9 7 'De Boertjes' en Ajax terug om de tafel Jeroen van Assendelft is langzaam op de weg terug ^PJ Louis van Gaai: 'Dit vonnis is niet mijn probleem' Vlaardingse tennisser kampt nog altijd met naweeën auto-ongeluk "lïü Bestuurslid Van Os: 'Deze uitspraak r- zegen voor totale Nederlandse voetbal' Kluivert bijna in het rood van Man United Prince Policy: Sion of anders Heerjansdam 'Tinus' van Moorsei ook klassementskampioen Ook dopingaffaire rond Noorse atleet ...en rond voetballer Doll Kethel-toemooi is een traditie Vervolggesprek over Ursus Bekervoetbal telt weer volop (streek) derby's Rotterdams Dagblad Vrijdag 31 juli 1998 Uitslagen Basketbal Athene. WK, mannen. Gioep A: Canada- Senegal 70-57 (38-30), Grtekenland-Italië 84-56 (35-39) Stand: 1 Griekenland 2-4,2. Canada 2-2,3. Italië 2-2,4. Senegal 2-0. B: Puerto Rico-Japan 78-57 (39-32), «Joegosia- viê-Rusiand 82-74 n.v. (3340,68-68). Stand: 1 Joegoslavië 24.2 Rusland 2-2.3 Puerto Rico 2-2,4 Japan 2-0. C: Bra2ihë-Zuid-Ko- rea 76-73 (4540), Lrtouwen-Verenigde Sta ten 84-82 (47-34) Stand: 1. Litouwen 24,2. Verenigde Staten 2-2, 3. Brazilië 2-2, 4. Zuid-Korea 2-0 D: Argentmië-Ntgena 68- 51 (34-31), Spanje-Auslraliè 77-76 (35-36) Stand: 3. Argentinië 24, 2 Spanje 24, 3 Australië 2-0,4. Nigena 2-0 Tennis Scheveningen. Mannen, Challenger, 150,000 gulden. Tweede ronde: Wessels (Ned)-Zabaleta (Arg/l) 6-26-2. Prieto Arg/7) •Costa (Bra> 6-3 6-3, Hantschk (Dui)-Bozic (Slv) 7-6 64, Dubbelspel, kwartfinales*. Djordjevie/Kempes (Joe/Ned/1 )-Belgraver/ Browne (Ned/Arg)64 6-0 Kitzbuhel. Mannen, 1 miljoen gulden. Derde ronde: Lapentti (EcuPKafelmkov (Rus/2) 64 6-1, Albert Costa (Spa/3)-Huet (Fra! 64 3-6 6-3, Dewulf (BeU12)-Muster (Oos/5) 6-2 64,Ctavet (Spa/6}-Hipfi (Oos)64 6-1, Gaudenzs (fta/D-Alonso (Spa) 5-7 6-2 6- 4, Fromberg (Aus/8)-Amold (Arg)3-6 6-2 64 Sopot (Pol), Vrouwen, 200.000 gulden. Tweede ronde: Wagner-Boogert (Ned) 4-6 C-164 Los Angeles. Mannen, 600.060 gulden. Tweede ronde: Henman (GBr)2)-Tarango (VSt) 7-6 7-5. Joyce (VStj-Sargsian (Arm)6-3 4-66-2 Palo Alto. Vrouwen, 900.000 gulden. Eer ste ronde: 2vereva(WRiV5)-Snyder{VSt!C- 2 64. Tweede ronde: Davenport (VSt/l)-Po (VSD6-16-3, Seles (VSt/2,-Li (Chn)2-66-2 6- 1, Graf (Dui/4)-Femandez (VSt) 64 6-0, ümag (Kro). Mannen, 800.000 gulden. Tweede ronde: Haarhuis (NedpBunllo (Spa) walk-over wegens blessure BunUo. Voetbal Franse Super Cup: Pans SG-Lens 1-0. Champions League, eerste voorronde, tweede wedstrijd: B36Torshavn (Farl-Bei- tar Jeruzalem (Isr) 0-1. Eerste wedstnjd 14, Beitar Jeruzalem naar tweede voorronde. Oefenwedstrijden: Heracles-ADO Den Haag 1-1 (1-1); Vitesse-OFI Kreta (Gn) 3-0 (1-0); FC Utrecht-Lommei (Bel) 3-1 (2-1): De Graafschap-Maccabï Tel Aviv flsr) 2-2 (0-1), Cambuur-Ironi Ashdod (Isr) 2-0 (1-0); Be Quick '28-PSV 1-5 (1-3); ARC-AZ 0-7 (0-6); Beekbergen-Willem II0-9 (0-3). Wielrennen Alkmaar. NK baan. Mannen. Keirin: 1. Klunder (Deventer), 2. Benjamin (Haar lem), 3. Waanders (Amsterdam) Punten- koers (eliie/neo-amateurs): 1. Pieters (Zwanenburg), 2. Shppens (Opmeer), 3. Lust (Tuitjenhom). Vrouwen. Klasse mentswedstrijd: I Van Moorsei (Rotter dam), 2. Van AJebeek (Schij ndel). Zeilen Tra vemünde. Hit Europe. Stand na negen races: 1. Brouwer (Ned) 15 punten, 2. Mat- thijsse (Ned) 19.3, Mason (NZe) 19,4. Roug (Den) 22, 10 Marcellen de