11Y Peter Blangé leeft niet meer alleen voor het volleybal w B O 'Youngsters' Excelsior'20 zien hun toekomst op Thurlede 'Overwinning is als drugs voor een sporter, het smaakt altijd naar meer' McKiernan: miljoen voor wereldrecord Tijdrace voor ticket WK roeien Larry Bird vice- president Pacers Latuhihin naar huis «rlSS? I Paul Haldan stopt als coach tafeltennissers Oekraïnse Tchoub nu al zeker van damtitel Koernikova noch Davenport in Fed Cup Danny Maas verkast naar Amsterdam Toernooi Yellow Smash eventueel op binnenbanen Emile Smits en Jorg Henneke: de volgende cricketgeneratie met echt zwart-wit bloed Getergde Den Braber zet de zaken recht Rotterdams Dagblad Vrijdag 17 juli 1998 Rotterdam De Ierse atlete Ca- therina McKiernan heeft toege zegd mee te doen aan de mara thon van Amsterdam. McKiernan liep vorig jaar in Berlijn haar eer ste marathon en kwam toen aan in 2.23.44, de snelste tijd ooit voor een debutant. Dit jaar won ze de klassieke afstand in Londen in 2.26.26. Voor de Ierse ligt een bonus van een miljoen gulden klaar als ze in Amsterdam het wereldrecord van Tegla Loroupe (2.20.47) verbetert. De Keniaanse liep het record op 19 april in Rotterdam. Amstelveen Een tijdrace moet uitmaken welke ploegen de roei- bond afvaardigt naai de WK in september in Keulen. De KNRB heeft hiertoe besloten naar aanlei ding van de tegenvallende resul taten tijdens de Rotsee Regatta afgelopen weekeinde in Luzem. De zogenaamde 'time-trail' heeft op dinsdag 11 augustus op de Bos baan in Amstelveen plaats. Bij de mannen dubbelvier, de lichte vrouwen dubbelvier en de lichte mannen vier-zonder zijn er steeds zes kandidaten voor vier startbe wijzen. Ook de samenstelling van de mannen achten de lichte man nen acht kan nog worden gewij zigd. De Commissie Toproeien heeft besloten geen vrouwen acht naar Keulen te sturen. Met de boordroeisters en de overgeble ven scullsters probeert de KNRB een sterke vier-zonder en/of een twee-zonder van internationaal niveau te formeren. Ook de lichte vrouwen twee-zonder kan tijdens de tijdrace een uitnodiging voor de titelstrijd verdienen. Zeker van de deelname aan de WK zijn de dubbeltwee mannen en vrouwen en de lichte dubbel twee mannen. Indianapolis Larry Bird is be noemd tot vice-president van de Indiana Pacers, de club van Rtk Smits. Bird tekende vorig jaar een vijfjarig contract ais coach van de Pacers. Zijn handtekening was negen miljoen per seizoen waard. Bird (41) zal de coaching blijven doen. Ais vice-president krijgt hij de zeggenschap over de complete technische staf en is hij verant woordelijk voor de aan- en verko pen van spelers. In zijn eerste jaar werd hij gekozen tot NBA coach van het jaar. Hij leidde de Pacers naar de finale van de Eastern Con ference. Daarin werd in de best- of-seven met 4-3 verloren van de latere kampioen Chicago Bulls. Door Jaap Kiers Alicante Geen saaier leven dan dat van een topvolleyballer. De geneugten van het strandleven in Alicante, waar de Nederlandse ploeg voor de halve finale van de World League is neergestreken, gaan aan de volleyballers volledig voorbij. Teamarts Steef Bredeweg heeft een zonverbod uitgevaar digd. De spelers zien eigenlijk niet meer dan speelzaal en hotel kamer, gelardeerd met een stukje eetzaal en hotellobby. In die laat ste ruimte meldt Peter Blangé zich op het afgesproken tijdstip. Ontspannen inspecteert hij de cassetterecorde* van de verslag gever, van Japanse