26 Hermes DVS snel klaar in cricketderby Stadgenoot Excelsior klimt na winst op Gandhi naar de tweede plaats Organisatie Vlaardings voetbalkampioenschap door KNVB op matje geroepen na kaartenkwestie Baancircuit in dienst marathon Hoenselaar wint in Wales Zevende damtitel HarmWiersma Rex Sly nu bondscoach Westwood recordman Marlijn de Lange slaat goed fuguur Promotiedroom van SWSMC spat uiteen Jeugd krijgt de kans Ursus wil verkassen van Harga naar complex ODC Aad Smallegange-bokaal blijft in sportpark Kethel Schiedam verliest eerste duel op nieuw complex Puntendeling voor honkballers Holy Rotterdams Dagblad Dinsdag 2 juni 1998 Rotterdam De Stichting Rotter dam Marathon continueert deze zomer de serie van vijf baan wed strijden over 5000 meter, daarbij voortbordurend op het succes van vorig jaar. Het initiatief van de stichting, genomen in 1997, vond gretig aftrek bij de regionale ma rathonlopers, voor wie in de eer ste plaats het Maasstad 5 km baancircuit is bedoeld, Het doel is de basissnelheid van de wegatle- ten te vergroten. De inschrijving voor de hele serie staat nog open by de eerste wed strijd, morgenavond op de Nenij- to in Rotterdam, waar om 19.00 uur het startschot valt. Op 17 juni, bij Energie in Barendrecht, is de laatste mogelijkheid. De overige wedstrijden worden gehouden op 1 juli bij Parthenon in Dordrecht, op 2 september by Spark in Spy- kenisse en op 16 september bij PAC aan het Langepad, Prestaton Francis Hoenselaar heeft haar nummer één positie op de wereldranking verstevigd. De Rotterdamse dartster won in Prestaton de open kampioen schappen van Wales. Ze versloeg in de finale (3-1) Tina Gulliver, de nummer twee van de wereld en vorig jaar winnares in Wales. Hoenselaar reist deze week af naar de open Engelse titelstrijd in Camber. Hoogezand Voor de zevende keer in zijn damcanière heeft Harm Wïersma de nationale dam titel veroverd. Nadat de eerste herkarap over drie partijen tegen Huissenaar Gérard Jansen onbe slist was geëindigd, leverde de eerste barrage in versneld tempo hemem 3*1 zege op- Alleen in de eerste twee partijen van deze vrijdag j.l. begonnen herkamp 'heeft Wiersma het enigszins lastig gehad. In de laat ste partij zondag had de 45-jarige Fries het initiatief, maar slaagde zijn twaalf jaar jongere opponent er in naar een puntendeling af te wikkelen. In de twee partijen met versneld tempo toonde Wiersma zich echter de sterkste. BunnikRex Sly treedt in dienst van het Nederlands Watersport- verbond. De 42-jarige Nieuw-Zee- lander neemt tot en met de Spe- len van Sydney 2000 een deel van js de kernploeg onder zijn hoede, "Hij richt zich vooral op de Europe, ,de Laser en de Tornado. ,,'Sly is sinds driejaar de persoonlij ke trainer-coach van Margriet yMatt)iijsse.Onder zijn leiding won de" Rotterdamse Europe-zeil- ster zilver in Atlanta (1996) en ti tels bij het EK en WK (beide in 1997). Hamburg Amerika mag zijn Ti ger Woods hebben, Europa bezit Lee Westwood. De Engelsman is driejaar ouder maar de prestaties van de 'coming man' worden al maar indrukwekkender. In het pinkstenveekeinde dook de 25-ja- rige golfer uit Worksop op in Duitsland. Hij zegevierde op Alve- slohe bij Hamburg in het Open EK en stak een winnaarscheque :van zes ton in.zijn binnenzak. Westwood speelde de laatste twee ronden als een tovenaar; zeven tien slagen onder par. Zaterdag bracht hij het baanrecord van Al- veslohe op 61. Hij sloeg toen ne gen birdies en een eagle. Het oude