Schiedamse voetbalstrijd start met doelpuntenfestijn Michel Scholte boekt derde toernooizege VOC ruikt de titel na zege op Hermes DVS Opvallende deling Tridents Doug Mason coach Krefeld Glenn Zeelig naar Barcelona LMO zoekt tegenstander Bart Brentjens geselecteerd Verrassend voör de dag komend Ursus speelt morgen 'thuiswedstrijd' op Harga Winst en gevoelig verlies cricketers Excelsior'20 John de Wolf opent Vlaardings handbalfestijn Louter met Richmond Kickers richting play-offs Zomer Bridge In stuif Schiedam zit erop Australische winst in slotstrijd Elite-circuit Rotterdams Dagblad Maandag 3 augustus 1998 Rotterdam Gehjkespelen zijn bij honkbal schaars. Zeker als daarbij de volle twaalf innings kan worden gespeeld en de wed strijd niet door regen, duisternis of andere externe omstandighe den moet worden onderbroken. In de hoofdklasse is er dit seizoen nog geen enkele gescoord. Laat laat een gelijkspel, waarbij de eindstand gelijk is aan de begin- stand van 0-0. In de eerste klasse stonden zater dag de honkballers van Tridents en Tilburg twaalf innings tegen over elkaar zonder dat er ook maar een puntje werd gescoord. Nog in een ander opzicht was het een gedenkwaardige wedstrijd. Beide_ werpers, Micha Klooswijk bij Tridents en Roman Juana bij Tilburg, gooiden van begin tot eind, van de eerste bal tot de laat ste. Tilburg had de beste slag- ploeg met elf hits, zodoende kwam Klooswijk tot 8-2-11-2. Zijn tegenvoeter noteerde 7-6-6-2. De beste kans op een doorbraak had Tilburg toen het in de eerste helft van de elfde inning alle honken bezet kreeg. Tridents had zo'n buitenkansje in de vierde inning. Ook zonder resultaat. Een dag later in Tilburg kwamen beide partijen samen tot tien pun ten doch trok Tridents met 4-6 aan het langste eind. Winnend werper was b;j de Rotterdammers Angelo Stolk die in de vierde inning bij een 4-0 achterstand Erik Linde man had afgelost. Met de drie be haalde punten uit de vier mogelij ke handhaafde Tridents zich in de kopgroep van de eerste klasse. Krefefd Doug Mason, bonds coach van het Nederlandse ijshoc» keyteam, combineert deze functie het komende seizoen met het trai nerschap van de Duitse club Kre feld Pinguins. De Canadees te kende voor een jaar en begint vandaag met zijn werk. In juni verlengde Mason zijn ver bintenis met de Nederlandse ijs- hockeybond, eveneens met een jaar. De trainer heeft ervaring met de combinatie club/bondscoach, aangezien hij eerder gedurende twee jaar zowel Oranje als de Til burg Trappers onder zijn hoede had, „De Nederlandse bond is op de hoogte, ik verwacht geen pro blemen." Oorspronkelijk had Krefeld, dat uitkomt in de hoogste Duitse klasse, de Fin Alpo Suhonen aan getrokken als trainer, maar hij ging in op een aanbieding van de Canadese club Toronto Maple Le afs. Daar is Suhonen de komende drie jaar assistent-trainer. ',vZwaag Zaalvoetbalintematio- unal Glenn Zeelig heeft een vierja- rypcontract getekend bij Barcelo- De Noord-Hollander is de eer- t^ste Nederlandse zaalvoetballer 'Tdjfë. als full-prof in Spanje aan de De 23-jarige speler uit Zwaag, die i op het veld voor zondaghoofdklas- ser Hoilandia uitkwam, speelde vorige week met Barcelona tegen AC Milan en Sporting Lissabon tijdens een toernooi in Portugal. Daarna kreeg hij een aanbieding van de club die haar thuiswed strijden speelt in een sporthal in Camp Nou. Rotterdam Voetbalclub zoekt voor het eerste en tweede elftal nog een tegenstander voor zon dag 30 augustus, Clubs