'Door minimumbezetting vallen er taken af Politie Waterweggebied gebukt onder grote uitstroom personeel Sven hoort bij beste drie jeugdzeilers van Nederland Kouwe koffie aan de Ingeland j| gentia De brug van zes miljoen Finale videowedstrijd Kinderen gezocht voor straatliedjes Jeugdland 2000 zoekt medewerkers Anjercollecte Subsidie Slachtofferhulp ingjgtii 88) Rotterdams Dagblad Donderdag 28 mei 1998 Met het besluit om de Hoofdbrug niet te vervangen maar te renove ren, geeft de Schiedamse gemeenteraad voortreffelijk aan wat het ambitieniveau is voor de komende jaren, We zijn een dubbeltje en zuilen nooit een kwartje worden. We doen het met wat we hebben, ook al is het lomp en onhandig en toeristisch onaantrekkelijk. Laten we Schiedam vooral niet mooier maken dan het is. Het raadsbesluit verraadt vooral een gebrek aan visie op schoonheid en welstand en je moet er niet van opkijken als de gemeenteraadsle den zeggen dat ze geen verstand van esthetiek hoeven te hebben om dat daar al een commissie voor is, de welstands- en monumenten commissie. En trouwens, de Hoofdbrug is geen monument. In Schiedam mag je alleen monumenten afbreken. Ik vond een nieuwe Hoofdbrug ook wel wat duur. Te duur. Het gaat niet goed met Schiedam, er doemen donkere wolken contrastrijk op achter het witgrijze hoofd van Aad Wiegman, de penningmeester van onze gemeente. Om hem heen hoor je het onweren dat Schiedam af stevent op de artikel 12-status, een soort faillissement, waardoor de stad onder curate'e van het rijk komt te staan. Nu hoeft dat geen ramp te zijn, het levert altijd erbarmen op van politiek Den Haag, barmhartigheid die zich uitdrukt in gedisciplineerde gulheid, En misschien komt het helemaal niet zover en weet Wiegman de eindjes nog tijdig bij elkaar te knopen - maar in zo'n situatie trek je natuur lijk geen zes miljoen uit voor een bruggetje. Ik heb er nog begrip voor ook, voor die zuinigheid. Maar wat ik erg vind, is dat het niemand spijt dat er geen geld is voor een fraaie brug die recht doet aan de beoogde beeldkwaliteit van de omgeving Plan tage, Nieuwe Haven en Westerkade. Ze hebben er de poen niet voor en niemand betreurt het. Die onverschilligheid over een noodwendig gemiste kans demon streert het ambitieniveau aan het Stadserf. Je mag je onderhand af vragen of het 'nieuw élan' van het vorige gemeentebestuur niet beet je bij beetje wordt weggepoetst door de organisatievemieuwing die, als het zo doorgaat, een cultuuromslag in de verkeerde richting zal blijken te zijn, Nieuwe sectoren, nieuwe hokjesgeest. Nieuwe sec tormanagers, nieuwe afbakening van belangen. Denkt u dat er ie mand serieus tobt over de Hoofdbrug? Denkt u dat het zinnige voor stel van Liesbeth Fluiter om het geld voor de renovatie van de Hoofd brug even te parkeren en de zaak verder te bespreken ook maar eni ge kans maakte? Denkt u dat er cofinanciers zijn gezocht? Welnee,'t is een brug naar de Gorzen. Onveilig? Onoverzichtelijke si tuatie? Die Gorzenaren kunnen wel op zichzelf passen. Toeristische potenties van het historisch bepaald niet oninteressante gebied Nieuwe Haven/Westerkade? Tuurlijk, geef maar weer een sloopver gunning af voor de oude branderij Boston. Eerder moest Liverpool al wijken. Zo gaat het goed met de tweede Brandersbuurt van Schie dam. De renovatie van de Hoofdbrug laat zien dat we geen hoge verwach tingen hoeven te hebben. Hoor wat wethouder Luub Hafkamp zei: „Misschien dat een andere kleur verf de brug een andere uitstraling kan geven." Een Bk verf. Ik