Jelle voor behandelin naar Houston 'Raar spelletje' rond vuilcontainers Rotterdams Dagblad Oud-topambtenaren overwegen stappen tegen Yiaardingen Schoolbesturen in één vereniging voor project Weer samen naar school Vrouw door misdrijf dood Bier gestolen Duo berooft taxichauffeur School onder water gezet Overlast door noodweer 'Het is waanzinnig Het is echt goud' Vuilcontainers uitgebreid Onderzoek vossenplaag Buitenhavenweg weer tweerichtingsverkeer C Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam j Waterweg Woensdag 3 juni 1998 Schiedam De vrouw die in de nacht van maandag op dinsdag rond 0.30 uur dood werd aange troffen m een woning aan de Schiedamse Boerhaavelaan blijkt te zijn vermoord. De twee Schie dammers van 32 en 28 jaar die de vrouw aantroffen, zijn aangehou den op verdenking van het plegen van het misdrijf. De politie hoorde de mannen aanvankelijk als ge tuigen, maar vond hun verklarin gen niet kloppen. De identiteit van de vermoorde vrouw is inmid dels vastgesteld. Het gaat om een 37-jarige Duitse vrouw, die zich in de woning waar ze werd gevonden wilde vestigen. Ze logeerde tot die tijd bij kennissen in de stad. De politie wil nog niet vrijgeven op welke manier de vrouw om het le ven is gebracht. VIaardingen Bij de kantine van een sportvereniging aan de Vlaar- dingse Claudius Civilislaan werd gisteren een inbraak ontdekt. On bekenden bleken vijf kratten bier te hebben meegenomen. Zij had den zich toegang verschaft tot de kantine door het graven van een gat onder de deur. Volgens de po- ütie moet vervolgens een klein persoon via het gat naar binnen zijn geglipt. Door van binnen en kele golfplaten van het dak te ver wijderen konden bierkratten uit het gebouwtje worden getild. Schiedam Twee gewapende mannen hebben de afgelopen nacht op het Schiedamse Land van Ris een 31-jarige taxichauf feur beroofd. Die wilde uit zijn wa gen stappen toen twee mannen van rond de 24 jaar op hem af kwa men rennen. Met een geweer dwongen ze de chauffeur op de grond te gaan liggen, waarna hij zijn broek moest uitdoen. Uit het kledingstuk haalden de daders vervolgens een portemonnee met enkele honderden guldens. Ook maakten zij een telefoon, autopa pieren en een sleutelbos buit. Schiedam Naar gisteren werd ontdekt hebben onbekenden tij dens de pinksterdagen een school aan de Burgemeester van Haar- enlaan in Schiedam onder water gezet. Zij gingen de school in, die momenteel wordt gerenoveerd, en zetten een brandslang open waardoor een groot deel van de begane grond onder water kwam te staan. De vloerbedekking van twee klaslokalen en zestien deu ren raakten zwaar beschadigd. Schiedam Het noodweer van gistermiddag heeft in heel Schie dam voor overlast gezorgd Bij een flat aan de Dieselstraat sloeg de bliksem in een schoorsteen, waardoor een aantal bakstenen zo'n dertig meter naar beneden viel. Ook aan andere woningen ontstond schade door waterover last, Bovendien liep op enkele we gen het water niet meer weg, waardoor een aantal kleine aanrij dingen ontstond. Door Conny Taheij Maassluis Jelle van 't Hof uit Maassluis vertrekt komende zaterdag zo goed als zeker naar Amerika. Hij zal in Houston worden behandeld aan zijn hersentumor door dr. Burzynski. De acties voor de 27-jarige inwoner van Maassluis hebben tot nu toe voldoende opgebracht voor de eerste behandeling a 20.000 gulden. Gistermiddag hebben Jelle en zijn vrouw Sonja gehoord dat ze maandag 8 ju ni om ll.OO uur worden ver wacht bij de Amerikaanse arts. Jelle ver telde ruim twee weken geleden in het Rotterdams Dagblad het verhaal over zijn ziekte. De Maassluizer werd vorig jaar juni geconfron teerd met de meest kwaadaardi ge, snelst groeiende hersentumor die bekend is. De gemiddelde le vensverwachting was zeven maanden. Jelle, die toen net een huis had ge kocht en op het punt stond te trouwen met zijn Sonja, ging de strijd aan met de tumor. Naast twee operaties, bestralingen en chemokuren volgt hij een streng dieet, slikt hij vitamines, doet aan zelfhypnose. Vorige week bleek dat de laatste