11»^ Korenbeurs later open Rotterdams Dagblad Twee keer zo lang de cel in voor overvallen in Vlaardingen Roovers tempert enthousiasme over grootschalig sportcentrum Tafeltennisverenigingen De Korenbeurs en NO AD mogen najaarscompetitie afmaken aan Lange Haven Ee.nvni'epwTpeiï|p^| het St. Voorwaardelijke boete voor palletdief STOP MET GESLEUR, WIJ BEZORGEN AAN DE PEUR! Kattengrit HomeService Tel. 0111-642585 Klontjesgrit 20 kg v.a. 12. IE ss?» Bejaarde klusser sleepte psychologe aan haren over tafel Abonnee Service Achter stuur met slok op Fietsendief aangehouden Flinke schade door krassen kopfln Of bel gratis Rotterdams Dagblad U-2 t Waterweg Vrijdag 10 juli 1998 Door Edwin Comelisse en Sander Sonnnemans Schiedam De start van de werkzaamheden van de Schiedamse vestiging van Jan des Bouvrie loopt vertra ging op, Designmeester Jan des Bouvrie heeft het plan om in september te beginnen met de verbouwing van de Korenbeurs en de biblio theek aan de Lange Haven zodat hij op 1 april 1999 de deuren kan openen- Maar die wens zal geen werkelijkheid worden. De tafeltennisver enigingen De Korenbeurs en NOAD willen namelijk geen onderbroken najaarscompe titie. De najaarscompetitie van de twee tafeltennisverenigingen loopt van september tot en met november. De wens van een ononderbroken competitie laat zich dus niet ver enigen met de plannen van Des Bouvrie om in september te star ten met de verbouwing. De tafel tennisverenigingen krijgen hier bij steun van de gemeente. Het Schiedams bestuur wil de mees ter van de natureltinten graag binnen de gemeentegrenzen ha len, maar realiseert zich tegelij kertijd dat ze de twee clubs niet op straat kan zetten zonder dat er vervangende ruimte is gereali seerd. „Je kan die clubs, met hun veertig jaar historie in de Korenbeurs, niet zomaar op straat kukelen," zegt wethouder A Wiegman, „Het is ook begrijpelijk dat ze het niet op prijs stellen als ze een breuk in hun seizoen hebben. We zijn daar om in het college druk in overleg hoe we dit moeten oplossen. Daar- jbij hebben de belangen van de '.clubs grote prioriteit." Volgens J. Simons, die namens de twee sportclubs onderhandelt met de gemeente, heeft de ge meente inmiddels toegezegd dat de clubs hun najaarscompetitie af mogen maken in de Korenbeurs. Deze toezegging is volgens Si mons gedaan door wethouder Wiegman. Dat betekent dus dat Jan des Bouvrie pas later aan de slag kan met de renovatie en ver bouwing van het monumentale pand. Wat de vertraging betekent voor de plannen van Des Bouvrie is niet duidelijk. De bekende ont werper is in verband met een va kantie niet te bereiken voor com mentaar. Investering De gemeente had in eerste instan tie de Opstandingskerk op de hoek van de Burgemeester Hon- nerfage Gretelaan en de Troel- stralaan in gedachten als nieuw onderkomen voor de tafeltennis clubs. Maar volgens wethouder Wiegman vergt de verbouwing -een investering van 1,1 miljoen gulden. Voor de gemeente reden om deze mogelijkheid even in de parkeerstand te zetten en te zoe ken naar alternatieven. „We heb ben nog gekeken wat de clubs kunnen bijdragen in de verbou- wingskosten, maar hun budget is beperkt en ze hebben dus niet veel geld," zegt Wiegman. „Daar om willen we nu kijken naar alter natieven. Maar de optie van de Opstandingskerk is zeker niet uit beeld." Vanuit de sportclubs is al meerde re keren de vraag gesteld of de ge meente deze problemen niet heeft zien aankomen. Waarom is er pas zo laat actie ondernomen om de sportclubs elders onder