vraag me af of Jan des Bouvrie ooit zal wennen aan de esprit waar mee de grote stad Schiedam zichzelf bij de kop pakt. KOR KEGEL Vlaardingen In de Stadsgehoorzaal vindt vanavond de regionale finale plaats van de Amnesty International-video- wedstrijd. fwaalf groepen jongeren uit de regio Rijn mond hebben een video ingezonden over het onder werp mensenrechten. Aanleiding is het 50-jarig be staan van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Vanavond tussen half acht en half tien zijn de inzendingen te zien en treden de bands Vixy en Chili Factor op. De toegang is gratis. Stichting De Blauwe Brug zoekt kinderen die willen meezingen m het kinderkoor tijdens de Nationale Straatspeeldag op 10 juni. Het wijkcentrum biedt de ze dag samen met bewonersvereniging Woudhoek diverse activeïten op het Heijermansplem. De bedoe ling is om met een kinderkoor twee straatliedjes ten gehore te brengen. Kinderen tussen 7 en 14 jaar kun nen deelnemen. Er wordt geoefend op maandagmid dag van 16.00 tot 17.00 uur in De Blauwe Brug aan het Bachplein 590. Voor meer informatie: tel. 2470464. De organisatie van Jeugdland 2000 zoekt vrijwilli gers vanaf 16 17 jaar om te helpen met het begelei den van activiteiten voor Jeugdland 2000. Wie de vol ledige drie weken werkt, krijgt een vergoeding van 360 gulden, Ook is het mogelijk je op te geven voor één van de 'grote spektakeldageri.op 25 en 29 juli, of 5 en 13 augustus. Jeugdland 2000 van de Dienst Sport en Recreatie Schiedam begint 25 juli met het drie weken durend programma voor de Schiedamse kinderen. De activi teiten sluiten zoveel mogelijk aan bij de leefwereld van kinderen van 5 tot 14 jaar. Ze duren twee uur per ochtend en middag en vinden plaats op één plek. De activiteiten bevatten de elementen sport en spel, cre ativiteit, theater, educatie, interactie en recreatie. Belangstellenden die hierbij willen heipen kunnen zich opgeven bij Daphne Meijer van de afdeling acti viteiten van Jeugdland 2000, telefoon 2465507. Redactie Waterweg: Edwin ComeUsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentlna van der Meer, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal Conny Taheij Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 In verband met de jaarlijkse Anjercollecte die deze week wordt gehouden, zyn ook in Maassluis vrijwilli gers van enkele verenigingen be2ig huis aan huis te collecteren. Een derde van de collecte-opbrengst vloeit rechtstreeks terug naar de collecterende ver enigingen. In 1997 boekten zij hiermee een mooi resultaat: de to taalopbrengst bedroeg 455.000 gulden. In Maassluis konden daardoor subsidies worden toegekend aan de Stichting Rijnmond Theater Producties (f3000,- - voor de musical The Pajama Game), Drumfanfare 'Het Wapen van Maassluis' (ƒ5670,- - voor nieuw in strumentarium) en aan Seniorenkoor 'Ons Genoe gen' (ƒ1250,- - voor een piano). Het Bureau Slachtofferhulp Rijnmond krijgt van het Maassluise gemeentebestuur een financiële bijdrage voor het dienstjaar 1998. De subsidie bedraagt dertig cent per inwoner, hetgeen een totaalbedrag oplevert van ƒ9.913,- In 1997 deden uit Maassluis 98 cliënten een beroep op het Bureau Slachtofferhulp. Maassluis/Vlaardingen/Schie- dam Het water is het poli tiepersoneel van de basiseen heid Maassluis inmiddels aardig tot aan de lippen ge stegen. De leegloop van het korps heeft een behoorlijke druk op zowel het werk- als het privé-leven van de agen ten gelegd. Overwerk is aan de orde van de dag aangezien het bureau een