11,: 'Iedereen moet meedoen aan het stadsplan' K Angela van Oosten windt bedrijven om haar vinger Trouw gertda Inschrijven voor de avondvierdaagse Kinderkunst krijgt een vervolg in Stadswinke! Bank geeft gemeente zitbanken cadeau Spreekuur over kwijtschelding Nederland zelf tentoonstelling Formateur Attema wil brede steun voor toekomst Vlaardingen Ton voor hekwerk Rotterdams Dagblad Vrijdag 29 mei 1998 Vlaardingen is op zoek naar nieuwe ambtenaren van de burgerlijke stand. Niet zomaar gewone, die jarenlang, dag in, dag uit, de aangiften van geboorten en overlijden opnemen, de huwelijksaankondingen regi streren en voorts trouwplechtigheden voorbereiden en tenslotte ook leiden. Neen, Vlaardingen is op zoek naar 'buitengewone ambtena ren van de burgerlijke stand mh\ zo blijkt uiteen advertentie van de dienst Wel2ijn. Het aantal tot nog toe "beschikbare BS-ambtenaren voldoet niet meer aan de vraag van de klanten, die soms urenlang kou trotseren om zich bijtijds voor een stijlvolle ceremonie op het Vlaardingse stadhuis te melden. Nieuwe gezichten wil het gemeentebestuur 'in de stijlvol ingerichte trouwzaal aan de eeuwenoude Markt, met in het midden de Grote Kerk en omringd door een fraai decor van historische panden.' Slechts zes keer per jaar, maar wel op vaste dagen, moeten de BABS, zoals de buitengewone ambtenaren zijn gecodeerd, beschikbaar zijn. Ze zullen, na beëdiging voor de arrondissementsbank in Rotterdam, uitsluitend ingezet worden voor ceremonies. Daarover voeren ze wel voorgesprekken met de aanstaande paren. Overigens op grand van gegevens, die gewone ambtenaren voor hen hebben verzameld. Behalve een 'representatieve en stijlvolle' babbel en een verklaring van goed gedrag eist het gemeentebestuur de 'bereidheid zowel part nerschappen te registreren als huwelijken te voltrekken'. En daarmee is gelijk aangegeven waardoor in Vlaardingen plotseling zo'n vraag naar buitengewone ambtenaren is ontstaan. Twee vaste krachten op de afdeling Burgerlijke Stand, mogen name- lijk na jaren trouwe dienst hun pandjesjassen aan de kapstok laten hangen. Hun citaten van versregels van Toon Hermans en verwijzin gen naar de golfslag, die huwelijksboten bedreigt, zijn niet meer wel kom binnen de historische muren van het Vlaardingse stadhuis. Sinds zij hun weigering hebben uitgesproken om mee te werken aan een ceremonie, waarin twee partners van hetzelfde geslacht elkaar trouw beloven, mogen ze het gezag niet meer vertegenwoordigen in de trouwzaal. BEN VAN HAREN Vlaardingen Sportieve wandelaars kunnen zich tussen 2 en 5 juni inschrijven voor de avondvierdaagse. De start is dit jaar op maandag 8 juni; het défilé wordt donderdag 1 i juni op het bordes van het stadhuis aigenomen door burgemeester Stam. Inschrijving heeft plaats bij het politiebureau aan de Delftseveerweg 40 en kan dagelijks tussen 10.00 en 16 00 uur; behalve op vrijdag, dan is inschrijven ook 's avonds mogelijk van 19.00 tot 21.00 uur. De deelname aan de avondvierdaagse bedraagt vijf gulden by voonnschry ving. op juni moet zes gul den per persoon worden neergeteld. De start van de wandeltocht is als vanouds by voet balvereniging HSC in sportpark 't Nieuwlanl; de in gang is aan de Keihelweg Meer inlichtingen via tele foonnummer 2740105. De Schiedamse tentoonstelling Klein Kinder Kunst krijgt een vervolg. Vanwege het succes van de eerste reeks schilderyen in het Stedelijk Museum is