?i^ 17, Op weg helpen bij een tweede leven 'Je kunt echt zien dat er hart in ons casino zit' legenda Schiedamse mishandeld na verbreken van relatie met gevangene Gemeente wapent zich tegen millenniumprobleem Ben van der Velde verruilt Vluchtelingenwerk voor de Kringloopwinkel Rotterdams Dagblad Zaterdag 1 augustus 1998 Door Marc Floor Rotterdam/Schiedam Eindelijk had ze al haar moed verzameld om de gewelddadige Rotterdam mer H.P. het slechte nieuws te vertellen. Op 13 mei van dit jaar meldde hel Schiedamse meisje haar vriend tijdens een bezoek aan het huis van bewaring dat ze een punt achter de relatie wilde zetten. Ze kon toen echter nog niet weten dat hij de volgende dag zou worden vrijgelaten. P. was kapot van het slechte nieuws. Na jaren van drugsge bruik en gewelddadige berovin gen had hij juist besloten na de gevangenschap een nieuw leven zonder deze elementen te begin nen met de Schiedamse. Drie da gen na zijn vrijlating besloot hij verhaal te halen. Schaamte Wat zich vervolgens in de woning van de vrouw heeft afgespeeld, werd gisteren in de strafzitting te gen P. niet helemaal duidelijk. De Rotterdammer zei de rechter niets over de voorvallen te willen vertellen, omdat hij zich daar te diep voor schaamde. Wat uit de schamele antwoorden nogwel naar voren kwam, was dat P. had gedacht dat zijn ex-vrien din een andere man zag. Blind van woede en jaloezie was hij naar haar woning gegaan, een mes in de ene hand en fles jenever - waar hij op zijn tijd een flinke slok uit nam - in de andere. Al snel ontstond een fikse woor denwisseling, waarbij P. verschil lende malen woest zijn mes in keukenmeubilairstak. Ook kreeg zijn ex de nodige klappen te ver duren, onder meer met een tele foontoestel. Bovendien liep zij een snee in het hoofd op, vermoe delijk door een slag met de jene- verfies. Hevig bloedend moest ze worden afgevoerd naar het zie kenhuis. Verkrachting P. werd gisteren niet alleen aan geklaagd voor bedreiging met een misdrijf tegen het leven - hij had zijn voormalige vriendin immers toegevoegd 'Ik vermoord je' - en het toebrengen van zwaar licha melijk letsel, maar ook voor een poging tot verkrachting. Hij had tijdens de ruzie namelijk geroe pen 'Ik verkrachtje hoer!' en ge probeerd haar de kleding van het lijf te scheuren. P. ontkende een poging tot ver krachting te hebben ondernomen en stelde slechts drie klappen te hebben uitgedeeld. Van een slag met een jeneverfles wist hij zeker niks. „Ik heb al die dingen niet geroepen," zei hij over de bedrei gingen. „En ik ben geen man die vrouwen slaat." In de strafzaak werden ook nog twee eerdere aanklachten tegen P. meegenomen. Hij zou op 11 no vember van vorig jaar bij een ru zie over slechte coke in een deal pand flink hebben uitgehaald met een ijzeren pijp. Het slachtoffer liep een gebroken elleboog op en kneuzingen over het hele li chaam. Een week later raakte P. betrokken bij een caféruzie aan de Rotterdamse Nieuwe Binnen weg. Daarbij zou hij twee perso nen hebben mishandeld en één van zijn portemonnee hebben be roofd. Geweld Met die gebeurtenissen en een strafblad waarop de nodige feiten van dezelfde soort prijken, kwam officier van justitie G. Knobbout op de uitspraak dat P. 