§p® 31f Agassi zet z'n geld op Krajicek Uriël Trustfull geeft zijn droom niet op Jan Siemerink heeft ook op Wimbledon aan één fan voldoende Londen is geen Parijs voor Moya Boogert iaat kans op tennisstunt liggen Profcarrière blijft voor Spijkenisser ook na SC Heerenveen trekken Verhuizing Ursus blijft voorlopig in de ijskast Janssen verrast in TT-training Waine Rainey gaat in zaken Gedenksteen moet wijken voor Tour Garzelli imiteert collega Pantani in Zwitserland Henk Gemser blijft bondscoach schaatsers Zwaar ongeval Seizinger Dubbel programma voor cricketers Inschrijven voor Jongeneel-loop Van den Maagdenberg nieuwe trainer van VZG Michel van Houten vertrekt bij Donar Fietstoerclub Rijnmond naar de Hoekse Waard Rotterdams Dagblad Vrijdag 26 juni 1998 AssenJamo Janssen heeft voor een verrassing gezorgd op de eer ste dag van de kwalificatietrainin- gen voor de Grote Prijs van Ne derland. De motorcoureur uit He- lenaveen bezette in de 250 cc-klas- se de vierde plaats. Een andere Nederlandse wildcard-rijder. Henk van de Lagemaat, staat ne gende. Jurgen van den Goor- bergh, de enige Nederlandse Grand Prix-rijder, staat in de 500 cc-klasse voorlopig zevende. De Duitser Jürgen Fuchs zette de beste tijd neer. Hij reed het rondje op het TT-circuit van Assen in 2.16,993. Janssen liet 2.20.916 no teren, Van de Lagemaat 2.22,749. De Australiër Michael Doohan, viervoudig wereldkampioen en ook vier keer winnaar van de Dutch Grand Prix, was de snelste in de eerste kwalifieatietraining van de 500 cc. Assen Waine Rainey heeft op emotionele wijze zijn afscheid van de motorsport aangekondigd. De 37-jarige manager van het Ya maha Team gaat na dit seizoen in zaken. Drie wereldtitels in de 500 cc-klasse (van 1990 tot en met 1992) staan op zijn erelijst. Rainey werd in 1993 in Italië het slachtoffer van een ernstig onge val. sindsdien beweegt hij zich in een rolstoel voort. Een jaar later maakte hij zijn rentree in de mo torsport, niet meer als coureur maar als adviseur. De laatste twee seizoenen was hij actief als team manager. De Yamaha-fabriek in Amsterdam wordt door de Japan se hoofdvestiging overgenomen. Vanaf volgend seizoen krijgt het team een nieuwe leider. Vorig seizoen had Rainey al plan nen om te stoppen. De voorberei dingen op dit seizoen waren ech ter al zo ver gevorderd dat dc Amerikaan besloot tot een verlen ging. Nu wil hij zich eerst aan het familieleven wijden. „De passie van de laatste jaren is ook wat ver minderd," gaf Rainey gisteren in Assen toe. Sportagenda Zaterdag Cricket: VOC-HCC. Overschiese Kleiweg (11.00 uur). Honkbal; Tropicana/Neptunus-Kinheim. Abraham van Slolkweg(14.00uur). Bobkj; EK op parcours aan Hoekse kade in Bergschenhoek 10.00 uur). Schaken; NK, gebouw Broekhuis Training. Marlen Meesweg 101 (13.00 uur). Wielrennen: Ronde van Sliedrocht, Mer- westraat: cyclos/veteranen (13.30 uur); amateurs over 90 km (15.00 uur). Zondag Cricket: VOC-VCC, Overschiese Kleiweg (11.00 uur). Honkbal; HetifSpaita/FeyenoonkGambro/ Twins, Edo Bergsmaweg (14.00 uur); Tri dents- AJmere'9ö, Van Stolkweg (14.30 uur). Rolski; EK op parcours aan Hoeksekade in Bergschenhoek (10.00 uur). Schake n; NK, gebouw Broekhuis Training. Marten Meesweg 101 <13.00 uur). Londen Een fanclub heeft Jan