11 Ernst g personeelstekort bi politie Maassluis Rotterdams Dagblad Les in de buitenlucht Sportclubs verbaasd over parkeerplannen op hun velden GroenLinks wil ook ge?m vim*Istort in Oost Leden ROVS voor verhuizing naar Broekpolder BBH@ Voor sfeervol wonen of een kado! Hoogstraat 171,tel.4120447 U" Door uitstroom en ziekteverzuim kwart formatieplaatsen onbezet Extra lokaal voor basisschool 't Spreeuwenest Vuilcontainers verdelen raad en bewoners Kornoeljedreef Politieman weer thuis Bromfietser gewond Vernieling tramhokje Rotterdam» Dagblad X 'V ■fyf Waterweg Donderdag 28 mei 1998 m Door Marc Floor Maassluis De politie van Maas sluis kampt met een ernstig per soneelstekort. Momenteel zijn elf van de 75 formatieplaatsen van de basiseenheid vacant. Binnenkort komen daar nog twee vacatures bij. Daarmee zou de basiseenheid maar liefst vijftien procent onder de normale sterkte komen. Bo vendien is door de toegenomen werkdruk het ziekteverzuim over de periode vanaf januari opgelo pen tot een gemiddelde van ruim negen procent. In totaal is dus bij na een kwart van de formatie plaatsen binnen het Maassiutse korps onbezet. „Dc situatie is zorgwekkend," vindt chef basiseenheid Maas sluis W. Rijntalder. „We proberen het op te vangen met veel over werk, maar dat heeft natuurlijk een grens." Door het personeels tekort heeft het Maassluise korps op een aantal taken flink moeten beknibbelen. ..De meer planmati ge zaken zijn er niet meer bij," constateert Rijntalder. „We moe ten echt uit dingen gaan kiezen- Met name aan preventie komen we slecht toe. En we willen bij voorbeeld vasthouden aan het scholenadoptieplan, waardoor we moeten toegeven op de verkeers controles," De basiseenheid Maassluis heeft sinds de reorganisatie van de Ne derlandse politie op 1 april 1994 te maken met een leegloop van per soneel. Door de afschaffing van het zogeheten ancienniteitsbe- Maasland Voor basisschool *t Sprecuwenest is op korte termijn uitbreiding met één lokaal nood zakelijk. Zonder die uitbreiding worden door het schoolbestuur voor het schooljaar 1998-1999 gro te problemen verwacht. Om daar aan tegemoet te komen, heeft het bestuur van de Vereniging Chris telijk Onderwijs Maasland bij de gemeente een verzoek ingediend tot het verlenen van medewer king aan het uitbreidingsplan, 't Sprceuwenest telt op het mo ment acht lokalen. De in 1996 ge bouwde multifunctionele ruimte op de insteekverdieping is al als extra lokaal door één van de groe pen van de bovenbouw m gebruik genomen. Deze ruimte was in fei te bedoeld voor de opvang van tij delijk gespitste groepen ten be hoeve van remedial teaching en niveau-lezen. Dit lokaal is echter niet geschikt voor groepen groter dan twintig leerlingen, terwijl de groepen daar net komende jaar te groot voor zijn. Ook de kamers van de leraren en de directie worden al voor andere doeleinden gebruikt dan waar voor ze zijn bedoeld, ondermeer voor remedial teaching en de schoolarts. De huidige situatie heeft er inmiddels toe geleid dat bepaalde activiteiten door gebrek aan ruimten moeten worden afge blazen of moeten worden uitge steld, Volgens het schoolbestuur komt de kwaliteit van het onder wijs hierdoor in het gedrang. Om de problemen op te lossen, is uitbreiding met één lokaal nood zakelijk. Volgens het schoolbe stuur behoeft dat niet persé een permanen'. lokaal te zijn. De ver wachting is namelijk dat het tota le leerlingenaantal in de toekomst sterk zal dalen. De voorkeur gaat dan ook uit naar een semi-perma- nent lokaal, zoals dat ook bij open bare basisschool De Schutse is ge realiseerd. Het lokaal kan aan de rand van het schoolplein nabij de Huis te Veldelaan worden ge plaatst. Voordat de aanvraag tot uitbrei ding werd ingediend, is eerst on derzocht of het Holland College een oplossing kon bieden. De land- en tuinbouwschool heeft echter laten weten voorlopig nog geen uitzicht te hebben op leeg stand van één van