317 Tommy Post, de koning van Charlois «0 Brabander laat in finale Jan Goedendorp en Perry Bothof achter zich Ml Roy Heiner kijkt al uit naar volgende Whitbread Paul Louter en Wilco Ravestijn: 'Dutch connection' in de USA Blij levens kan het nog BZC'95 in de wachtkamer Margriet Matthijsse te laat aan start Spa Regatta Nieuw polshoogrecord voor Monique de Wilt El Guerrouj naar Hengelo Grandazzi verlaat DWS Voetbalfeest in Vlaardingen Voetballers Waterweggebied voelen zich thuis bij The Richmond Kickers Jaco de Ligt kiest voor contract bij Dordrecht'90 Rotterdams Dagblad Donderdag 28 mei 1998 ifP' Mendaro Jeroen Blij levens heeft gisteren in Spanje laten zien snel over zijn uitschakeling in de Giro heen te zijn. In de zesde etap pe van het Italiaanse evenement finishte de Nederlandse sprinter na de tijacontrole, waarna hij niet meer hoefde terug te keren. In de openingsrit van de Bicicleta Vas- ca bleek zijn eindschot gisteren nog haarscherp te zijn. Hij ver sloeg in de massasprint na 156,7 km van Eibar naar Mendaro de Fransman Laurent Jalabert en de Italianen Lombardi en Traverso- ni. Aart Vierhouten kwam als ne gende binnen. Andrea Noé is de naam van een wielrenner die als professional tot voor gisteren nog nooit als win naar op het podium stond. Na zes jaren ploeteren zonder zegepra len was het in het dwergstaatje San Marino eindelijk zover. Het was meteen een triomf waar de bescheiden Italiaan van de Asies- CGA ploeg trots op kon zijn. Noé (29) kon juichen aan het einde van de elfde etappe van de Giro d'Ita- ha. met een pittige beklimming tot slot. De leider in de algemene rang schikking. de Zwitser Alex Zülle, moest in de laatste zestien kilo meter hard werken voor het be houd van de roze trui. Hij pareer de tot drie keer toe venijnige aan vallen van Marco Pantani. Dat ging Zülle, in het gezelschap van bijna alle andere favorieten, goed af. In de slotfase stond hij de Itali aan een voorsprong van een me ter of tien toe, waarmee Pantani zeven seconden achter Noé ais tweede binnenkwam. De Rus Pa vel Tonkov finishte als derde op tien seconden, met onder meer Bartoli (tweede in de stand op vijf seconden), Zülle en de Fransman Leblanc in zijn spoor. De ril, gestart in Macerata, leek aanvankelijk een geheel ander karakter te krijgen toen na 45 km een kopgroep van elf outsiders tot stand kwam. Daar maakte Noé al deel van uit. Die groep ontwikkel de zo'n hoog tempo in de eerste drie uur (met een gemiddelde snelheid van 47 km per uur) dat het gat met het peloton opliep tol bijna zeven minuten. Maar toen het er met een stijgingspercenta ge van 16 procent in het laatste deel naar San Marino echt om ging, kwamen de favorieten en de echte klimmers toch weer voorop. Van dat gezelschap had Andrea Noé dc langste adem. Rozenburg BZC'95 heelt ook de tweede wedstrijd in de nacom pe titie van de vijfde klasse D niet kunnen winnen. Evenals eerder tegen The Harvards werd het nu tegen FC Blankenburg 1-1, Ra mon Molendijk scoorde voor de Rotterdammers, Vincent Schel len voorde Rozenburgers, Door Hans van Houdt Rotterdam—Tommy Post maakte er gisteravond in de wieler ronde van Charlois een perfecte show van. De Brabander won, voor de vierde maal dit jaar, door net als zaterdag in Bleiswijk alleen over de eindstreep te komen. Hij liet in de finale Jan Goedendorp, ook zo'n keienbijter, achter