record stond al vier jaar op naam van Russell Claydon met 63. Zon dag ging Westwood uit in 66 sla gen voor een totaal van 265 (23 on der par), vijf slagen beter dan het oude toemooirecord van de Duit ser Bernhard Langer uit 1995 en de Nïeuw-Zeelander Frank Nobi- lo uit 1996. Met slechts één slag achterstand eindigde de Noord- Ier Darren Clarke als tweede. De Amerikaan Mark O'Meara, win naar van de Masters, finishte als derde met 269 slagen. De Amerikaan Fred Couples won op de thuisbaan van legende Jack Nicklaus in Dublin. Ohio, het Me morial Tournament met vier sla gen voorsprong op zijn landgeno ten Andrew Megee en David Du- val. Couples streek een cheque op van 396.000 dollar. Daarmee stoof hij langs de mijlpaal van tien mil joen dollar aan totaal prijzengeld. Twee andere spelers presteerden dit eerder: landgenoot Tom Kite erfde Australiër Greg Norman. Door Sander Sonnemans Schiedam De 26ste over. Die was Eerste Pinksterdag beslissend in de cricketderby tussen gastheer Hermes DVS en Excelsi- or'2Q, want daarin deelde Hermes DVS een mokerslag uit waardoor de 'aartsrivaal' geen moment meer in de wedstrijd kwam. Nadat in die ene over een eind was gemaakt aan het partnership van 76 runs dat de openers Erik Gouka (44) en Carl Schewe (27), vielen in de twee daaropvolgende over ook de wie- kets van Stewart Willis (0) en Marcel Schewe (eveneens een duck). Grote man in die fase was Hermes-bowler Dirk Klokgieters die drie slachtoffers maakte. Excelsior'20 kwam niet verder dan 144 runs; het kostte Hermes zes wickets om dat totaal te passeren (145 voor 6 in 43 overs. De plaatselijke cricketstrijd bleef zoals de laatste jaren het geval is. verschoond van incidenten, maar toch ontstond er enige consterna tie. Enkele spelersvrouwen van Hermes DVS hadden het plan op gevat een vrouwelijke streaker in de huren om met haar optreden de spanning bij hun jongens weg te nemen en kort voor de lunch werd dat uitgevoerd. Zwaaiend met een cricketbat paradeerde de naaktloopster, slechts gekleed in een slipje, richting pitch waar ze umpire Jaap Mulder om de nek vloog, „Hallo dokter," zei ze en ze stormde richting scoringstafel waar niet Excelsiors cricketvoor zitter Vince Marron het tot zijn op luchting moest ontgelden, maar Koen Holleman, de scorer van Hermes DVS. Met stoel en al ging hij onderuit toen hij werd belaagd de bolle borsten, terwijl het spel inmiddels al weer aan de gang Hermes DVS neemt na het enorme pak slaag voor Excelsior'20 de felicitaties in ontvangst van de stadgenoot. Ook Hermes' cricket- voorzitter Will van Wijk (rechts) komt zijn mannen de hand drukken. Foto Peter Moikenboer was. Luuk van Troost (25) en Den nis Gouka (25) stonden na de lunch voor het loodwzare karwei er nog iets van te maken, maar het tweetal slaagde daar niet in. De rest liet het afweten. Door het risi covol runnen gingen Peter Lus- senburg (1), Erik Dulfer en Jorg Henneke (beiden zonder runs) runout. Hoewel Hermes DVS met Maar ten de Wit (14) en Michael van der Gaag (0) met best van start ging, werd het binnenhalen van de zege slechts een kwestie van tijd, voor al door toedoen van Gavin McRae. De coach liet 58 runs van zijn bat komen, voordat hij op het bowlen van Erik Dulfer (met 1/15/11 weer uiterst zuinig) door Carl Schewe werd gevangen, Nick Statham kwam vervolgens niet lekker uit de verf; hij verdween met 11 runs achter zijn naam weer naar de kant waarna John Verweij (11) op het bowlen van Stewart