erweg 15, Boosheid over trage aanpak Plantage Vijftiende Hoekse Havendagen groter dan ooit 'Bomen kunnen niet worden verplaatst in hét midden van de zomer' Yliegshow opent expositie Creatief boekhouden 'Van Toof café en tabak' pipF* 'J, *{QQA t ^LjlUabak i Bluesconcert in café Podium Rondleiding in en om Woudhoek Vlooienmarkt Pun f qdifpr i-ilrp» rltcr*ii<2ci<=»9 genda Buiigjjumpen op het i. Brinkplein Rotterdams Dagblad Woensdag 1 juli 1998 m Rare rekensommetjes maken ze daar in het stadhuis van Vlaardin- gen. Ieder jaar schreeuwen ze moord en brand over de miljoenente korten die eraan zitten te komen en amper een jaartje later slaan ze zich vergenoegd op de borst dat ze zoveel geld hebben overgehouden, Dit boekhoudkundig gegoochel is zelfs de accountant, die de ge meentelijkeboekhouding controleert, opgevallen. En dan moet het toch wel ernstig zijn, want accountants zijn over het algemeen ge zagsgetrouwe lieden, die niet snel de alarmklok luiden. Nieuw is het verschijnsel overigens niet. Zo lang ik me kan heugen, produceert de gemeente al jaren begrotingen, die grote tekorten ver tonen. Vier jaar geleden bijvoorbeeld 16 miljoen gulden, die inmid dels als sneeuw voor de zon verdwenen lijkt te zijn. Een extra miljoen voor het Holy Ziekenhuis kon er vorig jaar tenminste moeiteloos vanaf. 'Conservatief ramen' heet deze manier van boekhouden, ofwel in ge woon Nederlands: kunstmatig tekorten creëren. Bevoordelen zijn le gio. De bevolking schrikt zich een hoedje en accepteert gemakkelij ker een belastingverhoging. Organisaties protesteren wat minder fel tegen bezuinigingen. Je houdt wat wisselgeld achter de hand om de volksvertegenwoordigers een populistisch succesje te gunnen. En, niet onbelangrijk: een jaar later maak je mooie sier met het wegge werkte tekort. Nu de accountant over het gegoochel met tekorten 'opmerkingen' heeft gemaakt, kan het nieuwe college van burgemeester en wethou ders er niet meer omheen. Maar het houdt zich vooralsnog van de domme. In de begeleidende brief bij de gemeenterekening 1997 schrijven onze vroede vaderen: 'Het grote verschil tussen prognose en feitelijke resultaten baart ons ïorgen.' Er komt een onderzoek dat. de oorzaken bloot moet leggen. En wan- dan verdwenen de tekorten vanzelf en hoeven we ons hoofd niet meer te pijnigen over allerlei bezuinigingen. Dat noem ik nog eens creatief boekhouden. DICK VAN DER LUGT care werkkleding De derde reclameschildering in het buitenmuseum van het Vlaardings Taalgenotschap is voltooid. Het gaat om de muurreclame van voorheen café Van Toor op de hoek van de Wilhelminahaven en hei Grote Visserijplein. De plek waar schippers en zeelieden hun proviand en dergelijke inkochten. Van de ver koop van laarzen en werkkleding toentertijd is al lang geen sprake meer. Bep en Fred hebben tegen woordig op deze plaats een eetcafé. Har Pekel ing. ontdekte dat er in de loop van honderd jaar vier keer een andere schildering is aangebracht. De contouren ervan liepen door elkaar heen, maar waren nog steeds herkenbaar. De laatste muurreclame is op nieuw aangebracht omdat deze het meest aan het verleden herinnert. Café Het Podium is zaterdag 4 juli het toneel van een echt bluesconcert. Vanaf 22.00 uur maakt Driving Wheel, dat bestaat uit Ronald Welgemoed, William van Veenendaal. Wybe