Vrouwentennis net de Spice Girls 'Rien ne va plus' klinkt al snel voor Krajicek Neptunus met de rug tegen de muur Trekvogels moet stapje terug doen Topmodellen, gekibbel en de generatiekloof Belioso vereffent openstaande rekening Cricketers VOC zakken naar de vijfde plaats Schultz niet, Boogert wel op Wimbledon Jacco Paul: halve finale Jeugdtitel voor Manon v.d.Beek ft® Honkballers Tridents zet iets recht Rotterdams Dagblad Dinsdag 2 juni 1 ParijsBrenda Schultz heeft zich afgemeld voor Wimbledon 1998. De 2B-jarige speelster uit Heem stede heeft een rustpauze ingelast van enkele maanden. Op Roland Garros gaf ze in de eerste ronde tegen de Amerikaanse Morariu op met rugklachten. De plaats van Schultz in het hoofdveld van Wimbledon wordt eind deze maand ingenomen door Kristie Boogert. Na haar uitschakeling in Parijs keerde Schultz spoorslags terug naar Florida. Ze vertrok zo over haast dat ze zelfs haar dubbelspel- partner Kristie Boogert niet in lichtte. Die moest een dag later van de toemooi-organisatie ver nemen dat het Nederlandse dub bel geschrapt was. De WTA, de vakboind voor tennis speelsters, heeft Schultz het drin gende advies gegeven de chroni sche rugblessure eerst te laten ge nezen alvorens terug te keren in het circuit. Door Schultz' afschrij ving blijft Boogert het spelen van kwalificaties voor Wimbledon be spaard. 3oris Becker zal dit jaar niet deelnemen aan Wimbledon. De Duitse tennisser maakte dat za terdag bekend. „De mensen kun nen er maar beter aan wennen dat een tijdperk voorbij is." Parijs Jaceo Eltingh en Paul Haarhuis gaan het dubbelspel van Roland Garros winnen. Althans dat denkt Eltingh. De als eerste geplaatste Nederlan ders wonnen gisteravond in de kwartfinales met 6-3 6-2 van Do nald Johnson en Francisco Mont ana. Eltingh had het kwarwei klastiger ingeschat. „Die Ameri kanen zijn onze Angstgepiers. Als we van hen winnen, winnen we dit toernooi." Eltingh en Haarhuis hebben in Parijs niets meer te duchten van de Woodies, Mark Woodforde en Todd Woodbridge. De Australiërs verloren in de derde ronde van Knowles en Nestor, 64 6-2. Parijs, 203 miljoen gulden. Vrouwen. Derde ronde: Davenport(VSt/2)- Likovtsjeva (Rus) 7-5 7-5, Sanchez-Vicario (Spa.'4J-Fusa: (Fra) 5-2 6-1, Martinez (Spa/7)- Ruano-Pascual{Spa)5-l 6-0, Majoü(Kro/10) -Diat-Oliva (Arg) 8-2 7-6, Testud (Fra/14)- Leon-Gareia (Spa) 5-16-1, Serena Williams (VSO-Van Roost (Bel/15) 6-16-1, Serna (Spa) -Dragomir (Roe) 6-4 2-6 6-1, Schnyder (Zwi)- Farina(tta)6-26-l. Vierde ronde: Hingis (Zwi/l)-Smashnova (Isr) 6-1 6-2, Davenpott-Testud 6-3 4-6 6-2, Novotna (Tsj/3)-Koem[kova (Rus/13) 6-7 6-3 6-3, Sanchez-Vkario-Serena Williams 4*6 7- 6 6-3, Seles (VSt/6)-Rubm (VSt) 6-16-4, Ma- joli-Martinez 7-6 6-7 6-3, Venus Williams (VSt/SJ-Nagyova (S!w) 6-1 6-3, Sehnyder- Sema 6-16-3. Dubbel, tweede ronde: BollegraÜAdams (Ned/VSt/7)-Golarsa/Paz (Ita/Aig) 6-1 7-6. Babel/Probst (Dui)-Oremans/Appelmans (Med/Bel) 6-4 7-6, Basuki/Vis (Ino/Ned/5)- LabtitA'an Roost (Arg/Bei) 6-3 6-7 6-3. Der de ronde: Schett/Schnvder !Oos/Zwi}-Vis/ Basuki 6-16-4, Martinez/Tarabini (Spa/Arg/ 5+Boliegral/Adams 4-66-3 64. Mannen. Derde ronde: Pioiine (FraXKraji- eek (Ned/10) 6-3 6-2 7-5, Clavet (Spa)-Chang (VSt/11) 3-6 7-6 6-264, Corretja (Spa/14)-Gu- 5-7 6-7 7-5 9-7, Berasategui my (Arg) 6-1 5- (Spa/ISJ-Hrbaty (Slw) 6-7 6-3 7-5 7-5, Arazi (MarJ-Zabaleta (Arg) 6-4 0-6 64 7-6, Sarin (Rus>Vacek (Tsj) 6-3 3-6 6-3 7-5, Dewulf (Bel)-£nqvist (Zwe) 6-3 6-2 6-3, Steltenberg (AusVGustafsson (Zwe) 6-12-8 64 5-4 Vierde ronde: Rios (Chl/3)-Albert Costa (Spa/13) 4-5 64 6-3 6-3, Moya (Spa'12)- Knippschild (Dui) 6-3 7-5 3-6 64, Corretja- Stoltenberg (Aus) 64 64 6-3, Mantilla (Spa/ l5>De!gado (Par) 6-2 6-2 64, A>-azi-Berasa- tegui 6-2 64 3-6 6-3, Muster (OospMeligem (Bra) 64 6-7 6-33-66-3, Dewulf-Gavet 7-5 6- 3 6-1, Pioline-Safin 7-5 4-6 6-7 64 64. Dubbel) tweede ronde Eltingh/Haarhuis (Ned/l)-OIhovsktfPrinosil (Rus/Dui) 6-2 6-3, Eagle/Florent (Aus/ll+Noteboom/Coupe (Ned/VSt) 64 64. Derde ronde: Eltingh/ Haarhuis-Knippsehild/Braasch (Dui) 6-1 64. Gemengddubbel, tweede ronde: Venus Williams/Gimelstob (VStJ-Oremans/Elbs Ferreira (Ned/ZAf/9) 64 64. Derde ronde: De Jager/Vis (ZA6W«yi OKfrogean/Sidot (Fra) 6-7 6-2 6-3. Spljkeniase Manon van der Beek maakte haar favorietenrol tijdens de distriets-jeugdkampi- oensehappen volledig waar. De 16-jarige speelster van Bequick Maassluis versloeg in haar leef tijdscategorie de Sliedrechtse Joyce Tauladan: 2-6, 6-2, 6-3. Sa- brina Evers werd derde na de winst op Monique Vink, Bij de jongens tot met zestien jaar ontbrak de als eerste geplaatste Michael de Jong, die wegens een blessure niet op de gravelbanen van Racketcentrum Halfweg in Spijkenisse kon verschijnen. Mat- we Middelkoop versloeg in de fi nale Jasper Schuurman. Anne- mieke Elsholz (zege op Debbie Meertens) en Sabin Tigu (winst op Ruud den Hartigh) waren de sterksten in de categorie tot en met veertien jaar, In de leeftijds categorie tot en met twaalf jaar gingen de titels naar Ilona van der Wetering en Olaf Roos. Door Paul van den Bosch Parijs Nicolas Lapentti haalde alleen de kranten omdat hij vori ge week in het onstuimige nacht leven van Parijs dubbelde met het Russische kindsterretje Anna Koemikova en van Rodoiphe Gil bert gaan er zelfs meer dan der tien tennissers in een dozijn. Na de Ecuadoriaan en de Franse qualifier was Cédric Pioiine de eerste serieuze test voor Richard Krajicek op het gravel van Roland Garros. Beiden voelen zich in de regel een tikkeltje verlaten en on begrepen op die ondergrond, maar dat gold zaterdag op het vol gepakte centre-court alléén voor Krajicek. Eenzaam en veriaten moet hij zich hebben gevoeld tij dens de afstraffing door Pioiine (6-3 6-2 7-5) voor het oog van vijf tienduizend uitzinnige Fransen. Hij was vooral in de steek gelaten door zichzelf, doorzijn haperende service. Het was weer eens zo'n dag waarop de tred sjokkender werd, het verlies al snel onaf wendbaar, hoewel Krajicek tot de laatste slagenwisseling bleef strij den. Tegen Pioiine pakte hij maar ze ventien punten met zijn eerste service: acht aces. negen zogehe ten service-winners. Voor een su perserveerder als Krajicek een ongekend laag aantal Zijn bedwinger Cédric Pioiine zal nog meer voldoening hebben ge had van zijn winst, gisteren, op de Rus Marat Safin in vijf zinderen de sets (7-5 4-6 6-7 6-4 64). Het was voor de plaaggeest van Andre Agassi, Gustavo Kuerten en Da niel Vacek de zevende partij in tien dagen tijd na de kwalificaties en de eerste drie ronden. De Bra ziliaanse selectie, sterspeler Ro- naldo voorop, keek