Wiihss (op dreef met 4/41/11) ook geen lang leven was beschoren. Jasper Beij- er (20 not out), beëindigde niet veel later het duel met een twee tje. Even daarvoor was Lou Borra- ni (9) ontstemd naar de kant ge gaan. Hy werd door Jacob-Jan Es- meijer op diens eigen bowlen uit- gevangen, maar Borrani was er van overtuigd dat de bal eerst de grond had geraakt. Pas na overleg van de umpires werd Borram toch uitgegeven. Ondanks de nederlaag kroop Ex celsior'20, dat tot gisteren vierde was op de ranglijst, naar de twee de plek (7-10). De Schiedammers wonnen thuis op knappe wijze van Gandhi (Gandhi 188 all out in 54 overs; Excelsior'20 189 voor 6). Hermes verloor gisteren de twee de wedstrijd van het Pinkster- weekeinde tegen VCC (VCC 169 all out; Hennes DVS 157 all out) waardoor de Harga-ploeg met VCC en Rood en Wit (allen 74) de onderste plaats bezet. Excelsior'20-Gandhi. Excelsior 189/6, Gan dhi 188 all out) Rupert Gomes (37 en Lan den Joseph (51waren voor Gar c'1 de top scorers Stewart Williss (2/31/8, L' .- dulfer 3/20/11, enk Gouka 3/21/11 By Excelsior kwamen Enk Gouka (23) Carl Schcwe(35). Stewart Willis (28). Luuk van Troost (20), Emile Smits (39 not out) en Jacob-Jan Es- meijer (10 not out) in do dubbele cijfers VCC-Heraes DVS. VCC 369 all out. Her mes DVS 157 all out) By Hermes DVS wa ren Ernest van de Giezen (3/23/11/ en Phil Keukelaar (3/16/10) de beste bowlers VC- C'er Tim de Leede sloeg voor de Voorbur gers de meeste runs (52) by elkaar. Door Bas van den Berg Vlaardingen - De finale van het Vlaardings voetbalkampioen schap is verrassend gewonnen door VFC (4-2). Voor de tweede keer in het 26-jarig bestaan van de plaatselijke 'nacompetitie' ging de bokaal met de kleine oren naar de ploeg die dooreen tomeloze in zet vriend en vij and én tegenstan der Deltasport verraste. Excelsior Maassluis zegevierde in een voor wedstrijd met 6-0 over een Vlaar dings elftal. VFC schakelde achtereenvolgens Zwaluwen en Fortuna uit en be reikte de finale door een 4-3 over winning op HVO. Deltasport klop te eerst HSC-zaterdag en TSB en hield in de halve finale ternau wernood RKWIK met 2-1 onder de duim. Terwijl Deltasport op zeer overtuigende wijze kampioen werd en promoveerde naar de eer ste klasse in het zaterdagvoetbal, handhaafde VFC zich met moeite in de vierde klasse. Door het grote verschil tussen beide clubs was Deltasport de titelfavoriet. Maar op de tomeloze inzet van de 'Kwekkers' had de Broekpolder club geen afdoende antwoord. Kon na het begin bracht Jarno van der Wilde Deltasport aan de leiding. De ploeg dichtte zich al de titel toe, maar VFC kwam na een nerveuze start sterk terug. Na ne gentig minuten slecht voetbal was er nog geen winnaar bekend: 2-2. Pas in de verlenging kon VFC enig geluk niet worden ontzegd en zegevierde met 4-2. Voor Del tasport scoorden Jarno van der Wilde en Bartho Westerdijk. Bij VFC waren de schutters Rob Rob- bemond, Thomas Raeymaekers, Bart Wamaar en Pascal Bos. John Meuldijk (Deltasport) en Thomas Raeymaekers (VFC) kregen eer. rode kaart. CION, dat de beker vorig jaar won, kon terugkijken op een ge slaagde fmaledag. De stichting Vlaardings Voetbalkampioen schap slaagde erin verschoond te blijven van incidenten zoals in de afgelopen jaren. Zij nam het ech ter niet zo nauw met het juist toe passen van de reglementen van de KNVB. In plaats van naar de bond te luisteren dat 'gesjoemel' met rode (en gele) kaarten niet is toegestaan, gaf de stichting de