26 Papendrecht krijgt herkansing Ég if Jan Mulder wil nog één keer de messen slijpen Hockeyers vinden eindelijk ontspanning terug O JÖ> O Perry Bothof verdedigt titei Kats op koers in Medemblik Leo Dekker blijft nat pak bespaard na winst vanaf strafschopstip op Excelsior M Papendrecht Stellingmoien 178 HOCKEY Priem na 'dubbelslag' Roux: 'Giro geslaagd' Ronde onderbroken na dood politieman Geen steun meer, Huibregtsen uit EOC Ebben en Van Vugt werpen de eerste bal Roemruchte verdediger hoopt BUihI bij SWSMC carrière te beëindigen als hoofdklasser -■«isS Will van Wijk wil Hermes DWS wakker schudden Rotterdams Dagblad Vrijdag 29 mei 1998 J Maassluis In Zuid-Holland II wordt maandag om de districtsti- tels gereden. Het clubparcours van De Coureur aan de Vlaar- dingsedijk m Maassluis is tweede pinksterdag het toneel van de ti telstrijd, waaraan zowat alle leden van de wielerclubs uit de regio deelnemen. Titelverdediger bij de amateurs, die om 15.45 uur van start gaan, is Perry Bothof. Favo riet is Tommy Post, die ook zater dag in de Hoeksehe Waard alle ogen op zich weet gericht. De eer ste start van dit wielerfestijn is om 09.00 uur. Medemblik De zeilers Maurice Paardekooper en Karsten Groth hebben op de tweede dag van de Spa Regatta in Medemblik indruk gemaakt. Het nieuwe duo in de olympische 49-er bezet na drie ra ces de eerste plaats. Het tweetal kwam op het IJssetmeer tot een fraaie serie: 1-14. ruim voldoende voorde voorlopige koppositie. Rotterdammer Serge Kats ligt voor een A-limiet eveneens op koers. De Laserzeiler neemt na vier races de vierde plaats in. Margriet Matthijsse revancheer de zich niet voor haar valse start op de openingsdag. De 21-jarige Europe-zeilster noteerde gisteren de vijfde, dertiende en veertiende plaats. Daarmee is de Europees en wereldkampioene slechts 21e. Betaald voetbal Zaterdag Nacompetitie, poule A: RKC-Eindhoven. ADO Den HaaR-Emmen Nacompetitie, poule B: Cambuur L-FC Don Bosch, FC Cromngen-FC Zwolle Amateurvoetbal Zaterdag NK zaterda^amaieurs; Barenilrecht-lJs- Nctmccrvogek sportpark Do Bonnen] i In (Kluun Nacompetitie prom/decradatie hoofd-' eerste klasse: Hwrjansdam SDC Putton, terrein FC Ltssc(14 30 uur) Prom/degT, hoofd-eerste klasse (icndagl: SWSMC-Noptunus. Harga 19 00 uur i Maandag Nationale bekerfinale: SC Fevenoord-Hol- landia. terrein ASVD Dronten (15 (K> uur) Nacompetitie. 4F: Excelsior R-TOGB, 5D: The Harvards-FC Blankenburg f 1? 00 uur! Zaterdag Honkbal: Tropica na Nepiunus-Gambro Twins. Abr van Stollrweg (14 00 uur) Zondag Honkbal: Relif SpartaTeyenoord-NTNT ADO. Edo Bergsmaweg 114 00 uur). Tndents- DSS.Abr \anStolkwegli4 30uur) Maandag Cricket: VOC-H BS. Kleiweg <11 00 uur) Honkbal: Neptunus-Twim, Abr. van Stolkweg (14 00 uur) Korfbal beslissingswedstrijd degradatie 1H DKV-Trekvogels, sportpark Bakestein Zwyn- drt-cht (14 3(3 uur> Door Jan van der Vorm Papendrecht Papendrecht krijgt een nieuwe kans op het winnen van de Rotterdams Dagblad Trofee. Vorig jaar was de club dicht bij een succes, maar eiste Nieuwenhoorn de hoofd prijs op. Leonidas zal volgende week op Woudestein nog die per moeten gaan om de formatie van Leo Dekker wederom naar het tweede plan te verwijzen. De vreugde-explosie was gisteravond in elk geval enorm, toen doelman Marcel ter Hoe ve de