15 Politie fotografeert drugsrunners v Salonboot Waterstad vaart door Schiedam en Delfshaven Minister Sorgdrager geeft telefoontaps vrij Protesten advocatuur Justitie: 'Foto's zijn geoorloofd bewijs' Ook wietkoning Dronkers noemt drugsbeleid 'een ramp' Drugspand met spoed gesloten Kwekerij ontmanteld Bejaarde bestolen Zomercarnaval op TV Rijnmond De Coolsii Met inpassen uit de impasse Rotterdams Dagblad Zaterdag 25 juli 1998 Rotterdam Afgeluisterde tele foongesprekken van een Sehoon- hovense advocaat in verband met een Rotterdamse cocaïnezaak mogen worden doorgespeeld naar de deken van de Haagse orde van advocaten, mr. A.W. Beelaerts van Blokland. Minister Sorgdra- ;ger (justitie) heeft dit standpunt ingenomen in de bezwaarschrif tenprocedure, die de advocaat £aa aangespannen tegen het be stuit van de Rotterdamse hoofdof ficier van justitie de processen- verbaal van de telefoontaps ter in zage te geven. De advocaat is in opspraak ge raakt omdat hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de zogehe ten Iglo-affaire. Dit gaat om smok kel van duizend kilo cocaïne in bevroren garnalen, Beelaerts wil een klacht tegen de Schoonhove- naar indienen omdat hij de goede naam van 's lands advocatuur in diskrediet zou hebben gebracht. Tegenslag De beslissing van Sorgdrager is een tegenslag voor de in opspraak geraakte advocaat. Eerder mocht de Rotterdamse hoofdofficier mr. L. de Wit van de rechtbank niet de op schrift gestelde telefoonge sprekken doorspelen. De Wit krijgt alsnog gelijk. Rotterdam De politie maakt in de strijd tegen drugsoverlast in en rond het Centraal Station foto's van mogelijke drugsrun ners. Als iemand uiteindelijk als verdachte voor de rechter moet verschijnen, dan kan de foto als aanvullend bewijs die nen. Volgens het Openbaar Ministerie heeft de rechter deze methode al in een aantal zaken geaccepteerd. Het politieteam heeft vanaf okto ber vorig jaar op CS mogelijke drugsrunners m kaart gebracht. Personen die langer dan een haif uur op het CS verblijven, contact hebben mei andere potentiele drugsrunners, reizigers uit inter nationale treinen aanspreken of drugstoeristen meenemen naar bekende drugspanden worden stiekem gefotografeerd. De politie heeft zo enkele honder den foto's verzameld. Een deel van de gefotografeerde personen is geïdentificeerd, een kiem deel is onbekend. Het gaat vooral om Marokkaanse jongeren in de leef tijd van 13 tot 27 jaar. De politie maakt van de foto's ge bruik om op het CS mogelijke drugsrunners te herkennen. Als de persoon voorkomt in het foto bestand gaan agenten in burger hem volgen. Zodra de persoon zich schuldig maakt aan een straf baar feit, wordt hij aangehouden. De raadsman van enkele drugsrunners, mr. F. G. L. van Ar den ne, heeft zware kritiek op deze methode. Volgens hem handelt de politie in strijd met de wet door op het Centraal Station mensen te fo tograferen en te volgen voordat deze een strafbaar feit hebben be gaan. „In tegenstehng tot andere politieregisters komen in dit ge val ook personen die nog niet zijn veroordeeld in het fotobestand te recht.'" Hij heeft de Registratieka mer gevraagd om het fotosysteem aan de wet Politieregisters en de wet Persoonsregistratie te toet sen. Volgens persofficier van justitie mr. C. de Kimpe is het geoorloofd foto's rond het CS te maken. Ze stelt ook dat de rechter deze af beeldingen inmiddels in diverse zaken tegen drugsrunners als be wijs heeft geaccepteerd. „Die had geen moeite met deze opsporings methode," zegt ze. Ook is het systeem aangemeld bij de Registratiekamer. „We hebben vervolgens niets meer gehoord." zegt ze. „De foto's worden ge maakt op de openbare weg. Het is ook niet zo dat iedere Marokkaan wordt gefotografeerd. Men moet aan bepaalde criteria voldoen." Ook het onopvallend