'een leven kende waardoor geweld als een rode draad liep'. „Uit de verkla ring van zijn ex-vriendin blijkt dan ook dat zij doodsbang voor hem is," stelde de officier. Hij eis te voor de feiten een totale gevan genisstraf van twee jaar. Daarbij wilde hij nog twee lopende voor waardelijke gevangenisstraffen van acht maanden en zes weken vexzilve d zier.. P.'s raaclsma» S. H. Ong wierp op dat zyn dient in de confrontatie met zijn vriendin door het lint was gegaan uit onpeilbare teleurstel ling. „Hij had zich in het huis van bewaring zó voorbereid op het be ginnen van een nieuw leven met die mevrouw als hij vrij zou ko men," zei hij. „En wat blijkt: zij wil plots de relatie verbreken." Volgens Ong schaamde P. zich zo diep voor de gebeurtenissen dat hij zelfs aan hem daarover geen verslag had willen doen. „Hij vast eigenlijk niet hoe het verder moest zonder die vrouw," ver klaarde de advocaat. „P. was gees telijk volledig in de war. Hij vindt het misschien zelf nog wel het ergste dat het zo uit de hand is ge lopen." De rechtbank doet uitspraak op 14 augustus. Schiedam De gemeente Schie dam heeft een stuurgroep samen gesteld die gaat inventariseren in welke mate Schiedam te maken krijgt met het millenniumpro bleem, De werkgroep, waarin zo'n beetje elke gemeente afdeling is vertegenwoordigd, zal ook draai boeken samenstellen waarin stap voor stap wordt aangegeven wat men moet doen mocht het onver hoopt toch mis gaan. In automatiseringsland houdt men het hart vast voor het tijdstip dat het jaar 2000 aanbreekt. Dan zal men last krijgen van de 'erfe nis' van de jaren zestig en zeven tig. In die tijd waren computers schaars en duur. De computers de er waren, hadden maar weinig ca paciteit. Programmeurs bedach ten daarom een truc. Als er in een computerprogramma een jaartal voorkwam, werden daarvan al leen de twee laatste cijfers ge bruikt. Computers lazen dus 71 in plaats van 1971. Zo werd kostbare geheugen- -1 mte bespaard. Dat ging lang goed. Maar op oude jaarsavond 1999 veranderen er geen twee maar vier cijfers in het jaartal. En daardoor raken veel oude computers in de war. De ge volgen hiervan beperken zich niet alleen tot grote administraties. Ook kleine besturingssystemen die onopvallend hun werk doen, zoals bij liften, airconditionings en beveiliging, raken er door van slag. Een concreet voorbeeld: in het weekeinde zijn veel deuren van kantoren automatisch geslo ten, gaan de liften minder vaak op en neer en staat de verwarming op de spaarstand. Als de computer dan van slag raakt en op maandag denkt dat het zondag is resulteert dat in een koud kantoor met ge sloten deuren. Digitale bom In feite is het stadskantoor een grote potentiële digitale bom die kan afgaan als het jaar 2000 aan breekt. De gemeente is daarom gestart met het inventariseren van systemen die mogelijk te ma ken krijgen met het millennium probleem, Voorafgaand is al wat voorwerk gedaan en heeft men zich gebogen over grote systemen voor de financiën van de gemeen te. Daarbij moet worden gedacht aan de gemeentebegroting, de be talingssystemen van de sociale dienst, kortom alle boekhoudkun dige gemeentelijke systemen. „Je kan je natuurlijk niet veroorloven dat de sociale dienst te Iaat uitbe taalt," zegt burgemeester Scheeres, de voorzitter van de stuurgroep. „Zulke systemen worden dan ook altijd in twee voud bijgehouden met de nodige back ups in voorraad." De gemeente