Megafusie i de haven is van de baan mmsêÈskiM Moeder dode baby gevonden DVD BIJ CORRECT IDE HOOFDROL COMPUTERFREAKS OPGELET MOTOR Algero I Schiedamse vrouw stierf een gruwelijke dood om haar kinderen te beschermen Paraguay en Denemarken ook naar achtste finales Ochtendspits minder druk Niet iedereen achter voorstel voor korter EK Voor 75 mille opvallen in Actueel een New Beetie Sport Routineklus Richard Krajicek op Wimbledo: Uitjournaal Parkpop komt na rampjaar verrassend sterk terug «I Pakhoed blaast samengaan met Van Ommeren af na probleem met 'Europa' Rotterdam: Op snelweg 100 Abonnee Service EUR.O 2000 BEL 0900-9860 s Opinie 9 Regio 11 e.v. Economie 15 Sport 17e.v. Barometer24 RTV25 - Uit Journaal 27 e.v. Cultuur31 •ssbkj I Jaargang 8 Nummer 2224 Donderdag 25 juni 1998 IWestblaak 180 j 3012 KN Rotterdam, 010-4004400 Rotterdams Dagblad Wat la zinvol en wat is zinloos? De meningen daarover lopen uiteen. Over de zinloosheid van in leder geval één bezigheid bestaat alom overeenstemming: water naar de zee dragen. Toch lijkt het dat deze man op Cud Curl Beach, even ten noorden van het Australische Sydney, zich ten doel heeft gesteld een emmer wa ter pan hetzeewater toe te voegen. Erg overtuigd van do zin van zijn missie lijkt hij ook zeif niet, getuige het kronkelige spoor aan voetstappen dat hij achter zich laat Foto Ma* Baker/Reuter* RotterdamDe megafusie tussen de Rotterdamse havenconcerns Van Omme ren en Koninklijke Pakhoed is van de baan. Pakhoed heeft de samensmelting ah geblazen nadat de Europese Commissie verdere reductie van tankopslagcapaci teit had bevolen. De sociale gevolgen die dat met zich mee zou brengen zijn voor Pakhoed onaanvaardbaar. /k ook weirrhencht op pagina 24 peuter kan Maandag liet de Europese Commissie dc di recties van Van Ommeren en Pakhoed we ten dat de opslagcapaciteit voor minerale oliën met vij (honderdduizend kubieke me ter moet worden teruggebracht Die teduc- tie kwam boven op de door beide fusiepart ners reeds aangeboden capaciteitsvermin dering Om aan de wensen van 'Brussel' te voldoen had het voor de hand gelegen met de Bot lek-terminal van Van Ommeren maar die van Pakhoed te verkopen. Ir. dat geval had Pakhoed twee terminals afgesloten en Van Ommeren geen. Bij Pakhoed werd ge vreesd dat dat lot grote onrust onder het personeel zou leiden. Voor een nieuwe stu die naar een samensmelting voelden beide bedrijven niets. „Dat had voor het perso neel een lange tijd van onzekerheid bete kend," zegt een woordvoerder van Van Om meren. Te groot De voorgenomen fusie werd op 2 maart be kendgemaakt en had in de tweede helft van dit jaar zijn beslag moeten krijgen. Pak hoed en Van Ommeren hebben vanaf het begin rekening gehouden met problemen met de Europese Commissie omdat het aandeel van beide bedrijven in de tankop slag in de Antwerpse en Rotterdamse ha ven te groot zou worden. Juist om problemen met Europese mede dingingsregels te voorkomen is lange tijd met ambtenaren van de 'merger task force' van Europees commissaris Van Miert on derhandeld. Begin met werd bekend dat Van Ommerens tankterminal m de Botlek en het vijftig procents belang van Van Om meren in het Antwerpse Gamatax samen met de Pakhoed-terminal in Pernis in de verkoop moesten, samen goed voor onge veer een vijfde van de opslagcapaciteit. Bij de drie bedrijven werken 448 mensen. Brussel In de tankopslag zou het fusieproduct Vopak (omzet ƒ7,1 miljard, winst ƒ331, ruim negenduizend werknemers) samen negentig terminals met een opslagcapaci teit van dertig miljoen kubieke meter krij gen. Wereldwijd zou Vopak dertig procent van de tankopslagmarkt krijgen. In Euro pa/Afrika zou het nieuwe concern zelfs een marktaandeel van 65 procent hebben ge had. In de chemische distributie zou Vopak 157 vestigingen tellen met een opslagcapa citeit van 805 000 kubieke meter- Volgens een woordvoerder van Pakhoed is het niet de Europese Commissie die een spaak in het wiel gestoken heeft. „Brussel heeft de voorgenomen fusie in de markt ge toetst en is met aanvullende eisen geko men," zegt de woordvoerder. „Die eisen