Schiedam kan promotie wel vergeten i m. Tennisser Edwin Ibrisimovic mist voetbal geen moment Notenboom tweede op NK DOTO zoekt deelnemer Edith van Dijk snel op 5 km Tyson wil licentie terug Lot wijst arbiters aan Spaanse gaat profs fluiten Softbalwinst in Haarlem Leo Buiteman ook volgend seizoen softbalcoach in Bijdorp Schiedam Wl Annemarie van Assendelft neemt revanche bij Phoenix Honkballers Schiedam winnen en verliezen in dubbel tegen Orioles Gehavend Holy simpel langs zwak Spijkenisse Australische avonturiers deklasseren triahtlon-top Jonge twintigers hoop van kanocoach Luuk van Troost leidt Oranje-cricketteam ■ili I f Rotterdams Dagblad Maandag 20 juli 1998 Vijlen Leo Notenboom uit Spij kenisse is als tweede geëindigd tijdens het Nederlands kampioen schap wielrennen voor nieuwlin- gen. De Delta-coureur moest voor rang verlenen aan Peter Mohl- man, de zoon van voormalig top- coureur Gerril Móhlman. PemisDe Permsser voetbalclub DOTO zoekt nog een deelnemer aan het Econosto-toernooi, dat op 12, 13 en 15 augustus wordt ge speeld. Sportclub Feyt-noord was naast Capelle, Spijkenisse en de organiserende vereniging de vier de club. Door Am stel Cup-ver- plichtingon hebben de Varken- oorders moeten afzeggen. Geïnte resseerde clubs kunnen bellen met Bertus de Man, tel. 010- 4168470. Nottingham Edith van Dijk heeft in Nottingham een Europa Cup-wedstrijd over vijf kilometer gewonnen. De zwemster, h <j de WK m Perth nog winnares van het zilver, legde de afstand af in 1.03.14. Dank zij de zege in de En gelse plaats leidt Van Dijk in de stand om de Europa Cup Lange Afstanden, Volgende wek valt nabij Sardinië de beslissing. Trenton 'Iron Mike Tyson wil zijn boks licentie terug. De 32-jari- ge Amerikaan heeft daartoe een ver/oek ingediend bij de sport- commissie van New Jersey. De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht moet 29 juli m Trenton voor het college verschij nen. Een beslissing over een mo gelijke herkansing voor Tyson wordt half augustus verwacht. De sporlcommissie van Nevada nam de beruchte bokser op 9 juli 1997 zijn proflicentie voor tenmin ste één jaar af. Het college strafte Tyson voor zijn wangedrag in de ring tijdens het titelgevecht legen landgenoot Evander Holy field. RomeDe scheidsrechters uit de twee hoogste Italiaanse divisies, de serie A en B, krijgen hun wed strijden volgend seizoen door lo ting toegewezen. De maatregel volgt na de felle kritiek afgelopen seizoen op de arbitrage, die een hoogtepunt bereikte in de titelra ce tussen Juventus en Inter. Scheidsrechters namen enkele discutabele beslissingen, bijvoor beeld in de beladen ontmoeting tussen de twee topclubs. Madrid De Spaanse voetbal bond heeft een vrouwelijke scheidsrechter aangesteld om wedstrijden in het Spaanse be taald voetbal te gaan leiden. De fe deratie heeft Carolina Domenech opgenomen op de lijst voor duels in de Scgunda B,de derde divisie. Haarlem De softbalsters van Sparta/Feyenoord hebben de re guliere competitie met een dub bele zege (1-11 en 0-1) in Haarlem, tegen Kinheim, afgesloten. Vooral in de eerste wedstrijd profiteerde de Rotterdamse formatie van het falend pitchen van Ingrid Storm, die niet minder dan 14 honksla- gen te verwerken kreeg van een gretig spelende Sparta/Feye- noord-siagploeg. Bovendien was het Haarlemse veld nog eens ver antwoordelijk voor vier cruciale veldfouten en de fikse Rotter damse zege is verklaard. Fn de tweede wedstrijd herstelde Ingrid Storm zich bewonderens waardig en mocht Kinheim zelfs nog even aan een overwinning ruiken. In de laatste slagbeurt, met twee honken bezet, zat er voor de Haarlemsen even mini maal verlenging in. maar de Spartaanse pitcher Miranda de Groene hield in de slotfase de plaat degelijk schoon. In de na-competitie speelt