beslo ten een nieuwe serie werken te exposeren. Dit keer is de Stadswinkel aan het Stadserf echter de plek waar de kunstwerken bewonderd en eventueel gekocht kunnen worden. Verkoop gaat per opbod. Bij de eer ste reeks lagen de aankoopbedragen tussen de vijftig en de honderd gulden. De expositie loopt tot 12 juni. Klein Kinder Kunst is een tentoonstelling van tach tig kunstwerken, vervaardigd door kinderen van peuterspeelzaal Pippeloentje. De expositie bood ook de mogelijkheid om de werken te kopen. Gedurende de tijd dat de schilderijen in het Stedelijk Museum hebben gehangen, bleek dat de belangstelling zeer groot was. In korte tijd was de helft verkocht. De kopers steunen bovendien een goed doel, want de opbrengst van de schilderijen komt ten goede aan Speeltuin Fort Drakensteyn. Dit is een speeltuin in het Beatrixpark waar zowel gezonde als invalide kin deren naar hartelust kunnen spelen. De coöperatieve Rabobank 'De Maaslanden' heeft de gemeente Maassluis vijf zitbanken aangeboden. De banken worden geplaatst bij het voormalige douane kantoor aan het Havenhoofd, een bij zeer veel men sen geliefde plek. De oude gemetselde zitgelegenheid die er nu staat, blijft. De nieuwe banken worden erbij geplaatst; zij vervangen enkele van de losse, verouderde zitban ken. De gift wordt gedaan in het kader van het 100-ja- rig bestaan de van de bank. Ouderen die in aanmerking denken te komen voor kwijtschelding van gemeentelijke belastingen kun nen dinsdag 2 en donderdag 4 juni terecht op een speciaal spreekuur. Dinsdag zit van 8.30 tot 12.30 uur in dienstencentrum De Vliet een gemeenteambte naar die kan helpen bij het invullen van formulieren. Op donderdag wordt deze hulp op dezelfde tijd aan geboden in dienstencentrum de Vloot. Meer informa tie over kwijtschelding en de benodigde papieren is verkrijgbaar bij de gemeente via telefoon 5931918. Hoek van Holland Rijkswaterstaat plaatst volgende week twee tribunes bij Lobith/Tolkamer en bij Hoek van Holland, de plekken waar de Rijn respectievelijk ons land bin nenkomt en verlaat. Mensen kunnen op de tribunes zitten om te genieten van het landschap onder het motto 'Nederland is zelf de tentoonstelling'. Rijkswaterstaat organiseert dit in het kader van het 200-jarig bestaan. De tribunes zijn ongeveer drie me ter breed en vijf banken hoog. Het is de bedoeling dat ze permanent blijven staan. Redactie Waterweg: Edwin Comellsse, Marc Floor, Benvan Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentlna van der Meer, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Conny Taheij Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnomans Telefoon 2732700 4004310 Komende week gaat bet politieke circus in Vlaardingen weer echt be ginnen. Tijdens de eerste echte nieuwe gemeenteraadsvergadering van de in maart gekozen volksvertegenwoordigers moet onder meer het nieuwe collegeprogramma voor de komende vier jaar worden vastgelegd dat PvdA, WD en CDA hebben geschreven. Formateur en fractievoorzitter van de PvdA, Anny Attema, blikt terug op de verkie zingen („de PvdA is na vier jaar weer de grootste, dat is heel belang rijk"), de formatie („is in zeer goede harmonie verlopen"), maar ook vooruit. Over het stadsplan: „Volgens mij kan dat heel interessant worden. In grote lijnen wordt daar toch de naaste toekomst, Vlaardin gen tot 2030, in vastgelegd." Door Jan Rozendaal Vlaardingen Moeder van de coa litie, werd