13 Villa aan Parkweg inspireerde schrijver van jongensboeken 9 i Nieuwe formule voor Jeugdland flgenda a Hoogseizoen van kommer Rode Kruis dagboottocht Speciale aandacht voor stormvloedkering Hondenpoep ii E-ön. cd ievfin 1 aniaarn l<eÊS, 'Als we zoo vlak voor het huis blijven staan, loopen we leelijk in de gaten' Sociaal raadslieden gaan de wijken in Rotterdams Dagblad Vrijdag 24 juli 1998 Komkommertijd is iets voor luie journalisten. Als je gewend bent achterover leunend telefoontjes of de post af te wachten, dan zijn in de zomervakantie de rapen gaar. Er komt geen belletje, de tipgevers zijn met vakantie, het aantal mededelingen van gemeentevoorlich ting slinkt zienderogen - en de luie journalist weet dan niet hoe de ko lommen vol moeten. ltEr gebeurt niets,'1 zegt de luilak dan. Terwijl hetz'n eigen schuld is. Want nooit is de hele stad de hort op. Er blijven genoeg mensen over. Altijd wat te doen. Laat de komkommers maar hangen, er blijven vol doende ondernemers, wijkactivisten, kunstenaars en natuurvrien den over met interessante meningen. Als je die allemaal interviewt, is de krant gedurende zomertijd zelfs nog aangenamer dan in de rest van het jaar. Op maandag 6 juli ging de Schiedamse gemeenteraad met reces. Je zou denken: de stadsbestuurders willen er met hun eventuele part ner of eventuele kinderen in het hoogseizoen van tussen. Maar er is iets meer aan de hand. Weet u hoelang het hoogseizoen voor de Schiedamse gemeentebestuurders duurt? Zowat tot oktober! Tot 28 september om precies te zijn. Pas op die datum vergadert de gemeenteraad weer. Over ruim twee maanden! Alsof er niks te doen is. De ambtenarij kampt met vreselij ke kinderziektes rond de organisatievemieuwing. De iepziekte gaat nog meer bomen kosten dan de metrolijn. De twee woningcorpora ties willen fuseren, maar wat betekent dat voor de invloed van de wijkbewoners? Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam geeft geen schwung aan het wijk- en buurtbeheer. De verkeerschaos op de Koe markt doet aanMexico-City denken. Halve monumenten worden ge sloopt. Bouwplannen worden er doorheen gejast En het gaat vast on weren. De club- en buurthuizen zijn weer niet genoeg open tijdens de vrije tyd van de omwonenden. De huizen aan de Vlaardingerdijk scheuren en de bruggen en sluizen blijven potdicht voor watertoeris- ten. Er is heel wat te doen voor actieve bestuurders, maar ze geven de sleutel van de stad waarschijnlij k weer in handen van de Rietzeilers, 't is zaterdag tenslotte Zomercarnaval. „Er gebeurt niks," 2egt de luilak dan. Komkommertijd is iets voor luie stadsbestuurders. Daar gaat mijn hoop dat deze gemeenteraad actiever zou worden dan de vorige. KOR KEGEL Waterweg Belangstellenden voor de jaarlijkse dagboottocht van het Rode Kruis kunnen zich inschrijven voor de tocht op 12 september. Net als voorgaande jaren wordt gevaren met de IJsselstroom, die is aangepast voor rolstoelgebruikers, In het bijzonder mindervali- den, hulpbehoevende ouderen en mindervalide jon geren zijn dan ook van harte welkom. De IJsselstroom vertrekt om 08.30 uur vanaf de Voor haven in Schiedam voor een tocht over de Zuid-Hol landse wateren. Zoals gebruikelijk zijn een arts, twee verpleegkundigen en een grote groep deskundige vrijwilligers aan boord. Met dieet en medicijnge bruik wordt rekening gehouden. Deelname aan de excursie kost