8 7 Martin Verkerk weet weer wat hij wil «o Jt Voskamp troeft Boogerd af, maar zijn gedachten zijn bij Priem i» Wederopbouw complex SWSMC loopt volgens plan Alphenaar rekent ook af met Van Lottum. 'Ongelooflijk. Hij sloeg wereldballen' gfr ff'K ïJW 'S&fJf*? ié-'S Ploeg ONCE mijdt Frankrijk Jan Ullrich wil starten op WK Festina-renners weer In koers Vertraging in bekendmaking TVM-analyses Ursus en ODC wachten af De geglazuurde steentjes voor de bar van-het nieuwe clubnhuis moesten uit Limburg komen Harga-derby beslist vanaf de strafschopstip j Rotterdams Dagblad XI;} Woensdag 5 augustus 1998 Madrid De Spaanse wielerploeg ONCE rijdt dit jaar geen wedstrij den meer in Frankrijk Het team van de Franse kopman Laurent Jalabert wijzigt het programma wegens de slechte ervaringen van de renners en stafleden bij de Ronde van Frankrijk. ONCE zou dit seizoen nog deelnemen aan de Tour du Limousin, Parijs-Tours en Tour de l'Avenir. De Spaanse ploegleiding heeft ju ridische acties aangekondigd te gen de Tourdirectie. ONCE is ver ontwaardigd over de manier waar op de Franse politie en justitie de renners heeft behandeld in de jacht op dopingpraktijken. Na de arrestatie van ploegarts Nicolas Terrados besloot de Spaanse for matie vervroegd terug naar huis te gaan, gevolgd door de drie an dere Spaanse teams. Ook de Spaanse wielerfederatie is in het geweer gekomen. Het be stuur heeft de nationale vrouwen- ploeg teruggetrokken uit de Tour Feminin (li-20 augustus). De Spaanse bond is woedend over de 'onwaardige' behandeling van de Spaanse renners tijdens de Tour, „We vrezen bovendien voor nieu we en soortgelyke incidenten die het imago van het wielrennen on terecht nog verder beschadigen," laat de federatie weten. De directie van de Tour Feminin kwam daarop met een persverkla ring waarin ze de maatregel ver oordeelde. De directie maakte be kend dat ze de Spaanse vrouwen niet uitnodigt voor de editie van volgend jaar. „De reden dat ze niet willen komen, staat volko men los van onze ronde." De houding van de Franse justitie bedreigt ook de deelname van de Spaanse ploegen aan de Ronde van Nederland die eind augustus op het programma staat. De teams uit Spanje weigeren met de auto's door Frankrijk naar Nederland te rijden uit angst voor nieuwe ar restaties. „Dat is een probleem," zei wielermakelaar Gerrie van Gerwen. „Er is op dit moment een discussie gaande met de Franse justitie, die moet duidelijkheid in de zaak brengen." Munch enJan Ullrich wil by het WK wielrennen op 11 oktober in Valkenburg graag aan de start verschijnen. „Het is moeilijk om zolang de concentratie en de vorm vast te houden," erkende de Duit ser bij een sportbeurs in Mün- chen. ,JJaarals de moraal goed is, ik voldoende rust kan pakken en daarnaast intensief kan trainen, ben ik zeker van de partij." De Duitser, die vorig jaar het WK liet schieten, wil de Ronde van Spanje (5-27 september) gebrui ken om in vorm te komen voor het WK„Dat is een zware etappewed strijd, Ik doe alleen mee als ik fy siek en mentaal in orde ben." Amsterdam Eén overwinning op John van Lottum en Martin Verkerk weet weer precies wat hij wil: slagen als tennisser, De nummer 685 van de wereld vierde gisteren bij de Grolsch Open in Amsterdam de mooiste zege uit zijn carrière. Vergeten was in één ktep alle el- nieuwe vaandeldrager is Dennis lende van het afgelopen jaar, waarin hij ruim driehonderd plaatsen zakte op de wereldrang lijst. Misschien was dit de wed strijd van mijn leven," zei de 20- jarige Alphenaar na afloop. „Maar misschien ook niet. Ik weet dat ik zo kan tennissen. Dat