voorkeur aan eigen regels en ver- DeltasporterJohnMeuldijk(rechts)enVFC'erThomasRaeymaekersvliegenelkaarinde haren. Het tweetal Kreeg van scheidsrechter John Dekker de rode kaart voorgehouden. Foto Peter Moikenboer. zuimde de rode kaarten aan de KNVB te melden. Toen de voet balbond er achter kwam en de stichting een waarschuwing gaf, werd alsnog Manuel Teixera, de doelman van Deltasport, die eer der een rode kaart kreeg, voor de finale geschorst. Het doel van Del tasport werd nu verdedigd door Peter van Brandwijk. Bij VFC ont brak Menno Groen door een rode kaart die hij in een vorige wed- Maasland - Martijn de Lange heeft op het A-toernooi van Zurich de Manege in Apeldoorn een uitstekend figuur geslagen. De Maasland- se tennisser bereikte de halve finale door avervsizznioges op Erik Vis (6-1,6-1), Jasper Hunting (0-6,6-3,6-3) en StefanWeeda (6-3,64). In de halve finale verloor de speler van Be Quick van de nummer 3 van India, die voor zijn land ook in de Davis Cup uitkomt, met 6-2, ff 2. Volgende week neemt Martijn de Lange deel aan het enige A-toer nooi vanRotterdam dat op Blijdorp wordt gehouden. strijd kreeg. „Wij zijn erbij toeval achter geko men," aldus Cock Eijkenbroek van de KNVB. „We hebben de toemooicommissie gevraagd of dat inderdaad zo was. Toen dat werd bevestigd, hebben wij ge zegd dat verzuimd is binnen vier entwintig uur de rode kaarten aan ons door te geven. Elke organisa tie die een toernooi organiseert, heeft de plicht binnen vierentwin tig uur ons in kennis te stellen dat er rode kaarten zyn uitgedeeld. Het klopt van geen kant wat de Vlaardingse stichting heeft ge daan." „Wij hebben als KNVB geelst dat we alsnog de formulieren met daarop de uitgedeelde rode kaar ten willen zien De stichting heeft ons daarop toegezegd dat wij het hele pakket formulieren zouden ontvangen. Twee jaar geleden heb ik het de organisatie ook al ver teld dat er alleen kan worden ge voetbald volgens de reglementen van de KNVB. De stichting kan overigens een brief van ons tege moet zien waarin staat dat bij her- hating de KNVB geen toestem ming meer geeft om het jaarlijkse toernooi te houden." Iets dergelijks deed zich enkele weken ook voor in een wedstrijd om de Haagsche Courant Cup. By Blauw Zwart-'s Gravenzandse SV werden twee spelers voortijdig naar de kleedkamer gestuurd. Op het wedstrijdformulier, dat een dag later op het bondsbureau te recht kwam, werd echter geen melding gemaakt van de rode kaarten. Hoewel hier de scheids rechter fout zat door niets op het wedstrijdformulier te vermelden, had dit voorval met competitie vervalsing te maken. Blauw Zwart was op dat moment nog be trokken in de nacompetitie met DFC en HMSH. Voorzitter Jan Wingelaar van district West 3 van de KNVB gelastte direct een on derzoek. DoorMikos Gouka Hilversum-^ Het pinkstenveekeinde heeft SWSMC geen hoofdklasse-plek opgeleverd. De Schiedam mers verloren gisteren van Hilversum (5-3) en haal den twee dagen eerder op het eigen Harga het einde niet. Neptunus stond op het moment van staken met 2-3 voor en toen waren de SWSMC'ers Kader Fares, John Bos en Mustafa Uyar het veld uitgestuurd wa ren. Toen keeperstrainer Rob Hoppe als vervanger van de weggestuurde Bos geblesseerd raakte, had den de Schiedammers nog slechts zeven spelers in het veld staan en werd het duel gestaakt. Zo kon het dus zijn dat men ongeveer een universi taire opleiding genoten moest hebben om uit te kun nen rekenen wie en bij welk resultaat