117 Historisch etmaal voor het Nederlandse tennis li Robin van der Laan wil best ook in Nederland aan de bak Piket noemt fraaie zege 'opsteker', NK schaken maar 'jammer' voor vriend Nikolic 'Derby County zal me niets in de weg leggen. Ze hebben daar veel aan me gehad' Boogerd tweede in Route du Sud Braziliaan voor PSV Machlas langer bij Vitesse Hingis ligt alleen wakker van de wekker Siemerink en Krajicek bij laatste acht van Wimbledon ötterda Honkballers Neptunus naderen de top-vier Rotterdams Dagblad Woensdag 1 juli 1998 Ca stres - Michael Boogerd heeft opnieuw een mooie uitslag op zijn erelijst bijgeschreven. De Hage naar kwam als tweede over de streep m de Franse etappekoers, de Route du Sud Eindwinnaar was de Fransman Armand de las Cuevas, die eerder deze maand al de Dauphiné Libéré veroverde. De Duitse sprinter Erik Zabel won in de Route du Sud de slo tetappe in een massasprint voor Boogerds ploeggenoot Aart Vier houten. Tour de France-winnaar Jan Ullrich eindigde op de vierde plaats in het eindklassement. Of Ullrich al rijp is voor een tweede opeenvolgende Tourzege moet worden afgewacht. De Duitser heeft nog geen enkele overwin ning behaald dit jaar. De Tour be gint over tien dagen in Dublin. Sacha Henrix heeft de vijfde etappe van de Ronde van Rijn land-Palts gewonnen. De Duitser versloeg Andreas Kappes, zijn ploeggenoot bij Gerolsteiner, en de Deen Michael Kj na een rit over 221,4 kilometer van Pirma- sens naar Simmern m de sprint. De Italiaan Piccoli blijft leider van het algemeen klassement. Eindhoven PSV heeft voor ko mend seizoen een tweede Brazili aan aangetrokken. De 18-jarige Jorge Henrique Amaral de Castro heeft een contract voor vijf jaar getekend by de Eindhovense club. De speler met de bijnaam Jorginho is afkomstig van de Bra ziliaanse club Palmeiras uit Sao Paulo. Jorginho is inzetbaar op het mid denveld en in de achterhoede. Vo rig jaar won hij in Egypte met het Braziliaanse team het WK onder zeventien jaar. PSV versterkte zich eerder met Marcos Joaquim dos Santos. Arnhem De Griek Nikos Machlas blijft langer bij Vitesse. Na uitvoerige onderhandelingen op Kreta is de Arnhemse club er toch in geslaagd het huidige con tract met de topscorer van de ere divisie, die bij een groot aantal clubs in de belangstelling stond, open te breken. De verbintenis van de aanvaller loopt nu tot 2001. Zijn huidige contract eindigde in 2000. Machlas maakte het afgelopen seizoen 34 treffers in de competi tie en werd hiermee Europees top scorer. Op 28 augustus neemt hij voor de wedstrijd or., de Super Cup de gouden bal in ontvangst. Machlas maakte op 21 augustus 1996 zijn debuut voor Vitesse en maakte in twee seizoenen in 61 wedstrijden 42 treffers. Daarvoor speelde Machlas bij OFI Kreta. tonden - Martina Hingis heeft op Wimbledon tot nu toe maar één probleem. Ze ligt niet wakker van haar tegenstanders, die ze m vier duels nog geen set gunde, maar van de wekker. De titelverdedig ster moest gisteren om elf uur aantreden voor haar wedstrijd te gen Tamarine Tanasugam uit Thailand en dat vindt de beste tennisster ter wereld eigenlijk geen tijd om te tennissen, maar om lekker te ontbyten. Hingis houdt van uitslapen en dat kan niet als ze om elf uur moet spelen. Desondanks maakte ze een uitgeslapen indruk tegen de Thaise, want die sloeg niet meer dan vijf games bij elkaar. Pete Sampras had tegen de Frans man Sebastien Grosjean aan drie sets genoeg en Goran Ivanisevic