Twaalfeneenhalfduizend cd's en nog meer boeken allemaal voor jezelf... ik word gek Een afscheid in de nacht We want you JA bi Tweehonderd verhalen over een nachtje in de bibliotheek luritjuu! Joepie, nieuwe winkels Wandelen door historisch centrum van Vlaardingen Artoteek toont werk van Piet van Stuivenberg T/ UITZENDBURO/Ar/qf-/*//^ HOEK VAN HOLLAND TEL. 0174 382217 384992 Uil igenda Avondconcert Gerard de Waardt Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 juli 1998 Joepie, er worden weer nieuwe winkels gebouwd in het centrum van Vlaardingen. Woensdagmiddag jensden de wethouder voor woning bouw en zijn collega voor economische zaken gebroederlijk de feest- paal de grond in aan de Fransenstraat, op de plek waar vroeger de bi bliotheek was. Over een jaar kunnen de etaleurs aan de slag, die de begane grond van de op de achtergrond opdoemende Hoogwitte dan al hebben ingericht. Ook daar komen winkels. Net als in de Triangel, het gebouw aan de Fransen straat, dat door de Christelijke Jongeren Vereniging wordt afgestoten omdat die geld nodig heeft na een nieu we bezuinigingsronde van de gemeente. Winkels, winkels, winkels. Het barst in de Vlaardingse binnenstad van de leegstaande winkels. Het doet ook een beetje vreemd aan: aan de ene kant propageert de gemeente zich in te willen zetten om de enorme leegstand in de Hoogstraat te verhelpen, aan de andere kant sturen ze twee wethouders naar het centrum om nieuwe winketruim te te bouwen. Nog meer concurrentie, waar dan grote ontwikkelaars achter zitten. Centraal Beheer bijvoorbeeld, voor die paar winkeltjes in de Fransenstraat. Zeg dan maar dag met je handje tegen een gezel lige Hoogstraat. Trouwens, de gemeente zelf heeft onder de nieuwe bibliotheek ook nog winkelruimte leegstaan, dus het bouwen voor leegstand gaat zonder aanziens des persoons. Maar ja, of je daar nu blij mei* moet zyn, is een andere vraag. Drs. P. heeft ook eens een boekje geschreven dat 'Nieuw' heet Sa mengevat; alles waar je nieuw voorzet, verkoopt. Hetzelfde spul, maar dan volgens een Nieuwe Formule is een veelgebruikte truc in de reclamewereld. Uiteraard voorzien van een Nieuwe Verpakking. Nieuw werkt, al is het maar voor even. Want dat de werking soms kort kan zijn, zie je hier en daar in het Nieuwe Liesveld. Maar dan bouwen we gewoon nog meer Nieuw. Het 'oude', wat een paar jaar geleden nog Nieuw was, verloederd achterlatend. Om dat te verbloemen, heb je wel meer dan twee wethouders nodig. Wat dat betreft heeft Bas Goudriaan het beter bekeken. In 1989 be gon. hij als wethouder met het verzinnen van plannen voor de oude bibliotheek en vorig jaar stopte hy er- inmiddels particulier project ontwikkelaar- mee omdat er op de begane grond geen grandcafé mocht komen van de gemeente {Winkels, winkels, winkels!). Woens dagmiddag kwam Goudriaan, dubbeltjeszoekend, de Fransenstraat inlopen. Precies ter hoogte van de plek waar zijn partijgenoot Kees van der Windt in een heistelling zat te zweten, stepte hy Reisburo Prins binnen. Om zonder woorden te zeggen: bekijk het allemaal maar jongens. Misschien is het zelfs wel een enkele reis geworden. JAN KOZEND AAL