In de kraamkamer op jacht naar vossensporen Schiedams Plein 1940-1945 voor tweede keer op de schop 'Ik heb die kist wel honderd keer gefotografeerd' Jagermeester Blom: 'Overlast schromelijk overdreven' HÜ genda De werkzaamheden in cijfers: Rotterdams Dagblad ■M Door Conny Taheij Vlaardingen Met een grote sprong belandt Roel Blom aan de andere kant van het slootje dat het begaanbare pad in de Broekpolder scheidt van een ondoordringbaar gebied vol brandnetels en distels. Hier zouden ze moeten zitten: de vos sen die sommige mensen momenteel een doorn in het oog zijn. Met hond Nina in zijn kielzog loopt de Vlaardingse jagermees ter trefzeker, zonder acht te slaan op de prikkende planten, af op een hol waar vorig jaar jongen zijn grootgebracht. Een platgelopen stukje aarde markeert de plek duidelijk. Blom kruipt op zijn knieën, steekt zijn hoofd in het hol en snuift. Nee, deze vossen- bouw is dit jaar niet in gebruik. Hij wijst op een naaktslak die rus tig voorde ingang ligt. Nog een te ken dat de kust veilig is, want een stak behoort tot het dagelijks voedsel van de vos. Direct in de buurt is tussen de brandnetels nog een gang naar het zelfde hol te ontwaren en en kele meters verderop vindt Blom opnieuw een onbewoond hol. De vos laat zich dit keer niet betrap pen in de Broekpolder. Maar Blom weet zeker dat ze er zitten met hun nesten, want de hoog- en drooggetegen én voedselrijke Broekpolder is volgens hem de kraamkamer van de vossen in Midden-Delfland. Waarschijnlijk zijn ze het voor de mens vrijwel onbegaanbare spuitvak verder in getrokken. Lekker rustig Overlast De vos kwam onlangs in op spraak. Hij zou te veel kippen, lammetjes, huisdieren en weide vogels in Midden-Delfland en het Weslland doden. Er zou zelfs spra ke zijn van vossenoverlast en CDA-Kamerlid Agnes van Arden- ne (voormalig wethouder in Vlaar dingen) heeft vlak voor de verkie zingen aan minister Ven Aartsen gevraagd wat hij daaraan gaat doen. Jagermeester Blom noemt die overlast schromelijk overdreven. Het zou hem niet verbazen als be heerders, boeren en jagers stem ming maken vanwege de nieuwe Flora-en Faunawet die de jacht op onder meer de vos aan banden zal leggen. Alleen bij aangetoonde overlast krijgt de jager een ver gunning om op het dier te jagen. De jagers zien de vos als een con current. Elk konijn dat je niet kunt schieten, is er één," zegt hij met een grote grijns om de mond. Hij heeft -wel begrip voor het standpunt van de jagers, en is ook met tegen het bejagen'van de vos. Maar hij vindt wel dat jagers meer studie zouden moeten maken van de vos. Dan zouden ze leren dat het met die concurrentie wel mee valt. Volgens Blom hebben vos sen. zoals de Wildbeheerseenheid Midden-Delfland suggereert, het in elk geval ook niet gemunt op weidevogels. Een vos doet een paar dagen met een konijn en eet voor de rest wat kleiner spul. Pas als er in het voor jaar konijnenziekte heerst waar door de vos te weinig voedsel heeft, zijn de broedende weidevo gels een makkelijke prooi. Blom: „Maar die konijnenziekte hebben we de laatste jaren in de Broek polder niet gehad. De weidevogels en hun nesten worden eerder be dreigd door de moderne zodebe- mestingsmachines dan door de roofdieren. De vos en de andere roofdieren krijgen te veel de schuld. Hoewel ik niet wil ontken nen dat ook een vos houdt van va- natie in zijn menu. Een fazant, een kip of een weidevogel gaat er best