versperde Todd Martin de weg naar de kwartfinales (7-6,6-3,3-6 en 7-6). De Belgische Dominique van Roost kwam er gisteren achter dat het Arantxa Sanchez Vicario niet uitmaakt of ze nou moet knokken op gravel of op gras. De Spaanse winnares van Roland Garros raakte de eerste vijf games geen bal behoorlijk en stond al met 5-0 achter voordat ze haar rit me vond. Daarna was er voor Van Roost geen houden meer aan te gen de verliezend Wimbledon fi- naliste van '95 en '96, die zich met een 3-6 6-3 en 6-2 zege bij de laat ste acht vrouwen schaarde. In de kwartfinale treft Sanchez vandaag Martina Hingis. De win naar van die twee treft daarna Ve nus Williams of JanaNovotna. Londen - Jan Siemerink staat voor het eerst in de kwartfinale van een grand slamtoemooi. Op Wimbledon nog wel. Maar een hoogtepunt wilde Jan Sieme rink dat na zijn overwinning op Magnus Larsson niet noemen. Nog met. „Iets is een hoogtepunt als je klaar bent en ho pelijk ben ik nog lang niet klaar." Ook Richard Knyicek bereikte gisteren, door winst op Wayne Ferreira, de kwart finale van Wimbledon. Die ene keer dat hij dat eerder deed, won hij het toernooi direct. Krajicek was ondanks de winst uiterst zorgelijk, want met twee gamme le knieen Wimbledon winnen, dat lykt hem wel erg veel gevraagd. De achtste Wimbledondag werd giste ren een historisch etmaal voor het Ne derlandse tennis. Nooit eerder haalden twee Nederlandse mannen tegelijk de laatste acht van een Grand Slamtoer- nooi, laat staan van het belangrijkste tennistoernooi ter wereld. Vandaag alle bei nog een keer winnen -Krajicek van de volstrekt onbekende Sanguinetti en Siemerink van Ivanisevic- en ze staan vrijdag zelfs tegenover elkaar in de hal ve finale.Toch werd de historische dag geen vrolijke dag. Dat kwam allemaal door die smak die Richard Krajicek maakte toen hij aan het eind van de tweede set bij een 5-3 voorsprong weg gleed bij een forehand volley op schou derhoogte. Hij smakte tegen de grond, voelde een scherpe pijn en greep direct naar zijn verdraaide rechterknie; de knie waaraan hij in 3 996 werd geope reerd. De goede knie dus, en niet de lin ker, die vorige week in Rosmalen zó op- Richard Krajicek krabbelt overeind nadat hij tegen Wayne Ferreira on deruit is gegaan. Foto Kevin La marque/Reutere speelde, dat hij zich terugtrok uit het Brabantse grastoemooi. Aanvankelijk leek het wel mee te vallen, zei hij naderhand. Pas na een paar games voelde hij zijn knie stijf worden. Hij kon de partij alleen maar in drie sets uitmaken (6-3, 6-3, 7-5) omdat het vol gens hem 'een party tussen twee invali den' was. „Want Ferreira kon niet voluit spelen omdat hij last van een buikspier had." Krajicek probeerde de schade nader hand niet te verbloemen. „Wat het is weet ik ook niet, maar er zit een beetje vocht in en ik zal gewoon moeten kijken hoe het voelt als ik wakker word." Dag rust Het mooiste, zo dacht hij hardop verder, zou het zijn als het vandaag zou rege nen, zodat hij een dag rust krijgt. Boven dien kan zijn fysiotherapeut Jan Naakt geboren zich dan wellicht een paar uur van zij-» Rotterdamse praktijk vrij ma ken en aar Londen komen. Gisteren was he* uaar te laat voor. Voor de rest kon Richard Krajicek gisteren slechts zijn knie in het ys zetten en er het beste van hopen. Zulke zorgen had Jan Siemerink niet. De enige reden waarom de Rynsburger de vreugde rond zijn unieke prestatie in 29 grandsiam-optredens wat probeerde te temperen, is dat