maakt met het mil lenniumprobleem in aantocht meteen van de nood een deugd ,door verschillende oude compu tersystemen de deur uit doen en ze te vervangen door gloed nieuwe systemen waarvan men hoopt dat ze 'millenmumproof zyn. Voorlopig blijft dit bij ver wachtingen, want er is nog een enkele softwarefabrikant die het predikaat 'millenmumproof aan zijn handelswaar durft mee te ge ven. Alle mensen die zitting hebben in de Schiedamse millermiumwerk- groep hebben ook de opdracht ge kregen om bij hun achterban te inventariseren waar zich met de eeuwwisseling mogelijk proble men kunnen gaan voordoen. Daarbij wordt elk systeem dat wordt aangestuurd door elektro nica, van verkeerslichten en ge malen tot de verwarming en be veiliging van scholen, onder de loep genomen. De werkgroep zal ook het samen stellen van draaiboeken in gang zetten. Deze moeten een snelle oplossing bieden in het geval het wél misgaat. ïh zo'n draaiboek kan precies worden aangegege- ven wie of welke instantie de toe gang, de apparatuur en de kennis heeft om een specifiek probleem te verhelpen. Ook kan er een aan beveling worden opgenomen om accubatterijen in te slaan zodat men een noodstroomvoorziening achter de hand heeft in geval dat het misgaat. „En daar moet je op tijd mee beginnen want tegen de eeuwwisseling wil iedereen zo'n accubatterij hebben," zegt Scheeres. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Ben van der Velde vertrekt per vandaag als coördinator van de Ver eniging Vluchtelingenwerk in Vlaardingen. Hij wordt de bedrijfsleider van de nieuwe Kringloopwinkel van Het Goed, die van fail liete boedel van het kring loopcentrum aan de Delta weg een florerend bedrijf gaat maken, In plaats van gevluchte mensen op weg helpen bij hun zoektocht naar een tweede leven in Vlaardingen, gaat hij nu aan de straat gezet grof vuil op nieuw in de kringloop bren gen. Dat is één parallel tussen zijn oude en nieuwe baan. Van der Velde (49), ook ge meenteraadslid voor Groen links, over nieuwe kansen, over vrijwilligers, begrip en subsidie. Over Vluchtelin genwerk en Kringloopwin kel. „Keel veel vluchtelingen vinden in Vlaardingen zelf hun weg, bij ons komen vooral de mensen die problemen hebben. Je moet je voorstellen dat ze vaak alle sche pen achter zich hebben verbrand. Huis en haard verkocht om de vluchtte kunnen betalen. Berooid komen ze dus aan. Vluchtelingen werk probeert ze dan op weg te helpen. Vluchtelingenwerk is de bindende factor binnen de hulp verlening. Wij lossen niet zo zeer problemen op, maar -en dat is een hele belangrijke rol - bemid delen. Leggen contacten met de juiste instanties. Schnjven brie ven. Een heel bel ar vet van een nieuw leven - is dat het anders zou woiu wegge gooid. De kraakwagen m en hup naar de ovens van de AVR. Nu ne- Ben van der Velde, van de vluchtelingenzorg in de kringloopwinkel: 'Je moetje ogen natuurlijk niet sluiten, maar wij moeten wel altijd ons werk verdedigen'. Foto Fred ubochant/Roei Dijkstra men wij het mee. Poetsen het op, kijken de elektrische spullen na of die het nog doen en als het kan repareren we ook. Dan zetten we het te koop in onze winkel. Een beetje mooi geëtaleerd zodat het smoel krijgt. Je ziet hier erg veel jonge mensen die hier hun huis raad bij elkaar kopen. Maar ook mensen met een smalle beurs