dak te brengen? „We zijn er al een tijd mee bezig, maar het duurt ge woon eventjes eer je alle zaken, die komen kijken bij zo'n de ver bouwing van de Opstandings kerk, op een rijtje hebt. Boven dien hebben de sportclubs pas woensdagavond expliciet op tafel gelegd dat ze een probleem heb ben als hun speelseizoen wordt onderbroken." Jos Clazing, voorzitter van De Ko renbeurs, die met een afvaardi ging van zijn club en voordeurde ler NOAD rond de tafel heeft geze ten met de wethouders Wiegman en Hafkamp, verbaast zich over deze uitspraak. „Als wethouder Wiegman zegt dat we woensdag avond ons probleem pas naar vo ren hebben gebracht, draait hij de zaken natuurlijk wel om," zegt hij. „De zaak is al eens eerder aan gekaart, maar wij hebben nooit wat gehoord. Trouwens, twaalf jaar geleden hebben we al gespro ken met de gemeente omdat men van zins was De Korenbeurs een andere bestemming te geven. Al die tijd is er dus kennelijk niet ge dacht aan de tafeitennisclubs die er spelen." Het 1 'Jtii 1 r 1 41 'i- g» - dig vèrbouwing Het.uitl$ L-.j l.\ eihdseptemberiópgèfeyerd^l^^vie^pigib^^j^epr^^ erminder-dB|| sultaaMarij fliriktsfuk^n woont mén I i - 'j v'r Door Marc Floor Rotterdam/Schiedam Het was nog niet eens zozeer om het geld geweest dat de Schiedammer de vrouw aan haar haren over een ta fel had getrokken. Nee, dat zij hem ervan beschuldigde slecht werk te hebben geleverd, dat stak de 74-jarige F. S. pas echt. Want hij mocht dan wat centjes willen bijverdienen naast zijn karige AOW, dat betekende niet dat hij geen beroepseer had. De Rotterdamse psychologe, vol gens eigen zeggen goed voor een inkomen van 12.000 gulden in de maand, had de bejaarde Schie dammer en zijn maat eind 1996 ingehuurd voordenodige klussen in huis. Toen hét na acht weken werk op 10 januari 1997 op afreke nen aankwam, ontstond er echter een meningsverschil over zo'n 300 gulden. Volgens de psycholo ge had S. tijdens zijn werkzaam heden een put flink beschadigd. Daarop besloet ze eigenhandig de drie snippen in te houden. Dat deed S. echter in woede onste ken. Hij trok de vrouw aan haar haren de woonkamer in, gooide haar tegen de muur, en trok haar - nog steeds met het haar in de hand - over een tafel. De vrouw werd uiteindelijk ontzet nadat an deren op haar gegil waren afgeko men. Gisteren moest S. zich voor zijn agressieve reactie voor de politie rechter verantwoorden. Nog altijd toonde de krasse oude man zich verbolgen over de aanmerkingen die zijn opdrachtgeefster' op zijn werk had gehad. „Je mag alles van me zeggen," zei hij met vuur in de ogen, „maar niet dat ik m'n vak niet verstal Dat geld interes seert me nog niet eens zoveel. Ik ben in m'n eer aangetast op een hele vieze manier." Politierechter T.M.C. de Greeve wilde wel eens weten van de Schiedammer wat hij nu, achter af, van zijn actie vond. Waarop S. duidelijk maakte dat hij blij was op de dag des onheils bijtijds bij zinnen te zijn gekomen. „Nu kon ik haar alleen maar aan haar haar trekken. Als ze niet zo ge schreeuwd had, was ik misschien nog verder gegaan." De psychologe had niet alleen een klacht wegens mishandeling in gediend tegen S. Ze wilde ook de nodige kosten door hem vergoed zien. Niet alleen eiste ze 5000 gul den smartegeld voor geestelijk leed en het moeten rondlopen met een kale plek op het hoofd, ook eiste ze 8000 gulden aan inkom stenderving voor de twee weken dat ze haar praktijk had moeten sluiten. Daar bovenop moest nog eens een kleine 1500 gulden op ta fel komen voor drie