kunnen bellen met Theo van Mourik, tel. 078-6127316. HWD kan de hulp van een goede „..verzorger gebruiken. Belangstel lenden dienen contact op te ne men met Ab Wijnhols, tel. 06- 55.32.86.70 (na 18.00 uur). Woerden Bart Brentjens hoopt op tijd hersteld te zijn voor de Eu ropese kampioenschappen moun tainbike, die van 20 tot en met 23 augustus in het Belgische Aywail- le worden gehouden. De Limbur ger, sinds Atlanta 1996 in het bezit van de olympische titel, liep vorig weekeinde een sleutelbeenbreuk op. Bondscoach Leo van Zeeland nam Brentjens niettemin in 2ijn EK-selectie op. „Hy denkt eind volgende week weer op de weg te kunnen trainen," zei Van Zeeland vrijdag. „Als hij het groene licht van de medici krijgt, wil ik hem meenemen naar Aywaille. We hebben nog drie wel -n, dat moet kunnen." Spelmoment uit de wed strijd HBSS-PPSC. De thuisploeg won met 4-3 me de dankzij twee eigen doel punten van het bezoekende 'PP', Foto Peter IWolKenboer Po'^r Sander Sonnemans Schiedam De kop is er af. Met de eerste serie wedstrijden van de lokale voetbalstrijd zit de 'zomerstop' er in Schiedam op. Het voetbalkampioenschap in de jeneverstad dat zaterdag van start ging werd gekenmerkt door twee opvallende zaken. Om te beginnen kon in de eerste vijf wedstrij den voor de spor- tiviteit een voldoende worden uitgedeeld en ten tweede werd op de diverse velden aan de lopende band gescoord. Uitschie ter was Excelsior'20 dat met maar liefst 11-0 gastheer Schie damse Boys in sportpark Harga versloeg. Opvallend, en hoe kan het ook an ders, was het feit dat vele ploegen niet op volle oorlogssterkte de dankzij Pluvius uitstekend be speelde grastapijtjes betraden. Veel voetballers vierden afgelo pen weekeinde nog vakantie en de meeste clubs hadden nauwe lijks nog getraind, Ursus, dat na de degradatie enkele belangrijke spelers zag vertrekken, kwam zeer opvallend voor de dag in de gisteren gespeeld wedstrijd tegen DRGS. De ploeg van trainer Jaap van der Nol won met 4-0. Het mo menteel nog 'zwervende' Ursus heeft na het vrijwillige vertrek uit Harga nog geen onderdak gevon den en speelt het 'thuisduel' van dinsdagavond tegen KBSS op het complex van GTB en Schiedamse Boys oy sportpark Harga. SWSMC-WKeindigde in een 2-2 gelijkspel Bij de rust ging de gastheer op het eerste bijveld aan de leiding door een doelpunt van Michel Hartman, een van de jeugdspelers die door trainer Guus Haak werd opgesteld. Voor het eerst viel Marco Sas (ex-Basel) in het shirt van de eersteklasser te bewonderen. Ook de nieuwko mers Lionel Eersteling (Strijen), Amar Sedney (Slikkerveer) en de basisspelers Herman Zoetmul der, Edwin Berveling en Toon Wolters waren van de partij in het duel tussen de in Schiedam hoogst spelende zaterdag- en zon dagclub. Berveling miste een strafschop, Theo Smit schoot na mens VVK, waarin de nieuwko mers Raymond Weber (Ursus), Robin Noordzij (Sparta) en Robin Voets (SVDPW) debuteerden, wél met scherp vanaf elf meter. Ber veling en Robin Smallegange zorgden voor de overige twee doelpunten. Schiedamse Boys-Exceisior'20 mondde uit in een doelpuntenfes tijn. By de rust was het nog 3-0 voor de Thurlede-ploeg, die zon der een fiks aantal 'vaste krach ten' aantrad. In de tweede episode kreeg de 'Boys'-doelman Gerard Vos nog eens acht treffers om zijn oren. De doelpunten werden ge scoord door Richard van der Meer (4x), Ersin Kaplan, Johan Ham- merstein, Roberto Dijkstra (2x), Glenn Ton en 'Mari' Meeder. Door treffers