de lokalen in de dependance, die tegenover 't Spreeuwenest is gehuisvest. Ook do noodlokalcn op het schoolplein bij het HoEand College bieden geen oplossing, omdat die te klein zijn ginsel op dat tijdstip worden agenten met langer op basis van het aantal dienstjaren bevorderd, maar op basis van een sollicitatie Politiepersoneel hoeft daardoor niet lang0' achter aan te sluiten m de rij V' j het eigen korps, maar kan reageren op vacatures in het hele land. Daarmee is ook hel sys teem van plaatsing onder vuur komen te liggen, aangezien door het nationaal tekort aan politie personeel agenten de vacatures in het hele land voor het uitkiezen hebben. Ook de basiseenheid Vlaardingen, die tezamen met Maassluis het district Waterweg vormt, en het district Schiedam hebben de laatste tijd te maken met een grote uitstroom van per soneel. Kon Schiedam vorig jaar nog bogen op een sterke overbe- manmng, momenteel heeft het district vier vacante formatie plaatsen. „Het is echt uniek dat zoveel mensen weggaan." zegt hoofd personeelszaken basiseen heid Vlaardingen mevrouw Mar- kestein. „Ik heb dat m de elf jaar dat ik hier werk nog nooit meege maakt." Zie ook pagina 13 Vlaardingen GroenLinks in Vlaardingen is fel gekant tegen de plannen van het Gemeente lijk Havenbedrijf Rotterdam om afvalverwerker BFI aan de Vulc- aanhaven onder te brengen. „Een vuilverwerker mogen we zo dicht bij onze woonwijken van Vlaardingen en Schiedam nooit toestaan," is de oproep die mi- Heuwoordvoerder Jan van der Kolk van de oppositiepartij doet. Ook de gemeente Vlaardingen staat niet te springen om BFI binnen de grenzen te halen. Het Gemeentelijk Havenbedrijf Rot terdam, eigenaar van de Vlaar- dingse haven waar tot voor kort het overslagbedrijf EBS (voor heen Swarttouw) zat, is echter al maanden in onderhandeling met BFI, dat -gebruikmakend van de gunstige plek aan het water - in Vlaardingen-Oost afval wil gaan op- en overslaan. Van der Kolk snant niets van de plannen van het havenbedrijf. „Voor het hele gebied aan de uit gang van de Beneluxtunnel zijn grote plannen in voorbereiding op regioniveau. Hier moet een hoogwaardig bedrijvenpark ko men met goede verbindingen via weg, water, spoor en metro. Prachtige plaatjes hebben de ge meenteraadsleden hiervan al ge zien in een speciale vergadering. En wat gaat er nu gebeuren? Er komt waarschijnlijk een afvalbe drijf tot het jaar 2ÖI5 op het ge bied van de Vulcaanhaven. Hoe zo een hoogwaardig bedrijven park? Het wordt gewoon een smerige vuilnisbelt." Maassluissedijk Van der Kolk trekt de parallel naar zeven jaar geleden, naar de andere Kant van Vlaardingen. „Toen stonden we met z'n allen aan de Maassluïssedijk om een vuil stort tussen Vlaardingen en Maassluis tegen te houden. Als resultaat van de acties ligt er nu een prachtig stuk verwilderde natuur waar veel dieren, maar ook mensen zich thuts voelen en een vuilstort is met in zicht. Dat was aan de westkant van Vlaar dingen, maar opnieuw worden we door het vuil bedreigd, maar nu van de oostkant" Van der Kolk wijst er ook nog even fijntjes op dat BFI 'nou ook niet een bedrijf is met een al te schone naam'. „We weten toch al lemaal nog wel wat er een aantal jaren geleden met vuil werd ge rotzooid alleen was het toen geen BFI, maar heette het bedrijf Zeg waard. (dat door BFI is overgeno men, red.). Wie verzint toch altijd deze krankzinnige plannen," roept Van der Kolk vertwijfeld uit. Schiedam - De Schiedamse poli tieman Ed van Putten is zodanig hersteld van zijn bij een gasexplo* sie opgelopen verwondingen dat hij deze week weer thuis is. Hy is ontslagen uit het Brandwonden centrum van het Zuiderzieken- huis in Rotterdam. Van Putten wera tiaar opgenomen nadat hij ernstig gewond raakte bij een gas- explosie in een benedenwoning in de Lekstraat. Hoewel hij nog voor lange tijd moet worden behandeld, gaat het naar omstandigheden goed met hem. Het kon gisteren zo af en toe