15] Organisatie TT gaat met z'n tijd mee 'Grap wordt heel erg serieus' Nazon winnaar van tweede rit Dauphiné Meer toeschouwers dan vorig jaar verwacht, ondanks WK-voetbai Judojeugd gaat voor wereldrecord koprollen pft *yv .1 Vogels pakken zaterdagtitel Hans Ooft in Japan opgestapt Honkbalderby nu vanavond Tristan Hoffman opvolger van Maarten den Bakker Alleen Paul Haarhuis en Jan Siemermk verder Beste jaarprestaties en record bij GP Bratislava Noordenneer moet weg Weer winst handbalsters Unitas'63 heeft nieuwe trainer v Mahorokan Survival Run krijgt nu zelfs nationale erkenning Sparta-cricket blijft het liefst op Couwenhoek Rotterdams Dagblad Woensdag 10 juni 1998 Spakenburg IJsselmeervogels heeft voor de zevende keer sinds 19i5d*> Nederlandse zaterdagtitel veroverd. Maar het kostte gister avond wel bloed, zweet en tranen om het noodzakelijke puntje (1-1) binnen te halen. Anders was de hoofdprijs by ARC terecht geko men. Het had weinig gescheeld of Ba- rendreeht had voor een geweldige stunt gezorgd. De gelijkmaker liet tot tien minuten voor tijd op zich wachten. Daarbij kregen de Spa kenburgers de hulp van de juist ingevallen Steffen van der Lin den. die een hoekschop van Den nis Bos m eigen doel werkte, IJsselmeervogels kwam die tref fer slechts toe op basis van zijn veldoverwicht. Barendrecht legde het betere spet op de drassige grasmat, schiep zich meer moge lijkheden en nam halverwege de eerste helft een voorsprong. Jo- han Fokkens verzilverde een cor ner van Dick Rietkerk. IJssel meervogels was amper gevaarlijk, al had Edwin Hofman voor rust pech met een schot op de paal. Na de hervatting schroefde IJssel meervogels het tempo op. De for matie van trainer Ronald Klin kenberg verweerde zich echter fa natiek en bleef vrij gemakkelijk op de been. De Vogels mochten de handen dichtknijpen dat Marco van de Heuvel by een counter het hout trof, waardoor hen een af gang bespaard bleef. NK, xalerdagvoetbal, eindstand: Usselm- wrvofiels 4-7 (6-4). ARC 4-6 (7-5). Baron- d recht 4-4 (4-8) Zondagvoetbah Troffm-Gcmert 2-1. stand: Treffers 3 6 (4-4), Hollandia 3-4 (2-11. Gemor* 4-4 (4-51 Kyoto Hans Ooft heeft ontslag genomen als trainer van de Ja panse club Purple Sanga. De voor malige bond scoach van Japan had een meningsverschil met de lei ding van de formatie uit Kyoto. Ooft was sinds begin januari werkzaam bij Purple Sanga. Cur Pot is per 1 juli aangesteld als adjunct-directeur van de Ver eniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). Na zeven jaar als bestuurs lid nam hy in 1997 afscheid, waar na hij voor een commercieel bu reau ging werken. RotterdamDe gisteravond afge laste honkbalderby tussen Tropi- cana Neptunus en Retif Sparta/ Feyenoord is verschoven naar vanavond. Aan de Abraham v«n Stolkweg wordt, als het weer mee werkt, om 19 uur begonnen. Sparta/Feyenoord haalt volgende week dinsdagavond de zaterdag afgelaste thuiswedstrijd tegen RCH Cementbouw in (20.00 u). Door Andre Hoogeboom Amsterdam Beneden, op het aangetaste gras vs.n de Arena, werkten de spelers van het Nederlands elftal hun laatste trai ning af voor het vertrek naar Frankrijk- Boven, in een van de chique VIP-rooms van het stadion was de motorsportwereld verzameld voor de jaarlijkse opmaat naar de 68e TT, de pers conferentie. De voetballers kwamen binnen en vroegen zich verwonderd af wie ai die mensen waren. Clarence Seedorf bolste bijna tegen Jurgen van den Goorbergh op. De voetbal ler van Oranje had geen idee dat hij tegen de enige Neder landse oOOcc GP-rijder aanliep. De coureur wist wel degelijk wie Seedorf was. Toch probeerde Jos Vaessen, voorzitter van