die geen nieuwe koelkast kunnen ko pen nadat hun oude kapot is ge gaan. En veel snuffelaars. Die lo pen bijna elke week wel even bin nen om te kijken of er wat voor hun bij staat Maar ook mensen die langdurig uit het arbeidsproces zijn verdwe nen krijgen een tweede of derde kans bij Het Goed. Want binnen een paar jaar bieden we werk aan zo'n vijftig mensen, de meesten via een banenregefing. Momen teel zijn we al druk aan het wer ven. Het Goed is vooral ook een werkgelegenheidsproject. Even tuele winst wordt omgezet in re guliere arbeidsplaatsen. Het wordt steeds moeilijker om ba nenpoolers te vinden nu de econo mie de wind mee heeft, maar dat is dan meteen ook de uitdaging. Om de mensen die nog steeds bui ten de boot vallen een zinvolle dagbesteding te geven. Wat wij vragen is een goede motivatie, de resi komt wei. Misschien nog wel het mooiste van Vluchtelingenwerk is dat er zoveel vrijwilligers zijn die zich belangeloos inzetten. Of mis schien is het beter om te stellen: belangeloos tegen de stroom in roeien. Elke keer weer. Terwijl ze steeds vaker tegen een versmal ling van het draagvlak voor hun werk oplopen door de negatieve publiciteit als het om vluchtelin gen gaat. Als ze in Italië een schip met vluchtelingen tegenhouden, schreeuwt de VVD hier al om ver scherping van de grenscontroles. Je moet je ogen natuurlijk niet sluiten, maar wij moeten wel al tijd ons werk verdedigen. Ik kom ook op verjaardagen waar nega tief over vluchtelingen wordt ge praat. Op den duur leer je jezelf technieken aan waardoor je het gesprek omdraait, maar je wordt er weieens moe van. En dat geldt zeker voor de vrijwilligers, van wie er in Vlaardingen mensen zijn die zich al meer dan tien jaar voor vluchtelingen inzetten. Draagvlak is er alleen als het om specifieke gevallen gaat. De Am sterdamse kleermaker Gümüs is daarvan een voorbeeld. En in Vlaardingen de familie Barov. van wie de vader in tegenstelling tot Gümüs een uitgeprocedeerde vluchteling is maar verder in een vergelijkbare situatie zit en dreig en te worden uitgezet. In nog geen week tijd hadden we vorig jaar veertienhonderd handteke ningen verzameld. Als vluchtelin gen een gezicht krijgen, dan is dat begrip er opeens wel. Om daar voor te zorgen wordt een heel be langrijke taak van Vluchtelingen werk in de toekomst. Begrip voor kringloop is er in be paalde geledingen van de Vlaar- dingers wel. Eén van de taken van Het Goed is om de kringloopwin kel zo snel mogelijk een goed smoelwerk te geven. We moeten af van de oude rommelwinkel en naar een professioneel geleid be drijf toe. Onder de leus: winkelen bij Het Goed, we hebben het alle maal onder één dak. Vluchtelingenwerk is volledig af hankelijk van gemeentelijk subsi die. De gemeente krijgt dat geld, zo'n twee-, tweeenhalve ton, weer van het rijk. De hoogte er van is gebaseerd op het aantal vluchte lingen. Het is een constant ge vecht. Wij weten nu nog steeds niet welk bedrag we dit jaar krij gen, Daar gaat voor Vluchtelin genwerk heel veel energie inzet ten, die ten koste gaat van ons ge wone werk. Bovendien is er al zo veel onbegrip waar we tegenaan lopen. Bij Het Goed ligt dat wat genuan ceerder. Er is een contract met de gemeente afgesloten waarin staat dat wij een bepaalde boeveelheid grof vuil ophalen die daardoor niet naar de AVR h^ft te worden afgevoerd. De gemeente Vlaardin gen hoeft dus minder (naar schat ting 240.000 gulden, red.) te beta len aan de AVR en dat krijgt Het DoorMarcFloor Schiedam Mocht het de bezoe kers nog niet duidelijk zijn, &:n kunnen ze het lezen van een groot bord aan de muur. 