in.'' En rond werptijd doden de vossen veel meer dieren dan ze daadwer- De rijbanen op Plein 1940-1945 zullen na de drie weken durende afsluiting weer recht lopen. De kronkeldieer nu noginzlt, Is dan verwijderd. Het pleinzal dan tevensten behoeve van demetroeen meterhoger liggen. Verder Iseenvandedrleflatsaande's-Gravenlandsewegtfinks) indeeindsitu atie verdwenen. Tekeningen Projectbureau BeneluxlIJn Door Edwin Comelisse Schiedam Het Schiedamse Plein 1940-1945 gaat voor een tweede keer rigoureus op de schop. Vanaf eind juni wordt ge start met een grote operatie die er uiteindelijk voorzal zorgen dat de wegen weer recht over het plein lopen. Het grote verschil met de oude situatie is echter dat het plein nu een meter hoger komt te liggen. Om de werkzaamheden zo snel mogelyk en ongehinderd uit te kunnen voeren zal het plein vanaf 3 augustus drie weken wor den afgesloten voor alle verkeer. Eind deze maand wordt begonnen met de voorbereidende werk zaamheden die het pad moeten ef fenen voor één van de grootste in grepen in het Schiedamse wegen net. Het Plein 1940-1945 is één van de belangrijkste verkeers knooppunten van de stad. De afrit van de snelweg komt er op uit, net zoals de Horvathweg en de Burge meester van Haarenlaan. Ook ligt het plein midden in één van de hoofdroutes tussen het centrum en Schiedam-Noord. Als het plein wordt afgesloten moeten er dus goede alternatieve routes zijn. „Daarom sluiten we het plein ook in de zomervakantie af," zegt pro jectleider E. Bouwkamp. „Dan is er niet zoveel verkeer op de weg en is de overlast een stuk min der." De afsluiting betreft niet alleen het plein maar ook forse gedeel ten van de wegen die er op aan sluiten. Het gebied wordt be grensd door de Joh. Braakens- straat, de Brandersbrug, Detf- landseweg en het spoorviaduct over de Schie en beslaat in totaal zo'n 5400 vierkante meter. „Het plein op zichzelf is al een lastige klus," zegt Bouwkamp. „Maar dit grote gebied maakt het nog lasti ger omdat je veel kabels en leidin gen moet verleggen. Alleen al voor de verkeerslichten moet zes duizend meter kabel de grond in. Daarbij worden overigens meteen kabelbuizen oi\der het plein ge legd. Als er dan in de nabye toe komst nieuwe kabels en leidingen gelegd worden, hoeven we niet de weg open te breken." Vanaf eind juni wordt begonnen met het treffen van de voorberei dingen voor de afsluiting van het Schiedamse verkeersknooppunt. Terwijl het verkeer nog van het plein gebruik maakt, worden de verkeerslichten weggehaald, wor den de rijstroken versmald en wordt er hier en daar al asfalt ver- Af te graven grond: 1500 kuub Zand voor ophoging: 11.000 kuub Aanvulgrond voor ophoging: 11.000 kuub Te verwijderden kabels en leidingen: 10.000 meter Nieuw te leggen kabels en leidingen: 13.000 meter Weg te halen asfalt 9100 vierkante meter Te verwijderen tegels en klinkers: 1109 vierkante meter Slopen funderingen: 7200 vierkante meter Aan te brengen trottoirbanden: 4700 meter Te bestraten met-tegels en klinkers: 10.600 vierkante meter Nieuwe asfalt: 8400 vierkante meter Nieuwe lijnen er markeringen; 2600 vierkante meter wijderd. Vanaf 3 augustus gaat het echte werk beginnen. Als het plein is afgesloten gaat men aan de slag met grof materi eel. In de drie volgende weken wöïuciï de üoltoirs, fietspaden, funderingen en het asfalt wegge haald. Ook de tram krijgt een nieuwe route. Eentje die over het tunneldak van de