hij hoopt zijn feest in Londen nog langer te kunnen rekken. Te vroeg juichen kan alleen maar voor een te vroege ontspanning zorgen. Net als zaterdag tegen Björkman speel de Siemerink gisteren tegen Magnus Larsson (4-6,6-3,6-3,6-2) het beste ten nis dat hij ooit op gras speelde. Als Sie- mennks spel wordt geanalyseerd komt daar doorgaans uit dat het terugslaan van de opslag van de tegenstander zijn grote manco is. In Londen sHat hij nu al anderhalve week ijzersterk te retourne ren. „Dat is het pré in mijn spel nu. Ik weet tegenwoordig dat ik tegenstanders ook kan breken en dat geeft ook weer iets minder druk op je eigen service." Omdat dat tegen Björkman en Larsson ook allemaal lukte, was er geen enkele reden waarom het tegen Ivanisevic niet zou kunnen lukken, meende Siemerink. Björkman en Larsson had hij allebei al vier keer eerder ontmoet en nooit had hij van hen kunnen winnen. Goran Iva nisevic ontmoette hij dit jaar al drie keer en alle keren won hy„Ik heb het menta le voordeel dat ik de laatste drie keer van hem heb gewonnen, hij heeft het voordeel dat hij hier al twee keer in de fi nale heeft gestaan," keek Siemerink vooruit. Dat baan twee, bijgenaamd het kerkhof, uit de bus rolde als strijdtoneel voor van daag kwam Siemerink evenmin onge lukkig uit. „Want als je op het centre court moet spelen, is dat toch wennen. En Goran heeft daar aanzienlijk vaker gespeeld dan ik." Het kerkhof heet bo vendien niet voor niets het kerkhof, weet ook Siemerink. Dat heet zo omdat daar nogal wat gevestigde namen ple gen te sneuvelen, oud-kampioenen bij voorbeeld, of voormalige finalisten. Richard Krajicek wist niets van zijn te genstander van vandaag en zijn hoofd stond er niet echt naar om zich daar mee bezig te houden. Eigenlijk wist niemand iets van David Sanguinetti uit Italië. Be halve dan dat hij de nummer 65 van de wereldranglijst is en dat hij de kwartfi nale bereikte via zeges op Van Herck, Squillari, Voltchkov en Clavet Dat hij dus nog niet één keer echt getest werd in Londen. Of dat vandaag wel gebeurt, zal voor een groot deel van de knie van een oud-Wimbledonkampioen afhan gen. Door Hans Reismann Rotterdam „Het gaat er op lij ken," merkte Jeroen Piket giste ren na de achtste ronde van het NK schaken in Rotterdam la chend op. Dat was bescheiden uit gedrukt en dat vond de Leider dorper na enig nadenken eigen lijk ook wel. „Ik ben hier buiten gewoon tevreden mee. Het is een enorme opsteker." Zijn prestatie was er inderdaad een om in te lijs ten, want niemand minder dan Predrag Nikolic kreeg er na een kort doch hevig gevecht flink van langs. Jeroen Piket heeft tot dusver wei nig aan de weg getimmerd, al thans geen spraakmakende resul taten behaald. Hij bleef in de eer ste zeven ronden weliswaar onge slagen, maar de serie van zes re mises, waarmee de viervoudige nationale kampioen de titelstrijd 1998 van start ging, sprak bepaald niet tot de verbeelding, tegen standers als Sokolov, Timman en Van Wely ten spijt. „Maar bijna elke partij," blikte Pi ket terug op zijn reeks halfjes, „heb ik aantoonbaar beter ge staan. Maar steeds zat er net geen winst in, heb ik althans de beslis sende variant niet kunnen vin den. Het is duidelijk dat ik te veel heb laten liggen. Sokolov doet het wat dat betreft veel beter. Het is geen kritiek op hem, maar hij pakt met regelmaat een extra halfje mee." Piket doelde daarmee gisteren op de winstpartij van Ivan Sokolov op Paul van der Sterren. In