Verhoog en Ton Dijkman, de blues tot wat het oorspronkelijk was, namelijk dans muziek, gebaseerd op de Chicagoblues van artiesten als Howling Wolf en Otis Rush. Driving Wheel is een nieuwe bluesband die de lang vergeten kenmerken van de oude blues uit de jaren 40, 50 en 60 terug brengt. De toegang is gratis. De maand juli staat bij de afdeling Groenvoorziening en Natuur van de gemeente Schiedam m het teken van het groen in de wijk. Onder het motto 'Plantsoe nendienst, tot uw dienst' wordt elke zondag in juli een rondleiding gehouden. De eerste wandeling is aanstaande zondag en voert de deelnemers mee in en om de wijk Woudhoek. Tijdens de rondleiding vertellen de gidsen Chris Meering en Herbert Nik- kels onder meer iets over de aanleg van het groen, de soorten bomen en struiken die zijn aangeplant en het hoe en waarom van het groenonderhoud. Ook zal de natuurwaarde van de groenstroken aan de orde ko men: welke planten groeien er spontaan en welke in heemse dieren zyn er te zien. Er wordt om 11.00 uur gestart bij de snackbar op de kruising van de Van Dalsumlaan, de Scheepvaartweg en het Faassen- piein. De wandeling duurt anderhalfuur en deelna me is gratis. Wie op zoek is naar tweedehands koopjes en het ge snuffel wil combineren met een gezellig zondags uitje, kan 5 juli terecht in de Wethouder Smithal in Maassluis. Dan houdt Altena Organisatie Promotie bv een bruisende neuzel markt, waar voor elke porte monnee de juiste artikelen liggen, belooft de organi sator. De markt wordt zondag gehouden van 10.00 tot 16.30 uur. Om binnen te komen moet eerst wel vier gulden per persoon worden neergelegd. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentinavan der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Bewoners vereniging de Plantage is boos over het oponthoud dat is ontstaan bij de re novatie van het lintpark tussen de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat in Schiedam. Het openbaar groen dat wordt gezien als het oudste stadspark van Nederland moet een nieuw rosarium en een tweede wandelpad krij gen. Maar het is volgens de bewonersvereniging inmiddels alweer een tijd je geleden dat de mede werkers van de gemeente zich hebben laten zien in de Tuinlaan/Lange Nieuwstraat. Ondertus sen is wel het oude rosari um en de bestrating er omheen weggehaald. In het zand tiert het onkruid welig waardoor het ooste lijk deel van het park enigszins een verloederde indruk begint te maken. '4. De werkzaamheden bij het rosarium in het oudste stadsparkje van ons land moeten nog steeds wor den afgemaakt. En dat is de bewonersvereniging de Plantage een doom in het oog. Foto Roei Dijkstra Bewonersvereniging de Plantage heeft bij de gemeente aan de bel getrokken over het feit dat de werkzaamheden in het park met worden afgemaakt. „Opeen infor matieavond in maart deed de ge meente het voorkomen dat het ro sarium en het tweede wandelpad dit jaar worden aangelegd," zegt Plantage voorzitter Bert van Kan. „In de gemeenteraad van maart moest alleen nog even geld wor den gereserveerd. Dat is toen ook gebeurd. Maar vervolgens schijnt de afdeling financieel beheer en inspectie het benodigde geld niet beschikbaar te stellen, of zoiets. En dus kan men niet verder met de werkzaamheden." Het bestuur van de bewonersver eniging is