zich. Goedendorp moest nog hard doortrekken om de jagende Perry Bothof van zijn lijf te houden. Dat lukte, zodat Bothof voorde vijfde maal dit seizoen op een derde plaats strandde. Een flitsende start bepaalde het verloop van de koers in Charlois. Vrijwel vanaf het vertrek zochten Raymond Brugmans en Martin Schouten de aanval. Voordat me nig coureur goed en wel in het za del zat en realiseerde wat er aan de hand was, leek de koers al in een beslissend stadium. Ronald Roos. Erik Bos en Louis de Ko ning sloten aan en het treintje leek voorgoed vertrokken. Diepe indruk maakte vooral Louis de Koning. De Zwartewaler, verleden week roemloos uit Olympia's ronde gestapt, heeft het plezier in het wielrennen niet verloren. „Natuurlijk niet," stelde hij zijn fans gerust. „Het koersen is nog steeds mijn lusten mijn le ven. Alleen zag ik het vorige week even niet meer zitten. Ik had het gevoel voor spek en bonen mee te rijden, kon hel koen verloop niet mee bepilen. Ik kon me zelfs niet van voren handhaven. Ik zat me het grootse deel van de koers aan het laatste wiel af te vragen waar ik mee bezig was. Vooral dat wrin gen om die rotonde's heen stuitte me tegen de borst, levensgevaar lijke toestanden kreeg je er door, Impulsief Toen ik op gegeven moment onze soigneur zag staan, heb ik impul sief in mijn remmen getrokken en ben ik uitgestapt. Ineens stond er iemand met een camera voor mijn neus en ja, ik heb iets gezegd, dat ik beter niet had kunnen doen. Maar dat draai je niet meer terug. Maar laat niemand gelover dat ik op zo'n manier ga stoppen met de sport, waar ik al zo'n twintig jaar mee bezig ben." Hoe gedreven Louis de Koning ook bezig was, hij kon in Charlois niet verhinderen dat een jacht- groep onder leiding van Tommy Post hem achterhaalde. Dat ge beurde nadat de kopgroep het pe loton had gedubbeld, waardoor, zoals wel meer voorkomt, de vaart bij de leiders verdween. Post kwam niet alleen, hij bracht Jan Goedendorp mee, evenais zyn ploegmaten Edwin Hofstee en Perry Bothof, terwij! de groep werd gecompleteerd door Pascal Hermes en Marlijn Simons. Het was deze Brabander, die de fi nale opende, Ronden lang soleer de hij voor de groep uit, waarna zijn positie werd overgenomen door Schouten. Bos en Bothof. Ook deze poging ging niet door, waarna Jan Goedendorp op avon tuur ging. „En die kon ik niet la ten gaan," wist Tommy Post.Jan had op mjj een goede indruk ge maakt en als ik hem zou laten lo pen, kon ik wel eens gezien zijn." 'Shit' Echt gemakkelijk ging het Post aanvankelijk niet af. „Wat denk je," reageerde hij. ,.We hebben even een stukje moeten rijden om bij die kopgroep te komen. Toen ik ze weg zag rijden cn de slag mistte, dacht ik: 'shit, shit, shit'. De enige hoop die ik had was dat ze stil zouden vallen als er een ronde voorsprong werd genomen, dat zie je wel meer. Maar we heb ben volle bak moeten rijden om ook mee voorop te komen. Rust is er daarna nooit geweest, ik ben vandaag echt diep gegaan. Eenmaal wég met Goedendorp wist ik dat het goed zat, die rijdt altijd door. Maar ik wilde geen ri sico nemen en de eindsprint af wachten. Zondag in Valkens- waard wachtte ik ook te lang, werd ik slechts vijftiende. En ik wil alleen maar winnen. Maandag heb ik met Edwin Hofstee nog i c ruim tweehonderd kilometer ge traind, Dat allemaal omdat zater dag de Omloop van de Hoeksche Waard wacht. En die wil ik ook winnen. Dat leg wel een druk op mijn schouders, maar daar moet ik maar tegen kunnen." Bij de cyclo/veteranen was Jaco Tetlelaar de snelste van een kop groep van drie renners. Elite/neo-amateurs: 1. Tommy Post (Bre da), 2. Jan Goedendorp (Oudenhoorn). 