chemokuur niet was aangeslagen en aanvankelijk dachten de artsen ook dat de tu mor was gegroeid. Nader onder zoek heeft duidelijk gemaakt dat het gaat om vochtopho ping. Acties Jelle heeft zijn hoop al enkele weken geves tigd op dr. Bur zynski. Deze arts heeft een medicijn ont wikkeld dat in de Verenigde Staten wel, maar in Nederland niet is erkend. Het grote pro bleem voor de behandeling vorm de tot voor kort de financiën. De afgelopen twee weken zijn er van alle kanten acties op touw gezet. Een groep vrienden heeft huis- aan-huis brieven rondgebracht en is nog tot eind deze week aan het collecteren. Tijdens een voetbal toernooi en een jubileumfeest is afgelopen weekeinde ruim 4000 gulden opgehaald. Mensen gooi en enveloppen door de deur op de Noorddijk 18 en op het speciaal geopende gironummer komen nog steeds giften binnen. De acties voor Jelle van 't Hof hebben inmiddels genoeggeld op- gebrachtvoor een behandeling aanzijn hersentumor in Amerika. Archieffoto Roel Dijkstra Jelle en Sonja hebben er geen woorden voor. „We worden aange sproken op straat en in de win kels. Het is waanzinnig. Zo veel hulp als we hebben van onze vrienden ook. Het is echt goud," zei Sonja vanmorgen ontroerd. „We hadden ook niet gedacht dat het zo snel zou gebeuren. Er moet nu zo veel worden geregeld dat ik adem te kort kom. En Jelle gaat achteruit, dus de verzorging neemt ook meer tijd in beslag." Het echtpaar heeft de laatste da gen per fax en telefoon contact ge had met de assistent van dr. Bur zynski. „Zo is het balletje gaan rollen. We hebben nog snel een paar testen moeten doorfaxen en gisteren hoorden we definitief dat we konden komen." Er kan nog een kleine kink in de' kabel komen. Een Rotterdams reisbureau heeft dan wel twee tic kets beschikbaar gesteld, maar er is dit weekeinde eigenlijk geen plaats meer in het vliegtuig rich ting Houston. Sonja: „Ze probe ren nu toch iets te regelen en an ders gaan we één of twee dagen la ter. Maar we gaan in elk geval." De behandeling in Houston duurt zo'n twee weken. Daarna krijgt Jelle medicijnen mee naar huis. De eerste dosis kost bijna 15.000 gulden. Ook daarna zullen medi cijnen nodig blijven. Een neuro loog van hel Holy Ziekenhuis heeft inmiddels toegezegd de be handeling in Nederland te willen begeleiden. Door Ben van Haren Vlaardingen Oud-gemeentese- cretaris ir.Th. A. A. van Milten burg-Kraakman heeft een advo caat ingeschakeld om te oorde len over de manier waarop de ge meente Vlaardingen is omge gaan met het onderzoek naar ge ruchten over fraude bij Gemeen tewerken. Hetzelfde zou oud- hoofd financiën M. Somers heb ben gedaan. Deze twee oud-topambtenaren zijn het niet eens met de manier waarop oud-burgemeester Roozemond van Zaanstad en oud-vice-president Lensink van de Rotterdamse rechtbank in op dracht van het Vlaardingse ge meentebestuur onderzoek heb ben gedaan. In de rapportage wordt met name Somers be schuldigd van niet-adequaat om gaan met meldingen over moge lijke frauduleize handelingen bij Gemeentewerken. De aanbeve lingen van de onderzoekscom missie voor nieuwe aanbeste- dingsregels komen aan de orde in de raadsvergadering, die van avond om 20.00 uur begint. Oud-gemeentesecretaris Van Miltenburg zegt de aanpak van het gemeentebestuur en vooral van de onderzoekscommissie zeer vreemd te vinden. „De ma nier van vragen stellen en ver banden leggen, komt mij uiterst merkwaardig voor. Onduidelijk is voor mij gebleven waarnaar de commissie op zoek was. Ik kreeg onverwacht een uitnodiging voor een gesprek, waarin een zeer brede omschrijving stond en het werkelijke doe! niet duidelijk werd. Op dat moment heb ik al een advocaat ingeschakeld. Ik had het veel normaler gevonden als er op een gewone manier con tact was gezocht met mij. Geheimhouding Het probleem is ook dat de com missie geheimhouding van de gesprekken heeft geëist. Ik vind het een heel vreemde zaak en heb daarom een advocaat in de arm genomen. Als een commis sie niet weet waarnaar 2e zoekt, maar dan wel het ambtelijk en bestuurlijk handelen