Siemerink niet. Daarvoor heeft hij te weinig kapsones. Maar de 28-jarige Rijnsburger krijgt op de Grand Slams al jarenlang vocale ondersteuning van Louis Norris, een gepensioneerde Amerikaanse postbode. Gisteren zat de man weer trouw, in wind en regen, langs de baan op Wimbledon tijdens Siemerinks zwaarbevochten overwinning op David Prinosil (64 6-7 64 6-2). Norris hield geen moment zijn monden steunde Siemerink door dik en dun.Close the door, Jan' - als Siemerink breekpunt tegen kreeg. You are tke best, Jan' - als de linkshander zich uit een lastig parket moest redden. Die steun had Richard Krajicek niet nodig in zijn vluggertje tegen Dinu Pescariu. De 24-jarige Roe meen, 81e van de wereld, stond voor de tweede keer in zijn leven op gras. Geloof in eigen kans be zat hij niet en weerwerk bood hij amper. Binnen 70 minuten zat hij weer in de spelerslounge, zes games (6-1 6-3 6-2) en 37.000 gul den rijker. „De wind was mijn zwaarste te genstander," blikte Krajicek, ne gende geplaatst, tevreden terug. „Ik behield mijn concentratie en gaf hem geen kans om enig geloof in eigen kunnen te ontwikkelen." Voor Andre Agassi is de 26-jarige Hagenaar nu de voornaamste kanshebber op de Grand Slamze- ge, „Ik zet mijn geld op 'Cracker jack'," zei de Amerikaan na zijn eigen nederlaag tegen de Duitser Tommy Haas. „Een mooi compliment", vond Crackeijack, Krajicek dus. „Maar de weg is nog lang. Ik ben pas op een kwart." Morgen staat hij te genover, de Duitser Nicolas Re fer. Last van zijn knie heeft hij niet. Ai laat hij vandaag wel uit voorzorg de Rotterdamse fysio therapeut Jan Naaktgeboren naar Londen overkomen voor een doorsmeerbeurt „Ik ben in vorm. Misschien nog niet de kampioens- vorm van twee jaar geleden in de tweede week maar ik kom in de buurt. Ik heb het spel en de wa pens om deze Grand Slam weer te wónnen." Met Krajicek en Siemerink be reikte ook John van Lottum de derde ronde, voor het tweede Op eenvolgende jaar. De 22-jarige Brabander, 99e van de wereld, was vanaf de baseline vaster dan de Canadees Sebastien Lareau, 6- 2 5-7 64 6-3. In de tweede set ver speelde hij de voorsprong van 4-1 rpaar hij verwerkte die inzinking voorbeeldig. In de derde ronde staat hij vandaag tegenover Tom my Haas, de bedwinger van Agas si. Grote jongens Siemerink treft in de derde ronde de ais elfde geplaatste Zweed Jon as Björkman. „Taai, bekend om ROTTERDAM NIEUWS TOPSPORT PR0GR^— 11 OHOAriO—S ROTTERDAM I L A N D S E R r. Si I G I N G Richard Krajicek is door naar de derde ronde van Wimbledon. Hij voelt zich goed, al laat hij zich vandaag 'doorsmeren' door fysio therapeut Jan Naaktgeboren uit Rotterdam. Foto epa TOPSPORT zijn goede returns," vond de Rijnsburger. „Maar spelen tegen de grote jongens is altijd het leuk ste. Als ik goed serveer en veel va rieer met mijn opslag heb ik een kans. Waarom niet?" Hoewei hij tijdens zijn zevende Wimbledon zijn beste prestatie uit 1995 eve naarde, bezat hij geen voldaan ge voel. Louis Norris wèl. De zestig-plus ser is een grote fan van Sieme rink. „Niet alleen van mij," lachte Siemerink. „Ook van Haarhuis, Wheaton, Draper en Patrick McEnroe. Dat groepje volgt hij trouw op de grote toernooien. Het minpuntje is dat hij zijn mond niet kan houden. Hij blijft praten. Maar