3, Perry Bothuf (Zwyndrecht), 4. Pascal Her- mes (Liempde), 5. Enk Bos (Rotterdam), 6 Louis de Koning (Zwartewaal), 7. Edwin Hofstee (Boskoop). 8. Martin Schouten (Vlaardingen), 8. Martijn Simons (Wouw), 10. Raymond Brugmans (Bergambacht), 11. Ronald Roos (Zoetermeer), 12. Kees van Wagenmgen (Arkel), 13. Harry van Putten (Hagestcin). 14. Tom Cordes (Baarle Her tog), 15. Patrick Graal (Rotterdam), 18. Pa trick Smit (Capelle a'd IJssel). 17 Roland Rozenveld (Numansdorp), 58. Eric Wester broek (Prinsenbeek), 19. Piet Eikelenboom (Zevenhuizen). 20. Sjors van Vliet (Lopik), 22. William de Woif (Charlois). Cycio's/vet. 1. Jaco Tetlelaar (Vlaardmgen), 2. Roger Kotevaar (Lekkerkerk), 3. Louis de Haas (Vlaardingen),4. John Brand (VTaardingen) 5. Ronald vander Wal (VTaardingen), 6. Pe ter Voesenek (Breda), 7. Johnny Roos(Mid- delhamis), 8. Henk Ceelen (Ouderkerk a/d IJssel12. H. LapfH J Ambacht), 55. Henk Leurs (Ouderkerk a/d IJssel). Tommy Post, de atere win naar, aan kop van de groep in de straten van Charlois. Rechts Louis de Koning, fo to Cor Vos Door Leo van Gelderen Umuiden De Brunei Suncrgy is thuis, Onder luid applaus van de honderden toeschouwers op de kade en scheepstoeters vanaf het water liep de Whitbread-racer de jachthaven van IJmuiden binnen. Na ruim 31,000 zeemijlen rond de wereld was het welletjes. De uit eindelijke zevende plek in het eindklassement van de zevende Whitbread deed er eigenlijk niet toe. „De winst in de vijfde etappe en daarna nog eens een tweede plaats zijn het bewijs dal een Ne derlandse boot met een Neder landse bemanning in de zwaarste zeilrace ter wereld goed mee kan komen," zei schipper Roy Heiner. De Enkhuizer was nog een beetje beduusd van de massale ont vangst in IJmuiden. „Dit hadden we niet verwacht, maar is heerlijk om mee te maken." De Brunei Sunergy was dinsdag vanuit finish plaats Southampton naar de thuishaven IJmuiden ver trokken. „Het was een fantastisch tochtje. Door elk schip dat we on derweg tegenkwamen werden we begroet. Hele bemanningen ston den aan dek te zwaaien. En dan dit nog eens." Met een brede arm zwaai wees hy naar de honderden op de kade. „Dat is nog eens thuis komen." In alle drukte blikte Heiner toch nog even terug. „Dit was de eerste keer dal alie deelnemers met een zelfde soort schip voeren. De tijd van die hele grote bakken is voor bij. Gelukkig wel. Want voor het publiek was het nauwelijks te snappen. Dooreen 'handicap'kon iemand die als vierde eindigde toch winnaar zijn. Nu is het een gewone wedstrijd geworden met dezelfde soort boot. Het mooie was ook dat tijdens een paar etap pes het veld zo dicht bij elkaaT bleef dat je oogcontact had. Dat maakte deze aflevering van de Whitbread extra aantrekkelijk." Over de eigen prestaties was Hei ner tevreden. „Zeker als je kijkt over welke budgetten sommige teams beschikken. De grote teams praten over budgetten van 30 miljoen gulden, Wij moesten het met de helft stellen. Als je dat in je achterhoofd houdt, hebben we een prestatie van formaat neergezet. Maar als we over vier jaar bij de volgende race