Sparta/ Feyenoord op 8 augustus tegen Pioniers in Hoofddorp. Kinheim .0-0-0-1-0-0-0= 1- 5-4 Sparta/7 0-2-0-2-2-3-2=11-14-1 Werpcyfers. Kinheim Ingnd Storm 5-2-14 Sparta/F Nancy Braun 5-0-5 Kinheim MH)-frO-Ö-a=04-2 Sparta/F.0-0-0-1-0-0-0=14-0 Werpcijfers Kinheim- Ingnd Storm 4-14 Sparta/F' Miranda de Groene 4-34. Door Nick van der Sluis Schiedam - Er is weinig fantasie voor nodig om te voorspellen dat de kans op promotie naar de landelijke hoofdklasse dit seizoen voor Schiedam een utopie zal zijn. De achterstand op koploper Alcoa Zwijndrecht is in de reguliere competitie op gelopen tot negen punten. In dc nacompetitie hebben de Schiedam se softbaisterc nog slechts een theoretische kans - meer ook absoluut niet - om zich te mengen in de kampioensstryd van de eerste klasse B. Zaterdag won Schiedam nog wel de 'dubbel' legen Hoofddorp (4-0 en 6-2). maar omdat Ducks eerder m de week de beide in te halen wedstrijden tegen Sparta/Feye noord m winst had omgezet, moe ten de Schiedamsen voorlopig ge noegen nemen met de derde plaats De aanvankelijk hoog gespannen verwachtingen hebben daarom plaats gemaakt voor een realisti sche kijk op de toekomst en om dat regeren nu eenmaal een zaak van vooruitzien is. hebben be stuur. coach en speelsters de ogen en belangen nu al gericht op vol gend seizoen. Het bestuur van Schiedam en coach Leo Buiteman zijn de afgelopen week rond de ta fel gaan zitten om vervolgens snel voor de nieuwe competitie tot overcensteming te komen. Buite man verlengde zijn contract voor lopig weer met een jaar. „Omdat tk het hier enorm naar myn zin heb en er een ploeg staat die per spectieven biedt." Leo Buiteman heeft overigens zijn contractverlenging wel laten afhangen van de inspraak van de speelsters en de zekerheid dat de huidige ploeg by elkaar zou blij ven. „De speelsters hebben una niem verklaard met mij door te willen gaan en tot nog toe zijn er ook geen signalen die er op wijzen dat er speelsters weg zullen of wil len gaan." Schiedam is een ploeg met toe komst, daar heeft Leo Buiteman in de voorbije weken steeds na- dmkkelyk op gewezen. „Dit sei zoen heeft het ons duidelyk tegen gezeten. Het ontbreken van een eigen accommodatie aan het be gin van de competitie heeft ons aanvankelijk op een duidelijke achterstand gezet en die hebben we eigenlijk niet kunnen inlo pen," stelde de Schiedamse coach al eens eerder nuchter vast en daarom is zijn hoop en ook die van de huidige speelstersgroep, nu al duidelyk gevestigd op het vol gend seizoen. „We hebben rond een kern van routine (Gyselle Korpel, Esther van de Berg en Vanessa van Duuren; red.) een grote groep jeugdige en vooral talentvolle speelsters, die naar de hoofdklas se wil. En wat kan je je als coach nog meer wensen," voegde Buite man daar zaterdag nog aan toe. Een van die talenten werd overi gens de afgelopen dagen zwaar op de proef gesteld. Jong Oranje-pit cher Elske ten Hoope werd vrij dagavond vanuit Amerika telefo nisch benaderd daar haar carrière verder te komen opbouwen. „Een eervolle uitnodiging," volgens Leo Buileman, „die zij vooral te danken had aan haar indrukwek kende prestaties op het Robur- toernooi in Apeldoorn, waar de Amerikaanse coaches onder de indruk waren van haar mogelijk heden." Daarmee zou op korte termijn toch nog een streep door de toe komstverwachtingen van Buite man getrokken worden. „Maar ik heb toegezegd minstens nog een jaar hier bij Schiedam te blijven en daar houd ik me aan." Elske ten Hoope is uiteraard vereerd met de aanbiedingen. „Het is na tuurlijk heel stoer, die belangstel ling en ook een droom van iedere speelster. Ik zou daar in de toe komst ook nog wei eens heel graag naar toe willen, maar voor lopig liggen hier in Nederland voor my ook nog heel wat moge lijkheden me te