makelij. Blan gé houdt van muziek en kocht menig stuk audio-apparatuur tij dens de vele trips naar Japan. Hij heeft nooit overwogen voor het grote geld in het land van de Rijzende Zon te gaan spelen, een richting die Olof van der Meulen en Guido Görtzen wel insloegen. „Ze kunnen daar allemaal wel spel verdelen. Ik heb wel aanbie dingen gehad uit Brazilië, maar ik heb toch nooit de intentie gehad naar dat soort landen te gaan. Ik blijf liever in Europa, wat dichter bij huis. De keren dat ik in Japan was, was ik altijd weer blij dat we er weer weg konden. Bovendien heb ik natuurlijk altijd de moge- Milaan Misha Latuhihin is bij het finaletoernooi van de World Volleybal League 1998 niet inzetbaar. De spelverdeler van Oranje liep in de wedstrijd tegen Spanje een blessure op aan de reehterenkeL Hoewel de kwetsuur achteraf meeviel, was het uitgesloten dat de vaste vervanger van Pe ter Blangé komend weekeinde in actie had kunnen komen. In overleg met de medische staf besloot bondscoach Toon Ger brands daarop Latuhihin op het vliegtuig naar Amsterdam te zetten en debutant Kars van Tarel op te roepenrTte^.J3-ja- rige allrounder, 1,95" meter lang, verdeelde het spel de af gelopen competitie bij Sudosa in Assen en zal dat komend seizoen - als beide clubs het tenminste eens worden over de afkoopsom - bij Zwolle doen. Van Tarel, werkzaam bij TVN- subsponsor OAD, regelde gis teren vanuit Holten zelf zijn reis naar Milaan. Hij heeft tot dusver pas één keer met de se lectie meegetraind. lijkheid gehad in Italië bij een echte topclub te spelen. Mis schien datje in Japan nog wel iets meer kuntverdienen, maar ik ben altijd dik tevreden geweest met de contracten die ik had." Twee vlieguurtjes van huis, zoals in Italië, of een paar uur rijden, zo als in Duitsland bij Moers; voor Blangé is het ver genoeg. Zeker sinds hij een halfjaar geleden ver blijd werd met dochter Dionne en zijn huis voor 95 procent klaar is. „Eindelijk krijg ik het genot van een tuin." „Ik leef niet meer alleen voor het volleybal, dat is duide lijk," ver volgt Blan gé. „Vroeger trok je ge woon de deur achter je dicht en nu heb je in eens met een klein hulpeloos wezentje te maken. Je bent ineens met zijn drieën thuis. We hadden er ook nog voor gekozen de hele zwangerschap en bevalling in Ne derland te doen terwijl ik in Italië was. Dan is het lekker dat je wat dichterbij zit. In Nederland woon ik op 25 kilometer van Schiphol en in Italië op 25 kilometer van Venetië met drie vluchten per dag. Dat is goed te doen." Doorwaakte nachten Zjjn dochter veranderde het le ven. Met de doorwaakte nachten is het inmiddels afgelopen, maar: Als het licht wordt gaan bij haar ook de kleppen open. Soms kom ik heel laat thuis en dan kon ik vroeger de hele ochtend wegsla- pen. Dat gaat nu natuurlijk niet meer. Maar het is een goede keu ze geweest. Ik ben zo langzamer hand bijna van middelbare leef tijd. Dan ben je er wel wat meer aan toe." Blangé blijft komend seizoen uit komen voor Treviso. „Mede om dat ik daar afgelopen seizoen kampioen ben geworden. Het is toch altijd Wel een lekker gevoel als je die Scudetto weer op je borst hebt. Die moet erop genaaid zijn, mag niet gedrukt zijn, dat brengt ongeluk. Je moet hem écht kun nen voelen. Het is een heel apart I i Zolang hij kan winnen valt het hem gemakkelijker er steeds weer een seizoen bij aan te plak ken. Blangé bekijkt het van jaar tot jaar. „Je speelt om te