handgeblazen lampen die in het stfij dgewoel wa ren kapotgevallen. Officier van justitie B. A F. Ger- ding betitelde de mishandeling van de psychologe door S. als van 'meer dan eenvoudige aard'. Hij eiste een geldboete van 750 gul den, of vijftien dagen cel indien die niet zou worden betaald. In de vraag tot schadevergoeding kon de officier zich wel vinden, maar hij vroeg desondanks om een niet-ontvankelijkverklaring. Volgens de wet moet zo'n eis na melijk 'makkelijk aantoonbaar en eenvoudig van aard' zijn en dat was naar de smaak van Gerding hier niet het geval. „Waarmee ik niet wil zeggen dat er daadwerke lijk schade is geleden," nuanceer de de officier. Geiyk De politierechter gaf hem in die visie gelijk en verwees de psycho loge door naar de civiele rechter om te pogen alsnog haar geld te krijgen. Daarop informeerde de verdachte S. of die mogelijkheid ook voor hem was weggelegd, „Kan ik een civiele procedure te gen haar aanspannen wegens het niet volledig uitbetalen van het loon," hoonde hij- Rechter De Greeve honoreerde wel de strafmaatregel die de offi cier had geëist en veroordeelde S. tot 750 guide boete. Die gaf me teen aan hoger beroep te overwe gen. „Ik vind het jammer dat ik ooit aan die klus by die vrouw ben begonnen," vatte hij nog eens zijn standpunt samen. „Dat is het eni ge waar ik spijt van heb!" Den Haag/Vlaardlitgen Het Haagse gerechtshof heeft, an ders dan de rechtbank in Rotter dam, geoordeeld dat een 34-jari: ge man uit Delfzijl wel de dader is van de overval op het postkan toor in winkelcentrum de Loper in Vlaardingen, waarbij op 9 juni vorig jaar 27.000 gulden werd buitgemaakt De Rotterdamse rechtbank had de man alleen veroordeeld voor de overval op een ABN AMRO filiaal aan de Van Hogendorplaan in Vlaardin gen, een week later. De buit be droeg daar 60.000 gulden. Behal ve van de overval op het postkan toor in de Loper had de recht bank de verdachte van nog drie overvallen in Zoetermeer en Delft vrijgesproken. Die drie vrijspraken bleven ook bij het bof overeind. Zowel de officier van justitie als de ontkennende verdachte was tegen het vonnis van de Rotter damse rechtbank in beroep ge gaan. De rechtbank had twee jaar cel opgelegd voor de overval op de ABN AMRO aan de Van Hogendorplaan, Nu de overval op het postkantoor in Holy ook bewezen is verklaard, verdubbel de het hof de celstraf tot vier jaar.' De man uit Delfzijl werd her kend aan dfc hand van video-op names die in het tv-programma Opsporing Verzocht waren uitge zonden. Bij de overval in Delft was een haar van de verdachte aangetroffen en onderzocht op DNA, Ondanks de positieve uit slag, hing de verdachte niet voor deze overval, Door een procedu refout was de DNA-test ongeldig als bewijsmateriaal. De aanklager eiste twee weken geleden zes jaar gevangenis straf. Hij achtte de man verant woordelijk voor alle ten laste ge legde overvallen. Rotterdam/Schiedam De 27-jari- ge Schiedammer S. van E. is giste ren door de Rotterdamse politie rechter veroordeeld tot een voor waardelijke geldboete van 1000 gulden met een proeftijd van een jaar. De man had in oktober en de cember 1996 in totaal 56 pallets gestolen. Hij wilde vervolgens de pallets inleveren tegen een statie geld van 9 gulden per stuk, maar werd voortijds in de kraag gevat. De Schiedammer had in oktober 1996 met een maat twee pallets in Bergambacht in een busje gela den. In december sloeg het duo wederom toe. Van een bedrijfster rein werden 29 pallets ontvreemd en van een bedrijfsterrein in