vlaardingen Het Service Team VW Vlaardingen start zondag middag 5 juli om 13.30 uur een wandeling door het historisch centrum van Vlaardingen. Aan het einde van de wandeling bestaat de gelegenheid om de to ren van de Grote Kerk op de Markt te beklimmen. Deelname k ost ƒ2,50. de wandeling start op de Markt. Artoteek Schiedam houdt van 5 tot en met 20 juli een ten toonstelling met werken op papier en beelden van de Schiedamse beeldhouwer Piet van Stuivenberg (1901-1938). De aanleiding voor deze tentoonstelling is de schenking van een groot aantel litho's en enkele monotypes van het echtpaar Verweij-de Graaff uit Schiedam. Op expositie zijn ook pas aangekochte werken te zien van onder andere Aafke Bennema, Tabita Blok en Roland Sips. De tentoonstelling is ge opend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur in Pand Paulus, Korte Haven 125. De toe gang is gratis. Advertentie Adv«1«nti» 15' Hoekse Havendagen; een knallend weekend Ais op vrijdag 3 juli a.s. om 16.00 uur het startschot voor de Havenda gen wordt gegeven begint een weekend vol feestelijkheden met onder meer: Vuurwerk op vrijdagavond, de Havenmarkt, vlootschouw, de Bok van Hak, de hobbymarkt een vliegerfestival, spuitdemonstraties en vele enigszins vernieuwende demonstraties OBR vliegerfestival Vrijdag 18.00 -23.30 uur Zaterdag 11.00 -18.00 uur en niet te vergeten het nachtvliegeren zaterdag vanaf23.00uur Zondag 12.00 -17.00 uur Stuntvliegeren in de Berghaven en .op de Waterweg is een onderdeel van de demonstratie van de reddingsbrigade. Er worden poppen afgeworpen die door de reddingsbrigade op het droge worden gebracht. Veer do kinderen o.a. s>nowpdioppmgen, vliegeren met eigen pop ot beer (incl, vliegbrevet) en zelf vliegers maken. Eier-droppings Rijkswaterstaat 200 jaar activiteiten o.a. Op vrijdag een schitterend vuurwerk aangeboden door Rijkswater staat. Expositietent aan de Berghaven De trots van Rijkswaterstaat de ARCA (een voertuig dat bijna 100 m5 olie/watermengsel kan oppompen en meenemen) zal tijdens de vlootschouw gepresenteerd worden. Alle activiteiten van Rijkswaterstaat vinden alleen plaats op vrijdag en zaterdag. Tijdens de Hoekse Havendagen van vrijdag 3 juli t/m zondag 5 juli zal de Brunei Sunergy, het Nederlands zeilschip dat onlangs aan de Whitbreadrace heeft meegevaren, met de bemanning aanwezig zijn. ABN Amro één van de hoofdsponsors maakt dit evenement mogelijk. De Bok van Hak De grote hijskraan van Hak staat op het vertrouwde plaatsje voor het gebouw van het loodswezen. Vnjdag 3 juli kan men om 14.00 uur inschepen voor een 2 uur duren de vaartc cht langs de havens van Rotterdam Europoort. Dit en nog veel meer, bijvoorbeeld Greenpeace (o,a. zonne-energie}, Havenmarkt (zaterdag en zondag) de komst van vele (ook historische) vliegtuigen en een bezoek van de Kanjer karavaan van de Postcode loterij. Mot dank aan onderstaande ad*orteof dor: imm «h 1 Ruim tweehonderd mensen hebben de afgelopen twee maanden een verhaal geschreven over een 'Nacht in de bibliotheek'. Ter gelegenheid van de heropening van de centrale bibliotheek aan de Waalstraat In Vlaardingen werden mensen opgeroe pen om een verhaal