13 Dringende oproep aan winkeliers De historische kant van de Vlaardingse Vaart Gemeente: 'Ondernemers Hoogstraat en Broersveld ook zelf aan de slag' Succesvol bloemencorso denkt aan uitbreiding II Fietsers veiliger langs Coldenhovelaan l Brand door lek hoofdgaskraan Dreigen met woorden Louis van Dijk achter de piano Kleding weg Raadslid Fousert (SP) weg uit Vlaardingse gemeenteraad Hoofdprijs voor vierkante tomaat igenda Vlaardingse zeekadetten in de prijzen Rotterdams Dagblad Maandag 10 augustus 1998 m Door Edwin Cornelisse Schiedam De gemeente Schie dam heeft een dringende oproep gedaan aan de winkeliers in de Hoogstraat en aan het Broersveld om verbeteringen aan hun pan den zo snel mogelijk uit tc voeren. Na de Brandersfeesten wordt be gonnen met de renovatie van de twee winkelstraten en het zou de gemeente dan een lief ding waard zijn als ook de verschillende win kelpanden er weer wat toonbaar der uitzien. Een kritische blik op de vele reclameborden en uitstal lingen bijvoorbeeld zou daarbij ruet misstaan. Het verpauperde winkelgebied van de Schiedamse binnenstad zal na de Brandersfeesten stevig onder handen worden genomen. In de planning van de gemeente wordt uitgegaan van het herstra ten en verfraaien van het Broers veld en de Grofbaan (by de laatste wordt ook een deel van het riool vervangen) cn de Hoogstraat, de Appelmarkt en de Korte Dam. De werkzaamheden starten bij het Broersveld/Grofbaan en de andere gebieden zullen zo spoe dig mogelijk volgen. Dit tempo is volgens de gemeente echter af hankelijk van de voorbereiding en de aanbesteding. De gemeente belooft de winkeliers alle zeilen by te zetten om een spoedig begin in Hoogstraat, Appelmarkt en Korte Dam mogelijk te maken. Dit omdat er door het Centrum management en de ondernemers in de Hoogstraat flink is geha merd op een start nog dit jaar. Een start op de Appelmarkt lykt haal baar. /o stelt de gemeente de win keliers in het vooruitzicht. Hoog straat en Korte Dam zullen echter na de feestdagen worden uitge voerd, volgend jaar dus. De betrokken ondernemers en be woners zullen later nog een defi nitief schema ontvangen waarop precies staat aangegeven welke werkzaamheden op welk tijdstip worden uitgevoerd. Maar een grote opknapbeurt van het openbare gebied in de binnen stad alléén is niet genoeg, houdt de gemeente de winkeliers voor. De renovatie is pas effectief als ook de panden worden opge- Vlaardingen In een woning aan de Korte Hoogstraat in Vlaardin gen is zaterdagochtend vroeg brand ontstaan dooreen lek in de hoofdgaskraan. De bewoners kon den de woning tijdig verlaten. Eén van hen moest door de GGD worden behandeld aan brandbla ren en ademhalingsklachten Uit voorzorg werden ook de omlig gende woningen ontruimd. Vlaardingen De 47-jarige Vlaar- dinger die donderdagmiddag zijn buren met een kettingzaag zou hebben bedreigd, heeft dat alleen met woorden gedaan. De man had 7yn 33-jarige buurman bedreigd die daarna aangifte deed. De poli tie kon de agressieve man in zijn woning overmeesteren. De Vlaardinger is vanmorgen voorgeleid aan de officier van jus titie in Rotterdam. Schiedam In het bericht over het benefietgala voor molen De Walviseh van afgelopen zaterdag is een pijnlijke fout geslopen. ïn het verhaal staat dat mr. Pieter van Voüenhoven op het gala op 5 september samen met Pim Jacobs een uitvoering zal geven in het Theater a.d. Schie. Dit moet Louis van Dyk zijn. Schiedam Uit een winkel op de Schiedamse Hoogstraat is afgelo pen nacht kleding gestolen. Om wonenden hoorden glasgerinkel en schakelden de politie in. Eén getuige zag dat de dader, een blanke man van ongeveer 1.80 een steen door de ruit gooide en er met de kleding