het er op zo'n moment uit komt, is wel leuk." De aanstormende generatie ten nissers in Nederland wordt op dit moment aangevoerd door John van Lottum. De Eindhovenaar is de nummer 77 van de wereld en is Paul Haarhuis die gisteren met 4-6 6-3 4-6 van Albert Portas ver loor) al voorbijgegaan. Een andere van Scheppingen, die zich giste ren wel voor de tweede ronde plaatste door middel van een knappe overwinning op Bohdan Ulihrach (64 3-6 7-6), de winnaar van het toernooi van Umag vorige week. Maar achter van Lottum en Van Scheppingen volgt een tijdlang niets. Dan pas komen Peter Wes- seis, Raemon Sluiter en Martin Verkerk. De laatste was afgelopen jaar evenwel op een zijspoor ge raakt. Waar Wessels en Sluiter ge staag aan hun opmars werkten, liet de tennisser uit Alphen aan de Rijn het afweten, Tot afgrijzen van zijncoach(es). Verkerk liet nog wel eens een trai ning schieten en ging, zoals hij het zelf zegt, graag stappen. „Ik merkte dat er meer in het leven was dan tennis," De dreun die volgde voelde hij pas toen zijn vertrouwelingen het vertrouwen in hem opzegden. De coaches van Amstelpark, Dennis Schenk en Frits Tenbruggencate, liepen zelfs weg tijdens toernooien na de indruk te hebben gekregen dat Verkerk er min of meer met de pet naar gooide. Toen ook nog eens vader Wim dreigde de geld kraan dicht te draaien en hem zijn auto af te nemen, ging het lampje pas echt branden. Verkerk werkte de afgelopen maanden weer kei hard op de training. Hard genoeg om de samenwerking met Ten bruggencate weer op te pakken. „Hy is altijd in mijn tenniskwali- teiten blijven geloven," aldus Ver kerk, die gisteren honderduit praatte over zijn eigen falen van het afgelopen jaar. „Ik heb ervan geleerd. Dit is wat ik wil." De winst op John van Lottum, gis teren in de eerste van het Dutch Open, heeft hem nog gretiger ge maakt. Van Lottum werd bij vla gen overklast door de qualifier, die zijn opponent op 6-5 in de eer ste set brak en dat in de tweede set op 2-1 herhaalde. Dat brak Van Lottum. Een kleine opleving bracht Verkerk niet meer van zijn stuk. Van Lottum, vorig jaar nog kwart finalist in Amsterdam, gunde Ver kerk alle eer. „Hjj zat in een zo ne," merkte hij op. „Het was onge looflijk, ik ben geen moment in de wedstrijd geweest. Ik stond een break voor, maar hij sloeg wereld- ballen. Ik had gehoord dat het bergafwaarts met hem ging, maar zoals ik het nu zie. zit hij weer bo venop die berg." Verkerk stuit nu op Slava Dose- del. De Tsjech won vorig jaar in Amsterdam. Verkerk vreest hem niet. „Tegen Dosedel heb ik hele maal niets te verliezen. Mooi, op het centre court als Nederlander. Als het publiek dan achter me gaat staan, kan er wat moois ge beuren." Woest Voor Hicham Ami is de Grolsch Open al afgelopen. Woest was de 24-jarige Marokkaan omdat su pervisor Ed Hardisty hem uit het toernooi van de Grolsch Open had gezet. En vooral vanwege de wijze waarop: het laten lopen van een setje. Op het circuit is het doodnormaal dat een speler zich by een onover komelijke achterstand concen treert op de derde set. En dat was precies wat Arazi tegen Magnus Norman deed by 1-5 in de tweede, nadat hij de eerste met 7-6 op zijn naam had gebracht. Hy was al leen zo dom er openlijk vooruit te komen. Scheidsrechter Grillotti legde dat uit als provocatie en supervisor Hardisty dekte hem. Tegen Arazi pleitte dat hij eerder in de partij met zijn racket had gegooid, het geen hem een waarschuwing en een strafpunt opleverde. Arazi loopt het risico van een schorsing en een boete, al liet Hardisty door schemeren dat het verlies