of gedicht te schrijven vanuit de volgende situatie: je bent per ongeluk na sluitingstijd in de bibliotheek achtergebleven. Nog voor middernacht hoor je allerlei geluiden die erop wijzen dat je niet alleen in het gebouw bent. Allerlei boekfiguren lijken tot leven te zijn gekomen De jury heeft alle verhalen getezen en voor drie ver schillende leeftijdscategorieën (tot 13 jaar, 13-18 en 18 jaar en ouder) een winnaar aangewezen. nie van Brandwijk (12), Saskia Hofman (15) en Mie- ke van Brandwijk (18 jaar). Gisteravond zijn ze in de Stadsgehoorzaal in het zonnetje gezet. Op deze pagina het winnende verhaal in de leef tijdscategorie 18 jaar en ouder van Mieke van Brandwijk uit Vlaardingen. Onze verslaggever Jan Rozendaal bracht in het echt een nachtje door in de bibliotheek aan de Waalstraat en heeft zijn bevin dingen opgeschreven. Nog een geluk dat Jan Wolkers en z'n Uen niet uit De Walgvogel stappen. Of De Opperheks van Roald Dahl. ik weet me nu al geen raad." Door Jan Rozendaal „Een jongensdroom was het: een nachtje in een cel-winkel door brengen en naar zoveel mogelijk onbekende muziek luisteren. Af gelopen week kwam ie uit: een nacht in de centrale bibliotheek aan de Vlaardingse Waalstraat. Een droom beleven met een bo nus erop: want behalve de keus uit twaalfeneenhalfduizend cd's ook nogeens tienduizenden boe ken voor het grijpen. Even na half negen 's avonds ben ik alleen. Eindelijk. Tot kwart voor zes, zes uur morgenochtend. Als de werkster komt. Waar moet ik beginnen? Welke cd, wat voor boek? Jeugdboeken, had een collega 's middags ge zegd. 'Dat is leuk.' De Kameleon- serie met Hielke en Sietse Klink hamer, dat was vroeger mijn favo riet. Van H. de Roos. Er staan er een stuk of vijftien, inclusief twee exemplaren van Kameleon ahoy!, dc tweede in de serie, de mooiste. Heb ik zeker twintig keer gelezen, totdat de jeugdboeken werden verkocht om geld te sparen voor de langspeelplaten van Deep Pur ple. Muziek, voordat ik ga zitten moet er een cd worden gekozen. De eer ste waar mijn oog op valt is Pater Moeskroen. Wilde Liefde met ti tels als Begraaf me nooit in Erme- lo en de S..S..Stotteraar, een num mer dat toch in 2,14 minuut is af- gelopcn. The Scene dan maar. Én de Kameleon. Herinneringen komen terug aan al die streken die Hielke en Sietse uithaalden met boerenknecht Gerben Zon derland, hun belevenissen met hun 'razendsnelle wastobbe' waarvan het geheim was dat er een automotor in zat. Nooit in ex tremen, maar daarom en door de korte, heldere zinnen van Hotze de Roos ook zo realistisch. Zo be reikbaar. Ik vind het (eerste druk 1951) wéér leuk. Voordal ik het door heb is het an derhalf uur later. The Scene is al iang afgelopen en het wordt tijd voor een volgend boek. Ik voel me als een kind dat wordt losgelaten in een overvolle snoepwinkel. Pak maar, zoveel als je wilt. Ja lekker, maar wat? Spekkies, chocolade, lolly's, zuurtjes... wat? Als in zo'n goedkope televisiekwis waar je een minuut gratis boodschappen in je kar mag gooien, loop ik ver dwaasd langs de stellingen met boeken. Al die boeken. Het is ge woon teveel. Ik pak De dag na morgen van Al lan Folsom, De Thriller van de ja ren '90 staat er op. 