'Pas op!', staat daar in dikke letters, 'Dit is een behendigheidsspel, U mag pas inzetten als de kogel in het "ob- servatiebereik" komt.' Maar voor veel bezoekers op de openingsdag van het Schiedamse casino De Jo ker is dat geen nieuws. „Dit is ge woon precies hetzelfde als in Am sterdam en Delft!", roept een vrouw die i- de nagelnieuwe speeltafel z. 'reien knikken in stemmend. Een enkeling die naar de spelre gels vraagt wordt door een zenuw achtige werknemer naar twee A- viertjes achter de speeltafel ver wezen. 'Euro Observatie Game is een behendigheidsspel waarbij de speler de winnende sector via ob servatie waarneemt', btgint de uitleg. Het maakt duidelijk dat de exploi terende vereniging v?n De Joker geen kans voorbij wil iote,i gaan om te stellen dat er niets illegaals plaatsvindt in het pand aan het Broersveld. Gokspelen zijn in Ne derland immers voorbehouden aan Holland Casino's. Van de kri tiek dat het Schiedamse casino op creatieve wijze gebruik maakt van mazen in de wet wil de vice- voorzitter van de vereniging dan ook niks weten. „Daar klopt niets van," zegt hij. „Het enige wat wij willen hebben is ons recht op een gezellige ver eniging. Dateen Europese vrij heid." De vice-voorzitter, die anoniem wil blijven, loopt met een menge ling van trots en nervositeit door zijn blinkende zaak. Een gedistin geerde man is het, zonnebankge- bruind en gehuld in vlot colbert en stropdas. Hij spreekt uitslui tend Duits. „Ik wilde graag in Nederland gaan wonen en Schiedam is een schitterende stad," motiveert hij de keuze om in de jeneverstad neer te strijken. ..En ik hoorde van veel mensen dat ze hier m het horeca-aanbod niks van hun smaak konden vinden. Wij willen gewoon wat anders bieden dan de geijkte discothehen en kroegen." Hij zegt wel begrip te hebben voor de scepsis van gemeente en poli tie tegen de komst van het casino. „Die hebben gewoon angst dat hier iets crimineels plaatsvindt." Eén van detafelsin het gisterengeopendecasinoDeJoker aan het Broersveld in Schiedam. 'Wij willen gewoon watanders bieden dan de geijkte discotheken en kroegen.' FoioGernt de Heus/Roet Dijkstra meent hij. „Maar ze kunnen zelf een kijkje komen nemen en zich ervan overtuigen dat dat niet zo is. Met ons casino in Zeeland heb ben we ook nooit justitiële proble men gehad." Met de Joker-vestiging in Middel burg zegt de vice-voorzitter in middels mets meer te maken te hebben. Hij heeft zijn bestuur- functie in de vereniging onlangs opgegeven. De Schiedamse gezelligheidsver- enigmg heeft nu zo'n vijftig le den. Volgens de vice-voorzitter komen daar elk uur nieuwe bij. Op de openingsdag gisteren was de zaak steeds gevuld met ro'n twintig belangstellenden. Het oogde daardoor nog een beetje leeg in de drie zalen. Ook al droe gen politiemannen in burger hun steentje bij aan het bezoekersaan tal. Ontelbare groeven Twee Euro Observatie Game-ta- tels domineren de grootste ruimte tn de nieuwe speelclub Op het eerste gezicht doen de tafels den ken aan het aloude roulettespel. Op twee bladen kan