Koning 60, 55 Maaike de Koning 205. Vrydag OefeEvoctbab ESTO-Sparta, Bodegraven (1940 uur); Croatia Zagreb (KroPFeye- noord (internationaal toernooi Zagreb). Zaterdag Cricket: VOC-HCC, Overschieso Kleiweg (11.00 uur). Honkbal: Tndents-Tilburg, Abraham van Stolkweg{ 14.30 uur). Oefenvoetbal: Sparta-Excelsior, terrein Barendrecht (14.30 uur); Dordrecht'90-Vo- lendam (19 30 uur). Wielrennen*. Ronde van Zwijndrecht; Lau- rensvliet: junioren (11.30 uur); cyclo/vetera- nen (13.30 uur); elite over 100 km (15 30u). Zondag Cricket: Hennes DVS-VOC, sportpark Har- ga in Schiedam 11.00 uur). Ocfenvoetbal: Slaven Belupo (Kro)-Feye- noord (Zagreb, 17.30 uur); DCV-Dor- drecht'90 (14,00 uur). Den Haag Frank en Ronald de Boer zitten maandag om de tafel met een trainer, die in hun ogen 'eentonig1 traint en voor wie ze geen enkele motivatie kunnen opbrengen. Hun contract tot 2004, dat de internationals vorig jaar bij Ajax tekenden, kan niet worden ontbonden, zo heeft de KNVB-arbitragecom- missie bepaald. Over hoe het nu verder moet, praten de gebroeders na het weekeinde met het Ajax-bestuur en trainer Morten Olsen. Dat meldde mr. Knijff, de raads man van de ontevreden voetbal lers, gisteravond in een korte ver klaring. Tot veel commentaar was de verliezende partij niet bereid, maar 'overwinnaar' Ajax even min. De club schreef in een pers bericht erop te vertrouwen dat 'Frank en Ronald de Boer hun verplichtingen zullen vervullen en hun carrière bij Ajax continuë- ren'. Aan de zijde van hun advocaat be nadrukten de broers echter dat hun intenties duidelijk zijn. De 28-jarige tweeling wil nog altijd naar Barcelona, dat een bod van ruim 44 miljoen gulden heeft uit gebracht. Ze zouden met een vijf jarig contract 'netto vijf keer zo veel kunnen verdienen als bij Ajax'. Maar die financiële verbetering bleek voor de arbitragecommissie niet voldoende om een ontbin ding te rechtvaardigen. Van door slaggevend belang was een clau sule in het contract, waarop Ajax' raadsman Roeters van Lennep dinsdag een groot deel van zijn betoog had gegrondvest. Dl ge broeders De Boer zeggen hierin toe tot 1 juli 2001 niet aan te stu ren op ontbinding - 'ook niet als een andere dub tussentijds een hoger salaris zou bieden'. Ook bij de bezegeling van hun contract in maart '97 wisten de De Boers dat er in het buitenland veel meer wordt betaald, zo onder schreef de commissie een argu ment van Hoeters van Lennep. Topclub Het vonnis laat zich lezen als een klinkende overwinning voor Ajax. Van een sportieve verbetering wil de (uiteraard) formele commissie niets weten: Ajax is een Europese topclub en komt net als Barcelona komend seizoen uit in de Cham pions League. En de vertrouwens breuk, het derde aangevoerde punt tijdens de mondelinge be handeling, mag dan door de spe lers worden gevoeld, maar valt Ajax niet aan te rekenen, zo luidt het oordeel. De arbitragecommissie is soms prikkelend puntig in haar uit spraak en lijkt daarmee vooral de waarde van een contract te willen vastleggen. Knijff trachtte dins dag de basis onder zo'n verbinte nis in het voetbal weg te redene ren. Maar dat juridische betoog wordt door de commissie in on- dubbelzinnige bewoordingen (let terlijk: 'De commissie kan het niet volgen') van tafel geveegd. De afwijzing van de arbitrage commissie moet een opluchting zijn voor de