het circuit van Drenthe, een beetje mee te varen op de publiciteitsgolven van het wereldkampioenschap. „On danks de oplopende spanning voor het voetbal, is deze maand toch voor ons TT-maand," zei hij. De voorzitter is niet bang voor de concurrentie van het WK. Inte gendeel, hij verwacht op zaterdag 27 juni meer bezoekers dan vorig jaar. „De voorverkoop toont nog altijd een stijgende lijnen daarom verwachten wjj meer dan hon derdduizend toeschouwers, on danks het voetbal." De TT heeft een reputatie hoog te houden, die van grootste een daagse sportevenement van Ne derland. Daarom gaat de organi satie mee met z'n tijd en blijft schaven aan het programma en de randgebeurtenissen. Vaessen greep de gelegenheid aan om z'n zorgen uit te spreken over de ont wikkelingen in de sport. „Wij vin den drie raceklassen (125cc, 250ce en 500cc) te weinig voor een vol waardig programma en het kost ons steeds meer moeite aan de verwachtingen van het publiek te voldoen." Dat verwijt heeft 'Assen' ook latei horen aan de wereldbond FIM ei i de TV-maatschappij Doma. De oi ganisatie geeft zelf het goede voorbeeld door naast de drie stan daardklassen de zijspannen weer toe te laten, maar ook historische wedstrijden, zoals Historie TT 350 en 500cc. Dil in het kader van het 50-jarig bestaan van de wegracerij in z'n "-uidige vorm. Assen was er vanaf het begin bij en vierde dit unieke feit al eerder dit jaar met de Centennial Classic TT. De nostalgische terugblik brak vele harten, maar ondertussen blijft de organisatie, dit keer voor het eerst onder leiding van Vaes sen, wel vooruit kijken. Zo wordt het baantrace aangepast, zoals al bekend gemaakt k '"0t project 'op weg naar pole-position'. Voor de renovatie van het ciruit is 25 mil joen gulden uitgetrokken, waar van 10 miljoen wordt opgebracht door verschillende overheden. Ook durft het TT-bestuur in de spiegel te kijken en dat was voor heen wel eens anders. Vaessen: „De TT was altijd een groot feest en dat moet zo blijven. De bezoe kers moeten zich thuis voelen op het terrein en bovenal veilig." Om dat te bereiken zijn er enkele maatregelen getroffen. Het cir cuit is niet meer de hele nacht open. Pas vanaf vijf uur 's mor gens mogen de toeschouwers naar binnen en cr wordt op toege zien dat er geen grote hoeveelhe den drank het terrein op worden gesleept. „Van een drankverbod." haastte Vaessen zich erbij te zeg gen, „is absoluut geen sprake. De koelboxen, het levenselixer van de TT-bezoeker, worden onge moeid gelaten. Het gaat alleen om de excessen." De Nederlanders in TT 500cc. Jurgun van den Goorbergh 250cc: Maurice Bolwerk (Odiliapeel). Jamo Janssen (Helcnaveen). Andre Romein (Twello), Rudie Markmk (Tubbcrgen) I25cc Hans Koopman (Heino).Wim Kroeg- man (Hilversum), Harold de Haan (Hat- tem) Door Hans van Houdt Groot Ammers Tristan Hoffman diende zich gister avond in Groot Ammers aan als opvolger van Maar ten den Bakker. De 28-jarige prof uit de TVM-stal won door in de spnnt de snelle Jan Koerts te ver slaan. Beide renners waren in een regenachtige koers ontsnapt en wat vooral Wilco Zuijderwijk, Mar tin Schouten en Peny Bothof ook probeerden, de profs heersten en zorgden er voor dat de winnaar uit hun midden kwam. Door het s'echte weer bleven meer dan twintig aan gemelde amateurs weg en voordat de koers een kwartier op streek was, was er van de 66 gestarte deelnemers nog maar de helft over. De meeste in druk in dat stadium maakte Wilco Zuijderwijk. Voor al door het hoge tempo van de Westlander haakte ve le amateurs af, ook omdat zij op de gladde keitjes niet zo goed de bochten konden nemen als hun gerouti neerde