constante mi nimale bezetting moet heb ben om op noodsituaties te kunnen reageren. Voor de agenten is de toestand zo langzamerhand onhoudbaar geworden. Zeker doordat de Arbeidstijdenwet het ruilen van diensten ook nog eens beperkt. .,Je moet volgens die wet altijd elf uren rust hebben tussen je dien sten,'' verklaart de Maassluise agente I. van Buren. „Bovendien mag je niet meer dan twee nacht diensten per week draaien. Dat maakt ruilen heel moeilijk." Daarbij is de opname van verlof dagen praktisch onmogelijk ge worden. Neemt een agent een dag vrij, dan levert dat extra werk op voor zijn collega's. De werkdruk heeft inmiddels voor een sterk verhoogd ziekte verzuim gezorgd. Over de periode januari tot april van dit jaar be droeg dat gemiddeld 9.3 procent. „Maar dat kan je niet zomaar bij het procentuele tekort aan perso neel optellen," nuanceert chef ba siseenheid W. Rijntalder. „Een straatagent met een gebroken been kan bijvoorbeeld best bu reauwerk doen, terwijl hij voor Door de krappe personeelsbezetting bij de politiekorpsen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wordt er veel minder aan verkeerscontroles gedaan dan de leidingzou willen. Archieffoto Roet Dijkstra zijn officiële functie als 100 pro cent ziek staat geregistreerd. Maar het ziekte- en vacaturecij- fer wordt natuurlijk door het per soneel wel opgeteld. Voor hen is gewoon een collega afwezig op de plek waar hij hoort te zijn." Vlaardingen/Schiedam Bij de korpsen in Vlaardingen en Schiedam is de situatie minder ernstig, maar ook daar is de forse uitstroom van personeel een pro bleem geworden. „We hebben er toch wel last van," zegt hoofd ba siseenheid Schiedam E. Moonen. „We zitten nu echt op een mini mumbezetting, dus dan vallen er wel taken af. We kunnen bijvoor beeld minder verkeerscontroles houden dan we zouden willen. Bo vendien zijn de verlofmogelijkhe den inmiddels beperkt gewor den." De oorzaak van de exodus in de districten Waterweg en Schiedam zit in de massale terugkeer van agenten naar hun voormalige woonplaats. Volgens het systeem dat in 1994 is afgeschaft werden agenten gewoon geplaatst. Met de nieuwe sollicitatiemogelijkheid en het landelijk personeelstekort probeert een groot deel van het politiepersoneel een baan te krij gen in de plaats waar vrienden en familie wmen. „Toen er „og werd geplaatst, kwa men veel agenten, die liever er gens anders wilden werken, in ons gebied terecht." legt hoofd personeel en organisatie van het district Waterweg G. Markestein uit. „Nu zijn veel m, nsen uit ons district gewoon dichter bij hun huis gaan wonen." Zo zijn er veel agenten naar het district Zuid- Holland-Zuid gegaan, omdat ze daar oorspronkelijk vandaan kwamen. Ruimte genoeg, aange zien daar het aantal formatie plaatsen fors werd uitgebreid. Markestein'. „Toen die mensen bij ons werkten, moesten ze elke dag een uur rijden om hier vanuit hun woonplaats te komen. Nu kunnen ze op de fiets naar hun werk." Schrijnend Het probleem van het personeels tekort is voorlopig ook nog niet opgelost. Voor het district Schie dam komen dit jaar zes nieuwe agenten van de opleiding en vol gend jaar acht Genoeg om de re guliere uitstroom op te vangen, maar niet de excessieve van het moment. „Ik had er dit jaar liever tien gehad," verklaart hoofd ba siseenheid Moonen. Voor de Wa terweg is de situatie rond de nieu we aanvoer van personeel ronduit schrijnend. Momenteel heeft het district slechts drie aspiranten op de opleiding zitten. En dat terwijl er alleen maar meer