviteiten in het Schiedamse Sveaparken, is inmiddels op de grens van de wij ken Groenoord en Woudhoek een voorloper van de woonwijk in Zweedse stijl uit de grond ge stampt. In betrekkelijke anoni miteit is op de voormalige schoollocatie bij het Faassen plein een wijkje gebouwd waar de sfeer van Sveaparken al een beetje kan worden opgesnoven. Terracottakleurige stenen, witte daklijsten, dito tuinhekjes en an tracietkleurige daken bepalen hier het beeld. En natuurlijk géén voortuintjes. Want dat past niet bij het Zweedse wonen. Door Edwin Comelisse Schiedam Bij de wandeling door het wijkje in aanbouw lijkt het enthousiasme van architect Wolbrand van der Vis met iedere stap te groeien. Steeds is er weer een hoek, nis of dakkapel die om uitleg vraagt. „Kijk, hoe mooi het is afgetimmerd. En daar, de vorm van de ramen van de dakkapel," zegt hij. Het wordt de architect overigens wel gemakkelijk ge maakt want geen van de zestien woningen is hetzelfde. Elke vol gende woning die in het blikveld komt, is weer anders dan de vori ge. Gezien deze vele verschil len is het bijna opmerkelijk dat het project tóch een een heid uitstraalt. Kleur- en materi aalgebruik zijn daar debet aan. Het steen, hout en voegwerk van de buitengevel zijn terracotta- kleurig en de ramen en daklijsten stralend wit. Dit wordt overal her haald waardoor het, ondanks de afwijkende vormen, in één oogop slag duidebjk wordt dat alle wo ningen bij elkaar horen, een een heid vormen. Het meest opmerkelijke van het project is dat er geen voortuintjes zijn opgenomen m de plannen. De ru.mte vanaf de voordeur tot de straat ;s openbaar gebied. Gras veldjes zorgen er oo dat de wan delaar niet pal la ngs het raam kan lopen. Het gras wordt onderhou den door de gemeente, is de af spraak. ,.Dat is tamelijk uniek voor ons land," zegt Van der Vis. „Niet veel gemeenten doen mee_ met zulke plannen. Want de"4' meeste mensen, bestuurders in clusief, zullen het openbaar groen bij de voordeur van deze huizen toch beschouwen als de voortuin. Laat de mensen het dan zelf ook I maar onderhouden, is dan de ge dachte. Maar bij dit project is be wust gekozen om dat niet te doen. Het is openbare ruimte en dus zal de gemeente voor het onderhoud zorgen." Deze afwijkende benadering van de openbare ruimte zorgt overi gens voor een vreemd nevenef fect. Iedere bewoner die voor het huis een boompje wil planten, of bloempotten wil neerzetten voor de deur, is eigenlijk in overtre ding. „Je zet dan voorwerpen op de openbare weg," zegt de archi tect. „En dat mag met. De ge meente kan. je verplichten de boel weg te halen." Omverwarring en boosheid te voorkomen zijn de toekomstige bewoners uitgebreid op de hoogte gesteld van de afwij kende filosofie em bijbehorende regels voor de buitenruimte. Ook bij de achtertuinen beperkt de filosofie van het pro; 'e in dividuele vrijheid van c _wo- ners. Ter afbakening van de tui nen prijken namelijk schuttingen die in hetzelfde stralende wit zijn geschilderd als de brede dakran den. „Door hier by de bouw al schuttingen te plaatsen, zorg je ervoor dat de eenheid van het pro ject bewaard blijft. Wij noemen dit Gamma-ontmoedigend bouwen," zegt Van der Vis. Houtskeïetbouw Een ander element, dat het pio- ject kemmerkt, is het rijkelijk ge bruik van ramen. Er is