belangstel lend toe bij het mooiste duel tot dusverre. Tegenover het Nederlandse ver driet - alle enkelspelers al naar huis - staat in Parijs de vreugde van de Belgen. Filip Devvuif, vorig jaar halve finalist op Roland Gar ros, heeft die prestatie al bijna ge ëvenaard. De Belgische gravelbij- ter plaatste zich gisteren bij de laatste acht door een 7-5 6-3 6-1- overwinning op de Spanjaard Francisco Clavet. Dewulf heeft nog geen set afgestaan in drie wedstrijden. Morgen staat hij in de kwartfinale tegen Alex Corret ja, een van de drie overgebleven Spanjaarden. Hardrock-fanaat Dewulf had al kaarten gekocht voor het concert van de 'Smashing Pumpkins', morgenavond in Parijs. Maar dat lijkt geen perfecte voorbereiding op de kwartfinale. „Maar ik heb ook kaarten voor hun concert van zaterdag in Brussel. Dat zou nog wel eens slechter kunnen uitko men..." Dewulf heeft blijkbaar grote plannen. Parijs Anna Koemikova draagt een combinatie van blauwe en bruine streepjes op haar witte shirtje. Daaronder een uitda gend hagelwit rokje, uiteraard net iets te kort, zodat u opti maal uitzicht jieeft op de fraaie bruine teint van haar benen. Het ensemble wordt geraffineerd afgemaakt met een verfris sende oranjekleurige 'grip' op haar racket. En oh, onze 16-jari- ge Anna heeft ook nog getennist, Ze was net te weinig oogver blindend om Jana Novotna het zicht op de kwartfinale te ont nemen (6-7 6-3 6-3). Roland Garros raakte gistermid dag zijn topmodel kwijt, de foto grafen moeten tot Wimbledon wachten voor Anna's opwaaiende tennisrolye. Maar ze hoeven zich in Parijs weinig zorgen te maken over geschikte alternatieven, want het vrouwentennis is de laat ste jaren te vergelijken met de Spice Girls. Jong, energiek, 'n tik je wuft maar bovenal grenzeloos ambitieus. En nooit te beroerd om het tennisgevecht buiten de baan nog eens over te doen: in alle op zichten de Spice Girls dus. Ook hier is er eentje de baas. Mar tina Hingis, niet langer het lieftal lige tienersterretje van voorheen. 'The Champ is a Vamp' kopte het glossy magazine GQ bij uitdagen de foto's van de 17*jarige Zwitser se. Wie de bikkelharde kampioen wil aanpakken, kan maar beter een setje handschoenen mee brengen, Ze leidt de nieuwe gene ratie, die de oude garde - Sanchez- Vicario, Seles en Graf - van de voorpagina's en het centre-court heeft verdreven. Maar onderling maakt die nieuwe elite de indruk van een huishoudschool zonder strenge leraren, het is gekibbel al om. Hingis probeert zich als het slim- Anna Koer- nikova, bin nen met al te lange trjd de verwachte n het vrou wentennis kijkt samen met s we relds beste voetballerRo naldo naar de partij Pioline- Safïn op Ro land Garros. FotoJean-Chris- tophe Kahn/Reu ste meisje van de klas op te stel len. Wat zou ze zich druk maken om Koemikova, Iva Majoli en de zusjes Williams? „Ik sta op hen toch drieduizend punten voor in de ranglijst," zegt de nummer een van de wereld zelfverzekerd en ar rogant tegelijk. Dus wie maakt haar wat? Misschien Venus Williams wel, vandaag het obstakel van Hingis op weg naar de enige ontbreken de Grand Slam-titel op haar lijst. In alle opzichten heeft de tennis- familie Williams, vader Richard en zijn dochters Venus Serena, het wereldje kleur gegeven. Met keiharde slagen en dito uitspra ken. Wie