echt in de top mee willen, zal er meer geld op tafel moeten komen. Het is net als in de Formule I, de ont wikkelingen gaan razendsnel en kosten vreselijk veel geld. En wie ook op dat vlak niet mee kan ko men, valt keihard af." Toch is Heiner zeer te spreken over de deelname van 'zijn' Ne derlandse equipe. „Ook al omdat er in ons landje onmiddellijk wordt geroepen dat deelname geen haalbare kaart was. De men sen achter de Brunei Sungery hebben zich daar gelukkig nooit iets van aangetrokken en zijn ge woon doorgegaan. Ik ben blij dat wij inderdaad hebben bewezen dat het wel degelijk kan." Niet alleen de strijd in deze presti gieuze zeilrace schonk Heiner veel voldoening. „Neem zo'n ver trek uit Nieuw Zeeland. Dan vaar je een traject waar haast nooit een schip komt en waar je ook geen enkele passant tegenkomt. Daar voelde ik me één met de natuur. Dat zijn heel waardevolle momen ten. En ook heel bijzonder. Maar nu even geen natte pakken meer en gewoon in een warm bed sla pen is ook heel plezierig. Al kijk ik ook weer uit naar de volgende Whitbread." Medemblik— Margriet Matthijsse, houder van de Eu ropese en de mondiale titel zeilen in de Europe-klas- se, kende gisteren een bewogen begin van de Spa Re gatta in Medemblik. Met haar Nieuw-Zeelandse coach Rex Sly verscheen ze op het water te Iaat aan de start. Mede daardoor moest de 21-jarige blondine uit Rotterdam in haar groep genoegen nemen met de blamerende 33e positie. „We waren in de boot nog een paar dingen aan het uittesten." legde de nummer twee van Atlanta (1996) uit. „We waren daarmee zo geconcentreerd bezig dat we het oproepsignaal niet hoorden. Uiteindelijk ging ik twee minuten iater dan de rest van het veld weg. Een blunder, maar ik kan het geiukkig de komende dagen nog goedmaken. Een plaats bij de eerste zes is mijn doel. Bij het WK in Duitsland eind juli wil ik pas echt vlammen." De veertiende editie van de Spa Re gatta startte gisteren voor het overige in alle rust. Van de 44 geprogrammeerde races in de elf olympi sche klassen gingen er slechts negen door. Wed strijdleider Henri van der Aat moest het grootste deel van de starts op het IJsselmeer schrappen wegens de sterk wisselende weersomstandigheden. Onweer, zware regenval en daarna windstilte hielden het me rendeel van de ruim 1100 deelnemers aan de kant. Als ik de berichten mag geloven, hoeven we niet op veel wind te rekenen," zei Van der Aat, oud-bonds- coach van het Nederlands Watersportverbond. „Maar ik maak me daar niet druk om. Je moet de omstan digheden op het IJsselmeer toch dagelijks per uur bekijken. Een licht briesje is vaak genoeg voor mooie wedstrijden. Als het echter tot en met zaterdag vrij wel windstil blijft, hebben we een probleem. Dan kunnen we zondag amper finales varen." Alleen de zeilers in Laser, 470 (mannen), Europe en Mistral {mannen, twee van de drie groepen) kwamen gisteren in actie. Van de Nederlandse kernploegle den viel Serge Kals in positieve zin op. De Rotter damse Laser-zeiler eindigde op de tweede plaats. CottbusMonique de Wilt heeft gisteravond tijdens internationale atletiekwedstrijden in de Duitse plaats Cottbus het Nederlands record po'sstokhoog- springen gebracht op 4 meter en iö centimeter. Het oude record stond sinds 8 augustus van het vorig jaar met 3,95 m op haar naam. Die prestatie leverde ze in Amsterdam. Op 27 