12 'Open garages voor stappers' Gedrag Oranje-legioen in Frankrijk grote meevaller Rotterdam wil van Paars II respect voor beleid En geen tarieven invoeren bij Park&Ride, zegt raad 'Belastingschuld' van Shell over 100 miljoen Raad deelt SP-kritiek op banenverlies ENECO niet Ir m *erT lit ml i ti - Diploma telt niet, gehandicapte Domingo (21) blijft werkloos f%#ff Jp| gMPK 4Ü l 3 3 21 *3=** W in m <fm fe Doodgeschoten ora flesje bier Dode Fransman uit Duitsland Fransman neergeschoten Inbrekende broer en zus Woutersen nu ook ridder I RW RRV RZ Rotterdams Dagblad Rotterdam Het tekort aan parkeerruimte in het centrum tij dens de weekeinden, en dan vor~il in de avonduren, heeft tot acties geleid in de politiek. De coalitie van PvdA, VVD, CDA en Groenlinks doet een beroep op het bedrijfsleven om de particuliere parkeergarages open te stellen voor bezoekers van de horecagebieden in Rotterdam. Burgemeester en wethouders worden gevraagd hiertoe voorstel len te ontwikkelen, waardoor het voor de betrokken bedrijven niet lastig en onaantrekkelijk wordt om er aan mee te werken. „Het is zonde dat zo veel garages 's avonds en in het weekend leeg staan," aldus CDA-fractieleider L. Bolsius. Gisteravond is in de gemeente raad ook een motie ingediend om te voorkomen dat automobilisten moeten betalen als ze gebruik ma ken van een park ride-voorzie- ning. PvdA, WD en CDA willen het gebruik hiervan niet ontmoe digen. Ze zijn bang dat als er betaald par keren wordt ingevoerd, de autorij ders niet meer overstappen op openbaar vervoer. De parkeer druk in de binnenstad zou dan weer toenemen en dat is niet de bedoeling van het gemeentebe stuur. Avond Een verlenging van betaald par keren tot negen uur 's avonds be tekent in sommige delen van de stad geen oplossing voor bewo ners die in hun buurt parkeer ruimte zoeken. Het CDA en de PvdA hebben hier vragen over, maar de gemeenteraad praat er volgende week over door. Gisteren liep het al tegen midder nacht en burgemeester Peper vond het na een zware vergader dag mooi geweest. De ingediende moties komen dus ook volgende week donderdag in stemming. Rotterdam De gemeente Rot terdam claimt nog honderd mil joen gulden aan onroerend-goed- belasting van Shell. De oliemaat schappij betwist sinds 1988 de hoogte van de aanslag en betaalt niet het gehele opgelegde bedrag De kwestie is toen al voorgelegd aan de belastingkamer van list gerechtshof in Den Haag. Shell is het niet eens met de grondslag van de gemeentelijke aanslag voor de cnroerend-goed- belasting. Rotterdam en Shell verschillen van mening verschil len over de waai .lebepaling van het Shell-complex in Pemis en de tankopslag in de Europoort. Shell heeft de afgelopen jaren niet de volledige door Rotterdam OGB-aanslag betaald. Voor het deel van het bedrag dat wordt be twist heeft Shell uitstel van beta ling gekregen. „Zoals bij iedereen die een belas tingaanslag aanvecht Wat ons be treft is er ook geen sprake van een belastingschuld. Uiteindelijk moet immers de rechter nog be sluiten of en hoeveel we nog aan Rotterdam moeten betalen," al dus de woordvoerder van Shell. Shell wil niet zeggen of de maat schappij de 100 miljoen wel heeft gereserveerd. De gemeente wil niet op de kwestie reageren. Door Marcel Potters Rotterdam—Nee, de stemming zit er niet bepaald in, zegt de Rotter damse politieman Paul Verhagen. Het verlies tegen Brazilië hakte er flink in, óók bij de Hollandse agenten. Maar, opvallend genoeg, de Fransen hadden de Nederlan ders eveneens graag in de écht fi nale gezien. „Ze hebben een bepaalde sympa thie voor de Orarye-supporters ge kregen," klinkt het vanuit Parijs, waar het gezelschap gisteren arri veerde. Met de thuisreis voor de boeg, is het moment om terug te blikken daar. „Het is ons heel erg meegevallen. De Nederlandse supporters hebben een uitsteken de indruk achtergelaten. Overal waar ze kwamen, was het een groot feest. En ondanks de teleur stelling na Brazilië, bleef het rus tig. Heel het Oranje-vak