'Parijs, maan dag 3 oktober 17.40 uur. Brasserie Stella, rue St. Antoine', daar be gint het boek. Snel l>en ik er in vertrokken. Het is dan zo midder nacht en ik ben hier niet gekomen om één boek helemaal uit ie le zen. Dat kun je thuis ook. Maar wat dan? Ik dwaal verder. Pak boeken op, bekijk ze en leg ze terug. Vaak boeken die ik thuis ook in de kast heb staan. Stom eigenlijk. De Top Tien van meest gelezen boeken dan maar, misschien brengt die uitkomst. Giphart, Elfstedentocht logboek '97, Nelleke Nooitiervliet. opperbevelhebber Couzv. of moet ik me dan vergrijpen aan Frils Bolkestein? Nog een koffie. Maar het stemt somber. En dat ligt niet aan de muziek die ik heb gekozen: lan Duiy and the Blockheads (vraag me in Godsnaam niet waarom). Het is de gedachte dat een jon gensdroom uiteen dreigt te spat ten als niet leuk. Te groot om te bevatten. Nog een geluk dat Jan Wolkers en z'n Lien niet uit De Walgvogel stappen. Of Dribbel. Of De Opperheks van Roald Dahl. Of de spin Sebastiaan, Of wie dan ook. zoals veel inzenders van de schrijfwedstrijd hebben bedacht. Ik weet me nu al geen raad. De studiezaal dan maar. Tijd schriften. Maar ook weer zoveel. Een hele wand vol. Het begint al weer te duizelen. Vrij Nederland. Elsevier, Voetbal International, Panorama, allemaal zo gewoon. SEC (voor samenleving en crimi naliteitspreventie), de Roos (mys tiek, cultuur, wetenschap), Na tuur Techniek, zo ingewikkeld. Vogels, Surf Magazine, Paravisie, interesseert me niet. Trap weer af en terug naar de bieb. Een list. Ik ga voor de strip boeken staan, doe m'n ogen dicht, laat m'n vingers langs de rij rug gen gaan en stop: De Generaal in Zaken van Peter de Smet Bij de cd's doe ik hetzelfde. Om struikel partijen te voorkomen bij de bak met 'Top cd's'. In meerdere op zichten de veilige weg dus. Het wordt around the fur van Defto- nes. Wat te drinken erbij, voeten op tafel, achterover in een lekkere stoel van het personeel. Het is middenin de bibliotheek, maar het had net zo goed thuis kunnen zijn. Als na verloop van tijd m1n ogen dicht dreigen te vallen stap ik maar eens over op de GROOT- LETTERBOEKEN. Reis door mijn kamer, daar blijft m'n oog hangen. J. M. A. Biesheuvel. Het titelverhaal in de bundel is wel een beetje op z'n plaats: 'Ik zou in een vliegtuig kunnen stappen en naar Sjanghai vliegen, ik zou scheep kunnen gaan en naar Port Churchill in de Hudsonbaai va ren, ik zou in een auto kunnen stappen en naar Parijs rijden. Geld heb ik immers genoeg?' Dat schrijft Maarten Biesheuvel. Maar hij blijft in zijn werkkamer te Leiden. Ik zou dit kunnen lezen, dat kun nen luisteren. Boeken en cd's heb ik immers genoeg. Maar... Ik zit een tijdje te wezenlozen en laat me tenslotte door Biesheuvel leiden naar een volgende schrij ver. Misschien is dat de manier om een keuze te maken. "Vladimir Nabokov is mijn grote voorbeeld, iedere dag denk ik aan hem. Een geniale grappenmaker'. 