clubs die een nieuwe aardverschuiving vreesden na het Bosman-arrest, de afschaffing van het transfersysteem. Ajax- penningmeester Arie van Os: „Ik heb altijd gezegd: als contracten geen waarde meer blijken te heb ben, is dat het einde van de voet ballerij. Deze uitspraak is een ze gen voor de clubs en voor het tota le Nederlandse voetbal." Maar die nederlaag wilde Knijff gisteravond niet erkennen, „De commissie heeft geen principiële uitspraak gedaan. De clubs doen er beter aan hieraan geen conse quenties te verbinden. Zonder de clausule in dit specifieke contract had de uitspraak wel eens anders om kunnen uitgevallen." Maar wat nu? Spelen Frank en Ronald de Boer ooit nog voor Ajax? „Nee," sprak Ronald giste ren voor zijn beurt, vóórdat hij contact met zijn raadsman had ge had. Later werd dit enigszins af gezwakt. „We hebben spijt van dat contract. Maar we hopen er maandag als volwassen mensen binnenskamers uitte komen," zei Frank. De spelers treffen dan na de oeh- tendtraining (waaraan zij overi gens niet meedoen) het bestuur, dat naar hun mening een af spraak heeft geschonden. Ronald zou mogen vertrekken, zo was volgens het duo overeengekomen met Arie van Os en directeur Maarten Oldenhof. Bestuurslid Van Os zou volgens de spelers zelfs hebben gezegd dat hij begrip voor hun standpunt had. Er zou iets mogelijk zijn, zó voelden ze het. Niets van waar, zei de Ajax- advocaat dinsdag. Van Os knikte. Frank en Ronald de Boer treffen ook Morten Olsen, de trainer met wie Ajax vorig seizoen d landsti tel en de beker won. Onverwacht fel en bot sprak raadsman Knijff namens de voetballers over 'een tonige' trainingen van Olsen, Frank en 'veel conditiewerk' en 'weinig ere- Ronald de atieve oefenstof. Deze trainer Boer met de kon de De Boers niet meer mod- zaakwaarne- veren, de accu bij Ajax was leeg. mers Rob Jan- En passant werd gemeld dat de sen (I) en broers een voorkeur voor Ronald Yvette Parle- Spelbos als nieuwe trainer, als op- vliet (rechts), volger van Louis van Gaal, had- op weg naar den gehad. Ajax wist ervan: ze hunperscon- hadden hun kritiek intern laten ferentie. De horen. Niets van waar, zei Van Os. vraag blijft Frank de Boer, gisteravond: „Ik ook na de uit heb 't wel degelijk eens tegen Van spraak van de Os gezegd. Olsen heeft een Duitse arbitrage manier van trainen, zoals ik het commissie: noem. Ik heb 't hem zelf ook wel spelen ze ooit eens gezegd, 't Zal hem dinsdag nog voor niet hebben verrast." Ajax? Foto Louis van deVuurst/ANP Barcelona—Louis van Gaai heeft er^ na de uitspraak'vande KNVB-arbitra^ gecommisSIë 'nog'wéinigvertrouwen"* in dat de gebroeders De Boer komend seizoen voor Barcelona uitkomen. Ook. ziet hy weinig heil in het verho gen vap het bod, dat de opaanse kam pioen deed op de Ajax-tweeiing: zo'n 44 miljoen gulden. ;,Ik denk niet dat Barcelona' veel meer gaat bieden, want Ajax heeft me gezegd dat de broers absoluut niet te koop zijn. Ik ben. in hen geïnteresseerd, maar al leen als ze in de markt zijn. Dat roep ik al maanden," De uitkomst van het geschil Ajax-De Boertjes bereikte Van Gaal gistermid-' dag in Manchester, waar Barcelona een tiendaags trainingskamp belegt Van Gaal meende dat de beslissing - ;van de arbitragecommissie ;gbed is -voofDiet 'Nederlands, ywtWlfmaar slécht voor Barcelona';* Volgens de trainer zijn