vooral boos over het feit dat de voorbereiding van de werk zaamheden niet goed is geregeld. „De gemeente wist twee jaar gele den al dat deze werkzaamheden er aan zaten te konen en dan is het nóg niet op tijd geregeld. Dat klopt toch niet," zegt Van Kan. „En het is niet de eerste keer dat dit gebeurt. Ook met de speeltuin in bet park is het zo verlopen. De opening die voor de zomer stond gepland is uiteindelijk verscho ven naar november." Bij de gemeente is men verbaasd over de kritiek van de bewoners vereniging. De Plantage moet zelfs beter intern overleggen, zo hint een woordvoerder van de ge meente. „Wij hebben de afspraak staan om nog deze week met ie mand van de bewonersvereniging rozen uit te zoeken voor het rosa rium," :egt projectleider Zuid A. Mol. „Het was inderdaad oor spronkelijk tl? bedoeling om de v- ric7tamheden in mei uit 'e voe ren maar dat lukte niei omdat de verantwoordelijke d'enst te veel werk op zich af komen. Toen bleek dat de planning niet haal baar was, is er contact geweest met de bewonersvereniging. Daar is die afspraak om rozen uit te zoe ken uit voortgekomen." Bomen verplaatst Maar waarom zijn de oude rozen, tegels en klinkers wel wegge haald terw'jl het werk niet afge maakt kou worden. Dat is toch vragen om ontevreden bewoners? „Tja, inderdaad, maar ook dat is in overleg met de bewonersver eniging," zegt Mol. „Er moesten bomen worden verplaatst en dat kan niet midden in de zomer. Bij het verplaatsen is meteen de oude bestrating Weggehaald omdat op de plaats van de bomen en de klinkers het nieuwe rosarium moet worden aangelegd. Als het dan een tijdje blijft liggen, kan het rommelig ogen, maar het is al lemaal gemeld aan de bewoners- vereniging." j. un X UV11XVJL I^XIXllljlW UlUVVikjOlv VlaardingenMet hun besluit om 'geen museum te wijden aan de artsenpraktijk van wijlen dokter Moerman' hoopt het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen een punt te zetten achter deze pijnlijke discussie. De vraag is of dat ook lukt. In oktober vorig jaar stond de ope ning van het Moerman-museum in de agenda's. Burgemeester Stam zou de ceremonie voltrek ken, maar trok zich terug toen hij werd geconfronteerd met he' n 1949 door Moerman geschre boek 'De wedergeboorte van net christendom'. Daarin laat de alter natieve kankertherapeut zich zeer laatdunkend uit over joden. De opening was even later zelfs helemaal van de baan en werd een halfjaar uitgesteld. Een maand la ter besloot de gemeenteraad me teen ook om de straatnaam Dok ter Moermanlaan uit de platte grond te schrappen. De discussie beperkte zich daarna tot de vraag of de gemeente Vlaar dingen wel of niet juridisch ver plicht was om een museum op te richten. Het was duidelijk dat een een deel van de gemeenteraad niets meer voelde voor een Moer man-museum. Geen eerbewijs voor dokter Moerman in Vlaardin gen, riep PvdA-fractievoorzitter A. Attema bij herhaling, 'daarvoor heeft hij te erge dingen gezegd'. De ar.gst dat Hoogstad nog eens een bedevaartsoord 'voor de een of andere duistere groep' zou wor den, voerde de boventoon. Vorige maand bracht burgemees ter Stam opnieuw het Moerman museum ter sprake. Hij vroeg aan de fractievoorzitters mandaat om verder te onderhandelen met de erfgenamen van Moerman en de Stichting Archeologie en Bouw- historie