Op zoek naar identiteit van Vlaardingen Filmster Van der Lippe 'zou er best willen wonen' 'DrieLanen Is de toekomst van de ouderenzorg' [llgenda Een jubileum en de dood Thalita bij Vlootdagen Expositie cursisten Boekenmarkt Rondleiding voorbeeldtuinen Leesprogramma kinderen nfr— Rotterdams Dagblad Vrijdag 10 juli 1998 Schiedam telde net twee bewonersverenigingen, toen ik op 18-jarige leeftijd bij de Schiedamsche Courant ging werken. Korte tijd later volgde de oprichting van meer bewonersverenigingen en het waren actieve wijkorganisaties die opkwamen voor de belangen van de be woners, op een frissere wijze dan de politiek dat deed. Dat is nog steeds zo. Ik zit nu 25 jaar in de journalistiek en ben me er goed van bewust hoe mijn 'wereldbeeld' is ingekleurd door actiecomités, kraakgroepen, jonge-hondenverzet en bovenal bewonersverenigin- gen, ook al hebben ze zich niet in elke wijkontwxkkeld tot democrati sche lobby-en inspraakorganen. De bewonersvereniging Schiedam-Zuid was de eerste, opgericht in 1972. Een van mijn eerste klussen was het optekenen van protesten van Gorzenaren tegen de slechte televisieontvangst. Jaren later ging ik zelf in die wijk wonen en kreeg ik op een andere manier met de vereniging te maken: ik zat een tijdje in het bestuur. En daarna ben ik er altijd aan blijven 'hangen'. Het is bemoedigend om mee te ma ken hoe mensen met hun wijk en buurt verbonden zijn en er heel veel vrije tijd voor overhebben. Bewonersverenigingen verdienen ie ders sympathie. Onlangs vierde Schiedam-West het 25-jarig bestaan en behalve de gestaalde kaders zag je ook veel nieuwe act'evelingen in De Erker. De politiek moet hartstikke blij zijn met zulke mensen en er meer energie in steken om ze te ondersteunen. Een kwart eeuw journalistiek: het is tegelijk een kwart eeuw erva ring met wijkbewoners die met hart en ziel voor hun woonomgeving opkomen, ik heb grote bewondering voor mensen die dat lang vol houden en één ervan was Joop Keenunk, bewoner van de Usselmon- desestraaten mede-oprichter van Schiedams eerste bewonersvereni ging. Op het prikbord in de Leliestraat 10 hangt het bericht van zijn overlijden. De naam Keemink ken ik al veel langer, want hij was bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij een collega van mijn opa en mijn vader. Grappig hoe je later zelf met zo'n oude rot te maken krijgt. Keemink was een trouw bezoeker van wijkvergaderingen, nauw betrokken bij de volkshuisvesting. In zijn laatste jaren was hij actief om op de Maasboulevard een kinderboerderij gerealiseerd te krijgen, een moeizaam proces met veel tegenslagen, en het is mede zijn verdienste dat de door de bureaucratie murw gebeukte vrijwilli gers er niet de brui aan gaven. Vandaag zou mijn vader jarig geweest zijn. Joop Keemink kwam in juni 1997 condoleren. Nu moet Schiedam van hem afscheid nemen. Zijn maatschappelijke erfenis is dat we dat kunnen doen met gevoe lens van vertedering en waardering en met een besef dat je het mooist oud wordt als je dienstbaar blijft aan de samenleving. Dat re lativeert de betekenis van een jubileum. KOR KEGEL Vlaardingen De Vlaardingse Showbrassband Thalita treedt zon dag op tijdens de Nationale "Vlootdagen in Den Hel der. Dit evenement wordt tussen 18.00 en 19.00 uur afgesloten met een Taptoe, waaraan de Nederlands Marinierskapel en amateurorkesten uit het hele land deelnemen, Thalita heeft in het verleden al aan on noemelijk veel taptoes meegedaan, maar treedt nu pas voor de eerste keer in Den Helder op. De leden van Thalita oefenen hun muzikale