in de achterbuurten van Los Angeles is opgegroeid, raakt niet in paniek door een stevig moddergevecht. Alles in dienst van het goede doel, de macht in het vrouwentennis. Toch laten Williams Williams zich nog in de luren leggen in hun junglegevechten. In Melbourne bij de Australian Open serveerde Venus Williams voor de winst te gen Hingis, die toen plotseling een time-out aanvroeg voor een blessure-behandeling. Williams verloor uiteindelijk. In de vierde ronde van Roland Garros zag zusje Serena, Arantxa Sanchez-Vicario in de tweede set, bij een 3-2 achterstand van de Spaanse, in haar zwarte outfit naar de kleedkamer sprinten. Ze kwam terug in een nieuwe tennis- jurk, een witte. Serena Williams verloor: 6-4 5-7 3-6. „Ze dacht waarschijnlijk dat een wit jurkje een beter tactiek was tegen my," smaalde de 16-jarige Amerikaan se na deze privé-oorlog met de nummer vier van de plaatsings lijst. Maar Sanchez bezwoer dat het geen truc was geweest: „Die andere jurk was gewoon kletsnat van het zweet." De generatiekloof werd zichtbaar uitgevochten door Sanchez-Vica rio en Williams. Aan het einde van de eerste set vond de nummer acht van de wereld - ten onrechte - dat de bal de grond twee keer had geraakt, voordat Williams er haar racket onder kon krijgen. Dat leidde tot een giftige woordenwis seling. De sfeer werd er niet beter op toen Sanchez tenauwernood uit de baan van een door Williams ver zonden projectiel kon blijven. „Ze probeerde me te raken," klaagde de Spaanse, „Ik had geluk dat ik de andere kant opging. Ze lachte me gewoon uit en keek me ge vaarlijk aan. Ik denk dat ze ge woon geen respect heeft voor de speler aan de andere kant van het net." Sanchez-Vicario (26) klonk als ou deren, die de opgroeiende jonge ren niet begrijpen en hen ook niet meer kunnen bijbenen. „Ik vind dat Serena zich niet kan gedra gen. Wij hebben nooit een ge sprek, dus denk ik dat haar ver slaan de enige manier is om haar een beetje op te voeden. Jaren lang kom je elkaar tegen op de baan, ie speelt constant tegen el kaar. Dan kan iemarri niet met zo'n instelling op de baan staan." Vroeger was al les anders. „Wij de den dit vroeger niet. Zoals ze ook over elkaar praten, over wie de volgende nummer één wordt. Dat was vroeger wel anders." Maar was dat wel zo? Tussen 1991 en '96 stond Monica Seles (nu 24) 178 weken op '1'. „Ik denk dat het moeilijk is als jc op de eerste plaats staat en nog zo jong bent," zegt ze nu aan de vooravond van haar kwartfinale. „Sommige youngsters zijn niet echt geliefd. Maar vroeger stond Steffi Graf met dezelfde arrogantie op de baan. Het is nu anders. Toen ik 15 jaar was, had ik ook weinig met de oudere speelsters, we hadden an dere interesses. Ik vind Martina Hingis, Anna en Iva best aardig. Ik denk dat de meeste jonge speelsters mij wel respecteren." Door Chris Mast Rotterdam Vorige week verlo ren de honkballers van het net met de hakken over de sloot in de hoofdklasse teruggekeerde Expos - het oude Pirates - met 6-5 van Twins. De Amsterdammers haal den hun schouders op, stroopten vervolgens de mouwen op cn gre pen in het pinksterweekeinde met drie winstpartijen tegen PSV de koppositie in de hoofdklasse. Rampzalig hoeft een verlies tegen het kwakkelende Twins dus niet te zijn. Maar wat dit seizoen voor de Am sterdammers