van punten en geld al erg genoeg was. De diskwalificatie van Arazi was de eerste sinds de ATP m mei van dit jaar opdracht gaf scherper te letten op de betrokken paragraaf uit de Code of Conduct. Lausanne Voor het eerst na de uitsluiting van de Ronde van Frankrijk namen de Festi- na-coureurs Dufaux, Zulle en Meier gisteren weer deel aan een wedstrijd. De Zwitsers re den in Lausanne de koers A travers de Lausanne, een klim- tijdrit die gewonnen werd door Tour-winnaar Marco Pantani. Of h et trio lang zal kunnen blij ven koersen, hangt van offi cials af. De internationale wiel- renunie (UCD of de Zwitserse bond moet beslissen over een mogelijke schorsing wegens gebruik van dope. Zulle pro beerde daar niet te veel aan te denken. „Ik heb vals gespeeld, dus zal ik ook de gevolgen moeten accepteren. Maar ik denk er niet te veel aan." Dat de drie nog niet zijn geschorst, ligt aan verwarring tussen bei de bonden. Nog niet geheel duidelijk is of een ban zou moeten komen van de UCI of de Zwitserse bond. Stiphout De dopingaffaire is nog lang niet achter de rug voor de renners van TVM. Steven de Jongh, Servais Knaven, Ban Vos kamp, Sergei Oetsjakoven Sergei Ivanov maakten een dag na hun verhoor in Reims met gemengde gevoelens hun opwachting in het criterium in Stiphout „We zijn blij datwe eindelijk weer eens een wedstrijd kunnen fietsen, maar zolang Cees Priem, de dokter en de verzorger nog vastzitten is het voor ons niet over," aldus Vos kamp. Bart Voskamp had later op de avond eindelijk weer eens reden tot juichen, want hij werd winnaar van de honderd kilometer lange ronde. In de sprint troefde hij Ra- bo-renner Michael Boogerd af. Jeroen Blijlevens ontbrak in de profronde. Ook de winnaar van een etappe in de Ronde van Frankrijk zou in Stiphout rijden, maar hij meldde zich op het laat ste moment af bij wielermakelaar Gerrie van Gerwen. „Jeroen kon het niet opbrengen om hier te rij den. Hij heeft vannacht niet ge slapen. Emotioneel kon hij het niet aan," zei Van Gerwen. Zelf zei de renner voor NOS-radio dat hij aan rust toe was. ,Jk heb een lichte verkoudheid en last van hoofdpijn. Ik kreeg maandag het contract voor Stiphout toege zonden, maar ik heb meteen afge beld. Woensdag en donderdag rijd ik wel criteriums, in Chaam en Wateringen." Teleurstelling Het ontbreken van Blijlevens was een teleurstelling voor de organi satie in Stiphout. Voorzitter Huub van der Voort hapte meteen toe toen van Van Gerwen de kans kreeg het zestal in zijn ronde te la ten starten. „Vorig jaar hadden we met Ullrich de gele trui. Dit bud get hadden we nog over. We heb- ben het nadeel dat we een kleine plaats zijn, maar hier komen toch extra mensen op af." De organisatie betrok de renners bij de huldiging van Michael Boo gerd en de ritwinnaars in de Tour, Voskamp bedankte daarbij het publiek voor de massale steun. „AUe brieven, telefoontjes, e- mails en andere betuigingen heb ben ons en onze familie heel goed gedaan." De andere coureurs stonden wat afwezig op het podium, nog nau welijks bijgekomen van hun ver hoor in Reims. Knaven hoopte na Bart Voskamp (m) bij de start van de Ronde van Stip hout, die hij op zijn naam zou schrijven. DeTVM'er oogt ontspannen, maar dat is ma&r SChijn. Foto Bob «inden Crul'MMTVANP vier dagen zonder fiets met een start in Stiphout zijn gedachte te kunnen verzetten. De hele dag denkt hij aan zyn ploegleider en de andere twee mannen die nog in Frankrijk zitten. „Ik kijk constant opTeletekstom te zien of ze al vrij zijn." Zelf had hij een dag onder hoogspanning beleefd. „Een groot deel van het verhaal