en choreografi sche vaardigheden iedere dinsdag tussen 19.30 en 20.00 uur aan de Surinamesingel 101. Geïnteresseer den kunnen zich op dit adres aanmelden of even bel len met secretaris Bram Sterrenburg (5918244). Galerie De Duig opent zaterdag om 14.00 uur de ex positie 'Presentatie 98'. De expositie toont een over zicht van werken, die het afgelopen seizoen door de leerlingen zijn gemaakt.Erzijn aquarellen, kleurpot loodtekeningen en olieverfschilderijen te zien. De lessen, die gegeven worden doordeVlaardingse kun stenaars Aad Hofman, en Dik Kats kenmerken zich door het leren tekenen van de natuur. De expositie is tot en met 29 augustus elke zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur te bezichtigen aan de Landstraat 29. In de Oosterkerk aan de Schiedamseweg vindt zater dag de laatste boekenmarkt van het seizoen plaats. Er is de afgelopen weken weer een groot aantal nieu we boeken aangeboden. Twee ondeiwerpen zijn er tijdens deze boekenmarkt extra uitgelicht. Ten eer ste is er veel ruimte vrijgemaakt voor kinderboeken en tweede kunnen liefhebbers de herdruk van het boekje '50 jaar Oosterkerk' kopen. Dit boekje ver scheen voor het eerst in 1985 en beschrijft de ont staansgeschiedenis en lotgevallen van deze kerk. De ze jubileumuitgave is geschreven door Matthijs A, Struijs en kost 7,50 gulden. Het boekje is ook te koop bij Boekhandel Den Draak. De opbrengst komt ge heel ten goede aan de verbouwingsactiviteiten bin nen de Oosterkerk, De boekenmarkt is van 9,00 tot 12.00 uur geopend. Mensen die nog spullen voor de rommelmarkt van 25 en 26 september hebben, kunnen die komende zater dag afgeven. Voor ophalen, bel nummer 4347887. De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam heeft voor zondag weer een rondleiding door de voorbeeldtuinen-by voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg op het programma gezet. Een gids neemt belangstellenden om 13.30 uur mee langs de akkertuin, de boerentuin, de ecologi sche moestuin, de inseetentuin, de bostuin, de na tuurtuin en de wilde planten- en vijvertum. Daarbij geeft de gids informatie over de aanleg van de tuinen en de manier van onderhouden. Aan de orde komen vragen als: hoe kan een gazon worden omgevormd tot een bloemrijke akker en waarom kunnen er beter geen vissen in een natuurlijke vijver worden gehou den? Na de rondleiding kunnen de liefhebbers een kijkje nemen in het oude Saksische boerderijtje. In formatie, telefoon 2465521. Alle kinderen die graag willen weten hoe het er bij andere kinderen thuis aan toe gaat, kunnen binnen kort hun hart ophalen. Vanaf maandag 13 juli tot vrij dag 4 september kunnen zij meedoen met het lees programma 'bij ons thuis'. In de openbare biblio theek Maassluis/Maasland liggen stapels boeken die allemaal iets vertellen over het leven bij anderen thuis, Alle nieuwsgierigen die zich bij de jeugdbiblio theek aan de Uiverlaan in Maassluis voor het leespro gramma aanmelden, krijgen een deelnemerskaart. Elk gelezen boek levert een sticker op die op de kaart wordt geplakt Is de kaart vol, dan krijgt de deelne mer een oorkonde. Iedereen kan meedoen, ook de kinderen die pas hebben leren lezen of kinderen die niet zo goed of graag lezen. Redactie Waterweg: Edwin Comellsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danlëlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentlnavan der Meer, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Mariëtte Olsthoom Vlaardingen Een calvinisti sche stinkstad. Met onge schoolde vissers die overal 'nee' op zeggen. Vlaardingen