Joke Ritman pakt de afdelingstitel kwart triathlon met tweede plaats Ook Survival Run ontkomt niet aan Oranje-gekte Blessure houdt Sebastiaan Gokke uit het Nederlands cricketelftal Rhein Fire: World Bowl Zilver voor Van de Griend Vervoorn op Sydney-koers Degentitels Tol en Kardoius Regen komt cricketers Hermes niet slecht uit Schiedam met Vanessa van Duuren meer mans Halve marathon Fortuna Tennispark Van Vliet even Oranje-Bastion Kees de Koning opnieuw de beste in Dordrecht Rotterdams Dagblad Maandag 15 juni 1998 Frankfurt Rhein Fire Düsseldorf heeft tn Frankfurt de World Bowl American Football gewonnen. De ploeg was in de finale veel te sterk voor Frankfurt Galaxy: 34-10. In het Waldstadson revancheerde de ploeg zich voor de verloren finale van afgelopen jaar. tegen Barcelo na Dragons <38-24;. Voor Rhein Fire was het de eerste titel in de Europese competitie. Galaxy won de beker al eens in 1995. Topscorers bij Rhein Fire waren zondag de oud-voetbalprof Manfred Burgsmüller (10), Dial- lew (II) en Burgs <L2). Voor de ploeg uit Düsseldorf was hel reeds de vierde achtereenvolgende zege in Frankfurt in de afgelopen twee jaar. Hoofddorp—De Vlaardingse bow ler Marco van de Griend heeft tij dens het NK All Events de zilve ren medaille veroverd. In Hoofd dorp moest hy met 3080 pms de Volendammer Erik Koning (3711 pins) voor laten gaan. Van de Griend eindigde bij de doubles met Maarten Krull eveneens op de tweede plaats. De Hellevoetse Jacqueline de Jong bezette met Ross Gremer de derde positie bü de doubles. Annemiek van den Boogaart werd kampioen AU Events. Hoogvlieter Mareo de Bruijn gooide, zoals ook Ene Ko ning en Jan van Baest, een perfect game. Amsterdam De Tasmanier am bieert een medaille in Sydney 2000. liefst de gouden. In het olympisch schijnsel was zjjn Ne derlandse titel skiff op de Bos baan in Amsterdam voor een naar honderd leden van de roei-in- crowd slechts klem bier, maar het was toch ook een stapje voor waarts naar dat grote doel. Merlin Vervoorn uit Ryswyk, opgegroeid m Tasmame, is nu officieel Ne derlands beste in de eenmans roeiboot. Dolend olympisch kampioen Die- denk Simon kwam zaterdag avond in de finale anders wel ake lig dichtbij. Vervoorn keek daar vreemd van op maar het deerde hem niet. „Ik vond het jammer dat Joris Loefs niet meedeed, want ik had graag revanche geno men voor vorig jaar." De titelverdediger die vorig jaar Vervoorn bij enorme verrassing verschalkte, besloot kort voor de NK dit seizoen niet meer in actie te komen. Loefs geeft zijn studie voorrang in een seizoen waarin zijn kansen op wereldroem klein zijn. Diederik Simon is uit Nederlands beste scullersboot gevalien. De olympisch kampioen van Atlanta in de Holland Acht was een tijdje ziek en onderhoudt nu zijn condi tie in de skiff, niet zijn kansrijkste nummer. Simon krijgt over twee weken bij de Koninklijke Maas Holland Beker van bondscoach Jan Klerks een nieuwe kans in de dubbelvier. Na zijn sterke optre den in de skifffinale op de Bos baan verdiende de roeikampioen beslist een herkansing. De eerste dag van de NK op de Bosbaan stond in het teken van de kleine nummers met Merlin Vervoorn als 'grote man1. 