'Doe mij een lekker balletje' A Schiedamse kunstenares brengt oud ambacht weer tot leven genda Witte vlekken in Schiedam Expostie Groene Luiken Programmaboekje theater verkrijgbaar Sport en spel in de wijk Rotterdams Dagblad Vrijdag 7 augustus 3998 Het is niet eens zelfkritiek: „De gemeente Schiedam heeft nimmer wederopbouwplannen gehad.1' schrijft het college van burgemeester en wethouders. Een pedante ontboezeming - het staat er een tikje zelfvoldaan. Alsof het een prestatie is dat Schiedam nooit aan weder opbouw deed. Alsof we er trots op moeten zijn. Terwijl het gewoon luilakkerij was. SiOpen deed de gemeente wel, maar wederopbouw was er na de Tweede Wereldoorlog niet bij. Wel stadsuitbreiding. Uit de periode 1945-1965 resteren 23 ruimtelij ke plannen, die volgens de Overgangswet Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting gelijk gesteld mochten worden met bestemmings plannen. Twee gemeenteraadsleden van de PvdA, Maarten Groene en Edwin Westenberg, maken zich zorgen over de rechtsgeldigheid van deze oude plannen. Een bestemmingsplan behoort elke tien jaar geactualiseerd te worden. En er is geen (middeljgrote stad in Neder land die met de herziening zo'n achterstand heeft als Schiedam. Groene en Westenberg zijn ongerust geraakt door een uitspraak van de Raad van State. Wederopbouwplannen van voor 1965 hebben hun geldigheid als bestemmingsplan verloren. Hierdoor ontstaan 'witte vlekken'. De bescherming van de desbetreffende gebieden valt weg, waardoor projectontwikkelaars en beleggers er vrij spel dreigen te krygen. Wees gerust, is nu de boodschap van het college van b en w, want Schiedam heeft zulke plannen nooit gehad. Wederopbouwplannen vielen destijds onder de Wederopbouwwet Ze wijken daarmee af van uitbreidingsplannen, die in die zelfde periode werden gemaakt. En uitbreidingsplannen heeft Schiedam wel ge had. Het grootste deel van de stad wordt erdoor beslagen. 's-Grave- land, Spaanse Polder, Kethel, Tuindorp, Groenoord, Nieuwland, Klein Babberspolder, ziekenhuis en omgeving,Frankeland en omge ving, en stadsdelen langs de grens met Vlaardingen. En dan is er ook nog het plan Bebouwingsvoorschriften Bebouwde Kom, dat de oude wyken aangaat Allemaal plannen van toen. Geen officiële wederop bouwplannen, maar net zo sterk gedateerd. Dus het mag niemand verbazen, als de Raad van State binnen kort oordeelt dat ook die plan nen hun werkende kracht hebben verloren. Ze mogen volgens de Overgangswet dan met bestemmingsplannen gelijk gesteld worden, maar in dc herziene Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) werden die overgangsbepalingen niet 'meegenomen'. Het is sowieso raadzaam dat de gemeente Schiedam alle oude plan nen snel hergiet. Hoe kun je,een stad nou op peil houden en laten vol doen aan de eisen des tijds, ais je vastzit aan verroeste inzichten uit een episode dat driekwart van het stadsbestuur nog geboren moest worden? De provincie Zuid-Holland heeft eerder al kritiek gehad op Schie dam, omdat de plannen en plattegronden zowat liggen te verkruime len, zo oud zijn ze. De kritiek is terecht Schiedam maakt te vaak ge bruik van de artikel 19-procedure, waarmee vrijstelling van een be stemmingsplan wordt aangevraagd. Hoe ouder de plannen, hoe va ker die vrijstelling nodig is. Maar dat leidt tot inflatie van een proce dure, die eigenlijk bestemd is voor noodgevallen met een stedelijk belang. Een huis op de hoek van de BK-laan en de Warande kun je moeilijk een noodgeval noemen, maar er is wel een beroep op artikel 19 van de WRO voor gedaan Ik deel de bezorgdheid van Groene en Westenberg, De Raad van Sta te hoeft maar één keer op te letten en heel Schiedam is een witte