19 7 Geest van Wim Jansen hangt nog boven Celtic i t1 Arsenal, met uitblinkende Mare Overmars, verovert Charity Shield Pittige waarschuwing voor 'laconiek' Ajax Landskampioen Lens al onderuit Supercup voor Club Brugge 'Dr. Joe' moet succesvolle voorganger doen vergeten in Glasgow Sparta op oorlogssterkte in bekerduel tegen ADO Excelsior pakt eerste prijs: de Erasmus Cup Robert Verbeek dubt nog over z'n doelman Rotterdams Dagblad j Maandag 10 augustus 1998 Toulouse Landskampioen Lens is tijdens de eerste speelronde van de Franse voetbalcompetitie onderuit gegaan. Toulouse was in eigen huis met 3-2 te sterk. Lens 7,ag na het verrassende kampioen schap veel spelers vertrekken. Dat bleef bij de ouverture niet on gestraft. Malm en Mahar/.i scoor den voor Toulouse. Vairelles en Dalmat voor Lens. Xavier Mcrtde gaf de titelhouder de genadeslag met een eigen doelpunt. Titelfavonet Paris St. Germain beleefde ook een teleurstellend begin. International Okocha, overgekomen van Fenerbahce, liet Pans SG tien minuten voor tijd weliswaar juichen tegen Bor deaux, maar toen stond de ploeg ai met 2-0 achter dankzij treffers van Laslandes en Willford. Benar- bia maakte er vlak voor tijd zelfs 3-1 van voor Bordeaux, dat me teen de koppositie pakte, met Olympique Marseille, dat in eigen, huis won van Nantes: 2-0. De grij ze Italiaan Fabrizio Ravanelli be vestigde z(jn faam als goaltjes- dief: hij bracht Olympique Mar seille op voorsprong. Ene Roy maakte er in de laatste minuut 2-0 van. Brugge Landskampioen Club Brugge heeft in het eigen Jan Breydelstadion de Belgische Su percup gewonnen, de achtste uit de' clubgeschiedenis. De ploeg was met 2-1 te sterk voor RC Gènk. De Brul en Schockaert scoorden voor Brugge, Oulare deed wat terug voor Genk. Bayern München heeft de Duit se Liga Pokal veroverd. In de fina le in Leverkusen versloeg het streekgenoot VfB Stuttgart met 4- 0. De Braziliaan Giovane Eiber scoorde driemaal. Carsten Jane- ker maakte een minuut voor tijd de vierde treffer. Bayern verdien de met de toernooizege 2,7 mil joen gulden. De troostprijs voor Stuttgart bedroeg 1,8 miljoen. Buitenlands voetbal België Super Cup: Club Brugge-RC Genk 2-1 (1-0). 18. De Brul 1-0.71. Schockaert 2- 0,79. Oulare 2-1 Duitsland Liga Pokal, finale: Bayern Münehen- VfB Stuttgart 4-0 (3-OM. Eiber 1-0,25 Eiber 2-0,41. Eiber 3-0,89. Janckcr 4-0 Toeschouwers: 12.000. Frankrijk Bastia-Montpellier 2-2, Bordeaux-Pa ris SG3-1, Nancy-Sochaux 1-l.Marseil- Ie-Nantes 2-0. Rennes-Auxerre 1-0, Strasbourg-Lyon 0-0,Tou!ouse-Lens 3- 2. Oostenrijk Grazer AK-FC Tirol 2-0, Rapid Wien- Lmzer ASK 5-0, SV Ried-Vorwarts S 0- 0„ ^alzburg-Sturm Graz 1-1, Austria Lusienau-Austria Wien 1-1. Sturm Graz 4-10 FC Tirol 3- 4 Grazer AK 4-10 A.Lüstenau 4- 2 Rapid Wien 3- 7 Salzburg 2- 1 Austria W 4- 7 SV Ried 4-1 Linzer ASK 4- 6 VorwartsS 4- 1 Portugal Super Cup: FC Porto-Braga 1-0 (0-0) 49. Zahovic, Return op 9 september. Zwitserland Lanwnne-Sinn 2-1. Ymmg Rnvs-Luga- no 0-1, Basel-Luzem 1-0. Servette 5-13 Luzem 5- 5 St. Gallen 5-11 Aarau 5-4 Lausanne 5-11 Lugano 5- 4 Grasshopp. 5-10 Young Boys 5- 4 Neuehatel 5- 7 Zurich 5- 2 Basel 5- 7 Sion 5- 2 Oefenvoetbal Den Helder, Maritiem towaooi, finale: De Graaf schap-Roda JC2-0 (M). Doelpunten. Gerritsen, Nok. Bijzonderheid Scheids rechter Bossen gaf rood aan Kukiclka, Van Haaren (beiden Roda) en SiJooy (Graaf schap). om derde plaats AX-lïeldetse se lectie 9-0 (4-0). Doelpunten: Fcrtout 3. Van der Weert 3, Langerak 2, Lander 1. HSV (Dail-FC Twente l-l (0-0). 