vandoor ging. knapt. Hierbij gaat het om schil derwerk maar ook om het woud van reclameborden dat op sommi ge plekken het zicht op de winkel straat geheel ontneemt. De gemeente doet de onderne mers een positief en een negatief argument aan de hand om de op knapbeurten vóór het herstraten uit te voeren. Ais er door het op knappen van de panden schade ontstaan aan de splinternieuwe bestrating, draait de betreffende ondernemer voor de kosten op, waarschuwt de gemeente in de brief aan de ondernemers. Maar er zyn ook subsidies binnen te ha len voor het opknapwerk. Voor schilderwerk aan de panden aan het Broersveld en in de Hoog straat kan gratis deskundig ad vies worden verkregen. Ook is er m een aantal gevallen een eenma lige subsidie mogelijk. Beide za ken moeten via het Centrumma nagement worden aangevraagd. Vlaardingen —Het Vlaardingse ge meenteraadslid J. Fousert (Socia listische Party) legt haar functie neer. Vanwege pnvéredenen ver laat zy per I september de Vlaar dingse politiek. Fousert wordt op gevolgd door An van der Pol. Zelf wil Fousert met te diep in gaan op haar vertrek. „Ik houd het voor gezien," reageert zij te rughoudend, „Ik heb wel genoeg gedaan. Ik ben nu zestig jaar en wil aan mezelf denken. Dit was mijn derde periode. Het is welis waar kort na de verkiezingen, maar ik ga ook naar Schiedam verhuizen, dus kan ik sowieso niet in de Vlaardingse raad blij ven zitten." Fousert kijkt positief terug op haar politieke carrière in Vlaar dingen. „Ik heb het een hele pret tige periode gevonden. In de ge meenteraad leer je een heieboel en je gaat anders met dingen om. Natuurlijk hebben we allemaal onze baaldagen, maar ik heb altijd preüie gewerkt. In de raadszaal b«p§S»oms eikaars vyanden, ie dereen komt immers op voor de belangen van zyn eigen partij, maar in de wandelgangen zyn we allemaal normale mensen." Of Fousert de politiek definitief de rug toekeert weet zij nog niet. „Misschien dat ik in de schaduw actief blijf voor de SP, alleen zal dat dan in Schiedam zyn." Kandidaat-voorzitter Ronald Wis se van de SP-fractie in Vlaardin gen zegt het jammer te vinden dal Fousert haar functie neerlegt. „Ze laat de nodige ervaring achter. Ze heeft veel gedaan binnen de SP. Maar het is haar beslissing en die respecteren we." Van der Pol (65) neemt het raads lidmaatschap graag van Fousert over. „Ik krijg nu pas de gelegen heid om iets te doen voor mijn omgeving en iets voor mezelf," zegt zy energiek. „Ik ben altijd druk geweest met werken en ben nog heel kwiek. Moet ik dan nu op myn lauweren gaan rusten?" Van der Pol zit momenteel in het dagelijks en het gewoon bestuur van haar party. Ervaring heeft zy verder opgedaan in diverse on dernemingsraden en een wykbe- siuur. „En ik heb al vaker met b en w om de tafel gezeten Het suc ces was fifty-fifty Ik zal nog moe ten ervaren hoeveel soelaas sk kan bieden. Ik hoop op resultaat, maar kan dat niet van te voren in schatten. Maar ik wil graag een bijdrage leveren aan iets wat de Vlaardingse burger ten goede komt." Nog niet bekend is of de porte feuilleverdeling binnen de SP wordt gewijzigd. Fousert was be last met verkeer, sociale zaken en welzyn. Van der Pol wil zich het liefst gaan inzetten op het sociale terrein, zoals armoedebestrijding. „Ik houd het het liefst op het men selijke vlak. Maar dat gaan we nog bespreken binnen de fractie," Het Westlands corso had ook een Rotterdams tintje: een Euromast met een knik. Ditlaatste was nodigom het gevaarte onder de veie bruggen dOOr te loodsen. Foto Westlands Fotoboreau MaaslandHet bloemencorso dat dit weekeinde voor het eerst door heel het Westland is gevaren, blijkt een groot succes. In het bij zijn van honderden