in de hoofd klasse zou gaan spelen. Voor de Schiedammers was één ding duidelijk; er moest gewonnen worden. Nep tunus had de eerste wedstrijd thuis van Hilversum verloren (1-2) en vervolgens dus een 2-3 voorsprong tegen zeven SWSMC'ers met nog negen minuten op de klok. Beide concurrenten hadden dus de betere papieren. Hilversum, getraind door John Eelman, schoot giste ren ais een komeet uit de startblokken. Reeds na twee minuten verscheen schaduwspits Nico Verburg alleen voor het vijandelijke doel en was het 1-0. Vanaf dat moment echter gooide SWSMC alle remmen los en nam het heft in handen. Via Murat Babacan (schot van randje zestienmeter) was het met de rust 1-1 en leek nog alles mogelijk. Na het theekwartiertje drong SWSMC sterk aan met als resultaat een knappe kop bal-goal van aanvoerder Jan Brokiing uit een voorzet van Alberto Baptiste de Lima (1-2). Nadat Hilversum vervolgens twee keer op de lat boven John Bos had gemikt werd het twintig minuten voor tijd toch weer gelijk. Ernst Kraak draaide een vrije schop om de muur tegen de touwen (2-2). Toen Alberto Baptista de Lima met een weergaloze treffer de Schiedammers weer op voorsprong had ge zet, leek promotie dichterbij dan ooit. Toch beschikte Hilversum over een ijzeren veerkracht en via treffers van Cees van Ee en Nico Verburg (tweemaal) werd het uiteindelijk een geflatteerde 5-3 overwinning voor de thuisclub dat dus het promotiefeestje kon gaan vieren. Weer spatte de droom van de Schiedammers in het zicht van de haven uiteen. Vorig seizoen verloren ze het volkomen terecht van een betere ploeg (Argon) terwijl nu wel degelijk kansen waren. Voor midden velder Toon Wolters kwam de klap hard aan. „Deze nederlaag is twee keer zo erg als vorig seizoen tegen Argon. We zijn er zo dicht bij en toch halen we het weer niet. We waren gewoon de betere ploeg, maar het heeft ons niet meegezeten. Die gasten hadden drie goede kopsterke spitsen en dat was het. Dit bag- gerveld spreekt natuurlijk ook niet in ons voordeel ■want we zijn toch de voetballende ploeg. Wat een dra ma. Maar eens zullen we het halen dat kan gewoon niet anders," Voorzitter Frans Eikenbroek zat met bij de pakken neer, „Het heeft er toch wel ingezeten. Aan de andere kant zijn we blij dat we dit haalden, want we hebben lang tegen degradatie geknokt. Natuurlijk zyn we te leurgesteld, maar Hilversum deed er ook drie keer over dus misschien lukt het ons volgend seizoen." Naast natuurlijk de spelers en supporters van Hilver sum moet ook de KNVB dolgelukkig geweest zijn met de overwinning van de thuisclub. Dat was het enige resultaat waarbij de wedstrijd SWSMC-Nep- tunus van g*en belang meer was. Hilversum werd hoofdklasser en SWSMC moet weer minimaal een seizoen wachten. Hilversum-SWSMC 5-3 (1*1). 2. Nico Verburg 1-0,18" Murat Ba bacan 2-1,53. Jan Brokiing 1-2,71. Ernst Kraak 2*2,76. Alberto Bap tiste de Lima 2-3,78 Cees van Ee 3-3,83. Nico Verburg 4-3,90. Nico Verburg 5-3 Bijzonderheden; Bij SWSMC ontbraken Edwin Berveling (schor sing), Jan Mulder (geblesseerd). Herman Zoetmulder was weer te rug na zijn schorsing tegen Neptunus John Bos, Mustafa Uyar en Kader Fares waren na hun rode kaart tegen Neptunus nog met ge schorst Geel was er voor Alberto Lima, Jan Brokiing (beide SWSMC) en Said Moumaneen Nico Verburg Hilversum: Hilhorst, Hovius, Rutgers, Hulscher, Moumane, Hey- kump. Bioex (70. Van Netten). Ernst Kraak, Patrick Kraak (46 Schipper), Van Ee (78. De