altijd positief. Hij loopt nooit te kankeren, houdt er altijd de moed in." Na zo'n drie Grand Slams viel Sie merink de man op. „Het is een aardige kerel. Hij valt niet op top pers, die hebben zijn steun niet nodig. Ik heb hem geleerd op be paalde momenten, bij de opslag bijvoorbeeld, te zwijgen. Maar hij heeft het er moeilijk mee. Ameri kanen zijn niet gewend bij sport wedstrijden de kaken op elkaar te houden. Die willen schreeuwen, yellen. Dat doet hij niet meer." Gisteren zat de Amerikaan op Wimbledon op baan 19, in de scha duw van het machtige Court Number One. Bij elke veldwisse- ling liep hij met Siemerink mee. Hij zat aan de kant waar de Rijns burger serveerde. „Dan weet hij dat ik zijn raadgevingen hoor," grijnsde Siemerink. Die had Nor ris 'plenty' in voorraad. Met 'You're the flying Dutchman, Jan. Keep flying', vertrok hij. Te gen Björkman zit hij weer langs de baan. „Zeker weten," lachte Siemerink. „Hij is mijn grootste, buitenlandse fan." Londen Wimbledon'98 is een slagveld voor ge plaatste spelers. Na vierdagen zijn er al acht verdwe nen: Rios (2), Rusedski (4), Moya (5), Kafelnikov (7), Pioline (8), Corretja (10), Agassi (13) en Kueera (15). Moya verloor in de tweede ronde van Hicham Ara2i (64 4-6 3-6 4-6), Agassi ging onderuit tegen Tommy Haas: 4-6 6-1 7-6 64. Moya, begin deze maand de Spaanse winnaar van Roland Garros, verklaarde nog veel te moeten leren op gras. Agassi was echter boos, hij voelde zich beroofd. In de tiebreak van de derde set sloeg Haas op 5-3 een bal aan twee kanten uit. Buiten de zij- én achterlijn Beide lijnrechters zaten op hun stoel te dommelen. De umpire weigerde een let te geven en schonk het punt aan Haas. In plaats van 54 werd het 6-3: drie setpunten voor Haas. De 20-jarige Duitser pikte de set direct in, 74. Door die arbitrale blunder stapte Haas woensdag avond met 2-1 in sets van de baan. „Om die set draai de de wedstrijd," vond Agassi gisteren na het ver volg. „Ik werd onder druk gezet door die beslissing. Ik moest twee sets winnen. Met 54 had die tiebreak heel anders kunnen eindigen." Agassi-Haas was een duel met een pikant tintje. Agassi was lang, heel lang het uithangbord van de Nick Bollettieri Tennis Academy in Bradenton, Flori da, Dat zijn Anna Koernikova en Tommy Haas mo menteel. Haas traint sinds '91 bij de Amerikaanse tennisgoeroe. Hij sparde als jonkie nog met Agassi, die jarenlang zijn idool was. Maar vaker keek Haas naar de trainingen van zijn held Agassi. Londen Voor de vijfde keer in haar loopbaan ver loor Kristie Boogert van Conchita Martinez. In de tweede ronde van Wimbledon was de als achtste ge plaatste Spaanse iets sterker, 7-5,7-5. Toch mocht Boogert zich na die nederlaag achter haar Zuid-Beijerlandse oren krabben. Ze had een handjevol kansen op een stunt laten liggen. Vooral in de eerste set op woensdag. Toen serveerde ze op 54 voor de set, maar de Wimbledon-kampioene in '94 boog de achterstand om naar 7-5. Na die set liet de 24- jarige Boogert, na een rampzalig '97 inmiddels weer opgeklommen naar de 82e plaats van de wereld, een rekverband aanleggen om haar linkerbovenbeen. Op 44 staakte de umpire het duel wegens duisternis. Gisteren keerden de speelsters terug voor de tweede sessie en wederom was Boogert