vlek, op Woudhoek, Spaland, Bijdorp, de binnenstad, het Hoofd en het GTB-terreiti na. Dat zijn gebieden waarvoor tamelijk jonge bestem mingsplannen bestaan. D&kr is niets aan de hand. Maar de actualisering van alle andere ruimtelijke plannen* vraagt de hoogste prioriteit. Enerzijds om ongewenste bouwkundige ontwikke lingen tegen te gaan vanuit een eigentijdse visie op de stad, met res pect voor de historische en beeldbepalende sentimonumenten. Anderzijds omdat de wet veronderstelt dat een gemeente de plannen elke tien jaar bijstelt (artikel 33 van de WRO). Als een gemeentebe stuur zich niet aan de wet houdt, geeft het dan een goed voorbeeld aan de ingezetenen? KOR KEGEL Op deze witte vlek kunt u 'nee' invullen. Vlaardingen Schilderijen van Piem Aukes cn ruimtelijke werken van Marlène van der Loos zijn lot en met 11 septem ber te bezichtigen in aanloophuis de Groene Luiken aan de Oosthavenkade 8, In de soms uitbundig en kleurrijke, dan weer ingetogen werken van Aukes spelen teksten en gedichten een rol. Het werk van Van der Loos bestaat uit dun handge- vormd keramiek van verschillende kieisoorten. De klei, waaraan zij verschillende materialen toevoegt, bewerkt ze met glazuren, sulfaten of oxyden. De ex positie is te zien tijdens de openingsuren van het aanloophuis. In augustus is dat dagelijks van 13.00 tot 16-00 uur en in september gewoon weer van zon dag tot en met dinsdag van 14.00 tot 17.00 uur en van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17,00 uur. Theaterliefhebbers die de nieuwe seizoensbrochure van de Stadsgehoorzaal niet in de bus hebben gekre gen, kunnen het boekje alsnog bestellen. De huis- aan-huis verspreiding is dit jaar niet helemaal goed verlopen. Ondanks dat de abonnementenverkoop goed verloopt, zijn niet alle populaire voorstellingen uitverkocht. Wie een brochure wil bestellen, kan dinsdag tot en met vrijdag tussen 09.30 en 15.00 uur bellen naar de Stadsgehoorzaal, tel. 4340500. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar worden in de va kantieperiode flink bezig gehouden in Maassluis. Het wijkbeheer, sociaal cultureel werk en de ge meente hebben verschillende activiteiten georgani seerd, zoals sport en spel in de wijk. Onder begelei ding kunnen kinderen meedoen aan voetbal, volley bal, basketbal, touwspringen, vlotvaren, vissen, vlie geren en hiik gooien. Bovendien kunnen zij zieh uit leven in een kruiptunnel, klim- en klauterwerk en een kabelbaan. De activiteiten worden op verschillende plaatsen ge organiseerd en duren van 14.00 tot 16.30 uur. Op 10 en 19 augustus is dat het speelveld in de wijk 't Hoofd; 11 en 20 augustus de speelplaats Montessori school in de Bloemenbuurt; 12 en 31 augustus het park tussen de flats aan de Mozartlaan en de Van Beethovenlaan; 13 augustus en 1 september het speelveld bij de Pelmolen voorde Steendijkpolder en de Burgemeesterswyk; 17 augustus en 2 september het grasveld Da Costaplein/Bilderdijklaan; 18 augus tus en 3 september de speelplaats van 't Spectrum aan de Fenaeoliuslaan in de Taanschuurpolder. Op de ijsbaan langs de Vlaardingsedijk kunnen kin deren bovendien op 25,26,27 en 28 augustus hutten bouwen. Van 10.00 tot 16,00 uur kunnen zij ook schmineken, skeeleren, voetballen en vlotvaren, skippyballen, blikgooien en steltlopen of meedoen aan een milieumiddag waarop ondere andere nest kastjes kunnen worden gebouwd. Meer informatie: Jan van Bergenhenegouwen (5931835) of Margarita Mena (5915211). Redactie Waterweg: Edwin Comeilsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariétte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 In Eetcafé Westgaag wordt 's ochtend nauwelijks gesproken. De mond gaat enkel en