is ordinair, wist Marieke van der Lippe bijna zeker, en voelde enige weerzin toen zij aan het videoproject Groeten uit Vlaardingen begon. Maar niets bleek minder waar. „Vlaardingen is veel vriendelijker en opener dan ik dacht," zegt de Rotterdamse filmster, bekend om haar 'docu soaps', die altijd over liefde gaan en waarin zij zelf de hoofdrol speelt. Vlaardingse kroe gen zijn leuk, ontdekte ze na een avondje stappen. De vanzelfspre kendheid waarmee ze bij hei le ven horen. In Rotterdam is het al lemaal zo kunstmatig. En wat is het hier groen, riep ze uit na een wandeling met jagermeester Roel Blom door de Broekpolder. En zo veel historie, Is toch bijna niet voor te stellen dat bijna tachtig jaar geleden iedereen nog van de vis leefde. „Ik weet nu alles van haring. Wist je bijvoorbeeld dat een haring altijd maagd is als je'm eet?" Voor het video project Groeten uit Vlaardingen ging Marieke van der Lippe op stap met tien Vlaar- dingers. Onder anderen met een oude kuipers- baas vanwege het haringverle den van de stad. Een dominee vanwege de cal vinistische in slag. De kunste nares Wilma Kuil, SP'er Remi Poppe. Martyn Horsten, 'de zanger van de band', zoals iedere dorpsgemeenschap die heeft. En het homo-echtpaar Frans Stello en Gerard Kuipers. Met die tien mensen liep Van der Lippe een persoonlijke route door de stad, langs vertrouwde plek ken of plaatsen met herinnerin gen. De tien portretten die dat op leverde roepen tezamen het beeld op van Vlaardingen. Of tenminste dat hoopt de maakster van de film. Uitspraken doen over de Marieke van der Lippe: 'Er wordt niet continu op je gelet, maar Vlaardingen is ook niet zo anoniem als de stad', rato Roei Dijkstra identiteit van een stad blijft moei lijk, vindt ze. Trouwens, kun je überhaupt wel spreken van een identiteit? Hof De tien video-portretten zijn tij dens het Hof van Verschijnsel (26 tot en met 30 augustus) door de ra men van de burgerzaal van het stadhuis te zien. Het eindresul taat van het project wordt in de buitenbios van het hoffestival ge presenteerd, een film getiteld 'Welkom in Gaardingen'. Voor die titelverandering heeft Van der Lippe bewust gekozen. „'Groeten uit Vlaardingen' zet je op een kaartje als je er net bent. Welkom zeg je als je een insider bent ge worden." En zo voelt ze dat ook. „Als ik Vlaardingen binnenkom, dan doet me dat iets," zegt ze. „Je gaat ergens van houden als je er tijd en energie in steekt. Ik denk dat dat liefde is. Als je iets leert kennen. Vlaardingen is bijna iemand ge worden: de ryke geschiedenis, het contact met het water, de kerk," Het leuke van Vlaardingen vindt ze dat het geen dorp, maar ook geen stad is. „Er wordt niet conti nu op je gelet, maar Vlaardingen is ook niet zo anoniem als de stad." Ze proefde een dorpsgeest. „Dat calvinistische zit er nog in. Maar zo slecht is dat niet, dat mensen op een verantwoordelijke en rede lijke manier met elkaar omgaan. Ik zou er best willen wonen." Geen uitschieters De inwoners omschrijft ze ais 'een prettige, grote middenklasse'.To lerant ten opzichte van buiten staanders, maar o wee als je 'te groot groeit', als je te ver boven de rest uitsteekt. „Gaardingen kent geen uitschieters, die ambiance is er ook niet." Nog iets dat haar is opgevallen: de respectloze manier waarop Vlaar dingen met de schoonheid van haar geschiedenis omgaat „Zoals de binnenstad gesloopt is en dat lelijke winkelcentrum is neerge zet Die Hoogwitte... hoe onzorg vuldig kun je omgaan met je ge schiedenis? Daar snap ik werke lijk niets van." Welkom in