volgen van personen die nog niets strafbaars hebben gedaan is volgens haar rechtmatig. „De politie mag ob serveren op plaatsen waarvan men weet dat er regelmatig straf bare feiten worden gepleegd." Rotterdam Een drugspand aan de Mathenesserdyk is gisteren met onmiddellijke ingang geslo ten op last van loco-burgemeester Simons. Tot de spoedsluiting van nummer 325b aan deze dijk is be sloten omdat de openbare orde rond het pand ernstig is ver stoord. Omwonenden ondervin den onaanvaardbare overlast door de handel in drugs. Daarnaast heeft de politie bij een huiszoeking vorige week grote hoeveelheden verdovende midde len en versnijdingsinstrumenten gevonden. Overleg met de eige- naar'van het pand heeft niet tot resultaten geleid. RotterdamIn een huis aan de le Middellandstraat in de wijk Mid delland heeft de politie gisteren een hennepkwekerij ontmanteld. Op de zolder vonden de agenten een kwekerij met 700 planten en groei-apparatuur. Dit werd alle maal in beslag genomen. De stroom werd illegaal afgetapt. Te gen de 32-jarige bewoonster en haar 27-jarige vriend is proces verbaal opgemaakt. Rotterdam Een 87-jarige bewo ner van de Willem Smalthof is gis termiddag het slachtoffer gewor den van een babbeltruc. Hij werd in de maling genomen door een vrouw in een wit jasje, die beweer de dat ze voor een ziekenhuis werkte. Er moesten nog wat pa pieren worden ondertekend, be toogde 2ij. De man liet haar bin nen. Toen de vrouw verdwenen was, bleek dat ze haar slachtoffer voor duizenden guldens heeft besto len., Rotterdam De speciale uitzen- •ding van TV Rijnmond over de veertiende editie van het Rotter- "Siamse Zomercarnaval is niet van daag op de televisie te zien, zoals gisteren per abuis is gemeld, maar pas morgen. De regionale te levisiezender laat zondagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur een repor tage zien van de Straatparade, die zaterdagmiddag door de stad |s getrokken. Daarna zijn iedere twee uur herhalingen te zien van het festijn in de binnenstad. Door ReinWolters Rotterdam - Welkom, kom aan boord," onthaalt Frans De Brune (45) gastvrij de passagiers bij de loopplank van zijn motorpassa giersschip Waterstad. Binnen geurt de koffie en glimlacht Joke de Brune (43). Behendig schenkt ze de kopjes vol en serveert slag roomgebak. Haar echtgenoot gooit onder een 'iedereen aan boord' de trossen los. De vaar tocht begint en eindigt pas vier uur later bij de vertrekplaats in de Leuvehaven. „Mooie steiger, hè," wijst De Bru ne vanuit de stuurhut naar de drijvende plek van ijzer die steeds kleiner wordt. „Dat is er een in de serie die de gemeente Rotterdam speciaal laat bouwen voor de pas sagiers- en partyvaart. Er zun er al in gebruik in het Boerengat, bij het Maritiem Buitenmuseum en het Infocentrum Kop van Zuid in de Koningshaven. In voorberei ding is de bouw van steigers bij de watertoren bij De Esch, het Ko- ningmnehoofd bij hotel New York en in de Nieuwe Maas bij Sehiem- ond." Golven Het water van de Nieuwe Maas is met echt rustig. Een stevige wind zweept de golven op. Een passe rende vierbaksduwboot doet er nog een schepje bovenop. Gek ge noeg voelen we er weinig van. Het schommelen is minimaal, zelfs de glazen achter de bar weigeren te rinkelen. De 21 meter lange salon boot kan het aan. „Het bouwjaar is 1929, de breedte is 3.85 meter en we steken 1.18 meter diep," begint De Brune zijn technisch verhaal. Uiteraard is zijn schip voorzien van centrale verwarming, maar ook van een heus, aan de vloer genagelde, op antraciet brandende kolenkaehel. „Om het extra nostalgisch te ma ken," lacht hij. De Parkhaven doemt op. Via de marifoon klinkt het verzoek voor een 'sehuttinkie' door de Park- sluis. Nog geen tien minuten na het verzoek schuift de sluisdeur open en gaat de klapbrug om hoog. Wederom tien minuten ver der op de klok vaart de Waterstad de Coolhaven in. De passagiers, een groep van 53 personeelsleden van een bedrijf uit Amersfoort, krijgen uitleg. 