agenten nodig zijn. Per 1 oktober van dit jaar gaat namelijk de werkweek van de politie terug van 38 naar 36 uur, waardoor extra formatieplaatsen worden gecre- eerd. „Dat betekent toch tien a vijftien man erbij," licht Moonen van district Schiedam toe. „Aar dig wat, zeker in verhouding met de huidige uitstroom. Hoe ik dat ga oplossen weet ik nog niet. Er is ons geen extra geld voor deze for matieplaatsen beschikbaar ge steld." Voor Schiedam is er ten bijko mende kwestie. Met de komst van de Beneluxlijn in 2002 heeft het korps behoefte aan nog eens een uitbreiding met zo'n vier forma tieplaatsen. Een metrolijn vereist immers meer politietoezicht. - Voor hoofd basiseenheid Maas sluis Rijntalder is het probleem van de extra plaatsen met de komst van de 36-urige werkweex niet eens relevant. „Zo lang de formatie onderbezet is, beschouw Vlaardingen Het Jykt op een badkuipje. Maar dan wel eentje waarin je hard kunt varen. De jon ge Sven Bekker hoopt er in juli zelfs zo hard mee te kunnen zei len dat hijalseersteeindigtophet wereldkampioenschap voor Opti misten. Sinds afgelopen weekeinde weet de 13-jarige Vlaardinger officieel dat 2ijn bootje deze zomer dobbert in de Atlantische Oceaan, langs de kust van Portugal ter hoogte van Lissabon, Hij behoort tot de beste drie Optimist-zeilers van Nederland. Sven gaat voor het hoogste. Hij stopte met voetballen omdat die teamsport niet meer te combine ren was met het wedstrijdzeilen. „Met zeilen was ook meer te berei ken, want ik wist dat ik in de top van de selectie mee kon doen. En bij Ajax of Feyenoord kom ik nonit, andere was ik al lang ge- scout," zegt hij nuchter. Sven is ook een doorzetter. De af gelopen weken, vanaf Pasen, heeft hij 28 selectiewedstrijden gezeild. Bijna elk weekeinde zit hij op het water, ergens in Neder land, in weer en wind. Daarnaast zijn er de trainingen met de kern ploeg waarvoor ook de nodige ki lometers worden afgelegd om het oper. water bij Hoorn, Wörcum of Brouwershaven te bereiken. De scholier van de afdeling Groen van Prinsterer van CSG Aquama- Sven vertrekt in juli naar Portugal voor vijftien wedstrijden op de Atlantische Oce aan. Foto Roel Dijkstra De 13-jarige vlaardinger zeilt bijna eik weekeinde urenlang in zijn Optimist. rijn heeft het er graag voor over. Vanaf zijn zevende jaar vaart hjj in een Optimist. Na twee jaar zeil de hij zijn eerste wedstrijd. Met de deelname aan het wereldkampi oenschap heeft hij de top bereikt en dat voelt goed, bevestigt hij. „Maar we moeten er nog flink aan trekken. Onze ploeg is nog niet zo sterk. Dat hebben we gemerkt tij dens het Open Nederlands Kam pioenschap afgelopen weekeinde. Daaraan deden 270 kinderen mee, ook uit het buitenland. De eerste Nederlander eindigde op de 20ste plaats. Ik was zelf 44ste en de vijf de van de Nederlandse deelne mers, Wij zeilen vooral op plassen, terwijl alle EK's en WK's op stro mend water worden gehouden. En we hebben, vergeleken bij an dere landen,een lange winterstop. Maar dat mag het probleem niet zijn," analyseert Sven. In het vroege vnoijaar zijn de zei lers zelfs een weekeinde naar St. Tropez geweest om te trainen. En de komende weken volgt een zwaar programma met onder meer een stroomtraining op de Waddenzee en deelname aan het Open Belgische Kampioenschap. Aan het WK van 15 tot en met 26 juli doen 38 landen mee met teams van vijf jongeren tot zes tien jaar. Na volgend jaar is het voor Sven ook afgelopen bij de Optimisten. Met welke boot weet hij nog niet, maar de jonge zeiler