flink plenzen maar daar hoor de je de kinderen bij dierenhoek 't Sparretje In Maassluis niet over. Een les in de buitenlucht is immers altijd leuker dan in een schoolgebouw. En helemaal als die les wordt ge houden op de kinderboerderij. De kinderen van groep drie en vier van de basisschool maakten gisteren kennis met Meneer de Pauw, Mevrouw de Geit en Broer Konijn en alle andere dieren die op de kinderboerderij voorkomen. De ac tiviteit werd verzorgd door het Centrum voor Natuur en Mi lieu Educatie. Door middel van opdrachten maakten de zes tot achtjarigen kennis met de dieren en leerden ze de ver schillen. En dat is best nuttig In een tijd waarin jonge kl: de ren denken dat eieren en melk uit een pakje komen. Foto Roel Dijkstra Schiedam Een 35-jarige inwo ner van Spijkenisse heeft gister middag een lichte hersenschud ding en enkele schaafwonden op gelopen bij een. aanrijding op de Rotterdamsedijk. De man die op een bromfiets reed, kwam in botsing met een 52-jari- ge automobilist uit Papendreeht. Beide bestuurders hadden groen licht, maar botsten toen de auto mobilist rechtsaf wilde slaan. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis. Uit een blaasproef bleek dat hij had ge dronken. door Bas van den Berg Vlaardingen De leden van de Rotterdamse Ontspannings Ver eniging Shell (ROVS) hebben zich met grote meerderheid uitgespro ken voor verhuizing van sport park De V]jfs!uizen naar de Broekpolder. Voorwaarde is ech ter dat de gemeente Vlaardingen snel duidelijkheid geeft over dc invulling van het multi-functione- le sportcomplex. Verder verlangen de sporters van de 10.000 leden tellende ontspan ningsvereniging van Shell, dat het nieuwe sportcomplex min stens gelijkwaardig is aan het hui dige. Alle sportafdelingen van de ROVS zullen zich ook in de Broekpolder moeten kunnen ont plooien. Verder heeft een zwem bad voor hen prioriteit en verlan gen de sporters van de Shell dat hun identiteit in de Broekpolder met in gevaar komt en üat gepen sioneerde leden van de Shell hun activiteiten kunnen blijven uitoe fenen. Volgens voorzitter Klaas Terpstra van de ROVS hebben de leden zich nog niet verdiept in de omvang van het zwembad dat op de Broekpolder moet komen. „Ik heb wel de indruk dat de leden een pierebadje niet zullen accep teren," zegt hij. ..Bij De Vijfslui zen beschikken we over een uit stekend geoutilleerd buitenbad dat aan alle eisen voldoet. Ik kan me voorstellen dat zij een derge lijke voorziening in de Broekpol der graag terugzien. Er is ook haast geboden omdat Rijkswater staat begin 1999 al met de voorbe reidende werkzaamheden op De Vijfsluizen begint. In dat verband zal dit najaar de ingang van De Vijfsluizen moeten worden ver plaatst." Een verhuizing naar de Broekpol der komt Shell goed uit. Rijkswa terstaat wil een deel van de grond op De Vijfsluizen kopen in ver band met uitbreiding van de Be neluxtunnel. In gesprekken tus sen directie en gemeentebestuur van Vlaardingen heeft Shell zich al positief opgesteld door een bij drage te leveren aan de totstand koming van het multifunctionele sportcomplex. Het valt de leden van de ROVS echter tegen dat de gemeente Vlaardingen en de Vlaardingse raad voor sport en re creatie nog zo weinig van zich hebben laten horen. De ROVS'ers zouden graag zien dat er wat meer spontaniteit over het mammoet project in de Broekpolder ontstaat en dat er initiatieven worden ge nomen. Ook projectleider Ron Steens is het opgevallen dat op de plannen voor de Broekpolder zo lauw wordt gereageerd. „Ik kan me voorstellen dat er nagedacht moet worden over de ontwikkeling van dit fenomeen," zegt hij. „Maar naar mijn mening heerst te lang windstilte. De sportraad laat wei nig van zich horen en de nieuwe sporthouder heeft zich waar schijnlijk nog niet sn de Broekpol der verdiept. Ik ben blij dat de le den van de ROVS een positief ge luid hebben laten horen." Steens heeft vrijdag een gesprek