ontplooien." Bij Schiedam bijvoorbeeld, waar niets een succesvol volgend sei zoen nog in de weg staat en zeker ook bij Jong Oranje. Volgend jaar gaat die ploeg naar wereldloer- nooien in China en op de Neder landse Antillen, de softbalster uit Zoetermeer zal daar zeker bij zijn. SCHIEDAM-.. ....001 300 0=4- 24) HOOFDDORP.O...000 000 0=0-7-1 Schiedam: Esther van de Berg (4 mn.) 4-0- 4 Elske ten Hoope (3 mn.) 2-0-3 Hoofddorp: Judith van Kampen {4 mn(>- 2-2 Nine Huybers (2 inn2-1-0 SCHIEDAM.....200 103 0=6- 11-3 HOOFDDORP00 1 001 0=2-4*3 Schiedam: Esther van de Berg (2 1/3 mn +32-2-1 Eiske ten Hoope (4 21% inn t-1 -3 Hoofddorp: Judith van Kampen {1 mn.) 1- 14 Nine Huybers (5 mn2-3-7 u Door Bas van den Berg Ylaardingon- Het jaarlijkse tennis toernooi van Yellow Smash was met 150 inschrijvingen niet het grootste in de regio, maar wel oer gezellig en er werd de afgelopen wreel ook nog een aardig balletje geslagen. De Cl-titel mannenen- kel ging naar de talentvolle Se- bastiaan van Dijk van Evergreen die Alexander Jansen van Holy met 6-1,6-2 versloeg. Volgens de 17-jarige Maassluizer stelde de finale weinig voor. „Saai en binnen een uur beslist. Het was na Aeolus en TSN mijn derde overwinning dit seizoen cr. ik re ken op promotie naar B2." Naast alle prijswinnaars werden ook de organisatie en bondsgede- legeerde Adrie Hofman in de hul de betrokken. De afgevaardigde van de tennisbond houdt ai veer tigjaar toezicht op het verloop van de evenementen. Nauwlettend ziet hy erop toe dat een toernooi volgens de spelregels plaatsvindt en hij had over deze editie van het Rotterdams Dagblad Tenniscir- cuit niets dan lof. Volgens de sterren zou het tennis toernooi onder verschillende weertypen worden gehouden. Dat kwam volledig uit, want afgelo pen zondag moesten door de re gen de binnenbanen van racket- centrum Vlaardingen worden op gezocht. De dagen er na was het Da finalisten van het gemend dubbel C2 nemen even een slokje. Chantal Bousché en Cristiaan van Baai (links) wonnen van Karin Mijerink en Michael Zwerver in drie sets. Foto Peter Moikenboer droog met veel wind en gisteren scheen de zon en steeg de tempe ratuur ver boven de twintig gra den. Een van de spelers voor wie mooi weer niet telt, was Edwin Ibrisimovic. De 26-jarige Vlaar- dinger die afgelopen seizoen voet balde bij het Schiedamse Ursus en de nieuwe competitie uitkomt voor stadgenoot PPSC.is gewend bij slecht weer te spelen. Vorig jaar werd hij lid van de tenmsaf- deling van ROVS en haalde hy in het eerste beste toernooi al de D2- finale. „Ik kreeg daarna de smaak te pakken en viel regelmatig in de prijzen. Ik heb nooit tennisles ge had, maar ik denk dat de baige- voeligheid als voetballer me bij tennis goed van pas komt. Het is dit jaar de vierde keer dat ik een toernooi win. Sinds ik tennis, denk ik helemaal niet aan voetbal en mis het geen moment. Toch heb ik met de nieuwe D2-titel voor 25-plussers by Yellow Smash af scheid genomen. Deze week start PPSC al weer met de training in verband met het Schiedams kam pioenschap volgende maand. Ik heb voor die club gekozen omdat er nog een aantal spelers naar toe ging. Daar zitten ook Martijn en Arjan van der Lee by en ik ben maar meegegaan. M'n roots lig gen by Zwaluwen en ik heb vyf jaar bij Ursus gespeeld. Dit jaar studeer ik voor wiskunde af op de TU m Delft, Ik loop op het ogen blik stage bij het Zilveren Kruis in Noordwijk." De DMTnale was een complete Maassluise aangelegenheid. Tobi as van Toledo (Evergreen) be dwong in 6-1 en 7-5 stadgenoot Sander Kap van Bequick. In het enkelspel Dl voor 25-plussers ze gevierde Martin van Dyk van Yel low Smash in 7-6, 4-6, 7-6 over clubgenoot Jan van Dijk. Bij de vrouwen in het enkelspel Dl nam Chantal Bousché (Yeilow Smash) in 6-1 en 6-3 afstand