contracten er 'om gerespecteerd te worden'. „In dat opzicht is het positief dat er voor het eerst in het voordeel vanhet bedrijf is besloten. De situaöeba dit vonnis'is niet 'mijn "probleemf maar een zaak tussen de spelers en Ajax." Karei Aalbers, voorzitter van Vitesse, heeft de uitspraak met opluchting be groet. Hij looft vooral de durf van Ajax. „Ik heb respect voor Ajax, dat het lef heeft gehad om zijn nek uit te steken. Bij een andere beslissing zou het hek van de dam zijn geweest. Hoe moet je dan in vredesnaam nog een 'elftal opbouwen?" Hoewel de contracten van de gebroe ders De Boer een beslissende clausule bevaten deze daarom niet model staan voor andere overeenkomsten in het betaalde voetbal; noemde Aalbers .het oordeel niettemin een doorbraak. „Los van de details is nu duidelijk dat een contracteert contract is en'als één van de twee partijen daar aan vast houdt, beide partijen om de tafel moe ten gaan zitten. Een x-aantal argu menten bepaalt de waarde van het contract, maar jebent er zelf bij als die worden opgesteld. De dub heeft daar zijn juristen voor, de voetballer een zaakwaarnemer. We krijgen nog meer Amerikaanse toestanden, waarbij een batterij juristen zich met de eontrac- 'ten gaat bemoeien. Maar dat vind "ik - niet erg. Dat gebeurt in het bedrijfsle ren ook." Beleggers op de Amsterdamse effec tenbeurs hebben de uitspraak toege juicht Het aandeel Ajax pakte een forse winst van ruim 8 procent op 27 gulden. Eén beurshandelaar op het Damrak was echter nietonder de in druk van het nieuws omtrent de uit spraak Ajax vs. De Boertje,'/. „Een non-event," kwalificeerde hij de uit spraak. „Vergelijkbaar met Monica Lewinsky die met haar uiteenzettin gen over haar seksuele uitspattingen met Clinton de dollarkoers zou druk ken." Absolute nonsens, aldus de commissionair. Manchester AC Milan is akkoord gegaan met het bod dat Manchester United heeft gedaan op Patrick Kluivert, zo heeft vice-voorzitter Adriano Galliani be vestigd. De Engelse club moet omgerekend bijna dertig miljoen gulden betalen voor de aanvaller. De overgang van Kluivert lijkt nu nog een kwestie van tijd. United en de aanvaller moeten het nu eens wor den over het salaris, Milan was eerder ook al rond met Arsenal, maar toen ketste de overgang af omdat de speler te veel vroeg. Volgens Arsène Wenger, de manager van Arsenal, had hij geen interesse voor ie mand die geen respect had voor de salarisstrictuur van zijn club. Kluivert staat dus op het punt om zich voor het eerst in het rood van United te hullen, Eric Cantona doet dat op 18 augustus voor het laatst. Nog één keer speelt de Franse oud-voetballer voor de Engelsedub: in een wedstrijd ter nagedachtenis van de slachtof fers van de vliegramp in 1958, waarbij acht spelers om het leven kwamen. Heerjansdam Prince Polley speelt morgen een proefwedstrijdbij het Zwitserse FC Sion. Maar als de 29-jarige Ghanees er niet in slaagt daar een contract to krijgen, komt hij naar zaterdag-hoofdklasser Heerjansdam, Polley, die eerder prof was bij onder meer Sparta en Excelsior, heeft zijn overschrijvings formulier al ingeleverd aan de Molenwei. Afgelopen seizoen hield Polley zijn conditie op peil bij Dor- drecht'90, Excelsior en Feyenoord 2. Alkmaar Leontien van Moorsei heeft op de Neder landse kampioenschappen baanwielrennen in Alk maar ook