winnen. Zeker na het verleden, na wat we allemaal hebben bereikt. Ik speel niet om een WK te spelen, daar zit ik niet meer op te wachten. Ik speel een WK om wereldkampi oen te worden. Zolang je én wint én het idee hebt dat je nog meer kunt winnen - ik ben wat dat be treft niet verzadigd - ga je door. Overwinning is als drugs voor een sporter. Het smaakt altijd naar meer." Ooit zal toch onvermijdelijk het einde van zijn (interland)carrière komen, beseft hij. „Je kunt zeg gen: stoppen op je hoogtepunt, maar wat is je hoogtepunt? Ik had net als Ron Zwerver na Atlanta kunnen zeggen: ik stop. Maar ja, dan was ik ook geen Europees kampioen geworden. Ik overweeg wel ieder jaar: wat doe ik komend seizoen? Ik ben wat dat betreft een korte termijn-planner. Ik te ken ook bij clubs geen contracten die langer zijn dan een jaar. Zeker op mijn leeftijd is natuurlijke het fysieke belangrijk maar vooral ook de motivatie." Toch verwacht bondscoach Toon Gerbrands aan het einde van dit tl' nderjaar van al zijn spelers nraak over de Olympische Sp n Sydney. Gerbrands wil dat ül internationals zich voor de komende twee jaar vastleggen. „Daar is hij bondscoach voor," vindt Blangé. „Hij mag de lijnen uitzetten. Maar voor mij heeft het geen zin me vast te leggen tot Sydney 2000. Volgend jaar blijkt missehien ineens dat ik er geen zin meer in heb. In theorie kun je wel bepaalde lijnen uitzetten voor het gros van de spelers, maar ik ben de oudste. Er is natuurlijk geen twijfel over mogelijk dat die jonge spelers Sydney halen. Maar ik heb ooit eens gedacht dat mijn eindstation al Barcelona zou zijn. Voor ik het door had, stond ik in eens in Atlanta. En we zijn nu al weer in 1998. Wat dat betreft gaat het heel hard. Fysieke problemen „In '92 had ik veel fysieke proble men. Ik ben ook een aantal malen geopereerd aan mijn knie. Maar de laatste jaren, buiten de gebrui kelijke pijntjes in gewrichten en rug en een enkele keer iets met de enkel, gaat het goed. Ik heb niet echt acute blessures gehad. Dat moet ik wel afkloppen, trouwens. Het is ook een kwestie van wat zuiniger met je lichaam omgaan. Op trainingen zal ik niet meer achter onhoudbare ballen aan gaan. Toch zit ik fysiek nog best wel aardig in elkaar, het is niet zo dat ik versleten ben. Als spelver deler kun je in principe ook wat langer mee. Je schoudeT blijft so wieso heel en je rug komt daar door ook wat minder onder belas ting te staan. Bij spelvcrdeling zijn'sprongkracht en snelheid niet van doorslaggevend belang, het gaat om inzicht en balgevoel. Ik moet op de juiste momenten de j'uiste beslissingen nemen. Dat is niet leeftijdsafhankelijk. Ik weet wie op welk moment de bal moet krijgen. Het zal daarom niet de leeftijd zy n, die maakt dat ik stop, maar puur de motivatie." Volgens Blangé hebben vijftien jaar topvolieybal zijn sporen na gelaten. ,,'s Ochtends met op staan, dat eerste uurtje van de dag, heb ik nodig om het systeem op gang te krijgen. En dan ook neg trainen! Daar zit ik niet om te springen eigenlijk. Maar ik kom er wel doorheen. Als ik me lekker voel, zoals nu, voel ik ook minder pijn." Sinds Atlanta is het Nederlands team er niet beter op geworden. Met name in de middenas heeft Oranje met het vertrek van Post- huma en Held aan kwaliteit inge boet en door het ontbreken van Bas van de Goor is het nationaal team tijdens de World League ex tra gehandicapt. Blangé zegt zich desondanks niet te ergeren aan de