niet de mindere. Martinez bezat de ervaring en de koelbloedigheid van de topper. Boogert niet. De Zuid-Beijerlandse nam in de eindfase een afwachtende houding aan. Die werd haar fataal. Wimbledon in cijfers Mannen Tweede ronde: Krajicek (Ned/9)-Pescariu (Roe) 8-1 6-3 6-2, Van Lottum (Nedh Lareau (Can) 6-2 5-7 64 6-3, Siemerink (NefD-Prinosil (Dui) 64 6-7 64 6-2, Arazi (Map-Moya (Spa/5) 4-864 6-3 64, Haas (DuiPAgassi (VSt/13) 4-6 6-17-6 64, By- ran Black (ZimHJambUKVSt) 7-5 64 7-5,Sanguinetti (Itaj-SquiUart{Arg}64 6-3 6-2, Gustafsson (ZweKühang (VSt) 6-2 5-7 6-21-6 6-2, Björkman {Zwe/Il)-Peseo- solido (Ita) 4-6 64 64 6-2. Wilkinson (GBrPRosset (Zwi) 64 64 7-6, Martin (VSt)- Draper (Aus) 6-3 7-5 8-2. Voltrikov (RusKTebbutt (Aus) 64 6-3 7-6, Johansson (ZwehSpadea (VSt) 7-5 6-16-3, tarsson (ZweJ-Sargsian (Arm) 6-3 6-7 6-3 7-5. Kie- fer (Dui}-Dreekmann (Dui) 64 6-3 1-6 64, Wayne Ferreira (ZAD-AIbert Casta (Spa) 3-6 7-5 6-3 6-3, Woodbridge (Ausj-Wayne Black (Zim) 6-13-6 6-3 6-2. Dobbel, eerste ronde: KovesTarango(Hon/VS)-Kempers'Oosting(Ned) 6-3 64. Vrouwen Tweede ronde: Martinez (Spa/8)-Boogert (Ned) 7-5 7-5, Hingis(Zwi/1 pMakarova (Rus) 7-6 64, Van Roost (Bel/1SJ-Miller (VSt)6-16.1.P!isc!ike(Oos)-Lee(Tai)6-2 6-0, Sema (Spa>Grande (Ita)64 6-1, Appelmans (Bel>Latimer (GBr) 6-164, Ru- ano Pascual (Spa)-Po (VSt) 6-2 64,Basuki (InopMauresmo (Fra) 6-3 64,Tanasu- gam (YbaJ-Cross (GBr) 6-2 7-5, Morariu (VSt)-Hy-Boulais (Can) 7-5 6-6, Halard- Decugis (FrahDechaume-BalJerel (Pra) 64 7-6, De Swardt (ZAD-Tatarkova (Qek) 64 7-6, McNeil (VSt)-Capriati (VSt) 4-6 64 6-2, Nwotna (Tsj/3}-Fanova (Rus) 6-3 4-6 6-1, Lichovtseva (Rus/8)-Perfetti (Ita) 64 6-0, Serena Williams (VSt> Lucic(Kro)6-3 64). Dubbel, eerste rende; Krizan/Srebotnik (SloJ-Noorlander/Freye (Ned/Dui) 64 Camck-On-Suir Voor de start van de Ronde van Frankrijk in Dublin moet - tot. ergernis van een aan tal inwoners - een gedenksteen in de plaats Carrick- on-Suir wijken. Het beeld is een eerbetoon aan de slachtoffers van de slag tussen de soldaten van Her- zorg von Tipperary en Oliver Cromwell in 1649. De 62 centimeter hoge steen heeft al vaak tot ongelukken geleid en krijgt nu een andere plaats in de geboorte plaats van Sean KeUy. Bem Stefano Garzelli heeft de 62e Ronde van Zwit serland gewonnen. Het was de eerste eindzege van de 25-jarige Italiaan in een etappekoers. Na de over winning van Marco Pantani in de Giro d'Italia bete kende het het tweede aansprekende succes voor de Italiaanse formatie Mercatone Uno. De laatste rit over 193 kilometer, met start en finish in Bern, was een prooi voor de Zwitser Niki Aebersold. De Zwitser was de beste sprinter in een groepje van vijf. Garzelli greep in het voorbije weekeinde zijn kans in twee zware bergetappes. De Italiaan, sinds 1997 prof, reed zondag zijn landgenoot Davide Rebellin uit de leiderstrui. In de laatste rit kwam zijn positie niet meer in gevaar. Ook de Zwitser Beat Zberg, de als tweede geklasseerde renner uit de Raboploeg, kon de winst niet grijpen. Bij de finish had het groepje koplopers zestien tellen voorsprong. Zberg won de sprint van het peloton. Jan Ullrich, de Tour-winnaar van 1997, kende een aardige voorbereiding op de ko mende Ronde van Frankrijk. De Duitser eindigde