de titel in de klassementswedstrijd ver overd. De Rotterdamse zette de nummers twee en drie, Sissy van Alebeek en Debby Mansveld, op een ronde achterstand. Een dag eerder behaalde Van Moorsei voor de vijfde keer goud op de achtervol ging. Ze neemt eind augustus deel aan de WK-baan. OsloDe Noorse kogelstoter Kjell-Ove Hauge is be trapt op het gebruik van spierversterkende midde len. Hauge (29) wacht, naar de reglementen van de internationale atletiekfederatie, een schorsing van twee jaar, Hauge heeft het gebruik toegegeven en ge zegd meteen met atletiek te stoppen. De Noot ver klaarde het middel metandieone te hebben genomen nadat hij een spierblessure in het dijbeen opliep. „Ik was wanhopig en koos voor het laatste middel om mijn carrière te redden." Hauge had zich al geplaatst voor de EK, komende maand in Boedapest. Hamburg—Thomas Doll is wegens doping geschorst in de Italiaanse Serie A en B. De speler, die werd be trapt op gebruik van het verboden middel benzbro- maron, speelde afgelopen seizoen voor Bari, maar vertrekt naar HSV. Toch zal Doll waarschijnlijk de gevolgen ondervinden, omdat de Duitse voetbalbond de schorsing zal overnemen. Het middel dat de Duitse oud-international heeft ge bruikt is een maskerend middel, dat de sporen van bijvoorbeeld spierversterkende of stimulerende pre paraten in de urine verdoezelt. Doll ontkent de do ping in alle toonaarden. Zijn arts heeft bevestigd dat hij de voetballer het middel geruime tijd heeft voor schreven wegens diens jichtaanvallen. Schiedam Voorbereiden op de voetbalcompetitie in de vorm van een toernooi. Het is in Kethel on derhand uitgegroeid tot een tradi tie en dit keer is de organisatie in handen van ODC. Deelnemende verenigingen zijn - uiteraard - ODC en WK en het Vlaardingse CION. MSV71 uit Maassluis heeft bedankt voor de invitatie en daarvoor in de plaats komt Schiedamse Boys vrijdag 21 en zondag 23 augustus naar sport- complexKethel. Schiedam - Naar aanleiding van de problemen die voor voetbalver eniging Ursus zijn gerezen, vindt maandag een gesprek plaats waarbij ook een delegatie van de KNVB bij aanwezig zal zijn. Aan het gesprek wordt tevens deelgenomen door afvaardigin gen van ODC, Ursus, de sport raad, sektie I en de DSR. Voor Ur sus moet een veld worden gevon den, nu het geen toestemming heeft gekregen in te wonen op sportpark Kethel. De selectie mag by ODC voorlop wel gebruik maken van de do. nn kleed gelegenheid. Tip s? Bel de sportre dactie: 016-2732700. ZATERDAG 1 AUGUSTUS. CRICKET: 13.00 VRA-Hermes DVS, 11.00 Excelsior'26-Quick Haag. VOETBAL. Schiedams kampioenschap: 14.30 HBSS-PPSC, SWSMC-WK, Hermes DVS-Demos, Schiedamse Boys-Exceisi- or'20, ZONDAG 2 AUGUSTUS CRICKET: 11.00 Rood en Wit-Excelsicr'20, Hermes DVS-VOC. TENNIS: Finales Soenda, Vlaardingen, VOETBAL. Schiedams kampioenschap; 14 30 DRGS (zoMJrsus. Jeroen van Assendelft moet het tennis voorlopig nog even laten voor wat het is. „Tennis komt volgend seizoen wei weer, "ziet de Vlaardinger de toekomst zonnig in. Foto Peter Moikenboer DoorMikosGouka Vlaardingen—Afgelopen weekend leek in Schïebroek een klein won der te geschieden. Negen weken na zijn ernstige auto-ongeluk stond Jeroen van Assendelft weer op de tennisbaan. Samen met dubbelpartner Wouter Koning speelde de lange Vlaardinger een gedegen Bl-finale. Tot bij de