strafschop van Peter Bos keerde en de Papendrechters zich ten koste van Excelsior M (3-3 na 90 minuten) voor de eindstrijd plaatsten. De sprong in de sloot bleef een blije trainer Leo Dekker in elk ge vaar bespaard. „Pas na de winter stop hebben we onze draai in de eerste klasse gevonden. Na de 23 nederlagen in de hoofdklasse hadden we even de tijd nodig om weer het geloof in eigen kunnen te vinden. De jongens kregen weer lol in het voetballen en dat kun je aan ons spel zien. Het zit op het ogenblik gewoon goed in el kaar." Joop Schop, bij Excelsior M de tij- delyk opvolger van de ontslagen Mark Nijssen, was een sportief verliezer. „Het was een heerlijk potje, waarin ook wij volop kan sen hebben gehad. Het was jam mer dat we het halverwege de eer ste helft even lieten afweten. Maar wc hebben het weer goed opgepakt en in de laatste tien mi nuten hadden we het moeten af maken. Ik denk ook dat wij wat verzorgder speelden, maar daar stond wel een enorme werklust van Papenderecht tegenover." Gretig Papendrecht en Excelsior M kon den in de heerlijke thriller eigen lijk beide aanspraak maken op een finaleplaats. Papendrecht oogde aan het einde van het sei zoen bijzonder fit en speelde gre tig. De beginfase was dan ook voor Papendrecht. Toch waren de Maassluizers die na acht minuten de score openden. Harold Loeve brak op rechts door en bracht de bal strak voor de voeten van Tom Bijkerk, die het buitenkansje sim pel benutte. Halverwege de eerste helft, waarin Papendrecht de kan sen kreeg, was het Jacco Zanen die uit een vrije trap de basis leg de voor de gelijkmaker. De bal werd door Martijn Brouwer bij de tweede paal teruggelegd op Mar tijn Verwijs, die 1-1 intikte. Krap tien minuten later hielp Hans Jurgen Nicolai de Papen drechters aan een voorsprong. De centrale verdediger beoordeelde een voorzet van Zanen, die een puike partij speelde, verkeerd en gaf zijn doelman het nakijken. Daarna kregen Brouwer en Za nen. beiden alleen voor Rob Grauwmeijer, ideale kansen om de voorsprong uit te bouwen. De pogingen eindigden respcctieve- Excelsior M verdedigerNi co voogt werkt de bal weg, voordat Peter Boude wijn (links) gevaarlijk wordt. Fotocor lijk over en tegen de voet van de Maassluis-doelman, waarna de bezoekers het heft in handen na men, „In die fase hadden wij de gelijkmaker al moeten scoren," gaf Joop Schop, die zijn eerste van vijfde wedstrijden verloor, aan. Tomeloos Uitblinker Robert Visser kopte nog wel tegen de paal, maar de treffer bleef vooralsnog uit. Aan de andere kant bad André Ta- merus ook een goede mogelijk heid, maar hij schoot naast. Hal verwege de tweede helft kwam Excelsior M verdiend aan de 2-2. De sterk spelende Bijkerk soleer de en gaf Ter Hoeve het nakijken. Amper drie minuten later mocht de net ingevallen Edwin Brouwer, na een misser van Paolo Mendon- ca, de 3-2 aantekenen. De gasten waren niet verslagen en zochten tomeloos de aanval, terwijl de Pa pendrechters naar adem snakten. Dat ging zelfs zover dat John Mar tens heel ongelukkig een voorzet van Maassluis in het eigen doel werkte: 3-3. Op dat dat moment had de Maas- sluise formatie dc strijd kunnen beslissen Dat gebeurde pas - maar dan wel in het voordeel van Papendrecht. in de strafsehop- penserie. waarin Harold Loeve (Excelsior M) en Laurens den Breejen (Papendrecht) misten. Uiteindelijk werd Martijn Brou wer bij 6-6 de matchwinnaar. Papendrecht-Excelsior M 3-3 (strafschop pen 7*6). 