in het klassement op de tiende plaats. Abbenbroeker Maarten den Bakker werd 69e, Erik Dekker 75e. Max van Heeswijk gaf in de laatste etappe op. De Colombiaan Heman Buenahora schreef de Ronde van Catalonië op zijn naam. In de achtste en laatste etappe, een rit over 190 kilometer in Andorra, verde digde hij zyn leidende positie met succes. De Span jaard Fernando Escartin won de dagprijs. Buenahora verloor zijn directe achtervolger in het klassement echter geen moment uit het oog. De 31- jarige renner van de ploeg Vitalicïo reed in een kop groep met Escartin, de Oostenrijker Totschnig en de Fransman Robin. Escartin mocht de ritzege binnen halen, Buenahora kreeg de hoofdprijs. De Spanjaard Abraham Olano, die voor aanvang van de etappe nog gedeeld eerste stond, kwam op 1.42 als tiende bin nen, Ook Bart Voskamp (66e), Tristan Hoffman (73e) en Jeroen Blijievens (76) reden de ronde uit. Slenaken Henk Gemser blijft in dienst van de schaatsbond als coach van de mannenkemploeg midden- en lange afstand. Hij had gisteren in het trainingskamp in Slenaken een bevredigend ge sprek met voorzitter Wim Schenk. Gemser heeft de gewenste toezeggingen gekregen over de faciliteiten en de financiële condities. Hij heeft de verantwoor delijkheid over de samenstelling van de ploeg. Het moet alleen nog blijken of Gianni Romme en Bob de Jong daarvan deel blijven uitmaken. München De Duitse skister Ka tja Seizinger heeft een zware blessure opgelopen bij een val tijdens de training op een gletsjer in Italië. De drievoudig olym pisch kampioene is zes maanden uitgeschakeld. Seizinger heeft bij de buiteling een scheur in de kruis- en binnenband van de linkerknie opgelopen. Daarnaast zijn de binnen- en buitenmeniscus be schadigd en is de kop van het scheenbeen gebroken. Ze hoopt op tijd hersteld te zijn voor de WK in februa ri, maar dat wordt een race tegen de klok. Schiedam De cricketers van Ex- celsior'20 en stadgenoot Hennes DVS moeten komend weekeinde tweemaal aan de bak. Beide Schiedamse hoofdklassers halen zaterdag hun eerder deze maand verregende wedstrijd in. Excelsior'20 ontvangt zaterdag op Thurlede VRA uit Amstelveen en krijgt zondag het Haagse HCC op bezoek. De tegenstanders delen de koppositie, dus de landskampi oen kan de zaak in de top aardig door elkaar husselen. Hermes DVS heeft twee uitwedstrijden op het programma staan. Zaterdag is het Haarlemse Rood Wit gast heer, zondag is Gandhi de oppo nent van de Harga-formatie. Schiedam Een geldpremie van 250 gulden. Die vit te verdienen als in de vierde Jongeneel Hout loop, die dit jaar op zondag 13 sep tember wordt georganiseerd, de records worden verbroken. Bij de mannen staat het huidige record op de 10 kilometer op 29.35 (Gen- nady Panin) en bij de vrouwen op 34.24 (Wilma van Onna). Sportagenda Tips voor deie rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant De sportredactie is telefonisch bereikbaar onder 016-2732700/01041HM3I0. ZATERDAG 27 JUNI CRICKET; 11 00Excelsior'20-VRA,Rood Wit-Hermes DVS. ZONDAG 2» JUNI CRICKET: 11.00 Excelsior'20-HCC, Can- dhi-HermesDVS. HONKBAL: 14.30 Holy-Ducks. 