Vlaardingen nog eens 25. Om toe gang te krijgen tot het laatste werd met een kniptang een gat in de omheining gemaakt Van E. was in wanhoop tot de dief stallen overgegaan nadat hij door een weinig voortvarende auto aankoop voor zo'n 15.000 gulden in het rood was komen te staan. „Het was die pallets meenemen of op straat komen te staan," ver klaarde de verdachte gisteren rijn toenmalige situatie aan politie rechter mevrouw T.M. C. de Greeve. Officier van justitie R. A F. Gerding kon zich vinden in de benarde situatie van Van E., die ten tijde van de diefstallen ook gebukt ging onder geestelijke problemen. Hij achtte de ont vreemdingen wel bewezen, maar eiste een lichte straf omdat hij re kening wilde houden met de om standigheden. Daar kwam nog bij dat Van E. al eerder een deel had betaald van de boete van 500 gul den die 2ijn kompaan was opge legd. Bovendien had de Schie dammer hem duidelijk gemaakt momenteel een baan te hebben en daarbij nog een opleiding te vol gen. Gerding eiste een voorwaardelij ke boete van 1500 gulden, met een proeftijd van een jaar. „Ik wil daarmee aan de ene kant laten zien dat dit soort dingen niet kun nen," lichtte de officier toe, „maar aan de andere kant waardering uitspreken voor hetfeit dat Van E. de draad weer heeft opgepakt." Rechter De Greeve kon daar in meegaan en verlaagde zelfs de straf. Met de woorden 'U zit blijk baar weer geheel in het gareel' re duceerde zij de voorwaardelijke geldstraf tot 1000 gulden. Wassenaar Informatie over bezorging van ds krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 10.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Vlaardingen—Twee mannen heb ben in Vlaardingen een boete en een rijverbod gekregen wegens rijden onder invloed. Gisteravond werd rond 23,30 uur in de Emma- straat een 42-jarige Vlaardinger betrapt die met een slokop achter het stuur zat. Hij kreeg een be keuring van zevenhonderd gul den. Later was het in de Seringen- straat wederom raak: een 30-jari- ge Vlaardinger kreeg wegens rij den onder invloed een boete van negenhonderd gulden. Schiedam De Schiedamse poli tie heeft gisteravond op de Rotter- darnsedijk een 46-jarige Rotter dammer aangehouden op verden king van fietsendiefstal. Agenten zagen de man op een sportfiets passeren, terwijl hij aan de hand een moutainbike met zich mee voerde. Ze vertrouwden de zaak niet en spraken de Rotterdammer aan. Die hield vervolgens een war rig verhaal over de herkomst van de fietsen. Bovendien bleek de man een kniptang hij zich te heb ben en vonden de agenten even verderop twee doorgeknipte slo ten. Daarna werd besloten de man aan te houden. Vlaardingen/Maassluis Drie voertuigen liepen gisteren schade op nadat opbekenden in de lak hadden gekrast. In Vlaardingen trof gisterochtend een man zijn auto toegetakeld aan in de Van Beeihovensingel. Door krassen met een scherp voorwerp was flin ke lakschade ontstaan. Ook wa ren deuken in de auto getrapt. In de middag vond de eigenaar van een scooter zijn tweewieler op de Achter het Veerplein bekrast en beschreven met vilstift terug. En in Maassluis constateerde rond 21.00 uur een autobezitter op de Twijnerij dat zijn voertuig fors was bekrast met een scherp voor werp. Vlaardingen De risico's voor een grootschalig sportcentrum in de Broekpolder zijn 'te groot'. En de exploitatie van een dergelijk groots opgezet multifunctioneel sportpark gaan 'de smalle schou ders van de gemeente Vlaardin gen te boven'. Dat schrijft PvdA-raadslid Peter Roovers in de jongste