't Wordt Lolita, Nabokovs echte doorbraak. Lolita is z'n vriendin. Een mooie vriendin. Hij is daar trots op, maar die gevoelens ver liezen het van de jaloezie. Stin kend jaloers is hij op de automon teur met pezige goudbruine on derarm, hotelpicolo's of uilskui kens in weelderige auto's, die flirten met Lolita. Mooi boek. Te mooi by het krieken van de dag. Een krantenjongen rijdt met lege tas over het Veer- plein, Een nieuwe dag. Ik druk de lichten in de bibliotheek uit. Ik ben mis selijk. Net als dat kind in de snoepwinkel zal zijn, zonder dat hij nou echt zoveel heeft ge- Een bibliotheek helemaal voor je zelf alleen is gewoon te veel van het goede. Een droom aan digge len." Door Mieke van Brandwijk A Langzaam kijk ik op uit mijn boek. Het is wel stil, denk ik bij mezelf, Dan valt mijn blik op de klok en, tot mijn grote schrik, is het al bijna negen uur. Rustig blijven, kalm aan, er is niets aan de hand, denk ik bij mezelf. Aan paniek hebben we op dit moment niets. Het is ge woon een grap, ze willen me in de maling nemen! Langzaam begin ik door de bibliotheek heen te lopen. Ik doe heel voorzichtig en zachtjes, alsof niemand me mag horen. Dan dringt het pas echt tot me door dat ik alleen ben, snel loop ik naar de telefoon en pak de hoorn op. Zal ik de politie bel len of... nee toch maar niet Eigenlijk is het best wel. spannend en interessant om alleen in de bibliotheek te zyn. En wat kan er nu gebeuren. Het is best wel fijn, want zo kan ik aan mijn scriptie werken. Die moet volgende week al af zijn en ik heb er nog niets aan gedaan. Hoe ga ik dat verklaren? loop ik iangs de rekken met boeken op zoek naar een boek dat ik kan gebruiken voor mijn scriptie. Uiteindelijk vind ik een boek waar ik wel wat mee kan. Het boek is best wel dik en er staan veel plaatjes in, het gaat over geweld waarmee kinderen te maken hebben. Echt een. on derwerp voor mijn scriptie! Ik ga op zoek naai een pen en vat papier om aanteke ningen tc maken. Ik loop acuter de balie en snuffel wat in de laatjes. Ja, gevonden. Beginnen maar. Ik ben al een tijdje bezig, als ik ineens wat herrie hoor. Ik kijk even op, maar zie niets vreemds, ik zal het me wel verbeeld hebben. Ik verdiep me weer in mijn boek totdat ik ineens weer wat gerommel hoor. Verbaasd kijk ik op. En ja hoor. daar hoor ik het gerommel weer opnieuw, maar nu harder. Gelukkig ben ik niet bang uitge vallen, maar nu moet ik toch wel wal moed verzamelen om te gaan kijken waar de herrie vandaan komt Langzaam en zo stil mogelijk, alsof niemand me mag ho ren, sluip ik naar de boekenkast waar het geluid vandaan komt Boeken vallen van de planken en het is onderhand een grote ravage. Een tijd lang weet ik niet wat ik moet doen. Moet ik ingrijpen of toch niet? ,En als ik ingrijp, wat moet ik dan doen. Er is iets onverklaarbaars aan de hand. Met open mond kijk ik naar de boeken die één voor één uit de boekenkast vallen en naar de ravage die achterblijft. Eén boek blijft in de boekenkast staan en ik moet mijn ogen half dichtknijpen om te zien welk boek het is. Het enige dat ik kan lezen is dat het een boek van Thea Beekman is. Opeens valt ook het laatste boek op de grond en langzaam opent het boek zich. Er komt een arm tevoorschijn, een been. een hoofd, een heel lijf! Lang zaam deins ik naar achteren totdat ik zie wie er uit het boek tevoorschijn is geko