er omheen tegen het licht houdt? Dat snap ik niet. En zeker niet als dan toch zwartepieten worden uitgedeeld en die stukken openbaar worden gemaakt." Van Miltenburg bevestigt nog maals dat zij burgemeester Stam steeds heeft geïnformeerd. „Het vreemde is dat de onderzoeks commissie mij hier nooit naar heeft gevraagd. Zo'n commissie krijgt van een wethouder te ho ren dat de burgemeester op de hoogte is en Stam zegt dat het niet zo is, dan raadpleeg je als commissie toch een derde die hiervan weet?" Van Miltenburg weet nog niet of zij nog verdere stappen zal zet ten. „Ik heb geen echt conflict met de gemeente, al vind ik de gang van zaken vreemd. Ik heb nooit meer iets gehoord van de gemeente sinds mijn vertrek. Dat snap ik niet Ja, ik heb een beetje het gevoel dat ze mij en anderen laten vallen." Van Miltenburg nam vrijwillig ontslag by de gemeente Vlaar dingen, omdat ze vond dat de po litiek het ambtelijk apparaat on voldoende steun gaf en werkt 'met veel plezier1 als directeur van de dienst Economische en Sociale Zaken bij de gemeente" Leiden. Oud-hoofd financiën M/- Somers, thans werkzaam bij de' gemeente Arnhem, reageert niet- op onze herhaalde verzoeken om(- commentaar. Schiedam Op negentig plekken in Schiedam kunnen de inwoners van de gemeente binnenkort hun glas en papier in de container gooien. De 35 containerparkjes in de gemeente worden over een tijdje namelijk fors uitgebreid. Bij elkaar zijn er dan honderd onder grondse glas-, honderd onder grondse papier- en vijftien onder grondse textielcontainers. Hier naast zullen er straks totaal ook vijftien bovengrondse gft-contai- ners en hondervijftig boven grondse prullenbakken staan. Voordat de plannen worden uitge voerd zullen die worden toege licht in de verschillende overleg ronden van het wijkbeheer. De wijkbewoners krijgen informatie in de bus waar de containers wor den geplaatst en hoe ze gebruikt moeten worden. Tijdens de Dag van de Stadsreini ging die zaterdag 19 september wordt gehouden in de Lange Kerkstraat en de tentoonstelling die dan van start gaat in de Grote Kerk, wordt de nieuwe manier van vuil inzamelen uitgebreid toegelicht. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis— Alle dertien schoolbesturen in de regio Nieuwe Waterweg-Noord gaan samen werken aan de ver breding van de zorg op hun basis scholen. Daarvoor zullen ze een vereniging oprichten, waarvan al le besturen lid worden. Aan het samenwerkingsverband doen alle scholen voor openbaar, protestants-christelijk, rooms ka tholiek, islamitisch en neutraal bijzonder onderwijs mee in de drie steden. Ook de scholen voor Montessori- en Jenaplanonder- wijs sluiten zich aan, evenais alle scholen voor speciaal onderwijs, de lom- en de mlk-scholen. In to taal gaat het om zestig scholen met bijna 17.000 leerlingen. Het oprichten van een gezamen lijke vereniging is een volgende stap in het project Weer samen naar school'. Dit project is in 1992 gestart met als doel meer kinde ren in het basisonderwijs te hou den door minder kinderen te ver wijzen naar het speciaal onder wijs. Dat betekende dat de zorg voor de leerlingen moest verbete ren. Aanvankelijk ging dit om een min of meer vrijblijvende samen werking. Met ingang van het nieuwe schooljaar krijgen de scholen meer verantwoordelijkheid. De scholen voor speciaal .onderwijs krijgen in de nieuwe situatie nog maar voor een beperkt aantal leer lingen direct geld van het rijk. Het samenwerkingsverband be slist of dit genoeg is of dat er voor meer leerlingen geld nodig is bij deze speciale scholen. De geza menlijke besturen gaan dus zelf bepalen hoe groot de scholen voor speciaal onderwijs worden en hoeveel geld zij extra krijgen van het extra bedrag dat het samen werkingsverband hiervoor krijgt. Gezamenlijk In Schiedam, Vlaardingen en Maassluis werken bijna alle scho len per stad ai gezamenlijk aan het project. Het heeft opgeleverd dat de zorg op de scholen voor in dividuele leerlingen is verbeterd, de samenwerking tussen school besturen en scholen onderling in tensiever