van A. van leeuwen (Maas). Maagdenberg (TSN) was iets sterker dan De Vo gel (ROVS) in 7-6,7-5. Yellow Smash stal als thuisclub de show met de dubbelfinale van de man nen in Dl. Het duo Hesseimans/ Stad zegevierde over de clubgeno ten Monster/Brekelmans in 6-4 en 6-4. Rotterdam - Tennisster Anne marie van Assen delft greep vo rig seizoen net naast de BI- hoofdprys by het Rotterdamse Phoenix. De 19-jarige Vlaar- dingse nam dit jaar revanche. Zij gunde haar tegenstandster Andrea Buitenkamp in de Bl- finaie slechts vier games; 6-2, 6-2. „Het ging lekker," constateer de Holy-speelster Annemarie van AssendelfL „Dit is pas mijn eerste toernooizege dit seizoen in de Rotterdamse re gio. Ik heb de afgelopen weken de toernooien in De Lier en Hoek van Holland gespeeld. Bij Hoek van Holland won ik. Richting Rotterdam sta ik nog wel eens in de file en bij die toernooien had ik van files geen last. Ook speel je dan te gen andere speelsters. Ia hst Rotterdams Dagblad Tennis- circuit behoor ik met mijn ne gentien jaar eigenlijk al tot de routiniers." Bij de Bl-mannen bleef Joao Varela evenals vorige week met lege handen. Hy verloor van clubgenoot Albert Baan bij Bequick Maassluis. De rechts- handige speler was in de strijd kansloos tegen Michiel van den Heuvel: 6-2,6-3. „Het lijkt wel of ik bij Phoenix niet mag winnen," treurde Joao Varela. „Ik moet eerlijk zijn. In de finale was de accu gewoon leeg. Deze week waag ik bij Schiebroek een nieuwe poging voor de BI-titel." Rotterdam/Schiedam - De honkbal lers van Schiedam en Rotterdam Orioles hebben het afgelopen weekeinde, in twee wedstrijden, de winst eerlijk verdeeld. Zater dag sloot Orioles de destijds voor tijdig 'afgeblazen' wedstrijd als nog winnend af (12-5) en gister middag op Bijdorp nam de ploeg van coach Ton Ebben revanche en won met 7-3. De nederlaag van za terdag lag duidelijk zwaar op de maag, Toen op i4 juni zich ue le gen als spelbreker meldde, leidde Schiedam in de gelijkmakende vijfde inning met 4-0 en met twee Rotterdammers uit het slagperk teruggewezen, leek het voor Schiedam een gelopen wedstrijd. Bij vijf volledige innings geldt het resultaat van dat moment, Schie dam behoefde toen maar één spe ler van Rotterdam uit te gooien. De scheidsrechter besliste anders en keurde alsnog de wedstrijd af. Schiedam kreeg het nogal eens aan de stok met de veldseheids- rechter, die tamelijk vreemde be slissingen nam. Die werden na samenspraak met de hoofd- scheldsrechter wel weer herroe pen, maar Schiedam werd er wei door uit de concentratie gehaald. De veldscheidsrechter trok het zich vervolgens zo aan dat hij hartklachten kreeg en uit de wed strijd verdween. Verliezende pit cher David Gerkema kreeg liefst 15 honkslagen te verwerken. De return op Bijdorp bracht een herboren Schiedam op het gravel. Pas toen de ploeg van Ebben was uitgelopen naar 7-0 (zesde innirg) kon Orioles iets, maar lang niet voldoende terugdoen. Voor Schie dam sloegen Leslie Gerkema (kaal), Andy Kooiman (kaal) en Michel Vervloei 1) homeruns. Vlaardingen - Voor aanvang van de wedstrijd tegen het altijd wat gril lig en wisselvallig spelende Spy- kenisse oogden de vooruitzichten voor honkbalvereniging Holy {10- 5 winst) gistermiddag uiterst som ber. Ga maar na. Vier vakantie vierende (de Vlaardmgse coach John van Westrenen haalde over dit feit na afloop misnoegd zijn schouders op) en twee geblesseer de spelers brachten Van Westre nen vooraf in een lastig parket en dat in een fase van de competitie waarin duidelijk genogst moet gaan worden. Afgelopen week al werd ietwat schlemielig de winst by Euro Stars uit handen gegeven en de vrees dat de incomplete ploeg zich ook wel eens tegen de club uit Spykenisse zou kunnen ver slikken. was met ondenkbeeldig. Maar Holy herrees