17, 'Uiteindelijk komt er één groot korps Rotterdam-Rijnmond' D "f'VL/A. Twee zware rugoperaties geen probleem om te leren skaten Sp Miss Scheveningen 'doet' nu de Hoek •v ï£K Wi&"' ftJV* Fusie brandweer Schiedam, Vlaardingen en Maassluis lijkt een voorproefje ROTTERDAM RIJNMOND iii genda s Rotterdams Dagblad Zaterdag 25 juli 1998 De gevaren van de Rotterdamse haven met z'n (petrochemische industrie en de dicht bebouwde woonwijken in de Rijnmond wor den steeds groter en gecompliceerder. Een dergelijke groeiende mierenhoop van mensen, bedrijvigheid en verkeer stelt hoge eisen aan de brandweer. De korpsen moeten daarom hun krachten bun delen volgens Ad van Leeuwen, projectleider van de Brandweer- Samenwerking Waterweg. De korpsen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zijn dan op 1 januari 1999 nog niet gefuseerd, of Van Leeuwen ziet de brandweer Waterweg al weer opgaan in één groot korps Rotterdam-Rijnmond. Door Sentina van der Meer Schiedam Het is volgens Ad van Leeuwen een landelijke trend bij de brandweer, dat er steeds meer op regionaal niveau wordt gewerkt. Vorig jaar mei werd hij aangesteld als com mandant van de korpsen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis om naar de fusie toe te werken. Daarvoor was hij alleen 'de baas' in Schiedam. Hij zit aan de vergadertafel in zijn kantoor. Uitzicht over in- en uitrit van de Schiedamse kazerne aan de Breedstraat. „Brandweerkorpsen zijn van oudsher heel erg aan gemeente grenzen gebonden. Maar dat is niet meer efficiënt. Door stede lijke uitbreidingen is het niet meer mogelijk om altijd overal binnen vijf minuten aanwezig te zijn. Soms is het handiger als het korps van Vlaardingen een bluswagen naar Schiedam- West stuurt," noemt Van Leeuwen als voorbeeld. „Juist in een gebied als de Rijn mond moeten de korpsen veel sa menwerken. Dit is een enorm langgerekt industriegebied: zo'n vijftig kilometer havens met che mische industrie en andere be drijvigheid. Dan wonen er ook nog eens heel veel mensen tussen de industrie en kent de regio dicht bebouwde binnensteden. Kortom een risicovolle regio. Uit eindelijk zal er dan ook één groot korps Rotterdam-Rijnmond ko men." Over de noodzaak van samenwer king bestaat in de regio al een jaar of twintig overeenstemming. Een echt korps Rotterdam-Rijnmond bestaat echter nog steeds niet. Met de vorming van de stadspro vincie is er getracht één grote re gionale brandweerorganisatie voor 22 Rijnmond gemeenten - waaronder Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis - op te richten. Maar aangezien het niet van een stadsprovincie is gekomen, is (voorlopig) ook de regionale brandweer van de baan. „We dwalen af," zegt Van Leeu wen plots. „Het gaat mij nu om de fusie tussen Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis. Sinds deze week werken de drie afdelingen Brandweercommandant Ad van Leeuwen:,,Ze maakten zich vooral zorgen overwatze moeten gaan betalen." Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra preventie al samen," zegt hij trots. De drie afdelingen, die onder meer gebouwen controleren op brandveiligheid en vergunningen verstrekken, zitten in de Schie damse kazerne. De brandweercommandant zegt snel dat het niet de bedoeling is dat 'alles in Schiedam komt'. .Ab soluut niet. Ik heb zelf ook een ka mer in Vlaardingen. En zo zijn er nog steeds contactpersonen van de afdeling preventie voor Vlaar dingen en Maassluis. Het is be- langrij k dat de brandweer dichtbij de plaatselijke bevolking en de bedrijven staat." De bevolking mag volgens Van Leeuwen 'geen nadelen ondervin den aan de schaalvergroting', „El ke gemeente krijgt evenveel zeg