f 37,50 per persoon, inclusief de lunch aan boord. Taxi- of rolstoelvervoer kan worden geregeld voor f 12,50 (heen en terug). Aanmelding en nadere informatie bij de afdeling Schiedam van het Rode Kruis, tel. 4268013 (maandag tot en met vrijdag tussen 09,00 en 12.00 uur). Hoek van Holland Het Keringshuis, het informatiecentrum van de Maeslantkering, organiseert tot 23 augustus speciale activiteiten voor een ieder die meer wil weten over de bouw en de werking van de stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg. Daarvoor zijn er in de zomerperio de gratis rondleidingen, filmvertoningen en een spe ciale puzzeltocht voor de jeugd gepland. De rondleidingen, die ook over de bouwplaats gaan, worden elke woensdag om 11.00 uur en elke zaterdag om 11.30 uur gegeven. Er kunnen maximaal vijftig personen deelnemen. Elke maandag en in het weekeinde is er een doorlo pende filmvoorstelling. De verschillende films be handelen onderwerpen als de aanleiding voor de bouw van de stormvloedkering, het ontwerp en de voorbereiding. Daarnaast is er speciale aandacht voor het 200-jarig bestaan van Rijkswaterstaat. Naast de permante expositie 'Kijk een Kunstwerk1 en de fo totentoonstelling 'Nederland in Beeld' zal regelmatig de film 'Onderweg, 200 jaar Rijkswaterstaat' te zien zijn. Voor kinderen ligt er een speciale puzzeltocht klaar. Het Keringshuis is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en in het weekeinde van 11.00 tot 17.00 uur. Hier een gedicht voor dhr. Tempelaar Deze man heeft behoorlijk zijn mening klaar Hij zet een bord op iedere stoep Als protest tegen overlast van hondenpoep Wij als heuse dierenvriend Laten u weten: wv zijn hier niet van gediend Dieren maken ook onderdeel uit van de maatschappij En overlast van zowel mens als dier hoort daarbij Ooit wel eens nagedacht over de hinder van het kind? Dat iedere burger zo nu en dan ondervindt Het gillen en dreinen, zomaar op straat Zodat de burger oren en zien vergaat Het voetballen midden op de weg Kost dat jouwje ramen of autospiegels heb je dus pech De kleurige tekeningen, aangebracht met stoepkrijt Waar je menige schoonmaakborstel op verslijt En dan het beruchte belietjetrek Ook dat maakt de burger soms lichtelijk gek Een bord plaatsen: verboden voor het kind Is iets wat ik écht geen oplossing vind Ik ervaar het als ronduit ongepast Ondanks alle overlast Als u opvoeding van de hond zo belangrijk vindt Denk dan ook eens aan de opvoeding van het kind Waarmee ik maar wil zeggen, mijnheer Tempelaar Mens en dier leven vóór en met elkaar Een houding als de uwe heeft geen zin U strijkt menigeen tegen de haren in Naar aanleiding van het interview moet ik nog iets kwijt- Neem eens een cursus in uitdrukkingsvaardigheid Uw stukje moet overkomen als gewichtig Echter, het is slechts bekrompen en kortzichtig Als u dan consequent wilt zijn En dit zeg ik met iets van venijn Verbied dan ook de man met hoge nood Te urineren tegen de boom of in de goot Koos Robertus, Schiedam Redactie Waterweg: Edwin Cemeiisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danlëlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentlna van der Meer, Marlétte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Ben van Haren Vïaardingen „We moeten zien, dat we een goede schuilplaats vinden, Frans," begon Kees, die een onder zoekende blik op de donkere ramen wierp. „Ja, als we zoo vlak voor het huis blijven staan, loopen we leelijk in de gaten," antwoordde deze. „Juist; wat denk je van den overkant?" „Laten wij maar eens even kijken." 