8. Tom Bijkerk 0-1, 21. Martijn Verwijs M, 28 Hans Jurgen Nicolai (eigen doel! 2-1, 69 Tom Bijkerk 2-2, 72 Edwin Brouwer 3-2,78 John Martens (eigen doel) 3-3 Bijzonderheden: gele kaart voor Peter Bos en Nico Voogt (beiden Excelsior M) Bij Excelsior M was Raymond Frehé ge schorst Papendrecht: Ter Hoeve; Schreuder (46 Van Lier). Martijn Brouwer, Martens, Ka- relse. Den Breejen (69. Edwin Brouwer). Verwijs, Arjo Harmans, Boudewijn, Zanen (73 Van de Graaf). Tamerus. Excelsior M: Grauwmeijer, Mendonca .Vis ser, Nicolai, Voogt; Loeve, Rasens (46 Bos). Van Stnen (77 Wiegmann), Monteiro, Ver maas (77 Manjs). Bijkerk WK hockey Door Pauline Blom UtrechtDe handrem moest eraf, had bondscoach Roelant Oltmans een dag voor het duel met Nieuw- Zeeland gezegd. De laatste groepswedstrijd zou het Neder lands mannenhockeyteam een zet in de rug geven op weg naar de halve finale. In stadion Galgenwaard, dat steeds meer gaat kolken, werd het gisteravond 4-2. Met dat resultaat op zak kan Orarye gerustgesteld beginnen aan de tweede helft van het titeitoemooi, morgenmiddag tegen Australië in de halve finale. Oranje startte tegen Nieuw-Zee- WORLD CUP UTRECHT land voor het eerst dit WK zonder remmende angstgedachten. Met een lichtvoetige Teun de Nooijer en cornerman Bram Lomans in de hoofdrol Het eerste doelpunt kwam op naam van De Nooijer, daarna was de beurt aan Lomans, De HGC'er bracht Nederland, na de gelijkmaker van Nieuw-Zee- land (Radonivich). eerst terug in de wedstrijd. Om vervolgens op nieuw vanaf de kop van de cirkel de 3-1 binnen te schieten. De eigenwijze Ronald Jansen voelde de sfeer van de avond goed aan. Na een onderschepping be sloot de doelman niet de bal te passen naar één van zijn verdedi gers, maar hield hij 'm - la Ri chard Witschge vier keer hoog al vorens naar voren te trappen. Het publiek vond het prachtig, de te genstander iets minder. Maar de actie was bijna onvermijdelijk, paste perfect bij het ontspannen spel van het Nederlands team. Dat in de tweede helft werd door gezet. Met de 4-2 van opnieuw De Nooijer als logisch resultaat. Net als de tegentreffer van Nieuw- Zeeland, zes minuten voor tijd, van de stick van Hymie Giü. Morgen wacht Australië. Dat duel wordt een replay van de halve eindstrijd vier jaar terug. Tijdens het WK in Sydney behaalde Oran je destijds een zwaar bevochten 3- 1 zege op dc thuisploeg. Oltmans: „We hebben dit jaar zeven keer te gen ze gespeeld. Statistisch ge zien zijn we, na drie keer verlies, drie keer een gelijkspel en een keer winst, aan de beurt. Ik ver wacht een prachtige halve finale. Twee teams die aanvallend hoc key spelen. En met het publiek op de banken spelen wij met twaalf tegen elf." Mannen, groep A: Nederland-Nieuw-Zeeland4-2(3-l). 