is voor ons nu dan misschien achter de rug, maar geestelijk niet Het was heel zwaar." De Franse justitie beeft de renner van 10.00 tot 17.45 bijna onafge broken verhoord. „We zaten in een kamertje met een tolk en kre gen voortdurend dezelfde vragen. In het begin ging het wel goed, maar op een gegeven moment weet je ook niet meer hoe je moet zitten. In totaal kreeg je maar een half uur pauze om te eten." Voskamp sprak over een examen dat hy had moeten afteggen. „Al* leen ging het steeds over hetzelf de. We wisten dat we daar heen gingen voor de mannen die nog vastzitten. Maar het is absoluut een dag om heel snel te vergeten." Voskamp hoopt dat hy met zijn ploeg snel de kans krijgt om zich weer volledig op het wielrennen te richten. „We proberen de draad op te pakken, maar dat valt niet mee. Je bent met je hoofd toch er gens anders. Eerst moeten de an dere drie ook vrij en dan is het echt over." Reims De Franse justitie heeft gisteren de wachttijd m de TVM- affaire andermaal verlengd. De resultaten van de laboratorium onderzoeken van de middelen die op donderdag 23 juh in het Tour- hotel van de Nederlandse wieler ploeg in Pamiers zyn aangetrof fen, zyn nog steeds niet beschik baar. Vorige week stelde Joost van Mierlo, de advocaat van het gede tineerde TVM-drieta! Cees Priem.' Andrei Michailov en Jan Moors, dat maandag of dinsdag de analy ses bekend zouden zyn. Gister avond moest hy tot zyn teleurstel ling meedelen dat dat het nog lan ger gaat duren. Rechter-commissaris Odile Ma- drolle, in het paleis van justitie te Reims belast met het onderzoek naar een mogelijke dopingaffaire in de TVM-ploeg, kon Van Mterio wel één belofte doen. „Ik heb haar toezegging d3t de resultaten voor het komend weekeinde bekend zullen zyn. Dat is ten minste enig houvast,', aldus Van Mierlo die niet weet wat de oorzaak van de vertraging is. Bureaucratie „De onderzoeken onttrekken zich aan ons gezichtsveld," zei de Brusselse raadsman, die zijn cli ënten vandaag in het huis van be waring in Reims het laatste nieuws zal overbrengen. De hoop dat Priem, Michailov en Moors nog deze week op vrije voeten zouden komen, verkleinde door de nieuwe ontwikkelingen. „We doen ons best, maar zyn afhanke lijk van de bureaucratie in de frankrijk," zei Van Mierlo. Schiedam De Dienst Sport en Recreatie (DSR) van de gemeente Schiedam neemt deze week een definitief standpunt in over 'de kwestie Ursus'. Ursus en ODC, de clubs die willen gaan samenwo nen, hadden de KNVB benaderd op te treden als intermediair om uit de impasse te geraken. Maan dag heeft jn het kantoor van de DSR een gesprek plaatsgehad tussen de afvaardiging van de bond en alle betrokken partijen. Over de inhoud van het onder houd wordt nog niets naar buiten gebracht. De DSR verbood on langs in verband met overbespe- ling van de beperkte speelruimte in Kethel de door Ursus geplande inwoning bij ODC. Te denken valt dat getracht is de gemeentelijke dienst op andere gedachten te brengen. De DSR denkt voor het weekeinde haar definitieve be sluit bekend te kunnen maken. Excelsior Maassluis speelt zater dag op het eigen terrein een oe fenwedstrijd tegen GLZ 'Aan vang: 17.00 uur De toegang is gratis Sporthal Margriet wordt momenteel voorzien van een nieuwe vloer In het Vlaardingse sportpark 't Nieuwlant is een schitterend 'gebako-achtig' trai ningsveld neergelegd De gebak ken kleikorrels in de Broekpol der, waar eersteklasser Del- tasport is gehuisvest, hebben in middels plaats gemaakt voor gras Sportagenda Ups? Bel dc sportredactie van deie krant: OIO-273Z7QO Cs avonds: 01040Ö43LQ. Faxen