stand 7-5 en 2-4 in het voordeel van Koning en Van Assendelft de kaars uitging. „Ik moest opgeven. Ik kreeg steeds meer last van dui zeligheid en ik zag gewoon wazig. Ik deed toevallig mee aan het toernooi als invaller. Ik wilde het weer eens proberen en het viel me erg mee. Ik stond gewoon goed te spelen, bereikte de finale maar toen was het over. Ik heb dan ook besloten dit seizoen niet meer te spelen. Ik ben gewoon nog veel te vermoeid en heb moeite met de concentratie." Kwaaltjes die eigenlijk afgedaan kunnen worden als 'kleinigheid jes', Gezien de aard van het onge luk had het leven van de familie Van As5endeift er heel anders uit kunnen zien. Onbewogen vertelt Jeroen van Assendelft over de nacht van 23 mei jongstleden. „Ik reed van de tennisclub Holy naar huis. Het was wat glad op de weg en bij een drempel verloor ik de macht over het stuur en reed ik te gen een boom. Een tennisvriend van mij, Sander Penning, reed voor me en zag het gebeuren. Hij heeft me weer recht gezet. Ik was inmiddels naast de bestuurders stoel geraakt, verder weet ik er ei genlijk niet zoveel meer van," al dus de speler van Holy. De rest van de familie probeert de weggevallen stukken in het ge heugen op te vullen. „Jeroen werd naar het ziekenhuis vervoerd. De politie kwam bij ons aan de deur en vertelde dat Jeroen een onge lukje had gehad. We dachten daarom dat het we! meeviel. In het ziekenhuis dachten ze dat ook, want pas na twee dagen kwa men 2e er achter dat hij hersenlet sel en een bloeding in het hoofd had opgelopen. Toen beseften we dat we ook wel eens een invalide jongen thuis zouden kunnen krij gen, Hij heeft enorm veel geluk gehad. Dan besef je dat er eigen lijk niets meer belangrijk is," al dus zijn moeder. Zus Annemarie, zelf een gere nommeerde naam in het tennis- circuit en uitkomend in de Bi- klasse, gaat verder, „Mijn broer lag daar in het ziekenhuis en ik dacht al dat hij er wel heel slecht aan toe was voor een hersen schudding. We zijn allemaal na tuurlijk heel erg geschrokken." Vermoeid Na een kleine maand mocht Van Assendelft het ziekenhuis einde lijk verlaten en kon hij thuis weer op krachten komen. „De artsen konden me niet zeggen of het alle maal weer honderd procent in or de zou komen. Op dit moment ben ik gewoon erg vermoeid maar dat heeft gewoon wat tijd nodig. Werken lukt me ook nog niet, maar dat komt allemaal wel weer. Nu kan ik er gelukkig vrij ont spannen over praten maar ik rea liseer me dat het ook anders af had kunnen lopen." De tennisaspiraties staan dus voorlopig even op een lager pitje. „Het was een enorme overwin ning op mezelf om weer te spelen. Het niveau dat ik haalde, bena derde zelfs mijn oude niveau weer. Ik heb mezelf bewezen dat ik het allemaal nog kan en dat is veelwaard. Na het toernooi ben ik mezelf toch weer tegengekomen. Ik heb de hele dag op bed gelegen. Dat komt ook omdat ik niks wil overslaan. Voor de finale ben ik nog naar de kermis geweest in Til burg. Dat soort dingen ga je steeds meerwaarderen." De reacties uit de tenniswereld waren overweldigend en deden de tennisser zeer goed. „Overal waar ik kom, beginnen mensen er over. Natuurlijk is het leuk als men vraagt hoe het met je gaat. Soms denk je natuurlijk weieens: 'oh nee, niet weer'. Ik wil natuurlijk niet de rest van mijn leven aan het ongeluk herrinerd