47 Oude Kamphuis 0-1,67. Yeboah 1-1. RKC Waalwijk-AA Gent (Bel) 3-1 (14)). Doelpunten RKC* Petrov, Van der Pennen, Cela. MW-Sial Truiden (Bel) 3*3 (1-2). Doelpun ten MW: Joordens, Taiwo, Landzaat Haarlem-Beal Zaragoza (Spa) 0-1 (Ö4J). Bijzonderheid: Scheidsrechter Van Beek gaf rood aan Goudmijn (Haarlem) en een speler van Zaragoza VYV-BorussiaMdnchengladbach (Dui) 0-2 (0-1). Go Ahead Eagles-OFI Kreta (Gri) 2-0(1-0). Doelpunten- Sikora, Buitenhuis Fortuna Sittard-Everton (Eng) M (041). Doelpunten: Bouma. Simons Den Haag. Residentie Cup. Finale: SC Heerenveen-Anderlecht (Bel) 4-1 (3-0). Doelpunten SC Heerenveen: De Visser 2, Houttuin 1, Mitnta 1. Bijzonder heid: Scheidsrechter Schaap gaf een rode kaart aan een speler van AnderlechL De drie Nederlanders, Taument, Cornelisse en Van Diemen, ontbraken by de Belgen: om de derde plaats: Middlesbrough lEng)- ADO Den Haag 3-2 (2-0). Doelpunten Den Haag Van der Heijden 1, John Grünholz 1. Sportprijsvragen Lotto 32:1-4-10-15-16-26. ReservegetaJ: 14 Cijferspel: 862464. Toto 32:1-1-1-1-1-3-3-1-3-2-3-1 Belgische lotto: 1-6-16-17-23-39. Reservegetal: 24. Joker: 9597235. Duitse lotto: 7-11-15-22-37-39. Reservegetal; 42. Supergetat: 3. Spel 77:9424814. Super 6:343396. Door Paul van den Bosch Glasgow Terwijl de spelers van Celtic en Liverpool hur. warming- up afwerken, speelt de huisband een deuntje, meegezongen in on vervalst Schots accent: „Wiro Jansen, Wim Jansen, there is only one Wim Jansen. he has got curly hair, but we dou'f care, walking in a Jansen Wonder land..." Voor de dug-out van Celtic staat op dat moment geen coach met een krullenkop - met 'curly hair' - maar met een keurige schei ding. Zijn naam is niet Wim Jan sen. maar dr. Jozef Venglos. in Glasgow ook wel verbasterd tot dr. Joe. Sinds kort leidt de Slo waakse oefenmeester de Schotse landskampioen, maar de geest van Wim Jansen hangt nog aJtjjd boven het gerenoveerde Park- head-ptadion. Of de clubleiding dat leuk vindt of niet - en dat is bepaald niet het geval - Venglos zal voorlopig wor den vergeleken met zijn succes volle voorganger, die de suprema tie van stadsgenoot en aartsrivaal Rangers vorig seizoen voor het eerst in tien jaar wist te doorbre ken. In Glasgow, waar voetbal tot de eerste levensbehoeften lijkt te be horen, wordt nog altijd met groot respect gesproken over de trainer, die Celtic m mei eerst kampioen maakte en een paar dagen opstap te uit onvrede over de clubleiding. Vorige week was hij terug in Schotland en dat wa? meteen voorpagina-nieuws. Zeker toen Jansen op een avond in het thea ter van Glasgow uil een namaak- taart kroop. De oud-trainer van Feyenoord en Celtic is er met de man naar om op de-voorgrond te treden, maar hij stond er toch echt, als 'surprise act' op de bühne. Elke dag kruipt een andere legende uit de clubge schiedenis uit de taart, als toegift van de musical 'Celtic The Story' die het verhaal sinds de oprich ting in 1888 op ludieke wijze ver telt. Dat ook Jansen die eer te beurt viel, tekent zijn faam in Schotland. Een staande ovatie viel hem ten deel. Zulke publieke optredens zijn voorzitter Fergus McCann en manager Jock Brown een doom in het oog. Het liefst zouden ze Wim Jansen doodzwij gen, McCann gaf afgelopen week Karl Heinz Riedle, de Duitse aanvallervan Liverpool (voorgrond), wordt stevigaangepakt door Paul Lambert van Celtic, Fotojeft j.Mrtcheii/Reuters een toelichting op de financiële si tuatie bij