geen muur of wand te ontdekken of er zit wel een raam in verwerkt. Daardoor valt in bijna alle kamers het dag licht naar binnen. Zelfs in de ga rage kan men overdag zonder gloeilamp de weg vinden. Dit overdadige raamgebruik wordt mogelijk gemaakt doordat er bij het optrekken van de woningen gebruik is. gemaakt van houtske ïetbouw. Beton komt er bij deze methode met aan te pas. „Alles is van hout," zegt Wolbrand van der Vis. „De muren, vloeren en steunpun ten van het huis, alles. Hierdoor knjg je een zee van mogelijkhe den Bij betonbouw moet je heel veel extra werk verzetten als je een raam in de zijgevel wil heb ben. Zo'n raam is dan bijna het .duurste stukje van het hele huis. Daarom zie je bij betonbouw vaak van die gesloten zijgevels. Bij houtskeïetbouw ligt dat totaal an ders. Daar kan je op bijna elke plek een raam aanbrengen." De bouwmethode heeft het de ar chitect ook mogelijk gemaakt om flink af te wijken van de gangbare manier van ontwerpen waarbij de -Techte lyn veelal domineert. Bij de zestien woningen bij het Faas senplein lijkt het juist wel of de rechte gevellijn bewust is verme den. Hoewel de huizen gescha keld zijn, lijkt het alsof er toch maar maximaal twee woningen onder een kap staan, Elke woning staat wat naar achteren of springt juist weer wat naar voren. Zo ont staan er nissen en richels, die sa men met de dakkapellen, erkers en de ver overhangende dakran den het project verre van mo- toon maken. Houtskeïetbouw heeft het bij het proefproject voor Svea parken mogelijk gemaakt veel ramen, erkers, nissen en hoekjes te bouwen. Foto Roel Dijkstra De zestien woningen liggen alle betrokkenen nauw aan het hart. Dat blijkt duidelijk uit de inspan ningen die worden gepleegd. Ge meente, architect en aannemers is er alles aan gelegen om dit proefproject voor Sveaparken te laten slagen. „Eerst waren we een beetje huiverig," vertelt één van de bouwvakkers. „Dat houtskeïet bouw is met wat je gewend bent. Maar toen de stellingen rondom de woningen weg werden ge haald, hoorde je iedereen zeggen dat het toch wei opmerkelijk is. Dan wil je het toch mooier afleve ren dan de standaardwoning." De woorden worden onderstreept door een collega die met verf kwast en een pot antracietkleuri ge verf het dak opklimt. Een paar dakpannen zijn tydens het trans port licht beschadigd en daardoor zijn er miniscule liehtgryze plek jes zichtbaar. Een lik verf moet het euvel verhelpen. Ter gelegenheid van de tiende verjaardag van het Patiënten Service Bü r gen met allerlei wensen. Foto Roei Dijkstra i rdt in de hal van het H oly Ziekenhuis een boom volgehan- DoorMariette Olsthoorn Vlaardingen Tien jaar geleden begonnen Mieke Masthoff en EUy Fontein als een van de koplopers in Nederland met het Patiënten Service Buro (PSB) in het Holy Ziekenhuis. Het moest een plek worden waar patiënten, bezoe kers van de polikliniek en mede werkers makkelijk even binnen konden lopen met vragen en, in die tijd een nieuw fenomeen, hun klachten. „We waren een vreemde eend m de bijt," herinnert Elly Fontein. „Want als je klachten ontvangt, kijk je in de keuken van een an der, sta je tussen twee partyen in." Sommige artsen in het zie kenhuis zagen dat niet zitten, vonden het moeilijk te erkennen dat er fouten worden gemaakt. „Het is voor iedereen