mensen gaf dijkgraaf P, Zevenbergen na een knalhard schot uit een oud mus ket, vrijdagmiddag het startsein voor de eerste tocht over twee ki lometer naar De Lier. Dit werd binnen de korste keren één groot gezellig Westlands feestje. De honderden medewerkers -er waren alleen al 120 bloemenste- kers afkomstig uit het hele land - hebben tot op het allerlaatste mo ment doorgewerkt terwijl het nieuwsgierige publiek al ruim van te voren een plekje had ge zocht langs de waterkant en op de bruggen. Met bezwete hoofden holden de organisatoren heen en weer met walkietalkies. Weken-, bloemen, groenten, fruit en tal van decorstukken. Als een kleur rijk lint trokken de deelnemers langs de toeschouwers, die dol en thousiast reageerden. „Kijk dan toch daar! Hele grote druiventros sen en een echte Cadillac," riep een meisje vol bewondering toen de auto voorbij dobberde. Ook haar moeder keek de ogen uit. „Ik vind het geweldig. Al die kleu ren," Terwijl de boerenblaaskapel De Vrolijke Dauwtrappers zich gereed maakte voor de 'Rood Bonte drie speens wals', klonk en kele meters verderop alweer luid gelach toen de 'pastorenboot' uit Poeldijk aan kwam varen. De pas toors zwaaiden beheerst naar de mensen terwijl 'de heilige Bartho- lomeus' in levenden lyve voorop de plecht zat. Op de schuit is zelfs de plaatselijke kerk nagebouwd. lang is men druk bezig geweest*5*®*^ hoort de klokken luiden," riep met de voorbereiding van het eor:"' een Lierenaar vol verwonderi ng. so, waarmee enkele honderddui zenden guldens zijn gemoeid. Maar vrijdagmidag om half zes was het dan zover. Onder luid ap plaus werden by de oude veiling de trossen los gegooid. Aan het corso deden zestig schuiten mee die waren versierd met duizenden De 'vierkante tomaat' en de hel blauwe paprika, die verwijzen naar de toekomst, moesten toen nog komen. Thema van het corso is 'Het Westland door de eeuwen heen'. Er waren dan ook veel de tails van het veilingwezen in de schuiten verwerkt. Westland De corsoboot Toe komstbeeld' was gisteren by de uitreiking van de prijzen goed voor de eerste plaats. Op de schuit van telersvereniging Pre sent zagen de duizenden toe schouwers onder meer een vier kante tomaat en een helblauwe paprika, die verwezen naar toe komstige mogelijkheden op teeltgebied. „Origineel en ook heel mooi versierd. Alles bij el kaar had het net dat tikkie meer," aldus jurylid. H. van de Zande. Eerste prijzen bij de corsobaten De speaker waarschuwde de schippers ondertussen rustig te varen en te oefenen met het neer halen van de decors. Op de route kwamen de deelnemers namelijk vijftig bruggetjes tegen, waarbij ook hele lage. Veel decors, waren dan ook voorzien van vindingrijk sehamerwerk. Zo konden giste ren de enorme grote Neandertha lers tijdig naar beneden worden gehaald. in verschillende categorieën werden ook toegekend aan de 'strandjutter', 'veiling in het ca fé' en ^Westland goes bio'. De hoofdprijs by de mooist versier de Westlanders ging naar de boot 'B right and fresh' en bij de categorie van diverse vaartui gen streek nummer 42, 'schip kwart', met de eer. Volgens de jury waren de onder linge verschillen heel klein. Vooral bij de eorsoboten. Tus sen de hoofdprijs en de eerste plaats zat bijvoorbeeld maar één puntje verschil. Organisator Piet Vellekoop (§5), die met zijn bedrijf ook het rijden de bloemencorso in Aalsmeer ont werpt, was gisteravond al dik te vreden. „Als ik het enthousiasme zie, heb ik goede moed dat we er mee door zullen gaan." Ook Delft en Den Haag hebben al belang stelling getoond. „Eerst maar eens goed door het Westland ko men dan zien we wel," aldus Vel lekoop. Vakantiegangers komen thuis met de mooiste verhalen over