'Zij hepen naar de overzijde van den Julianasingel, waar con ter rein lag, dat in betere dagen be stemd was geworden voor den aanleg van een plantsoen. Het plantsoen was er echter nooit ge komen; slechts enkele vijvers werden er gegraven en de rest van het terrein werd een woestenij, zoodat de burgerij van de stad aan het terrein den veelzeggende naam van Sahara had gegeven. De zijde van de Sahara, die langs den Julianasingel liep, was afge zet met prikkeldraad; evenals de tegenovergelegen zijde. De beide andere zijden van het vierhoekige terrein hadden een natuurlijke af sluiting. Aan de Zuidzijde lag het zoogenaamde Hof, het stadsplant- soen en aan de Noordzijde de dijk. De Julianasingel lag aan de Oost zijde. De beide vrienden bereikten de afrastering en zagen tot hun vreugde, dat er een ondiepe grep pel liep, achter het prikkeldraad, waarin zij zich gemakkelijk zou den kunnen verbergen.' Ongeveer 65 jaar geleden speelt zich het 'avontuurlijk verhaal voor jongens' af, waaruit dit citaat komt. Het is geschreven door de Vlaardingse auteur Adri van Wit- zenburg en verscheen onder de ti tel 'De geheimzinnige Chinees' in de serie Jeugdbibliotheek. Verzameling Het boek is niet te vinden in de Vlaardingse bibliotheek, maar maakt wel deel uit van de indruk wekkende verzameling boeken van collectioneur Bram van IJpe- ren. Hij struint al jaren boeken markten af en hoopt ook nog eens uit de zelfde serie 'De vergulde hand' te vinden, dat Van Witzen- burg eerder schreef. Daarin ma ken dezelfde Frans Bakker en Kees van Vliet met bun vrienden Hernian Planken, Cor Bos en de broers Bram en Piet Berger voor de eerste maal kennis met de speurneuzen Snoek en Brouwer van de Nederlandschen Gehei men Inlichtingendienst. Uit 'De geheimzinnige Chinees' blijkt, dat daarin ook een rol is weggelegd voor het huis, dat di recteur E. Balster van de Vulcaan Coal Company in 1920/1921 op de hoek van de Parkweg en de Juli anasingel liet bouwen, In 'De geheimzinnige Chinees' speelt het sinds de uitzending van de serie Pippi Langkous op de Ne derlandse televisie als Villa Ka kelbont' aangeduide, markante gebouw met zijn zeer grote, om heinde turn een hoofdrol. Samen met de herberg Halve Maan aan de rand van Kethel. Bende Na een wandeling op een grauwe oktoberzaterdag over de Kethel- weg en langs de Poldervaart in c Frans Bakker en Kees van Vliet liggen in een greppel aan de rand van de Sahara (inmiddels Oranj a- park) overde Julianasingel heen teloeren naar hetgehelmzinnige licht Indesindsdegevangenne mingvan de grote Peter Pronk leegstaande villa. TekeningvahC.Boostutthetboek'DegeheimzinrugeChinees' van Adrt van Wltzenburg Schiedam klauteren Frans en Kees bij de Vjjfs luizen de Schie- damsedijk op. Bij de spoorweg overgang van Vlaardingen-Oost besluiten ze de 'breede. hel ver lichte' Schiedamseweg links te la ten liggen en overde donkere dijk naar huis te lopen. Aan de voet van de dijk zien ze bij de Julianasingel in de sinds de ge vangenneming van Peter Pronk leegstaande villa iemand met een lantaarn het huis doorzoeken. Het blijkt geen dief te zijn maar 'meesterspeurder' Snoek, die de jongens te hulp roept. Gezamen lijk leggen ze na