zijn voor Pakhoed onaanvaardbaar." „Een aantal werknemers bij Van Ommeren Botlek en Paktank Pernis zal heel gelukkig zijn met het aflcetsen van de fusie, omdat die terminals m de verkoop stonden," meent bestuurder A. Koster van FNV Bond genoten. „Maar de vraag is wel wat er ver der gaat gebeuren, want het is maar de vraag hoe de twee concerns afzonderlijk verdergaan," zegt zij. „De twee hadden goe de redenen om samen verder te gaan. Daar om zal FNV Bondgenoten de directies van beide concerns uitnodigen om daarover een gesprek te voeren." Ouderkerk De baby die op 12 ju ni dood is aangetroffen in Ouder kerk aan den IJssel is daar op 6 ju ni geboren. De 18-jarige moeder uit Ecuador heeft het meisje er di rect na de geboorte achtergelaten. De politie onderzoekt nog of er sprake is van moord of doodslag of dat de baby in hulpeloze toe stand is achtergelaten. Getuigen hebben verklaard dat ze een week voor de vondst de vrouw en een negentienjarige vnendin in de bosjes hebben gezien. Dat was op 6 juni tijdens een paarden markt en braderie in Ouderkerk, waar de twee vrouwen hoeden en armbanden verkochten. Naar aanleiding van deze getuigenver klaringen, foto- en videomateriaal en ruim zestig tips die de politie afgelopen weken binnenkreeg, werden vijf verdachten uit Helle- voetsluis aangehouden. Zij beho ren tot een muziekgroep uit Ecua dor, die werd onderhouden door een vrouw uit Hellevoetsluis. Illegaal De moeder van de baby en haar vriendin worden woensdag voor geleid voor verlenging van de voorlopige hechtenis. De drie an deren zijn in vrijheid gesteld en overgedragen aan de vreemdelin genpolitie, omdat ze illegaal in Nederland verblijven. ^PHILIPS CDR 74 Op zilver-zilverbasis. Ideaal om uw eigen audioED op te nemen op uw CD writer. Met Jewelcase. Per stuk 4,50 gUtd AjJdlo Almelo Het hotel met de Ail-in formule 0546 - 54 21 2.1 Den Haag Op snelwegen in de Randstad mag tussen zeven Uur 's ochtends en zeven uur 's avonds niet harder dan 100 kilo meter per uur worden gereden. Dat zijn de onderhandelaars voor een nieuw paars kabinet, Wallage (PvdA), De Graaf (D66) en Bolke- stein (WD), gisteren overeenge komen. De WD heeft haar verzet tegen de invoering van rekening rijden opgegeven. Zie pag3 Commentaar en pagS Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Door Marc Floor Schiedam - Met de arrestatie van drie Duitsers is de moord op een 37-jarige Duitse vrouw in Schie dam in een nieuw daglicht komen te staan. De Schiedamse politie arresteerde begin deze maand twee eveneens Duitse mannen met wie de vrouw zo'n drie maanden voor de moord samenleefde in een woning in Schiedam Oost. Eén van hen beken de de moord De oorzaak van het misdrijf zou liggen in de relationele sfeer. De arrestaties in Duitsland maken echter duidelijk dat de vrouw is gedood omdat zij de mannen dreig de aan te geven voor het seksueel misbruik van haar dne kinderen. Het drietal, gearresteerd in Düsseldorf, Neuss en Duisburg, heeft toegegeven de drie kinderen van de vrouw seksueel misbruikt te hebben voor het maken van pornofilms. Het gaat om twee meisjes van 11 en 12 jaar oud en een jonge tje van 4 jaar. In de late uren van zondag 31 mei kwtUii uy de Sdiieuêüüae jpuatié één lêlêfuüluje um- nen van een man die vertelde dat een lijk was aan getroffen in een pand aan de Boerhaavelaan. Rond 0.30 uur vonden agenten de dode vrouw in een diep vriezer die niet was aangesloten op het elektrici teitsnet. Twee Duitse mannen zeiden het lijk te hebben aangetroffen, maar niet te weten door wie de vrouw om het leven was gebracht. De twee, de 32-jarige vriend van de vrouwen een 29-jarige huis vriend, werden gearresteerd op verdenking van de moord. Naar nu blijkt zou de 32-jarige vriend in sa menwerking met een 25-jarige man uit Duisburg de moord hebben gepleegd. Volgens de Duitse politie had de 32-jarige man de laatste maanden regelma tig ruzie met zijn vriendin over het misbruiken van haar kinderen voor het maken van pornofilms. Daarop wendde de vriend zich tot een 78-jarige be kende die in een bejaardenoord in Düsseldorf woonde. Deze man