van Gokan Cayir (gekomen van SWSMC) en René Grimmis zegevierde het complete Hermes DVS met 2-1 over buur man Demos. Bij de rust was het nog 0-0. HBSS-PPSC eindigde in een 4-3 overwinning voor de thuisclub. Door een eigen doel punt (slippertje van voormalig Ur- sus-keeper Alex de Jonge) kwam HBSS op voorsprong en ook Ed Breedveld passeerde zijn eigen doelman. Erwin Huygen en Jaco van Tilborg waren succesvol voor 'HB'. De 'PP'-treffers kwamen van Aijan van der Lee (2x) en Jan Dave Vermeulen. Ursus kwam in het gisteren ge speelde duel tegen DRGS (zon) voor de rust aan de leiding door een doelpunt van Patrick van Beek (strafschop veroorzaakt door Marco Verspuij die daarvoor geel kreeg). Na de thee maakten Marco Herben en Sander Vellinga (2x) het kwartet treffers vol. Scheidsrechter Frans Lansbergen trok rood voor Michel Bekker (DRGS) nadat hij een doorgebro ken. speler had aangetikt. Programma dm week. Dinsdag 4 augus tus: 15.00 Ursus-HBSS, FPSC-DRGS (zo), WK-GTB. Deir.os-DRGS (za), Exeelsior'20- SVDPW Donderdag 6 an gustos: 19 00 HBSS-DRGS (zo), PPSC-ürsus, GTB- SWSMC, DRGS (zapHermes DVS, SVDPW-Schiedamse Boys Door Bas van den Berg Vlaardingen - Met een scherpe backhand besliste Michel Scholte de B2-topper tegen Bastiaan Schippers in het tennistoernooi van het Vlaardingse Soenda in 6- I, 6-4, Het was de triomf van de tactiekondanks dat Schippers het de winnaar met slim spel vaak knap lastig maakte. De 21-jarige Scholte uit Schiedam slaagde ech ter in zyn opzet om de Numans- dorper lange tijd onder druk te houden en zo de winst te grijpen. „Ik geloof ook dat het voor het pu bliek een aantrekkelijke wed strijd was," merkte de winnaar voldaan op na afloop. „Al moet ik eerlijk zeggen dat het in de halve finale tegen Renunert Koekkoek een stuk makkelijker ging. Soen da is na TSF en TSN mijn derde overwinning dit seizoen. Hoewel ik ook aan de toernooien van VLTC en Holy deelneem, ben ik al zeker van promotie naar BI, Ik schat dat ik nu ongeveer vijftig punten heb, terwijl ik er 28 moet halen. Na dit seizoen ga ik weer trainen met een selectiegroep bij TSN die onder leiding staat van Sjaak Roovers. Daar doen zo'n veertig tennissers aan mee." Michel Scholte was in de B2-finale van het tennistoernooi op Soenda in een aantrekkelijk duel met 6-1,'6-4 te sterk voor Bastiaan Schippers, Het betekende de derde toernooizege voor de Schie dammer. Foto Peter MolKenöoer Reden tot lachen had ook Pauline Wong. Zij zegevierde in de Cl-fi- nale over Kelly van. Rooijen met 6- 0, 64. De 12-jarige Vlaardingse dacht bij 6-0 de buit al binnen te hebben, maar dat veranderde toen zij in de tweede set met 4-1 achter kwam. „Ik wist niet wat me overkwam. Het tempo lag hoog, maar ineens ging van alles mis. Gelukkig hield ik m'n verstand erbij en liep het goed af. Dit is mijn vijfde overwinning na RO- VS, TSN, Be Quick en TSF en ge lijk ook de laatste. Maandag neem ik deel aan de nationale junior- kampioenschappen van Neder land in Enschede en Hengelo. Door de vierenveertigste plaats in het klassement voor speelsters tot en met 14 jaar ben ik geselec teerd. De eerste 64 speelsters mo gen meedoen. Als dat toernooi achter de rug is, ga ik met mijn ouders op vakantie naar Hong kong." Jasper Schuurman had in de fina le van het Cl-enkel een driesetter nodig tegen Remmert Koekkoek om in 4-6, 6-0, 6-3 te zegevieren. De partij viel op door de lange ral ly's. Bij een 5-Ö voorsprong in de derde set kwam Remmert Koek koek nog sterk