is geworden en de leer krachten en intern begeleiders beter geschoold zijn door deelna me aan nascholingscursussen. En er groeit een beter inzicht voor welke leerlingen het goed is om (tijdelijk) naar een speciale school te gaan en voor welke leerlingen verwijzing niet nodig is. De nieu we vereniging zal binnenkort een zorgplan moeten vaststellen. Twee mannen raakten gisteren gewond bij een auto-ongeluk op de Vlaardingse Deltaweg, van wie één ernstig. De 21-jarige Maassiuise bestuurder van een busje verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur en botste tegen een lichtmast op. Zijn bijrijder werd daardoor via de voorruit gelanceerd en kwam op het aangrenzende fietspad terecht. Hij is met zware ver wondingen overgebracht naar het Dljkzlgt Ziekenhuis. De bestuurder kwam er zelf met een hersenschudding vanaf. Hij werd meteen na het ongeval door de politie aangehouden omdat hij niet over een rijbewijs bleek te beschikken. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen/Den Haag Er komt een onderzoek naar de vossen- overlast in Nederland. Dat heeft minister Aartsen mondeling toe gezegd tijdens de behandeling van de Flora- en Faunawet in de Eerste Kamer. Het Vlaardingse Kamerlid Agnes van Arderme (CDA) is blij met de ze toezegging van de minster van Landbouw en Natuurbeheer. Zij heeft enkele weken geleden schriftelijk ragen gesteld aan de ministc: .aar aanleiding van klachten over de schade die vos sen aanrichten. Volgens de Vlaardingse jager- meester Roel Blom - in het Rot terdams Dagblad van afgelopen zaterdag- wordt die schade schromelijk overdreven en is het voor de jagers een aanleiding om de jaehtmogeiijkheden te verrui men. In de nieuwe Flora- en Fau nawet wordt de jacht fors beperkt. „Ik vind dat Blom daar toch te la coniek over doet," laat Van Arden- ne weten. „Ik hoor klachten over de vossenplaag niet alleen uit de ze regio, maai heb natuurlijk ook contacten in andere delen van het land. Daar speelt hetzelfde pro bleem dat vossen stelsematig schapen, kippen en andere dieren doden en eieren roven. Daar is ook al eerder voor gewaar schuwd," Antwoorden op haar vragen verwacht ze binnenkort. Vlaardingen - „Hier wordt een raar spelletje gespeeld," redeneren de meeste bewoners van 'het plein tje' aan de Komoeljedreef in Vlaardingen, Marian Berkel treedt op als woordvoerster van de eigenaar-bewoners van de wo ningen aan de binnenring van de dreef, die het niet eens zijn met het gemeentebestuur om alleen vuilcontainers te plaatsen in de naastgelegen Esdoomdreef. „Wij begrijpen niet dat de ge meente niet voldoet aan de wens van het grootste deel van de be woners om ook op de parkeer plaats tussen de woningen nr. 2 en 43 een container neer te zet ten," zegt Berkel, die vanavond voor aanvang van de gemeente raadsvergadering over deze kwestie zal inspreken. Het voornemen om op die plek een verzamelplaats voor vuil te maken, heeft volgens Berkel in de oorspronkelijke gemeentelij ke plannen gestaan. „Nu wordt echter geschermd met toezeggin gen aan de bewoners van de twee aangrenzende woningen, waar door het gebruik van die plek on bespreekbaar is geworden. Als we echter bij Stadswerk informe ren naar schriftelijke bewijsstuk ken van die toezeggingen, krij gen we te horen dat dit om privé- correspondentie gaat Op onze vraag om de eerstejjritwerpteke- ningen te zien, zegt de betreffen de ambtenaar dat de oude teke ningen zijn vernietigd." Ambtenaar Anne-Louise Vader, die bij Stadswerk verantwoorde lijk is voor de tekeningen van de herinrichting van de Kornoelje- dreef, vertelt dat de zaak wat ge nuanceerder ligt .Mevrouw Ber kel ziet mij niet als onpartijdig, omdat ik de maker ben van de ontwerpen. Zij wilde daarom niet met mijmaar alleen met een col lega van mij spreken over deze kwestie. Ze heeft gelijk dat we de correspondentie, gevoerd tussen de door haar genoemde hoek pandbewoonster en verschillen de personen binnen de gemeen telijke organisatie, niet ter inzage geven. Het gaat om persoonlijke brieven en openbaarmaking