augustus 1997 evenaarde ze dat. De 22-jarige Brabantse atlete van PH, die in Delft in dustrieel ontwerpen studeert, is ook houdster van het nationale indoorrecord met een hoogte van 4,12 meter. Ze heeft zich al gekwalificeerd voor het EK in Boedapest eind augustus. De Wilt eindigde met haar prestatie als vijfde. Ze probeerde nog drie keer ver geefs over 4,15 m te gaan. De overwinning ging naar de Australische Emma George, die vergeefs probeer de haar wereldrecord met een centimeter aan te scherpen tot 5,60 m. Nu bleef ze staan op 5,50 m, de zelfde hoogte die Daniëia Bartova overmeesterde. De Tsjechische nam daarmee het Europees record over van de Oekraïnse Angela Balasjinova (5,37 m). Stella Jongmanseindigde op de 1000 meter als derde in 2.40,82 achter de Duitse Wiistenhagen (2.39,00) en de Surinaamse Letitia Vriesde (2.40,82). Hengelo De Marokkaan Hicham El Guerrouj zal maandag in Hengelo deelnemen aan de APM- Games. Hij start op de 1500 m, de afstand waarop hy in augustus in Athene de wereldtitel veroverde. Vo rig jaar zegevierde de Noord-Afrikaan in het Fanny Biankers-Koen stadion in de fraaie tijd van 3.29,51. Daarmee verbeterde hij toen het acht jaar oude stadi onrecord, dat op naam stond van zijn landgenoot Said Aouita. Met de Nieuw-Zeelandse discuswerp ster Beatrice Faumuina haalde de organisatie van de APM Games nog een wereldkampioene in huis. Schiedam Handbalster Nicole Grandazzi houdt het voor gezien bij DWS. De topscoorster van de Schiedamse club verkast naar eredivisionistQuintus. Voor Grandazzi is dat een sportie ve verbetering, want DWS degra deerde afgelopen zaatseizoen naar de tweede divisie. In het handbalcircuit doen zich de hard nekkige geruchten de ronde dat het volledige eerste vrouwenteam van DWS de club uit sporthal Groenoord de rug zou toekeren. Voomitter John Vendeloo ontkent dat ten stelligste. „Nee hoor," zegt hij, „daar is geen sprake van. Wel spelen de gezusters Diane en Syl via Zandwijk met de gedachte naar een andere club te gaan om op een hoger niveau te kunnen handballen. Maar ze hebben ook weer door laten schemeren dat ze waarschijnlijk toch blijven." Vlaardingen De organisatie van het Vlaardings Voetbalkampioen schap wil van de finaledag zater dag 30 mei - een voetbalfeest ma ken. Vanzelfsprekend moet de fi nale tussen VFC en Deltasport {17.00 uur) het klapstuk worden maar voorafgaand aan de eind strijd valt op het terrein van CION nog genoeg te beleven. Eerst speelt Excelsior Maassluis een wedstrijd tegen een team be staande uit Vlaardingse voetbal lers en daarna is er penaltyschie- ten op Rob Grauwmeijer, de doel man van de Maassluizers. Mocht de finale tussen VFC en het dit seizoen naai uê eerste klasse gepromoveerde Deltasport gelijk eindigen, dan volgt een verlen ging. Als de beslissing dan nog niet is gevallen, moeten straf schoppen uitkomst bieden. Richmond - Als amateurvoetballer in Holland een contract aangebo den krijgen in de Verenigde Sta ten by een club die uitkomt in de A-League - het op een na hoogste niveau aldaar - overkomt niet veel spelers. Het overkwam dit seizoen Paul Louter. Tot eind maart speel de hij voor hoofdklasser Excelsior Maassluis, maar inmiddels is de 28-jarige middenvelder zo'n twee ■maanden actief voor the Rich mond Kickers, een profclub die uitkomt in de Atlantic Division en haar domicilie heeft in