lastig om te horen datje het niet goed doet. Je doet je best, want je kunt je als arts niet permitteren om fouten te maken. Omdat je met mensen te maken hebt, hebben vergissingen altijd nare gevolgen." Ook waren er patiënten die vrees den dat de twee medewerksters de kant van het ziekenhuis zou den kiezen en andersom werd dat ook gedacht. Elly Fontein: „Het Patiënten Ser\ ice Buro is juist be doeld als tus- r-,oon. We oor delen niet, maai proberen de par tijen bij elkaar te brengen en naar een oplossing te zoeken." En zo is het nog steeds, gisteren op de kop af tien jaar lang. Gaan deweg groeide het vertrouwen Van artsen die zich realiseren dat goed contact met de patient be langrijk is. En van paüenten die bij het PSB aankloppen met klachten („wij noemen het liever ongenoegen") over de lange wachtlijsten, de veranderde be- l kuren, ontbrekende haat op het toilet of een onverwacf ge rekening. Soms gaat het om een misverstand en kunnen de twee medewerksters alleen maar uitleggen. Soms kunnen ze ook iets doen, zoals het laten aanpas sen van de ingang ven het zieken huis voor rolstoelers. Het 10-jang bestaan van het PSB Schiedam/Vlaardingen De Stich ting Ouderwerk zoekt dringend vrijwilligers voor de visiteclubs in Schiedam en Vlaardingen. In de regio zijn veertien clubs waar ou deren die weinig contacten of be zigheden buitenshuis hebben naar toe kunnen Ze ontmoeten daar leeftijdgenoten en er worden allerlei activiteiten gedaan. De groepen worden begeleid door vrijwilligers die m overleg met de deelnemers activiteiten beden ken. In Schiedam zijn vrijwilli gers nodig voor de dinsdag in de dienstencentra Oost en de Woud- hoek en voor de donderdag in ver zorgingshuis Spaland en dien stencentrum de Woudshoek. In Vlaardingen is op maandag in dienstencentrum Soenda behoef te aan nieuwe mensen. Ook wor den reserve vrijwilligers gezocht die kunnen invallen by ziekte en tijdens vakanties. Belangstellen den kunnen contact opnemen met het Centraal Meldpunt, tele foon 2463261 m Schiedam of 2485100 m Vlaardingen, op werk dagen van 8 30 tot 12 30 uur. werd gisteren gevierd in de hal van het Holy Ziekenhuis. De oud directrice van het ziekenhuis was er even en patiënten, medewer kers en bekenden druppelden ge durende de feestelijke dag het bu ro binnen om te feliciteren. En er stond een boom waarin wensen waren gehangen voor oma die gauw beter moet worden, voor het voortbestaan van het Holy Zie- kenhuis, voor een echtgenote die snel weer gezond naar huis mag, voor een spoedige bevalling van een eerste kind, voor kortere wachttijden en andere bezoek uren. Op een rek liggen ritsen folders van uiteenlopende patiëntenver enigingen. Maar ook voor infor matie over bijvoorbeeld medicij nen en de invloed van voeding op de gezondheid kunnen mensen terecht bij het PSB. „Mensen wiï- Ten steeds meer weten," constate ren de twee medewerksters. „Er is een generatie geweest die niet wilde weten wat hen precies man keerde. Vroeger zei de dokten zo is het. Nu wil iedereen zelf weten wat een ziekte inhoudt. Gezond heid is een kostbaar goed, men sen worden mondiger en durven meer te vragen." De invoering van de Wet op de Ge neeskundige Behandelingsover eenkomst (WGBO) in 1995 heeft daar volgens Masthoff en Fontein zeker aan bijgedragen. Daarin