metro zal lopen. Metro Plein 1940-1945 zal ook een meter de lucht ingaan. Ruim tiendui zend kuub zand, zon zevenhon derd vrachtwagens, wordt aange voerd om het plein een meter op te hogen. Die extra hoogte is no dig om het voor de metro mogelijk te maken op een veilige manier ondergronds te gaan. „De metro duikt, na de stop bij station Schiedam-Centrum, on der de grond," legt Bouwkamp uit. „Maar de metro kan slechts een bepaalde maximale helling hebben. Als je daar boven gaat, wordt de daling te steil. Je moet dus wat ruimte winnen zodat de helling wat langer en dus minder steil, wordt." Bij de werkzaamheden aan het plein wordt achttien uur per dag gewerkt. Van zes uur 's ochtends tot middernacht zal men aan het werk zijn. „Er wordt een nacht rustperiode gehandhaafd om de overlast voor de omwonenden niet te groot te maken," zegt Bouwkamp. „Maar overlast zal er zeker zijn. Daar kunnen we niet omheen. We hebhen bij het plan nen van de werkzaamheden be wust gekozen voor kort en hevig in plaats van langdurig en gema tigd. Nu is het in drie weken voor bij. Bij andere opties, bijvoor beeld half afsluiten, zou de over last per dag ietsje minder zijn, maar de mensen zouden wel we ken langer in de overlast zitten." kelijk opeten. Een vossenpaar heeft meestai drie volledig inge richte holen met gangenstelsels en kamers. In de proviandkamers slaan ze tien tot twintig prooien op voor slechtere tijden en in het rustigste hol werpt de moervos haar jongen. Blom: „De vos is spreekwoordelijk slim, daar hoef ik niets aan toe te voegen." Ongelukken Blom schat zelf dat er zo'n veertig vossen in het Midden-Delfland en het Wesüand huizen. Een vossen paar brengt in het voorjaar gemid deld vier jongen ter wereld. I'it- eindelijk gaat per jaar eende de van de populatie dood: door na tuurlijke oorzaken -een vos wordt zo'n tien jaar oud door ongelukken en door de jacht. Vo rig seizoen zaten er ten minste drie nesten in Vlaardingen, twee in de Broekpolder, één in de oe ver. „Toen heb ik toestemming gegeven om op de vossen te jagen. Vijf vossen zijn er geschoten, één is er op de rijksweg gesneuveld, twee zijn onder de trein geko men," vertelt Blom. Al twintig jaar huizen er vossen in de omgeving van Vlaardingen. Tot en met de Tweede Wereldoor log kwamen ze alleen nog voor in het oosten van het land. Daarna zijn ze naar het westen getrokken en via de Kennemerdumen afge zakt naar Hoek van Holland en de Broekpolder. Dat is niet zo bijzon der, want een vos kan per dag wel veertig kilometer afleggen. Van het water heeft hy geen hinder, hoewel hij liever niet zwemt. Springen kan hij goed. „In het begin waren we er groos op dat er weer vossen in ons ge bied waren. Maar toen de eerste kippen werden gedood, werd er natuurlijk direct naar de vos ge wezen. Terwijl voor die tijd de bunzing gewoon de schuld kreeg," weet Blom nog goed. De jagers wilden de vossen toen al te lijf gaan. Maar gemeente en na- tuurgroepen gaven ze de kans zich te vermeerderen. Het is volgens Blom bijna onmo gelijk de vossenstand flink terug te brengen door het jagen. „Je moet heel veel moeite doen om De Vfaarding sejager meester Roel B om snuffelt bij een vos senho n de Broekpolder. Aileen het idee dat er vossen even inde Broek polder is al grandioos. En een vos in een kippenhok, moeten we daar nou moeilijk over doen? Foto Roel Dijkstra een vos voor je loper te krijgen. Je kunt het absoluut