2e luisteren vol aandacht. „Nog wel," weet Frans uit erva ring, „straks verflauwt dat en ge ven we alleen nog antwoord op vragen. „Deze mensen zijn een dagje uit, die moet je, behalve wanneer ze dat nadrukkelijk ver zoeken, niet overmatig veel infor matie door de strot duwen." Joke: „Ik heb, voordat Frans en ik Frans de Bru ne, geflan keerd door zijn vrouw JO- keen hun zes tien maanden oude zoon Frans Dirk: TVe zijn de kleinste rede rij van Rotter dam, met ais bijzonderheid dat we zowel binnen- als buitendijks varen Foto mi chelBlerhuteetVCor dit bedrijf zijn begonnen, altijd in de horeca gewerkt. Op een schip als Waterstad moet je ontzettend creatief zijn. Elke vaartocht is an ders, elke groep heeft eigen wen sen." Frans, intussen varend door de Hoge Brug by Overschie en bak- boorduit draaiend in de richting van Schiedam, beaamt dat. „Wij doen niets anders dan het varend verzorgen van recepties, borre luurtjes, feestavonden, perso- neelsuitstapjes, het rondvaren van mensen in een rolstoel, noem maar op. Dat doen we naar de maat en wens van de klant. Dat kunnen we met een gerust hart aan, want we zijnde kleinste rede rij van Rotterdam en met als bij zonderheid dat we zowel binnen- als buitendijks kunnen en mogen varen." Frans zwaait naar de brugwachter die de Rolbrug over de Schiedam- se Schie bij de Polderweg in Schiedam en langs Oversehiese- weg in de Rotterdam deelge meente Overschie opent. „Dit is een van de twee rolbruggen die Nederland nog rijk is, wijst De Brune. Achter het schip neemt de brug weer de vaste plek in en even later opent dezelfde brug wachter de Klapbrug tussen de De Brauwweg en de Vlaarding- weg. „Die man fietst de gehele route met ons mee en opent alle bruggen die voor ons een hinder nis zijn ."legt De Brune uit. „Hun medewerking, en die van de gemeente Schiedam, is enorm. Al tijd staat iedereen klaar voor een zo gunstig mogelijke doorgang. Pet al' voor die gasten, ze doen hun werk perfect." De nieuwe vierpiloons hefbrug bij de Nieuwpoortweg is de volgende die open staat om de 3.85 meter uit het water oprijzende Water stad doorgang te verlenen. Voor weggebruikers is het minder leuk. ze moeten wachten tot het zingende gezelschap (het is in eens feest en polonaise aan boord) voorbij is. Schaapachtig reageert 'de wal' op het 'proost' en de gehe ven glazen op het achterdek. De volgende brug is die van de 's- Gravelandseweg met links het voormalige Proveniershuis en aan de overzijde het Doelenplein. Rustig stuurt De Brune het schip door de smalle doorgang. „Dade lijk. na de brug bij de Ooievaar straat, wordt het nog smaller. Bij het Zakkendragershuis bevindt zich naar de Lange Haven de Ou de Sluis." Als wordt verteia over de monu mentale Korenbeurs, die is aange kocht door Jan des Bouvrie, valt het even stil. „Die goser barst van de poen, geen wonder," klink het. Bij het passeren van de brug naar de Korte Haven refereert De Bru ne naar zijn eerste commerciële ervaring met rondvaren. „In de ja ren tachtig woonde ik opeen tjalk in die haven en verhuurde toen roeiboten, waarmee men een rondje door de Schiedamse grach ten kon varen." De Appeimarktbrug is de volgen de passage. Daarna, de Koemarkt- brug bij de Gemt Verboonstraat, wijst De Brune op een 'kleine Am sterdammer', het rondvaartschip Lentefeest van de gelijknamige Schiedamse stichting die zich in zet voor ouderen en gehandicap ten. „Leuk bootje," zegt hij. „Doen ze goed werk mee." Thuishaven Wederom een sluis in, nu de Bui- tensluis om opnieuw de Nieuwe Maas te kunnen bevaren voor de route naar de thuishaven. Ruim drie uur vaart de Waterstad al. „Mijn