terug tot 5-3, maar dat mocht niet meer baten. Verdriet Vreugde en verdriet lagen op Soenda dicht bij elkaar. Het laat ste overkwam Aad Kramer die als speler in de categorie '35 jaar- plus' een knie verdraaide. Kra mers gewricht was er al slecht aan toe omdat in een eerder stadium al eens de kniebanden eruit wa ren gehaald. Tegenstander Jan Zandbergen bedacht 2ich geen moment en bracht de gekwetste speler naar het ziekenhuis. Na de behandeling bracht hij hem ver volgens heel sportief ook nog eens naar huis in Rotterdam. De toernooicommissie die be stond uit Wim Hoogerwerf, Wil Struijs en Hanneke Cazemier toonde zich na afloop tevreden. Hoogerwerf: „We prijzen ons ge lukkig dat Soenda aityd één van de best bezochte toernooien is. Elk jaar is het ook gelukkig mooi weer, al kwamen we afgelopen donderdagavond toch even in de problemen toen het zo hard re gende. Ook wij ontkwamen er dit keer niet aan dat het aantal in schrijvingen iets onder het ge middelde lag, namelijk 320 stuks. Ik denk dat het door de vakanties komt, die in deze regio laat zijn in gegaan. Soenda heelt: met dit toer nooi een rijke traditie. Immers, vanaf 1954 worden de wedstrijden al gespeeld." DoorMikos Gouka Schiedam VOC kan met plezier terugkij ken op het afgelopen ericketweekeinde. De Rotterdammers wonnen beide wedstrijden en zagen de concurrentie om de strijd voor de landstitel punten morsen. Grote man aan de kant van VOC was international Klaas Jan van Noortwijk. Koud bekomen van het behalen van de Europese titel met het nationale team hamerde hij zaterdag te gen HCC 45 runs bij elkaar. VOC kwam uit eindelijk uit op 233 runs, HCC bleef steken op 103 all out. Naast Van Noortwijk waren ook Rob Vos (51) en Rob de Widt (51 not out op dreef. Gisteren tegen Hermes DVS op Harga was er meer sprake van een wedstrijd. Het bat ten van de Rotterdammers was goed en het eindtotaal van 206 runs acceptabel. Hermes DVS kwam in de buurt, maar moest tenslot te het hoofd buigen (179 all out). Zaterdag hadden de Schiedammers ook al verloren van VRA (VRA112/3; Hermes DVS 111/9). Van Noortwijk overtrof zijn puike prestatie van zaterdag door tegen Hermes DVS op maar liefst 99 runs te komen. Een century was hem dus met gegund. „Of ik teleurge steld ben met 99 runs? Nee hoor, ik vind het wel genoeg. Het is me nog nooit gelukt hon derd runs te slaan in de hoofdklasse, maar ik ben daar ook niet zo mee bezig. Gavin McRae ving de bal prachtig uit. En of ik nou op één run sta of op 99, ik zou de bal altijd zo geslagen hebben. Er was gewoon niks aan te doen. Pieter Vogelaar, een cricketmaatje van me, heeft me een dure fles champagne beloofd als ik er honderd sla, dus die is hij nog altijd niel kwijt. Misschien dat ik 'm alsnog krijg als we kampioen worden." Door het verlies op zondag van de concur renten Excelsior'20 en koploper VRA komt VOC op de ranglijst in de buurt van VRA. VRA heeft 20 punten uit 13 duels. VOC 18 punten maar heeft wel een duel minder ge speeld. Van Noortwijk weer: „Of dit de stap is naar de landstitel weet ik niet. We durven dat niet hardop uit te spreken. Natuurlijk is de kans na dit weekeinde weer wat groter, maar wij kijken echt van wedstrijd naar wedstrijd. Misschien dat het m het achter hoofd al meespeelt, toch laten wij ons niet gek maken. We krijgen VRA en HBS nog, dus er is echt nog van alles mogelijk. Het cricket maakt goede tijden door. Het Euro pees kampioenschap heeft goede publici teit opgeleverd, ik denk