gaat zeker verder. Op naar de vol gende top. Door Victor Schildkamp Maasland Ingeland is een lief straatje in een rustig woonwijkje van Maasland. Maar in Ingeland wordt de koffie wel eens koud, floept de computer uit, of staat de video wel eens te knipperen als de bewoners thuis komen. Ingeland is een straatje met wel zéér plaat selijke stroom storinkjes. Met na me. schijnt het, sinds de her- straatwerkzaamheden van vorig jaar. „Poeh, een keer of vier, vijf het laatste jaar," vertelt mevrouw Ribberink van dat dee! van Inge land wat langs de verkeersdrem pel 'ligt. Daar schijnt het het erg ste te zijn. „Heel vervelend, alle apparaten staan te knipperen. Je moet ze allemaal weer instellen. Ja, ze zijn regelmatig in de straat geweest om de schade te herstel len. Eén keer zelfs 's nachts, al thans, 's avonds laat. Toen moes ten ze hier in de meterkast zijn." Carolien Moerman woont verder op. „Stroomstoring? Al een keer of drie, vier. Niks doet het meer. Je kan niet eens koffie zetten. Ja, kouwe koffie." Volgens een ande- re bewoonster ligt het niet aan het herstraatwerk uit de tweede helft van vorig jaar. „De grond is hier gewoon zacht, de straat zakt hier snel weg. We hebben de tuin al drie keer moeten ophogen." Min stens vijftig centimeter alles bij elkaar, vertelt ze erbij. En als de grond 2akt, zakken de leidingen dus ook. De meeste 'Ingelanders' zijn over dag niet thuis, maar aan het werk. Jan Meerman (Ingeland 33) doet veel werk voor zijn redamebu- reautje 'M Design' echier thuis, achier de computer. „Natuurlijk 'safe'je al je bestanden wel, maar het ts knap vervelend als je effe weg bent en je komt thuis en alles is weg. Dat is een paar keer ge beurd. En het zou prettig zijn als ze van tevoren even aangaven, wanneer ze gaan repareren. Want dan word je niet onaangenaam verrast als ineens alle stroom eraf gaat." Klein leed dus. Andere bewoners hebben echter nooit iets gemerkt. ,Alleen gaan de straatlantarens uit zichzelf wel eens feller schij nen," vertelt een jonge vrouw. Meerman weer: „Het verschilt per huis. De een merkt nooit wat en bij de ander is het regelmatig raak." Hij wijst naar het rijtje van mevrouw Ribberink: „Vooral zij hebben er veel last van." Volgens Meerman ligt het niet al leen aan de straatwerkzaamhe den. „Die man van het nutsbedrijf zei me zelfs dat het nog wel even zou doorgaan. De veenachtige grond hier is nogal zacht en het leidingstelsel hier schijnt niet be paald geweldig te zijn." Het aantal klachten is moeilijk te bepalen, blijkt. „Zo'n vier keerde afgelopen tijd," schat J. Voerman, coordinator uitvoering elektra van Nutsbedrijf Westland, het aantal klachten in. „Ze zijn de af gelopen twee maanden al zes keer de grond in geweest," weet amb tenaar A. Hoppenbrouwers van Maasland echter. „Het kan zijn dat ze voor één storing meerdere keren moeten graven en dat daar het verschil in aantal in zit. Maar ze zijn zelf in maart bij ons geko men met het verzoek om de boel te mogen opknappen, vanwege het aantal storingen. Dan zal het toch niet om een kleinigheidje gaan." De storingen zijn alleen in Inge land. „Soms bij alle huizen, soms bij een paar, dat ligt aan de aard van de storing," aldus Voerman. „Maar iedereen heeft er last van, want als we gaan repareren moet toch de spanning van de hoofdka bel af." Wat is de oorzaak? Woordvoerder Besselink van het nutsbedrijf wijt het toch aan de herstraatwerk- zaamheden die in oktober 1937 werden afgerond. „Voor ons was niet duidelijk dat de straat niet al leen werd