wieg stond in Indië," ver telt De Brune over zijn roots. „Vijf was ik toen ik in Hillegersberg in Rotterdam kwam wonen. Na twaalf ambachten en dertien on gelukken kocht ik in 1990 deze boot, toen geheten De Waterland, uit bet faillissement van veer dienst De Nieuwe Maas. Uiter aard is veel tijd gestoken in het opknappen en moderniseren. In aanvang was het best moeilijk om greep op de markt te krijgen, Sinds drie jaar hebben we het druk, zijn vaak onderweg en va ren het water dun, bij wijze van spreken. Uiteraard varen we, op nieuw bij wijze van spreken, 24 uur per dag en dat 365 dagen per jaar." De Brune benadrukt dat de be langstelling voor het varen in de wateren van de Rijnmond, zowel binnen- als buitendijks, wereld wijd in de belangstelling staat. In de Scheepmakershaven krijgt hij zijn eigen ponton. Het oude, dat lag in de Voorhaven in Delfsha ven bij het CabaRestaurant Schei- lings, is al verkast. Ook zijn twee de rondvaartschip, een lifeboot voor twaalf personen, krijgt er een vaste plek. Na iets minder dan vier uur meert De Brune weer aan. De passagiers willen niet van boord. „Vaar nog maar een keer," daagt een van hen uit. „Maar dan moet Joke mee, want die heeft ons geen mo ment droog laten staan." 'Puinhoop' De Brune zegt, als de rust is terug gekeerd en hij en Joke de achter gelaten 'puinhoop' opruimen: „Néé, ik doe beslist niet aan regu liere vaarten, dus het opstappen per persoon op een vaste tijd. Dat is niet haalbaar. Ik vaar alleen met groepen en dat verloopt uit stekend. Wat het kost? Nou, elf honderd gulden als huurprijs voor de boot. Daarnaast natuur lijk de consumpties en eventueel de kosten van buffet of lunch. Het is net zo goedkoop of duur als de klant zelf wil." -Door Bernadette Neelissen .Rotterdam De Sensi-coffee- •shops van Ben Dronkers gaan dicht. Niet op last van de politie, "inaar.op last van de eigenaar. De 'wietkoning van Nederland' heeft het Vijftien jaar lang geprobeerd, maar het bleek een gevecht tegen de bierkaai: tegen het drugsbeleid in Nederland valt niet op te knok ken. J^rer^ers, eigenaar van de in to- 4aaLvier 'Sensi'-coffeeshops in •Rotterdam, Amsterdam en Gro- i^Irigên, gaat zich nu richten op jzijn bv's Kempflax (hennepteelt Noor industrieel gebruik) en Sen- siSeed (zadenveredeling), plus zijn Hash Marihuana Museum in Amsterdam. Waarom hij stopt met 'de Sensi's' wil hij best vertel len. Dat moet dan wel per mobiele telefoon, want hij is onderweg naar zijn coffeeshop Amsterdam. Met de trieste taak zijn medewer kers daar hun ontslag aan te zeg gen. Dat gebeurde al eerder in Rotterdam, bij de 'afhaal' aan de Henegouwerlaan en het grote Sensi Café aan de Nieuwe Bin nenweg. Er is een brief onderweg naar de klanten. Daarin worden ze be dankt voor hun jarenlange trouwe support en er wordt uitgelegd hoe het zover heeft kunnen komen. 'Wij klimmen van de barricade en capituleren in de DRUGSOOR LOG,' luidt het in de eerste alinea. Het nieuwe ontmoedigingsbeleid heeft 'de eerste bonafide coffee shop in Rotterdam' tenslotte op de knieën gekregen. Qua eigen gebruik mag je nog maar 5 gram wiet per persoon per keer aan schaffen, en wie een coffeeshop moet bevoorraden is helemaal in de aap gelogeerd: die moet het zien te rooien met 500 gram. Bo vendien mag er geen wiet worden verkocht in combinatie met de verkoop van alcoholische dran ken. Zeg maar dag tegen je bar- omzet. De windmolens waar Ben Dron kers al die tijd tegen vocht lijken met het aantreden van Paars II onverslaanbaar te zijn geworden. Met drie van zijn vier coffeeshops kreeg Dronkers het aan de stok met gemeente. Invallen, inbeslag name van apparatuur, arrestaties, niets bleef de Sensi-coffeeshops bespaard: „Tot aan invallen bij ouders van personeelsleden toe," zegt hij met nauwelijks verholen