collega-profs. Jan Koerts en Tristan Hoffman waren de mannen die het laatste woord hadden. In de finale reed het duo met de handremmen aan om het peloton niet op een ronde achterstand te zetten. Uit de groep ontsnapte nog Martin van Steen, vorig jaar winnaar m Gorin- chem, nu prof bij Nürnberg, die de derde plaats zou opeisen. De sprint van de achtervolgers wed gewon nen door Capiot, voor Max van Heeswijk. Perry Bot hof werd de eerste amateur. De meeste aandacht ging uiteraard naar de sprint om de eerste plaats. Hoffman viel voor de laatste bocht aan en profiteerde van het feit dat Koerts in de laatste meters 'vergat' te trappen. „Mijn eerste zege dit jaar," reageerde Tris tan Hoffman opgelucht „En dan kan dat wel in een criterium zijn, hij telt. Het gaat de laatste weken toch niet slecht met mij. Ja. de Giro kon ik helaas niet af maken. Ik zat ook in die grote groep die te laat bin nenkwam. Lullig datje dan naar huis moet. Maar de komende weken ga ik mij voorbereiden om een plaats voor de Tour de France af te dwingen. Eerst Luxemburg, dan Catalonië. Dat zijn de koersen om in vorm te komen. Lukt de Tour niet, dan ryd ik de Vuelta. Dat is voor het WK trouwens toch een goede voorbereiding. Ik moet van het jaar nog een klapper maken, omdat mijn contract afloopt." KJassements .■i+jéfi. ..V-T leider Jens Volgt (r) aan kop van de ka ravaan, met in zijn spoor Laurent Jala bert (I) en Ri chard Viren que (m). Foto Pascal Pavani/tPA Hal Ie/LondenOp de tweede dag van de tennistoer nooien in Haile en Londen zagen alleen Jan Sieme rmk en Paul Haarhuis kans de tweede ronde te berei ken. Sjeng Schalken, Raemon Sluiter, Dennis van Scheppingen en John van Lottum werden uitgescha keld. Haarhuis, zondag met Jacco Eltingh nog winnaar van de dubbelfinale van Roland Garros, versloeg in zijn eerste partij op het gras van Halle de Duitser Christian Vinck met 2-6 6-1 6-2. Siemerink was te sterk voor zijn landgenoot Franz Stauden 4-6 6-2 7-6. Schalken verloor met tweemaal 6-4 van de Italiaan Porzi. Qualifier Sluiter begon aanvankelijk goed te gen de Zweed Norman door de eerste sei met 6-3 te winnen. Daarna kwam de Rotterdammer er niet meer aan te pas: 6-2 6-1. De als zevende geplaatste Duitser Nicolas Kiefer verloor voor eigen publiek van de Australiër Richard Fromberg (2-6 6-4 64). Boris Becker werd geklopt door landgenoot Hendrik Dreekmann; 6-3 5-7 '4. Na zijn nederlaag besloot hij definitief af te zien van deelname aan Wimbledon. „Ik had een optreden in Londen voor mezelf nog opengehouden. Maar nu ik slecht één ronde in Halle heb kunnen spelen, zou de druk in Wimbledon voor my te groot worden." Tommy Haas klopte Filip De- wulf (6-3 64). In de volgende ronde moet hij het opna men tegen de als derde gerangschikte Krajicek. In Londen kwam Van Scheppingen op Queens net te kort tegen de Fransman Grosjean. Hij verloor twee keer in de tiebreak met 7-3 en 7-5. Van Lottum had niets in te brengen tegen Franse tennisser Cle ment: 6*0 6-1. Het toernooi verloor ook titelverdedi ger Mark Philippoussis. De als negende geplaatste Australiër werd met 7-6 7-5 uitgeschakeld door de Spanjaard Btirillo. BratislavaDe Grand Prix-wedstrijden in Bratislava hebben gistere" drie beste jaarprestaties en een Eu ropees record opgeleverd. Daniela Bartova vestigde het record bij het polsstokhoogspringen (4,51 m). De 24-jarige Tsjechische had ook het oude record (4,50) in handen, De Australische Emma George bezit het wereldrecord met 4,59 m. De Russische Natalja Sadova wierp de discus verder dan iemand dit seizoen had gedaan. De 25-jarige Sadova, goed voor zilver bij de Olympische Spelen