Vlaardingen is een filmpje over, maar vooral voor Vlaardingen. zegt de maakster. „Ik denk dat het leuk is voor Vlaardingers om over de identi teitvan hun stad na te denken. Je leert pas iets kennen als je weet wat zich in het verleden heeft af gespeeld, Waarde ontstaat als je de geschiedenis van iets kent." In bet Cultureel Centrum Hol- landia, Oosthavenkade 42, wordt zaterdagmiddag om 16.00 uur een preview gegeven van het project Groeten uit Vlaardingen, dat onderdeel is van de Kunstes tafette 1998. Tevens wordt de rei zende tentoonstelling Mooi ver sus Mentaliteit geopend met werk van kunstenaars uit de elf deelnemende steden. Nog voor de appartementen in de voormalige binnentuin van bet St. Jacobs Gasthuis wor den opgeleverd, blijken mooie folders en be middelende activiteiten van makelaars niet meer nodig te zijn. Er is animo voor het Schie- damse project DrieLanen. En hoe. Ruim 120 spontane aanmeldingen liggen er nu al op het bureau van de zorgstichting en hsg Ss de ver wachtingdat nog meer ouderen interesse zul len tonen voor de 29 luxe huurappartemen- ten. De grote belangstelling onderstreept de stelling van directeur Anae-Marie van der Linden dat projecten als DrieLanen de toe komst zijn van de ouderenzorg in ons land. „Zorg aan huis is de toekomst van de zorgsec tor. Het is hét gat in de markt" Door Edwin Comelisse Schiedam Adverteren is dus niet meer nodig. Dat geld kan mooi in de knip blijven. In het ge val van het project DrieLanen kwam het begeren niet na het ad verteren maar al ver voor ook maar werd nagedacht over recla me. De luxe huurappartementen voor 55-plussers in de voormalige binnentuin van het St. Jacobs Gasthuis genieten volop belang stelling. Het project zou wei vier keer verkocht kunnen worden. Met dank aan de mond-tot- mondreclame. En zo verkeert de stichting die de appartementen gaat verhuren op het moment in een uiterst riante positie. Voor directeur Aime-Marie van der Linden - samen met haar col lega-directeur heeft zij de leiding over het St. Jacobs Gasthuis - is de grote belangstelling een teken dat DrieLanen niet zomaar een goedlopend project is. In het 'zelf standig wonen met zorg binnen handbereik' ligt de toekomst van de ouderenzorg. „We hoeven er niet eens de markt mee op. Luxe appartementen dicht bij een zorgcentrum zijn het gat in de markt," zegt de 49-jarige directeur stellig. „Er is duidelijk vraag naar. We zien in Schiedam vaak dat ouderen die op zoek zijn naar een kleinere maar luxe wo ning naar Rotterdam verhuizen. Daar zijn de woningen en apparte menten die ze in eigen stad niet kunnen vinden." Het St. Jacobs Gasthuis zal in sep tember onderdak bieden aan 44 bewoners, Het markante gebouw uit 1933 is dan grondig verbouwd en beter geschikt gemaakt voor De toekom stige bewo ners van de luxe apparte menten in de voormalige binnentuin van het St. Jacobs Gast huis wonen geheel zelf standig, maar met de garantievan zorg binnen handbereik. Foto Roel Dijkstra de verzorging van de oudste be volkingsgroep van Schiedam. In de afgelopen jaren is al het een en ander veranderd in het gebouw dat in 1933 verrees in de wig van de Ary Prinslaan en de Burge meester Knappertlaan. Maar de veranderingen waren slechts kos- metisch van aard. Een frisse kleur op de muur en lichte vlueibedek king maakten het wel wat aange namer in het stemmige gebouw maar het bleven lapmiddelen. De indeling, de structuur dié moest onder handen worden genomen. En dat kon alleen als het gebouw helemaal leeg zou staan. Balkon Dat men bij de verbouwing uiterst