ui terlijke schoonheden in Italië, Frankrijk of Spanje. Maar ook thuisblijvers kunnen de vakan tiegangers trakteren op verha len over mooie, toeristische plek jes. Want die liggen vaak dichter bij huis dan menigeen vermoedt. In Vlaardingen bijvoorbeeld. De ze stad is rijk aan monumentale en cultuur-historische beziens waardigheden. Je moet ze alleen weten te vinden. Dit is het eerste deel in een serie over de verbor gen bezienswaardigheden van Vlaardingen. Door Tonny van dei Mee Vlaardingen Het is vanuit het historische centrum van Vlaar dingen slechts enkele minuten fietsen naar de Vlaardingse Vaart. Een op het oog normale, natuurlij ke omgeving met watersporters, een open polderlandschap en een smal fietspaadje langs het water dat aan een stuk doorloopt, hele maal tot in Schipluiden. Eeuwen geleden waren het geen motorbootjes en moderne fietsen die het landschap sierden, maar schuiten voortgetrokken door paarden. Een rit langs de Trekka- de is niet alleen een aangename fietstocht voor de liefhebbers, het biedt zicht op restanten in het cul tuur-historische landschap die herinneren aan vervlogen tijden. In de tiende eeuw was de Vlaar dingse Vaart een belangrijke rou te voor het verplaatsen van passa giers en goederen met de trek schuit. Het water liep via Schip luiden en Delft, door tot in Den Haag, van waaruit de route ver volgd kon worden tot in Amster dam. De trekschuit voer een paar keer per dag en bood plaats aan acht passagiers. De Vaart diende ook om het om ringende landschap te ontwate ren. Duidelijk zijn nog de afwate ringsslootjes te zien. In de acht tiende en negentiende eeuw heb ben er ook veel molens gestaan. Daar is weinig van overgebleven. Een kleine bosrijke oase langs de De Vlaardingse Vaart is een op het oog normale, natuurlijke omgeving. Maar de waterloop biedt ookzicht op restanten in het cultuur historische landschap die herinneren aan vervlogen tijden. Foto Roei Dijkstra Trekkade, dichtbij Vlaardingen, is de plek waar de Hooglandse Molenwerf heeft gestaan. Ook voert de Trekkade langs het Ge maal van de Holierhoekseen Zou- teveense Polder uit 1883. Langs de route staan enkele boer derijen uit de zeventiende eeuw. Als bewys dat de hele infrastruc tuur in die tijd gericht was op het water, is bij de nog overgebleven historische boerderyen te zien dat de entree tegen de kade en de vaart is aangeplakt, terwijl vanaf de 2yde aan de Holierhoekse en Zouteveenspolder geen ingang is. Melk werd tot twintig jaar gele den nog 'over water' vervoerd. De boerderijen vormen dan ook klei ne, gesoleerde enclaves in de pol der. Vanaf de Trekkade is goed te zien hoe de boerderijen verderop in de polder op bijna idyllisch ogende 'eilandjes' staan. De meeste boerderijen zijn inmid dels afgebroken. De enige nog overgebleven boerderij in de met Rotterdams havenslib gevulde Broekpolder, wordt bewoond door een bekende Nederlander: Chiem van Houweninge. Wie bij de Vlaardingse Vaart wil komen, zal het met de fiets of de boot moeten doen. Over de Vaart zijn, buiten de bebouwde centra, geen bruggen gebouwd. Met de auto is er niet te komen. Alleen de Willemsoordseweg leidt tot aan het terras van café Vlietzicht, ge legen aan het water. Vanaf het ter ras wordt uitgekeken op de drie 'vlieten', die er omstreeks de zes tiende eeuw zyn aangelegd, en het omringende veenlandschap. Waar de Noordviiet zorgde voor de verbinding met Maassluis over water, zorgde een heuse tram aan het begin van deze eeuw voor de wat modernere verbinding. Vanaf 1910 reden er trams van de West- landse Stoomtramweg Maat schappij. De oude trambrug over de Vlaardingse Vaart bij Schiplui den, is nu een fietspad geworden. De Molen Korpershoek