niet vergelijken met de konijnenjacht. Het kost gi gantisch veel tijd. Je moet eerst het gebied onderzoeken en daar na veel posten. Je kunt wel appel houden, maar er komt niemand." grapt hy. Dominant Waarom geeft hij toch toestem ming om te jagen? „Dat heeft te maken met de draagkracht van het gebied. De vos is hier het ein de van de voedselketen en krijgt een te dominante rol als je het aantal niet in de gaten houdt. Dan verdwijnen er op den du ur dieren- en plantensoorten. Daarom moet hij worden afgeremd. Dat is ten minste mijn visie." Nu al dringt de vos soms door tot in de bebouwde kom. Rondom het Delta Hotel bijvoorbeeld zitten heel veel konijnen en daar komen vossen op af. Ook in 't Hof en het Oranjepark is wel eens een vos ge signaleerd. Om de paar jaar ste ken de klachten de kop op, weet Blom inmiddels. „Vorig jaar nog bracht een vc* een bezoek aan een omheind dierentuintje. Als een vos een prooi in het open veld aanvalt, vluchten de andere die ren weg. In zo'n tuintje kunnen de dieren geen kant op, raken ze in paniek en dan is het aantal slachtoffers veel groter." „Natuurlijk kan ik me voorstellen dat het voor mensen vervelend is als hun dieren worden doodgebe ten. Ook voor de beheerder van de kinderboerderij in Hoek van Hol land die er een aantal maal mee is geconfronteerd... Kijk, de vos roept een stukje romantiek op. Hoewel de recreant ze nooit zal zien is alleen het idee dat er vos sen leven in de Broekpolder al grandioos. En een vos in een kip penhok, moeten we daar nou moeilyk over doen? Dat mag toch niet leiden tot een hetze tegen de Door Sentina van der Meer Een fotoreportage laten maken van een uitvaart? Je maakt toch geen kiekjes van zo'n droevig moment? Dat doe je als er een baby geboren wordt of als je gaat trouwen. De meeste mensen moeten er nog aan wennen. Maar het wordt steeds meer gedaan: een fotograaf inhuren om je moeder in de kist te Vereeuwigen. Nog even snel, voordat ze ook fysiek in de eeuwigheid verdwijnt en in de vloer wegzakt om te wor den gecremeerd. Rouwfotografie heet dat. Zij maken naderhand ook veel minder snel gebruik van het Riagg volgens mij," grapt hij er achteraan. Taboe Zo denkt de Maassluise fotograaf Van der Steen er ook over. „De dood is door onze calvinistische achtergrond best wel een taboe. Terwijl -en het klinkt cliché- de dood een deel van ieders leven is. Iedereen wordt er mee gecon fronteerd en waarom zou je het dan ontkennen? Sommigen pro beren hun emoties «vel ver weg in een donker laadje te stoppen, maar dat gaat volgens mij nooit zonder problemen." „Doodgaan wordt in Nederland nog steeds achter gordijnen ge daan," stelt Sylvester de Smet. initiatiefnemer van de landelijk club 'Professionele uitvaartfoto- grafie en -bemiddeiings organisa tie'. Profubo. Hij ziet om zich heen dat we daar steeds meer van te rugkomen. „Datbliikt ondermeer uit de toenemende vraag voor ons werk." Zes jaar geleden kreeg De Smet het idee om iets met rouwfotogra fie te doen. „Mijn moeder moest een zware opeiatie ondergaan. Hierdoor ging ik heel sterk aan mijn vader denken, die vijftien jaar daarvoor was overleden. Toen bleek dat ik mij helemaal niks kon herinneren van zijn uitvaart, ben ik hee) erg geschrokken." Zijn organisatie heeft hij in 1996 op de uitvaartbeurs gepresen teerd en sindsdien wordt het feno meen 'rouwfotografie' steeds meer bekend. De 32 fotografen die bij de Profubo zijn aangeslo