fouten van de vervangers Al- bert Cristina en Mike van de Goor. „Ik kan niet kwaad worden op mensen die gewoon hun best doen. We zjjn niet allemaal per fect, een fout is menselijk. Ik heb wel moeite met mensen die niet luisteren. Een ding moet je één keer zeggen. Ik wÜ het ook nog wel een tweede keer doen, maar de derde keer is het over. Het is nu een beetje roeien met de rie men die we hebben. Wat dat be treft valt zo'n overwinning op Bra zilië beslist niet tegen. Ondanks het feit dat je nu misschien een wat minder talentvolle lichting hebt, doen we het qua resultaten nog steeds niet onaardig." Toch schetst Blangé een weinig hoopvol toekomstbeeld van het Nederlandse volleybal. „landen als Italië steunen toch wat meer op een sterke competitie waar door er meer talentvol spelersma teriaal doorstroomt. Daar zullen wij tegenop moeten boksen. Er is nu wel de lijn die wordt uitgezet door het huidige team, waar de jongens uit de Nederlandse com petitie vrjj eenvoudig aan kunnen klampen. Ondanks het feit dat het niveauverschil groot is. De echte toppers in het Nederlands team hebben een meerwaarde en die kunnen die Nederlandse jongens nog wel meeslepen. Maar de laat ste 'tig' jaar ontbreekt al een Ne derlands jeugdteam op welk groot toernooi dan ook. Dat betekent datje achterloopt." Apeldoorn Paul Haldan zïei .oorlopig voor zichzelf geen rol meer weggelegd in het Nederlandse tafel tennis, De oud-international, die op voorspraak van de spelers Danny Heisteren Trinko Keen als bonds coach actief was bij de Europese kampioenschappen, twee maanden geleden in Eindhoven, heeft de tafel- tennisbond laten weten dat hy niet langer beschik baar is als begeleider van genoemd tweetal. Werk en gezin laten volgens Haldan geen ruimte over om dat werk naar behoren te doen. Heister en Keen, na schifting nog de enige twee le den van de nationale selectie, hadden graag gezien dat Haldan een voorname rol zou spelen op het tra ject naar de Olympische Spelen van Sydney 2000. De twee willen over twee jaar in Australië maximaal presteren en worden daarin financieel gesteund door NOC'NSF. In de ogen van het olympische comité is het dubbel een potentiële medaillewinnaar, Haldan. eigenaar van een automatiseringsbedrijQe, getrouwd en vader van een dochtertje, kan naar zijn zin te weinig tijd aan de functie besteden. „Daarom voel ik er ook niets voor om in een andere vorm door te gaan. Ze kunnen beter een ander zoeken." Intussen heeft bondscoach Peter Engel de selecties *.;astisch ingekrompen. Daarmee heeft Engel ruimte gemaakt voor de uitvoering van het Jong Oranje Plan. Jong Oranje bestaat uit vyf vrouwen en acht mannen tussen de 18 en 24 jaar. Coaches zijn de Rot terdammer Hans langen en Anne Vlieg. De selecties' Senioren, vrouwen: Gerdie Keen (Uenhngen), Bakker (Schoonder- beek). Muller (Bad Dnburg). Mannen: Trinko Keen (Julich), Hei- ster(Gónnem). Jong Oranje, vrouwen: Tebbe (Cosmos), Derkx (Bergmeren), Snij ders (Först), Larmené (Bed Stars). De Smet (DOV). Mannen: De Cock (Plüderhausen), Pastoors (Cosmos), Smajic(PVT), Sliepen ('t Zand), Marton van der Leur (Cosmos). Paul van der Leur (Koren beurs), Karfcaat (FVT), Post (Ankerstars). Rheden Eén ronde voor het einde van het 26e NK dammen voor vrouwen heeft de 28-jarige Tania Tchoub zich verzekerd van de nationale titel. De sinds twee jaar in Alkmaar woonachtige Oekraïnse verspeelde in acht duels slechts één punt en is met een