Vlaardingen. De burge meester wilde, na de vakantie, met een kant en klaar voorstel op de proppen komen. Hij liet daar bij doorschemeren dat het voor stel zou inhouden dat er een mu seum komt De spreek- en wacht kamer open voor publiek. Alleen moest er bijvoorbeeld nog worden bekeken op welke manier er aan dacht zou worden besteed aan de antisemitische uitspraken van Moerman. De bel Maar het waren PvdA, CDA en Groenlinks die aan de bel trok ken. De fractievoorzitters van de ze partijen vonden dat de burge meester al een stap te ver was. Niks panelen met daarop uitleg, zjj wilden helemaal geen muse um. Tenzij de gemeente daar juri disch niet onderuit kwam. En daarop hebben burgemeester en wethouders nu dus antwoord gegeven', er is geen juridische grond -lees: er hoeft geen dwangsom van een miljoen of meer te worden betaald- om een Moerman-museum open te stel len. Terwijl de burgemeester op vakantie is -hij mag maandag wel debrief verdedigen in de com missie- hebben de wethouders de knoop doorgehakt. Eindelijk hoopt men van die vervelende discussie af te zjjn. De vraag is of ook dat geval is. De Stichting Archeologie en Bouw- historie Vlaardingen, die op ver zoek van het gemeentebestu'-" drie jaar geleden met vrijwillige. - is begonnen om de vooroorlogse dokterspraktijk in ere te herstel len, zal niet blij zijn. De enige vooroorlogse plattelandsdokters praktijk die zo goed bewaard is gebleven, in een pand waarvan de bouwgeschiedenis zelfs teruggaat tot de twaalfde eeuw, verdient in hun ogen meer dan af en toe eens een lid van de Moermanvereni ging op de thee. De vraag is of de stichting, die zich momenteel be raadt op een reactie, een krachti ge lobby in het gemeentebestuur heeft, dan wel alternatieve plan nen kan bedenken, om de ge meenteraad op andere gedachten te brengen. Woensdag ljull SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Koersbal, 19.30-21.30u. Dc de 4 Molens. Koersbal, 19.00-22.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr\z. 20.15 Symfonieorkesten van het Koninklijk Conservatorium en het Swee- ImckConservatonum. Hal 4. De Rovers SKVR Theaterschool, info/reserveren 4361366. In en om Arboretum Trom pe n burg: Loof Kunst en cultuurdagen. Park op de Wifhetminakade. Diverse tijden. Wilhelrmna Zomers 1998. Donderdag 2 juli SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Gymnastiek, 11.30- 12.3Qu. Dc Oost Olieverfschilderen, 14.00* 16.00u VLAARDINGEN Dc West Klaverjassen. 13.30-16.30u Dcde Bijenkorf. Klaverjassen, 13.45-16.30u en jeu de boules en koersbal, 14.00-16 3Qu. Dc Soenda. Cre3tieve middag, 14.00-16.00u, Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45-13.15u. ROTTERDAM Hlst Museum 'Schlelandshuis' 10.00- 17.00 film- Meer over klompen in Nederland. Blauwe Vis23.00Shake yourBooty in the Hot Tub. De Vlerk 21.00 The Dickies {USA) &Tïie Wemt iGB)/ 22.00-03 00 At Denka's. St Laurenskerk 12.45 Middagpauzeconcert Cabaret Restaurant Schellinks 19 00 Zzep, Hal 4 De Rovers. SKVR-Theaterschool. info/reserveren 4361366. In en om Arbore tum Trompenburgloof. Kunst en cultuurda gen. Maastunnel Tunnelvision. Bioscopen Van do. 25 juni t/m wal julL ROTTERDAM Cinerama Is 'Lost m space'{12)dag. 12.15- 15.15-18.15-21.15 Cin.2: The gingerbread man'(12) dag. 12.30-15.30-18.30-21.30. Cln.3: 'Left luggage' (ai) dag. 12.45-15.45- 18.5-21.45. Clr.4; US.Marshals' (16) dag. 18.15-21.15.dovr.ma.ds.ookl2.15-15.15. CIn.5: 'Picture Perfect' (al) dag.18.45-21.45, do.vr.ma.di.ooki2.45-15.45. Imax Th eaten The!ivingsea,(al)dag.