worden inge zet op vakjes met nummers, die weer zijn terug te vinden in de ronde kern van een grote, zilver kleurige schijf. De croupier iaat daar een kleine golfbal op los. die lange tijd rondjes blijft draaien in de ontelbare groeven, maar daar bij steeds dichter bij het midden komt om uiteindelijk in een cijfer- vakje te vallen. Op het moment dat de bal tussen twee lijnen op een zekere afstand van de kern van de schaal komt. mag worden ingezet. Volgens de exploitant kan de goede rekenaar van tevo ren bepalen waar de bal 2a! vallen. De tent is sjiek aangekleed. Gas ten worden ontvangen in smo king en komen m een stijlvol aan geklede speelzaal. „Je kunt toch echt zien aan de mooie inrichting dat er hart in deze zaak zit." vin It de vice-voorzitter, „Zo zou het met zijn mdien puur commerciële motieven bij ons de boventoon voerden." Hij kijkt in eerste instantie een beetje verbaasd bij de mededeling dat volgens de statuten var. de vereniging geen winst mag wor den gemaakt. Maar hij herstelt zich snel. „We hebben zo'n acht a twaalf man in dienst," repliceert hij. ..En die moeten worden be taald. Wij als managend bestuur natuurlijk ook. En dan n er nog prijzengeld en onkostt rest gaat naar goede doel- Ro de Ki uit. en de oude „uben." Over de grootte van het percenta ge van de winst dat naar goede doelen gaat wil hij geen uitspraak doen. Wel bezweert de vice-voor zitter dat zijn salaris niet excep tioneel hoog is. ,.Ik krijg een nor- vergoeding. Iedereen terwe- rijgt toch geld voor het werk dat hij verricht?" Goed. Daar zit voor de gemeente geen financieel nadeel aan. We krijgen wel een startsubsidie van de gemeente van 200.000 gulden. Bovendien heeft de gemeente zich garant gesteld voor een Ie-" ning van ongeveer 350.000 gul den. Dat geld is nodig om deze," voormalige kolenopslag om te to- - veren tot een nette winkelruimte met overal vloerbedekking en rie- ten matten langs de wanden. Het grootste verschil is dat Het Goed voor die twee ton oud ijzer, grof vuil, kleding en van alles en nog wat ophalen en verkopen. Wij zetten hee! materiële zaken om. Bij Vluchtelingenwerk laat zich dat moeilijker meten. Daar kun je niet zeggen na drie gesprekken: zo, u bent klaar voor de maat schappij. Voor een aantal geldt dat, veel anderen kloppen hele maal niet aan voor hulp, terwijl weer anderen zo in de knoop zit ten dat ze langdurig een beroep blijven doen op Vluchtelingen werk. Ai is het alleen maar om af en toe eens de frustraties te kun nen uiten een kop koffie te drin ken om '1 aama weer opgeladen verder te kunnen." Zaterdag 1 augustus SCHIEDAM Voorhaven. Jeugdland vaartocht. 9.30 en 14.00a Podium Café. Septysed (jazz/fusion, folk Si rock), 22.0ÖU. MAASSLUIS Groote Her*. Bachconcert door Jaap Kroo- nenberg,20.15u. HOEKVAN HOLLAND Badweg, Beach Party, 21,Q0-Q6.00u. ROTTERDAM Hist. Museum 'Schlelandshuls' 10.00- 17.00 Meer over klompen in Neder1 and Wijk- geb. Klooster/Oude Noorden 13.00Pnjsuit- reikingLegobouv/medstnjd.B1auwoVis23.00 Shake your Booty in the HotTub. Casino Rot- terdam21.00-02.00 Orkest That's Four. De Vlerk.22.00StnctlyT echnoSt Laurenske rk 15 00 Promenadeconcert. Theatercafé Plan-C 22.00Miss Watson. Park op de Wil helmlnakade diverse tijden Wilhelmina's Zo mers 1998. VertrekNAI 13.30-16.00 Archt- tectuurrondnt reserveren 