editie van de Achterban, een uitgave van de Vlaardingse PvdA-afdeling. In zijn betoog tempert hjj het en thousiasme dat leeft in de sport wereld en vooral bij de door de ge meente ingehuurde projectleider Ron Steens. „Het gaal erom hoe reëel je bent," zegt Roovers. „En Steens komt niet veel verder dan dat hij vertelt dat hij naar IBM gaat om het denksportcentrum te sponsoren. Maar concrete toezeg gingen zijn er niet. Ook niet van Shell," aldus het PvdA-raadslid, die denkt dat 'de reclameslogan Shell Helpt hier niet van toepas sing zal zijn'. Natuurlijk weet ook Roovers dat een bedrag van zo'n dertig mil joen gulden waarvoor nog dek king nodig is, voor Shell slechts een schamel fooitje is. „Die ma ken miljardenwinsten. Maar dat zyn natuurlijk wel allemaal klei ne potjes bij eikaar." Van de ongeveer 35 miljoen gul den die nodig is om het multi functionele sportcomplex aan de zuidrand van de Broekpolder aan - te leggen heeft de gemeente Vlaardingen zes miljoen klaarlig gen. „De gemeente heeft veel over voor de sport maar kan en mag niet voor het grootste gedeel te van deze investering de porte monnee trekken. De risico's zijn te groot en de exploitatie van een dergelijk groots opgezet multi functioneel sportpark gaan de smalle schouders van de gemeen te Vlaardingen te boven. We moe ten wel met beide benen op de grond blijven staan. Waar ik voor wil waken is dat er te hoge ver wachtingen worden gewekt en als het uiteindelijk niet door kan gaan de gemeente de schuld er van krijgt." Een ander probleem dat Roovers signaleert, is dat de ontwikkelin gen rond een multifunctioneel sportcentrum met landelijke uit straling de oorspronkelijke plan nen opschort. Want het is tenslot te allemaal begonnen met de re novatieplannen voor de Westwijk, waarin langs de Marathonweg in woningen is voorzien. Daarvoor moeten de atletiekvereniging Fortuna en de voetballers van Fortuna en CION verhuizen. In 1996 werd het idee geboren om daarbij het Sheli-sportpark de Vijfsluizen te betrekken. „Hoe langer er wordt gepraat, des te langer duurt het ook voordat de gemeente kan gaan bouwen langs de Marathonweg. Elk jaar dat het langer duurt, mist de gemeente inkomsten en stijgt het aantal in woners niet. Je ziet dat niet terug in de begroting, maar het kost wel geld," aldus Roovers. Inmiddels heeft ook het bestuur van zwem- en recreatiebad De Kulkbij burgemeester en wethou ders aan de bel getrokken. Het be stuur maaktzich ongerust over de eis van de Rotterdamse Ontspan- nings Vereniging Shell (ROVS) om in het nieuwe sportpark over 'dezelfde faciliteiten' te kunnen beschikken als op de Vijfsluizen, waar een 25 meter buitenzwem bad met ligweide is. Dat b en w 'geen concurrerend zwembad' voor De Kulk zulien toestaan, stelt het bestuur niet gerust. „Het bestuur van De Kulk is van mening dat elk zwembad met zon neweide, in welke vorm ook, altijd concurrerend zal zijn. Bovendien worden er door de ROVS lagere tarieven gehanteerd dan bij de Kulk," aldus het bestuur, die 'me de gezien de financiële uitkomst van de resultaten van De Kulk tot op heden' aan de gemeente vraagt daarbij 'dringend' rekening te houden met de verdere uitwer king van de plannen. m nu een proefabonnem DaÉb! Ja, noteer mf) voo*zo*a voordeligproefabonnement Postcode: FlaalsrA Telefoon:'.. Stuur dezebon in eer» envelop zonder-postzegelriaarC Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Servlo» Antwoordnummer 3.879;3OOP VB Rotterdamt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3