(beh.vr- .23,ma.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vr.za- ,ookl9, ma.ook9,30. 'Everest" (al) dag.(beh- .VT.za.nia.di.) 14-16-19.15, vr.ook 12, vr- .za.l4-l6-18-20,ma.di.metom 19.15. Tita nic' (12) dag.(beh.vr.za.ma.dt.) 20.30, vr.za. 21.15,22.20 co1' IQ Ven.l: 'Die Salzmanner vors Tibet" (al) dag.19.30-21.45. Ven.2: 'L'Ange' (16) do.20. 'Man of the Year" (16) ma.di.19,30. 'Nusrat has left the buitóing.,.but when?' 'Alif 'living together" The selling of innocents' wo.20. 'Boxof moonlight' (16)vraa.2o,19.30. 'Onconnailla chanson' (l6)dag.(beh.wo.) 22. Ven.3: 'Goodbye South, goodoye' (16) dag 19.30. Who thehellis Juliette?' (16) dag 22. Ven4: "Love and death on Longlsland' (16) do- .vr.za.zo. 19.30-21.30. 'Mi ncordo' (16) ma.di.wo. 19.30. Lumlère 1: 'Breakdown' (16) dag.I8.30- 21.30, do.vr.ma.di. ook 13-15.30. turn. 2: 'Grease' (al) dag 13.15-16-18.45-21.30. Lum. 3*. 'Mercury nsmg' (16) dag!8,30- 2115, do.vr ma.di.oQk. 13-15.30. Lum. 4: The big Lebowski' (12) dagl2.45-2l.15. 'A thousand acres' (12) dagl5.45-18.15. Rexane: 'Erotische capriolen' (18) do. Vm zo. doort. voorst 'Sylvia' (18) ma.t/m wo. doorl- .voorst Pathé: 'Lostmspace' (12)dag 11.50-15.30- 18 30-21.20. "Blues Brothers 2000' (a!) dag 11.40-15-18.15-21.10 'Mr.Magoo' (al) dag 13.20-17.40-19.50-22, dO.vr.ma.OOk 11.10-1530. di.al!een 19.50-22. 'Red Cor ner* (16) dag 18.30-21.20, do.vr.ma.ook 11.20-14.20, di.alieen 18.30. 'Deep impact" (12| dag 11-13.35-16.10-1S.5Q-21.30, di.alieen 21,30. Titanic' (12) dag 11S0- 15.30-19.30,di.alieen 19.30. 'JackieBrown' (16) dag 17.50-21, do.vr.ma.ooK 11.10- 14.40, dnalleen 21. Sneak preview; 'Peek-a- bod'(16)di.21.30. Nachtvoorstellfngen:Lum.l; 'Lostmspace' (16) vr.za.00.30. lum.2: 'Jackie Brown' (16) vr.za.00,15. Uim.3: 'Mercuty nsmg" (16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Replacement killers' 16) vrza.00-30. Kindermatinees; Cln.4: 'Rubber" za- zo.wo.12.15-15.15. Cln.5: 'PV/p\ langkous' za.ZQ.wo.12.45-15.45. Lum.".- 'Het magi- schezwaanTza.zo.wo. 13-15.30. Lum.3:'Air Bud'zazawo. 13.30-16, Psthé t 'AirBua'za- .zo.vio.11.20-14.20, "Het magische zwaard' za.zo.wo.ll-13.15-15.30. 'Mouse Hunt" za- -2B.wo.ll.10-15.30. Hoek van Holland In het week einde van 3, 4 en 5 juli worden voor de vijftiende keer de Hoekse Havendagen gehouden. Drie da gen lang is er feest in en rond de Berghaven. Een aantal activitei ten zal groterzjjn dan ooit. Bij het 'feest van wind en water' is geprobeerd om delen van de voor gaande vijftien jaar te combine ren met nieuwe elementen. Ook Rijkswaterstaat zal, in verband n 'et hef 200-jarig bestaan, nog ac tiever aan het feest deelnemen. Deze rijksdienst biedt onder meer een schitterend vuurwerk aan, dat op vrijdag om elf uur 's avonds zal ontbranden. Ook het feit dat het Loodswezen tien jaar geleden zelfstandig werd zal niet onge merkt voorbij gai i. De havenmarkt, de Bak van Hak, de hobbymarkt en tal van demon straties zijn in oude of nieuwe vorm aanwezig. Behalve aan de Berghaven, zullen de fe&trviteiten deze keer ook worden ui'gebreid naar de Koningin Emntaboule- vard. Daar