ten doen dertig tot vijftig klussen per jaar. De Rotterdamse fotografe Marrie Bot heeft de afgelopen acht jaar honderd crematies en begrafenis sen gefotografeerd. In 'Een laat ste groet' zijn 275 toto's van baar atgedrukt en die zijn tot eind dit Maassluis Frans van der Steen is fotograaf en heeft een zaak in het Maassluise winkelcentrum Koningshoek. Ook hij maakt te genwoordig rouwreportages. An derhalf jaar geleden is hy begon nen verschillende uitvaartonder nemingen in de regio te wyzen op het nieuwe fenomeen. Inmiddels heeft hij vijftien keer een reporta ge gemaakt van een rouwplech- tigheid. „Veel mensen, uitvaartonderne mers ook, moeten er wel aan wen nen. Maar er wordt nou eenmaal om gevraagd." zegt Van der Steen. Als de nabestaanden een fotograaf bij de uitvaart willen hebben, moet er expliciet om wor den gevraagd. Zoiets dring je na melijk niet op. vindt de fotograaf. Nederland heeft van zichzelf een traditie van sobere uitvaarten. Vooral zo min mogelijk poespas. De 'doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg' traditie. Met onze Westerse manier van rouwver- toon steken wij schril af by Antil- lianen, Kaapverdianen. Suri naamse Hindoes, Creolen of Java nen. die al vele generaties in Ne derland wonen en nog veel tradi ties en rituelen rond de dood heb ben aangehouden. Vergeleken met andere culturen is de dood bij ons een nogal verwaarloosd ge deelte van het leven. Tijdens een begrafenis of crema tie lijkt het wel alsof Nederlan ders hun emoties zo ingetogen mogeiijk brengen. „Ik ben ook best wel jaloers op hoe veel alloch tonen met het overlijden van een dierbare omgaan," zegt Joop Bots van het Nederlandse Netwerk Uit- Vdaitveinieuweis. „Andere cultu ren gaan veel, noem het maar uit bundiger. en ook bewuster om rnet de dood." meent Bots. „Bij rouwplcchtigheden van allochto nen zie je dat mensen het durven uit te schreeuwen van verdriet. Een rouwfoto van Frans van derSteen. jaar ook allemaal te bewonderen in het Museum voor Volkenkunde te Rotterdam. Het moet een eer ste samenhangende presentatie over dit onderwerp in Nederland zyn. Nabestaanden van een overlede ne met veel familhe en kennissen in het buitenland, zoals Surina- mers en de onlangs neergestoken Engelse Schiedammer John Old ham. fotograferen vaak dc rouw dienst of zetten het op video. Dit doen ze om beeldmateriaal naar het thuisland te versturen. Volgens De Smet wordt er ook veel om een fotograaf gevraagd wanneer een vader of moeder van kleine kinderen wegvalt. „Kinde ren zyn vaak te jong om te besef fen dat papa of mama er niet meer is. Later komen vragen bovenbor- relen als: hoe was papa en waar is hij nu? Dat soort vragen zijn voor sommigen makkelijker te beant woorden met foto's." Roes Van der Steen is van mening dat een foto-reportage van de uitvaart vooral het rouwproces 'verlicht en ver nikt' voor de nabestaanden. „De foto's kun je naderhand altijd weer inzien. Een rouwdienst gaat meestal in een roes aan de men sen voorby. Het is prettig als je dan even kunt teruggrijpen op de reportage. Nog even kyken hoe opa afscheid nam van zijn vrouw, jo moeder." De fotograaf uit Maassluis krijgt nog steeds verbaasde reacties als hij op een feestje vertelt wat hij 2oal de volgende dag moet foto graferen. Ook binnen zijn eigen familie. Wel is er duidelijk behoef te aan rouwreportages bij die 'koele Hollanders', volgens Van der Steen. „Er worden veel nabe