van Expos geldt, is niet van toepassing op de Rotter dammers van Tropicana Neptu nus. Want voor Neptunus bete kende het 15-14 verlies in elf in nings tegen Gambro Twins op pinksterzondag al de zoveelste te genslag in dit seizoen en in wed strijd nummer negentien ook al nederlaag nummer negen. Met opnieuw een tegenslag op het per soonlijke vlak: Eric de Bruin was gisteren vanwege een daags tevo ren opgelopen polsblessure niet inzetbaar. Schrale troost, dat za terdag en gisteren aan de Abra ham van Stolkweg de zege met respectievelijk 7-2 en 12-7 wel kon worden opgestreken. Dat de enige nederlaag tegen Twins dus juist in Oosterhout werd geleden, ontkrachtte de the orie dat de bouwput, van waaruit het nieuwe honkbalstadion ver rijst, de oorzaak is van de huidige malaise. De omgeving zou niet in spireren. Het verlies, nog wel met de tot nu toe goed draaiende werper en neo- international Ken Brauckmiller als starter, kwam als een verras sing. Want vorige week na de ma gere één uil drie tegen Mr Cocker HCAW hadden sommige reken meesters bij Neptunus al tien punten bij het schamele totaal ge teld: zes uit de drie wedstrijden tegen Twins en vier uit de dubbel volgende week tegen het nog puntloze PSV. Die laatste vier punten zullen er wel komen. Maar dan nog gaat het Neptunus alleen in schijn beter. Alle andere clubs halen die zekere punten tegen PSV alleen wat later op. Vijftig procent Beslissend voor het lot van Neptu nus - wel of geer. plaats in de play offs, waarvoor maar vier clubs zich plaatsen zijn de nog reste rende elf wedstrijden tegen de huidige top vier (Expos, HCAW, Kinheim en Pioniers). Coach Jan Collins heeft de rekensom even eens gemaakt: „We moeten ten minste acht van die wedstrijden winnen." Inderdaad scoort Nep tunus dan tegen de directe con currentie vijftig procent. Maar dan mag het tegen ploegen als RCH, dat dit weekeinde door een drieklapper tegen Pioniers op klom naar een gedeelde vierde plaats, en Sparta/Feyenoord geen punten verspelen. Al vroeg in het seizoen staan de Neptunianen dus met hun rug te gen de muur en verkeren ze in eenzelfde situatie als in de play offs: verlies bètekent uitschake ling. Nooit eerder begonnen de play-offs voor Neptunus al in ju ni... Over twee weken, aan de voor avond van het vertrek naar liet Kroatische Zagreb voor het toer nooi om de Europa Cup 2, moet te gen Expos dubbele winst worden geboekt en direct na terugkeer dient tcg.jn Kinheim eenzelfde huzarenstukje te worden uitge haald. Alleen dan kunnen de Nep tunianen hun honkballeven rek ken tot in augustus. En kunnen ze zich voor de tiende achtereenvol gende keer plaatsen voor de play offs. Boxscore Zaterdag TWINS™. De bouwput aan de Ah ra ham van Stolkweg is niet bijster fn spirerend voorde honk bailers van Tropicana Neptunus. Maar fn het pinkster weske nde wonnen zij juist daar hun twee wed strij den tegen Twins. Foto cor ...000 OöO 200=2- 7-1 NEPTUNUS00 0 210 31 k=7-14-0 W'erpcijfers Gambro Twins: Darren Kay<7 mnmgs) 34-11. Martijn Nijhoff (1) 1-0-3. Tropicana Neptunus: Rob Cordemans (7) Den Haag/RotterdamDe leiding van honkbalhoofdklasser Sparta was Chester Belioso vorig sei zoen liever kwijt dan rijk. De An tilliaan, vierde in de toenmalige werpersrotatie, kwam veel te weinig aan bod naar zijn zin en gooide, als