zal onder meer het OBR-vliegerfestival plaatsvin den. Ongeveer honderd vliegers zullen drie dagen lang het lucht ruim kiezen en op zaterdagavond rond elf uur is er het nachtvliege ren. De 'prof-pilots' komen uit Ne derland, Duitsland, Engeland en Frankrijk en daarmee heeft het "Vliegerfestival een internationaal kleurtje gekregen. Luchtgevechten Er staan luchtgevechten op het programma met sanyo's, de een- hjnsvliegers en het is de bedoe ling eikaars vliegers uit de lucht te halen. De laatst overgebleven vlieger is winnaar. Verdf zullen de vliegers in de Bergha: en en op de Waterweg poppen afwerpen die door de mannen van de red dingboot op het droge moeten worden gebracht. Voor de jeugd zijn er snoepdrop- pingen en ei-droppingen. Wie kans ziet een ei op te vangen zon der het te breken, krijgt een atten tie. Poppen en beren kunnen ook mee naar boven en ze krijgen na een behouden landing een echt brevet uitgereikt. Feestelijke start Vrijdagavond gaan de havenda gen feestelijk van start. Vanaf acht uur verzorgt de Sea Sound Band met maar liefst twintig mu zikanten een avondvullend optre den. Bij Restaurant/Grand Pub De Torpedoloods is een concert van de harmonievereniging Rot terdam aan Zee. Om half elf vindt op de NieuweWaterweg een vloot- schouw plaats die ook wordt beke ken door de gasten die een vaar tocht maken aan boord van de rondvaartboot Meryntje Gijzen. Uiteraard staan de Berghaven en de Koningin Emmaboulevard vol met allerlei standjes. Het vuur werk vormt het sluitstuk van de avond. Wie al eerder een tocht met de Merijntje Gijzen wil maken, heeft daartoe gelegenheid op vrijdag om twee uur. Een tocht door Euro poort kost vijftien gulden. Reser- Hoek van HollandIn het week einde van de Hoekse Havenda gen wordt er in het Nederlands Kustverdedigingsmuseum een permanente expositie geopend waarin het bombardement op Poortershaven, 3 februari 1945, centraal staat. Ter gelegenheid van de opening zijn vijfentwintig veteranen en hun partners uitgenodigd om naar het museum aan de Sta tionsweg in Hoek van Holland te komen. Zij zullen 's morgens 4 juli per helikopter arriveren. Het museum blijft die dag voor het publiek gesloten, maar wel er is die dag een vliegshow. On geveer dertig vliegtuigen zullen vanaf 16.00 uur over het Fort vliegen. Het gaat om een Spitfi re, een MIG-straaljager, F15's en Flö's van de Amerikaanse luchtmacht en een B25 bom menwerper. Uniek is dat de 'Cr Lincoln' speciaal uit Engeland komt overvliegen. Dit vliegtuig, dat destijds betrokken was bij het bombardement op Poonersha- ven, is alleen boven Hoek van Holland te zien. De nieuwe expositie is zondag, van 11.00 tot 16.00 uur, voor het eerst voor het publiek geopend. Zondag vliegen.er overigens tussen 12.00 en 17.00 uur ook re gelmatighistorische vliegtui gen over. veren is wenselijk en dat kan bij de Beukers/Toyotabus aan de Berghaven. Ook op zaterdag en zondag wor den er vaartochten gemaakt met de rondvaartboot Tijdens de 40 minuten durende tocht kan men voor vijf gulden de festiviteiten aan de Berghaven vanaf het water bekijken. Ook hiervoor kan men bij de bus reserveren. Op zater dagavond is er bovendien een ro mantische avondvaart die om acht begint en die twee uur duurt (17,50 gulden). Zondagmiddag, wanneer rond vijf uur het feest wordt