herstraat, maar ook l Vn dertig centimeter werd opge hoogd." Voerman legt het zo uit: „Zij zelden dat ze gingen herstra ten, en herstraten is niet opho gen." Dat spreekt Hoppenbrou wers tegen: „We hebben globaal aangegeven hoeveel centimeter we gingen ophogen. En zij maak ten de inschatting dat het wel kon." „Het heeft geen zin de zwartepiet naar elkaar toe te schuiven," zegt Besselink op zijn beurt weer. „Bij ons was in elk geval niet duidelijk dat de straat werd opgehoogd. Maar daardoor zijn onze kabels op wel twee meter diepte komen te liggen. De druk op de kabels is flink toegenomen. Bij het minste of geringste schieten ze los. Het vervelende is dat de straat daar door steeds open moet voor repa ratie. Daar wordt het natuurlijk niet veel mooier van." Er is inmiddels wel overleg tussen Maasland en het nutsbedrijf om de boel in orde te maken. Voer man: „Het gaat niet alleen om de stroomleidingen. Er liggen meei- dere leidingen. We gaan daarom ook de gasleidingen meteen con troleren. En bij de PTT hebben ze, begreep ik, ook wat klachten bin nen gekregen." Besselink tenslot te: „Het is de bedoeling om voor de zomervakantie alles in orde te hebben." ik dat probleem als puur hypothe tisch." Om nieuw personeel voor de ei gen basiseenheid te krijgen is de Maassluise agente I. van Buren momenteel bezig een wervings- programma op te zetten. Een moeilijke taak, want Maassluis geniet weinig populariteit onder aa ikomende agenten. Van Buren het ft daar wel een verklaring voor. „Als je achter boeven aan wilt rennen of heroïneverslaafden een spun uit de arm wil trekken, moet je hier natuurlijk niet zijn," 1 zegt ze. „Mij bevalt dat juist wel aan Maassluis, maar veel jongelui spreekt het niet aan. Knullen die voor de actie en het schieten bij de politie willen - Lucky Luke-figu- ren noemen wij die - hebben we hier niet mxLg." T3~X"ZZrZ?7 - is? Donderdag 28 mei SCHIEDAM Dc 4 Molens. Huut5ubstdieaaw3gen,S,30- 16-OOu. Wc Dreespleln. Voorlichting Bijzon dere Bijstand, 9.00-11,OOu. Grand CaféAm- stelbron. Orkest Mustang, 20.00u. Podium Café. Oorsmeer, 21.00u. Fllmh uls. One night 5t3nd.21.00u. VLAARDINGEN Grote kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk. 12.45-13.15u.KinderafdellngHoly Zieken huis. Demonstratie linedansen, 14.Q0U. Pc West Klaverjassen, 13.30-16.3Qu. Dc De Bijenkorf. Klaveijassen, 13.45-16.30u;Jeu de boules Ibuiten) en koersbal (binnen), 14.00-16.30u. Dc Soenda. Creatieve mid dag, 14.00-16.00u. ROTTERDAM Hlst Museum 'Schle!andshuis' 10.00- lT.OOftm: RotterdamNieuwe Stad. De Vlerk 22.00VersurtdeMaasFestiua! StUurens- kark 12.45 Middagpauze- -concert Multl Cultureel Centrum ODECkN 21.00 Jazzika, Nlghttown 15.00 International Breakdance event 19987 20.30 Van Dik Hout, Zaal de Unie 20,30 Rotterdams Podium. Bonheur vooraf informeren 010-4132536 Sanatori um Oepsyöra. Cabaret Restaurant Schel links 19,00 De Tunes. Lantaren/Venster 21.00 De Conformist. Lantaren/Venster 20,30Road to heaven. Luxor Theater 20.15 Herman FinkereO.T.The aterajd Mulle rpter 20.00 De vrouw van de zee. Rotterdamse Schouwburg, Grx 20.15 Rouwklacht, van Wallace Shawn. K1 z. 20.30 StaikingRealness, TheaterZuidpleln, Gr.z. 20.15 Enk van Muis- wmkel&DiedenkvanVleuten.Goethflnstitut Rotterdam 20.00 Zoe Jenny. Leest uit das Blutenstaubzimmer. Gespreksleider Daniel de Vin, Katholieke Universiteit Brussel. SKVR Muziekschool Dalweg 19.30 Open Podium Popschool. Vrijdag 29 mei SCHIEDAM Podium Café. Vrijdag-avond cd'5, 21.00u. Filmhuis. One nigfit stand, 