Anny Attema de afgelo pen vier jaar genoemd. Bij de tot standkoming van de nieuwe coali tie in Vlaardingen was de voorzit ter van de fractie van de PvdA in de gemeenteraad nog nauwer be trokken. Ongetwijfeld zal raads- nestor Rien Lensvelt volgende week. als de gemeenteraad het nieuwe collegeprogramma be spreekt, wel weer een koosnaam hebben bedacht. Toch waren er ook voor Attema enkele tegenvallers te slikken. Ten eerste wilde ze wel wethou der worden toen het bestuur Atte ma vroeg, maar de partij heeft haar nog even m de wachtkamer gehouden. De afdelingsvergade ring vond de partijen een driepartyen-coalitie bepleitte. ..Zo ver waren wij nog niet," blikt Attema terug. Er kwa men dan ook nog wel gesprekken, onder druk van WD en CDA en ook met SRG. De informateur: „Mijn persoonlij ke wens was GroenLinks erbij. Ook al omdat ik Ben (van der Vel de, red.) zag zitten als wethouder. Maar op basis van een groot aan tal openhartige, vertrouwelijke gesprekken met de politieke lijst trekkers, kon ik geen andere con clusie trekken dan dat de bedrei gingen voor een coalitie met GroenLmks veel groter waren, dan de kansen. Dan kun je het zelf nog wel willen, maar als je doorzet schiet je natuurlijk in je eigen voet." Een pijnlijke affaire, noemt Atte- PvdA-fractievoorzitter Anny Attema: „Alle raadsleden zitten er toch omdat ze een visie hebben op Vlaardingen?" Archieffoto Roel Dijkstra strijdt dat het aantal wethouders de afgelopen twee jaar behoorlijk ervaring van Kees van der Windt, die aan zyn derde wet- houdersperio- de bezig is, zwaarder wegen. Attema, prima fractievoorzitter, evengoede lijst trekker. houden zo, was het oor deel. .Achteraf heeft de party ge lijk gehad. Het is beter zo." zegt ze nu. In de weken na de verkiezings winst kwam de tweede klap: GroenLmks viel buiten de boot. Een hard gelag voor GroenLinks, maar zeker ook voor Attema. Zij was de informateur, en zy was no ta bene degene die al heel lang roept dat GroenLinks erbij moet in de coalitie onder het motto hoe linkser, hoe beter. Maar op 9 maart, de feestroes overheerste nog by sommige soci alisten, gooide een meerderheid van de gemeenteraad de deur dicht. Beoogde coalitiepartners WD en CDA moesten al helemaal mets hebben van GroenLinks, terwijl ook een aantal oppositie- ma het. De persoonlyke verhou dingen met een aantal mensen by GroenLinks stonden op het spel- liepen schade op En, zegt Atte ma ook, op het moment dat de po litiek mij vrienden gaat kosten, stap ik op. Inmiddels zyn de ban den weer 'genormaliseerd'. Het bittere is eraf. „Maar," stelt Atte ma, „mijn eigen fractie moest ik ook overtuigen. Daar heb ik ook moeten uitleggen dat er geen ont komen aan was. Dat GroenLinks niet mee kon doen was voor onze fractie eveneens een bittere pil." Vriend en vyand Er zat niets anders op. was dus de boodschap van de informateur aan vriend en vijand: drie party en, drie wethouders. Veel mensen denken dat drie wethouders voor Vlaardingen te weinig is, maar volgens Attema kan het. Ze be- alleen drie is, omdat er ook drie, in grootte niet al te veel van el kaar verschillende, coalitiepartij en zyn. Al zegt ze dan dat andere oplossingen (de grootste twee, of de twee grootste elk anderhalve wethouder) 'toch maar lap middelen' zyn. En als D66 met zo had verloren, dan waren er toch zeker gewoon vier wethouders gekomen in Vlaardingen? Attema: „Voor de verkiezingen waren er ook al geluiden