alleen open voor een slokje koffie of een hapje brood. Foto Roeioijkstfa Westlanders zijn harde werkers. Wie dat niet gelooft, zou 's ochtends rond half zes een kijkje moeten nemen in Eetcafé Westgaag aan de Transportweg van het Maaslandse industrieterrein Coldenhove. Daar draait het leven in de vroege uurtjes al op volle toeren. Door Sandra Put Maasland Zachtjes worden de lepeltjes in de koffiekopjes ge roerd De kleine wijzer van de klok staat op de vijf en de grote wyst naar iets voor de zes. Het is duidelijk vroeg. Toch zitten er in Eetcafé Westgaag al vier mannen binnen. Het zijn kassenbouwers. De slaap zit nog in hun ogen. Met moeite wordt door één van de jon gens de krant gelezen, gesproken wordt er al helemaal niet. Nog geen tien minuten later stroomt het eetcafé vol met man nen die hun werkdag ook rustig willen beginnen. Westgaageige- naar en ober van deze ochtend is de 26-jarige Dennis van de Graaf. „Het wordt dadelijk een gekken huis," weet hij. „Dan zit het hier echt bomvol." Dennis is samen met zijn vrien din Jolanda Vis (24) driejaar gele den begonnen met de eetgelegen heid. „Eigenlijk wilden we een ei gen broodjeszaak beginnen, maar toen hoorden we dat er hier iets zou komen, dachten we direct aan een eetcafé met vroege openings tijden." Dennis moet het gesprek afha ken. „Morgen," roept hij vrolijk tegen een vroc-ge vcgd uic ietwat wankelend binnenkomt. „Moetje koffie?" Een knik volgt. „Ik breng het ten.' naar je toe. Ga lekker /it- „Ik denk alleen met dat ik dit mijn hele leven blijf doen," gaat Dennis onverstoord verder „Dit kun je nameiyk nooit volhouden. Ik werk m de week gemiddeld ne gentig uur. Mijn vriendin iets minder, maar die heeft er natuur lijk ook nog een huishouden bij. Ais we over een paar jaar kinde ren krygen, dan denk ik dat ik het meer overlaat aan mijn personeel. Dat kan makkelyk." 'Broodje os' „Dennis, mag ik een broodje os en een broodje kaas," wordt er geroe pen. „Komt er aan." Den nis loopt naar de keuken en komt na een paar minuten terug met hel be stelde eten. De broodjes zyn voor een touringcarchauffeur. „Ik moet zo naar Beekse Bergen rij den. dat doe- en speelland," ver klaart de man zyn aanwezigheid. „Gelukkig is het voor mij niet al tijd zo vroeg, maar als ik toch om deze tijd op ben, loop ik altyd even hier heen voor een ontbij tje." De man wijst naar buiten, naar de overkant van de weg. „Het bedrijf is daar. Dus ik neem myn broodjes lekker mee en dan ga ik ze in onze eigen kantine op eten." De buschauffeur voegt daad bij woord. „Dag Dennis." Twee jongens die in de pallethan- del zitten, strompelen binnen en gaan zitten aan de houten bar. „We komen effe een bakkie doen." Als de koffie voor hun neus staat, zegt de ander: „Gad- verre, ik moet er op de vroege och tend echt geen koekie by, hoor'. De twee jongens komen vaker m Westgaag, want: „Hier kun je ten minste rustig wakker worden." Achter de bar heeft Dennis een hele stapel kopjes en schotels, in clusief koekjes, klaar staan. „Dat is makkelijk, want je schenkt er in een uurtje heel wat weg." Inmiddels is het al tien over zes. Zestien mannen zitten binnen en nog steeds wordt er slechts af en toe gesproken. De gespreksonder werpen variëren van hoe druk de dag wel niet zal worden tot hoe vroeg het eigenlijk is. Tien minu ten later heeft het aantal werklie den zich verdubbeld. Dikke siga rettenrook stijgt naar het plafond. Vier koffiekannen zyn binnen de korste tijd leeg. „Het gaat er hier altyd heel ge- moedelyk aan toe," aldus Dennis. „Eigenlijk zijn het allemaal best ruige mensen, maar zo 's och tends zijn ze zo mak als een lam metje. Dat is in de avonduren wel eens anders." Toch is er volgens Dennis