met de Shell-directie en wethou der Aart Kool om een doorstart te maken. De bedoeling is een bedrijfsleider of ondernemer aan te stellen die een profiel van het toekomstige sportcomplex schetst en inzicht in de exploitatie geeft. „In een eer der gesprek hebben gemeente Vlaardingen en Shell daarop aan gedrongen," zegt Steens. „Wan neer zo'n man of vrouw of onder neming daarin slaagt, kan ik mijn functie overdragen. Ik ben ander half jaar met het project Broek polder bezig geweest om sporters van de ROVS en sportclubs in Vlaardingen te laten integreren m de Broekpolder of een fusie aan te laten gaan. Om met financiële steun van gemeente Vlaardingen en de Shell tot een multi-functio- neel sportcomplex te komen moet nu het licht op groen worden ge zet. Uit het gesprek tussen Shell en de wethouder zal moeten blij ken in hoeverre men het Broek polderplan serieus neemt." Schiedam—Vandalen hebben gis teravond een tramhokje aan de Churchillweg in Groenoord ver nield. Naast twee kapotte ruiten, lag verbrand papier in het hokje. Door Ben van Haren tfaardlngen —Ongeveer 1100 ulok- containers voor gescheiden inza- meüng van huishoudelijk afval hebben thans in Vlaardingen hun weg gevonden. Nog zo'n 350 con tainers moeten een plaats krijgen, voornamelijk in buurten met koopwoningen. Dat kost moeite. De meningen van bewoners in de DrevenbUurt zijn verdeeld. In de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan (Goud kust), De Vaart, Ambacht en een deel van de Oostwijk zullen de discussies nog volgen. De plaat sing is overigens tijdelijk stil ge legd nadat een Vlaardïnger had aangetoond, dat hiervoor een bouwvergunning en aanpassing van bestemmingsplannen nodig is. Tot nog toe was dit niet opgeno men in de procedure. De gemeente zocht in overleg met buurtbewoners de beste plek uit voor de blokcontainers. Ambtelij ke voorstellen gleden by bewo ners in de brievenbus met een uit nodiging voor een informatiebij eenkomst. Naar aanleiding van opmerkingen werden de plannen wel of niet aangepast en vervol gens officieel voor inspraak gepu bliceerd, De uitvoering vond ver volgens meestal plaats in combi natie met andere herinrichtings plannen voor de buurt, zoals uit breiding van parkeergelegenheid of ophoogwerkzaamheden. Niet in alle gevallen is dat gelukt. Zo wordt er al bijna vier jaar ge discussieerd over de plaatsing van blokcontainers voor huishou delijk afval in de Kornoeljedreef in Holy-Noord. De gemeenteraad zal volgende week de knoop moe ten doorhakken, want ambtena ren, wethouders en raadscommis sies zijn er niet in geslaagd de be woners van de 70 eengezinskoop- woningen op een lijn te krijgen. Het eerste plan, een plek in het centrum van het buurtje en een naast een parkeerstrook aan de rand, werd afgewezen. De meeste containers stonden te dicht bij het speelterreintje, was het argu ment. Het door bewoners aange dragen alternatief, verplaatsing naar een parkeerterrein tussen twee hoekwoningen, werd met succes door de bewoners van die woningen bestreden bij de com missie milieu. Burgemeester en wethouders hebben ten einde raad het voor stel gedaan om voor de gezinnen in de Kornoeljedreef een vuilsta- tion in te richten in de groen strook aan de Esdoomdreef, te genover de toegang tot het wijk- parkje. Dit besluit hebben ze ge nomen, zo blijkt uit hun voorstel, „naar aanleiding van eerder geda ne toezeggingen aan enkele be woners en de niet te overbruggen tegenstellingen tussen de bewo ners onderling." De raadszaal zat gisteravond vol tijdens de eerste vergadering van de nieuwe commissie voor stede lijke ontwikkeling en beheer, waaronder zowel ruimtelijke or dening, wijkbeheer als reini- gingszaken vaEen. Een flink aan tal bewoners van de Kornoelje- dreef die zich tegen het nieuwe voorstel verzetten was aanwezig. Zij vinden de gekozen plek aan de Esdoomdreef te ver verwijderd van hun woningen. De raadsleden 2ijn hierover ver