hachelijke avon turen een internationaal opere- rende bende bloot, die bezig was de van een buitenlandse vorst ge stolen massa juwelen vanuit de vochtige kelder van de herberg Halve Maan te transporteren naar de villa in Vïaardingen. Li Tsjong Hiang, de geheimzinni ge Chinees, is daarbij de spil. Ver scholen tussen de bosjes in de tuin van de villa heeft Frans Bak ker een keer, bij maanlicht, zijn gezicht gezien. Een onheilspel lend gezicht met ogen als vuur. „Het gezicht van den Duivel zelf." De man is oud, heeft een lange baard en wordt door zijn begelei ders, twee krachtpatsers, altijd in de nacht op een primitieve draag stoel in en uit een auto gedragen voor een bezoek aan de Halve Maan. Na de arrestatie van zijn companen blijkt het een houten beeld te zijn, waarin de juwelen werden getransporteerd. In het boek van Van Witzenburg is sprake van een weelderige in gericht huis met een grote hal en vele kamers. Voor het huis stond een gaslantaarn, die op een cruci aal moment uitwaait, maar bin nen was al elektrisch licht aanwe zig. Historie In het fotoboek Tijdsbeeld van Vïaardingen, deel 2: Van Markt tot Vlaardingen-Oost schrijven Wouter C, den Breems en Eric van Rongen bij een foto, die J. F. H. Roevers in april 1956 in opdracht van de gemeente Vïaardingen maakte, iets over de geschiedenis van de villa. De uit Rotterdam afkomstige koopman E. Balster, die nog in 1921 aan de Schiedamseweg 116 woonde, liet het bouwen. Hij was directeur van de Vulcaan Coal Company, die bij Vlaardingen- Oost een haven liet graven. Later woonden in het pand de families Grimm, Riekling en tenslotte Kwakkelstein, de laatste Vlaar dingse reder. Het artikel Van 't Hof via Sahara naar Broekpolderbos' van G.J. Davidse, in het Historisch Jaar boek 1997, geeft de historie weer van het er tegenover gelegen ter rein, dat in de volksmond Sahara werd genoemd. In 1918 zijn er de vijvers gegra ven, die nu nog te zien zijn in het Oranjepark, en worden ladingen zand gestort met de bedoeling om tot parkaanleg te komen. Van 1919 tot 1932 passeren telkens plannen voor woning/villabouw. In 1933 komt een plan op tafel om ter ontlasting van het drukbe zochte Hof een park met speelwei den en wandelpaden aan te leg gen. De uitvoering start in 1935. Pas in 1941 komt de strook langs de Julianasingel in aanmerking voor plantsoenaanleg. Schiedam Jarenlang waren Joop van Broekhoven en Riet Im merzeel in Schiedam een syno niem voor Jeugdland. Na de edi tie van vorig jaar gaven zij aan te willen stoppen met het organise ren hiervan. Maar het vertrek van de twee eerder dit jaar bete kende niet het einde van Jeugd land, want ook de komende va kantieweken wordt het evene ment weer gehouden. Nu onder de vlag van de Dienst Sport en Recreatie (DSR) van de gemeen te Schiedam die Daphne Meijer en Pim Schenkelaars vroegen de organisatie op zich te nemen. Totaal onbekend met het werken met kinderen zijn de twee Schie dammers niet. Je kan ze zelfs 'ou de rotten in het vak' noemen. Pim Schenkelaars (39) werkte de laatste achttien jaar bij het Stede- ljjkMuseum, waar hij rondleidin gen gaf aan schoolkinderen. Hij organiseerde ook speciale projec ten voor het basisonderwijs. De 22-jarige Daphne Meijer heeft bij de DSR stage gelopen en daar haar afstudeerproject mogen doen. Behalve dat zij betrokken was bij verschillende projecten voor het basisonderwijs, was