dat Vlaardingen goed met drie wet houders kan worden bestuurd. Maar ik denk dat als D66 gelijk was gebleven, de vorige coalitie was voortgezet. Met vier wethou ders dus Maar nu ze zijn gehal veerd zou het natuurlijk absoluut zot zijn om met dezelfde coalitie door te gaan. Dan lijkt het net of iedereen in Vlaardingen voor niks is wezen stemmen. De landelijke trend zat tegen voor D66? Dat vind ik een beetje te gemakkelijk. Vier jaar geleden heeft D66 in Vlaardingen al een flinke klap ge kregen en ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat D66 hier negatief in de krant is geweest door allerlei interne problemen." Jdaar goedje kunt je rot analyse ren, de kiezer heeft gelyk en die heeft er voor gezorgd dat D66 in Vlaardingen is gehalveerd. Ik heb er trouwens helemaal geen moei te mee om te stellen dat de keuze voor drie wethouders vooral een hele logische oplossing is. En na tuurlijk vergt dat wel wat. Dat vergt besturen op hoofdlijnen. Niet uitvoerig discussieren over elke spijker die in de muur moet worden geslagen. Maar," zegt ze met een lach, „daar is met drie wethouders ook geen tijd voor. Er moet wel op hoofdlijnen worden bestuurd." Dakkapel Dan komt het gesprek op het col legeprogramma. Ook dat is ge schreven op basts van besturen op hoofdlijnen. Niet elke te timme ren dakkapel of te kappen boom staat erin, De grote lijnen, met als leidraad het te ontwikkelen stads plan. Attema: „Daar verwachten we veel van. Alle beleidsterreinen moeten daarin terugkomen. Zes ennegentig kleine buurtcentra, eentje per straat of vier grote wijk centra? Een brug naar Schiedam bouwen, of een muur neerzetten? Meer wonen langs het water, of juist alleen maar bedrijvigheid. Bestemmingsplannen, parkeer beleid, groen, je kunt het zo gek niet verzinnen of het heeft er mee te maken. Niet dat we nu eens even heel Vlaardingen platslaan en dat er in 1999 een hele nieuwe stad is natuurlijk, maar wel ka ders waaraan je je beslissingen moet toetsen. Dan is duidelijk welke kant we op wllen en dan ook kun je op hooflijnen gaan be sturen. De richting is dan be paald. En zeker zo belangrijk is," gaat Attema verder, „dat het niet een visie is die door het college van burgemeester en wethouders wordt opgelegd. Nee, iedereen, al le partijen in de gemeenteraad en in de stad, .werkelijk iedereen die daar ideeën over heeft moet mee doen. Het moet een breed gedra gen visie worden. Ik weet ook ze ker dat iedereen mee zal doen. Al le raadsleden zitten er toch omdat ze een visie hebben op Vlaardin gen? Dan moeten ze in belang van het eindproduct meedoen. Vol gens my kan dat heel interessant worden. In grote lijnen wordt daar toch de naaste toekomst, Vlaar dingen tot 2030, in vastgelegd." Door Conny Tahei Vlaardingen— Ze wist niet dat ze het in zich had. Angela van Oos ten noemt zichzelf bescheiden een gewone huisvrouw, dol op man en kind. Vier ochtenden per week werkt ze als interieurver- zorgster hij de Raad van Oude renwerk en haar grote hobby is zingen bij de semi-professionele The Southern Countryband. De afgelopen maanden bleek dat de 26-jarige Vlaardingse nog meer in haar mars had. Dat ze een commercieel talent is van het zuiverste water. Wie Angela aan de telefoon krijgt kan geen 'nee' meer zepen. En de enkeling die weigert in te gaan op haar ver zoek, bewerkt ze zodanig dat hij alsnog akkoord gaat of korte tijd later terugbelt met een positief