dat steeds meer mensen zich realiseren dat cricket gewoon een leuke sport is. Als ik eens mensen mee neem naar een wedstrijd, vinden ze het al tijd leuk. Het gaat er gewoon om dat je de regels leert en dan gaat het vanzelf leven." Puntloos Voor Hermes DVS was het dus een punt loos weekeinde. De ploeg hoeft zich nog geen zorgen te maken, maar is nog altijd niet veilig van lijfsbehoud in de hoofdklas se. Zonder steunpilaar John Verweij (va kantie) werd zaterdag kansloos verloren van VRA. Tegen VOC waren het met name Ruud Nijman (32, gevangen Toni Barca), Gavin McRae (31, bowled Eldert Frank), Frank Nijman 19), Jasper Beijer (16) en Ro bin ter Plegt 14) die de runs maakten. Voor al het optreden van de gebroeders Nijman is opvallend. Ruud Nijman is slechts vijf tien jaar oud en laat bij vlagen al fraaie staaltjes cricket zien. Zo goed zelfs dat hij tegen VOC de meeste runs achter zijn naam had staan. Zijn broer Frank is twee jaar ou der en ook al gezegend met veel talent. Voor VOC waren naast Van Noortwijk ook Ben Goedegebuur (22 not out), Peter Meïn- tyre (21. bowled Dirk Klokgieters), Eldert Frank (17, gevangen Gavin McRae) en Ste ven van Dijk (12 not out) op dreef. Aan staand weekeinde krijgt Hermes DVS kans op revanche want dan staat de befaamde derby tegen Excelsior'20 op het program- Schiedam/HaarlemExcelsior'20 is in de cricketcomj petitie gezakt naar derde plaats (14-17) en moet nu naast koploper VRA (14-20) ook VOC (13-18) boven zich dulden. HBS (12-15) is ook nog altijd één van de kanshebbers voor de landstitel. De Schiedamse cric keters, die zaterdag met zes wickets wonnen van Quick Haag, verloren terrein door de gevoeilige ne derlaag in Haarlem tegen Rood Wit (R W: 172/8, Excelsior'20:154 all out). Quick Haag produceerde zaterdag in het wegens de regen tot tweemaal 43 overs ingekorte duel op Thur- lede 181 runs en beste Schiedamse bowler was Jacob- Jan Esmeijer met drie wickets (voor 25 in 6).Ook ope ningsbowler Jorg Henneke bowlde niet onverdien stelijk: 2/38/8). De basis voor de winst werd gelegd door het opeiüngspaar Erik Gouka (58)/Cari Schewe (29), Met enkele iérme slagen werd de zege tenslotte door Luuk van Troost (25 not out) en Esmeijer 16 not out) in huis gehaald. Tegen Rood Wit was Erik Gouka met de bal opper machtig; hij nam vijf wickets ten koste van slechts 24 runs en 'gooide' zelfs een hattrick (drie wickets ach ter elkaar). Kloppenburg (6), Den Hartog (0) en Van Liemt (0) werden achter elkaar door Gouka onder de mat geveegd waarna ook Bakas met een duek weer door de krullenbol naar de kant werd gestuurd. Het mocht allemaal niet baten, want bondscoach Emerson Trotman ontpopte 2ich tot de man van de wedstrijd. Hij had al 90 runs geslagen (werd overi gens drie keer 'gedropt') en bowlde vervolgens in 9 overs 3 voor 29. Vlaardingen Een internationaal handbaltoemooi officieel laten open door een voetballer. Waarom ook niet? Schiedammer John de Wolf verricht zaterdag 29 augustus om 8.30 uur(!) in Sporthal Westwijk~de 'aftrap' voor de Vlaardingse Handbaldagen. Het is de eerste keer dat het handbalfestijn door de speciaal daarvoor in het leven geroepen Stichting Vlaarding se Handbaldagen, wordt georganiseerd. Het toernooi voor mannenteams, ter promotie van de handbalsport en om Vlaardingen op de internationa le kaart te zetten, wordt gespeeld op zaterdag 29 en zondag 30 augustus. Deelnemende ploegen aan de strijd om de Yildiz Isolatie Bokaal zijn Moslivina (Kroatië), Precizia