'Grote vrouw' was Piëta van Dishoeck. Zij won de skiff in de open klasse bij de vrouwen ruimschoots vóór haar dubbeltwee-partner Eeke van Nes. De verrassing van de dag was de ontknoping van de hchte-skifffi- nale bij de mannen. Fim Borms mocht zich de opvolger van de be roemde Pepijn Aardewijn noe men. Hy versloeg de favoriete Ro nald Backer-Dirks met tafje ver schil. Bij de lichtgewicht-skiffeu- zes won de 35-jarige Ellen Melie- sie haar derde titel met veel over macht. Bij de twee-zonders zege vierden de internationals van Oranje: Jos Klinge met Stephan van Dongen by de mannen en Tessa Appeldoorn met Annemie- ke Eygelaar by de vrouwen. Zoetermeer Arwin Kardoius en Sorya Tol hebben in Zoetermeer de nationale degentitels veroverd Kardoius was in de finale te sterk voor Stephane Ganeff met 15-6. Tol versloeg Titia Mannessen met 15-12. In de stryd om de kampi oenschap bij de teams ging de ze ge bij zowel de mannen als de vrouwen naar Zaal Kardoius. De Haagse equipe van Des Villiers verloor met 45-37 van Ganeff, Bas Garnier en Olaf en Arwin Kardo ius. Bij de vrouwen zegevierden Tol, Mariette van der Corput, Mar- greei Snaterse en Anke Peeters tegen Zaal Verwijlen Oss. Door Bas van den Berg Vlaardingen - De enkele honderden atleten wa ren vol lof over het fraaie surf- en recreatiege bied De Krabbeplas waar de vijftiende Vlaar dingen Triathlon werd gehouden. Maar waar tussen de regenbuien door Menno Oudeman (Huissen), Kelja Riikka (Finland) en Joke Rit man (Schiedam) de afdelingstitels grepen, ontbraken de toeschouwers. De organisatie had het parcours zó goed afgezet dat de weg naar de Krabbeplas voor velen moeilijk te vin den was. Enige dissonant gisteren in het gezelschap van topatleten was Ri chard de Groot. De Schiedamse ti- telfavoriet van triathlonverem- gmg Rijnmond kreeg een rode kaart omdat hij zich by het fiet sonderdeel te veel overgaf aan zo genoemde 'stayerspraktijken'. Volgens de regelementen moet er tijdens het fietsen een onderlinge afstand bestaan van minimaal tien meter. De overtreding stak af tegen de massale sportieve hap pening, die bijna nog in het water viel. Metingen van de watertem peratuur van De Krabbeplas we zen kort voor het startschot uit dat met vijftien graden het minimum was bereikt. Een deel van de re creanten, die niet over de juiste kleding beschikte, hoefde daarom niet eens te water. Eén atleet raakte onderkoeld en moest uit het water worden gehaald. De be kende Vlaardingse loper Rob van Zanten maakte in de Broekpolder met de fiets een schuiver en moest met schaafwonden aan handen en gezicht naar het zie kenhuis. Menno Oudeman (29) kwam bij de drie Olympische onderdelen (1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen) als winnaar uit de bus. Hoewel hij last had van het koude water, maakte hy zijn achterstand by het fietsen weer goed. „Ik schoof on danks het zware fietsparcours op van de vierde naar de eerste plaats. Lopen is echter mijn speci aliteit en daardoor kon ik makke lijk onder de twee uur (1.51.28; red.blijven." Veel concentratie Carlo van den Bergh, geboren in Vlaardingen (28) en woonachtig in Cape 11e aan den I Jssel, zegevierde van de elf keer dit hy aan de tri athlon deelnam, drie keer: in 1993,1994 en 1996. Wind en regen hielden hem van de eindzege af, waarbij ook de vele bochten in het parcours hun tol eisten. „Eerlijk, ik had het niet zo zwaar verwacht. Vooral bij het fietsen op de nat ge worden klinkers was veel concen tratie vereist. Ik kwam als vijfde uit het water en raakte in m'n ele ment op de fiets. Dat ging me in ieder geval veel beter af dan het lopen, daar ben ik iets te zwaar voor. Ik zou nog meer moeten trai nen dan de vier keer per week nu, maar door m'n werk heb