worden. De leukste reactie? Alles eigenlijk, Sander Kruijs bijvoorbeeld ver loor de halve finale van mij in Schiebroek en vroeg wanneer ik nou eindelijk eens met tennis ging stoppen. Prachtig zo'n op merking." De loopbaan van Van Assendelft is niet in de war gestuurd. „Nee, ik heb in het verleden wel als A- speler cp de baan gestaan tegen jongens als John van Lottum, Dennis van Scheppingen, Tho mas Enqvist en Sjeng Schalken, maar ik wil er niet in verder. Het blijft voor mij toch een hobby. Ik vind het stapleven en dergelijke veel te belangrijk. In de competi tie moesten we naast de heren- dubbel ook een mix-dubbel spe len. Dat soort dingen vond ik niet leuk genoeg. Als ik dan ook echt geen zin had, verloor ik de party weieens met twee keer 6-0 en dan had ik er geen spijt van ook. Laat mij maar lekker de partijtjes spe len en genieten van de sfeer. Ik ga nu maar wat wedstrijden van be kenden of myn zusje kijken. Al met al zijn we natuurlijk dolblij dat het zo goed is afgelopen. Ten nis komt volgend seizoen wel weer, daar ben ik van overtuigd." Schiedam Het bekervoetbal voor amateurs dat dinsdag 18 augustus losbarst, telt weer legio {streek- derby's). De nieuwe indeling staat borg voor vele aan trekkelijke duels. De enige dub uit het Waterwegge bied die niet tegenover een stadgenoot of dub uit een buurgemeente komt te staan, isürsus.De Schiedam se dub rnet een alles behalve zekere toekomst, is in gedeeld bij Steeds Hooger, Xerxes (zat) en Jai Hmd (zon). Ursus speelt de eerste wedstrijd (Xerxes) vol gens het programma thuis, maar op welk veld de for matie van trainer Jaap van der Nol het duel afwerkt, is vooralsnog niet bekend. Het meest beladen duel moet waarschijnlijk gezocht worden in bekerpoule nummer 37. Daarin zijn het Maassluise VDL en MW27 uit Maasland bij elkaar ondergebracht. Het is een publiek geheim dat men bij VDL uiterst ontstemd is over het feit dat MW27 de VDL'ers Martin Fastenau en Youri Pauwels zo ver heeft gekregen toch overschrijving aan te vragen naar MVW27. Dinsdag 1 september spelen de 'kemp hanen' in Maasland tegen elkaar. POULE-INDELING. 20. Steeds Hooger, Ursus, Xer xes (zat), Jai Hind (zon). 31. HSC (zon), Excelsior M, PPSC, DRGS (zon). 32. DVO'32, Deltasport, SVDPW, Hermes DVS. 33. RKWIK, Zwaluwen, Schied. Boys, HBSS. 34. DRGS (zat), SWSMC, MSV71, CION. 35. ODC, Exeelsior'20, TSB, HVO. 36. Demos, GTB, VFC, WK. 37. MW27, VDL, Fortuna, HSC (zat). PROGRAMMA. DINSDAG 18 AUGUSTUS (19.00 uur). Ursus-Xerxes (zat), RKWÏK-HBSS, HSC (zon)- DRGS (zon), Excelsior M-PPSC, DRGS (zat)-CION, SWSMC-MSV71, DVO'32-Hermes DVS, Deltasport- SVDPW, Zwaiuwen-Sch. Boys, ODC-HVO, Excelsi- or'20-TSB, Demos-WK, GTB-VFC, MVV27-HSC (zat), VDL-Fortuna. DINSDAG 25 AUGUSTUS (19.00 uur), Jai Hind-Ur- sus, Schiedamse Boys-RKWIK, PPSC-HSC (zon), DRGS(zon)-Excelsior Maassluis, MSY71-DRGS(zat) CION-SWSMC, SVDPW-DVO'32, Hermes DVS- Deltasport, KBSS-Zwaluwen, HVO-Excelsior'2ö, TSB-ODC, WK-GTB, VFC-Demos, Fortuna-MW27, HSC(zat)-VDL. DINSDAG 1 SEPTEMBER (18.45 uur). Steeds Ho- ger-Ursus, RKWIK-Zwaluwen, HSC (zon)-Excelsior Maassluis, PPSC-DRGS (zon), DRGS (zat)-SWSMC, MSV71-CION, DVO'32-Deltasport, SVDPW-Hermes DVS, Schiedamse Boys-HBSS, ODC-Excelsior'20, TSB-HVO, Demos-GTB, VFC-WK, MVY27-VDL, Fortuna-HSC(zat).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1