21. OOu. Dc Oost. Maaltijd van de maand, 12.00-13.00u. De 4 Molens. Huursubsidie aanvrager., 8.30- 12.00u, VLAARDINGEN Dc Soenda. Speffenmiddag, 14.00-16.00u, ROTTERDAM Hlst. Museum 'Schlslandsbuii' 10.00- 17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. Zaaide Unie 20.30 Offscreen. Jeugdtheater Hof plein 19.00 PiggeJmee. Casino Rotterdam 20.00-01.00 4 Wheel Dnve. De Vlerk 22.00 The Donnas, /24.0Q-04.00 Upstream. St. Laurenskerkl2.45 Middagpauze-orgelcon cert. Muziek Theatercafé Mach 22.00 Cradle. Nlghttown 15.00 International Break dance event 1998. Theatercafé Plan-C de gehele dag Boogie and Bluesfestival. 22,00 Fnends. Bonheur vooraf informeren 010- 4132536 Sanatonum Clepsydra, Cabaret Restaurant Schel ling's 19.00 Zepp. Eras mus Universiteit, Hoboken 21.00 Broken Wings. Lantaren/Venster 2LQQ De Confor mist. Lantaren/Venster 20.30 Road to heaven. Luxor Theater 20.15 Herman Pin kers. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 De vrouwvandezee. R'dams Centrum voor The ater 20.30 'de meimaand van het R'dams Centrum voor Theater'. 'Geestelijk vermogen'. RegiestagevanJomckSchut Aansluitend pre- sentatievanleeriingenvandeopleidingspelen regie, Rotte rdamseSchouwt>uriM.z.2Q 30 Jezus/Liefhebber. Theater 1 Kapelletje 20.3C Pluk de dag. Improtheater, Theater Zuidplein, Gr_z. 20.15 Theo Maassen. Don- nerBoeken 19.3DHande Wit. Boekpresenta tie van 'Lotus en de Roos. Boeddhisme in dia loog met psychologie. Godsdienst en ethiek' van Han de Wit Oude Haven, Overblaak 19.30-23.00 buiten optredens, na 23.00 optredens binnen Dommefech Boogie en Blues Festival. Bioscopen. ROTTERDAM Van 28 mei t/m 3 Juni. Cinerama li 'Deep impact' (12) dag 12.15- 15.15-18.15-21.15. Cin.2: 'Left luggage' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30, Cin.3: 'Blazen tot honderd' (12) dag.(beh.do.vr,) 13. The rammaker' (al)dag. 15.15-18.15-21.15. do.vr.ook l2.15.Cln.4: Wagthedog" (al) dag 21.45. 'As good as it gets" (al) dag. 12730- 15.30-18,30. Cln.5: 'Kleine Teun' (al) dag. 18.45-21.45, do.vr.ookl2.45-15.45. imaxTheaten Uielivingsea*(al)dog{beh.vr- .za.20.) 18. 'Amazon' (a) dag 15-17, vr.za- .zo.ook 19. 'Everest' (al) dagfbeh.vr.za^o.) 14-16-19.15, vr.za.zo.l4-16-18-2Q.Titamc' (12) dag.(beh.vr.zajra.) 20.30, vr.za.zo. 21.15, za.zo.ma.ook 10. Ven.l: 'De Poolse Bruid' (12) dag 20. vr.14.30. 'Chasing Amy" (16) dag(beh.ma.) 22. Sneak Preview (16) ma.22. Ven.2: "The Road' dag,(beh.ma.) 19.30. 'Stray Dog" ma. 19.30. 'Clerks' vr.15730. 'Brat' (16) dag. 21.30.,ma.21.45.Ven.3:'ManeBaiedesAn- ges' (16) dag. 20-22. Ven 4; 'love and death on Long Island' (16) dag 19.30-21.30. Lumière 1: 'Replacement Killers' (16) dag!2-14.20-16.40-19-21.30. Lum. 2: 'Spawn' (16) dag 13.30-16-18,30-21. lum. 3: The edge' (16) dagl2.45-15.30-18.15- 21.15. Lum. 4: 'Scream 2' (16) dag.18.30- 21.15.do.vr.ook 13-15.45. Rexane: 'Meisjes van lichte zeden' (18>do.t/ m zo. dood. voorst. 'Instituut voor wilde meis jes' (18) ma.Vmwo.doorl.voorst, Pathé: Titanic' (12) dag 11.30-15.30- 18.30. 'Deep Impact' (12) do.vr.di.wo.il- 13.35-15.10-18.50-21.30. zaus.ma. 10 30-13.10-15.50-18.40-21.30. Jackie Brown' (16) dag. 11.30-14.40-17.50-21. 'Mercury Rising (16) dag 16.10-18.40- 21.20, di.metom21.20, do.vr.ook 11-13.40. Tn Out' (ai) dag.15.30-17.40-19.50-22, do.vr.ook 11.10-13.20. The big lebowsto' (12) dag 16.20-18.55-21.40, do.vf.OOk 11.20-13.50. 'U.S.Marshais' (16) flag. 11.40-15-18.10-21.10. Sneak preview: "Bruid-&-taart' (16) di.21.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5