zijn club. Die is roos kleurig, het de steenrijke zaken man weten, zeker na het afgelo pen kampioensjaar. De naam van de oefenmeester, die Rangers van dc tiende landstitel op nj afhield en daarnaast de league Cup bin nenhaalde, werd echter angstval lig vermeden. Hoe enthousiast de supporters dc liedjes over Jansen ook meezin gen. voor McCann en Brown lijkt de krullenkop uit Hendrik-Ido- Ambaeht nooit trainer te zijn ge weest in Glasgow. Uit onvrede met het beleid van én de moeiza me relatie met dit tweetal besloot Jansen terug te keren naar Neder land, waar hij inmiddels geldt als een van de belangrijkste kandida ten om de vacature van Guus Hid- dink bij het Nederlands elftal op te vullen. Alleen door goede resultaten kan Jozef Venglos de herinnering aan zijn voorganger doen vervagen. De eerste slag sloeg de Slowaak vorige week met de 5-0 overwin ning in de allereerste competitie wedstrijd tegen Dunfermline, al staat daar de 0*1 thuisnederlaag (doelpunt Leonhardsen in de 35e minuut) van zaterdagmiddag in de prestigieuze oefenwedstrijd te gen Liverpool tegenover. Woensdagavond staan Venglos en zijn 'Kelten' in de eerste kwalifi catiewedstrijd vuur de Champions League, Tegenstander is Croatia Zagreb, de uit veel internationals geboetseerde landskampioen uit Kroatië die onlangs nog een vriendschappelijke wedstrijd te gen Feyenoord in de laatste mi nuut met 2-1 won. Doorbreken „De wedstrijden tegen Zagreb zijn van levensbelang voor de club," weet Regi Blinker. Net als Henri k Larsson, zaterdag zonder twijfel de beste Ceitic-speler te gen Liverpool, is hij een oud-Fey- enoorder in het groen-witte ge deelte van Glasgow. „Iedereen hier wil graag dat Celtic ook door breekt in Europa." Saillant genoeg kan Blinker on der Jozef Venglos bogen op een basisplaats als (aanvallende) lin kermiddenvelder, terwijl hij on der Jansen gaandeweg op de re servebank belandde. „Natuurlijk heeft men hier groot ontzag voor Wim." weet Blinker. „In zijn eerste jaar heeft hij na tuurlijk wel iets neergezet. Hij won toch even twee prijzen, waar- onder de titel, terwijl Celtic negen jaar geen kampioen was geweest. Het is dus begrijpelijk dat de mensen hier nog steeds over hem praten. Maar in de voetbalwereld veranderen de dingen heel snel, we moeten verder. En met deze nieuwe manager is echt helemaal niets mis." Eigenlijk, als je ieder beestje bij de juiste naam wil noemen, is Venglos de hoofdcoach en Jock Brown de general manager bij Celtic. De laatste, een broer van de Schotse bondscoach Craig en een voormalig tv-eommentator, was vorig seizoen al de kwelgeest van coach Wim Jansen. Populair zullen Jock Brown en voorzitter Fergus McCann wel nooit worden bij de familieclub van Iers-katholieke afkomst, waar het aantal interne twisten het laatste jaar bijna niet meer is te tellen. Afgelopen week stonden de supporters en media nog op hun achterste benen dooreen op merking van Brown. De manager schreef in een column dat voorzit ter McCann - zijn werkgever, Wim Jansen. Archieffoto Rotterdams Dagblad niet te vergeten - een even pro minente plaats had in de clubge schiedenis als de roemruchte Jock Stein. Dat ging iedereen in Glasgow te Ver. McCann heeft de club met zijn kapitaal begin jaren'90 van de financiële ondergang behoed en onder zijn leiding werd de hand gelegd aan een grootscheepse re novatie van het stadion. Maar daarmee staat hij nog niet op ge lijke hoogte met de oud-speler en - manager, die Celtic naar vele suc cessen