minachting. „Ik ben er doodongelukkig over, maar ik ben het zat. De criminali sering, de repressie.... drie maan den cel voor 10 gram wiet..." Dron kers' stem klinkt bitter: „En dat terwijl ik dacht dat we de goede kant op gingen met dit land." Met het aantreden van het eerste Paarse Kabinet in 1994 had hij nog hoop. „D66 had soft drugs hoog op het prioriteitenlijstje staan. Met Sorgdrager waaide er een nieuwe wind." Nederland leek eindelijk 'verstandig' te zijn geworden. Maar lang duurde de pret niet. „Gelijk sprongen Frank rijk, Amerika en Duitsland in het zadel," foetert een gedreven Dronkers. „En Wim Kok knikte rietjes van 'ja'. De bureaucratie loopt nu eenmaal braaf aan de lei band als het gaat nm politieke druk uit deze landen." Theehuis Dronkers doelt op het compleet omslaan van het Nederlandse drugsbeleid na de buitenlandse kritiek. Het eerdere liberale be- Ben Dronkers: „Nederland kan in een adsmgsneemdwerden met landen als Thailand, Columbia, Pakistan. Ook daarzitten politici en militairen in de drugshandel'. Archieffoto Rotterdams Dagblad leid werd omgegooid, de regelge ving aangepast. De bittere toon komt met zomaar uit de lucht vallen: „Nederland kan in een adem genoemd wor den met landen als Thailand, Co lumbia, Pakistan. Ook daar zitten politici en militairen in de drugs handel. Wat dacht je van die mari niers laatst, dat coke-transport? Is toch duidelijk? Of de ÏRT-afFaire. Met de hoeveelheden die daarbij om zijn gegaan kun je een coffee shop tien jaar lang bevoorraden. Dacht je nou echt dat die wiet be doeld was om boeven mee te van gen? Een 'volgoperatie'? Ga toch weg. Ik wacht met smart op de eerste politici die door de mand gaan." Sensi Smile verkocht zon 1000 ki lo per jaar. Het was een populaire tent. die enorme omzetten draai de. „Zo'n zaak kun je niet bevoor raden met 500 gram. Da's geen doen." In de kelder stond altijd een kluis met de weekendvoor- raad. „Die is bij een inval meege nomen, zodat onze mensen nu met gevaar voor eigen leven over straat moeten met grote hoeveel heden stuff en geld. Daar kan en wil ik geen verantwoording voor dragen. Trouwens, zie nog maar eens mensen voor zo'n job te vin den. Als dokter in de wielrennerij kun je meer verdienen. Ik kan he laas niet betalen wat Cees Priem Dronkers had in de 'goeie ouwe tijd' 47 mensen in vaste dienst. Wit, keurig netjes. De 34 die daar van nog over zijn staan met in gang van vandaag óók op straat. „Ik heb dit jaar zo'n 200.000 gul den verlies gedraaid. Mijn omzet is ingezakt als een pudding." „Het is te gek om waar te zijn. Stel je voor: mensen uit Hoogvliet of Capelle zitten een uur in de bus naar de Rotterdam voor vijf lulli ge grammetjes. Vroeger konden ze vier, vijf zakjes kopen, dan boefden ze wekenlang niet meer in de bus." Ondanks zijn teleurstelling heeft Dronkers wel begrip voor de pat stelling waarin rechters, burge meesters, politici en media zich geplaatst zien. Zelfs voor zijn bank, de bank, die hem 'eruitgooi- de'. „Ze snappen wel dat de situa tie te gek voor woorden is, maar je mag dat niet openlijk zéggen, laat staan er naar handelen. Weet je hoe ik er over denk. en dat mag je best upsehiijven: ik ben oiij mei dat internationaal strafhof in Den Haag. Ik zou er niet gek staan te kijken als de Nederlandse rege ring voor dat hof werd gedaagd. Want het Nederlandse drugsbe leid is een ramp. Een misdaad te gen de mensheid." De brochure 'Een verzonken A4' begint met een onwaarheid. Er staat dat de noodzaak van de rijksweg tussen Delft en Schie dam niet ter discussie staat. Alleen de inpassing zou nog aan discussie onderhevig zijn. Maar die benadering getuigt van non chalance. Kennelijk is de wens zo zeer de vader van de gedachte ge weest, dat alle tegenstanders van de A4-Noord gemakshalve over het hoofd