stellingen gedaan. Mensen willen blijkbaar de laatste herinnering, het afscheid, vasthouden." Vorige week heeft de fotograaf een reportage gemaakt van een uitvaart van een jongen uit de re gio. „Hij had een blanke houten kist en al zijn vrienden en vrien dinnen hadden daar teksten od geschreven. Dat was verschrikke lijk mooi. De ouders waren diep ontroerd door de leuzen op de kist. Ik heb die kist wel honderd keer gefotografeerd. Het is toch prachtig als je zoiets kunt nakij ken en -lezen?" Zaterdag 30 mei SCHIEDAM Grote- of St. Janskerk. Inloopconcert, lS.OOu. BIbliotheekStadse rf. Demonstratie Stadserf, ll.Q0-14.00u, Podium Café. Im plicit None. 22 00u. Filmhuis. One night stand, 21.00u. VLAARDINGEN Eendenkool Aalkeet Bulten, excursie, 14 OOu. Grote Kerk. Wandelconcert, 15.00- 17.00u. 't Nieuwelant. Bingo. 20.00- 22.00u. Hoeve nbuurt Bingo Hoofdsteden, 20.00-22.30u. HOEK VAN HOLLAND KustverUchtingsmaseum.Rand!eidmginde oude vuurtoren, 13.00-16 OOu. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, Gr.z. 20.15 De Rotterdamse Dansgroep. Hlst Museum 'Sch iel andshuis' 11.00-17.00 film: Rotter dam. Nieuwe Stad. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. de Doelen, Gr.z. 20.15 Ju bileumconcert 'Loek v/d Leeden 40 jaar diri gent'. Bibliotheektheater 20.30 Villa Zee- acht, Bluessocleteit L'Esprft 22.00 Purple House. Casino Rotterdam 21.00-02.00 TnoTwain. De Vlerk22.00TheNext Level. Ge reformeerde Kerk, Bergsingel 16.00- 16.45 Bergsmgel Concert. Jongerencentr. Th e Little Cave 22.00The BusstopFetishiSts. De Buurman 20.00 Jamsessie. NIghttown 15.00 Internationa) Breakdance event 1998. NIghttown Theatercafé 21.00 Roswell Rudd Ab Baars Tno. Theatercafé Plan-C de ge- heledagBoogieand Bluesfestival, 22.00Face the Fact. Bonheur vooraf informeren OIO- 4132536 Sanatonum Clepsydra. Cabaret Restaurant Schelling*s 19.00 Tno Hasjee. Erasmus Universiteit, Hoboken 21.00 Bro ken Wings. Galerie Kralingen 21.00 Guerni ca. Reserveren gewenst Lantaren/Venster 21.00 De Conformist Lantaren/Venster 20.30 Road to heaven. Luxor Theater 20.15 Heiman Fïnkers. O.T. Th eate r a/d Mu Ueipler 20.00 Devrouwvandezee. R'dams Centrum voor Theater 20.30 'de meimaand van het R'damsCentfum voorTheater'. 'Een documen taire' doorplastic Uefde. Regie: Damela Beyer. Verenigingscursus RCTh. Aansluitend presen tatie van de opleiding spei en regie. Rotter damse Schouwburg, KLz. 20.30 JezusfJjef- hebber, Theater't Kapelletje 20.30 Votle- maan. 'Barst -een gruwelijk sprookje'. Oude Haven, Overblaak 19.30-23.00 burten op tredens, na 23.00 optredens binnen Dom- melsch Boogie en Blues Festival, Zondag 31 mei SCHIEDAM Dc 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00-13.OOu. C afé Juljn. Sandja, rythm of the jungle, 16.00- 20.00u. Podium Café. Op zondagkan hetan- ders.21.30u. HOEK VAN HOLLAND KustvertlchtkTigsmuseum.Rondieidingm de oude vuurtoren, 13.00-16.00u. De Hoek stee. Judotoernooi international Dutch Youth Cup voor jongens tot 18 jaar. ROTTERDAM Hlst. Museum 'Schielandshuis' 11.00- 17.00 film. Rotterdam, Nieuwe Stad, Jeugd theater Hofplein 14.00 Piggelmee. Casino Rotterdam 19.0Q-24.00TnoTwam. Dodora- ma lS.OOPierreBerthet. De Buurman 20.00 Jamsessie. NIghttown 23.OOUnionParty.Ro- town 22.00 The Um. Cabaret Restaurant Schelling"» 19.00 Fa. Mercator. Erasmus Universiteit, Hoboken 15.00 en 21.00 Bro ken Wings. O.T. Theater a/d Muilerpter 16.00 De vrouw van de zeeTheater "t Kapel letje 20,30 Vollemaan. 