werd de patient het recht op infor matie toegekend, zoals inzage recht in het dossier en het recht op een second opinion. De Klach- tenwet, die sinds vorig jaar van kracht is, heeft bovendien geleid tot een lichte sty ging van het aan tal klachten. Hiermee kregen pa- tienten het recht om te klagen, waar zij voorheen nooit op werden gewezen, iaat staan in werden ge stimuleerd. Het ziekenhuis profi teert daar ook weer van, weten de buro-medewerksters, want elke klacht is een gratis advies. En voor patiënten is het belangrijk dat er een plek bestaat waar tijd vuoi hen is, waar ze hun proble men neer kunnen leggen en waar ze een luisterend oor vinden. „Mensen die hier komen vertel len ons vertrouwelijke dingen, want we horen wel by het zieken huis, maar zijn geen dokter of zus ter." Dinsdag 26 mei SCHIEDAM Woon zorgcentrum Thurlede. Optreden muakaaltno, 19 OOu. NM£-centrum, cursus bloemschikken met wilde planten, 20 OOu Podium Café. Jamsessie, 22.30u. Dc Oost bingo, 14.00-16 OOu, Wijkpost Zuid. Soos, 13 OOu VLAARDINGEN Kantine wijkbeheer Hofsingel, cursus bloemschikken met wilde planten, 20.00u. NME-centrum. cursus bloemschikken met wilde planten, 20 OOu. Holy Ziekenhuis. Bij eenkomst over beroerte, 14.00-16.00u MAASSLUIS Burgerzaal stadhuis- Voorlichting Algemene bijstandswet, 8.45 tot 1130u. ROTTERDAM Hïst. Museum 'Schlelandshuis' 1000- 17 00 film- Rotterdam, Nieuwe Stad. Dizzy 22 00 Trio Barend Middeihoff/Carlo de Wijs/ John Engels Luxor Theater 20.15 Heiman Finkers. R'dams Centrum voor Theater 18.00 en 20.30 'de meimaand van het R'dams Centrum voor Theater'. 18 QO uur maaltijd, 20.30 uur 'verhalen sn de ruimte'. Rotterdamse Schouwburg, <3r.z.20.15John Gabnel Bo<kman.ZaaIdeUnle20.30Cultuur- debat: De Backlash van dejarenOO en 70 afle-, venng3. het onderwijs. Woensdag 27 mei SCHIEDAM Speeltuinvereniging In t park. Rommeï- markt 13.00-15.00u. Woon zorgcentrum Thurlede. Bingo, 14.00u, Dc Oost Geheu-„ genspel en Klaverjassen, i0.00-12.00u. Dc 0 ost Handwerken weffare, 14.00-16,00u. VLAARDINGEN Einde van Watersportweg, vaarexcursue rJoorVlietlanden.14.OOu.WSVNatsec.kano- varen door Vlietlanden, 19.30u. Dc Soenda. Jeu de boules (binnen), 10.0Q-11.30u. Dc Soenda. Sjoelen, 10.00-16.00u. DcDe Bij enkorf. Bndge, 13.15-16.30u. Dc De Bijen korf. Zomerdansavond voor 55-plussers, 19.30-22.00u. De Haven. Kinderspeelmid dag 4 -lSjaar, 13.30-17.00u. 'tNleuwelant Kindennstuif 6/12]aar, 14.00-15.30u. MAASSLUIS 't Sparretje, dierenlesvoor kinderen van me neer pauw, 13.30U. ROTTERDAM Hlst. Museum 'Schlelandshuis' 10.00- 17.00film: Rotterdam, Nieuwe Stad. R'dams Centrum voor Theater 15,00 en 17.00 "de, meimaand van het R'dam Centrum voorThea- ter15.00 uur'An tH nda het indtanenjongetë'? Aansluitend "Verbale, in deRutmte'. Speel- i/i" O-Th eek De Speeldoos 14.30 Kikkers bang.Theater'tKapelletje 14.30Harenopje lip. Nlghttowu21.00Lucky Dube.Nighttown v Theatercafé 22.00 Fresh Up. Rotown 22.00* Krang. Bonhaur vooraf informeren 010- 4132536 Sanatorium Clepsydra. Cabaret Restaurant Schellings 19.00 De Tunes. Lantaren/Venster 20.30 Road to heaven, luxor Theater 20.15 Herman finkers. OX Theater a/d Mulletpier 20.00 De vrouw van de zee. Rotterdamse Schouwburg, Gri 20.15 John Gabnel Borhman. Kiut.20.30Stal king Realness. Van 20 t/m 27 mei. ROTTERDAM Cinerama 1; 'Deep impact' (12) dag. 12.15- 15.15-18.15-21.15. Cln.2: 'Left Luggage' (al) dag.18.3Ef-21.30, madr.ook 12.30- 15.30: cri£3!'Trünic' (ï2)Tfag 20.15, ma- .di. ooft 14.15". cin,,4:*wag-tbe dog" (ai) dag: 21,45. 