nog nooit echt sprake van rottigheid geweest. „We hebben wel eens last gehad van jongeren uit de grote stad, maar het voor deel is dat iedereen die hier nor maal gesproken binnenkomt, el kaar kent. Er moet ook niks ge beuren, want ze springen er alle maal bovenop." „Dennis, doe my een lekker bal letje," roept een jongen die aan de bar zit. Als de gehaktbal van onge veer drie ons voor zijn neus staat, valt hij onmiddellijk aan. Nog geen minuut later is het vlees weg. „Mag ik nog een koffie," luidt zyn volgende bestelling. Toilettasje Opvallend is dat er in het eerste uur voornamelyk kassenbouwers, bouwvakkers en grondstomers m Westgaag zitten. Dennis: „De vrachtwagenchauffeurs komen over het algemeen iets later. Die staan meestal tussen zeven en acht uur op." Rond zeven uur stapt er inderdaad een jongen bin nen die chauffeur zou kunnen zyn. „Dat is er ook één", lacht Dennis. „Kijk maar, hij heeft een toilettasje in zyn hand." Het blijkt dat niet alleen de West landers harde werkers zijn. De 26- jarige chauffeur Willem, die te rugkomt van een lange opknap beurt in het toilet, blijkt uit Zee land te komen. „Sorry hoor, maar ik ben nog steeds niet wakker," verontschuldigt hij zich en wrijft nog eens in zijn ogen. „Ik ben hier gisteravond rond negen uur aan gekomen en al om elf uur gaan slapen." Vanachter een glas melk en een broodje kaas kijken zyn twee vro lijke, maar ook slaperige, kijkers de zaak in„Ik was zoals altijd van plan om half zeven op te staan maar op de één of andere manier wil mij dat maar niet lukken." Willem vervoert in de meeste ge vallen fruit naar Engeland. „Van daag moet ik naar Hoek van Hol land en vanaf daar zie ik wel wat er verder gaat gebeuren." „Heppie winst gemaakt," vraagt Dennis aan een man die aan de bar de aandelenkoers in de krant bekijkt. „Echt wel, moetje kijken. Ik heb weer wat verdiend." Den nis kan met te lang blijven, want er zyn inmiddels zeker veertig mannen binnen die allemaal kof fie willen. Vader Theo en zoon Steven van den Berg uit Naaldwijk zyn in middels al weer opgestaan om aan de slag te gaan. Steven (20) stu deert nog in Leiden, maar aange zien het vakantie is, verdient hij bij zyn vader, die zelfstandige is in het bouwieven, wat by. Inmiddels is het al tien voor half acht en Westgaag is weerzo goed als leeg. Er zit slechts nog een en keling die duidelijk geen zin heeft om te beginnen. „Het tweede ploegjo komt zo," vertelt Dennis. ,,Dat zyn de vrachtwagenchauf feurs en de oudere mensen die la ter beginnen. Vanmiddag zijn het de vertegenwoordigers en van avond komen er nog een hoop an deren een hapje eten." Dennis gaat verder met zijn voor bereidingen voor de tweede golf bezoekers. Inmiddels heeft hij zo'n 140 kopjes koffie en ruim 50 broodjes verkocht. Bij het verla ten van Eetcafé Westgaag - 'Dag Dponis' - HJijVt Kot Km it on nl Ijrjht is geworden. De rest van de leven den, de uitslapers, zijn ook al be gonnen met werken. Vrijdag 7 augustus SCHIEDAM Podium Café. Heavy metal thunder (muzikale samenkomst). 20 OOu VLAARDINGEN OC de Soenda, spelienmiddag en darten, tot 16 OOu HOEK VAN HOLLAND Badweg. Super Disco Glitter Party. 20.00- 02.00u. ROTTERDAM DlergaardeBIjilorpUitgeslapen. Blauwe Vis 23 00 Snakeyout Booty m theHotTub. Casino Rotterdam 2100-02.00 Combo Roö Fran ken dub Vlbes 23.00 LARGE. Nighttown Tbeatercafó 22.00 Nu Pollution. Tbeaterca- fé PJan-C 22.00Typeof Girl. Park op de Wlt- helmlnakade diverse tijden Wil helmina's Zo mers 1998 Restaurant Partycentrum En gels 20.30 Rasa Rostelli Show. Zaterdag 8 augustus SCHIEDAM Parit Nieuwl and. Jeugdland, 1100-15.00u. Grote of Sint JanskerV Inloopconcert, 15.00u. Podium Café.Futy-161 Karna Su tra overdrive (jaren zestig punk punkrock). 