4140000 kunstba- Zon dag 2 augustus VLAARDINGEN Streekmuseum Jan Anderson. Vertrekpunt voor stadswande/ingdoor Ambacht, lS.OOu. SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-mloop, 11.00- 13.00u. Pod ium Café. Op zondag kan het an ders, 21.30a HQEK VAN HOLLAND Badweg, Open Darttoemooi, 12.00u. ROTTERDAM Hist. Museum 'Schfetandshufs' 10.00- 17.00 Meer over klompen in Nederland. Mu seumpark 12.00-17,00 Plattelands Kinder- - tuin. Park op de Wilhelmlflakadel5.00Cir- - cus. Fred Fred Star, Casino Rotterdam 19.00-01.00 Trio Voyage. Muzfek Café De Buurman 20.00 Jamsessie, Rotown 22.00 Bangtwister. Hist Museum 'Schielards- huis' 14.00 Rondleiding, mor volwassenen. Museumpark 13.00-14X30-16.00 Open- iuchttheater 1998. Park op de Wllhelmina- kade diverse tijden Wilhelmina's Zomers 1998. Maandag 3 augustus SCHIEDAM Volkspark. Jeugdland. 10.00-12.00u. en 14.00-16.00u. Dc Oct Koersbal. 13.00- 16.00u. Dc oe Woud hoek. Kiaveqassen, 19.30-22.00u. Van do. 30 juii t/m wo. 5 oug. ROTTERDAM Cinerama Ir 'Hard Rain' (16) dag, 12.45- 15.15-19-21.45 C5n.2: The object of my af- fection' (al) dag. 15.30-18.30-21.30. Cln.3: The wedding singer" (a!) dag. 18.45-23,30. Ctn.4: 'Jackie Brown' (16) dag. 17.30-21. Cin.5: 'Left Luggage' lai) dag, 18.45-21.45. 'Mr.Magoo' (al) dag. 13.30-16.15. Imax Theater Theiivingsea' (al)dag.(beft.vr- .za.) 18. 'Amazon* (all dag. 15-17, vr,za ook 19. 'Everest' (al) dagdbeh.vr.za.) 14-16-1 19.15, vrjto. 14-16-18-20. Titamc' (12) dag. (beh.vr.za.)20.30, vr^a. 21.15, za.zo.ooklO. Lantaren: dag.21.30 (16): Thesweethereaf- ter' do. "Secrets and lies' vr. 'Romeo and Juliet' za ma. 'üveftesh'zo. The game'di. Trainspot- tmg'wo.Ven,l:'TTiet)utcherboy"(16)dag.22. Ven.2: 'Die Salzmanner von Tibet' (al) dag. 21.45. Ven.3: dag.21.30 (16) '8asquat'«Jo. 'Devil's advocate' vr. 'Breaking the waves' za. Priest* zo. 'Gndtock'd' ma. 'Dnfting clouds' di. 'Oprenda de pnmavera' wo. Ven 4: 'Ulee's Gold' (16) do.i'm zo.21.3Q. 'Die Siebtelbau- em' (16) ma.t/mwo.21.30. Lumière 1: TheX-fiies' (12) dag. 13-16.45- 18.30-21.15, Lum. 2: 'Deep nsing' (16) dag. 15.30-18.15-21. Lum. 3: 'Armageddon' 12) dag. 17-20.30. Lum. 4: Breakdown' (16) dag 13 30-19.'Grease (ai)dag.l6.15 19. Rexane:'Meisjes van Manhattan'(18) do t/m zo. doort. vonrst Wat was het lekker1' 118) ma.t'm wo. dcori. voorst. Pathé; The x nies' (12) dag 11.10-13.40- 16.10 18 40-21.30. "Pnmaiy colors' (ai) dag. 15 10 18-10-21.10. di-nietom 21.10. Wild things'(16)dag. 13 50-16.20-18.50-21.20. 'CityofAngels'(12)dag. 11.40-14.10-16.40- 19.10-2140. 'Deep impact' (12!dag. 11.20- 21.30. litanie' (12) dag. 15.30-19.30. 'Ar mageddon' (12) dag. 11.20-14.3Q-17.4Q- 20.50 Sneak preview: 'Nothing but the truth' (16)di.21.30. Nachtvoorstellingen: Lum.;'Lethal Wea pon' (16) vrja.00.30. Lum 2: The X-fiies' (16) vr.za.00.15. lum .3: 'Arnageddon' (16) vt zb 0015 Lum.4- Har, ram' 16) vr- .za 00 30 Kindermatlnees: Cin.2: 'Het magische zwaard" dag. 13. Cin.3: 'Jacht op de kleines' dag.l3.15-16.Cin.4:'Dekleinezeemeefmin' dag. 12.45-15.15. Lum.2: 'Air Bud' dag.13.15. Lum.3: 'De Weme zeemeermin' dag.12.45-14.45. Pathé 'Air Bud' d3g.ll.40. 'Het magische zwaard' dag.ll.10-13.i0. 'Jacht op de kleintjes' dsg. 11-13.15. 'Paolie de eigenwijze papegaai' dag.13.55-16.10-18.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1