genschap over het korps Water weg en alle burgemeesters hou den het opperbevel over hun stad. De gemeenten behouden bijvoor beeld ook de eigen open dag en werft zelfvrijwilligers. Voor de be drijven blijven er vaste contact personen, zoals die van de afde ling preventie." Kater De brandweercommandant heeft bij nader inzien liever niet over de grote fusie die er volgens hem ooit zal komen. „Het stadsprovincie- verhaal heeft me een lichte kater bezorgd," zegt hij. Volgens hem is er in die tijd veel werk verricht op het gebied van de samenwerking. „De korpsen doen inmiddels ai zoveel samen, dat het niet meer zo'n hele grote stap zou zijn om er alsnog één organisatie van te ma ken." Al enige tijd bestaat de Regionale Hulpverleningsdienst Rotter dam-Rijnmond (RHRR). Oplei ding, zware rampenbestrijding en de alarmcentrale worden geza menlijk door de 22 gemeenten ge regeld. Op regionaal niveau ope reren in wisseldiensten twee hoofdofficieren van dienst; één ten noorden en één ten zuiden van de rivier. Zij treden op tijdens grote rampen als de CMI-brand aan de Keilehaven tweeenhalf jaar geleden. Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis hadden tot twee jaar geleden elk een eigen officier van dienst, die bij minder grote incidenten ter plaatse moet zijn. „Nu hebben we er één. Sinds 1996 werken we binnen de Waterweg steeds meer samen. Op deze manier proberen we de korpsen op een zo natuurlij ke wijze naar elkaar toe te laten groeien, zodat er over een half jaar zo min mogelijk cultuurver schillen zijn." De brandweercommandant is dan ook zeer ingenomen met het initi atief van de drie afdelingen pre ventie. „Zij gaan nu al samenwer ken, om met elkaar te bedenken hoe de afdeling straks nader inge vuld moet worden. Op eigen initi atief. Fantastisch toch!" Nadelen Over de voortgang van de 'kleine' fusie heeft Van Leeuwen weinig te klagen. Zo heeft hij de afgelo pen weken een rondgang ge maakt langs alle drie de gemeen teraden, die hun fiat moesten ge ven over het plan van aanpak voor het komende halfjaar. „Kenmer kend was de vraag, die ik kreeg: Kleven er dan helemaal geen na delen aan de fusie?" vertelt hij ge amuseerd. „Ze maakten zich vooral zorgen over wat ze moeten gaan betalen. Ik kreeg bijna geen commentaar over de inhoud." Schiedam en Vlaardingen moeten beiden 45 procent (zo'n 6,7 miljoen gulden) van de jaarlijkse kosten dragen, omdat ze als 'zeer sterk stedelijk' gebied meer werk betekenen voor de brandweer. Maassluis is 'matig stedelijk', werkt alleen met vrij willigers en hoeft daarom maar tien procent (1,5 miljoen gulden) op tafel te leggen. „Het is een fusie zonder pijn," zegt Van Leeuwen, „Het kost geen arbeidsplaatsen. Sterker nog. We hebben mensen moeten aantrekken de afgelopen tijd." Het voordeel van de fusie zou zit ten in het gezamenlijk dragen van de lasten en een efficiënter ge bruik van de mankracht, huisves ting en materieel. Hij is zo tevreden over de op han den zijnde fusie, dat Van Leeu wen zich er zelfs voor gaat veront schuldigen. „Het enige wat wij na het uiteenvallen van de stadspro vincie hebben gedaan, is zoeken naar een schaal waarop we beter kunnen functioneren. Het lijkt nu alsof we heel erg met onszelf be zig zijn. Dat is niet zo. We willen met deze fusie niet ons eigen be drijfje beginnen. Wij willen ons absoluut niet isoleren van de rest van de regio Rijnmond. Steentje Wij denken het heus niet opeens allemaal zelf te kunnen," vervolgt de commandant. „Wij willen ons Wankel op de benen. Onwennig met van die moderne skates aan de voeten gebonden. Het wordt de eerste keer. Een groepje mensen in de leeftijd van 25 tot 65 jaar staat