22.OOu. VLAARDINGEN Grote kerk. Wandelconcett Aad Zoutendijk, 15.00u. HOEKVAN HOLLAND Bedweg. Beschpop, 19.00 02.00u. ROTTERDAM Hïst. Museum 'Schlelandahuls' 11.00- 17.00 film Meer over klompen m Nederland. Diergaa rde Blljdorp Uitgeslapen. Blauwe Vis 23 .OOShakeyour Bootymtbe HotTub. Casino Rotterdam 21.00-02 00 Tno Crossroads. Club VH»»23.00 Disco 2000. St Laurans- kerk 15.00 Orgelcyclus 1993. Paradij skerk 16.00-16.45 Orgelconcert. Theatercafé Plan-C 22.00 Rock d'HOuse. Arboretum Trompenburg 14.00 Nazomer wandeling. Park op de Wilhelm Inakade diverse tjden Wilhelmma's Zomers 1998. Restaurant Pa r- tycentrum Engels 20.30 Rasti Rostelli Show. Bioscopen Van do. 6 t/m wo. 12 aug. ROTTERDAM Cinerama ii 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 12.15-15.15-18.15-21.15 Cln.2: The ob ject of my affection* (al) dag. 18.45-21.30. Cin.3: 'Hard Rain' (16) dag. 12.45-18.30- 21.45. Ckv.4:Jackse BtOwn' (16) dag. 17.30- 21. CIn.5: 'Left luggage' (al) dag. 13-21.45. The wedding singer" (at) dag. 15.30-18.45 ImaxTheatan Theitvmgsea' (al)dag,(beb.vr- 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vr.2a.00k 19. 'Everest' (al) dag.(beh.vr.za.) 14-16- 19.15, vr ia. 14-16-18-20. Titanic' (12) dag. (beh.vr.za.)20.30, vr.za.21.15. za .zo.ook 10. Lantaren; dag 21.30(16): "Wilde' do. 'Fargo' vr. 'Donme Brasco' za. 'Evita' zo. 'Sling Blade' ma. The madness of King George' di. Train spotting wo Ven.l: The butcher bo/ (16) dag.22. Ven.2: 'Die SalzmêinnervonTibet' (al) dag. 21.45. Ven.3: dag.21,30 (16) 'Un au de tamille' do. The (ngger effect' w. 'AllStars' za 'Prisoner of the mountains' zo. 'Gabbeh' ma. The Daytnppere' di. 'Persuasion' wo. Ven 4: 'Junk Mail' (16) dag 22. Lumlére 1: TheX-filos' (12) dag, 13-15.45- 18 30 21.15. turn. 2: 'Armageddon* (12) dag 17-20.30. Lum. 3: 'Deep Rising" (16) da g 15.30-18.15-21. Lum. 4:'Deep Impact' (12) dag.12.30-21. 'Grease' (at) dag.16- 18.30. Rexane: Tien verschillende sduft flfms (18) dag. 12 Vm 01.00. Pathé: The X-files' (12) dag 11.10-13.40- 16.10-18.40-21.30. 'Pnmar/cOi'ora'taf) dag. 18.10-21.10, di.met cm 21.10. Wild things' (16) dag. 13.50-16.20-18.50-21.20. 'Crtyof Angels' (12) dag 16,4019.10-21.40, ma- .niet om 21.40. 'Lethal Weapon 4' (16) dag 11.50-15.20-18.10-21. Titanic' (12) dag 15 30-19.30. 'Armageddon' (12) dag 11- 14.30-17.40-20.50. Sneak preview: Gay Sneak (16) ma. 22. Vliegende auto crasht I' di.21.30. Nachtvoorstfelllngen: Lum.l.- The X-files' (12) vr.za.00 30. Lwn.2: 'Lethal Weapon 4' (16) vr.za.00.15. Lum.3: 'Armageddon' (12) vr.za.00.15, Lum.4: 'Mafia1' 16)vr.za.00.30. Kindermatlnees: Cln.2: 'Jacht op de klein tjes' dag,13.15-16, Cin.3: 'Mf.Magoo' dag.15.45. Cln.4: 'De kleine zeemeermin' dagl2.15-15.15. Lum.2: De Wane zee- meemnn'dagl2.45-14.45. tum.3: 'AirSud' dag.13.15. Pathé'Air Bud' dagll.40. 'Het magische zrraard' dag.ll.4ö-14.10. 'Jacht op de kleintjes' dag. 11.10-13.15. "Pauhede eigenwijze papegaai'dag. 11.30-13.40-16. SchiedamAan de muur van het kleine keukentje van Postzegel- handel Java aan de Hoofdstraat hangen een paar rekken met een tiental verfbussen erop. Ver spreid door het keukentje en de winkel zelf liggen de resultaten van Pien Westervelds hobby, waardoor het geheel een gezelli ge, maar rommelige indruk krijgt De achttienjarige uit de Gorzen heeft een bijzondere hob by. Ze verzamelt geen sigaren bandjes, parfumflessen of postze gels maar is volleerd papjer- schepper en staat wellicht aan het begin van een succesvol kun stenaarsbestaan. Pien Westerveld leerde de kunst van het papierscheppen twee jaar geleden van Adrianus van Otter- loo. Zij volgde een aantal schil derscursussen bij hem