gistermiddag aan de Zwaluwenlaan als een fe niks uit z'n as en denderde, op twee zwakke innmgs na. als een degelijke wals over Spijkenisse heen. De 10-5 emdstand deed Holy uiteindelijk nog veel te kort. maar door leemtes in het aanvals- spel van de Vlaaidingers werden nogal wat mogelijke punten op de honken achtergelaten. Vakantie Zeven basisspelers waren voor Van Westrenen uiteindelijk een zekerheidje,- al moest de gebles seerde Steve Naarden wel een wedstrijd lang stevig op zijn tan den bijten. Om zijn ploeg te com pleteren werd Antilliaan Steward Herman - die momenteel in Ne derland van een paar weken va kantie geniet en waarvan bekend was dat hij wel eens een balletje had gegooid en geslagen - ijlings lid van Holy gemaakt. Verder deed Van Westrenen geen ver geefs beroep op jeugdspeler Mar cel Kobus. Met precies negen man in de dug out. maar met een pitcher (Danny Rossoni) m topvorm durfde Holy de strijd wel aan en beheerste het de wedstrijd. Lange tijd kreeg Rossoni het minimum aantal Spykenissers tegenover zich in het slagperk en bleef de Vlaar dmgse pitcher een perfect game spelen met 7-0-0-6. Maar in de zesde inning, toer. Holy inmiddels een comfortabele 8-0 voorsprong koesterde, ging het volledig fout bij Holy. In een kleine ralley kwam Spijkenisse terug tot 8-3 en in de achtste in ning zelfs tot 8-5. De concentratie kwam ook bij pitcher Rossoni on der druk te staan, maar de Vlaar- dinger rondde de wedstrijd waar dig af. Op aangeven van catcher Efrili Caimez werden de eerste twee slagmensen van Spijkenisse met drie slag uitgeschakeld waar na Steve Naarden tenslotte de derde nul op de scorekaart bracht. Een Schle damse speel ster heeft met succes net tweede honk gestolen. De formatie van trainer Leo won de dub bel tegen Hoofddorp. Door Tom van den Berg Holten Dc derde wedstrijd uit het triathlon Elite Circuit werd zaterdag in het Overijsselse Holten ge domineerd door twee onbekende grootheden uit Au stralië. Peter Robertson en Tracy Hargreaves verbe terden de parcoursrecords bij respectievelijk de mannen en de vrouwen en incasseerden beiden 5.500 gulden voor die prestaties. De bijna voltallige Neder landse Olympische selectie was niet bij machte het duo van "Down Under' van zich af te schudden. Op de ranglijst van de internationale triathlon bond - de FFU - komen de namen van Robertson en Ha'r- greaves echter niet bij de eerste honderd voor. De re den is eenvoudig. De voor enkele maanden in Duits land verblijvende atleten hebben geen punten ge haald in wereldbekerwedstrijden. Alleen wie in der gelijke uithoudingsproeven vooraan eindigt verza melt ITU-puntjes. Dat is weer van groot belang voor triatleten die in het magische jaar 2000 hun opwach ting hopen te maken in Sydney. Triatlon debuteert dan namelijk ais Olympische discipline. De eerste vijftig atleten van de wereldranglijst worden toegela ten tot de Olympische arena. Wie op positie 51 of la ger staat, hoeft evenwel niet onmiddellijk te wanho pen, want er zijn nog meer voorwaarden. De eerste zes landen van de ITU-lijst mogen maximaal drie specialisten op de Olympische afstand (de kwart-tri- athlon) afvaardigen. De overige landen moeten gok ken op slechts twee tri-atleten bij zowel de mannen ais de vrouwen. Aangezien het in de hoogste regio nen van de ITU-ranglijst wemelt van de Nieuw-Zee- landers, Fransen en vooral Australiërs betekent een 'geschoond' overzicht dat in Sydney tal van mindere goden tot het mondiale podium doordringen. De situatie is te vergelijken met de schaatssport in Nederland. Op de olympische winterspelen worden krabbelaars uit alle windstreken gepresenteerd, ter wijl in de Hollandse polder veel betere rijders voor de buis zitten te kniezen. Dat gebeurt straks ook met een pak Australische