een volkomen gelijkwaardig eindspel met ieder toren, paard en drie pionnen schoot van der Sterren een ongelooflijke bok, die hem een vol stuk kostte, „Ik had aller lei zinnige zetten voor het uitkie zen, maar de enige onzinnige zet die mogelijk was deed ik," jam merde de verliezer na afloop. Sokolov handhaafde aldus zyn eerste plaats en ongeslagen status met verve, met een voorsprong van maar liefst anderhalve punt op het kwartet Piket, Nikolic, Timman en Van Wely. „Dat gat is normaal gesproken te groot," meent Piket. „Ivan is de man in vorm en het ziet er naar uit dat hij op z'n sloffen gaat winnen. Hij lijkt niet te stoppen. Of het moet door Van Wely zijn." Departij Van Wely-Sokolov staat voor de laatste ronde op vrijdag op het program ma Piket-Nikolic was een Engelse partijwaarin de witspeler 'aardig' kwam te staan en gemakkelijk spel kreeg. „Ik slaagde erin hem strategisch onder druk te zetten. Zowel positioneel als tactisch had wit het beste van het spel" Piket offerde zich naar beslissend voor deel en na de 27e zet zag Nikolic het hopeloze van zyn missie in. Piket was zichtbaar in z'n nopjes. „Vergeet niet dat Predrag vorig jaar ongeslagen kampioen is ge worden en dat hij ook nu nog geen nederlaag had geleden. Jammer is alleen dat ik de kansen van een van mijn beste vrienden heb ver stoord. Maar ja, zo is nu eenmaal het leven van een schaker." John van der Wiel was na de eer ste twee ronden en evenzovele nullen - tegen Sokolov en Tim man - vol zelfbeklag, „Vol zelf haat," dikte hij het gisteren nog wat aan. Maar daarna is het aan zienlijk beter gegaan met de Eu ropese jeugdkampioen van 1979 („Onzekerheden? Mijn onzeker heden zijn reéel. Maar het slaat nog niet om in paranoïde hoor.") Er volgde een serie van vijf half jes, niet direct indrukwekkend, „maar sindsdien is mijn spel wel op echt schaken gaan lyken. Ik moest er gewoon inkomen," aldus Van der Wiel, die de Nederlandse titel in 1984 en 1986 veroverde. 'Echt bly' zei hij desondanks niet te zyn met zijn score. „Van Nikolic had ik moeten winnen en ook tegen Van der Weide heb ik het laten liggen." Gisteren evenwel stond er een heel 'andere' Van der Wiel op in het kantoor van sponsor Broek huis in de Rotterdamse Alexan- derpolder. Misschien wel de 'ech te' Van der Wiel. Wiel kan nog wel beuken, maar hij moet er de stelling voor hebben," zo drukte hij het zelf uit. In een schitteren de aanvalsparty veegde hy de vloer aan met Genna Sosonko, de routinier, die voor het Sieiliaans koos, maar van een kouwe kermis thuiskwam. Het wordt na deze opening 'altijd' leuk als wit lang rccheert en zwart kort, hetgeen ook nu het geval was. Maar terwijl zwart (Sosonko) passief reageerde en geen enkele kans op aanval kreeg, sloeg wit met veel machtsvertoon toe via de koningsvleugel. De ene matcom- binatie na de andere dreigde en na 25 zetjes hield Sosonko het voor gezien. „Hier kan ik trots op zynkraaide John van der Wiel victorie, zijn eerste in dit NK „Ik had de variant voorbereid. Genna kwam met een nieuwtje (15. Pc5), maar ook daarop vond ik het juiste antwoord. Ik geniet er erg van. Het mooie is dat alles bleek te kloppen." Friso Nijboer viel van zijn 'geloof - door tegen Jan Timman af te stap pen van het Konings-Indiseh en te kiezen voor het Grünfeld-In- diseh. Het is hem zwaar opgebro ken, zeker nadat hij door de sub tiel spelende oud-kampioen in de val was gelokt en een toch een voudig lopperoffer op f7 over het hoofd zag. „En dat voor een groot meester," mompelde iemand uit het publiek hoofdschuddend. Loek van Wely bezorgde Dimitri Reinderman zyn vijfde nul en nestelde zich daardoor ook by het viertal naaste 'belagers' van Soko lov. Debutant Sipke Ernst boekte zyn tweede zege - ten koste van Kérel van der Weide - en daar- Zo m-ir. Piket... Wit; Jeroen Piket Zwart; Predrag Nikolic 1. PB Pf6,2. c4 e6,3, Pc3 Lb4,4. Db3 aö, 5.g3b6,G.Lg2Lb7,7.