men. Het is de held uit mijn lievelings boek van Thea Beekman. Het is Christi an, de zoon van de Konega uit ^Kinderen van moeder aarde'. Christian neemt plaats aan de lange tafel die in de bibliotheek staat Een half uur tje geleden zat ik hier ook, maar toen zat ik te zwoegen op mijn scriptie. Nu weet ik niet meer wat er aan de hand is. Christian gebaart dat ik moet gaan zitten. Hij wijst op de stoel die aan de andere kant van de tafel staat Eigenlijk, denk ik bij mezelf, zou ik moeten weigeren om op die stoel te gaan zitten, expres ergens anders gaan zitten. Wie denkt hij wel dat hij is, hij mag dan wel de zoon van de Konega zijn, maar dat wil nog niet zeggen dat hij mij zegt op welke stoel ik moet gaan 2itten. Meneer daar komt zomaar even uit een boek ge stapt terwijl ik hier met mijn scriptie be zig ben en gaat me nog commanderen ook! Toch is er iets in hem dat me naar een stoel toe leidt, de stoel waarvan hij wilde dat ik daar op ging zitten. Zouden het zijn mooie, blauwe ogen zijn die me dwingen, of is het zyn brede kaaklijn, zyn goed ge vormde mond of zijn mooie, blonde haar dat haast van goud lijkt? Ik weet het niet meer, het enige dat ik nu weet is dat dit te gek voor woorden is. Ik zit hier in een dichte bibliotheek met een knappe, jonge zoon van de Konega van Thule, die zo maar uit een boek is gestapt. Opeens word ik uit mijn gedachten opge schrikt door een frisse, heldere mannen stem. Christian begint te praten. Eigen lijk wil ik niet naar hem luisteren, ik wil weg uit deze bizarre situatie, maar ik kan niet. De wuorden dringen zich bij me naar binnen en ik blijf maar zitten en luister. Je weet waarschijnlijk wel wie ik ben, ik ben Christian de zoon van de Konega. Ik ken jou ook, jy bent Mieke en jij bent ie mand die het boek waar ik in voorkom, vaak heeft gelezen. Jij kent nu de proble men die mijn land heeft gekend en nog kent. Ik wil je daarom iets vr.... Opeens klinkt er een hoop herrie en stapt er nog iemand uit hetzelfde boek waar ook Christian daarnet is uitgekomen. Sta tig en sierlijk komt er een vrouwelijk fi guur op ons afgestapt. Het is de Konega zelf. Ik ben niet eens zo heel verbaasd dat zijzelf is gekomen, alsof ik er aan gewend ben dat er zomaar even iemand uit een boek gestept komt De Konega neemt plaats en kijkt naar Christian, die knikt haar vriendelijk toe en de Konega neemt het woord. Christian zal je al wel het een en ander verteld heb ben, dus wil ik maar gelijk tot the point komen. Jy bent een meisje en je weet waarschijnlijk wel dat vrouwen in Thule belangrijke posities innemen. Het land wordt nog steeds bedreigd door andere, met name meer ontwikkelde landen. Wij zoeken iemand die ons daarmee kan hel pen en hebben jouw uitgekozen. Mijn mond valt open, ik naar Thule? Maar, dat kan toch niet? vraag ik aarzelend. Niets is onmogelijk, zegt de mooie en heldere stem van de vrouw die de Konega van Thule is. De Konega en Christian staan op ert lopen terug naar het boek, waar ze ook vandaan kwamen. Christian steekt zijn hand naar me uit. Langzaam loop ik op de twee men sen af. Aarzelend pak ik de hand van Christian. Waar maak ik me eigenlijk druk om, wat