14.00 Schie- dam-Hawks. SOïTRAL: 14.00 Schiedam-Ducks. TENNIS: Finales ROVS, Vlaardingen. Door Arie Bevaart Spijkenisse Zgn droom prof voetballer te worden heeft hij nog altijd niet opgegeven. Uriël Trust full verhuisde vorig seizoen van Spijkenisse naar SC Heerenveen, In het reserveteam van de Friese eredivisionist werd hem de moge lijkheid geboden een contract af te dwingen. Een jaar later heeft hij overschrijving naar zaterdag hoofdklasser Excelsior Maassluis aangevraagd. Missie mislukt der halve bü SC Heerenveen, maar het betaalde voetbal begint- en eindigt voor Trustfull niet in Friesland, „Ik voel me zeker niet mislukt," zegt de 20-jarige Trustfull. „Het is bij Heerenveen gewoon ontzet tend moeilijk om een contract af te dwingen; er worden zoveel goe de spelers uit het buitenland ge haald. Er is maar één speler van het tweede in geslaagd een con tract af te dwingen, dat zegt denk ik genoeg. Je moet bij Heeren veen als jonkie van 19,20 jaar op boksen tegen buitenlandse jon gens van 25,26 jaar met ervaring. Dat valt natuurlijk niet mee." De wereld van Trustfull viel niet in duigen toen hij in Friesland geen contract kreeg aangeboden. „Het is jammer dat het niet gelukt is bij Heerenveenvindt de me- ao-scholier. „Ik heb het er ontzet tend naar m'n zin gehad en heb er ook veel geleerd. Ik ben daarna langdurig in gesprek geweest met wat clubs. Ik heb nog op de wacht lijst van twee Toto Divisie-clubs gestaan, maar nu ik daar mets meer van heb gehoord ga ik me bij Excelsior Maassluis in de picture proberen te spelen." Trustfull kwam via Excelsior-trai ner Eric Gudde, onder wie hij bij Spijkenisse speelde, in contact met de Maassluisse hoofdklasser. „Het heeft volgens mij geen zin om bijvoorbeeld in het tweede van Haarlem te gaan voetballen," spreekt Trustfull. „In de zaterdag hoofdklasse heb je veel eerder een kans om je in de kijker te spe len. Maassluis is een mooie club die meestal in het linkerrijtje ein digt, Nee, ik zie het daar echt wel zitten en ga proberen er iets moois neer te zetten." De Trustfull die komend seizoen de clubkleuren van Excelsior Maassluis verdedigt, is een ande re Trustfull dan de Trustfull die vorig seizoen Spijkenisse verliet. „In het tweede van iïeerenveen speel je tegen de allerhoogste be taalde reseveteams," kijkt hij te rug. „Ik ben het afgelopen seizoen dan ook flink gegroeid. Dat is niet verwonderlijk, want ik trainde bij Heerenveen vier keer meer dan bij Spijkenisse. De wedstrijden zijn ook van een hoger niveau. Nu ik er even aan geroken heb, hoop ik nog steeds op het betaalde voet bal. En het kan ook, want er zijn voorbeelden zat van spelers die uit het amateurvoetbal doorstro- Mandekker De Spijkenisser is in Friesland tot een tactisch sterke mandekker uitgegroeid. „Ik voel me het meest op m'n gemak in het cen trum," besluit Trustfull. „Ik werd ook regelmatig links- of rechts back gezet. Ik speelde gewoon waar de trainer me nodig had. Ik der.': dat het voor eeri voetballer no<; erkeerd is als hij op ver schillende posities goed uit de voeten kan. Je komt dan ook eer der in aanmerking voor een basis plaats omdat je niet vastgebakken Urlë!TrustfullnoglnzijntïjdbljSpJJkenisse.Prlkvoelmezekernietmislukt,"zegthiJ.