11DeNooijer 1-0,15. Radovomch 1-1.24. Lomans 2-Hsc), 27. Lomans 3-S (sc), 41. De Nootjer 4-1.62. Giü 4-2. Scheidsrechters: Adell (Spa). Horgan (VSt). Toeschouwers114 000 OpstelIingNederland: Jansen (58. Looije), Van der Weide, Jazet, De mee, Van Pelt: Veen, Brinkman, Klem öebbink; Van Meer, De Nooi, er, Van Wijk Vliegende wissels: Lomans, Buma.Geeris. Dui tsland-Zuid-Korea 2-1 (1-0), 30 Tewes 1-0 (sc), 41. Domke2-ü, 6; SeongTae Song 2-1 Canada-Indl a 4-1 (2-121Chauban 0-1 (sc), 24. Short 1-1,36. Gacek 2 1,47. Milkovich 3-1 (sc), 65. Gifford 4-1 Eindstand: 1. Duits]and5-13(38-7),2.Nederiand5-i2(17-10),3.Cana da 5-6 33-12),4. Zuid-Korea 5-4(9-13), 4. Nieuw-Zeeland 5-4(8-12), 6. In dia 5-3 (6-17). Groep BEngeland-Maleisië 3-1 (I-l).17. Giles l-O(sc), 24. Nasiruddin 1-1 (sc), 53. Lee 2*1 (sc),6i.Peam3-l. Spanje-Poien 4-9 (3-01.2. Javier Amau 1 -0 (sc). 3. Casas 2-0 (sc), 24. Es- carré 3*0,4 3 Usoz4-0 Australië-Pakistan 3-1 (3-0). 9. Stacy 1-0 (sc), 30. Stacy 2-0 (sc). 31. Breiman 3-0,62. Bashir 3-i. Rode kaart: 51, Aiam (Pakistan). Eindstand: l.Australië5-13<24-3), 2. Spanje 5-3 3 (34-4), 3. Pakistan 5-9 19* 13 4Engeland 5-6(14-16), 5. Polen 5-1 (4-216. Maleisië 5-1 (4-22). Topscorers: 1Stacy(Aus) 11,2. Domke(Dui) 7,3.Lomans (Ned), Kam- ran(Pak)5 Halve finales (morgen): Australië-Nederland, Duitsland-Spanje. Carpi Cees Priem kon zijn geluk thuis in Wemel- dinge niet op. Een week geleden leek de Giro d'Italia voor TVM-Farm Frites een zachte dood te sterven. Sprinter Jeroen Blij levens kwam te laat binnen en kon naar huis. Gisteren zette Laurent Roux die te genvaller recht In de twaalfde etappe van de Giro dTtalia, over 202 km van San Marino naar Carpi, reed de Fransman naar de dagzege en de roze leiderstrui, „Onverwacht, maar fantastisch," reageerde Priem thuis. „Voor onze ploeg is de Giro nu geslaagd. Roux zou voor een etappe gaan, maar dit is helemaal mooi. De ronde leeft meteen weer voor ons." Roux reed attent in de finale toen een flinke kop groep uitdunde tot negen renners. In de slotfase liep een ontsnapping van de Zwitser Rolf Jaermann op niets uit. Vervolgens ging de Italiaan Germano Pier- domenico. Die leek in Carpi de zege weg te halen, tot Roux zich met de Rus Smetanine aan zijn wel meld de. Roux was op het kletsnatte aankomstparkoers vervolgens de sterkste in de sprint. Het peloton, met leider Alex Zülle, reed bijna tweeëneenhalve minuut later over de streep. Voor Roux voldoende om de Zwitser als leider af te lossen. Roux begint vandaag met 19 seconden voorsprong op de Italiaan Noé. Alex Zülle viel terug naar de derde plaats, op 35 tellen. „Zülle blijft voor mij de favoriet. Voor mij zou een plaats bij de eerste vijftien mooi zijn, maar ik hoop natuurlijk op een hogere klasse ring," gaf de Fransman zijn ambities aan. Londen Tijdens de vijfde etappe van de Ronde van Engeland is gisteren een politieagent om het leven gekomen. De wedstrijd is meteen stilgelegd. De motoragent reed vijf minuten voor de renners uit enkwam in botsing met een personenauto. Het onge luk gebeurde na 55 km wedstrijd. De organisatie kondigde aan het voor de etappe bestemde prijzen geld aan de nabestaanden te schenken. Marco Milesi heeft Jeroen Blijlevens afgelost als lei der in de Bieicleta Vasca, De Italiaan won in Laguar- di de tweede etappe met twee tellen voorsprong op zijn landgenoot Fabto Roscioli. De twee hadden een vlucht van 135 km achter de wielen. Laurent Jalabert won de sprint van het peloton, dat met o.a, Jeroen Blijlevens op 14 tellen eindigde. In die groep bevon den zich ook Jan Ullrich en Bjarne Riis. Papendal Wouter Huibregtsen kan niet langer lid zijn van het bestuur van de Europese Olympische Comités. Hij