is als eni ge overgebleven van de acht graanmolens die tussen Schiplui den en Vlaardingen gestaan heb ben. Waar de Vaart een bocht naar rechts maakt, herinneren enkele 'palen' langs de kade aan de trek schuit van vroeger. Die palen moesten ervoor zorgen dat het touw waarmee het paard de schuit voorttrok een soepele bocht kon draaien. In Schipluiden zelf is het oor spronkelijke tramhuisje met het originele interieur sinds 1988 in gebruik door de Historische Ver eniging Oud-Schipluiden. Dit Museum 'Het Tramstation' heeft een permanente collectie met ar cheologische vondsten van het voormalige kasteel Keenenburg dat in 1798 gesloopt werd. Op klei ne afstand van het museum staat het deels herbouwde torentje van de Keenenburg, gebouwd op de oorspronkelijke fundamenten. VlaardingenDe Vlaardingse zee kadetten hebben, tijdens het na tionaal zomerkamp onlangs op het Grevelingenmeer in Zeeland de twee landelijke wisseltrofeeën gewonnen. Tijdens de afsluiting van het zo merkamp werden zowel de roei- bokaal als de zeilbokaal aan de Commandant van de Assam II uit Vlaardingen overhandigd. Beide trofeeen prijken het ko mende jaar aan boord van dit vaartuig. De zeekadetten uit buurgemeen te Schiedam behaalden de tweede plaats. Het zeekadettenkorps uit Maas sluis eindigde als zesde. SCHIEDAM Maandag 10 augustus Dc de Woud hoek. Klaveqassen, 19.30- 22 OOu Dinsdag 11 augustus SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-inloop. 10.00- 12 OOu Wijkpost Zuid. Soos. 13.30- 15 30u. Archimedespleln. Jeugdland. 10 0G-12.00u en 14.00-15.15u. Podium Café. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Schaken en dammen, 13.30-i6.0öu en eu de boules en koersba!, 14.0016 30u. Dc West Creatieve contact middag, 14.00-16,00u. Dc Soenda. Scha ken, 14 00-16.00u. MAASSLUIS Speelplaats Montessorischool. Sport en spel. 14.00-16.30u. ROTTERDAM Maandag 10 augustus Diergaarde Blljdorp Uitgeslapen Dinsdag 11 augustusH 1st. Museum 'Schie- landshuis' 10 00-17 00 film: Meer twer klompen in Nederland. Diergaarde Blljdorp Uitgeslapen-Ahoy* 20.00The Artist (Formerly Known As Prince). Van do. 6 t/m wo. 12 aug. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 12.1515.15-1815-21,15 Cln.2: The ob ject of my affection' (al) dag 18.45-2130. Cin.3: 'Hard Ram' (16) dag. 12.45-18 30- 21.45. Cln.4:'Jackie Brown' (16) dag, 17.30- 21. Cln.5; 'Left Luggage' (al) dag. 13-21.45. The wedding singer" (al) dag. 15.30-18.45 [ma* Theater The Itvmgsea* (al) dag. (beh.w- .za.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vr.za.ook 19. Everest' (al) dag,(beh,vr,za.) 14-16- 19.15,vr^a. 14-16-18-20. Titanic' (12) dag. (beh.vr za.)20.30.vr.2a. 21.15,ra.zo.ooklO. Lantaren: dag,21.30 (16): "Wilde' do. 'Fargo' vr. 'Donme Brasco' za. 'Evita' zo 'ShngBlade' ma. The madness of King George' di. Train spotting" wo. Ven.1: The butcher boy" (16) dag.22. Ven.2: 'Die SalanannervonTibet' (al) dag 21.45. Ven.3; dag.21.3Q (161 'On airde familie'do. The tngger effect'vr. 'All Stars'za. 'Prisoner of the mountains' zo. 'Gabbeh' ma. The Daytnppers" du "Persuasion' wo. Van 4: 'Junk Mail' (16) dag 22. Lumlète li The X-ffies' (12) dag 13-15.45- 18.30-21.15. lum. 2: 'Armageddon' (12) dag. 17-20.30. Lum. 3; 'Deep Rising" (16) ddg 15.30-1815-21. Lum. 4:'Deep Impact' (12) <S3g.l2 30-21. 'Grease* (al) dag.16- 18 30 Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag 12Vm03 00. Pathé: The X files* (12) dag 11.10-13.40- 16 10-18.40-21.30. 'Pnmarycolors'(al)dag. 18.10-21,10. demetom 21.10. Wild things' (16) dag. 13 50-16 20-18.50-21.20. 'City of Angels' (12) dag 16.40-19.10-21.40, ma- .metom 21.40. 