leidde. Met als absolute hoogtepunt de Europa Cup I in 1967. Schoenen poetsen De verontwaardiging ging door heel Glasgow, waarop McCann zich zo snel mogelijk distaneieer- de van Browns uitspraken. „Ik mag de schoenen van een legende als Jock Stein niet eens poetsen," zei hij over de man, die in 1985 in het harnas overleed. Zaterdagmiddag werd een van de nieuwe tribunes van het gereno veerde Parkhead-stadion naar Stein vernoemd. Met 61.000 plaat sen bezit Celtic nu het grootste clubstadion in Groot-Brittan ie. „Het is ongelooflijk om hier te mogen voetballen," zei Regi Blin ker over de geheel groen gekleur de voetbaltempel. Weduwe Stein en het winnende Europa Cup-elftal uit '67, aanvoer der Billy McNeill opnieuw voorop, openden de Jock Stein-tribune, 'genoemd naar een van de groot ste tactici uit de voetbalgeschie denis'. Diezelfde Stein vond trouwens dat hy in mei 1970, tijdens Celtics tweede optreden in een Europa Cup-finale (2-1 verlies door Ove KindvaJls 'winner' in de verlen ging), tactissh was afgetroefd door zijn Feyenoord-evenknie Ernst Happel. De Rotterdamse club weet dus het antwoord als zij ooit een van de Kuip-tribunes naar een legende wil vernoemen... Een Neder lands onder onsje op Wembley: Jaap Stam, de nieuwe aanwinst van Manchester United, pro beert Arsen als Marc Ove rm ars (I) de voet dwars te zet ten. Foto Dan Chung/Reuters Londen Arsenal heeft gister middag op een bijna uitverkocht Wembley (67.342 toeschouwers) de Charity Sield veroverd. De landskampioen en bekerwinnaar met Mare Overmars en Dennis Bergkamp in de gelederen ver sloeg bekerfinalist Manchester United met 3-0. Fluitconcerten van de Arsenai- fans richting Manchester-speler David Beckham overschaduwden ijdg)Vwedstrijd. Tijdens het WK jcreeg de middenvelder in het 'duel met Argentinië rood, waarna hij in Engeland een golf van kri tiek over zich heen kreeg. Giste ren speelde hij zijn eerste officiële wedstrijd in Engeland na zijn ro de kaart. Het boe-geroep deed Beckham naar eigen zeggen niets. „Ik had het wel verwacht, maar ik denk dat de supporters zich na een tijdje wel weer positief gaan opstellen." Arsenal-coach Arsène Wenger repte van een „psychologische overwinning." Volgens de Frans man is een goeae seizoenstart cruciaal voor de competitie, die volgende week van start gaat. „Mijn spelers zijn nu meteen in de winning mood en hebben weer veel zelfvertrouwen. We hebben opnieuw een van de sterkste clubs verslagen." Uitblinker Mare Overmars open de de score. In de FA Cup-finale deed hij hetzelfde. „Hij is zó be langrijk voor ons," aldus Wenger. „Mare is constant gevaarlijk en maakt beslissende doelpunten. Hij is uitstekend teruggekomen van het WK, dat is mij echt mee gevallen. Ik was toch bang dat on ze WK-gangers last van allerlei kwaaltjes zouden hebben, maar dat valt mee. Bergkamp is nog niet echt 100 procent, maar hij komt eraan." Na de rust - Bergkamp was toen gewisseld - maakte Christopher Wreh de tweede goal na een goede actie van Overmars. De Fransman Nicholas Anelka bepaalde in de 72e minuut de eindstand op 3-0. Arsenal is de terechte winnaar, wij zijn nog niet klaar voor het grote werk," oordeelde manager Alex Ferguson van United. Niettemin moeten de Red Devils woensdag in de tweede voorronde van de Champions League aantre den tegen het Poolse LKS Lodz. „Wij moeten natuurlijk verder ko men, dat zijn we aan onze stand verplicht. En het zal ook wel luk ken, gezien onze kwaliteit," meende