voorsprong van drie punten in de slotronde niet meer te achterhalen. „Ik had wel gehoopt op een goed resultaat, maar ik heb dit jaar slechts één toernooi gespeeld. Voor voor bereiding had ik geen tijd, want ik bereidde me voor op een studie radiologie en liep stage in het zieken huis in Purmerend," zei de nieuwe kampioene na haar zevende zege. ,.Ik begon het toernooi niet over tuigend. maar ik heb daarna elke dag gewoon ge speeld alsof het de eerste partij was. Be ben eigenlijk verbaasd dat het zo makkelijk ging." Tchoub mag Nederland vertegenwoordigen in een EKof WK, mits dat voor het volgende NK wordt gehouden. Mahwah Anna Kucmikova heeft haar rentree in het tenniscireuit uitgesteld. De 17-jarige Russin meldde zich af voor het toernooi van Mahwah in New Jersey én voor de Fed Cup-wedstrijd van Rusland te gen Duitsland eind volgende week in Moskou. Koernikova scheurde een pees in haar rechterduim wp het gras van Eastbourne. Door die blessure trok ze zich terug voor Wimbledon. De nummer 16 van de wereld hervatte kortgeleden de training. „De pees is voor 85 procent hersteld," gaf ze aan, „maar ik wil elk risico uitbannen en neem langer rust" In de Amerikaanse Fed Cup-ploeg tegen Spanje ont breekt Lindsay Davenport. De nummer drie van de wereld wordt in Madrid vervangen door Mary-Joe Fernandez. Monica Seles en Lisa Raymond zijn door coach Billie Jean King aangewezen voor de enkelspe len in het duel uit de halve finales. De Amerikaanse ploeg versloeg in de eerste ronde Nederland met 5-0. m Amsterdam Amsterdam United debuteert komend seizoen in de eredivisie tafeltennis. Deze nieu we dub, voortgekomen uit de stichting Toptafeltennis Amster dam, neemt de plaats in van het Tilburgse TTV Perfection. Deze club heeft zich teruggetrokken. Amsterdam United heeft inmid dels de ex-intemationals Jos Ver hulst en Jonah Kahn aangetrok ken, alsmede Tomy Santic en re serve Danny Maas. De laatste komt van het Schiedamse De Ko renbeurs. De Stichting Toptafel- tennis Amsterdam startte vorig jaar met een regionaal trainings centrum, waaraan onder anderen topspeelsters Bettine Vriesekoop en Elena Timina zijn verbonden. Viaardingen De finales van het tennistoernooi van YellowSmash, die komend weekeinde worden gespeeld, worden bij slecht weer naar de binnenbanen van Racket- centrum Viaardingen verplaatst. Het toernooi is in volle gang. De wedstrijden vinden vanaf 18.00 uur plaats op zes verlichte buitenbanen. Op zaterdag en zon dag worden de eerste ballen om 9.00 uur geserveerd. Tips? Bel de sportredactie 010-273Z700. ZATERDAG 18 JULI HONKBAL: l-UQOnoles-Schiedam. SOFTBAL: 17 OOSchiedam-Hoofdaorp. ZONDAG 19 JULI HONKBAL: 14 30 Holy-Spijkenisse, 14 00 Scbiedam-Orioles. TENNIS: Finales Yellow Smash, rid Door Sander Sonnemans Schiedam De cricketers van ti telhouder Excelsior'20 presteren wisselvallig en nemen met drie punten achterstand op koploper VRA in de hoofdklasse de tweede plaats/ ia De Thuriedepioeg is niet meer zo oppermachtig als in de afgelopen zeven jaar waarin vijf keer de titel werd gegrepen. Wat is de oorzaak? De afwezig heid van een topcoach? Het feit dat andere clubs redelijk hebben ingekocht? Verzadiging mis schien? Of is het de slechte zo mer? Tijd om met Emile Smits en Jorg Henneke de balans op te ma ken. Smits (21) en Henneke (25) heb ben één ding overduidelijk met elkaar gemeen. Bij beiden stroomt nog echt zwart-wit bloed door de aderen. Ze werden