moet ik hier nu nog in een wereld vol geweld, techniek, een gat in de ozonlaag en alleen prestaties die tellen. De wereld waai Christian leeft is dan toch veel mooier, vol groen, geen vervuiling en vrouwen die er de luathl hebben. Christian kijkt me lachend aan. Zijn ogen glanzen en lijken te zeggen: kom op meid, wees maar niet bang. Dan begin ik ook te lachen en ook mijn ogen beginnen- te glanzen. En dan step ik samen met Christian en de Konega van Thule het A boek in. 7 Vrijdag 3 Juli VLAARDINGEN Jongerencentrum Europe, Ttenerdisco, 19.30-23.00u. ROTTERDAM Theate r Zuid plein 20.15 Rotterdamse Darts- academie. en voorstellingen van Havo/VWO voorMuzieken Dans. mfo4230Q 11. Oe Vlerk 21.00 3 Mile Pilot. (Trie Black Heart Proces sion) AMmor Forest 1USA). Amazing guitars. noise&pop. Bafoeg21.00Demented Are Go. Plan-C 22.00 Fragment Cabaret Restau rant Schelllng's 19.00 De Tunes Live. Hal 4 De Rovers. SKVR-Theaterschool, tnfa'reser- veren 4361366. Theater 't Kapel letj e 20.30 Eva Bonheur. Dodorama 20.30 Perpetuum (!m)mot>ile. In en om Arboretum Trompen burg Lcof. Kunst en cuituurdagen. Laurens- kerk/markt/blbllotheek 18.00-21.00 Rot terdamse Kunstdagen. MaastunnetTunnelvi- Slon. Park op deWlhelmlrvakade diverse tij den Wilhelm ma's Zomers 1998. Wilhelmlna- pler21.00 Wilhelmina'sZomers 1998. reser veren 010-4138326/4390580 Zaterdag 4 juli VLAARDINGEN Keljiershof (Babberspolder). Open dag: in gebruiknemingvan speeltumtje, ll.OOu.Gro te Kerk. Wandeiconcert, 15.00-17.00u. OBS De Maatjes. Fancy fair, 10.00-15.OOu. Waalstraat feestdag van werkgroep Oe An dere Markt met rommelmarkt en poppenthea ter, 9.00-16. OOu Streekmuseum Jan And er- son. Start tentoonstelling Vleeshal, 14.00- 16.00U HOEK VAN HOLLAND Nederlands Kunstverdedlglngsmuseum. OpeningRAF-Expositie. 11.00-l6.00u. Vlieg- show. 16-OOu. MAASSLUIS Groote Kerk. Turen beklimmen, 18.45u.; bei- aardconcert Gerard de Waardt 19.15- 20.00u. orgelconcert, 20.15u. SCHIEDAM OBS Het Windas. Beroepmanifestatie, lO.OOu. Cafe Het Podium. Biuesconcertvan Driving Wheel, 22.00u. ROTTERDAM Trieste r Zu idplein 20.15 Rotterdamse Dans- academie. en voorsteiimgenvan Havo/VWO voorMuaeken Dans, info 4230011 Hist Mu seum 'Scfiielandshuis'film: 11.00-17.00 Meer over klompen in Nederland. St Droom theater 14.00 Zeegeschiedenis, de Doelen, ha! Grz. 21.00-o5.00 Mega R&B Party. Oe Vlerk22.00 Strictly Techno. Goede Herder kerk 16.00 Lustrumcorcert en Reume. Het Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest viert haar 5ekJStrum,Plan-C 22.00PickuptriePieces. Cabaret Restaurant Schelllng's 19.00 Zzep. Theater 't Kapelletje 20.30 Eva Bon- heutDodorama20.30Perpetuum (im)mobi- le. Hal 419.00 KoningmneverkiezingZomer- camavallnenomArboretumTrompenburg Loof. Kunst en cuituurdagen, Laurenskerk/ markt/bibliotheek 10.00-17.00 Rotter damse Kunstdagen. Maastunnel Tunnetvision-Park opdeWilhelmlnakoda di verse tijden Wilheimiria's Zomers 1998. Var- trek NAI 13-30-16.00 Archrtectuunondnt, Wilhelmlnapler 21.00 Wilhelmtna's Zomers 1998. reserveren 010-4138326/4390580 Bioscopen Vando2t/mwo8jul. ROTTERDAM Cinerama l:Theweddmg5inger' (al)dag. 14- 15.30-19-21.30. Cln.2: The gingerbread man' (12) dag. 16-18.45-21.30. do.vr.ma- .ds.ook 13. Cln,3: 'lost in space" (12) dag. 18.15-21.1?,do-vr.ma.di.ookl2.30-15.15. Cln.4:'U.S.Marshal$' (16)dag. 13.15-21.15. 