op een woensdagavond om zeven uur een beetje schuchter hij elkaar op de parkeerplaats bij het palviljoen De Krabbeplas aan de Vlaardingse surfplas. De les in skaten op van die snelle skeelers of inliners kan elk moment beginnen. Ook een ver slaggeefster van deze krant waagt zich aan deze nieuwe trend. Door Sentina van der Meer Vlaardingen Voorheen hoorde skaten bij een aparte jongerencul tuur. Tegenwoordig wordt het steeds populairder om een tochtje te gaan skaten in plaats van tc fietsen. De instructeur, Walther van Houten, bezweert ons dat wij na vanavond ook aan de trend mee kunnen doen. Ik zie het al he lemaal voor me: sierlijk glijden over paden rond de surfplas, de Broekpolder in of door de stad. Flanerend door winkelstraten op van die stoere inliners - ijshoc- keyschaatsen op wieltjes. En na tuurlijk rem ik op zeer elegante wijze als ik een bekende tegen kom. De inleiding van Walther is mij door mijn dagdromen een klein beetje ontgaan. Maar uit de reac tie van de rest van de groep, zo'n vijftien personen, blijkt dat hij ons vooral moed in probeerde te praten. „Ik heb altijd een mobiele telefoon bij mij, zodat ik indien nodig direct alarm kan slaan," hoor ik nog net uit de mond van de instructeur. De opmerking zorgt even voor wat hilariteit on der de cursisten. „Maér ik heb hem gelukkig nog nooit hoeven te gebruiken," zegt hij direct er achteraan. „Het erg ste wat ik tot nu toe heb gezien zijn wat schaafwonden aan armen en benen. En ook dat gebeurt niet als je geen rare capriolen uithaalt en aanhoudt watje hier wordt ge leerd. Dan zul niet vallen," zegt Walther, die duidelijk zijn best doet om iedereen op zijn gemak te stellen. Hij neemt alle tijd voor de inlei ding. Vertelt wat we kunnen ver wachten de komende twee uur en dat we ons vooral geen zorgen moeten maken. Hij stelt een da me van tegen de 40 jaar nog ge rust. Zij heeft duidelijk angst, maar haar zoontje en haar man wallen zo graag dat ze meedoet. „Ik heb al twee zware rug opera ties ondergaan," zegt ze. Walther: „Hoeft ook geen probleem te zijn." Kwart over zeven. Waithers assis tent Peter Schouten gaat een par- courtje neerzetten op de kleine ronde parkeerplaats. Binnenkort moet hij een examen afleggen om zijn diploma te halen voor skate- instructeur. De opleiding daar voor komt uit Verenigde Stalen. Met soepele bewegingen gaat hij over het parkeerplaatsje heen, af en toe soepel bukkend om een pionnetje neer te zetten. Ondertussen vertelt Walther wat de bedoeling is. De groep kijkt echter meer naar de jongen in de wijde zwarte skate broek en naar het indrukwekkende kunstje dat hij telkens uithaalt. Later blijkt dat gewoon een remtechniek te zijn. Een man van tegen de 50 jaar krijgt een beetje een ongemakke lijk gevoel als hij Peter met soepe le slagen over het terrein ziet gaan. Samen met zijn vrouw volgt hij deze les, omdat het hun leuk lijkt lange tochten te maken. Ze hebben allebei al eigen skates. Zijn vrouw krijgt veel complimen ten. vanwege haar mooie blauw- metallic gekleurde inliners. De rest van de groep wordt ook erg zenuwachtig van Peter. Mij bekruipt direct een gevoel van 'dit leer ik nóóit in twee uur'. „Kom op!" moedigt Walther de groep aan. „Gewoon doen!" De dames, die elkaar nog kennen van hand bal, zijn opeens wat minder spraakzaam. ïïet zoontje van de ongeveer 40-jarige dame staat als enige direct in de startblokken. Op de parkeerplaats zijn we de eerste drie kwartier bezig met remmen. De meesten hebben, veelal tot hun eigen grote verba zing, het kunstje van Peter rede lijk snel onder de knie. Je draait, maakt met één been een wijde boog, totdat je voeten weer bijel» kaar komen