antwoord. Angela heeft sinds oktober voor tienduizenden guldens aan spul len bij elkaar gebeld voor de jaar lijkse open dag van wijkcentrum De Telder op 13 juni en de twee goede doelen: de kinderafdeling van het Holy Ziekenhuis en het Josephine Neikenshuis van de Daniël den Hoedstichting. Waterval In de kantine van het wijkcen trum zit ze rechtop op het puntje van haar stoel; Hollands welva ren met een rode blos op de wan gen. Ze praat ook alsof ze haast heeft. Een waterval van woorden stroomt uit haar mond. Ze is moeilijk te stoppen. Dat is ook haar taktiek als ze bedrijven belt. „Ik begin uit te leggen waar we mee bezig zijn en som dan op wie er allemaal meedoen. Grote na men van bedrijven, grote arties ten. Ik ga in een ruk door en over bluf ze zo dat ze niet anders kun nen doen dan 'ja' zeggen. En dan zijn het net piranha's. Zo noem ik ze. Er bellen zelfs bedrijven spon taan of ze mogen meedoen. Het is ongelofelijk wat er los komt bij mensen." Een moment is het stil en schudt ze vol ongeloof haar hoofd. Nee, ze wist niet dat ze dit talent Op de kinder afdeling van het Holy Zie kenbus bracht Angela van Oosten gisteren knuf fels voor de kinderen. Foto Roel Dijkstra in zich had. Ook voorzitter Han- nie van Ingen niet, die Angela vroeg om te helpen bij de organ- satie van het wijkfeest toen ze vanwege een gebroken hand tij delijk thuis zat. Haar hand is in middels beter en bij de ene mid dag achter de telefoon is het niet gebleven. „Kijk, het is gewoon een kwestie van doen. Ik heb geen schaamte. 'Nee' heb je en 'ja' kun je krijgen. We zaten bij voorbeeld heel erg omhoog met papier. Toen ik dat vertelde aan onze huisleverancier hebben we 100.000 velletjes gekregen in al lerlei kleuren en maten.-" Vrieskist Het is maar één voorbeeld. Ze veert op en ioopt kordaat naar een van de twee grote, splinter nieuwe vrieskisten die ze in bruikleen heeft gekregen. Als ze het groene kleedje heeft verwij dert, toont de nog lege ruimte die de komende weken gevuld wordt met 900 hamburgers, 800 frika dellen, 500 hotdogs en 1000 ijsjes. „Al die spullen moesten toch er gens in." zegt ze opgewekt In de andere vrieskist liggen de pak ken boter al klaar waarmee de le den van het Vlaardingse Vissers- vrouwenkoor 1000 traditionele ijzerkoekjes gaan bakken. Drank, patat, broodjes, alles wordt gesponsord zodat de op brengst kan gaan naar de goede doelen. Bekende Nederlanders als Lee Towers, Martijn Krabbé en Marline van Os komen gratis en voor niets, net als de clowns Apple en Flappie, andere kinde attracties, het promotieteam van SBS6, een mountainbike show, RTL5 en het Jeugdjournaal. Angela belt en ze komen. Ook het wensenlijstje van het Holy Zie kenhuis is al voor een groot deel vervuld. In februari zyn er drie wielers en maxi-cosies gebracht, een faxapparaat en waterkoelers voor het personeel. Er komt nog meer met als klap op de vuurpijl een couveuse. Voor het hoogtepunt van de open dag -een poging om het wereld record linedancing te breken- hebben zich inmiddels ruim 2000 mensen aangemeld uit Neder land, België en Duitsland. Gezien het grote aantal brieven en tele foontjes van de laatste dagen, verwacht Angela dat ze in elk ge val het Benelux-record zullen verbreken, dat staat op 2900 deel nemers. Voor het wereldrecord zijn meer dan 5000 dansers nodig. De deel nemers, die 7,50 gulden betalen voor het goede doel. zullen dan sen op de speelpleinen naast het