Ferguson. Ex-PSVer Jaap Sam speelde L3 de Mancunians de hele wedstrijd. Jordi Cruijff viel twintig minuten voor tijd in. Over Stam was Fergu son tevreden: „Hij speelde een heel goede wedstrijd. Die jongen heeft het de laatste tijd niet mak kelijk gehad. Hij heeft te maken met de druk van zijn prijskaartje, 35 miljoen gulden. Tijdens het WK achtervolgde de EngeLe peis hem daarmee, maar Jaap moet zich niet gek laten maken. Hij kan er niets aan doen dat wij zoveel geld voor hem hebben betaald. Wij kennen zijn kwaliteiten en ais hij gewoon z'n werk doet, is er niets aan de hand." Door Henk Hoijtink Neheim-HüSten Een week voor de officiële opening van het Ne derlandse voetbalseizoen, de wed strijd om de Johan Cruijff-schaal tegen PSV, kreeg Ajax zaterdag een pittige waarschuwing. Borus- sia Dortmund, de Duitse topclub die zich met voor Europees voet bal wist te kwalificeren, toonde zich met een 2-0 zege mild voor de Nederlandse kampioen. Ajax-trainer Morten Olsen erken de dat zijn ploeg 'te laconiek' had gespeeld, maar verontrust klonk hij niet. Hij wilde de oefenpartij afdoen als een leerzaam moment in de voorbereidingsfase. Over Frank en Ronald de Boer wilde Olsen niets zeggen. Zoals alle be trokkenen hardnekkig zwijgen na het eerste overleg van vorige week tussen Ajax en de broers, die hun langdurige contract wil len verbreken. Onderwijl speelde Ajax zaterdagmiddag in het hete Neheim-Hüsten. een dorp dertig kilometer ten oosten van Dort mund, zonder de De Boers onsa menhangend, het was niet alert en, in aanvallend opzicht, on machtig over de vleugels. Pijn Van het 'op eerherstel jagende Borussia Dortmund kon Ajax in de Duitse serie (eerder Mónchen- gladbach en woensdag FC Koln) de zwaarste beproeving verwach ten en inderdaad: de test deed pijn. Zonder de gebroeders De Boer resteren Danny Blind en Ja- ri Litmancn om de Amsterdamse ploeg tactisch in het gareel te hou den. Dat was zaterdag onbegon nen werk. Bij gebrek aan contact met ploeggenoten stierf het al truïstische spel van Litmanen in schoonheid en Blind bleek een aanvoerder zonder houvast. Pijn lijk was voor hem een misver stand met doelman Edwin van der Sar, waardoor Andy Möller vrij baan kreeg raar de tweede treffer (2-0). Olsen, luchtig: „Zoiets ge beurt tussen routiniers eens in de tien jaar." Maar was het een incident? Bij voortduring wankelde Ajax zater dag, wanneer vooral de zwoegen de Stefan Reuter of de nog immer verrassend demarrerende Möller een tegenaanval opzetten. Nadat spits Heiko Herrlich met een hak- bal achter het standbeen langs voor 1-0 had gezorgd, sneden in een tijdsbestek van drie minuten voor de rust Möller (op Van der Sar), Salou (paal) en Herrlich (lat) nog door de wijkende Amster damse linies. Ook in de laatste fa se van de wedstrijd trokken de Duitsers nog een paar keer onbe dreigd naar de overzijde, maar daar zwichtte Van der Sar als eni ge niet. Verre van solide Tom Sier, als linksback voorals nog de vervanger van Frank de Boer, werd halverwege vervan gen. Er dienden geen conclusies aan te worden verbonden, zei Ol sen. Maar een trainer die zeker is van zijn (defensieve) zaak, experi menteert in dit stadium niet meer zoveel. Dc verdediging van Ajax oogt nog verre van solide. Maar ook aanvallend bleef de ploeg on der de maat. De nieuwe vleugel spitsen Georgi Kinkladze en Wamberto kwamen niet in het stuk voor. Dean Gone, de voorlo pige vervanger van Ronald de Boer als rechtshalf, speelde ano niem en na rust deden Richard Witschge en Dani slapjes hun in trede op het middenveld. Borussia Dortmund-Ajax 24) (14)). 