ik daar geen tijd voor." Mathym Wassink, vorig jaar nog winnaar, kwam niet verder dan een zesde plaats (1.58.09). Ook Huibrecht Lagerwerf (Schiedam), Arjo van Vliet (Vlaardingen), Ro bert van der Ent (Maasland), Aad Geluk (Vlaardingen), Leon van der Wilde (Vlaardingen) en Arjen van de Bos (Vlaardingen) schaar den zich onder de eerste 25 atle ten. Daar zat ook Kelja Riikka bij, de eerste vrouw die in 2.11.41 fi- mste. Omdat zij op een Finse li centie deelnam, kwam de afde lingstitel toe aan Joke Ritman (Schiedam) die als tweede finiste in 2.15.34 uur. De 31-jarige oud- tennister vond het water met vijf tien graden wel heel erg koud. „Ik kwam er als vijfde uit, maar haal de m'n achterstand bij het fietsen weer in. Ik ben extra diep gegaan, maar het gevolg was dat ik bij het lopen weer last van zware benen Door Sander Son nemans SchiedamCricketer Sebastiaan Gokke moet de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen het .En gelse Somerset aan zich vöorhy laten gaan. De getalenteerde bowler van regerend landskam pioen Excelsior'20 is wegens een rugblessure niet inzetbaar voor het bekerduel. In Oranje is wél Nick Statham (Hennes DVS) op genomen en daarmee is hy de enige Schiedamm, Gokke, openingsbuwler in de Thurlede-ploeg, heeftal zes wed strijden moeten missen. De Spij- kenisser heeft afgelopen vrydag voor het eerst weer geprobeerd te i trainen maar nicest na verloop van tyd afhaken. «Het ging niet, bet was te pijnlijk," baalt 'Seppie* verschrikkelijk. Gokke zou deze zomer ook enkele wedstrijden bij het Engelse Kent spelen en ziet het buitenlandse avontuur voor lopig in rook opgaan. „De dub," zegt de 20-jarige cricketer, „zou my bellen als ik kon komen, maar ik denk dat ik nu zelf maar aan de bel ga hangen om te mel den dat ik geblesseerd ben. Voor lopig móét ik rust houden en trachten mijn rugspieren te.yer- stevigen. Ek loop bij de fysiothe rapeut en doe spierversterkende oefeningen. Meer zit er niet in." Gokke kampt al twee jaar met rugklachten, maar in de derde wedstrijd van dit seizoen, die te gen VCC, verrekte de lange jon geling een rugspier waardoor hij aan de kant kwam te staan. „Ik hoop dit seizoen nog in actie te komen, maar wanneer het zo ver is kan ik nu absoluut nog niet zeggen." Gokke is niet de enige op wie de bij Rood Wit spelende bonds coach Emerson Trotman geen be roep kan doen voor het duel te gen Somerset Ook wicketkeeper Marcel Scheve, de uiterst zuini ge spinner Eric Duffer, het kanon Luuk van Troost en Erik Gouka moeten verstek laten gaan. De centrale trainingen op maandag avond zijn om uiteenlopende re- Door Mikos Gouka Maassluis—Een bejaard echtpaar wandelt zaterdagmiddag in het flauwe zonnetje langs de Vlaar- dingsedijk in Maassluis. Vanuit een bospad stormen plosteling vier jonge mannen met boom stammen op hun rug voorbij. Het echtpaar kijkt alsof het niet aller daagse beeld de normaalste zaak van de wereld is. Het is immers het tweede weekend in juni en dan organiseert sportschool Ma- horokan de jaarlijkse Survival Run. Kennelijk is het tweetal daar van op de hoogte. De zevende edi tie was volgens de organisatie weer een krachtmeting om in te lysten. „Het was weer fantastisch. Het weer was prachtig en er is niks ernstigs gebeurd, Twee mensen hadden lichte blessures. Een jon gen met wat vel van zijn hand na dat hij met een touw naar bene den ging. Ook op de catcrawl raakte iemand geblesseerd en dan nemen we geen enkel risico. Het