applaudi- seerde naafloop." Nederlandse politiemensen springen tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Frankrijk hun Franse collega's bij. In de steden waar Oranje speelt, helpen ze bij het begeleiden van het Hollandse legioen. Tot dit groepje functionarissen behoren Bert Daane en Paul Verhagen van bureau Groot-IJsselmonde, die hun jarenlange ervaring deze weken in de strijd werpen. Morgen wacht de laatste klus, als Oranje in Parijs de 'troostfinale' tegen Kroatië speelt. Parijs zal morgen niet opnieuw worden overstroomd door Oranje supporters, zo luidt de verwach ting. Normaal wordt er al dagen voor de wedstrijd zenuwachtig ge ïnformeerd naar kaartjes maar nu, in de aanloop naar Kroatië, blijft het ijzig stil. Verhagen: „Het wordt, denk ik, een wedstrijd voor de sponsors, de genodigden. Het is geen wedstrijd waar je als sup porters bij móet zijn. Meer een verplicht nummer." Terugblikken en vooruitkijken. Naar Euro2i)00 bijvoorbeeld. Ook in Frankrijk is do suggestie van burgemeester Peper - 'bekort het EK tot twee weken - doorgeklon ken. Het is iets wat in de nabije toekomst de nodige discussie zal opleveren, „Feit is dat een land tijdens zo'n toernooi langdurig in de ban is van het voetbal, maar dat dit gaandeweg minder wordt, omdat er landen afvallen. De ervaring in Frankrijk leert dat als je wat da gen ruimte hebt tussen de wed strijden, de supporters niet blij ven, maar tussendoor naar huis gaan. We hebben ontzettend veel dag vluchten gehad. Die supporters heb je dus niet voor langere tijd in je stad. Maak je zo'n toernooi kor ter, dan is het risico wellicht aan wezig dat ze wél zullen blijven." Blokkeren Eén ding staat voor de Nederland se delegatie vast, en dat is dat de kaartverkoop het succes van Eu ro 2000 in belangrijke mate zal be palen. Als je dat goed regelt, is er met het oog op de veiligheid al veel gewonnen. Persoonsgebon den kaartjes kunnen daarin een rol spelen. „In tegenstelling tot Frankrijk hebben we bijvoorbeeld in Rotter dam de mogelijkheid om kaartjes te scannen. Worden er dus plaats bewijzen gestolen, dan kun je die simpel blokkeren. Als je de ver koop goed organiseert, dan voor komt dat irritatie én criminaliteit. Dat allerlei lieden die kaartjes zwart gaan verhandelen. Aan de ander kant: je zult maar zo'n per soonsgebonden kaartje hebben, en je wordt ziek. Kun je 'm nooit aan iemand anders verkopen," Wie denkt dat Verhagen en zijn collega's een soort ingelaste va kantie hadden, heeft het mis. „We hebben heel veel werk gemaakt van het voorkomen van inciden ten, zorgen dat je op de juiste plek aanwezig bent, de Franse colle ga's informeren." Het waren de incidenten met En gelse en Duitse hooligans, plus de zware mishandeling van een Franse politieman, die een smet op dit WK wierpen. „Verder denk ik dat we kunnen terugkijken op een geslaagd toer nooi," besluit Verhagen, „en als je je oor te luister legt bij de suppor ters zelf, zul je dat ook horen. Voor het overgrote deel was het één groot feest." Jammer alleen, luidt de conclusie, dat dit feest voor Ne derland net iets te vroeg was afge lopen.. Vrijdag 10 juli 1998 Domingo Lopez Barranco en Tineke Melis. 'De minister geeft er geen geld voor' N leia van der Hoeven/Rotte rdams Dagbla d sociale werkvoorziening is voort aan alleen bedoeld voor zwaarder gehandicapten. Wie nog wel in aanmerking komt voor een sw-werkplek en wie niet meer, wordt bepaald door een in dicatiecommissie. Domingo moet ook door die her indicatie heen. Tineke Melis: „Maar zelfs als hij voor een plaats in aanmerking komt, staat hij eerst twee tot drie jaar op de wachtlijst. Voor iemand met een beduidend kortere levensver wachting dan de meeste mensen is dat net zoiets als te horen krij gen: kom op je vijftigste nog maar eens terug." De arbeidsconsulente heeft nog meer kritiek op MultiBedrijven. „Wij vissen daar wel vaker achter het net. We hebben de indruk dat de directie zich te veel verschuilt achter de regels. Altijd is het: sor ry, maar zo zijn de voorschriften nu eenmaal. Ben je op die manier een sociale werkplaats? Neem het geval van Domingo. Die heeft er anderhalf jaar gezeten. Ze waren erg tevreden over hem. Zijn werkplek werd aangepast, hij mocht curssussen volgen... Ze hebben echt in hem geïnvesteerd. Rotterdam De SP-fraetie in de Rotterdamse gemeenteraad stelt de door het energiebedrijf ENE CO aangekondigde banenreduc tie voor de komende jaren veel dramatischer voor dan die werke lijk is. ENECO maakte onlangs bekend dat een kostenoperatie als gevolg van een toegenomen marktwerking in de internationa le energiesector in 2001 kan lei den tot een verlies van 900 banen. Maar omdat nog niet zeker is dat het plan ook tot gedwongen ont slagen leidt, vond een raadsmeer- derheid gisteren dat de SP op de zaken vooruit loopt. „U maakt er bij voorbaat een nachtmerrie van," beet PvdA- raadslid P. Aubert de SP-fractie- voorzitter C. yan Heumen toe. „Als uiteindelijk inderdaad blijkt dat het honderden banen kost, dan kunnen we als raad alsnog roepen: 'Dit kan niet'. En dan heb ben we ook nog de vakbeweging die iets kan doen." Maar Van Heumen vindt dat de gemeenteraad zich nu reeds moest laten horen en hij stelde drie moties op, waarin de raad zich bij voorbaat uitsprak tegen al te veel banenverlies bij ENECO. De moties werden alleen ge steund door SP, Stadspartij en OuderenUnie Soplus, hoe zeer Van Heumen ook klaagde over de nieuwe Electriciteitswet - volgens hem een 'lelijk gedrocht' dat er voor zorgt dat binnen tien jaar alle klanten vrij zijn in het kiezen van hun elecixiciteitsleverancier. De SP vreest dat grote bedrijven uit het buitenland uiteindelijk de ge hele sector zullen overnemen, wat dan weer vervelende gevolgen heeft over de kostprijs en werkge legenheid in de regio Rijnmond Wethouder Kombrink had wel enig begrip voor de vrees van Van Heumen.Maar we zullen 't voor lopig met deze wet moeten doen." Overigens is de invloed van de Rotterdamse politiek op het rei len en zeilen van ENECO tamelijk gering. ENECO is immers geen tak van dienst van de gemeente. Wel levert Rotterdam als aandeel houder afgevaardigden in de raad van commissarissen. In die hoe danigheid is het Rotterdamse col lege het steeds eens geweest met deze kostenoperatie van ENECO, die gezien wordt als noodzakelijk om op de internationale markt te overleven. En al zou de gemeente willen in grijpen, zei Kombrink, dan zijn de mogelijkheden zeer beperkt. „We kunnen als gemeente geen op drachten geven aan een lid van de raad van commissarissen. Dat lid heeft alleen het belang van het be drijf te dienen." PvdA-raadslid A Salhi wenste dat de SP nog eens extra voor te hra- den. „De indruk wordt gewekt dat de gemeente over het personeels beleid van ENECO gaat. Maar daar gaan directie en onderne mingsraad van dat bedrijf over." Salhi verweet Van Heumen een agitator te zijn, niet een waardig raadslid. Kombrink deelde mee dat de OR van ENECO vooralsnog het plan van aanpak van de directie steunt. In augustus staat nog een gesprek tussen OR en directie op het programma over de banenre ductie. „Respecteer het werk van die mensen van de OR," zei Kom brink. .Pas daarna zijn wij aan het woord." Rotterdam Voor de voetbalma- nifestatie Euro 2000, voor Sparta en voor de invoering van de Euro pese munt zijn nog geen bedra gen gereserveerd. En ook heeft de Rotterdamse gemeenteraad nog geen geld opzij gezet voor de Cul turele Hoofdstad van Europa in 2001 noch voor de oplossing van de millenniumproblematiek in de computerbestanden. Wil de gemeenteraad daar kredie ten voor vrijmaken, dan gaat dat ten koste van andere uitgaven. Daar is het college van burge meester en wethouders volstrekt helder over in de gisteren gepre senteerde Zomerbrief. De gemeentediensten hoeven er niet op te rekenen dat hun knel punten voor 1999 worden wegge nomen. „Het budgettaire beeld geeft aanleiding tot grote zorg," staat er, want er is sinds de vast stelling van het collegeakkoord in