grondig te werk is gegaan, blijkt uit het feit dat het aantal kamers fors is teruggebracht. Het samen voegen van verschillende ruimtes heeft een indeling opgeleverd waarin nog slechts plaats is voor 44 woonruimtes. Dit heeft kamers opgeleverd die afwijken van de standaard ouderenwoning in een verzorgingshuis. De kamers in het St. Jacobs Gasthuis verschil len ook in formaat. Sommige ruimtes zouden, zonder de waar heid geweld aan te doen, zo door kunnen gaan voor ruime tweeka merappartementen. Er zijn er zelfs een paar die een groot bal kon hebben. De huidige indeling komt groten deels voort uit de dwingende structuur van het gebouw. Uit gangspunt bij de renovatie was dat het uiterlijk van het gebouw intact moest blijven. En daarmee gaf de verdeling van de vele ra men in de gevel de maat aan. De indeling van de kamers lag daar mee al grotendeels vast. „Door het St. Jacobs Gasthuis te verbou wen, konden we het behouden voor Schiedam," zegt Van der Linden. „We hadden de boel ook kunnen slopen en hier een gloed nieuwe fiat kunnen neerzetten, maar het behoud van het gebouw vormde het uitgangspunt. Ster ker nog: als dit gebouw hier niet stond, hadden we hier nu niet ge zeten." Luxe appartementen In de uitgestrekte tuin van het St. Jacobs Gasthuis worden op het moment 29 luxe huurapparte menten in vier verschillende wo ningtypen gebouwd. De vloerop pervlakte varieert van 66 tot 115 vierkante meter en de huurprij zen lopen van 895 tot 1825 gulden per maand. De appartementen vormen zo'n beetje de proeftuin voor het project 'zorgcentrum aan huis'. Hierbij kunnen de toekom stige huurders alle voorzienin gen, zorg en begeleiding van het St. Jacobs Gasthuis inkopen zon der er te hoeven wonen. „De mensen die hebben ingete kend voor DrieLanen zijn veelal zelfstandige 70-plussers die op het moment geen extra zorg nodig hebben," zegt Van der Linden. „Zij kopen echter preventief een huis waarbij ze een zorggarantie hebben. Als er straks iets gebeurt waardoor ze opeens begeleiding of hulp nodig hebben, wordt dat geleverd vanuit het St. Jacobs Gasthuis. Het is het alternatief voor opname in een zorgcentrum. Maar op deze manier kunnen ze thuis blijven wonen en komt de zorg naar hén toe in plaats van an dersom." Volgens de directeur is deze ma niervan zorgverlening de weg die in de toekomst steeds vaker inge slagen zal worden. „De overheid zegt ook dat het die kant op moet gaan," zegt Van der Linden. „Wij zijn zes jaar geleden al voorzichtig hiermee begonnen en je ziet dat meer en meer wordt overgegaan op deze vorm van zorgverlening. Veel centra weten echter niet hoe ze het moeten aanpakken. Ieder een is nog een beetje zoekende." Vrijdag 10 juli VLAARDINGEN De Soenda.Spellenmiddagen darten, 14 00- ïe.oou. ROTTERDAM Hist. Museum 'Schielandshuis* 10 00- 17.00 film: Meer over Wompen in Nederland. Marttfem Museum Prins Hendrik 12.00- 16.00 Cmemantiem. Promoting the HAL De Vlerk 21.00 S.I.T P.. (NL) Natural Bom Lo- serz (NL). SKVR Muziekschool Centmm- West 20.00 Open Podiumvolwassenen.Tïie- atercafé Plan-C 22.00 Slipper Heroes. Ca baret Restaurant ScheMlng's 19.00 Zzep. Binnen rotte plein, Witte Huls Beach Streetlife'98 Nocrdplein 17.00-22.00 First MovmgMusic Festival Rotterdam. &Oe Schoe- nenparade. Zaterdag HJuli SCHIEDAM Cafe HetPodlum.C.R.E.P. grunge &hardco- re,22.0Qu VLAARDINGEN Vrije Academl9. Opening tentoonstel!'ng Mooi versus mentaliteit, 16.00u. MAASSLUIS Interculturele Vrouwen Netwerk. Boottocht en picknick in het Biesbosch natuurgebied, 10.00-15.00u. ROTTERDAM Hlst. Museum 