zij ook al drie jaar als vrijwilligster aan Jeugdland verbonden. Zij was verder actief m het jongeren werk en werkte als begeleidster in kinderkampen. De nieuwe organisatoren beslo ten na de evaluatie van de vorige edities van Jeugdland om dit jaar een nieuwe formule te ontwikke len. „Niet omdat het niet goed ging, maar we wilden het aanpas sen aan deze lijd. De kinderen van nu zijn anders dan die van tien jaar geleden," zegt Pim Schenkelaars, In tegenstelling tot eerdere edi ties blijven de activiteiten dit jaar een week lang op één locatie. Pas daarna verhuist het geheel naar een andere wijk, waar dezelfde activiteiten nog eens worden aan geboden. Daarnaast staat Jeugd land dit jaar op plekken die niet eerder zijn aangedaan. Ook de activiteiten zijn wat aangepast. Interactief De creatieve, sportieve en educa tieve elementen uit het verleden zijn gehandhaafd, maar dit jaar is er meer nadruk op de interactivi teit gelegd. Schenkelaars; „Het is een goede zaak dat de kinderen iets kunnen leren van de activi teiten, maar zij willen ook iets te doen hebben. In voorgaande ja ren waren zij soms te veel toe schouwer. Vandaar dat er dit jaar meer spelletjes en straattheater voorstellingen zijn waar zij aan mee kunnen doen. Zo kunnen de kinderen bijvoorbeeld tijdens het openingsfeest, waar de circus centraal staat over de even- wichtsbalk lopen of meedoen bij hetjongleren," Daphne Meijer vult aan: „Het programma sluit nu ook meer aan bij de belevingswereld van de kinderen van tegenwoordig. Tot nu toe gingen de activiteiten alleen uit van de creativiteit. Dat is nog steeds een heel belangrijk onderdeel, maar dit jaar kijken we ook naar de trends. Op dit mo ment zijn inline-skates bijvoor beeld heel erg populair. Overal zie je kinderen met die schaatsen aan hun voeten. Nou, dan moetje daar wat mee doen. Dus is er dit jaar een speurtocht naar het Bea- trixpark die de kinderen op inli ne-skates gaan afleggen." Het laatste half jaar zijn zij dag en nacht in touw geweest om het nieuwe Jeugdland op te zetten. Dat viel niet altijd mee. Schenke laars: „We hebben in korte tijd een geheel nieuwe organisatie vorm neergezet. Het leek soms wel een militaire operatie. We moesten op het budget letten, dagindelingen maken, werkroos- ters voor de vrijwilligers opstel len en dat moest allemaal snel en strak gebeuren. Voor improvisatie was eigenlijk geen plek, we konden het ons niet veroorloven dat het een rom meltje zou worden. Als we straks wat meer ervaring hebben, kun nen we weer naar de wat lossere aanpak van Joop en Riet toe. Maar zij werkten al zolang sa men, dan kan dat ook. Aangezien het voor ons nogzo nieuwis, kun nen wij dat nog niet doen." Vol lof zijn de twee Schiedam mers overde samenwerking met de achttien vrijwilligers die de komende weken de activiteiten op Jeugdland gaan begeleiden. „Zonder hen kunnen we dit niet," zo spreekt Pim Schenke laars rijn waardering uit „We zijn één team en we moeten er sa men voor zorgen dat dit een suc cesvol evenement wordt Daphne en ik staan ook niet boven hen. We zijn geen echte bazen. In het begin kwamen de vrijwilli gers, by de voorgesprekken die we met ze hadden, echt gespan nen binnen alsof ze moesten sol liciteren, Maar dat hebben we snel de kop ingedrukt Een aan tal vrijwilligers is net zo oud als Daphne of hebben veel meer er varing met Jeugdland dan