april eerder een verslechtering dan een verbetering opgetreden. Het is hard nodig om intern de teugels aan te halen. De Zomerbrief voorspelt zwaar weer en past dus bij de zomer van 1998, beaamt WD-wethouder Korthuis, die de verantwoorde lijkheid voor de gemeentefinanci- Door Peter de Lange Rotterdam De diploma-uitrei king op het Albeda College had gisteren voor Domingo Lopez Barranco een wrang kantje. Op de economisch- en administratieve opleiding van het Albeda aan de Haastrechtstraat gaat de 2i-jarige Rotterdammer door voor een van de beste leerlingen. In twee jaar tijd heeft hij zich alles eigen gemaakt wat er maar over computers en automatisering te weten valt. Maar hoe fraai zijn di ploma er ook uitziet, de kans dat het hem een arbeidsplaats zal be zorgen is niet groot. Want Domin go is ernstig gehandicapt. Dan ben je niet aantrekkelijk voor werkgevers. Tegenwoordig zelfs niet meer voor de soeiale werk plaats. Domingo lijdt aan een spierziekte in zijn handen en voe ten. Hij zit in een rolstoel. Uitzicht op genezing heeft hij niet. Thuis en op school is hij aangewezen op iemand die hem helpt bij eenvou dige alledaagse dingen als plas sen en handen wassen. Maar hij Iaat zich door al die ongemakken niet uit het veld slaan. „Domingo is een bijzonder geval. Hij is heel erg gemotiveerd. Om te leren én om te werken. Het wil wel iets zeggen, als je het met zo'n handicap zo ver weet te brengen dat je toch je diploma haalt," zegt arbeidsconsulente Tineke Melis. Zij is gespecialiseerd in de bege leiding en arbeidsintegratie van gehandicapten. Tineke Melis bezorgde Domingo een kleine twee jaar geleden een stageplaats bij MultiBedrijven Rotterdam, het bedrijf voor de so ciale werkvoorziening. Domingo werkte er anderhalfjaar op de af deling automatisering en sys teembeheer. Hij had het er goed naar zijn zin en ook bij MultiBedrijven waren ze tevreden. Daarom stelde zijn chef hem een vaste baan in het vooruitzicht. Domingo moest dan wel eerst zijn diploma halen. Fluiten Dat diploma heeft hij nu, maar naar die baan kan hij fluiten. Want het systeembeheer bij Mul tiBedrijven is inmiddels gereor ganiseerd en er zijn geen vacatu res. Daar komt by dat er ondertussen ook een nieuwe Wet Soeiale Werk voorziening van kracht is gewor den. Die bepaalt in grove lijnen dat mensen met een betrekkelijk lichte lichamelijke handicap maar moeten zien dat zij werk vinden bij het reguliere bedrijfsleven. De Van der Tak; erfenis Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozema en heeft overgenomen van CDA- wethouder Van der Tak. Zijn 'er fenis' over 1997 laat een negatief resultaat zien van 14,9 miljoen en voor dit jaar zk L het er niet beter uit: 53 miljoen. Het nieuwe college, inclusief Van der Tak, zag de bui al hangen en nam na de start van de nieuwe raad meteen maatregelen, die in tussen al 47,6 miljoen hebben op geleverd. Daarmee wordt de grootsteellende opgevangen. Met enkele gemeentediensten duurt het overleg nog voort. Bijstand Bij de Belastingdienst, SoZaWe en de Roteb deden zich majeure budgetoverschrijdingen voor. Aan bijzondere bijstand is 16,5 miljoen gulden meer uitgegeven dan begroot was. En net ais bij an dere sociale diensten zijn er hoge kosten door nieuwe wetgeving, reorganisatie en uitvoering van het armoedebeleid: totaal 19,6 miljoen. De Roteb gaf 23,2 miljoen extra uit aan uitzendkrachten, noodza kelijk vanwege het stijgende ziek teverzuim. Maar ook bij andere onderdelen van de gemeentelijke organisatie is de controle onvol doende, concludeert het college van b en w. Er is te weinig inzicht in de bedrijfsvoering. Meevallers worden soms ingezet zonder be stuurlijkegoedkeuring. Het systeem van planning con trol heeft te weinig vruchten afge worpen en de doelmatigheid moet beter. In eerste instantie kan dat 13 miljoen opleveren. Het Haven bedrijf en het Ontwikkelingsbe drijf zullen beide een extra af dracht doen van elk 5 miljoen gul den aan de algemene reserve, het belangrijkste spaarpotje