'Barst - een gruwelijk sprookje'. Bibliotheek, leescafé 12.00 De Gooi-Het-Masr-In-Mijn-Pet-Shovv.C.O.C.Rot- terdam 16.30-18.30 Ouderensoos, Hist- .Mus. De Dubbelde Palmboom 14.00 Rond leiding, voor volwassenen Vrij Entrepot Pm- kesterervterrastheater. Maandag 1 juni MAASSLUIS Taanstraat BoerefWag, 10.30u. HOEK VAN HOUAND Fortaan den Hoek van Holland. Rondleiding, 12.00-16.00u. De Hoekstee. Judotoernooi International Dutch YouthCupvoorjongenstot 18 jaar. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 14.00 Piggelmee, Vrij Entrepot Pinkesterenfterrastheater. Dinsdag 2 juni SCHIEDAM Dc 4 Molens. Koffie-mloop, 10.00-13.00u. Dc 4 Molens. Formuiierenspreekuur, 13.00- 14.Q0u, Wijkpost Zuid. Bingo, 13.30- 15.30u. Podium Café. Jamsessie,21.0ÖU. VLAARDINGEN Dc Soenda. Geheugenspel. 11.00-12.30u. Dc De Bijenkorf. Schaken en dammen, 13.30-16.00u. Dc Soenda. Zomerbingo, 14.00u. De Indische Buurt. Klaverjassen, 14.00u. Bioscopen ROTTERDAM Van28meit/m3jun. Cinerama Ij 'Deep Impact' (12) dag. 12.15- 15.15-18.15-21.15. Cln.2; 'Left Luggage' (al) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cln,3: 'Blazen tot honderd' (12) dag.(beh.do.vr.) 13. Therammaker'(al)dag. 15.15-18.15-21.15. do.vr.ook 12.15. Cl n, 4: Wag the dog' (al) dag. 21.45. 'As good as it gets' (al) dag.12.30- 15.30-18.30. Cin.5: 'Kleine 7eun' (al! dag. 18.45-21.45. do.vr.ook 12.45-15.45. I m ax Theater The living sea' (al) dag. (beh.vr- .za.2o.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vr.za- .zo.ook 19. 'Everest' (al) dag.(beh.vr.za.zo.) 14-16-19.15,vr.za.zo.14-16-18-20. Titanic' (12) dag.(beh.vr.za.zo) 20.30. vr.za.zo. 21.15. za. zo, ma.ook 10. Ven.i: 'De Poolse Bruid' (12) dag. 20, vr.14.30. 'Chasing Amy (16) dag.(beh.ma.) 22. Sneak Preview (16) ma.22. Ven.2: The Road' dag.(beh.ma.) 19 30. 'Stray Dog" ma. 19.30. 'Clerks' vr, 15.30. 'Brat' (16) dag. 21.30..ma.21.45 Ven.3: 'ManeBaiedes An- ges' (16) dag. 20-22, Ven 4: 'Love and death on Long island" (16) dag. 19.30-21.30. Luniière 1: 'Replacement Killers' (16! dag.12-14.20-16.40-19-21.30. lum. 2: "Spawn" H6) dag. 13.30-16-18.30-21. Lum. 3: The edge' (16) dag.12.45-15.30-18.15- 2115 Lum. 4: "Scream 2' (16) dag. 18.30- 21.15. do.vr.ook 13-15.45. Rexane: 'Meisjes van lichte zeden' (18) do. V m zo. doort. voorst 'instituut voor wilde meis jes' (18) ma.t/rmvo doorl.voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 18.30. 'Deep Impact' (12) do.vr.di.wo.il- 13.35-15.10-18.50-21.30, za.zo.ma. 10.30-13.10-15.50-18.40-21.30. Jackie Brown' (16) dag. 11.30-14.40-17.50-21. 'Mercuiy Rising' (16) dag. 16.10-18.40- 21.20. di. niet om 21.20. do.vr.ook 11-13.40. "In Out' (al) dag 15.30-17.40-19.50-22. do.vr.ook 11.10-13.20. The big Lebowski' (12) dag. 16.20-18.55-21.40. do.vr.ook 11.20-13.50. I'S Marshals' .16) dag. 11.40-15-18.10-2110. Sneak preview: 'Bruid-^-taarf (16)di.21.30. Nachtvoorstellingen: Lum.l: Replacement killers' (16) vr.za.Q0.15. Lum.2: 'Jackie Brown' (16) vr.za.QO.15. Lum.3: The Jackal' (16)vr.za 00 15 Lum.4: U S.Marshals'(16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cin.5: 'Anastasia' dag. (beh.do.vr.)12.45-15.45.Lum.4:'Pippi Lang- kous'dag.fbeh do vr.)l3-15.30.Pathé:'Pip- pi langkous' dag.fbeh.do.vr.) 11.50-13.40. 'Flubber' dag.(beh.do.vr.)l 1.40-14. 'Mouse Hum'dag. (beh.do.vr.j 11.20-13 50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5