moet natuurlijk wel voor de lol blijven," aldus Huub Paalvast van de organisatie Ondanks het zware programma dat de organisatie in elkaar had gedraaid waren er niet veel uitval lers. „We werken met straftijden. Als iemand een onderdeel niet of niet naar behoren afwerkt, krijgt hij of zy straftijd. Die strafminu- ten worden aan het einde van de rit opgeteld en zo kan de eindtijd vastgesteld worden. Er waren za terdag maar enkele deelnemers, vier of vijf, die alle onderdelen af gewerkt hebben. Md name het zwembad en het gemaal waren scherprechters. De eindtijden zijn nog niet bekend, maar we spre ken toch niet van winnaars want het blij ft een prestatietocht." De Oranje-gekte sloeg ook in Maassluis toe. Veel deelnemers Prins Pieter Christiaan van Vollenho ven moet diep gaan op het onderdeel touwklim men. Om de media om te tuin leiden had hij zich onder een an dere naam in- Foto Roel Dijkstra waren uitgedost in de 'nationale' sportkleur en de organisatie had zelfs een echte 'Oranje' op de startlijst. Het koningshuis was weer vertegenwoordigd. Prins Pieter Christiaan stond op de deelnemerslijst als P.C. van Oran je en startte om 13.00 uur aan de zijde van zijn vriend Micha van Herk. In het programmaboekje stond de prins vermeld als Jan van de Knaap, nummer 140 uit Honselersdyk. Paalvast weer: „De prins heeft het weer geweldig naar zijn zin ge had. Hij moest direct weer weg om zich te haasten naar de wed strijd Nederland-Beigie. Hij stond bewust onder een andere naam op de lijst om publiciteit te vermij- Het weer was best, maar de onderdelen van de Maho- rokan Survi val Run waren loodzwaar. Water, tou wen en boom stammen stonden cen traal in de 'overlevings tocht'. Foto Peter Molken- boer den. Het publiek moet komen voor de sporters en inspanningen en niet voor een naam." Ook lokale 'beroemdheden' ver schenen aan de start. Zowaren de Excelsior Maassluis-voetballers Hessel Hazewindus, Richard Rasens en Robert Visser van de partij. Goaltjesdief Visser was na afloop moe maar voldaan. „Het De deelne mers aan de kwart-triath- lon beginnen aan het eer ste onder deel: zwem men in de Krabbeplas. Het waterwas behoorlijk aan de koude kant. Eén van de zwemmers moest met onderkoe- llngsver- schljnselen op de kant worden ge holpen. Foto Peter Molken had. Maar met een blaartje op m'n voet en een tweede pl?ats ben ik tevreden." De kwart-triathlon voor recrean ten werd gewonnen door Hans van Erek uit Zundert in 1.53.54 uur. Hans Lems (Vlaardingen) was derde in 1.59.16. De Vhardin- gers Bas Kranenburg (2.05.58), D. Lamers (2.06.13) en J. Lamers (2.06.16) volgden op de 15de, 16de en 17de plaats. Remon Biesheu vel (Schiedam), de partner van Jo ke Ritman, finiste als 18de in 2.08.58, Jan Bennekom (Schie dam) 2.10.44 werd 19e en zijn stad genoot Rob Visser (2.12.36) eindig de als 24ste. denen niette combineren, met de werkzaamheden van de Schie dammers. 'i Het duel gisteren tegen koploper VRA ging tegen de klok.yah 'zésr j sen als 'verregend' in de boeken. en wordtverderop.in het seÊ$o£if op een zaterdag ingehaald. Bat ten deed Excelsior'20 nog wel.. Mede door toedoen van Carl Schewe (55), Dennis Gouka (31) en Luuk van Troost (23) eindigde Excelsior'20 op 178 voor 8 in 53 overs. VRA dacht tussen de buien door op het gemiddelde te moe ten gaan batten, maar na voor de zoveelste maal de pitch te hebben afgedekt voor de regen, werd het duel alsnog afgelast. was zwaar. De beginfase ging nog