„HetisbijHee- renveen gewoon ontzettend moeilijk om een contract af te dwingen." Archieffoto Fotoöuteau fox Schiedam Hoewel de leden, do nateurs, adverteerders en sympa thisantanten van voetbalvereni ging Ursus deze week per brief is meegedeeld dat de club per 1 juli 1998 gebruik gaat maken, van de velden van sportpark Kethel, is de verhuizing voorlopig van de baan. De Dienst Sport en Recreatie (DSR) van Schiedam heeft uit on vrede over de gevolgde procedure ODC en Ursus een halt toegeroe pen. Dinsdag 16 juli wordt in het stichtingsbestuur dat sportpark Kethel beheert, officieel over de kwestie gesproken. „Tot die da tum," zegt DSR-directeur Jan van Vugt, „blijft de verhuizing stil staan. Door ODC en Ursus is aan gegeven dat onder hoge tijdsdruk gehandeld moest worden, maar daarbij zijn toch bepaalde normen overschreden, Op 16 juli wordt over de aaak vergaderd door het stichtingsbestuur. Dan zien we wel hoe de vlag er bij hangt" Voetbalvereniging WK, buur man van ODC en 'bondgenoot' in de Beheersstichting Kethel, heeft geschokt en uiterst verbaasd ge reageerd op de verhuizing omdat het bestuur van de tweedeklasser op geen enkele wijze officieel bij de plannen is betrokken. WK is ook falikant tegen de plannen. Vooral omdat het sportcomplex eigenlijk al te klein is voor twee verenigingen. Vandaar ook dat de DSR voornemens is het gebako- veld in Kethel om te turnen tot een wetra-veld, dat geschikt is voor wedstrijden en trainingen. Vlaardingen - VZC heeft Martijn van den Maagden berg beoemd tot hoofdtrainer van de zwemploeg. De 26-jarige oud-zwemmer volgt Ronald van Ombergen op die geen tijd meer kon vrijmaken voor de job. De nieuwe trainer bracht zijn jeugd door bij VZC en keerde na omzwervingen bij Raket en Gouwe een paar jaar geleden als zwemmer terug in Vlaardingen. De laatste twee jaar was hij assistent van Ronald van Ombergen. Het is de bedoeling dat Martijn van den Maagdenberg, die nog steeds aan langebaanzwem- men doet en ook nog in de A-ploeg van VZC kan wor den opgesteld, een nieuwe structuur in de zwem ploeg gaat brengen. Hij is in het bezit van het A-oe- fenmeester zwemdiploma en studeert voor het B-cer tificaat. Bij VZC zal Martijn van den Maagdenberg in het nieuwe seizoen worden geassisteerd door Leon Boer en Tonny van Ettinger. De club is nog op zoek naar een derde assistent Rotterdam Basketballer Michel van Houten gaat weg bij de Groningse topclub RZG/Donar. De uit Maassluis afkomstige speler, die in het verleden ook uitkwam voor de Rotterdamse club Idétrading (toen nog De Schiestreek geheten) vertrekt uit onvrede naar eerstedivisionist Aris in zijn huidige woonplaats Leeuwarden. „Daar hoop ik mijn spelvreugde terug te krijgen," zegt Van Houten, „want die ben ik bij Do- nar kwijtgeraakt" Volgens de forward verliepen de onderhandelingen over een nieuW contract zo stroef en onplezierig dat hij voor een vertrek heef gekozen. In totaal heeft hij drie jaar gespeeld voor Donar, dat in de afgelopen competitie Van Houtens oude club Idétrading uit schakelde in dé play-offs. Schiedam Fietsliefhebbers kunnen komende zon dag met toerclub Schiedam op stap. Op het program ma staai de de zogenoemde Voorwaarden lochl die Ué deelnemers meeneemt naar de Hoekse Waard. De 125 kilometer lang tocht start om 9.30 uur vanaf de wielerbaan in het Schiedamse sportpark Harga. Inschrijven (6 gulden) kan vanaf 9.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7