hij werd opgeroepen om de verdediging van farm- team' Feyenoord te leiden, meer dan eens de kont tegen de krib. Belioso moest dus verdwijnen en de inmiddels 25-jarige Rotter dammer, linkshandig en dus ge wild als werper, vond gastvrij on derdak bij het Haagse ADO. Met die ploeg brak hij tot dusver wei nig potten. Tot zondag. Toen ver effende Belioso de rekening die hij aan de Edo Bergsmaweg nog had openstaan. Zes innings lang kreeg de starter het vertrouwen van coach Arthur Mari (ook al een oud-Spartaan) en hij beschaamde het niet Ge- ruggesteund door een vroege voorsprong (0-4 na één inning) hield Belioso met hulp van zijn 4-2-6. Thijs Bakker (2) 2-2-L Homeruns: geen Winnaar: Cordemans. Verliezer: Kay. Zondag NEPTUNUS,„.004 010 036 00=14-194 TWINS2 20 123 03 1 01*15-17-1 W'erpcijfers Neptunus: Ken Brauckmiller (5) 2-0-10, Roy van de Peppel (2/3) 0-2-0, El- ton Koeiman (2 2/3) 2-0-3, Ron Agterberg (2 eveneens opgebloeide veld de thuisplaat lang schoon. Pas in de zesde slagbeurt van thuisclub Sparta/Feyer.oord moest hij een homerun van Marlon Fluonia la ten passeren. Met samengeknepen billen keek Belioso de resterende drie in nings toe hoe zijn opvolgers op de heuvel de al maar slinkende voorsprong met pijn en moeite en (soms) kunst en vliegwerk over de eindstreep loodsten, 5-6, Bij de thuisclub waren de drui ven zuur, maar Belioso's wraak smaakte er niet minder zoet om. Voor Sparta/Feyenoord al met al een teleurstellend weekeinde, waarin de play-offs nog verder uit zicht raakten dan ze al waren. Op het verlies van zondag volgde gisteren een nieuwe nederlaag tegen ADO (11-8) en daar woog de 'shut out-zege, zaterdag, van Orlando Stewart (13-0) na niet te genop. Boxscore Zaterdag SPARTA/F435 000 1=13-11-0 ADO000 000 0= 0-*5-6 Werpcijfers Retlf Sp arta/Feyenoord: Or lando Stewart (7 innings) M-5-Ü. NTNT ADO: José Rodriguez (4 man) 0-04-0, Bas Aichmann(21/3 3) 0-3-6-5, Arjan Keijzer (4 2/3) 1-2-1-1. Homeruns Sparta/Feye noord: Sherton Satumino2e en 3e inning (beide 1), Winnaar; Stewart. Verliezer: Rodrigwca. Zondag ADO-..401 010 000=6-13-1 SPARTA/F 00 0 0 02 210=5- 9-2 W'erpcijfers ADO: Chester Belioso (6 1) 3-4-6-1, Anthony Rayer (11/3 i) 2-3-2-0, Mano Wester (1 2/3) 0-0-L-Ö, Sparta/Feye noord: Tony Benningshof (5) 3-3*10-2, Ro han Kwiidcers (2 1/3 0-2-1-0, Leo Voogd f 12*3) 1-0-2-0. Homerun ADO: Edu- ard Fran ka, le inning (+2). Homerun Sparta/Feyenoord: Marian Fluania6e in ning (+1). Winnaar: Belioso. Save: Wes ter. Verliezer: Benningshof. Maandag SPARTA/F 00 123 116= 8-14-2 ADO 13 0 130 30x=li-15-3 W'erpcijfers Sparta/Feyenoord: Beny Tilmans (5 1) 3-1-10-2, Martin van Trijf- fel <1 2/3 2) 0-2-3-0, Erwtn van den Berg (i 1/3} 2-2-2-0. ADO: Ferry KouwelingH 2/ 3) 0-2-7-2, Mario Wester (1+4) 0-244), An thony Rayer (3 1/3) 0-1-3-1. Homeruns: geen. Winnaar: Rayer. Verliezen Ui- mans. 1/3) 1-24 Twins: Enk de Rijke <21/3) 1-2-3, Feiem. Jongtgan (6 t 3> G-3-I2, Remcu Miltenburg (12/3) 0-0-3. Martyn Nijhoff(l) 1-0-1 Homeruns Twins: Mark Naterop (2e inning. +1). Bernard van de Ploeg (8e in ning. solo). Winnaar: Nijhoff. Verliezer: Agterberg Maandag •TWINS,....