'Lethal Weapon 4' (16) dag 11.50-15,20-18.10-21, Titanic' (12) dag 15.30-19.30, 'Armageddon' (12) dag 11- 14.30-17.40-20,50. Sneak preview; Gay Sneak (16) ma. 22. "Vliegende 3uto crasht' dt.21.30, Nachtvoorstelllngen: Lum.l: The X-files' (12! vr.za 00.30. Lum.2: 'Lethal Weapon 4' (16) vr.za 00.15. Lum.3; 'Armageddon' (12) vr.za.00.15.lum.4: 'Mafia!' 16) vr.za.00,30, KJndermatJnees: Cfn .2: 'Jacht op de klein tjes' dag.13.15-16. Cln.3: 'Mr.Magoo* dag.15.45. Cln.4: 'De kleine zeemeermin' dag,12.15-15.15. Lum.2: 'De kleine zee- mee rmm'dag12.45-14.45. Lum.3: 'Air Bud' dagl3.15. Pathé'AirBuü'dag.11.40. 'Het magische zwaard' dag. 11.40-14.10. 'Jacht op de kleintjes'dag 11.10*13.15. 'Pauhede eigenwijze papegaai'dag 11.30-13.40-16. SPIJKENISSE Arcapiex.- 'Deep nsing* (16) dag 18.40, za- .ook 23.30. 'Armageddon' (12) dag-18.45- 21.45, zo.ook 15 45. 'City of Angels' (al) dag 18.45-21.15. "The X-files'(12) dag. 19.15- 22, zo.ook 15,20. 'Lethal Weapon 4'(12) dag (Oeft.za13.45-19.15-22.2a. 18.45-21.15- 23.40, zo.ook 16.15. 'Primary Colors' (al) dag. 19. 'Hard Ram' (12}dag. (beh.ma)21.50 Ti tanic' (12) dag 20.30, zo.ook 16.30. 'Paulie de eigenwijze papegaai' dag 13.45-19, zo ook 16. Sneak Preview (16) ma.21.30. Nachtvoorstelllngen:'Deep Rising' (16) za, 23.30. 'LethaiWeapon 4' (I2)za.23.40. .'Ma fia' (16) za.23.30 Kindermatinees: 'Paulie de eigenwijze papegaai' dag 13.45, zo.ook 16, 'Het magische zwaard' dag.14. 'Air Bud' dag.14, 'De kleine zeemeermin' dag 13.30, 'Jacht op de kleintjes" dagl3.45,20.15.45. HELLEVOET SLUIS Tivoll Theater 'Lethal Weapon 4' (16) dag (beh.23 )20.za. 19 30-22.30, 'Armageddon' (12) dag. (beh.za,) 20, za 22. 'De kleine zee- •ua.) 14, za. 19.30. DORDRECHT Euro Cinema: 'Lethal Weapon 4' (16! dag 13.30-18.45-21.30, zo.ook 16. 'Armaged don' (12) dag.(beh,zo.) 18.30-21.45. zo. 17.15-2030. The X-files' (12) do.Vm ma.18 45-2130. zo.ook 16. Titanic' (12) di- •wo.19 30 'De kleine zeemeermin' (au dagl3.30. 'Het magische zwaard' (a!) dag.13.30. BRIELLE Apollo: 'Armageddon'do.vr.2a dl. 20.15. 'Left Luggage' zQ.ma.wo. 20.15 Maasland Fietsers kunnen bin nenkort veel veiliger over de Col denhovelaan in Maasland. Deze drukke weg wordt momenteel voorzien van een fietspad. Na de bouwvakvakantie worden de werkzaamheden voortgezet. De fietsers hadden last van de ve le auto's en vrachtwagens op deze weg. De Coldenhovelaan is aan beide zijden vrijwel geheel volge bouwd met industrie, tuinbouw bedrijven en het computercen trum, en behoort daarmee tot de drukst bereden wegen in het Maaslandse buitengebied. De laan wordt ook gebruikt door ver keer uit De Lier op weg naar de rijksweg A2D naar Rotterdam Het nieuwe fietspad wordt aange legd tussen de Burgerweg en de Herenlaan, aan de zijde van het computercentrum. De aanleg is momenteel al bijna tot dit cen trum gevorderd. Later wordt het fietspad vanaf de Herenlaan door getrokken naar de Maasdijk, waarbij ook de toekomstige roton de van een fietspad wordt voor zien. Defensieweg Het is nog niet zo heel lang gele den dat de Coldenhovelaan een landelijk ogend wegje was dat door een slagboom was afgeslo ten. Deze 'defensieweg' was zelfs verboden terrein, omdat het com puter-centrum toen nog een mili tair object was. Behalve aan de Coldenhovelaan komen er buiten de bebouwde kom van het dorp nog meer voor zieningen voor fietsers. Langs de rondweg in tuinbouwgebied Oud Camp is een fietspad in aanleg, met ontsluitingen aan de Berger- weg, Westgaag en Herenlaan, Om de Burgerweg en Westgaag veili ger te maken, heeft Maasland daar onlangsfiets-suggestiestro- ken' aangebracht. Het plan om dit ook aan de Molenweg en Oost- gaag te doen is echter van de baan. De provincie wees dat idee

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1