Bie), Verburg. SWSMC: Bos, Bozkurt, Broking, Zoetmulder, Van der Belt Let- woty, Babacan, Wolters (67. Van Bueren), Fares, Lima, De Sousa (77.Sparreboom). Schiedam Volgend seizoen wordt de selectie van SWSMC aangevuld met een groot aantal jon ge spelers. Vanuit het hoogste jeugdelftal dat op een haar na promotie miste, stoten Frank de Rui ter, Michel Hartman, Edwin van Bueren, Mario Musterie, Jeremy Jalink, Louis Wakker en Peter Wolters door naar het keurkorps van oefenmees- ter Guus Haak. Er komt ook een aantal krachten van buitenaf voor de versterking van de gelederen onder wie Marco Sas die in het verleden onder meer voor Sparta en NAC betaald voetbal speelde en voor het laatst actief was voor Basel in Zwitserland. Ook Dordrecht'90-aanvaller Demls Xantopoulos maakt de stap terug naar de amateurs. Schiedam Voetbalvereniging Ursus wil na het ko mend seizoen gaan inwonen bij ODC in sportpark KetbeL In een ledenvergadering van Ursus is het licht voor de verhuizing al op groen gezet De besturen van beide verenigingen hebben de in tentie uitgesproken eikaars vooideurdelei te win den, maar veel verder zyn de ontwikkelingen nog niet. De clubleiding van ODC moet eerst nog haar ei gen leden informeren en het het voorstel in een le denvergadering neerleggen. Komend seizoen is Ur sus voor wat betreft de inwoning nog contractueel verbonden aan HBSS. Het opzetten van een jeugdaf deling bij Ursus is voorlopig van de baan wegens te weinig belangstelling van nieuwe leden. Schiedam—WK heeft de eerste editie van het eigen voetbaltoernooi voor elftallen onder 23 jaar gewon nen. Daarmee bleef de Aad Smallegange Trofee, ver noemd naar het vorig jaar overleden bestuurslid, in Kethel. Tweede werd Sparta dat in de finale met 4-0 van de 'Superboeren' verloor. Het toernooi is een initiatief van jeugdcoordmator Marcel van de Ven en wordt een jaarlijks terugke rend evenement. Uitblinker in de finale was Sebasti- aan van de Berg met dne treffers. Ook Bas Weerden burg scoorde voor WK. MSV71 eindigde als derde en het Schiedamse PPSC werd laatste. Schiedam - Met het gooien van de eerste bal door Jan van Vugt - directeur van de Dienst Sporten Recreatie van de gemeente Schiedam, voorafgaand aan de honkbalwedstrijd tegen de reserves van Sparta/Fey- enoord, heeft Schiedam zaterdagmiddag het nieuwe onderkomen in Bijdorp in gebruik genomen. Op het complex in Bijdorp zaterdag dan ook louter tevreden gezichten, al werd de feestvreugde later ietwat ge temperd toen de honkballers de openingswedstrijd tegen Sparta/Feyenoord met 5-G verloren. Voorafgaand aan de openingsceremonie memoreer de Schiedam-voorzitter Ton Ebben nog maar eens de moeizame onderhandelingen die vanaf 1993 het sportieve beteid van zijn vereniging hadden door kruist. De kwetsbaarheid werd daarnaast bevestigd toen Schiedam in de afgelopen weken een eigen thuishonk node miste en alle thuiswedstrijden nood gedwongen door de competitieleider omgezet moes ten worden in uitwedstrijden. „We zitten nu op een nieuw complex waar we het ver- enigingsgevoel weer kunnen opbouwen," stelde Ton Ebben vast. „Want als ooit is aangetoond dat het ont breken van een thuishonk funest is voor het cluble ven, dan hebben we dat de afgelopen maanden aan den lijve wel ondervonden." Hij sprak vervolgens de wens uit dat honkballers en softballers nog heel lang op Bijdorp kunnen blijven spelen, maar stipte daar mee wel een teer punt aan. Ook Jan van Vugt hield zich wat op de vlakte, wilde