daarvan zou onbeleefd zijn. Zo iets doen wij niet. Verder mag ze alles zien." Over de vernietiging van teke ningen vertelt Vader: „Ik maak al die tekeningen. Daarin vinden regelmatig veranderingen plaats door bijvoorbeeld de vraag naar rode in plaats van gele steentjes. Het is bjj ons gewoonte om oude rommel snel weg te gooien om verwarringte voorkomen. Datwil overigens niet zeggen dat het ontwerp, waarmee we op de infor matieavond naar de bewoners zijn gegaan, niet meer beschik baar zou zijn. Daarin had men echter geen belangstelling meer." Begrip Vader, die de laatste dagen veel vuldig is aangesproken door be woners van de Komoeljedreef, heeft begrip voor de commotie. Ze ontkent echter nadrukkelijk dat er spelletjes worden ge speeld. „Wij hebben niets achter gehouden en er is ook helemaal niets geheimzinnigs aan de hand, zoals mevrouw Berkel met ande ren suggereert, We doen gewoon correct ons werk." Sinds 1994 overlegt de gemeente met de bewoners van de uit een binnen- en buitenring bestaande Komoeljedreef. Oorspronkelijk was de grootste containerconcen tratie langs het binnenplein gesi tueerd en een kleinere aan de buitenring. Met succes verzetten de 'pleiners' zich tegen de plek van de grote concentratie met het argument, dat daar vlakbij het drukbezochte speelplein voor kinderen is. Na veel geschuif op vele bijeen komsten heeft het gemeentebe stuur uiteindelijk besloten een centrale verzamelplek te maken aan de rand van de buitenring van de dreef. De 'pleiners' klagen nu dat daarmee de afstand naar de containers met 225 meter te groot is geworden. Schiedam De gemeente Schie dam zal waarschijnlijk bmnen twee weken de verkeerssituatie wijzigen bij de kruising van de Buitenhavenweg en de Koe markt. Automobilisten moeten nu, komend van de Buitenhaven weg, waar gedeeltelijk eenrich tingsverkeer geldt, bij de Koe markt verplicht linksaf. Dit zal worden gewijzigd in tweerich tingsverkeer met een verplicht rechtsaf. De verkeerssituatie bij de krui sing met café 't Sterretje wordt veranderd na protesten van bewo ners van de huizen met de oneven nummers aan de Rotterdamse- dijk. Zij hebben eind vorig jaar ac tie gevoerd tegen de wijziging van de verkeerssituatie die de ge meente in oktober heeft doorge voerd. Volgens de bewoners is de verkeerssituatie met de nieuwe regels veel chaotischer geworden. Met de nieuwe regels bereikt de gemeente zelfs het tegenoverge stelde effect dan ze voor ogen had. Zo moeten zij nu zo'n twee kilo meter extra rijden om bij hun wo ning te komen. Automobilisten die uit Rotterdam komen en aan de oneven zijde van de Rotter- damsedijk willen zijn. moeten nu de dijk uitrijden, langs de Koe markt, door de Gerrït Verboon- straat en de Oranjestraat, een rondje om de rotonde bij de Óran- jebrug rijden, om vervolgens de zelfde weg in de omgekeerde rich ting te volgen totdat ze voor hun woning aan de Rotterdamsedijk staan. De bewoners hebben de situatie in december van het vorig jaar voorgelegd aan de bezwaar- en be- roepencommissie. Deze oordeel de dat de gemeente onzorgvuldig te werk is gegaan met het invoe ren van de maatregel. Niet alle al ternatieven zijn goed bekeken en bovendien zijn üe bewoners niet voldoende op de hoogte gesteld van de gemeentelijke verkeers plannen. Hoewel het college van b en w nog een beslissing moet nemen over de uitspraak van de bezwaar- en beroepeneommissie is het de ver wachting dat de wijziging van de verkeerssituatie bij de Buitenha venweg wordt teruggedraaid. Dit is ook de strekking van het amb telijk advies. Hierna wordt een procedure ge start om een verkeersituatie in te voeren waarbij de Buitenhaven weg weer tweerichtingsverkeer wordt en waarbij er, komend van af deze weg, verplicht rechtsaf ge slagen moet worden. De procedu re zal waarschijnlijk zo'n zes we ken in beslag nemen. De gemeen te wil nu ruimschoots de tijd ne men om niet dezelfde fout te ma ken als waarvoor ze op de vingers is getikt door de bezwaar- en be roepeneommissie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3