kan ook: 010-4255227. DONDERDAG 6 AUGUSTUS VOETBAL. Schiedams Kampioenschap: 18.00 HBSS-DRCS<zo). PPSC-Ursus. GTE- SWSMC, DRGS (zai-Henws DVS, SVDPW-Schiedamse Bpys Door Pim van der Helm Schiedam-Op naar de top De am bities van eersteklasser SWSMC zyn bekend. De hoogst spelende voetbalvereniging van Schiedam wil zo snel mogelijk het hoogste podium van de amateurs beklim men. Onder leiding van trainer Guus Haak kreeg het voetbal van de fusieelub na het ontslag van Joop Molendijk weer 'smoel' en komend seizoen krijgt ook de en tourage een nieuw gezicht. Het oude clubhuis, inclusief kleedka mers en bestuurskamer zijn ge sloopt en er wordt keihard ge werkt om een nieuw optrekje uit de grond te stampen. Na een klei ne twee maanden van noeste ar beid is het hoog tijd met de be stuursleden Frans Éikenbroek en Cor Valk de balans op te maken. „We mogen van geluk spreken dat er inmiddels een dak op de nieuwe kantine zit," zegt Valk, co ordinator van de verbouwings werkzaamheden aan het complex op Harga. „Het voordeel is dat er geen vocht in kan, maar dat houdt weer in dat er ook geen vocht uit kan." Ondanks deze kleine tegenvaller gaat het de verbouwingsmede werkers aardig voor de wind. Er verryst iets moois daar in Harga; in een rap tempo krijgt de nieuw bouw gestalte. De kantine kreeg er 120 vierkante meter bij, de kleedkamers zijn vernieuwd en aangevuld met een massageka mer inclusief krachthonk en als klap op de vuurpyi beschikt de ambitieuze voetbalclub binnen kort ook nog eens over kunstgras veld dat achter het hoofdvela wordt aangelegd. „Het gebouw dat hier in 1963 werd neergezet, bestond louter uit houtsteekt voorzitter Frans Ei- Werken, werken en nog eens werken. De vrijwilligers van SWSMC helpen met veel plezier mee aan de wederopbouw van hun accommodatie. Als de fotograaf komt vooreen kiekje, wordt spontaan een werkonderbreking ge hou den. Foto Peter Moikenboer kenbroek van wal. „Een aantal ja ren terug zijn twee houten muren vervangen door stenen muren. Die twee muren buiten beschou wing gelaten, hebben we vanaf 2 juni alles plat gegooid. Een week later werd al aangevangen met de wederopbouw van het complex." Metamorfose Dat de accommodatie aan een grootscheepse metamorfose wordt onderworpen is geen over bodige luxe. „We moesten," meldt Cor Valk, „gewoon, voldoen aan de eisen des tijds. Het oude gehouw was nodig aan vervanging toe. Zo is de toiletgroep verplaatst, telt de bar nu twaalf strekkende meters en zijn de kleedkamers in een nieuw jasje gestoken. Daarnaast is de bestuurskamer vernieuwd en beschikken we over een nieuw kantoor waar onder andere het clubblad ter perse zal gaan." Voorzitter Éikenbroek classifi ceert de geleverde arbeid als een prestatie van formaat. „In harmo nieuze samenwerking met de aannemersploeg zet een groep van ongeveer tien vrijwilligers hier iets moois neer. Dat is overi gens hetzelfde clubje mensen dat het hele jaar door voor de vereni ging in touw is. Zy verrichten hand- en spandiensten zodat we niet alles uit hoeven te besteden. Dat maakt het aanzicht van het kostenplaatje wat dragelijker. Nee, die gasten leveren prima werk." Zoals gezegd verloopt alles voor spoedig. Eikenbroek:„We hebben met weinig tegenvallers te kam pen gehad. Alleen de stenen voor de nieuwe bar zorgden voor wat problemen. Op de geglazuurde steentjes die we aanvankelijk be steld hadden, stond een levertijd van twaalf weken. De steentjes die we nu hebben, moesten uit Limburg komen dus dat was wel even zweten. Alles welbeschouwd zijn er in het algemeen geen on overkomelijke problemen