triatleten. Ze mogen niet mee doen, maar weten dat ze het gros van de deelnemers aan de Olympische triathlon doorgaans achter zich houden. Peter Robertson sloeg in Holten tijdens hetafsluiten- de looponderdeel over tien kilometer zijn slag. In de slotfase nam hij afstand van Ralph Zeetsen uit Ur- mond, de leider in het Elite Circuit. Het was een her haling van zetten, want ook tijdens de tweede wed strijd uit het Circuit in Nuenen, maakte Robertson het verschil tijdens het lopen. Bij de vrouwen liep Hargreaves haar concurrentes, onder wie Europees kampioene Wieke Hoogzaad uit Amsterdam en de Belgische topatlete Mieke Suys, op fikse achterstand. De 24-jarige Australische holde in Holten naar haar tweede overwinning in het Elite Circuit, dat in totaal vier wedstrijden omvat. De laat ste wedstrijd uit de cyclus is het Nederlands kampi oenschap op 1 augustus in Roermond. Robertson en Hargreaves maken daar andermaal bun opwachting. Laatstgenoemde popelt ook om naar de Spelen te gaan, maar vreest uiteindelijk toch kopje onder te gaan in de kwalificatiestryd met tientallen minstens zo gemotiveerde landgenotes. Milaan Twee jonge twintigers zijn de hoop van het Nederlandse kanovaren op vlak water. Bondscoach Gilles Calliet zet zijn kaarten op de gebroeders Bart en Martijn Snabel, die dit weekeinde tijdens interna tionale wedstrijden in Milaan naar de zesde plaats op de 200 meter sprintten. De Snabels zijn het hart van de viermansboot, die zij met Tobias van der Pol en Maurits de Rooy moeten gaan vormen. Voor Van der Pol en De Rooy waren op het Idroscalo nog geen finaleplaatsen weggelegd. De Schiedam se internatio nal Luuk van Troost viert met wicket keeper Je roen Smits een tegen Ier land geno men wicket. Van Troost Is tijdens het EK tot dusverre de opvallend ste Oranje- cricketer. Fo to's Jasper Juinen/ ANP Den HaagHet Nederlands cricketteam is het eerste weekeinde van het EK in Den Haag goed doorgeko men. Zaterdag won de formatie van bondscoach Em- merson Trotman van Denemarken, gisteren werd Ierland verslagen. Daardoor gaat het elftal aan de lei ding in poule A van de titelstrijd. Gisteren had Nederland veertig overs nodig om het totaal van tegenstander Ierland (133) voor het verlies van vijf wickets te passeren. Het was een moeizame overwinning, want de eerste vier wickets vielen voor 66 runs. Ahmed Zulfiqar (31 runs) hield zijn hoofd echter koel, evenals Luuk van Troost met een attrac tieve 31. De belangrijkste soore kwam echter op naam van VÖC-international Klaas-Jan van Noort* wijk met 46 not out. De cricketer van de Rotterdamse hoofdklasser sloeg de overwinning binnen: 138/5. Een dag eerder was ook al een regionale speler top scorer bij het gastland van dit EK. Luuk van Troost, afkomstig van kampioen Excelsior'20uit Schiedam, produceerde op geheel eigen wijze 32 runs. De 'har- dhitter' had maar drie kwartier nodig voor die score, met vijf zessen en zes vieren. Hij werd gesteund door HBS'er Roger Bradley met 79 runs. Van Noortwijk (28) en de verdienstelijk debuterende Feiko Klop penburg (26 not out) hadden eveneens een nuttige bijdrage in huis. Nederland maakte in totaal 258 runs voor zeven wickets. Daarna kwamen de Denen niet veiuer uaii 203 «ui out, al boden Ilcudegaard en Jen sen met 81 runs nog goed tegenstand. Het was in alles de wedstrijd van Van Troost, want de in bloedvorm stekende Schiedammers nam ook nog eens de meeste wickets: 3 voor 24. Hij kwam daarmee op vijf wickets in twee duels. Minder goed verloopt het EK voor Bas Zuiderent. De Rotterdamse bats man. die in de competitie speelt bij het Amsterdamse VRA. werd zaterdag tegen Denemarken voor nul aan de kant gezet en werd gepasseerd voor het treffen te gen de Ieren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3