29. Her rlich 14). 55. Möller 2-0. Scheidsrechter: Kinhofer. Toeschouwers: 6587. Gele kaart: Möller, Herrlich (Dortmund). Obseh (Ajax) Ajax Van der Sar, Melchiot. Blind (78 Ru dy), Obseh, Sier (46. Tobiasen); Gorré (65 Dam), Litmanen (78. Knopper), Hoekstra; Wamberto (46 Witschge), Arveladze (65. Benni). Kinkladze. Oud-Beijerland De tevredenheid droop bijna van het gezicht van Hans van der Zee. Niet vanwege de 12-1 overwinning op zondag derdeklasser Oud-Beij erland. Hoewel, de Sparta-trainer corrigeerde direct een radioverslaggever die een doel puntje te weinig had geteld. Veel belangrijker vond Van der Zee even wel dat Sparta morgen meteen nagenoeg fitte selec tie naar ADO Den Haag kan reizen voor de eerste wedstrij d in de Amstel Cup. Nico Jalink, die donderdag tegen Capelle een pols- biessure had opgelopen, speelde het hele duel. Al leen de lichtgeblesseerde Romeo Wouden ontbrak in Oud-Beijeriand. De aanvaller lijkl evenwel op tijd hersteld. „Ik vind het belangrijkste dat de spelers na vier weken voorbereiding fit zijn," stelde Van der Zee vast. „Dat is maar goed ook, want we zullen het niet makkelijk krijgen in het Zuiderpark. Ik sla ADO Den Haag hoog aan." Sparta lijkt ook toe aan het echte werk. De spelen» konden zich onvoldoende opladen voor de twaalfde oefenwedstrijd van dit seizoen. Dat bleek vooral in de eerste helft, waarin de Rotterdammers enkele steken lieten vallen. Zo blunderde de uitkomende doelman Roland Jansen na een kwartier, maar Klaas Doolaard verzuimde de bal in het verlaten doel te depone ren. De OSVer mikte voorlangs. Halverwege de eerste helft brak Dave van der Meer uit een vrije trap de ban voor Sparta, dat tot dan toe nog geen kans had gekregen. Aanvoerder Dennis Krijgsman verdubbelde vier minuten voor de pauze de marge. In deel twee kon Sparta in hoog tempo naar een monsterscore uitlopen, vooral doordat de pijp bij Oud-Beijerland, in de volksmond ook wel OSV genoemd, leeg was. Klaas Doolaard revancheer de zich met een schitterende goal uit een moeilijke hoek nog wel voor zijn eerdere gemiste kansen. „Voor rust speelden we niet sterk," oordeelde Van der Zee nog mild. „We creëerden te weinig mogelijk heden en verdedigden zwak. Maar goed, dit is alle maal nog spielerei." Erik Tammer kon bij OSV zijn zelfvertrouwen wat opvijzelen. Na een slechte eerste helft scoorde de spits drie keer, waarvan de laatste met een chique hakballetje. „Tammer roept weerstand op als hij njet scoort," refereerde Van der Zee aan de kritische g^ luiden. „Maar Erik laat zich niet vergelijken njej Dennis de Nooijer. Hij is technisch vaardig, maar fp- siek minder. Na rust was ik over hem tevreden." Oud-Bcijerland-Sparta HZ (0-2). 23 Van der Meer 0-1,41. Krijgs man 0-2,50 Kayts 0-3,51Tammer 0-4 (strafschop), 55. Van der Laan 0-5,55. Doolaard 1*5.53 Mourad 1-6,60. Mourad 1-7,73. Van der Laan 1-8,77 Van der Laan 1-9 (strafschop), 82. Pen Dunnen 1-10.85 Tammer 1-11,89. Tammer 1-12. Sparta- Jansen; Jaliens (46 Kieuwenburg), Manila (65 Nielsen). Noorlander, Van der Meer; Krijgsman (46. Van der Laan), Jalink. Kayis, Mourad, Tammer, Den Dunnen DoorAriërt Stuyt Capelle aan den Ussel Met het veroveren van de Erasmus Cup pakte Excelsior weer eens een prijs. Niet dat de door Adrie Koster omhoog getilde massie ve cup een'beïangrijke rol in de historie van de Kra- ltngse club zal krijgen, maar Koster was wel