wijkcentrum aan de Prof. Teider- straat. De gemeente verwijdert voor het half uur durende spekta kel de speeltoestellen. Angela vertelt vol trots dat er 150 vrijwilligers klaar staan om de open dag tot een succes te ma ken. Ook somt ze een lijst op van medewerkers en bestuursleden die bij de organisatie zijn betrok ken. „Ik ben niet de hoofdmoot, ik zie mezelf als een onderdeel van een. rad, een spaak van een wiel. Zonder alle mensen en de medewerking van de bedrijven lukt het niet om deze dag te laten slagen." Volgend jaar bestaat De Telder 30 jaar en moet het feest wat betreft de geborenen getogen Westwijk- se nog groter worden. Ze heeft de smaak te pakken, „Wat we gaan doen, weet ik niet Maar ik ga in september direct beginnen met de grote bedrijven, want die wil len nog wel eens mokken," klinkt het ervaren. Vrijdag 29 mei SCHIEDAM Podium Café. Vnjdag-ax>nd cd's, 21.00u FIImhuis.One nigrrt stand, 21.00u. MuzIKan- tencerrtrum T otal Mu*lc. Talentenjadit deel 2. ROTTERDAM Zaal de Unie 20.30 Off Screen. Jeugdthea ter Hofplein 19.00 Piggelmee. De Vlertc 22 OOTheDonnas 24.00-04.00Upstream. M uziek The atercafe Mach 22 00Cradle Theatercafé Plan-C de gehele dag Boogie and Bluesfestrval. 22 00 Friends. Bonheur vooraf informeren 010-4132536 Sanatori um Clepsydra. Cabaret Restaurant Schil ling's 19.00 Zepp. Erasmus Universiteit, Hoboken 21.00 Braken Wings. Lantaren/ Venster 21.00 De Conformist. Lantaren/ Venster 20.30 Road to heaven. Luxor Thea ter 20.15 Herman Finkers. O.T. Theater a/d Mullerpler 20 00 Oe vrouw van de zee- R'dams Centrum voor Theater 20.30 'de meimaand var he'R damsCentrumvoorThea- ter'. Rotterdamse Schouwburg Ki.z. 20.30 Jezus/Uefhebber. Theater 't Kapelletje 20.30 Pluk de dag. TheaterZuldplein, Gr.2. 20.15 Theo Maassen. Donnar Boeken 19.30, Boekpresentatie van 'Lotus en de Roos, Boeddhisme in dialoog met psychologie, Godsdienst en ethiek' van Han de Wit Oude Haven, 19.30-23.00 buiten optredens, na 23.00 optredens binnen Dommelsch Boogie en Brues Festival. Zaterdag 30 mei SCHIEDAM Grote- of St Janskerk. Inloopconcert, 15 OOu. BI blIotheekStadserf, Demonstratie Stadserf, ll.00-14.00u. Podium Café. Im plicit None. 22.OOu. Filmhuis. One night stand, 21.OOu. VLAARDINGEN Eendenkool Aalkeet Bulten, excursie, 14,00u, Grote Kerk. wandelconcert, 15.00- 17.0ÖU 't Nieuwelant Bingo, 20.00- 22.00u. Hoevenbuurt Bingo Hoofdsteden, 20.00-22.30u. HOEKVAN HOLLAND Kunstveriichtlngsmuseum. Rondleiding in de oude vuurtoren, 13.00-16 OOu. ROTTERDAM Rotterdam sa Schouwburg. Gr.z. 20.16 Ja- Rotterdamse Dansgroep. Hist. Museum 'Sch[elandshuls' 1100-17.00 film: Rotter dam, Nieuwe Stad. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. deDoelan, Gr.z. 20.15 Ju; biieumconcert 'Loekv/d Leeden 40 jaaddlfv gent'. Bibliotheektheater 20.30 Villa Zee zicht. Bluessocletelt L'Esprtt 22.00 Purple Ho useDe Vlerk 22.00The Next LevelGere formeerde Kerk, Bergslngel 16.00-16.45 Bergsmgel Concert. Jonge rencentr. The Litt le Cave 22.00 The Busstop Fetishists, De Buurman 20.00 Jamsessie. Nlghttown 15 00 International Breakdance event 1998, Nlghttown Theatercafé21.00Roswell Rudd Ab Baars Tno. Theatercafé Plar>-C de gé-' hele dagBoogieand Biuesfestival. 