'As good as rt gets' (al) dag. 12.30- 15.30-18.30. Cin.5: 'Kleine Teun' (al) dag. 12.45-15.45-18.45-21.45. Imax Theater: "The Irving sea' (al) dag. (beh.do.vr.za.) 18. 'Amazon' (af) dag. 15-17, do.vr.za.ook 19. 'Everest* (al) dag. (beh.do.vr .za.) 14-16-19.15, do vnza.14-16-18-20. Ti tanic'(l2)dag.(beh.do.vr.za.) 20.30. do.vr- .za21.15, do .za.zo.ook 10. Ven.l: 'De Poolse Bruid' (12) dag. 20. 'Brat' (16) dag(beh.ma.) 22. Sneak Preview (16) ma.22. 'Kolya' (al) vr.15.3Q. Ven.2: Mode en film. 'Notebook on cites and clothes' wo.22.15. 'Unapped'do.19.30. 'Preta ported do.21.30. 'Orlando'vr.19.30. The cook, the thief, hiswifeandhertover'vr.21.30.'Beileten - Zuyten' za.22. 'Medea' zo.19.30. 'Casanova' - 20.21.30. 'Blow up' ma.21.30. 'Funny Fare' wo.21.3D- 'La Notte' ma.19.30. Ven.3; 'Ma ne Baie desAnges' (16) dag. 20-22. Ven 4: 'Chasing Amy1 (16) dag. 19.30-22. rum Lumlèra 1: 'US Marshals' (16) dag.ll.45-— 14.45-17.45-20.45.Lum. 2: The rainmaker' (al) dag. 11.45-14.45-17.45-21. Lum. Theedge" (16) dagl3-15.45-18.30-21.15. Lum. 4: 'Scream 2' (16) dagl8.45-2L30, ma.di.ook 13.15-16. Rexane: 'Heter als lava' (18)do. t/m a>. doori. voorst. 'California gjds' (18)ma.t/mwo.door1- .voorst Pathé: Titanic' (12) dag 11.30-15.30- 19.30,20/5:11.30-15,45-19.45. 'Deep Im pact' (12) dag. 11-13.35-16.10-18.50- 21.30. Jackie Brown' (16) dag 11.30-14.40- 17.50-21. Mercury Rising" (16) dag. 16.10- 18.40-21.20, di,niet om 21.20, ma.di.ook 11-13.40. 'in Out' (al) dag 15.30-17.40- 19.50*22, ma di.ook 11.10-13.20. "The big Lebowski' (12)dag 16.20-18.55-21.40, ma- di.ook 11.20-13.50. US-Marehals* (16)' dag 11.40-15-18.10-21.10. Sneak preview: 'Lekker ding' (16) di.21.30. Nachtvoorstelllngen: Unti.1: 'U.S. Mars hals' (16) vr.za.00.15. Lum.2: 'JacSce Brown' (16) vr.za.00.15. lum.3*. The Jackal" (16) vr- .za.00.15. Uim.4: 'Scream 2' (16) VT- .za.OO.15. Kindermatlnees: Cfn.2: Anastasia' dag. (beh.ma.di.)12.30-15.30. Clii.3: 'Blazen tot honderd' (12) dag.(beh.ma di.) 12.15- 14,45-17.15. Lum.4: 'Pippi Langkous' dag- (beh.ma.di13-15.30. Pathé 'Pippi Lang kous' dag(beh.ma di.) 11.50-13.40. 'Flub- ber'dag.(beh.ma,di >11.40-14. 'Mouse Hunt' dag(beh.ma di.)11.20-13.50, - De Taanstraat wordt Tweede Pinksterdag weer omge- toverd tot een boerenerf voor de - traditionele boerendag. Om 10.30 uur gaat het feest van start met kinderspelen en de presentatie van een groot aantal dieren zoals koeien, kalveren, schapen, lam metjes, geiten, konijnen vissen, hamsters, marmotten, pony's en - veulens. Voor slechts een gulden kunnen de kinderen een spelle- tjeskaart kopen om mee te doen aan de spelen. Daarbij gaat het onder meer om een bibberspiraal, spijkerslaan, ballengooien en spij- kerhengelen. Gedurende de hele dag is het terras geopend vooreen hapje en een drankje, vlak naast het podium waar steeds artiesten optreden. Van zangeres Jannie met haar smartlappen tot de Rus sische Marina Be Late. Verder kan een ieder zijn of haar krach ten meten bij de wedstrijd boom- zagen of ringsteken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5