en je skates een T vormen. Dan sta je stil. Een aantal handbaldames probeert een bal letdanseres na te doen. Maar niet iedereen kan het direct even ele gant. „Het hoeft allemaal niet mooi. Daar moet je nu niet op letten. Het gaat om de techniek," roept Walther. Hij doet mij nog een keer de basishouding voor. Dat blijft hij de komende twee uur bij ieder een doen. Als ik het na doe, geeft het me nogal een iomp gevoel. Je moet ontspannen gaan staan, een beetje door je knieën en zorgen dat je schouders boven de neus van je schaats zitten. De houding doet me nou niet be paald denken aan het groepje twintigers, die eerder elegant voorbij kwamen glijden. Mooi rechtop en door hun skates leek het' alsof ze enorm lange benen hadden, Volgens Walther hebben de meeste mensen die rond de Krabbeplas skaten ooit van hem les gehad. „Het zal wel," denk ik. Maar later in palviljoen De Krab beplas, waar we na de les wat fris nuttigen, blijkt hij de personen die voorbij kwamen inderdaad te kennen. De hele les bestaat eigenlijk uit het oefenen van remtechnieken. Dat had Walther, van de gelijkna mige sportshopaan de Vlaarding se winkelstraat de Hoogstraat, ook van te voren verteld. De ska te-, (carve)ski- en snowboardspe- cialist garandeerde dat we daar aan voldoende moeten hebben. „En je hebt geen spierpijn na af loop!" Ik zou na twee uur les zelfs veilig aan een door hem georgani seerde skafce-tocht van dertig kilo meter kunnen beginnen. „Er moet overigens gereserveerd worden, want we zitten de komen de drie weken volgeboekt," werd er gezegd toen ik me wide opge ven. Skaten is populair. Er zijn zelfs werkgevers die skate-ies als leuk uitje zien voor hun medewer kers. „Maar ik geef bijvoorbeeld ook les aan schoolklassen," zegt De beginnende skaters staan Walther. In het tweede lesuur gaan we met de hele groep de paden op in het recreatiegebied. Een oudere man, die rustig zijn hond aan het uitla ten was, springt direct van het pad in het drassige gras als hij mij soms nog wat wankel op de benen. ziet. Ik had nou net het gevoel dat ik het kunstje wat beter beheerste en ging daarom wat harder dan de groep. De man kon mijn vorderin gen in het skaten echter niet waarderen. Als skaten rond de surfplas al voor ergenissen moet FotoGerrit de Heus/Roel Dijkstra zorgen. Hoe zou het dan skaten zijn in het drukke Vondelpark? In het Amsterdamse stadpark is het skaten meer een algemene trend geworden en op een zonnige zon dagmiddag sta je daar gewoon in de file met je ouderwets skates, inliners of skeelersWalther wijkt voor zijn tochten uit naar Brielle en Voorne. „Het is daar mooi, nog rustig en er zijn prachtig geasfal teerde fietspaden." De dame met de mooie blauwe skates wil zich direct opgeven. Claire de Jonge van Zwijnsbergen-Cannegieter, vroeger Scheve ningen nu Hoek van Holland. Foto Roei Dijkstra Hoek van HollandJarenlang was ze in Den Haag en verre omstre ken bekend als 'Miss Schevenin gen'. Niet dat 2e furore had ge maakt op de catwalk, nee, Claire Cannegieter was de badplaats tus sen Hofvijver en Noordzee. Ver antwoordelijk voor de public rela tions van het Steigenberger Kur- haus Hotel verkocht ze, als van zelfsprekend, de Haagse bad plaats erbij. Wie Qaire zei, zei Scheveningen. Nu 'doet' ze de Rotterdamse badplaats Hoek van Holland. Het is alweer enige jaren geleden dat ze uit Scheveningen vertrok, omdat ze het iets rustiger aan wil de doen. Als mevrouw De Jonge van Zwijnsbergen ging ze naar de Hartstichting. Vorig jaar raakte ze, bij toeval, in Rotterdam be trokken by de herdenking van de Marshallhulp en in die hoedanig heid slaagde ze, ondanks aanvan kelijke scepsis in de Rotterdamse