ik. Dan ga je je niet als baas gedra gen. We geven elkaar ook gewoon over en weer aanwijzingen bij het bedenken van activiteiten, want zij weten beter dan ik wat wel en niet kan." Kenn.sraakingsdag Voormalig vrijwilligster Daphne Meijer knikt haar hoofd en legt het verschil met vroeger uit: „Toen was het contact veel losser. Je kwam weieens vrijwilligers te gen die je niet kende. Maar dat gaan we dit jaar anders doen. Binnenkort organiseren we na melijk een kennismakingsdag waar alle vrijwilligers voor uitge nodigd rijn. Zo kunnen rij elkaar beter leren kennen en dat werkt straks natuurlijk veel prettiger Na een half jaar van voorberei den zit het lange wachten voor Daphne Meijer en Pim Schenke laars er bijna op: morgen is het openingsfeest op het Hemaplein in het centrum (aanvang 12,00 uur). Daarna trekt de karavaan door Schiedam: Spaland, Woud- hoek, Beatrixpark, Bachplein, Groenoord, Voorhaven, Volks park, Wilhelminapiein, Maasbou levard, Willem Dreesplein, Wi- bautplein, Park Nieuwland, Frans Halsplein, Archime- despiein, schoolplein De Pe perklip en tenslotte op donder dag 13 augustus weer op het He maplein met het slotfeest Afwachten „We staan te popelen om van start te gaan," zegt Schenkelaars. „We hebben alles gedaan wat we moesten doen en nu moeten we afWachten hoe de kinderen erop zullen reageren. Want daar gaat het om. Dit is hun feestje. Zij moeten het leuk vinden. We zijn dan ook erg benieuwd of onze ideeën by hen aanslaan, dus wat ons betreft kan Jeugdland 2000 beginnnen." Vrijdag 24 juli VLAARDINGEN De Soenda. Speilenmiddagendarten, 14.00- 16.00u. ROTTERDAM Hist Museum 'Schlelandehul#' 10.00- 17 OO film: Meer over klompen m Nederland. Wijkgeb. KJoo»ter/Oude Noorden 15,30- 18 00 Kokkerellen. Voor kinderen van 10 V ml4jaar. Blauwe Vla 23 OQShakeyour Booty m the Hot Tub. De Vlerk 24.00-04.00 Up stream. Nighttown Theatercafé 21.00A1IHJ- querque Seesaw. CD-presentatie. Thea tercafé P1an-C 22.00 Men's best Friend. Cabaret Restaurant Schelling"* 19.00 Zzep. Centrum van Rotterdam 19.00 War ming Up Straatparade Zomercamava!1998. Park op de Wilhelmlnakade diverse tyden Wifhelmina's Zomers 1998. Zaterdag25JulI VLAARDINGEN Grote Kerk. Wanddccncert, 15.00-17.Q0u SCHIEDAM Hemaplein. Openingsfeest Jeugdland 2000, 12.00u. Stadserfpleln.Orcusinstuif. Grote of St Janskerk. OrgelconcertCeesZeevaart, 15.00u. ROTTERDAM Hi«t. Museum 'Schielandshuls' 10.00- 17,00 film: Meer over Wompen m Nederland. Maritiem Museum Prins Hendrik 11.00- 16.00 Holland-Amenka Lijn 125jaar.Kampi- oenschap sport- en dekspeien, Blauwe VI* 23,00 Shake your Booty in the Hot Tub. De Vlerk 22.00The Next Level. St La uren skerk 15,00 Orgelcyclus 1998. Nighttown Thea tercafé 23.00 Pnsoners of technology The Tube. Paradlj*kerk 16.00-16.45 Orgelcon cert. Rotown22.00 JakkiFamine.Theaterca- fe Ptan-C 22.00 Surprise Band. Cabaret Restaurant Schellinks 19.00 Zzep. Cen trum van Rotterdam 13.00StraatparadeZo- mercamaval 1998, ParkopdeWilhetmlna- kade diverse tijden Wilhelmma's Zomers 1998. Van do. 23 Jul! t/m wo 29 JuM. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Hard flam' {16) dag. 12.25- 15.25-18.45-21.45. ClnJ2: Jackie Brown' {16! dag. 17.30-21. Cln.3: 'Mr. Magoo' (al) dag 12.15-14.45-17-19.15-21.45. Cln.4; 'Lost in Space' (12) dag. 12.15-21.15. Blues Brothers2000" (al) dag. 15.15-18.15.Cln.5: 'Left Luggage'(al) dag. 16,45-18.45, "TheGin- gerbreadman' (12) dag. 21.30. imax Theater Theliwngsea' (aij dag(beh.vr- za.) 18. 