(H)0-O,8.d3Pa6,9. e4Pc5,10. Dc2 Uc3, H.Dxc3d5,12.e5 Pfd7,13. Lg5 f8,14. exffi Pxf6,15, Tadl h6,16. Le3 Pcd7,17. c5 bxc5,18. Lxc5 Te8,19. Tfel Kh8,20. Tel La6,21. Lh3 Db8,22, Lxe6 Pxc5,23. Dxc5 Dxb2,24. Pe5 Txe6,25. PE7+ Kg8,26. Txe6 Kxf?, 27. Txfó en zwart geeft op (1-0). en zo won Van der Wiel Wit: John van der Wiel Zwart: Genna Sosonko 1.e4c5.2.Pf3d6,3,d4cxd4,4 Pxd4Pf6, 5. Pc3 Pc6,6. Lc4 e6,7. Le3 Le7,8. Lb3 0- 0,9. De2 Ld7,10.0-04) Pxd4,11, Lxd4 Da5,12. Thgl Lc6,13. g4 Pd7,14. Kbl Tfe8,15. g5 Pc5,16. Tg3 Lf8,17. Th3 Fxb3,18.axb3Dxgo, 19.f4Da5,20.Tgl g6,21. b4 Dc7,22. Dh5 h6,23. Lf6 Kh7, 24, Dh4 DbS, 25. Tg4 en zwart geeft op (1-0). mee droeg hij er toe bij dat de laat ste dag van juni een opmerkelijke werd: geen enkele partij eindigde in remise. De maandagse rustdag bleek de heren goed gedaan te hebben. Of misschien stond de groep wel op 'scherp' door Oran jes prestatie in Frankrijk, wie zal het zeggen. Door Sander Sonnemans Schiedam Nog een jaar Derby County, een nieuw buitenlands avontuur of wordt het toch een te rugkeer naar Nederland? Robin van de Laan, de Schiedamse voet baller in Engelse dienst, gaat dit seizoen op zoek naar het ant woord. De 29-jarige middenvelder staat aan de vooravond van een nieuwe periode in zijn eamère. Een carrière die hij het liefst met een meerjarige verbintenis bij een Nederlandse eredivisieclub af zou willen sluiten. „Feyenoord zou natuurlijk een mooie club rijn. Sparta ook. Die club heeft er gens toch wel een speciaal plekje in mijn hart." Van der Laan is veranderd. De lange blonde manen, waardoor hij ruim negen jaar geleden bij Port Vale terstond als 'de Viking' door het leven ging, hebben plaats ge maakt voor een behoorlijk uitge dunde 'dakbedekking', de snor is verdwenen en het geblokte li chaam is slanker. Van der Laan is afgetraind. Maar ook de burgehj- ke staat heeft veranderingen on dergaan. 'Lanie' is getrouwd en heeft een zoon het levenslicht la ten aanschouwen. Met zijn Engel se vrouw Alexandra en de bijna vijf maanden oude Jack vierde hij vorige maand vakantie bij zijn ou ders in Schiedam. Volledig her steld van een lastige enkelblessu re keerde hy met zijn gezin maan dag terug naar Engeland. Van der Laans plicht roept: er moet weer worden getraind bij Derby Coun ty- Met gemengde gevoelens is de Schiedammer, die via SW en FC Wageningen in het Engelse voet bal terecht kwam, aan de voorbe reiding op de nieuwe competitie begonnen Zij contract bij 'Derby' Robin van der Laan met zijn vrouw Alexandra en zijn bijna vijf maanden oude zoon Jack. „Gezinnetje hè, daarom moet ik kie zen voor een stukje zekerheid," zegt de voetballer op het terras bij zijn ouders in Schiedam. FotoPeterMoikenboer loopt nog een jaar door, maar de kans bestaat dat hij vroegtijdig mag vertrekken. Van der Laan, het toonbeeld van inzet en karak ter en bekend om zijn keiharde tackles ('In Engeland vinden ze een goede tackle net zo mooi als een doelpunt'), is de laatste die zich daar bij neer zal leggen. Hoe wel hij zij n