haven, enn om de in ons land op bezoek zijnde president Bill Clin ton naar de Maasstad te halen. „Pas een week voor zijn komst gaf het Witte Huis groen licht, toen wilden ze ook ineens dat we naast vierduizend Amerikanen ook nog zo'n zesduizend Nederlanders zouden uitnodigen." En via die Rotterdamse contacten zit ze nu in Hoek van Holland, twaalf kilometer ten zuiden van haar nog immer geliefde Scheve ningen. Als marketing-coordina tor van de Stichting Hoek van Holland, een werelddorp dat de komende jaren naam en faam wil maken als Scheveningen. Werelddorp „Natuurlijk is Hoek van Holland heel anders dan Scheveningen, maar het potentieel is wel aanwe zig." Ze noemt het brede strand dat over twee jaar een unieke la gune kent, de bossen en duinen waar je kunt fietsen, de immense stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg en het prachtige mili taire fort. Verder de boulevard, die niet alleen jaarlijks zo'n 60.000 bootjes-spotters trekt, maar ook duizenden Hagenaars en Rotter dammers die 'even een Hoekje pakken'. „En dan zijn nog de hon derdduizenden, vooral Engelsen die via de Stena Line in Hoek van Holland ons land binnenkomen, maar ook veel Nederlanders en Duitsers die van hier vertrekken. Als we die allemaal maar één dag of nacht zouden kunnen vasthou den is het echt een werelddorp." Claire de Jonge is realistisch ge noeg cm te beseffen dat de 'uit- Hoek' toch wel iets anders is dan Scheveningen, maar ze gelooft er wel in. „Er is een lange weg te gaan. maar iedereen, hier en in Rotterdam, wil nu écht de handen uit de mouwen steken. Natuurlijk moeten we niet proberen om er een soort Haagse badplaats van te maken. Hoek van Holland ligt wel vlakby Scheveningen, maar het zijn twee totaal andere werelden." juist sterker maken voor de regio. Door deze fusie kunnen wij beter ons steentje bijdragen aan de Re gionale Hulpdienst." Hij zegt te willen benadrukken dat Water weg samenwerking met regio heel belangrijk vindt. „Want na het uiteenvallen van de stadspro vincie heerst er een beetje een ne gatief sfeertje. Men is een beetje huiverig geworden voor het sa menvoegen van korpsen." Waterweg gaat nu laten zien dat het wel kan, volgens Van Leeu wen. „Het wordt een goed product waarvan de hele regio kan en moet profiteren." Hij hoopt dat de fusie Waterweg tot nieuwe inspi ratie zal leiden. „En dat er weer verder gebouwd gaat worden aan een regionale brandweer Rotter dam-Rijnmond. Dat we het pro ces weer oppikken." Achteraf bezien lijkt hij nu te den ken dat het eigenlijk beter is zoals het is gegaan. „Met de stadspro vincie werd alles van bovenaf be paald. Nu kan er vanuit de korp sen zelf worden gebouwd. Zoals bij onze fusie gebeurt. Kijk naar de afdeling preventie," besluit Van Leeuwen met trots, die de verontschuldigingen van zojuist alweer doen verbleken. Zaterdag 25 juli VLAARDINGEN Grote Keric Wandelconcert,15.OO-17.00ii. SCHIEDAM Hemaplein. Openingsfeest Jeugdland 2000, 12.0Q-16.00uStadse rf plein. Circusmstuif. Grote of SL Janskerk. Orgelconcert Cees Zeevaart, 15.00u. ROTTERDAM Hist Museum 'Schielandshuis' 10.00- 17.00 film: Meer over Mompen in Nederland. Maritiem Museum Prins Hendrik 11.00- 16,00 Holland-Amenka Lijn 125 jaar.Kampi oenschap sport- en dekspeien. Blauwe Vis 23,00 Shake your Booty in the Hot Tub. De Vie rk 22.QOThe Next levelSt Lauren skerk 15,00 Orgelcyclus 1998, Nlghttown Thea tercafé 23.00 Prisoners of technology. The Tube. Paradijskerk 16.00-16.45 Orgelcon cert. Rotown22.00Jakki Famine. Theaterca fé Plan-C 22.00 Surprise Band. Cabaret Restaurant Schellinks 19.00 Zzep. Cen trum van Rotterdam 13.00 StraatparadeZo- mercamaval 1998. Park