'Amazon* (al) dag 15-17, vr.za.ook 19. 'Everest' (at) dag.ibeh.vr.Z3.) 14-16- 19.15, w.2a.14-16-18-20. Titanic'(12)dag (beh.vr.za.) 20.30, vr.za.2l.l5,za.zo.ook 10. lantaren: Filmzomen dag.21.30 (16): 'do, 'Her Majesty Mrs. Brown', vr, 'LA.Confidenti- al\ za. The Funeral', zo. 'Carrington*. ma. "Smoke", di. 'She'sso lovely', wo. 'ComoAgua para Chocolate'. Venster 1: 'OieSiebtelbau- enV (161 dag 22. Ven. Zt'DieSalzmannervon Tibet' (al) dag 21.45. Ven. 3: Fiimzotner.dag. 21.30, (16): do. 'Shallow Grave', vr. 'Kotya'. za. The Engjisch patient'zo'Pulpfictron'.ma, The man who knew too much'di. 'Gordel van S maragd". wo. "Brigano: Chapitre VII'.Von, 4. •dee's Gold' (16) dag 21.30. Ltimlère li The X-files'(12) dag 13-15.45- 18,30-21.15. Lum. 2: 'Armageddon' (12) dag 12.30-18.30-20.30. Lum. 3: 'Break- down'(16)dag.l5,45-:I8.45-21.30.Lijm.4: 'Grease' (al) dag,15.45-18.30-21.15. Rexane: 'Intiem gefluister' (18) do. t/m zo. doori. voorst. 'Perfecte sex' (18) ma.fm wo. doort.voorst Pa thé; 'Armageddon'(12)dag 11.10-14.30- 17.40-20.50. The X-files' (12) dag. 11.20- 13.50-16.20-18.50-21.20. 'Pnmary colors' (al) dag 15.10-18.10-21.10. 'Crty of Angels' (al) dag 11.40-14.10-16.40-19.10-21.40. 'Deep impact"! 12) dag 16.10-18.50-21.30. Titanic'(12) dag, 15.30-19.30. The wedding singer' (al) dag 17.20-19.35-21.50, dl. niet 21.50. Sneak preview: 'Lijdend Voorwerp' di. 22. NachtvoorstaHingen: Lum. 1: The X-files' (12) vr.za.00.30. Lum.2: 'Armageddon' (12) vr.za.00.15. Lum.3: Hard Ram' (16) vr- -za.00.15. Lum.4: 'Deep Rising* (16) vr- t.00.30. Kindermatinees: CJn.2; 'Jacht op de klein tjes' dag.12,30-15. Cki.5: 'De kleine zee meermin' dag 13.15. Lum.3: 'Air Bud' dagl3.15. Lum. 4: 'Het magische zwaard' dag 13.30. Pathé'AirBud' dag. 11-13.15. 'Het magische zwaard' dagll.10-13.15- 15.15. 'Jacht op de kleintjes' dag, 11*13.05, 'De kleine zeemeermin' dag. 11.20-14, Maassluis De sociaal raadslie den in de gemeente Maassluis gaan de wijken in. Het college van burgemeester en wethouders heeft de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening toestem ming verleend om met ingang van 1 september spreekuren op locatie te houden. Het initiatiefis ontstaan in het ka der van het gemeentelijk armoe- debestrijdingsbeleid. Met de spreekuren en voorlichtingsacti viteiten op wijkniveau hoopt de gemeente moeilijker bereikbare doelgroepen beter te kunnen be naderen. Dichter bij de burgers zou dat meer mogelijkheden bie den dan nu het geval is met het re guliere spreekuur van het sociaal raadsliedenwerk aan de Veer- straat. Plekken die in aanmerking ko men zijn wijkvereniging Dijkpol- der (bij de 'huurderskoepel'), de wijkpost bij wijkvereniging De Flat en dienstencentrum De Vloot. Verder wordt gedacht aan samenwerking met deMaassluise cliëntenraad en afstemming met de afdeling SoZaWe. De spreek uren worden gehouden naast de gewone spreekuren aan de Veer- straat. Het sociaal raadsliedenwerk in formeert mensen over de voor hen geldende wet- en regelge ving, Mpt hen optimaal "ebruik te maken van voorzieningen en bevordert de zelfredzaamheid. Na een jaar_ worden de wijkspreek uren geevalueerd. De gemeente financiert het project uit het bud get voor armoedebestrij ding.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5