Virginia, een staat gelegen aan de oostkust. Louter is niet de enige Dutchman die bij de club uit Richmond on der contract staat, want ook Wilco Ravestijn (23), voormalig VFC'er en SWer, heeft er dit seizoen zijn heil gevonden, Ook voor de van oorsprong Zuid-Afrikaan is het zijn eerste seizoen in Richmond. Toeval of niet, beide spelers vin den het een voordeel dat ze eikaar troffen bij the Richmond Kickers. Louter: „Dat maakte het toch iets makkelijker om me hier thuis te voelen, want het is echt een hele stap zo in je eentje. De eerste we ken waren het moeilijkst, maar echt heimwee heb ik nooit ge had." Volgens Ravestijn heeft de club een bewuste keuze gemaakt bij het aantrekken van de Nederlan ders: „Die staan bekend om het feit dat ze tactisch vrij sterk zijn en aai is zeker in de Verenigde Staten een onderdeel van het voetbal dat men hier goed kan ge bruiken. Iedereen is hier lichame lijk in een perfecte conditie en ook technisch is het allemaal heel behoorlijk, maar erg slim gaat men met deze kwaliteiten niet om." Mag Louter zich nog wel eens ver bazen over het tactisch niveau, Ravestijn is er na vijf jaar voetbal in de States inmiddels aan ge wend. „Ik ben hier in 1993 als stu dent gekomen en zolang speel ik hier ook al voetbal. In Vlaardin gen ben ik in de junioren destijds nog gescout door Wim Jansen die toen werkzaam was bij SW (sail lant detail: ook Louter werd een. aantal jaren geleden ontdekt door Jansen en vertrok op diens initia tieftoen naar Feijenoord; red.). Ik heb toen nog gespeeld met onder meer Richard Pasens (Excelsior M; red.). Ook ik heb me in het be gin natuurlijk nog weieens ver baasd over sommige zaken, maar na een tijdje wen je daaraan en valt het je niet meer op." Wisselvallig In de competitie die nu ongeveer acht speelronden ver is, gaat het onze regiogenoten nog niet echt voor de wind. Een paar overwin ningen, een paar nederlagen en wat gelijke spelen die al dan niet in de shoot-outs winnend werden afgesloten. Kortom, wisselvallig heid troef tot nu toe voor de op dit moment in de middenmoot ver toevende profclub. „Dat klopt, echt soepel loopt het nog niet maar toch vind ik dat het de laat ste wedstrijden met het elftal en met mij persoonlijk ieii. uetei gaat. We hebben pas uit bij de koploper gewonnen, ik had een goede assist, dat zorgt direct voor wat extra moraal binnen de dub en ook de Dow Jones-index stijgt Paul Louter (links) en Wilco Ravestijn amuseren zich voor hun riante onderkomen met een potje 'balletj e hooghouden'. Louteris basisspeler, Ravesteijn komt door een blessure nog niet aan voet- ba Hen toe. Foto Rotterdams Dagblad hier dan gelijk, haha," grapt Lou ter. Louter mag dan op de eerste wed strijd na alles nog gespeeld heb ben, voor Ravestijn moet het sei zoen nog beginnen: „Ik kamp a! een aantal weken met een enkel blessure en moet nog steeds de buteren voor de club. Het is verve lend natuurlijk als je nieuw bant en je kan je maar niet bewijzen. De club heeft mij gehaald en daar wil ik ze graag door mijn spel voor bevlaükcü. Gok ucük ik dat Ik up dit moment voor de club een toe gevoegde waarde zou kunnen zijn en dan is het helemaal frustre rend om maar op de bank te moe ten zitten. Wat ik overigens nu wel doe voor de club is het actuali seren van de Internet-website van de 'Kickers'. Zo maak ik me nog een beetje nuttig." Voor