'Pieture perfect' (al) dag, 16.15-18.45. Cin. 5: 'Left Luggage' (al) dag, 18.45-21.45, dO.vr.ma.di.ook12.45-15.45. I rrax Theater. Trie livingsea'(al) d3g.(beh,w- .za.) 18- 'Amazon' (el) dag, 15-17. do.ook 17, vr.za.ookl9,wo.ookl3.'Everest'(a/)dag.lbe- ft.vr.2a.) 14-16-19.15. vr.23.14-16-18-20. Titanic" (12) dagfbeh.vr.za.) 20.30, vr^a. 21.15, za.20.00k 10. Lantaren: dag.21.30 (16): The Boxer' do. 'Foreign Land' vr. 'Leaving Las Vegas' za. '(I Postmo'zo. 'SrgNight'ma. The Var)'di. 'Anto- ma' wo, Ven.l: 'Die Sstzmanner von Tibet' (al) dag21.45. Ven.2; 'On conn8rt la chanson' (16) dag. 22. Ven.3: dag.21.30 (16) 'Love andothercatastrophes'do. 'Contact'vr. 'Bras sed off 2a. 'Manon' zo. Vertigo' ma. Turks fruit'di. Cold comfort farm' wo. Ven 4: V/ho the heil is Juliette?' (16) dag.22. Lumlére 1: 'Breakdown' (16) dag.18.30- 21.30, do.vr.ma.di. ook 13-15.30. Lum. 2: Temmink' (16) dag 17-19.20-21.45, do.vr- .ma.di.ook 12.30-14.45. lum. 3: 'Mercury nstng (16) dag, 12.45-15.30-18.30-21.15. Lum. 4: 'Grease' (al) dagl3.15-16-18.45- 21.30. Rexaner 'Paspoort naar het pomoparadijs' (18) do. t/m zo. dood. voorst. Talkdirtytome' (18) ma.Vm wo. doori.voorst. Patrio: 'Lost m space' (12) dag. 11.50-15- 18.30-21.20. 'Blues Brothers 2000' (al) dag. 15.30-18,20-21.10,do.vr.ma.di.ook 11.40. 'Mr.Magoo' (al) dag. 11.10- 13.20-15.30- 17.40-19.50-22, di.metom 22. 'Red Corner" (16) dag 18.30-21.20. do.vr.ma.ook 11.20- 14.20. 'Deep impact' (12) dag. 11-13.35- 16.10-18.50-21.30. Titanic' (12) dag 15.20-19.30, do.vr.ma.di.ook 11.30. 'Jackie Brown" (16) dag. 17.50-21, do.vr.ma.ook 11.10-14.40. Sneak preview: 'Soep-Matt- Spek'(16)di.22. N achtvoorsta! linger): Lum.l: 'Armageddon' (16) vr.za.00.15. Lum.2: "Lost in space' (16) vr.za.00.30. Lum.3: 'Mercury nsmg" (16) vr- .za.00.15- Lum.4: 'Replacement killers' 16) vr.za.00.30. KJndermatineos: Cln.2: 'Rubber" za- .zo.wo.13,15. Cln.3: 'De kleine zeemeermin' za.zo.wo. 12.15-14.15-16.15. Cln.5: 'Pippi Langkous' za.zc.vKi.13.45-16.45. Lum.l: 'Het magische zwaard' za.zo.wo. 13-15.30. Lum.2: 'Air8ud' Z3.zo.wo.13.30. Pathé'Air Bud' za.zo.wo. 11.20-14.20. "Het magische zwaard' za.20.wo.ll-13.15-15.30. 'Mouse Hunt'za.zo.wo.11-13.15. 'De kleinezeemeer- min'za.2o.vw>. H.30-13.25. Maassluis Stadsbeiaardier Ge rard de Waardt geeft zaterdag 4 juli op de beiaard van de Groote Kerk in Maassluis een zomer avondconcert. Tussen 19.15 en 20.00 uur laat hij romantische mu ziek uit de negentiende en twin tigste eeuw horen. Een geschikte plaats om naar het carillon te luis teren is op en rond het Schansei land. Wie de beiaardier aan het werk wil zien kdji ue toren beklimmen. Uit veiligheidsoverwegingen is de minimumleeftijd op 8 jaar be paald. Kinderen tussen de 8 en 14 jaar mogen uitsluitend onder be geleiding van een volwassene de toren beklimmen. Deelnemers moeten zich tussen 18.45 en 19.00 uur aan de voet van de toren, achter de Groote Kerk melden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5