waarde voor de club al lang en breed heeft bewezen, wil hy nog wel een keertje alles uit dt kast halen om zijn verblijf bij Der by County te verlengen. Van der Laan: „Voordat we met zomerreces gingen, is ons verteld dat waarschijnlijk de halve selec tie te koop zal zijn. De club wil voor Europees voetbal gaan en heeft daarom een flink aantal du re sp -s gehaald. Als er een club met een goed bod op my komt, mag ik weg. Als het dan toch moet, dan maar het liefst in Ne derland, Derby County zal me dan niets in de weg leggen. Ze hebben daar vee! aan me gehad, dat zegt ook de manager. Daarom zullen ze bij een eventueel vertrek geen absurd hoge financiële eisen stel len, Maar kijk, als ik het goed doe bij Derby, zal ik waarschijnlijk wel weer contractverlening krij gen. Maar vermoedelijk is dat dan weer voor één jaar en dat zie ik niet zo zitten. Het liefst bindt ik me voor een jaar of vier, vijf - mis schien nog wel langer, want ik ben nog lang niet op - aan een club, zodat ik ook gelijk een stuk je zekerheid heb. Gezinnetje hè. Hoewel Van der Laan op de En gelse velden ais noeste arbeider, kloppend, vegend en zuigend we kelijks zijn visitekaartje afgeeft, heeft hij de laatste vier seizoenen niet altijd het volste vertrouwen gekregen bij Derby County. „In myn eerste jaar by Derby promo veerden we gelijk naar de Pre mier League, maar het seizoen er op werd ik verhuurd aan Wol verhampton. Daar heb ik toen twee maanden gezeten en aange zien Derby op degradatie afste vende, werd ik weer terugge haald. De manager maakte me ge lijk ook weer aanvoerder en gaf naderhand eerlijk toe, ook in de pers, een fout te hebben gemaakt or me uit te lenen. Ik heb een elangrijke rol in het team omdat Van der Laan In zijn 'jonge ja ren'; met lange haren. Foto Nigel French ik veel praat. Sommige gasten moeten zo nu en dan gewoon op hun sodemieter hebben. In on/e ploeg lopen wel vijf spelers van verschillende nationaliteit die aan dit WK hebben deelgenomen, maai een prater zit er niet tussen. Komend seizoen heeft Derby ge loof ik wel dertien buitenlandse voetballers in dienst. Misschien dat er daardoor straks geen plek meer voor me is. Ik heb in elk ge val geen zin om een seizoen op de bank te gaan zitten. Daar pas ik voor. Dan kom ik net zo lief naar Nederland." Voetbalbeest Robin van der Laan heeft iets met Derby County en Derby County heeft iets met Robin van der Laan. Het voetbalbeest speelt in middels dertien jaar betaald voet bal en doet dat nu pas by zijn vier de vereniging. De Engelse club mag dan in de poging Europees voetbal te bereiken straks mis schien door de komst van dure buitenlanders geen plaats meer hebben voor de Schiedamse stoomwals, toch wil Derby niet he lemaal van hem af „Ze hebben me aangeboden na dit seizoen als trainer aan de slag te gaan, maar daar vind ik het nog veel te vroeg voor. Ik ben pas 29! Voorlopig wil ik nog een jaar of vijf, zes, zeven blijven voetballen. Ik ben topfit en wil nog wel laten zien wat ik al lemaal in myn mars heb. Ik ben in Engeland wel bezig met de cursus voor het trainersdiploma UEFA B en ga daarna door met het A-di- ploma, maar ik heb absoluut nog geen zin om mijn actieve carrière te beëindigen." Dat laatste moet de recente com petitie wel even door zyn hoofd hebben gespeeld. In de wedstrijd tegen Manchester United raakte hy in een duel met Rian Giggs aan zyn rechterenkel zwaar ge blesseerd. „Ik ben zes maanden uit de roulatie