deeld. „Sommige bewoners zullen wel 500 meter moeten sjouwen met hun vuilniszak," had AOVer Klink uitgemeten. Hij vindt dat te veel, net als Van Halteren (WD), Baris (CDA) en Lensvelt (SGP). Wethouder Van der Windt vindt, dat er snel een besluit genomen moet worden, „Er is nu inmiddels van gemeentewege voldoende tijd en inzet aan besteed." Hij wijst er voorts op, dat de door het gemeen tebestuur geraadpleegde om budsman het b en w-voorstel ook kan billijken. De raad beslist woensdag over deze kwestie. Door Conny Taheij Vlaardingen/Sciiledam— De Schie damse korfbalclub Harga en de voetbalvereniging DRGS zijn ver baasd en geschokt over de plan nen om op hun sportvelden een parkeerplaats voor het nieuwe streekziekenhuis te maken. Het gebruik van een voetbalveld is een wens van het fusiezieken huis, met het korfbalveld is de ge meente in principe akkoord. Ze ziet daar bij voorkeur een par keergarage met een of twee ver diepingen voor 700 auto's komen, zodat de ruimte van het voetbal veld niet gebruikt hoeft te wor den. Op de tekeningen die gister avond tijdens een voorlichtings bijeenkomst in het Holy Zieken huis werden getoond waren de parkeerplaatsen echter uitgezet over twee velden. „We hebben het uit de krant moeten lezen," vertel len Frans Majoor en Alex Krol van Harga. „Nu het plan vanavond be vestigd is, moeten we ons bera den. We zullen zo snel mogelijk contact opnemen met de gemeen te." Dat adviseerde ook directeur M. Rook van het Holy Ziekenhuis. De gpmeente immers is de onder handelingspartner van de zieken huizen, niet de afzonderlijke sportverenigingen. Voor Leen Warnaar van DRGS komt de optie van het ziekenhuis volledig uit de lucht vallen. „Wij kunnen hele maal geen veld missen, We lenen nu juist op zondag een veld van de cricketclub," laat hij desgevraagd weten. Volgens de korfbalvereni ging gaat het gerucht dat de ge meente haar wil verplaatsen naar de voormalige afgelegen stek van honk- en softbalvereniging. Voor zitter Krol: „Dan gaan we liever naar Spaiand, want daar kunnen we makkelijker nieuwe leden werven." Bij de gemeente was vanochtend niemand bereikbaar voor com mentaar. L'gging Naar de exacte ligging van de nieuwbouw waren de aanwezigen gisteravond zeer nieuwsgierig. In de pauze bogen ze zich over de luchtfoto om zich te kunnen ori ënteren op het driehoekige stuk grond dat in de ziekenhuizen al 'de patatzak' wordt genoemd. Juist vanwege de gunstige ligging ten opzichte van openbaar ver voer en rijkswegen is jaren gele den al voor deze plek gekozen, moest Rook uitleggen. Het ver wijt dat het ziekenhuis aan de rand van het gebied kemt te lig gen, pareerde hij met de medede ling dat het slechts twee kilome ter uit maakt. „Ik heb het speciaal opgemeten, want ik wist dat dit gevraagd zou worden", zei hij grijnzend. Ook ziet hij geen probleem bij eventuele uitbreiding. Het ge bouw kan de hoogte in of men kan bouwen aan de overkant van de Nieuwe Damlaan op de plaats van het gemaal dat moet verdwijnen. En de sportvelden bieden ook nog mogelijkheden te over. „Want re ken maar dat het er hier over twintig jaar heel anders uit zal zien als knooppunt tussen A4 en A20. Op die dure grond voetballen ze dan niet meer," voorspelde de directeur. De vragen die Rook verder kreeg voorgeschoteld waren vooral van praktische aard. Hoe het moet met de bibiliotheek, of men al be zig is met de inrichting, welke in gang je als fietser het best kunt gebruiken, over de overlast die het parkeren met zich zal mee brengen, waarom er geen hydro- bad komt voor de reumapatiën ten. Rook legde uit dat een warmwa terbad niet is opgenomen in de normen voor een nieuw te bou wen ziekenhuis, maar dat via fondswerving geprobeerd zal wor den om dergelijke extra's toch te realiseren. De Vrienden van het Holy Ziekenhuis, die deze info- avond hadden belegd, zullen zich daar ook voor inzetten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3