'Schielandshuls' 31.00- 17.00 film: Meer over Wompen in Nederland. Maritiem Museum Prins Hendrik 12.00- 16.00 Cmemantiem. Promoting the HAL Di verse pleinen In Rotterdam RrcciottiPtemen- toumee. St. Laurenskerk 15.00 Orgelcyclus 1998. Baroeg21.00Spmozapop, De Buur man 21.00 Jamsessie. Paradljskerk 16.00-16.45 Orgelconcert Podium - nabij WCKelzerswaartfvanafl2,OOCajum&Zyde- coParty.SIIngerfck22.00Lovebite.Theater- café Plan-C 22.00 Bis. Cabaret Restau rant Schelling*® 19.00 De Tunes üve. Arbo retum Trompenburg 14.00 Vaste planten borders. Zwaan-Weef-aan wandeling. Bin nen rott spie In, Witte Huis Beach Streetlife '98. Manifestatieterrein Elandstr. 14.00- 22.00 Trailerpop 1998.6 beginnende en ge vorderde bands strijden om de 'Grote Pnjsvan Kralingseveer'. Park op de Wïlhelminakade diverse tijden Wilhelmina's Zomers 1998. Winkelcentra Usselmonde 10 30-17.00 Festival usselmonde. Van do 9 t/m wo 15 Jul. ROTTERDAM Cinerama L The wedding singer* (al) dag. 13.15-15.45-18.45-21.45 Cin.2; The gin gerbread man* (12) dag. 18.45-21.30. do.vr- .ma.dtook 13-16. Cin.3: 'Afterglow* {al) dag. 18.30-21.30,do.vr.ma.di.ookl2.45-15.45. Ctn.4: 'Blur*! Brothers 21X171' (alt dag 12 1 *- 15.15-18.15-21.15. Cln.5: 'Left Luggage' (af) dag. 18.30-21, do.vr.ma.diook 13- 15.30. Imax Theater: The livingsea' (al) dag.(ben vr- ■za.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vr.23.ook 19. dtook 13. 'Everest' (al) dag.(beh vrja.) 14-16-19.15, vr.za 14-16-18-20. Titanic* (12) dagfbeh.vr za.) 20 30. vr.za. 21.15, za- .zo.ooklO. Lantaren:dag.21.30 (16)'Shme'do. 'Seven' vr, 'Dead Man' za. Tesis'zo. "A life less ordina ry'ma. Tierra' di 'Bean'wo. Ven.l: 'Die Sieb- telbauem' (16) dag.22. Ven.2: 'Die Salzman- ner von Tibet' (al) dag. 21.45. Ven.3; dag.21.30(16) 'BoatingLife'do 'Mavie en ro sé' vr. 'Paradise Road' za. 'Richard III'zo 'Het ondergrondse orkest' ma. 'Michael Collins' di. 'Ie bonheur est dans Ie pre' wo. Ven 4: "Who the heil is Juliette-'* (16) dag 22. Lumlère 1: 'Armageddon' (16) dag 12.30- 18.30-20 30.tum.2: 'Breakdown'(16) dag. 18.50-21.30, dovr.ma.di,ook 13-15.30 Lum. 3: 'Mercury rising" (16) dag, 18.30- 21.15, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.40 Lum. 4: Grease' tal) dag.13.15-16-18 45-21.30. Rexane: 'Zoals aj nu is' (18) do. t/m zo. doort. voorst. 'Extacy gids' (18) ma.t/m wo. doorl voorst Pathé:'Armageddon'(12)dag.ll 10-14 30- 17.40-20.50. 'Lost in Space" (12) dag. 11 50-15-18 20-21.10. 'The Borrowers' (ai) dag. 17.40. 'Mr.Magoo' (al) dag II10- 13.20-15.30-19.50-22. 'Red Comer' (16) dag. 18.30-2120, do.vr.ma.ook 11.20- 14.20, dunietom 21.20, zajTO wo ook 15.40. 'Deep impact' (12) dag 16.10-18 50-2130, do.vr.ma.di ook 11-13.35. Titanic" (12) dag. 15.30-19 30, do.vr.ma.di.ookll,40. 'Jackie Brown' (16) dag. 17 50-21, do.vr.ma.ook ll- 14.40. Sneak preview. 'Gelijkend maar afwij kend' (16) di.22. Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'Armageddon' (16)vrza.Ü0.15 Lum,2: 'Breakdown'(16)vr .za.00 30, Lum.3: 'Mercury nsmg' (16) vr .za 00.30. Lum.4: 'Lost m space' 16) vr .za,00.15, Kin de matinees: Cin.2; 'Qe klei ne zeemeermin' za.zo.wo.12 30-14.30- 16.30 Cin.3: 'Jacht op de kleintjes' dag.13 15-15 30. Cln.5: 'Mouse Hunt" za- zo wo 12 45-15 45 Lum,2: 'Het maejfcrhf» zwaard' za.zo.wo. 12 30-15. Lum.3: 'Air Bud' za zo.wo.13-15.30. Pathé 'Air 8ud' za- zo.wo.11.20-13 35 'Het magische zwaard' za zo.wo.li-13.15. 'Jacht oode kleintjes' za- .zo.wo.13.10-15 20, wo-ook li. 'De kleme zeemeermin' za.zo.wo. 11.30-13.25.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5