in zijn nopjes met het feit dat zijn manschappen wederom een behoorlijke uitslag hebben neergezet. Hoofd klasser Capelle werd met 7-2 opgerold, waarmee het aantal doelpunten in acht oefenduels op 56 kwam. „Heerlijk om die ballen, in het doei te zien verdwe nen." jubelde Adrie Koster. Juist aan schotkracht ontbrak het vorig seizoen. Hoe vaak verzuchtte Koster niet dat het zo fraai zou zijn om een scorende spits te hebben na weer een goede wedstrijd, die door eigen falen werd verloren. Virgil Breetveld werd om die reden van De Graafschap overgenomen. Tegen Capelle scoorde hij als invaller tweemaal, Koster juichte van binnen. Mlroslav Stefanovic schoot op sportpark 't Slot een maal raak, maar maakte verder weinig indruk, Niet aanwezig op het appèl was Geert den Ouden. De spits was in de voorbije weken op schot, maar kampt tfièt een hardnekkige kuitblessure. Den Ouden dient in elk geval het bekerduel legen Sparta 2 bij Smitshóek (morgen) aan zich voorbij te laten gaan. 1 <•32 Koster ziet de komende voetbaljaargang met ver trouwen tegemoet. „Vorig jaar konden we nog zeg gen dat we een erg jonge groep hadden, dat gaat dit jaar niet meer op. Ik vind dat er meer mag worden ge- eist van de spelers. Niet alles zal meer zomaar 3 irge- ven worden." Tegen Capelle kwam Excelsior pas laat op schot. Pas na vijfendertig minuten benutte Eliery Caïro één van de vele mogelijkheden. Binnen acht minuten gaf het scorebord 0-4 aan door treffers van Damién Hertog, Raymond de Waard en Daniël Rijaard. In het tweede bedrijf trof Virgil Breetveld tweemaal doel en maak te Miroslav Stefanovic eindelijk zijn doelpuntje. Door tegentreffers van Tom Broeder en Jurgen Sat werd de eindstand (2-7) bereikt. Excelsior won door die score de Erasmus Cup. In een door de Lions Club Erasmus georganiseerde wed strijdreeks van hoofdklasser Capelle tegen de drie Rotterdamse profclubs was de Kralingse club de meestseorende. Feyenoord kwam niet verder dan 3- 1. Sparta versloeg de Capeilenaren met 4-1. De op brengst van de actie ten bate van de stichting Doe een Wens was 62.500 gulden. Met I; rtgeld kunnen de laatste wensen van kinderen met een levensbedref- gende ziekte worden ingewilligd. Capelle: Smith, Cairo, Van der Ent. Bruinstroop, Sypenhof, Vin Bremen (45. Voortmeijer), Smolarek, Lima Lopes (45. Almeida); Reith (45. Broeder). Van Gelder. Sat. Excelsior: L'Ami; Rijaard, Van der Kruis, Hertog (45. Heerkens). Polak; Allach, Cairo, Kahraman (45. Breetveld), Stefanovic, T\my. De Waard (63 Meeuwsse) Papendrecht Robert Verbeek, de trainer van Dor- drecht'90, zag geen reden gisteren zijn beste spelers nog eens te testen. De Ambachter liet in de oefenpar tij in en tegen Papendrecht zijn tweede garnituur op draven. Aan de vooravond van het eerste duel om de Amstel Cup (morgen in Voorburg tegen TONEGIDO. later tegen TOP en SHO) dubt hij alleen nog over de doelman (Jan Scheurwater of Jaco de Ligt) en een po sitie op het middenveld. De namen van Cor Lems (knie) en Rodney Elliot (darminfectie) staan op de ab sentielijst. „Ik denk dal we kiaar zijn," merkte Verbeek op. „We hebben een goede voorbereiding achter de rug; veel beter dan vorig jaar." Het schaduwteam, met onder anderen Chima Onyeike (ex-Haarlem), Richard Plug en Eric van der Merwe, verloor in een gezapige wed strijd met 0-1 van de amateurclub. Na ruim een half uur verzilverde Pim Feelders met het hoofd een hoekschop van Dennis Ooyen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3