ge weest. We hopen dat we 29 augus tus op volle toeren kunnen gaan draaien. Over hoe de feestelijke opening eruit gaat zien, kunnen we nog geen uitspraken doen. Dat hangt af van wanneer we precies klaar zijn. Als het eerste elftal de eerste wedstrijd uit speelt, geeft dat ons weer wat ruimte." Lening Met de verbouwing is een bedrag van vijfeneenhalve ton gemoeid. „Ten tijde van de fusie is een be drag vrijgekomen dat we hebben vastgezet," zet Eikenbroek uit een, „dat hebben we nu vrij ge maakt. Tevens zetten we eigen middelen in en hebben we een le ning afgesloten die we in vier jaar aflossen." Dit alles om tegemoet te komen aan wat een amateurclub die op het hoogste niveau beoogt te gaan spelen, nodig heeft? „De hoofd klasse is een doel, geen must," vervolgt Eikenbroek, „Ik ben trots op dit complex en op de men sen die het neergezet hebben." De accommodatie komt er straks in derdaad perfect uit te zien. Aan 'succestrainer' Guus Haak en zijn ploeg de taak dit seizoen een pres tatie van het zelfde kaliber neer te zetten. Door Sander Sonnemans Schiedam - Ook de tweede ronde van het Schiedams voetbalkampioenschap heeft weer een flink aantal doelpunten opgeleverd. Werden afgelopen weekein de 22 treffers gescoord, gisteren werd in totaal 25 keer het doel getroffen. De grootste score werd in Kethel geproduceerd. Thuisploeg WK won met 11-i van het nog niet op volle sterkte acterende GTB. In tegenstelling tot ronde nummer een werden dit keer beduidend meer kaarten getrokken. Ursus-HBSS 1-2 (0-1), Roy Evers (geel), die een be hoorlijk aantal kansen verprutste, opende de score voor HBSS, waarna Erwin Huygen de marge verdub belde. Marco Herben doelpuntte namens Ursus, dat de thuiswedstrijd op Harga afwerkte, vanaf elf me ter. Teamgenoot John de Vries liep ook tegen geel op. PPSC-DRGS (zo) 4-0 (2-0). Ruud op den Brouw scoor de tweemaal (1-0,3-0) en ook Matthijs Monster en Jo nathan de Vette vonden het net. DRGS, dat speelde zonder Marco Verspuy, moest twee rode kaarten (waarvan een voor Raymond Verspuy) en twee gele kartonnetjes incasseren. WK-GTB U-l (6-0). Voor de rust brachten Robin Noordzij (2x), Robin Voets (2x), Robin Smallegange en Patrick Witzenberg de productie op gang. Voor WK waarin nieuwkomers Jarle Nicolaas (gekomen van Ursus) en Richard Hermans (SWSMC) debu teerden, scoorden na de thee 'Ken' van Krugten, Her mans, Marco Scholte en Smallegange (2x). In de laat ste minuut redde Ronald van Hees de eer voor GTB. Demos-DRGS (za) 0-1 (O-O). Martin Groenhorst (De mos) miste in de Hara-derby een strafschop. Michel Schoenmakers (DRGS) scoorde wel vanaf elf meter. Mario Baartmans (Demos) kreeg tweemaal geel, dus rood. Arbiter Van der Touw die volgens Demos-trai- ner Henk van Loenen en diens collega Mario Krab bendam duidelijk zijn dag niet had, trok nog eens ze ven gele kaarten. „Hoewel je dat zou denken," rea geerde Krabbendam, „was het geen sehopparty." Excelsior'20-SVDPW 4-2 (2-1). In het kaartloze duel opende Glenn Ton voor de thuisploeg de score, Dave van de Hurk schoot 'DPW weer op gelijke hoogte, maar voor de thee zorgde Roberto Dijkstra tegen zyn oude club voor de 2-1De doelpunten na de thee kwa men van Kevin Stiefel (3-1), H. Ersin (3-2) en Johan Hammerstein (4-2). Komende donderdagavond worden weer vijf wed strijden afgewerkt. De mogelijkheid bestaat dat het duel GTB-SWSMC wordt verschoven naar zaterdag. Daartoe is bij de organisatie een verzoek binnenge komen, maar of er goedkeuring aan wordt verleend was gisteravond nog niet bekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4