op de Wiiheimina- kade diverse tijden Wilhelmina's Zomers 1998. Zondag 26 |ull SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffe-mloop, 11.00- 13-OOu. CafeHetPodlum.Opzondagkanhet anders {diverse korte optredens), 21,30u ROTTERDAM Hist Museum 'Schielandshuis' 10,00- 17.00 film: Meer over klompen in Nederland. Maritiem Museum Prins Hendrik 11.00- 16.00 Holland-Amenka Lijn 125jaar.Kampr- oenschap sport- en dekspeien. Park op de Wilhelminakade 15.00 M'n tante en rk. Ahoy' 20.00 Aerosm ith/Run D MC. Maastfie- ater 23.00-06.00 Special Super Bimbo Complex - Blow Up. Defluurman20.00Jam- sessie, Rotown 22,00 Blimey, Arboretum Trompenburg 14.00 Vaste planten borders. Zwaan-kleef-aan wandeling. Hist Mus. De Dubbelde Palmboom 14.00 Rondleiding, voor volwassenen. Museumpark Openlucht theater. 13.00 Dizz's Kids Theater met 'Een vreemde vogel' 14.30 uur San San Crebo 16.00 uur Doltybirds, Kjrsten Dyzack. Park op de wilhelminakade diverse tijden Wilhel mina's Zomers 1998. Maandag 27 juil VLAARDINGEN Dc babberspolder. Open mloopmiddag, 13.30-16.00u. SCHIEDAM Park De Velden. Jeugdland, 10.00-12.00u. en 14.00-16,OOu. De de Woudhoek, Klaver jassen, 19.30-22.00u. bioscopen Van do. 23 juli t/m wo 29 juli. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Hard Ram' {161 dag, 12.25- 15.25-18.45-21.45. Cln.2: 'Jackie Brown' (16) dag. 17.30-21. Cln.3: 'Mr, Magoo' (al) dag. 12.15-14.45-17-19.15-21.45. Cfn.4: 'Lost in Space' (12) dag. 12,15-21.15. Blues Brothers2000'(al)dag. 15.15-18,15. Cin.5: 'left Luggage' (al) dag, 16.45-18.45, TheGin- gerbreadman" (12) dag. 21.30. I max Theater: TheiivingseaTa!) dag.(beh.vr- .za.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vtza.ooK 19. 'Everest' (al) dag.(beh.vrja.) 14-16- 19.15. vr.za.14-16-18-20. Titanic' (12) dag. (beh.vr.za.) 20.30, vr.za. 21.15.za.zo.ook 10. Lantaren: Filmzomen dag.21.30 (16): 'do. 'Her Majesty Mrs. Brown', vr. 'LAConfidenti- al*. za. The Funeral', zo. 'Camngton'. ma. 'Smoke'.di. 'She's so lovely1, wo. 'Como Agua para Chocolate'. Venster lj 'DieSiebtelbau- em'(16) dag. 22. Ven. 2: 'DieSalzmannervon Tibet' (al) dag. 21.45. Ven. 3: Filmzomendag. 21.30. (16): do. 'Shallow Grave', vr. 'Kolya'. za. The Englisch patiënt', zo. 'Pulpfiction'. ma. The man who knewtoo much', du 'Gordel van Smaragd', wo. 'Bngano: ChapitreVH'. Ven. 4. 'Ulee'sGoid' (16) dag. 2i.30. Lumlère 1; The X-fi!es' (12) dag. 13-15.45- 18.30-21.15. Lum. 2: 'Armageddon' (12) dag. 12.30-18.30-20.30. Lum. 3: 'Break down' (16) dag. 15.45-18,45-21.30. Lum. 4: 'Grease' (al) dag.15.45-18.30-21.15. Rexane: 'Intiem gefluister' (18) do. t/m zo. doori. voorst. 'Perfecte sex' (18) ma.t/m wo. doorl.voorst. Pathé:'Armageddon' (12)dag. 11.10-14.30- 17.40-20.50. The X-files' (12) dag. 11.20- 13.50-16.20-18.50-21.20. 'Primary colors* (al) dag. 15.10-18.10-21.10. 'City of Angels' (al) dag, 11.40-14.30-16.40-19.10-21.40. 'Deep impact'(12)dag. 16.10-18.50-21.30. Titanic' (12) dag. 15.30-19.30. The wedding singer' (al) dag. 17.20-19.35-21.50, di. met 21.50. Sneak preview: 'Lijdend Voorwerp' di. 22. Nachtvoorstelllngen: Lum. 1: The X-files' (12) vr za.00.30. Lum.2: 'Armageddon' (12) vr.za.00.15. Lum.3: 'Hard Ram" (16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Deep Rising' (16) vr- .za.00.30. Kindermatinees: Cin.2: 'Jacht op de klein tjes' dcig.i2.3C 15. Cin.5; 'De kle.ne zee meermin' dag. 13.15. Lum.3: 'Air Bud' dag. 13.15. Lum, 4: 'Het magische zwaard" dag. 13.30. Pathé"Air Bud* dag. 11-13.15. 'Het magische zwaard' dag.li.iO-13.15- 15.15, 'Jacht op de kleintjes' dag. 11-13.05. 'De kleine zeemeermin'dag. 11.20-14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3