zo'n beetje op Thurlede geboren, zien daar ook hun toekomst. Eens Ex celsior'20. altijd Excelsior'20. Ver der vertonen de twee 'youngsters' weinig overeenkomsten. Smits is middle-order batsman in de cric kethoofdmacht en aanvoerder van het eerste voetbalelftal. Hen neke voetbalt anoniem in de seni oren, maar is als openingsbowler van de Thuriede-formatie had op weg berucht te worden. De twee behoren tot de nieuwe cricketge neratie in het team die al jaren wordt gevormd door namen als Dulfer, de Goukaatjes, de Sche- wes, Van Troost en Esmeijer. ,JA!s je kijkt naar de leeftijd van de oudere generatie," stelt Hen neke vast. „dan kunnen Emile en ik nog zeker wel tien jaar of langer mee. Zonder die ervaren spelers zou de ploeg niet kunnen, maar om te zeggen dat we een ideale mix van jong en oud hebben, nee. Ik vind dat er te weinig naar de toekomst wordt gekeken. Meer Batsman Emi (links) en öowler Jorg Henneke.Bei de cricketers zijn voor een betere door stromingvan jeugdspelers naar de hoofdmacht jeugdspelers zouden de kans moeten krijgen. Dat is de laatste jaren te weinig gebeurd." Smits deelt die mening. „De laat ste zes, zeven jaar is hier vergeten naar het tweede team en de jeugd te kyken. Er zouden meer jon gens ingepast moeten worden en ook dan moetje voor de titel kun nen gaan. In de tijd van Wayne Andrews (voormalig coach Excel- sior'20; red.) ging ik als nummer zes in cn als ik dan uitging, was er niets aan de hand want de num mer zeven, acht en negen konden ook goed batten, k speelde dus zonder druk. Dankzij het nieuwe beleid wordt nu meer aandacht aan de doorstroming van spelers besteed." En Henneke weer: „In het tweede team lopen jongens die niet in het eerste willen spelen omdat ze hun ploeg niet in de steek willenjaten. Maar spelen in het eerste elftal moet toch een eer zijn?! Wat mij betreft mag de wisselwerking tus sen een en twee we' wat soepeler verlopen." „Je moet," neemt Smits het woord over, „kijken naar het belang van de jeugdspe ler. Het is voor een goede bowler Foto Peter Molhen- boer belangrijker elf overs te bowlen in het tweede team dan alleen maar fielden in het eerste." Nonchalance Excelsior'20 draait niet zo soepel dit seizoen. „Laat ik voorop stel len niet al tevreden te zijn over mijn eigen prestaties. Vorig jaar bowlde ik beter," zegt Henneke. ..Ik denk dat het komt door de ma nier waarop door het hele team wordt gespeeld. Er is sprake van een zekere nonchalance. Er wordt naar mijn mening met te veel ge mak naar een wedstrijd toege- leefd. Bovendien werkt het weer ook niet echt mee. We hebben één van de slechtste zomers van de laatste jaren. AI die regen;1 'eld in, veld uit, dat is geen crick »t. On danks alles zijn we nog nief uitge schakeld voor de titel." Emile Smits verschilt van me ning. „De opstelling is zeker niet laconiek. De sfeer is wel relaxed, maar daardoor ga je zeker niet minder presteren. Als we bezig zijn aan het duel doen we dat fa natiek. We maken wel een moei zaam seizoen Uu~. Voor heel wat spelers zijn de persoonlijke om standigheden veranderd. In de ja ren dat Excelsior'20 kampioen werd, was het normaal dat ook op zaterdagochtend werd getraind. Dat beetje extra is er nu van af. Dat heeft niets te maken met ver zadiging. Sommigen zijn nu in een andere fase van hun leven. Neem nou Luuk van Troost. Die is pas vader. Dan ga je toch niet op zaterdagochtend lopen trainen? Bovendien hebben we door het