in Atlanta in 1996, kwam 67,85 m ver. De Keniaan Jo seph Keter liep op de 3000 m steeple chase met 8.08,91 een beste jaartijd. Zijn landgenote Jackline Maranga deed hetzelfde op de 1500mhij de vrouwen: 4.00,81. De Keniaan Daniel Komen probeerde het wereldre cord op de incourante 2000 m scherper te stellen. Hij faalde met 4.52,23. De Algerijn Morceli blijft record houder met 4.47,88. Nederlanders kwamen in Brati slava niet in actie. Rozenburg—Zondag-vierdeklasser FC Blankenburg heeft trainer Arie Noordermeer aan de kant gezet. De 57-jarige Hoogviieter leidde zyn ploeg onlangs nog naar promotie. Noordermeer wordt verweten in zyn coaching te bits te zyn. Vals les Bafrts De Fransman Damien Nazon heeft de tweede etappe van de Dauphiné Libé- ré gewonnen. Hij versloeg zyn landgenoot Stephane Barthe in de massasprint. De rit over 198 km ging van Charvieu-Chavagneux naar Vals-les-Bains. De Duitser Jens Voigt behoudt de leiding in het algemeen klassement. Met zijn overwinning bezorgde Nazon zijn ploeg La Frangaise des Jeux de tweede dagze ge op rij. GAN kon de leiderstrui van Voigt vrij eenvoudig verdedigen. Pas zon dertig kilome ter voor de finish tijdens de beklimming van de Col de l'Escrinet volgde een aanval van de Telekom-ploeg, maar in de afdaling kwam hel peloton weer samen. Ook Nazon kon in deze beklimming aanklam pen. Daarna richtte hy zich op het wiel van Laurant Jalabert. „Ik hoopte dat hij de sprint zou aantrekken. Hy bleef echter zitten en toen ben ik zelf maar gegaan," aldus de Fransman. Voigt heeft in het algemeen Klassement twee seconden voorsprong op Sciandri. De beste Nederlander is Patrick Jonker. Hij staat acht ste op 1.29. Koos Moerenhout was de best ge klasseerde Rabo-renner in de tweede etappe. Hij finishte als elfde. Den Bosch De handbalsters hebben hun oefen- reeks tegen Tsjechië met de derde overwinning afge sloten. En Den Bosch won Oranje met 20-18. Eerder versloegen de internationals Tsjechië met 21-15 en ~3-16. Om de speelcyclus van het EK in december na te bootsen speelde Nederland veel wedstrijden ach ter elkaar. Vorige week ontmoette de ploeg Polen driemaal. Dat leidde tot een overwinning, een gelijk spel en een nederlaag. Maassluis Het bestuur van de Maassfuise handbalverenigng Unitas'63 heeft de opvolgers van VTOuvvcr.trair.cr Jan var. Diejen en Rob Mooij (mannen) vastgelegd. De nieuwe man voor de vrouwen- ploeg is Rachid Abdellaoui. Frans den Oudsten, voormalig eerste teamspeler, krijgt de mannen- hoofdmacht onderzijn hoede. De Maassluise vrouwenploeg komt uit in de eerste (veld) en tweede (zaal) klasse van de afde ling Rotterdam. Het vlaggenschip van de mannen speelt in de twee de regionale klasse (veld) en de landelijke derde divisie (zaal). Het weekeinde van 20 en 21 juni wordt bij Unitas'63 een internatio naal handbaltoemooi gespeeld. BADMINTON. In het weekeinde van 19 en 20 september gaat de badmintoncompetitie weer van start. De vierde divisie (afdeling 10) zorgt voor een regionale inde ling met TSF (Schiedam), het ge promoveerde Maassluis en Refo- ba(Vlaardingen). ZWEMMEN. Bij internationale zwemwedstrijden afgelopen da gen in het Franse Caen is de Vlaardingse Renee Snoek goed voor de dag gekomen. Op de 200 meter vrije slag (2.07.81), 400 me ter 'vrij' (4.26.18) en op de 800 me ter 'vrij' (9.07.47) viel zij in de prij zen. De resultaten waren van dien aard dat zij op het NK (19-21 juni) ook op deze afstanden zal starten. KARTEN. De Vlaardinger Ed win Maurits is op het Nederlands Indoorkart Kampioenschap in zijn klasse (tweede divisie) eerste geworden. Naar aanleiding van zijn recente presaties is het 