wel, maar het slot was heel pittig, Het is wei even wat anders dan voetballen. Het loopwerk was geen probleem, ik had na die vijf tien kilometer nog wel door kun nen gaan. Het gevoel in je armen is echter helemaal weg. We zijn bewust bij elkaar gebleven om de tocht samen te voltooien. Volgend jaar doe ik zeker weer mee. Het is niet verslavend maar wel grens verleggend. Of ik iets anders ga doen dan dit jaqr? Ja, mijn kle ding. Ik had een trui met een rits aan en bij elk onderdeel met de touwen drukte dat op mijn borst been. Ook mijn armen moeten wat extra getraind worden, maar het is gewoon goed om fit te blij ven. Zie het maar als een voorbe reiding op het nieuwe seizoen." Al met al weer tevreden gezich ten. Pluvius was de sporters goed gezind en hield het de hele dag droog. Het flauwe zonnetje zorgde voor een ideale temperatuui om goede sportprestaties neer te zet ten. „Toch was het af en toe zeer koud. Bij de Boonervliet en de Zuidbuurt stond heel veel wind en als je dan een nat pak hebt ge haald, is het erg koud," klaagde er toch nog een deelneemster. Haarlem De teleurstelling was groot gisteren bij Rood Wit. De Haarlemse cricketers dachten het be- - zoekende Hermes DVS met een nederlaag naar huis te gaan sturen, maar de winst voor de thuisploeg viel vlak voordat de beslissing leek te gaan vallen alsnog in het water. Voor de zoveelste maal die dag liet Plu vius zich gelden en dat kwam Hermes DVS niet slecht uit. Het duel werd acht ballen voor het einde alsnog 'verregend' verklaard. Rood Wit was erbarmelijk begonnen, want na het snelle vertrek van Lennard Parlevliet, Belly den Har- tog en Collin Miller stonden er pas tien runs in de boeken. Emerson Trotman en Feiko Kloppenburg zorgden echter voor de wederopstanding en bouw den tussen de regenbuien door een partnership op van maarliefst 217 runs. 'Trottie' (caught behind Jas per Beijer op bowlen van Robin ter Plegt) was geko men tot 97 runs en Kloppenburg (bowled Phil Keuke- laar) werd pas een halt toegeroepen nadat iiy 129 runs van zijn 'plank' had laten komen. Zodoende ein digden de Haarlemmers in het tot 54 overs terugge brachte duel nog op een totaal van 250 voor 5. Hermes DVS stond voor de taak in 35 overs boven het gemiddelde van Rood Wit uit te komen en naarma te de lucht weer dreigender werd, begon het er voor de Schiedammers steeds slechter uit te zien. Met nog acht ballen te gaan stond Hermes DVS op 111 voor 7 en leek de nederlaag een feit Toen begon het echter weer te regenen en zoals zo vaak al was ge beurd, moesten de cricketers ook nu weer schuilen. Omdat het hemelwater bleef vloeiep kwam er geen vervolg en werd Hermes DVS gered door de nattig heid. Ook in Rotterdam gooide de regen roet in het eten. Het duel VOC-HCC werd gestaakt, evenals VCC- HBS. In Voorburg was voormalig Hermes-captain Roger Bradley met 142 runs ongeslagen gebleven en hij baalde als geen ander dat de wedstrijd het einde niet haalde. Quick Haag-Gandhi werd wel uitge speeld. Quick (140/5) won met vijf wickets van de ploeguit Amstelveen (153/9). Door Nick van der Sluis Schiedam - De rentiee van Vanessa van Duuren (we- gens drukke werkzaamheden gestopt, maar weer op haar schreden teruggekeerd), derde honk- en ge- vreesd slagvrouw in de softbalformatie van Schie-t dam, heeft de ploeg van coach Leo Buiteman duide lijk goed gedaan. Een voorzichtige 'opwarmwed- strijd' tegen Zwijndrecht - tien dagen geleden door Schiedam verrassend