Sacele (Roemenië), Szazhalombat- ta (Hongarije) AS Winkelinrichters/WIK (Vlaardin gen), Hellas (Den Haag) en AHV Swift (Arnhem). Richmond - De kans is groot dat voormalig Excelsior Maassluis-speler Paul Louter met zijn club The Rich mond Kickers, de play-offs gaat bereiken. Met nog acht wedstrijden te spelen, staat de ploeg uit Rich mond met 38 punten uit 20 wedstrijden bovenaan in de Atlantic Division van de A-Leaque. „Van de twintig wedstrijden hebben we er veertien gewonnen en zes verloren en dat is goed genoeg voor de koppositie in onze poule," zegt de Maaslandse middenvelder. „Het ziet er dus heel goed uit voor ons, al mogen we nog niet te vroeg juichen want elke wedstrijd is hier een ware 'battle', dus we zullen tot het einde toe scherp moeten blijven." De 28-jarige Louter, die sinds begin april in Riehf mond verblijft, heeft zich inmiddels goed aangepast aan het Amerikaanse voetbal. „Het gaat een stuk be ter dan in het begin van het seizoen want toen heb ik enige moeite gehad met de manier van spelen hier, al speelde ik toen vrijwel altijd. Nu zijn er ook weieens wedstrijden dat ik op de bank begin, maar het is hier vrij normaal dat de trainer regelmatig van samen stelling verandert, dus daarover maak ik mij niet te veel zorgen." „Daarnaast bevalt ook het leven hier uitstekend. Het is hier al maanden een graad of dertig en dat is wel wat anders dan in Nederland, heb ik begrepen. Ik ben nu net teruggekeerd van vier dagen in New York en vertrek over twee dagen weer voor een week na$£ Canada om daar twee wedstrijden te spelen. Al metal is het nog steeds een prachtig avontuur. Als de c$$S tevreden is bestaat de kans dat ik volgend jaar wear terugga." De laatste competitiewedstrijd voor The Kickers staat gepland op 7 september, waarna men direct be gint met het spelen van de play-offs waarvoor zich acht ploegen kunnen plaatsen, te weten de beste acht van de vier aan de oostkust spelende divisies. SchiedamDe Zomer Bridge Instuif, georganiseerd door de verenigingen Schiedam '59 en Schiedam West onder auspiciën van de Dienst Sport en Recrea tie is ten einde. Als kampioenen van het denksport evenement kwamen de heren J. van der Gaag en K. van de Weijden uit de bus. Aan het toernooi, dat in het clubhuis van Excelsior'20 werd gespeeld, is wekelijks gemiddeld deelgenomen door dertig paren. De overige prijswinnaars: 3. Smit, 4. J. Marrevee, 5. H. Donkersloot, 6. M. Marre- vee, 7. L. Poot, 8. L Bronnewasser, 9. W. Brinkman en lO.H.vanVelzen. Roermond De kwart triathlon van Roermond - de laatste wedstrijd van het Elite-circuit en tevens het Open Nederlands Kampioenschap - is geregeerd door Australische atleten. Bij de mannen zegevier den Peter Robertson (1.43-28) en bij de vrouwen ging de winst naar Tracy Hargreaves (1.58.53), eveneens uit Australië. Schiedammer Richard de Groot van triathlonvereni- ging Rijnmond, kwam als achttiende over de streep in een tijd van 1.49.25. Aan de wedstrijd werd deelge nomen door een zestigtal atleten. Die moesten 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilome ter hardlopen. portagenda Tips voor deie rubriek kunt n doorgeven aan de sportredactie van dei e kran t, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar onder 810-2732700 (far Ölff- 4265227) rn in de avonduren onder Ö1040M31G. DINSDAG 4 AUGUSTUS VOETBAL Oefen duels: 19 30 Excelsior Maassluis-Leontdas, 19 30 Stellendam-SWSMC

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3