Louter, in het dagelijks le ven thuis werkzaam als schilder, is er niet alleen binnen maar ook buiten het veld een hoop veran derd. „Dat kun je wel zeggen. Het scheelt nogal wat of je buiten in de kou op een ladder staat te schil deren of datje bij lekker weer in de ochtenduren twee uur per dag van de riante woning waarin ik sa men met Wilco en nog twee bui tenlandse spelers verblijf. Af en toe knijp ik mezelf nog weieens in mijn arm om te ontdekken of dit alles niet alleen maar een mooie droom is. Ik denk dat je pas goed beseft hoe speciaal het was als je weer in Nederland bent." De toekomst van het Amerikaan se voetbal zien de beide voetbal lers zonnig in. „Er loopt hier een enorm potentieel aan jeugdvoet ballers," vindt Louter. „We geven regelmatig 'clinics'aan schoolkin deren en in die leeftijdscategorie is 'soccer' ongelooflijk populair. Je ziet ook, net als vroeger in Ne derland, overal trapveldjes met daarop veel voetballende kinde ren. Dat moet op een gegeven mo ment natuurlijk zijn vruchten af werpen al heeft men nog een lan ge weg te gaan." DordrechtJaco de Ligt houdt het bij Excelsior Per nis voor gezien en gaat volgend seizoen zijn geluk bij Dordrecht'90 beproeven. De 24-jarige doelman uit Maassluis is gisteren een contract voor de tijd van één jjar overeengekomen. Als de sluitpost morgen de medische keuring doorstaat, wordt de verbintenis officieel bezegeld. Be Ligt zal bij dc Dordtsc club de concurrentiestrijd moeten aangaan met eerste doelman Jan Scheurwa ter. Hoe Dordrecht'90 hem op het spoor is gekomen, weet De Ligt zelf niet. „Ik denk," zegt de keeper die bij de amateurs van Excelsior Pernis driejaar onder de lat stond, „door de goede recensies in de kranten en de verhalen van de scouts. Ik weet in elk geval wel dat bij de betaald voetbalorganisaties de laatste tijd veel meer aandacht bestaat voor keepers dan vroe ger, Ze worden met de telkens veranderende spelre gels ook steeds belangrijker." De Ligt kwam bij Sparta vandaan toen hij zes jaar ge leden overstapte naar Excelsior Maassluis. Nadat hij daar twee seizoenen tweede keeper achter Robert van de Broecke was geweest, verruilde hij de hoofd klasser voor VDL, eveneens uit Maassluis, waar hij één seizoen het doel verdedigde voordat hij koos voor 'Perms', de nieuwe club van trainer Henk Salari. Kort en bondig Bij voetbalvereniging SWSMC wordt Tweede Pink sterdag weer het toernooi voor oud eerste elftallen van Schiedamse voetbalclubs gespeeld Aanvang: IO.ÜO uur Zaterdag 30 mei (9.00-13.00) wordt door korfbalvereniging Oranje Nassau weer oud papier en textiel ingezameld aan de Dirk de Derdelaan in Vlaardingen Fortuna-atieet Jan Rozendaal heeft tijdens de Zevenheuvelenloop in Nijmegen een per soonlijk record neergezet De Vlaardinger volbracht de 15 kilometer in 1 uur en 19 minuten Zaterdag 30 mei speelt op het complex van CION het Vlaardings elftal tegen Excelsior M K&B is benieuwd wie de p.r. omtrent die wedstrijd doet, of beter gezegd, gaat doen Jan Rotgers wordt waarschijnlijk trainer van GTB „Het is," aldus elftalleider en assistent-trai ner Hans Hogendoom, „voor 99 procent rond" Tips? Bel de sportredactie (010-2732700). DONDERDAG 28 MEI VOETBAL. Finale-avond WK-competitir onder 23 jaar. 19.00 MSV*71 -PPSC (derde en vierde plaats), Sparta-VVK (finale).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1