17-ja- rige kart-taJent gevraagd voor het Endurance Pro-kart Team van Rob Nobels Autosport een aantal wedstrijden te rijden. DoorMikosGouka Maassluis Wat zeven jaar gele den slechts begon als een grapje wordt steeds serieuzer. De Maas sluise Sportschool Mahorokan, vooral bekend als kampioenen maker in de judowereld met on der andere FVantjoise Harteveld, Europees Kampioene op de leden lijst, organiseert zaterdag voor de zevende maal in successie de Sur vival Run. Vanaf elf uur s'ochtends bijten de doorzetters onder de sporters zich vast in het parcours dat loopt van af de wielerbaan aan de Viaarin- gerdijk, door het Lickebaertbos naar het plassengebied aan de Zuidbuurtse weg en daarna via de Kortebuurt en de Sportlaan terug naar de wielerbaan. Er kan wor den gekozen uit routes van acht en vijftien kilometer. Zeven jaar geleden begon het dus als een grap. Organisator Huub Paalvast blikt terug. Elk jaar speelden we met Mahorokan een kerstvoetbaltoemooi. De ouders van de judoka's deden daar aan mee. Dat werd georganiseerd door Koos Henneveld (samen met zoon Rob Henneveld eigenaar van het huidige sportcentrum; red,). Toen boden wij aan ook eens wat te organiseren. Dat werd een survival run miar op veel kleine re schaal dan de huidige. Alleen de leden konden toen meedoen Nu, na zes afleveringen, staan er zelfs twee Engelsen uit Notting ham op de startlijst. De bekend heid kreeg vorig jaar nog een ex tra duw door de deelname van Pieter Christiaan, een zoon van Maassluis—Mahorokan zit deze zomer absoluut niet stil Direct na de Survival Run begint by dc sportschool de voorbereiding op een echte wereldrecordpoging. De jeugd van vier tot en met twaalf jaar pro beert in het kader van de jeugd-judovierdaagse 1998 het wereldre cord koprollen te pakken. De poging wordt gedaan op zaterdag 27 juni van 10.00 tot 12.00 uur in de speciaal afgehuurde Olympiahal in Maassluis. Mahorokan was in 1994 al even houder van het record met 3914 buitelingen. De Griekse club Werperoplos pakte het record dit jaar af met 3954 koprollen maar dat laat de Maasluise judojeugd het niet bij zitten. Doorzettingsvermogen. Dat is het toverwoord bij de Survival Run. Vee! opdrachten, zoalshetklim- men, moeten worden afgewerkt in en rond het water. De deelnemers hoeven er dus niet op te reke nen het droogte houden. FotoStiehtingMaborokan prinses Margiet en mr. Pieter van Vollenhoven. Paalvast weer. „Pie ter Christiaan was bevriend ge raakt met Micha van Herck, een lid van onze sportschool. Hij deed mee, maar daar mochten we voor af geen publiciteit over naar bui ten brengen. Hij schreef zich in onder de naam P.C. van Oranje. Of hij dit jaar weer aan de start verschijnt? Dat weten we niet. Als hy meedoet, staat hij in elk geval niet onder zijn eigen naam op de startlijst." Startbewijzen Maximaal tweehonderd deelne mers mogen zich zaterdag uitle ven op het parcours. „Meer kan echt niet met deze organisatie. Je moet rekenen dat men soms moet wachten bij een onderdeel omdat een ander nog bezig is. De deelne mers van de laatste editie konden nu ook weer als eerste inschrij ven. Vervolgens hebben we de overgebleven startbewijzen ver deeld onder de noemer wie het eerst komt wie het eerst maalt. Elfstedentocht-taferelen? Mis schien wel, maar meer dan twee honderd deelnemers is op dit mo ment niet haalbaar." Over winnaars wordt bij de orga nisatie niet gesproken. Ook door Paalvast niet. „Nee, wij zien het echt als een prestatietocht. Men sen moeten echt kunnen zeggen: 'ik heb het gehaald'. Natuurlijk proberen de deelnemers zo snel mogelijk het parcours af te leg gen, maar voor ons blijft