staat bij de Duitse justitie be kend als maker van kinderporno. De 78-jarige man huurde vervolgens de 25-jarige Duisburger in om de 'lastige' vrouw uit de weg te ruimen. Op 31 mei bracht het duo haar op gruwelij ke wijze om het leven. De twee probeerden eerst de nek van de vrouw te breken. Toen zij daar niet in slaagden, wikkelden Ze ccH clekUiutêitSSnOci urn de nek om haar te wurgen. Nadat ook die methode niet afdoende bleek, hebben ze de vrouw uiteinde lijk verdronken in een emmer met water. Zie ook pagina 3 noglachentij- I dens het duel tussen Span je en Bulga rije. Voor zijn oudere land genoten werd een allesbe halve mooi einde van het WK- FotoOiegPopw/Reutere groep D. Paraguay speelt zon dag in Lens in de volgende ron de ti'gen gastheer Frankrijk, dat Denemarken met 2-1 klopte. Ni geria ;s zondag de opponent van de Dunen in de achtste finales in St. Denis. Zuid-Afrika had in groep C de Scandinaviërs nog kunnen achterhalen, maar bleef tegen Saudi-Arabiê op 2-2 ste ken. Zie ook pagina 19 Sport Toulouse De voorlopig groot ste overwinning van het wereld kampioenschap voetbal was voor Spanje niet toereikend om de tweede ronde te halen. Na de klinkende 6-1 zege op Bulgarije mochten de Spanjaarden de tra nen de vrije loop laten, omdat Nigeria met een reeks invallers 'verrassend' met 3-1 van Para guay verloor. De Zuid-Amerika nen werden zodoende tweede in DriebergenHet was vanmorgen opvallend rustig op de wegen. Om half negen stonde t er 21 files. „Normaal gesproken staan er op dat tijdstip meer dan dertig files en die zijn ook langer dan nu," zei een politiewoordvoerder in Driebergen. Volgens hem hebben veel men sen vrij genomen om vanmiddag naar de voetbalwedstrijd Neder- iand-Mexico te kunnen kijken. Vanaf Rotterdam Airport vertrokken vanochtend zeventien extra vluchten naar St. Etienne met in totaal 2450 voetbalsupporters. De meeste gelukkigen gingen op uitnodiging van een zakenrelatie. Het elektronicaconcern JVC vertrok met 110 klanten om hetNederiands elftal aan te moedigen. De vliegtuigen keren naar verwachting van af tien uur terug. „We hopen dat iedereen om twaalf uur weer bin nen is," aldus een woordvoerster van Rotterdam Airport, gingen bij voorkeur 's middags plaats. De woordvoerder van Euro 2000 wijst er na drukkelijk op dat bij een toernooi van twee weken op een bepaald moment 23 wedstrij den moeten worden gespeeld in drie dagen. „Dat zou onmogelijk zijn." Nederland en België staan steeds maar twee wedstrijden per dag toe. Anders ontstaat een grotere kans dat supporters elkaar treffen. Daar door zuuuen juist meer proble men ontstaan." Euro 2000 wijst erop dat de overheden eerder al akkoord zijn gegaan. Brussel/Rotterdam-- Eventuele verkorting van het Europees kampioenschap voet bal in 2000 van drie tot tot twee weken kan niet rekenen op steun van de organisatie van het toernooi, Ook de burgemeesters van ste den waar duels worden gespeeld staan niet al lemaal te juichen. Het EK 2000 is in Neder land en België. Rotterdams burgemeester Pe per deed eerder de suggestie net toernooi in 2000 (10 juni - 2 juli) met één week in te korten. Volgens hem is de kans op sup- portersgeweld dan kleiner. Een meerderheid van de Twee de Kamer steunt deze opvat ting. Burgemeester Patijn van Am sterdam vindt het geen goed plan. Hij wil in 2000 alleen mid dagwedstrijden, Hij hoopt dat zo de overlast van (dronken) supporters beperkt kan blij ven. „Wij zullen er bij de UEFA sterk op aandringen de open bare orde te laten prevaleren boven commerciële aspecten. Ik besef dat dat een keiharde strijd zal worden met de voet balbond, maar die zullen we ze ker aangaan." De UEFA heeft er belang bij wedstrijden zo veel mogelijk 's avonds uit te zenden, omdat de reclameopbrengsten dan hoger zijn. Risicowedstrijden in de Nederlandse competitie vinden uit veiligheidsoverwe- VOOR 85,- PER MAAND Meer weten over financieringen tegen lage tar,even'' Bet vandaag nog We zijn 24 uur per dag. 7 dagen in de week bereikbaar. 4'.i ïuC pA) 0981"158639 iaaasaBH i 8 71

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1