moet terugtreden uit de EOG omdat de Nederlandse sport hem niet langer steunt. Reactie van Huibregtsen: ,»Ik zeg hier niets op. Geen woord" Het bestuur van NOC'NSF nam een unaniem be sluit. De Nederlandse sportkoepel beraadt zich over een nieuwe kandidaat, De nieuwe man of vrouw komt niet automatisch op de plaats van Huibregtsen, maar dient zich kandidaat te stellen voor nieuwe ver kiezingen aan het eind van dit jaar in St Petersburg. Reglementair had Huibregtsen in het EOC kunnen blijven zitten. Hij was voor vier jaar gekozen, maar diende wel de steun te hebben van zijn eigen olym pisch comité, ook al zou hij daarin geen functie meer hebben. „Het besluit is genomen in het verlengde van zijn af treden als voorzitter," verklaarde directeur Ben Ver- kerke. „We konden niet om zijn aftreden heen. De perikelen rond de benoeming van Prins Wiüem- AJexander hebben doorgewerkt op internationaal olympisch niveau en berokkende schade aan de be langen van de Nederlandse sport." Anton Geesink vond het bestuursbesluit logisch. „Een internationale sportbestuurder dient uit een sportbond voort te komen. Je kunt niet goed functio neren als je geen voeling hebt met de sport." Schiedam De honkballers en softbalsters van Schiedam kun nen eindelijk van hun eigen com plex gebruik maken. Morgen wordt het nieuwe onderkomen in Bijdorp officieel in gebruik geno men waarna de honkbalhoofd macht voor de competitie aan treedt tegen S/F Rotterdam. Voorzitter Ton Ebben gooit mor gen om 12.00 uur de eerste bal bij een jeugdwedstrijd en die eer is tevens weggelegd voor Jan van Vugt, directeur van Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam. Van Vugt gooit de eer ste bal voor het honkbalduel. Zon dagavond wordt de verhuizing van Harga naar Bijdorp gevierd met een feest. Tips? Bel de sportredactie van deze krant; 919-2732790. VRIJDAG 29 MEI HONKBAL; 20.00 S/F Rotterdam-Schie dam. ZATERDAG 30 MEI HONKBAL: 14.30 Holy-Braves, 14.00 Schiedam-S/F Rotterdam. VOETBAL Nacompetitie eerste klasse B zondag: 19.00 SW/SMC-Neptunus. Finale Vlaardings kampioenschap: 17.00 VFC-Deltasport (terrein CION). ZAALVOETBAL 17.00-23.00 Multicultuecl zaalvoetbaltocrnooi, Sporthal Margriet, Schiedam. ZONDAG 31 MEI CRICKET: 11.00 Hermes DVS-Excelsi- or'20, sportpark Harga, Schiedam. MAANDAG 1 JUNI CRICKET: 11.00 Excelsior'20-Ghandi, VCC-Hermes DVS. HONKBAL 14.30 Braves- Holy. WIELRENNEN: 0900 De Coureur (Maas sluis). districtskampioenschappen alle ca tegorieën (behalve vrouwen), 1545 ama teurs (110 km). VOETBAL. Nacompetitie eerste klasse B zondag: 14 00 Hilversum-SW/SMC. DINSDAG 2 JUNI SOFTBAL 20.00 Schiedam-Zwjjndrecht. Door Sander Sonnemans Spijkenlsse - De 'losbandige' krul len hebben plaatsgemaakt voor een kort gekapt koppie, er is nog geen grammetje overgewicht, het voetbalbabbeltje klinkt nog even ambitieus als in zijn gloriejaren en bovendien gloort promotie naar de hoofdklasse van het zon dagvoetbal. Toch houdt SWSM- C'er Jan Mulder het na het ko mende cruciale weekeinde voor gezien. Nog één keer wil 'Jan met de handjes' de messen slijpen. Daarna hangt hij de voetbalschoe nen aan de wilgen. Of bewaart hij ze voor zijn zoontje Romario? Want als het aan Mulder ligt, wordt hij een grote in de voetbal lerij. Feyenoord (jeugd), Telstar, SW, Volendam, Sparta, Feyenoord, SVV/Dordrecht, Dordrecht'90 èn weer Telstar. Het is het traject dat de nu 37-jarige Spijkenisser in het voetbalcircuit aflegde. Met SWSMC, na vier jaar SMC, als eindstation. Zal wel! En ais de club uit sportpark Harga, die on der de bezielende leiding van suc cestrainer Guus Haak een heuse revival - van degradatie- tot pro motiekandidaat - doormaakte, straks eventueel een hoofdklasser is? „Ook dan," klinkt het stellig. „Het is toch schitterend geweest? Ik wil straks alle aandacht aan mijn zoontje geven, want het is mijn droom als dat het ventje het gaat maken in de voetballerij. Ik heb hem ook niet voor niets Ro mario genoemd. Uit respect voor dé Romario. Bij Sparta en Feye noord moest ik hem uitschakelen omdat ik snel op de eerste meters was. Toch lukte het me nooit hem af te stoppen. Als hij had ge scoord, zei 'ie niets, maar keek 'ie me alleen maar aan. ik heb zó'n respect voor die voetballer." Respect. Dat geniet ook trainer Guus Haak bij Mulder, en die heeft toch heel wat trainers mee gemaakt. De voorlaatste was Joop Molendijk. Veel woorden wil Mul der aan hem niet vuil maken. Wat geweest is, is geweest. „En boven dien Ugt het nooit alleen aan de trainer. Trainer en spelersgroep moeten een perfecte combinatie zijn. Dat was dus niet het geval. Wij als spelers hebben wat ge leerd en misschien Molendijk ook." SWSMC. De ploeg leek tegen de winterstop geen knip voor de neus meer waard. Speelde niet eens zo slecht, maar het zat de Harga-formatie veel te vaak tegen waardoot de sfeer verslechterde. „Er moet weer gelachen worden," wist Guus Haak waar het manco lag, De oud-proff smeedde met humor en discipline weer een hecht team van de zwalkende eer steklasser en succes volgde. SWSMC handhaafde zich. pakte een periodetitel en kwam onge schonden - de schorsingen van Edwin Berveling en Herman Zoetrpulder daargelaten - uit de eerste nacompetitieronde. De Schiedammers gaan een lood zwaar pinksterweekeinde tege moet: zaterdag thuis tegen Neptu- nus (2-1 nederlaag Hilversum) en maandag uit tegen Hilversum. „In december," mijmert Mulder, „dacht ik dat het over was en dat a f f ilw (W •f - si Jan Mulder op het trapveldje voor de deur met zoon Ro mario. Het SWSMC'er de kle neooit in Feyenoord I acteren. Of het daar van komt. moet de toekomst leren. Foto Peter het nooit meer goed zou komen. Maar na de winterstop wonnen we vier keer op rij en toen was de toon gezet. Haak zette de juiste spelers op de juiste plek en gaf ie dereen zyn eigen taak. Dat is ook zijn kracht. Hij dwingt niet alleen respect af door zijn voorkomen, maar meer nog omdat hij altijd gelijk heeft. Haak is ook een gen tleman. Ik zal een voorbeeld ge ven. Als we met een bus naar de uitwedstrijd gaan helpt hij iedpre spelersvrouw keurig met een handje de bus uit. Alleen mijn vrouw knijpt hij altijd iets harder, hahahaha." Mulder zet een punt achter zijn carrière ook omdat hij niet als kreupele verder door het leven wil. De voetballer die harde over tredingen niet schuwt, nogal eens stiekem zijn handjes gebruikt voor 'professionele' overtredin gen maar zeker ook kan incasse ren, tobt al maanden met zijn achillespezen. Al anderhalf sei zoen speelt hij met injecties. „Maar komend weekeinde niet," zegt hij strijdvaardig. „Is ook niet nndig Vo^r