het vol brengen van de tocht al een hele prestatie." De deelnemers worden langs ver schillende opdrachten gestuurd in de stijl van Sylvester Stallones creatie Rambo. Zo schrijft het pro grammaboekje onder andere over 'boompaai met ladder', 'hangnet met ktimtouvv','klimtouw aan balk' en 'zwemmen met dry vers'. „Het is zeker op de vijftien kilo meter slopend. We zetten het par cours s'ochtends om half zes in el kaar. Vroeger deden we het een avond eerder maar de jeugd vond het toen nodig om alles te slopen. Iedereen is ruimschoots op tijd thuis voor de WK-voetbalwed- strijd tussen Nederland en België. Als Nederland net zo'n prestatie en inzet levert als de deelnemers aan de survival run, nou dan komt het allemaal wel goed daar in Frankrijk, hahahahaha." De vijftien kilometer-tocht start om 13.00 uur en voor wie het we ten wil, verbasterde namen van het koningshuis zijn op de deelne merslijst niet terug te vinden. Of ze worden met het jaar origineler. DoorAriënStuyt RotterdamHij is net terug van een vakantie in En geland. Over de dreigende terugkeer van Sparta-cric ket naar Rotterdam beeft Ruud van Nonnèr, voorzit ter van de cricketcommissie, echter direct een duide lijke mening paraat. „We zitten goed in Capelle aan den IJssel. Niemand ziet reden om weg te gaan." Het hoofdbestuur van de omni-vereniging Sparta ziet wel degelijk reden de cricketers weer binnen de familie te halen. Tien jaar geleden werd Sparta-cric ket verstoten van sportpark Nieuw-Vreelust, waarna de ondervereniging onderdak vond in Capelle aan den IJssel. Volgend jaar nemen de amateurvoetbal- lers van Sparta hun intrek op een sportpark met een wat ruimer jasje in het Rotterdamse Nieuw Terbreg- ge. „Alle reden om de cricketers weer naar huis te ontbieden," vind Rob Leninga, lid van het amateur- bestuur. ,We willen alle sporten bij elkaar hebben." „Een logisch uitgangspunt van de club," erkent Ruud van Nonner. „Zelf zien we ook wel in dat het ideaal is om alle onderdelen op één plaats te laten spelen. Daarbij verrijst er een complex met go<*de fa ciliteiten, met ook een goed cricket-veld." Van een begripvolle bestuurder verandert de preses echter al snel in een cricketman die beseft dat de wortels van de meeste huidige Sparta-cricketers in Capelle liggen. „Alleen de oudere leden hebben nog een band met Sparta, voor een groot gedeelte bestaat er geen connectie meer met de rest van de dub. Die mensen zien Sparta als een Capelse club. Daarnaast hebben we hier heel wat jeugdleden gekregen, die zie ik niet zomaar heen en weer gaan reizen naar het nieuwe onderkomen. We hebben hier dus eigentijk een nieuwe sociaal punt gevonden op Couwenhoek, waar we aardig aan gehecht zijn," Ruud van Nonner ziet nog een extra reden Rotter dam te laten voor wat het is. „Sparta is allang de breedteclub niet meer van voorheen. Vroeger had je veel echte Spartanen, nu wordt er alleen nog maar geselecteerd. De vraag is dan ook hoeveel mensen nog echt hun leven lang lid van de club blijven. In het verleden gingen voetballers op latere leeftijd cric keten, ik moet nog zien of dat weer zo wordt." In de loop van de zomer gaan de cricketleden beslis sen over een eventuele terugkeer. Van Nonner ver wacht dat men kiest voor een verlenging van het ver blijf in Capelle aan den IJssel „Het is namelijk moei lijk afscheid nemen van oude schoenen. Ik hoop dat we hier als onderdeel van Sparta kunnen bly ven spe len." Op de vraag wat er gaat gebeuren als dat niet kan, laat hy zich niet uit. „Laten we eerst maar eens een verstandige discussie met elkaar voeren."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1