worden gezien. Dat zijn onder andere de gemeenteraden van Schiedam en Vlaardingen, de vereniging Milieudefensie, de werkgroep Stop Rijksweg 19 (de oude benaming voor dit wegvak) en bewonersgroepen langs het tracé op de gemeentegrens van Vlaardingen en Schiedam. Deze organisaties betwisten wel dege lijk de noodzaak van een extra rijksweg. Ze hebben daar argu menten voor. Het stedelijke leef milieu staat onder druk. Open baar vervoer is nog altijd een ver waarloosd alternatief. En de weg zal zoveel auto's aanzuigen dat er zelfs voor een dubbele Benelux-, i tunnel alleen maar langere files ontstaan, zoals de Delftse ingeni eur Ben van der Chijs aantoonde. De noodzaak niet ter discussie? De Stadsregio Rotterdam verga loppeert zich onbehoorlijk met die zinsnede. Regiobestuurder Sjaak van der Tak heeft de tekst misschien niet zelf goedgekeurd, maar hij is als opdrachtgever wel verantwoordelijk. Hij béd het goedbedoeld. De brochure moet de impasse rond de A4 doorbre ken met groengetinte ideeën over een acceptabele inpassing. Mani pulatie met de feiten doet echter bepaald niet de weerstand afne men. Bij de tegenstanders staan de haren weer overeind. De brochure werd onlangs uitge reikt bij de opening van een stuk je A4 langs Delft. Er zyn de laatste tijd verschillende trajecten in het zuidwestelijk deel van Den Haag opengesteld. De Veilingroute tus sen Naaldwijk en het Hamasch- knooppunt by Rijswijk. De zuide lijke randweg van Den Haag. En een stukje A4, zowel vanaf de Prinses Beatrixlaan naar Har- nasch als vanaf dit knooppunt naar de Kruithuisweg by Delft- Zuid. Bij het bestuurlijk feestje rond de opening hiervan toverde Van der Tak de brochure te voor schijn. Maar de verkeerswethou ders van Schiedam en Vlaardin gen wisten van niks. Ze kenden de tekst niet, de hele brochure niet. „Is dit normaal?" schamper de het Vlaaxdingse PvdA-raadslid George Wicart deze week tegen CDA'er Van der Tak. Nu heeft Wicart een lachstuipjes opwek- kende redeneertrant, maar er-^j', gen s komt het dan nog harder aan-, als hij iemand kapittelt. Hij is er niet minder ernstig om als hij olijk doet. Wicart wees er fijntjes op dat hetViaardingse standpunt („tegen de A4, maar als deze on vermijdelijk is, dan in een tun nel") in de brochure met voeten getreden is. Formeel geldt dat ook voor het Schiedamse standpunt, maar na het geschutter van enke le Schiedamse afgevaardigden in de regioraad is mist ontstaan. Er zijn daarna twee maatregelen ge troffen. De Schiedamse afgevaar digden zijn vervangen door bur gemeester en wethouders zelf. En in september praten Vlaardingen en Schiedam om weer met elkaar in het reine te komen en als van ouds gezamenlijk op te trekken tegen het rijksbeleid. Dat is nodig. Rijkswaterstaat pro beert steeds weer iets af te knab belen van de harde garanties, die toenmalig minister Neelie Kroes gaf om het stiltegebied Midden- Delfland zo veel mogelijk te vrij waren van autolawaai: hooguit 40 decibel op 250 meter afstand van de weg, met geluidswallen van maximaal 4,30 meter hoog. Maar dat lukt alleen als de weg in een diepe bak of in een tunnel komt. Bovendien realiseert het kabinet- Kok zich kennelijk niet dat er langs het tracé tussen Midden- Delfland en het Kethelplein een paar duizend woningen staan, Paars I wilde niet betalen voor het 'verzinken' van de weg in het be staande zandlichaam. De rege ring had voor die o zo belangrijke A4 een schamele 370 miljoen gul den over. In de brochure beveelt de Stadsregio een variant aan, die op 425 miljoen komt en waarbij de weg enigszins aan oog en oor ont trokken wordt. Maar nog steeds niet in die mate, dat het milieu er op vooruitgaat. Met inpassen uit de impasse? Dan is er wel meer nodig dan een sleufje graven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1