met 2-1 gewonnen - leerde al dat Buiteman die routine goed kon gebruiken. Zater dag werd Sparta/Feyenoord mede door Van Duurens terugkomst twee keer teruggewezen. De softbalsters wonnen de eerste wedstrijd met 4-2, in het tweede duel nam Schiedam duidelijker afstand: 5-0. Zowel de Schiedamse coach als zijn Rotterdamse col lega Kees Weber beaamde dat Schiedam in beide wedstrijden dankbaar gebruik had kunnen maken van de veldfouten van Sparta/Feyenoord. Leo Buite man sprak echter van genadeloos afstraffen. Toen de Rotterdamsen de controle over de verdedi- ging weer enigszins hervonden in de eerste wedstry d (bij 2-2), moest Schiedam toch nog wachten op wat foutjes in het veld van Sparta om de winnende pun ten te kunnen scoren. Defensief liet Schiedam - met eerst Esther van de Berg en later Elske ten Hoope op de plaat - absoluut geen ruimte meer voor een Rotter dams offensief. Monique Deuze maakte in de zesde slagbeurt (4-2) aan alle onzekerheid een einde. Voor de overige punten tekenden Myke Debets, Martine Zoetmulder (le inning) en (nogmaals) Mijke Debets in de tweede inning, In wedstrijd twee was Vanessa van Duuren direct verantwoordelijk voor het eerste Schiedamse punt. Op een tweehonkslag werd Mijke Debets over de thuisplaat gehaald en toen ook Shannon de Groot de gelijk uithaalde, leidde Schiedam (score van Van Duuren) in de openingsslagbeurt al meteen met 2-0. - Vervolgens bleef de ploeg van coach Leo Buiteman meester van de situatie en scoorden Van Duuren (3-0) Martine Zoetmulder (4-0) en Gyselle Korpel (5-0). Vlaardingen—De halve marathon vormt woensdag 171 juni het hoofdonderdeel van de reeks presatielopen die bij de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna op het programma staan. De deelnemers met een min der goed uithoudingsvermogen kunnen ook gaan voor de 2,5 of 10 kilometer. Het startschot klinkt woensdagavond op de atletiek baan aan de Marnïxlaan om 19.15 uur en vanaf 18.15 kan men zich inschrijven. Zoals gebruikelijk is het parcours uitgezet richting Krabbeplas en Broekpol der en het inschrijfgeld bedraagt drie gulden. Schiedam Het jaarlijks terugkerende open kampi oenschap van tennisvereniging The Smashing Fel lows krijgt deze jaargang een bijzonder tintje. In ver band met de wereldkampioenschappen voetbal is het tennispark Van Vliet in Schiedam omgebouwd tot een Oranje-bastion, Ook dit jaar wordt voor het toernooi dat van 28 juni tot en met 5 juli wordt gespeeld, weer een groot aan tal deelnemers verwacht. In Schiedam wordt niet ge vreesd voor de 'concurrentie' van het "WK, Oranje zal er zelfs centraal staan. Er wordt gespeeld in de speelsterkten van D2 tot en met B2; singels, dubbels en mixen. Inschrijven kan tot 19 juni door middel van de kaarten die op alle ten nisparken in de regio zijn verspreid. Dordrecht- De jaarlijkse uitgave van de Open Dordtse tafeltenniskampioenschappen is opnieuw een prooi r geworden voor de Schiedammer Kees de Koning (NOAD). Was hij vorig jaar Steven van Woerkens de - baas. nu speelde hij zijn teamgenoot Andre Eerland van de groene tafel af. Het was overigens toch een geheel Schiedamse aan gelegenheid want het brons was voor Peter Heystek. Er hadden zich 110 deelnemers aangemeld. Bij de, jeugd was de titel voor de vierde achtereenvolgende keer voor de nieuwe aanwinst van Shot'65, Jeroen Ki- vits. Het dubbelspel ging naar NOAD-duo Heystek/-1 Van Kampen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3