slechte weer al heel wat trainin gen moeten laten schieten. Er» je kan nu eenmaal niet verwachten dat je vanzelf beter gaat preste ren." Hoe ver reiken de ambities voor het getalenteerde tweetal? „ïk vind voetbal leuker dan cricket en hoop komend seizoen uit de vier de klasse te komen," reageert Smits. „Beide sporten wil ik zo lang mogelijk fanatieke ais hobby- uit blijven uitoefenen. Het plezier dat ik er aan beleef, staat voor mij voorop." Henneke voetbalt in het vierde, een vriendenelftal. Cricket, daar heeft hij meer voor over. „Op voetbalgebied heb ik geen ambi ties. Maar cricket, daar wil ik het hoogste mee bereiken; voorlopig nog een flink aantal jaren met Ex celsior in de top van de hoofdklas se spelen." Door Hans van Houdt Rotterdam John den Braber .«s getergd. De Rot terdammer voelde zich benadeeld door de jury die hem woensdagavond in de tweede etappe van de Rot terdamse wielerzesdaagse had gedeklasseerd. Ten onrechte, vond Den Braber, die het gisteravond aan de Bergselaan niet bij woorden liet. Eerst was hij de snelste in de afvalling, maar zijn kunststukje be waarde hij voor de finale van het criterium. Met ruime overmacht won de oud-prof de eindsprint. Op de streep ogenschijnlijk slechts met geringe voor sprong op het Duitse 'sprintwonder' Falk Leuschner. „Maar mjn voorsprong was zo groot, dat ik het laatste stuk met een gerust hart kon uithollen. Niemand meer die mij kon bedreigen," aldus 'Ketelbinkie1. Aan de leiding gaat nu Tommy Post, de winnaar van de vorige editie. De Brabander won gisteravond het derde deel, de klassementswedstrijd. „Voor de koers voelde ik mij zo sterk, dat ik mijn ploegmaten heb gevraagd om alles bij elkaar te hou den," verduidelijkte John den Braber. „Ik voelde me gekwetst door de deklassering in Sehiebroek. Ik zou aan de achterkant van het parcours een ronde heb ben staan wachten. Alsof ik, John den Braber, dat soort trucs nodig heb! Wat gebeurde is, dat ik op een gegeven ogenblik in een bocht weggleed en inder daad ben gestopt. Het bleek een lekke band te zijn. Ik ben daarna zo snel mogelijk naar de matriaalpost gegaan en heb een wiel verwisseld," Dat klopt wel," gaf juryvoorzitter Theo van der Leist toe. „Maar voor pech staat reglementair een ronde vergoeding. We hebben Den Braber twee toeren ge mist en ondanks al zijn verdiensten, voor ons is een ieder gelijk. Wij moesten hem op een ronde achter stand zetten." De woede was de beste doping voor John den Braber die als enige in de laatste bocht erin slaagde Tommy Post te passeren. „Ik zag hem komen, met die Leu schner in zijn wiel," beschreef Post de sprint. „Ik wist dat ik hen nooit kon houden. John heb ik laten passeren, voor die Duitser gooide ik de deur op slot." Vanavond gaan de coureurs verder in Prinsenland, morgen is de strijd op het clubparcours van Ahoy aan de D oenkade. Daar is na de koers de huldiging van nationaal kampioene Lee- van MoorseL Uitslag: l. John den Braber 2. Falk Leuschner (Dres den), 3. Kees van Wagemngtj m.;i. 4. René Obst (Keulen), 5 Tommy Post l Breda), 6, Peter Voshol (Nleuwerkerk a/d IJssel). 7 Roel de Beukelaer Antwerpen), 3. Heerko Gorter (Vierhouten), 9 Fwuei t Karrenidna (Alphen <t/<i Run), Ailarri Epping uLexmonO) Stand na drie dagen: 1Post, 2. Leuschner, 3, Gorter. 4.5. Johannes Thiel, 6. Perry Bothof, 7, Van Wagemngen, 8, De Beukelaer, 9. Vos hol, 10. Den Braber.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1