„200 030 1 01= 7-11-2 NEPTUNUS-..,„...0 22 123 02 x=12-20-1 Twins: Arny Fernandes (2 2/3) 0-2-5, Mar tyn Nyhoff (21/3) 0-0-6, Ene de Rijke (2) 0-0- 5. Jan Naterop (1) 0-04. Neptunus: Enk FtemmerswaalO) 2-3-11. Homerun Twins: Tom van de Meer (5e inning, +1). Winnaar: Remmerswaal. Verliezer: Nijhoff. Trekvogels- coach Rob Bouva had heel wat te troosten na de verloren partij van de vogelstegen DKV. Foto Cor Vos Door André Kouwenhoven Zwijndrecht Voor de korfballers van Trekvogels is het doek geval len. Door een nederlaag in het be slissingsduel tegen DKV (22-24) degraderen de Rotterdammers naar de tweede klasse. En dan te bedenken dat de vogels juist in het slot van de competitie uitste kend op dreef waren en vooraf als favoriet golden voor de extra match tegen de Dordtenaren, te gen wie zij in de competitie onge slagen bleven (éénmaal winst en éénmaal remise). In de openingsfase leek het er op dat Trekvogels, met Serge van Rutten op de plaats van de ge schorste Mark Schravendijk, het zou gaan maken. Na een gelijk op gaand begin (4-4) liepen de groen- witten sterk scorend uit naar 8-5 en 9-6. Toen toonden de Dordte naren wel degelijk het nodige in hun mars te hebben en zetten zij de Rotterdammers met snelle en trefzekere combinaties onder druk. Het leidde halverwege tot een 14-12 voorsprong voor de DK- Vers. Deze tegenslag kwam Trek vogels, ondanks keihard werken, maar deels te boven. DKV bleef de strijd controleren en acht minuten voor tijd leek het bij 20-17 in Dordts voordeel definitief beslist Maar toen veerden de vo gels toch weer op en via treffers van Els de Roode, Lody Slinger land en Serge van Rutten kwa men ze zowaar langszij (20-20). Maar direkt daarna scoorde DKV tweemaal. Nadat Van Rutten had opgehaald tot 22-21, besliste een door de goed leidende arbiter Jos de Kok aan DKV toegekende strafworp de strijd. Wisselspeler Nico Rejjnderhof bepaalde de eindstand op 22-24. Coach Rob Bouva vond dat zijn team alles gegeven had, maar hij erkende dat dat deze keer niet voldoende was om het beresterke DKV te verslaan. „Uithuilen en sterk terugkomen," meende hij. „Over talentvolle jongeren ont breekt het bij ons niet." Zijn Dordtse collega Bram van Geffen was aangenaam verrast door de uitschieter van zijn ploeg. Vol be wondering toonde hij zich over Michel den Berge, die normaal nauwelijks scoort, maar deze keer elf maal succes had. Bij Trekvogels speelde topschut ter Dennis Vreugdenhil zijn laat ste wedstrijd, ffij vertrekt naar hetDelftseFortuna. Scores Trekvogels: Els de Roode 9, Dennis Vreugdenhil 4, Serge van Rutten 4, Maar ten van Geldotp. Damëlle Vreugdenhil, E méePalte, Lody Slingerland en Nico Reijn derhof allen lx. Scores DKV: Michel den Berge 11, Frank Stoop 4, Rens van de Brink 3.Jo]anda Blom 2, Johan de Roo 2, Arienne Hoek en Anne- marie van de Merwc lx. Amsterdam/Rotterdam - Het 'dub bele' cricketweekeinde heeft het Rotterdamse VOC winst én ver lies gebracht. Op Eerste Pinkster dag werd in Amsterdam van Gan dhi gewonnen (VOC 215 all out, Gandhi 180 all out) en gisteren ging de hoofdklasser op eigen ter rein tegen HBS onderuit (VOC 169 all out, HBS 172/6). Door de wisselende resultaten zakte VOC (7-8) van de derde naar de vijfde plaats. Koploper is VRA (6-10), met daaronder Excelsior'20 (7-10), HBS (5-8) en HCC (6-8). Grote man bij VOC was Davey Bakker. Eerst legde hij in Amster dam tegen Gandhi 48 runs op de mat voordat hij werd gebowld door Irshad en tegen HBS liet