van de CoolsingeL Enkele subsidies worden geleide lijk verminderd met 5 miljoen gulden en de service aan de Stadsregio Rotterdam zal straks niet gratis meer zijn, maar vanaf 1999 worden doorberekend en dat levert ook weer 2 miljoen op. En dan zijn er nog beschikbare mid delen bij zuinige instellingen. Het Luxor Theater kan 55.000 gulden bijdragen, het maritiem museum Prins Hendrik 30.000. En dankzij een verlaging van de BTW op con certbezoek kan De Doelen ook 25.000 gulden vrijmaken, by ove rigens gelijkblijvende entreeprij zen. Schavend en schrapend weet het college de eindjes wel weer aan el kaar te knopen. De maatregelen zyn nodig om een ombuiging van 100 mihoen gulden voor nieuw be leid mogelijk te maken, zonder dat het een gat in de gemeentebe groting slaat Het gemeentebestuur heeft in het programakkoord tien prioriteiten genoemd, volgens PvdA-wethou- der Simons de 'hoekvlaggen' van het Rotterdamse beleid {veilig heid, jeugdbeleid, armoedebe strijding enzovoorts) en daar wil het coilege vooralsnog niet aan tornen. Rijksbeleid Maar Simons vraagt zich in ge- moede af ">f dat lukt. Wethouder Korthuis en hij voorzien voor Rot terdam een lagere uitkering uit het Gemeentefonds en dat is dan een gevolg van rijksbeleid. Het re- geerakoord moet daar meer dui delijkheid over geven. En dan wordt ie gewipt. Dan ben je niet sociaal bezig. En ook niet erg commercieel, trouwens." Op de bewuste afdeling bij Multi Bedrijven wordt erkend dat Do mingo een goede kracht was én 'een heel sympathieke jongen'. Binnen zijn beperkingen functio neerde hij goed. Dat Domingo op zijn best op een lange wachtlijst terecht zal komen, vindt hoofd staf Zakelijke Dienstverlening Hanna van der Hoeven, ook 'bezo pen'. „De wachttijden zijn vrese lijk, maar daar kunnen wij ook niets aan doen." Domingo zelf baalt er flink van dat hij, ondanks het behalen van zyn diploma, niet terug kan naar zijn oude plek. „Nee, over die af spraak stond niets op papier," zegt hij spijtig. Hij wil wel graag snel aan de slag, desnoods bij een andere werkge ver. Niet eens uit financiële nood zaak, want hij heeft een AAW-uit- kering en daar kan hij van rond komen. Maar hij wil gewoon wer ken. Zich nuttig maken. „Dit is een vak waar je moet bij blijven," verklaart hij. „Ais je er twee maanden uit bent, heb je al een kennisachterstand. Dat kan je je niet veroorloven." Sinds de invoering van de nieuwe wet dreigt een onbekend aantal gehandicapte Rotterdammers net als Domingo de kans op een baan in de sociale werkvoorziening te verspelen. MultiBedrijven erkent dit probleem, maar kan de om vang ervan nog niet aangeven. Aanvankelijk viel tweederde van de wachtlijst - waarop ruim 600 mensen stonden - buiten de boot. In overleg met het ministerie van Sociale Zaken werden toen de cri teria gewijzigd. „De eerste her-indicaties verlie pen heel slecht. Sinds de wijzi ging lijkt het mee te vallen," deelt Liesbeth Janssens van de afde ling Werving en Selectie bij Multi Bedrijven mee. Maar hoeveel mensen er nog voor werk bij de sociale werkplaats in aanmerking zullen komen, daarover is nog niets met zekerheid te zeggen. Op de vraag of mensen als Domin go wel zo gemakkelijk een baan in het bedrijfsleven zullen vinden als de wetgever wil doen geloven, blijft mevrouw Janssens het ant- woórd schuldig. „Domingo is een schrijnend geval, maar dat geldt voor de andere zeshonderd men sen op de wachtlijst ook. Wij zijn gebonden aan limieten. We mo gen nu eenmaal niet even zeshon derd mensen extra aannemen. Daar geeft de minister geen geld voor." Simons betwijfelt of de voortzet ting van het Grote-stedenbeleid wel voldoende soelaas biedt. „Van de gemeenteraad zal ik ongetwij feld het verzoek krijgen om het armoedebeleid te intensiveren. Maar daar is geen ruimte voor. Want met extra rijksgelden zullen we hooguit het bestaande beleid kunnen voortzetten," gaf Simons gisteren als voorbeeld. Extra geld van het rijk betekent nu eenmaal niet automatisch dat de gemeente