die twee wedstrijden kan ik de pijn wel verbijten. We moeten, en iedereen beseft dat ook, nog twee keer tot de bodem gaan. Als iedereen dat kan op brengen, redden we het zeker. Ik wil als hoofdklasser stoppen met voetballen en zal daar komend weekeinde ook alles aan doen. Na tuurlijk is het besluit om te stop pen niet makkelijk geweest, maar het is mooi geweest. Ik zal nog wel bij SWSMC blijven komen, want ik heb er vrienden gemaakt, vijf schitterende jaren gehad en ik heb veel te danken aan de men sen daar. Vroeger wist ik alleen wat geld uitgeven was, nu weet ik ook wat geld verdienen is. Ik hoop alleen nog één ding: dat ik later in de krant verhalen over mijn zoon Romario kan lezen. Dat ventje zou best wel eens een topper kun nen worden." Door Sander Sonnemans Schiedam De boodschap is duidelijk. „Er moeten binnen de vereniging nu maar eens jonge mensen opstaan om een bestuursfunctie te vervullen." Het zijn de woorden van Will van Wijk, interim-voorzitter van Hermes DVS, waarmee hij een signaal af wil ge ven. Natuurlijk is en blijft Van Wijk op en top Hcr- mes-man, maar eens houdt het op. „Ik ben nu twee jaar als viee-voorzitter ook waarne mend voorzitter en heb daar door mijn volledige baan in het onderwijs en het werk in de politiek (WD; red.) gewoon geen tijd meer voor. Het wordt nu echt hoog tijd dat een aantal mensen bij Hennes DVS zich eens achter de oren krabbelt en opstaat om een bestuursfunctie te aanvaarden. Het lukt ons gewoon niet om jonge mensen achter de tafel te krijgen. En dat zal nu zo onderhand toch moeten gebeuren." Op andere fronten is Van Wijk best te spreken over z(jn 'duppie„Het complex ziet er goed uit, we heb ben een mooi cricketveld en voor wat betreft de bege leiding van jeugdelftallen zit het ook wel goed. De jeugdcricketcommissie en de jeugdvoetbalcommis sie staan, het squash staat op de rails en Martijn Beij- er, om een voorbeeld te geven, is toegetreden tot het cricketbestuur. Maar als er niemand opstaat voor het algemeen bestuur - we zoeken een secretaris en een voorzitter - dan houd ik het voor gezien. Er komt als vice-voorzitter gewoon te veel werk op mijn schou ders terecht en men denkt kennelijk dat het wel goed gaat zo. Niet dus" Cricketderby Dan de cricketderby. Eerste Pinksterdag thuis tegen stadgenoot en 'aartsrivaal' Excelsior'20; dé publieks trekker. Van Wijk bestrijdt dat de Harga-hoofdmacht slecht draait. „Ik wil daar toch wel enige nuance in aanbrengen," zegt hij. „Tegen HBS hebben we ge woon dik verloren, dat is duidelijk. Maartegen HCC, Gandhi en met name VRA waren we zeker niet de mindere. Als we tegen VRA iets verstandiger hadden gebat, dan hadden we gewonnen." De winst van afgelopen weekeinde op VOC had voor Hermes DVS (5-2) natuurlijk niet op een beter mo ment kunnen komen. „Dat is natuurlijk een enorme stimulans voor zondag. Ik zou dan dan ook tegen Ex celsior (5-8; red.) willen zeggen: 'maak je borst maar nat' Ik hoop op een goede pot cricket. Excelsior draait goed, dus dat zijn allemaal ingrediënten voor een leuke Eerste Pinksterdag. Natuurlijk is het ook fantastich dat de derby eindelijk weer op een zondag wordt gespeeld. Zo'n wedstrijd wegstoppen op een zaterdag moet eigenlijk niet meer mogen." i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 9