hij 78 runs van zijn bat komen. Gokoel was zondag namens Gan dhi de grote plaaggeest voor de Rotterdammers, Hij nam in de toegestane 11 overs drie wickets ten koste van slechts 29 runs. Rob Vos en Klaas-Jan van Noortwijk hadden duidelijk een mindere dag. De openingsbatsmen lieten het afweten. Vos werd met slechts 9 runs uitgevangen en Van Noort wijk kwam niet verder dan één runnetje voordat hij op de zelfde manier het veld moest ruimen. Hun teamgenoot BrandonEhlers (2) verdween vervolgens heel 'goedkoop' in de handschoenen van de wicketkeeper waarna Bak ker (48; bowled Irshad) samen met Robert de Widt (25; bowled Gokoel) voor de Rotterdamse om mekeer zorgden. De tussenstand van 47 voor 3 werd opgeschroefd naar 98 runs voordat het vierde wicket viel. Eén run verder sneuvelde de vijf de VOC'er, maar tot opluchting van de Rotterdammers zorgden Eldert Frank Ü8), Steven van Dijk (34; caught behind) en Asls Aitaf (28 not out) toch nog voor een ac ceptabel totaal van 215 runs. Rupert Gomes, spelend by Gan dhi en jeugdtrainer bij het Schie- damse Excelsior, 'opende' stuk ken beter dan Rob Vos. De eerste batsman liet 80 runs in de boeken noteren en bleef ongeslagen, het geen betekent dat hij de hele in nings op de pitch bivakkeerde en dat waren maar liefst 48 overs. Ka- ran, nummer twee van Gandhi, werd al vrij snel ingerekend door wicketkeeper René Schoonheim en moest genoegen nemen met een duck (0 runs). Gaiy Gravesan- de werd het slachtoffer van bow ler Steven van Dijk die met 3 voor 28 in 9 overs aardig op dreef was met de bal. Hij werd echter over troffen door 'tovenaar' Peter Melntryre. De Australische spe ler-coach 'spinde' dat het een lie ve lust was en nam vier wickets ten koste van 29 runs in 9 overs. Nolan Clarke (21), het kanon dat uitgeknald lijkt te zijn, werd zijn eerste slachtoffer. Daarna volg den Panchu (7) Joseph (3) en Gokoel (16). De enige die vervolgens nog in de dubbele cijfers kwam, was Irshad. Precies 10 runs scoorde hij totdat Steven van Dijk het welletjes vond en zijn scalp opeiste. Zon dag kon VOC de top van ranglijst door elkaar gooien als de Rotter dammers naar de Nieuwe Kalf jeslaan in Amstelveen moeten voor de ontmoeting met koploper VRA. Het andere duel dat van in vloed is voor het 'linkerrijtje' is het duel tussen regerend lands kampioen Excelsior en HBS. Rotterdam In de eerste klasse hebben de honkballers van Tri dents op Pinksterzondag de 1-0 nederlaag twee dagen eerder te gen DSS rechtgezet via een knap pe en ruime U-2 zege. Mieha KJooswijk was met 11-5-6-0 win nend werper. Tridents scoorde in zeven van de acht innnings en genoot na drie slagbeurten al van een comforta bele 5-0 voorsprong. Er waren geen Rotterdamse home runs. Maar Orlando Eduarda, Paco van Leeuwen en Victor Covins lieten wel ieder een driehonkslag van de knuppel komen. Victor Collins was met twee uit vier ook de beste slagman bij Tridents. Door deze overwinning hlijft de farmclub van Neptunus mee draaien in de top-drie van de eer ste klasse en dat is belangrijk, want aan het eind van het seizoen wurdt deze klasse van nu twintig teams gesplitst. Alleen de boven ste tien teams kwalificeren zich voor de eerste klase nieuwe stijl. De andere clubs dalen af naar het district.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7