beëindigd, is er gelegen heid om me' de Merijntje Gijzen naar de,l -haven Kinderdijk te varen kost 42,50 gulden, ma1 .aivoor krijgt men aan booiü soep, een broodje, een war me snack en een kopje koffie Bo vendien worden de deelnemers met een touringcar teruggebracht naar Hoek van Holland. Ook hier voor kan men vanaf vrijdag te recht bij de verkoopstand. Controles Rivierpolitie en douane zullen op zaterdag en zondag controles uit voeren in de Berghaven. Met ver rassingsacties wordt er gezocht naar verboden waren. Met name naar drugs. De hondenbrigade van de politie zal daarbij assisten tie verlenen. De 'Hoekse Baywatch' bestaat wel uit stevige jongens en meiden, maar dan zonder de glamour van de televisieserie. Op zaterdag en zondag zullen ze laten zien wat er in de zomer op het strand alle maal kan gebeuren. Met program ma's als 'fiets 'm erin', 'surfen' en 'van party af hopen ze aan te to nen dat de strandwacht zijn man netje en vrouwtje staat. Uiteraard zyn ook de mannen van de red dingboot aanwezig. Schepen van de havendienst en van Smit Havensleepdiensten verzorgen een mooie watershow op de kop van de Berghaven. Vrij wel alle schepen in de Berghaven kunnen worden bezichtigd en de bemanning geeft graag uitleg over het werk van alle diensten op het water. De Koninklijke Mare chaussee is zowel op het water als aan de wal aanwezig. Creatief Creativiteit staat ook hoog in het vaandel van de Havendagen. Vrij dagmiddag vanaf vier uur is er n hobbymarkt met onder meer igionale kunstenaars. Schilde ren, kleien, figuurzagen, pappen maken, maar ook het maken en laten varen van modelboten, het is er allemaal. Eén van de grote trekpleisters van de laatste jaren, die ook tijdens het Haring- en Bierfeest in Vlaar dingen vorige maand furore maakte, de 'bak van Hak', is weer aanwezig. Vanaf een hoge kraan heeft men een uitstekend uitzicht over Hoek van Holland en de ha vens. Alleen bij het landen be staat de kans op een paar natte voeten. De kinderen kunnen zich amuse ren met de vele attracties en op zaterdag en zondag is er een com plete markt aan de haven. Daar zal ook Greenpeace zich presente ren met een project over zonne- energie. Hock van Holland -^Het Koop centrum De Meerpaal levert dit jaar een aantrekkelijk aan deel aan de Hoekse Havenda gen. Op zondag 5 juli wordt op het Brinkplein een enorme, vijfenvijftig meter hoge in stallatie, opgesteld voor het Bungyjumpen. Het is de grootste vrije sprong in 'ons land op dit gebied, door TNO gekeurd en volgens de organi satoren super-veilig. Tussen 12.00 én 18.00 uur kan elke drie minuten een liefheb ber de vrije ruimte zoeken. Behalve een flinke dosis lef, is daar ook een dikke portemon nee voor nodig, want goed koop is zo'n sprong niet En moet vijfenzeventig gulden per sprong worden neerge teld. Maar daarvoor krijgt men vanaf 55 meter eerst een uniek uitzicht over de omge ving en vervolgens de kans om zich helemaal bevrijd te_ voelen, wanneer menalthans de zenuwen de baas kan blij-- ven. Het bestuur van De Meerpaal, verwacht veel belangstelling van de kant van de springers.- Vandaar dat de deelnemers kaarten in de voorverkoop zijn bij de cafés Huppel le Pub, Chevy Bar, Timeless, Prins Hendrik en bjj de info balie van Albert Hejjn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5