uit eigen middelen ook meer geld kan vrijmaken. Als het nieuwe kabinet geen absolute prioriteit geeft aan het Grote-ste denbeleid, vragen b en w van Rot terdam zich zelfs af of er geen ht-i - bezinning op het beleid nodig is. „Het is de vraag of onze hoekvlag gen dan kunnen blijven staan," klinkt het in de beeldspraak van Simons. Zelfredzaamheid Geld moet er zyn voordal het wordt uitgegeven. In de Rotter damse traditie is dat altijd het RotterdamIn Rotterdam is don derdag aan de officier van justitie een 26-jarige verdachte voorge leid, die heeft bekend op 19 juni betrokken te zijn geweest bij een dodelijke schietpartij in Rotter dam-West. Het incident ontstond op de hoek Mathenesserdsjk- Zoutziederstraat, nadat het 29-ja- rige slachtoffer een flesje bier uit een krat had gebakt waaraan hy niet had meebetaald. De man was eerder aangehouden met twee andere Rotterdammers. Deze twee mannen, 23 en 24 jaar oud, hebben toegegeven op het slachtoffer te hebben geschoten. Zowel slachtoffer als verdachten behoorden tot een grotere groep die geregeld rondhing op de plaats van het ongeval. Rotterdam De politic heeft de identiteit vastgesteld van een man die maandagochtend leven loos is aangetroffen in een Duitse auto aan de Coolhaven in Rotter dam-West. Sectie heeft uitgewe zen dat het een 37-jarige Frans man betreft, die is overleden aan teveel drugs. Volgens de politie woonde hij in Duitsland. Rotterdam Een 23-jarige Frans man is vannacht in zijn auto door kogels ernstig gewond geraakt. Hij is in zeer kritieke toestand in het Dijkzigtziekenhuis opgeno men. Surveillerende politiemensen za gen rond kwart voor vier een auto slingerend rijden over de Ie Mid dellandstraat. De auto stopte naast de politiewagen op de hoek van de le Middelland .aat en de Henegouwerlaan en eer ont dane bestuurder vn>.^ de weg naar het ziekenhuis. Zijn passa gier bleek een schotwond te heb ben. De bestuurder zei dat zij op de rijksweg waren beschoten. De twee kwamen in Rotterdam drugs kopen. Rotterdam Een man en een vrouw (broer en zus) uit Rotter dam, 28 en 31 jaar, zijn vannacht opgepakt in verband met een in braak in een woning aan de Mau- ritsweg. Getipte politiemensen zagen het stel daar wegrennen. Het tweetal is meegenomen naar het bureau. Eerder in de nacht is op de Sdiie- damsesingel een 32-jarige Rotter dammer op heterdaad betrapt toen Hij probeerde in te breken in een kinderdagverblijf. Hij had drugs bij zich. Rotterdam L. Woutersen (62) is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemees ter mr. J.A. de Boe van Ouder kerk heeft hem de bijbehorende versierselen opgespeld tijdens de commandowisseling van het Mili tary Traffic Management Com mand in Capelle aan den Ussel. Hij kreeg zijn onderscheiding on der meer vanwege zijn inzet als hoofdbestuurslid en algemeen se cretaris van de National Defense Transportation Assosiation Bene lux. principe geweest. Je kunt geen uitgaven doen als er geen inkom sten zyn. De gisteren gepresen teerde Zomerbrief stelt ook nu het uitgangspunt van financiële zelfredzaamheid centraal. De coa litie van PvdA, WD, CDA en Groenlinks wil zolang dat kan de burgers en het bedrijfsleven ont zien, maar hoelang dat mogelijk is hangt onder meer af van de in houd van het regeerakkoord. Si mons is druk aan het lobbyen voor een positief resultaat. De effecten van het regeerak koord voor Rotterdam kunnen pas worden doorberekend als het er is. Dat duurt nog even. Wethou der Korthuis voorziet dat de be groting 1999 hierdoor later klaar zal zijn dan normaal, dus z^ker niet voor novemu.:. Simons laat er geen misverstand over bestaan dat de gemeente Rotterdam een sobere periode moet ingaan. Prof. Van der Zwan zal optreden als supervisor om de doelmatigheid bij de lokale over heid zodanig te verbeteren, dat het bestuur beter greep krijgt op de resultaten en bedrijfsvoering van de diensten. Het gemeentebe stuur wil beter kunnen aan- en bijsturen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4