en kon eigenlijk nog geen definitieve toezeggingen doen. „We moeten Rijkswaterstaat ervan kunnen overtuigen dat de in vesteringen hier op dit complex (ruim een miljoen gulden; red.) niet in zo'n korte tijd rendabel gemaakt kunnen worden." Rijkswaterstaat immers was er in eerste instantie niet eens van te overtuigen dat een verhuizing wel noodzakelijk was en de honkbal- en softbalvereni- ging zag aanvankelijk ook meer heil in een aanpas sing op Harga. „Saillant is dan ook," kon Jan van Vugt niet nalaten op te merken, „dat Schiedam eerst niet naar Bijdorp wilde en nu niet meer wegwii." Dat valt te billiken, enerzijds omdat de club van Ton Ebben eindelijk wel eens een langere periode dan twee jaar rust in de 'tent' wil hebben, anderzijds ook omdat er in Bijdorp een honk- en softbalaccommoda- tie is aangelegd naar de meest moderne maatstaven, die de toets der kritiek meer dan kan weerstaan. Mis schien dat hooguit een kritische noot getekend kan worden bij de grootte van het honkbalveld, dat met een 'uitwaai' van 90 meter in het buitenveld precies aan de minimum-eisen voldoet. Ebben: „Maar waar om zou ik het veld groter maken om me daarmee min of meer ais opleidingsinstituut voor (de hoofdklas sers; red.) Sparta/Feyenoord en Neptunus garant te stellen. Voor ons niveau is het ruim voldoende." Die afstand van 90 meter bleek in de openingswed strijd ruim voldoende, slechts twee homeruns (een vrij normaal gemiddelde) werden er geslagen. Spar ta/F. sloeg al in de eerste inning de bal over de hek ken, in de gelijkmakende derde slagbeurt joeg David Gerkema (met Vincent de heer op de honken) de bal het veld uit. Schiedam verloor uiteindelijk in een in cidentrijk duel, waarin de scheidsrechtert] niet vlek keloos leiddéen coach Rob Poulus na aanmerkingen op en beledigingen van de leiding werd wegge stuurd. Vlaardingen/Gouda-Vlaardingen Holy sprokkelt in de competitie dit seizoen regelmatig punten bij elkaar om zorgeloos op de ranglijst een middenpositie in te nemen. In de hoofdklasse Zuid werd voor en tijdens de pinksterdagen een dubbelprogramma gespeeld. Aan de Vlaardingse Zwaluwenlaan won Holy zater dag met 4-3 van Braves, de retum in Gouda leverde een 10-9 voor Braves op. „In beide wedstrijden was," volgens Vlaarctingen- coach John van Westrenen, „sprake van een bizar scoreverloop. Braves nam in Vlaardingen al in de tweede slagbeurt een 3-0 voorsprong, daarna had Holy de grootste moeite om de winst te verzilveren. Jarrod Jagershoek (7e inning, 1-3) en Martin van Veen (8e inning, 2-3) zorgden voor de aansluiting. In de negende en gelijkmakende slagbeurt bracht eerst Tom Lambrechts Holy naast Braves (9-9), waar na Michael Janson listig gebruik maakte van wanor de in het Goudse veld en vervolgens vanaf het derde honk, na een honkslag van Steve Kaarden, het win nende punt kon scoren. In Gouda leek Holy de buit al snel binnengehaald te hebben toen het na drie volledige innings 1-9 stond. Maar Braves gaf niet op en in de laatste slagbeurt van de reguliere negende innings kwamen de Gouwena ren zowaar nog naast Holy (9-9). „Vooral," alweer vol gens Van Westrenen. ..omdat de ploeg verzuimde rustig te blijven spelen, op cruciale momenten onvol doende nadacht en gewoon niet eenvoudig honkbal wilde spelen. Braves maakte daar dankbaar gebruik van en profiteerde van onze fouten." rjfn de verlenging sloeg Braves toe en won verdiend met 10-9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8