geweest," baalt van der Laan er nog zichtbaar van. „De banden waren verrekt en la ter bleek ik ook nog een peesont steking te hebben en tydens de operatie kwam aan het licht dat het kapsel was beschadigd en het enkelbot gekneusd was. Maar nu is alles weer in orde. Ik heb de laatste twee maanden van het sei zoen weer gespeeld en had ook 20 de aanvoerdersband weer terug." Of dat er de nieuwe competitie ook weer van komt is de vraag. Van der Laan moet voorlopig eerst een basisplaats zien af te dwingen. „Ik wil best bijtekenen, maar met om op de bank te gaan zitten. Dan ga ik liever ergens an ders aan de slag en als het aan my ligt in Nederland. Overigens heeft myn zaakwaarnemer Piet de Bu- ter ook de nodige contacten in Ja pan. Misschien zit ik over een jaar wel met stokjes te eten." Rotterdam Het puntentotaal en daardoor de stand op de ranglijst doen nog steeds anders vermoeden, maar theoretisch hebben de honkballers van Tropi- cana Neptunus inmiddels de voor deelname aan de play-offs zo belangrijke vierde plaats bereikt. De overwinning van gisteravond in de derby tegen Retif Sparta/Feyenoord (4-1) en de nederlaag van Fi nish Profiles Exoos bij Minolta Pioniers (9-3) brach ten" het aantai verliespartijen van zowel Expos als Neptunus op elf en dat is gelijk aan het aantal neder lagen dat RCH - de derde gegadigde voor plaats vier - tot dusverre te verwerken heeft gekregen. Neptunus doet dus weer volop mee en werd in zijn opmars amper gehinderd door stadgenoot Sparta/ Feyenoord. Coach Bill Froberg kon het zichzelfs ver oorloven de verdediging te laten leiden door een man die organiek niet eens tot de werpersstaf behoort. Ron Agterberg, nieuw dit seizoen aan de Abraham van Stoikweg is gehaald voor het derde honk. Be kend was dat hij een aardig balletje kan gooien, maar dat hij als starter de heuvel zou beklimmen, dat had niemand bij Neptunus kunnen bevroeden. Froberg en manager Jan Collins waagden de gok om dat Thijs Bakker verstek moest laten gaan vanwege zijn werk en buiten de relieversEiton Koeiman en Er ik Remmerswaal niemand beschikbaar was. Sparta/ Feyenoord stribbelde nauwelijks tegen. Thuisclub Neptunus miste gisteravond Thijs Bak ker, maar Sparta-coach Rob Hendriks moest het zon- cbr Maurice Verdaasdonk, Erwin van den Berg en Shertor. Satumino stellen, terwijl zijn beoogde star ter Orlando Stewart te laat arriveerde en Berry Til- mans een uur na aanvang kwam binnenlopen. Het was een snelle wedstrijd (2.06 uur) met veel vangballen op klappen op de eerste de beste worp van de pitchers. De fantasie-opstelling vap-Sparta/ Feyenoord zal bij RCH, Expos en Pioniers mogelijk wel wat vraagtekens oproepen, maar iedere afwezige had een geldige reden. Bovendien, aan slag mag het ontbreken van Satumi no, Van den Berg en Verdaasdonkdan te merken zijn geweest, het veldspel van de Rotterdammers was pri ma verzorgd. Hoogtepuntjes waren een 'stop' van ge- iegenheids-kortestop Melfried Comenencia op een vinnige tik van Marcel Kruyt in de achtste inning en een co-productie van de 'jonkies' Maikel Benner (18) en Marvin Bley, waarbij Neptunus-hcnkloper John ny Balentina in zyn 300ste hoofdklasse-wedstrijd sneuvelde op het derde honk. SPARTA/F000 000 010=1-5-1 NEPTUNÜS-^...030 001 Ü0x=4-8-1 Werpcij fers Tro picana Nep 1 «mus: Ron Agterberg (9 innings) 4-3-5- 1 RetifSparta/Feyenoord: Leo Voogd (5 1 man) 1*3-5-1, BenvTil- mans (3)0-1-3-0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1