22,00Face the Fact. Bonheur vooraf informeren 010- 4132536 Sanatorium Clepsydra. Erasmus Unhre rsttert, H oboken 21.00 Broken Wings Galerie Kiallngen 21.00Guemica. Reserve ren gewenst. Lantaren/Venster 21.00 De Conformist. Lantaren/Venster20,30Road to heaven. Luxor Theater 20.15 Herman Fin* kers. O.T. Theater a/d Mullerpier 20.00 De' vtouw van de zee. Rotte rtamse Sctwuwburg1 Kl.z. 20.30 Jezus/liefhebber. Theater't Ka pelletje 20.30 Vollemaan, 'Barst - een gru welijk sprookje'. Oude Haven, 19.30 Dom*1 melsch Boogie en Blues Festival. Bioscopen ROTTERDAM Van 28 mei t/m 3Juni. Cinerama U 'Deep Impact'(12) dag. 12.15-, 15.15-18,15-21,15. On.2: 'Left Luggage/ (al) dag. 12.30-15.30-18,30-21.30. Cln-3^, 'Blazen to! honderd' (12) dag.(beh.do.vr.) 13,- The rammaker*(al) dag. 15.15-18.15-21.15, do.vr. ook 12.15da 4: "Wagthedog* (al) dag, 21.45. 'As good as It gets' fal) dag.12.30- 15.30-18.30. Clrt.5: 'Kleine Teun' (al) dag. 18.45-21.45,do.vr.ook 12,45-15.45. -- Imax Theater 'Thelivingsea' (al) dag.fbeh.vr- .laio.) 18, 'Amazon' (al) dag 15-17, vnza- .zo.ook 19. 'Everest" (al) dag.(beh.vr.za,zo.) 14-16-19.15,vr.za.zo. 14-16-18-20. Titanic*" (12) dag.fbeh.vr.za.zo.) 20.30, vr.za.20' 21.l5,za.zo.ma,ooklO. l! Ven.1: 'De Poolse Bruid' (12) dag. 20i vr.14.30. 'Chasing Amy' (16) dag.(beh,ma.) 22. Sneak Preview (16) ma.22. Ven.2: The* Road' dag.(beh,ma.) 19.30. 'Stray Dog'.rtié/ 19.30. 'Clerks' vt.15.30. 'Brat* (16).de£', 21.30., ma.21.45.V«n.3:'ManeBaiedesAn-' ges' 16) dag. 20-22. Ven 4: 'Love and death or> long Island' (16) dag. 19.30-21.30. Lumfère 1: 'Replacement Killers'" (16) dag. 12-14.20-16.40-19-21.30. LumT i'' 'Spawn' (16) dag 13.30-16-18.30-21.'Üln^ 3: The edge' (16) dag. 12.45-15.30-1&15-J 21.15. Lum. 4: 'Scream 2' (16) dag. 18.30-. 21.15,do.vr.ookl3-15.45. Rexane: 'Meisjes van lichte zeden'(18Fda,t// m zo. door), voorat "Instituut voor wilde meis jes' (18) ma.t/m wo. doorl.voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 18.30, 'Deep Impact' (12) do.vr.eii.wo.il- 13.35-15.10-18.50-21.30. za.zo.ma. 10.30-13.10-15.50-18.40-21.30. Jackie Brown' (16) dag. 11.30-14 40-17.50-21. 'Mercury Rising' (16) dag. 16.10-18 40- 21,20, di.nietom 21.20, do.vr.ook 11-13.40. 'In Out' (a!) dag,15.30-17.40-19.50-22, do.vr.ook 11.10-13.20. The big Leöowski' (12) dag. 16.20-18 55-21.40, do.vr.ook 11.20-13.50. 'U.S.Marshals' (16) dag. 11,40-15-18.10-21.10. Sneak preview: 'Bruid-&-taart' (16)di.2l.3Q. Nachtvoorstelllngen: Lum.li 'Replacement killers' (16) vr.za.OÖ.15. Lum.2: "Jackie Brown' (16) vr.za.00.15, Lum,3: The Jackal" (16) vr-za.00,15. Lum.4: US.Marsha!s'(16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cln,5: 'Anastasia' dag. (beh.do vr.112.45-15 45 Lum.4: 'Pippi Lang kous' dag.(beh.do.vr.)13-l5.30.Pathé: 'Pip- Pi Langkous' dag.(beh.do.vr.) 11.50-13 40. 'Flubber' dagrfbeh do.vr.)11.40-14. 'Mouse Hunt' dag. (beh.do.vr.) 11.20-13.50. Maassluis - De gemeente Maas sluis trekt 102.500 gulden uit voor het repareren van historische en minder historische hekken in het centrum van de stad. De toestand van hekken langs onder meer de Jokweg, de Fenacoliuslaan, de spoorlijn en langs enkele trappen in de binnenstad wordt bekeken, waarna reparaties worden uitge voerd. Ook het hek langs de Wip wordt meegenomen bij de op knapbeurt. Jan Middelburg (AOV/ Unie 55sprak eerder deze week wel zijn twijfel uit over het in het collegeadvies omgeschreven ma teriaal van deze afscheiding. „Dat is geen smeedijzeren hek, het is een armoedig hek. Als het binnen het budget mogelijk ts, maak er dan echt eentje van smeedijzer."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3