en tijdens een van die lessen liet hij haar een paar vreemde, gekreukelde velletjes papier zien. Die velletjes had hij zelf gemaakt door het te 'scheppen'. Bij het papierschep pen wordt papierpulp in een bak met water door elkaar geroerd, waarna het drab met pen schepraam van gaas uit het water wordt geschept Dat verkreukeld uiterlijk krijgt het plakje papier omdat een nachtje nodig heeft om te drogen. Sinds die kennismaking met het papierscheppen heeft Westerveld Pien Westervelds hobby neemt inmiddels zoveel tijd en ruimte in beslag dat z>j inmiddels een e gen atelier heelt betrokken waar ze werkt aan haar paplerschepfkunstwerken). Eigen toto zich geperfectioneerd in deze ou de ambacht en door produkten als versnipperde theezakjes, los se thee, potpourri of bloemblaad jes door de drab te mengen ge bruikt ze het als basis voor haar eigen kunst. Ze heeft inmiddels meer dan honderd werken thuis op voorraad staan. „Het is echt verslavend, soms heb ik dagen dat ik aan het scheppen blyf," vertelt de Schiedamse enthousi ast „Het is leuk om met allerlei materialen te experimenteren om een zo'n mooi mogelijk ont werp te krijgen. Ik gebruik alleen natuurlijke produkten, want on natuurlijke produkten als bij voorbeeld plastic kan je niet met water en papier mengen." In de twee jaar dat Westerveld nu met haar hobby bezig is, heeft ze alleen maar positieve reacties ge kregen. Behalve dat vrienden, kennissen en instellingen haar steeds grotere zakken met pa piersnippers geven, zyn haar kunstwerkjes inmiddels ook erg gewild. „Ik maak onder andere collages en maskers. Die hang ik in de winkel of ik zet ze in de eta lage en veel voorbijgangers blij ven staan om ze te bewonderen. Ik heb er al een heleboel van ver kocht, want veel mensen vinden het leuk om myn werk aan de muur te hangen of kopen het als cadeautje. Mijn leukste ervaring? Dat was een half jaar geleden. Toen kwam er een Zuidafrikaan de winkel binnen. In een tijd schrift had hij eens een artikel over het papierscheppen gelezen, maar hij kwam het in zijn land nooit tegen. Nu was hij in Neder land op familiebezoek en ziet hier een etalage vol met papierschep werkjes. Dat vond hij erg grap pig. We hebben meteen onze adressen uitgewisseld" Daarnaast heeft ze de afgelopen maanden in Wijkcentrum De Er- kei regelmatig demonstraties en workshops over het papierschep pen gegeven. Die bleken een groot succes te zijn en worden de komende maanden voortgezet De toekomst ziet er sowieso zon nig uit voor Pien "Westerveld. Zo zal de kunstenares, die ook acryl schilderijen maakt, in september meedoen aan de Open Atelierrou te. In het atelier van beeldend kunstenaar Frits Kloppers zijn dan een aantal van haar werken te bewonderen en aan het eind van het jaar zal zij meedoen aan een expositie voor startende kun stenaars in het Scbieland Zieken huis. Haar schilderijen en kunst werken zijn inmiddels ook al in Zorgcentrum Francois Haven- schmidt en fysiotherapiecentrum Schiedam Zuid te zien geweest Westervelds hobby neemt inmid dels zoveel tijd en ruimte in be slag dat zij begin juli tegenover het café aan de Hoofdstraat haar eigen atelier heeft betrokken, dat ze gebruikt als opslagplaats, win- kei en galerie. Tevens geeft ze er workshops. „Het wordt thuis echt te klein," aldus Westerveld, ,Jk wil hier heel graag mijn werk van maken en exposities gaan organi seren. dat kan thuis niet Voor de verkoop van de postzegels is het trouwens ook beter, want als het zo doorgaat ligt de winkel van mijn ouders straks vol met mijn spullen in plaats van postzegels en dat is natuurlijk ook niet te be doeling," merkt de kunstenares op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5