10 Raad kan zelf referendum doordrukken Achters Erasm A 'Franciscus' dreigt twee ok's te sluiten vr Mooiste toegangsweg naar Rotterdam kan en moet beter Gemeenteverordening biedt mogelijkheden voor 'burgemeestersverkiezing' 'Lokalo' als burgemeester Beroofd en gestoken Invalide man rijdt in het water 'Pinner' door 3uo beroofd Toerist moet geld afgeven genda Stank nekt hennepkweker Kuneradin» unguiau L/llLbUdg lldÜgUJjlua 13J(I Door Wessel Penning Rotterdam - De mogelijkheid be staat dat de Rotterdamse politiek zelf besluit een referendum te houden over de nieuwe burge meester. Voor zo'n volksraadple ging is geen kabinetsbesluit no dig, omdat Rotterdam sinds 1995 beschikt over een referendumver ordening. Volgens de Stadspartij -sinds jaar en dag fel voorvechter van het instrument referendum- tekent zich in de Rotterdamse ge meenteraad een meerderheid van raadsleden af, die een 'referen dum' over de opvolging van bur gemeester Peper een goed idee zou vinden. De uitslag van zo'n volksraadple- ging zou niet bindend zijn. Als mi nister Peper van Binnenlandse Zaken het resultaat 'ongelukkig' vindt, is hij, in overleg met de rest van het kabinet, vrij om alsnog een andere kandidaat tot burge meester van Rotterdam te benoe men. Maar in dat opzicht verschilt deze vorm niet met het in het regeerak koord opgenomen idee om de be volking van steden zelf bun bur gemeester te laten kiezen. Ook in dat geval is de uiteindelijke keuze niet bindend voor de minister. Voor het houden van zo'n referen dum is bovendien een wijziging van de gemeentewet nodig, waar door Rotterdam langer dan ge dacht 'burgemeesterloos' blijft. Volgens Stadspartijvoorzitter W. Bekenkamp kan een door de raad bedacht Rotterdams referendum binnen een half jaar gehouden worden en bovendien 'een politie ke werkelijkheid' scheppen, die geen minister zomaar naast zich neer durft te leggen. De procedu re kan gedeeltelijk hetzelfde ver lopen als volgens de 'ouderwetse* benoemingsprocedure: Er zou in de raad een pro fielschets worden bedacht en uit de raad een vertrouwenscommis sie worden gevormd. Die commis sie zou vervolgens een drietal kandidaten selecteren en hen voor het referendum als kandida ten naar voren schuiven. Als het drietal akkoord gaat met de open baarheid van de kandidatuur kan het referendum -de voorberei dingen zijn immers maanden eer der al gestart- gauw gehouden worden. Handtekeningen Stadspartijleden zijn bereid nog vandaag te beginnen met het tref fen van de voorbereidingen om twintigduizend handtekeningen van Rotterdammers op te halen. De verordening vraagt immers de expliciete steun van twintigdui zend kiesgerechtigden voor het houden van een referendum. Maar de partij wil met dat soort werkzaamheden wachten tot vol gende maand. Tegen die tijd is ook duideiijkofereen raadsmeer- derheid voor een burgemeesters referendum te maken is. Bekenkamp rekent alvast voor. „Het moet lukken. Wij zijn voor. D66 ook, het referendum behoort nu eenmaal tot de -hoe zeg je dat ook alweer- kroonjuwelen van die partij. En de PvdA zal ook niet afkerig zijn van een referendum over de nieuwe burgemeester. Want het volk zal niet gauw voor een WD-burgemeester kiezen. Is die angst van de PvdA'ers gelijk weggenomen." Als, zoals verwacht mag worden, ook SP en GroenLinks zich voor stander tonen van een burge meestersreferendum is een ruime raadsmeerderheid ontstaan. GDA en WD zijn als vanouds tegen stander van het instrument refe rendum. „We hebben in de fractie nog niet overlegd. Maar er moet wel heel wat gebeuren wil de WD-fractie voorstander zijn van een burge meestersreferendum," zegt WD- raadslid J.C. van Duin. Partijcongres Binnen de PvdA lijkt dat anders te liggen. Wethouder en locobur- gemeesler H. Simons liet eerder weten een door het rijk te organi seren burgemeestersreferendum nu geen goed idee te vinden, om dat het Rotterdam wat al te lang 'burgemeesterloos' zou houden. Over een door de Rotterdamse po litiek te houden volksraadpleging heeft hij zich nog niet uitgespro ken. Ook in de PvdA-fractie is als ge volg van de vele vakanties nog niet overlegd over de kwestie. Vol gens raadslid P. J. Aubert is op het landelijke partijcongres in de wandelgangen wel gediscussi eerd over het voorstel uit het re geerakkoord. Aubert ziet wel wat in een andere opzet, de door de Stadspartij voor gestelde vorm. ,.We moeten er maar eens over praten in de frac tie. Nadeel is wel dat het volledig haaks staat op de huidige proce dure. Die is gebaseerd op volledi ge vertrouwelijkheid. AJs er ge lekt wordt, komt direct de rijksre cherche in actie. In dit geval zou er een risico bestaan voor kandi daten dat hun interesse voor de burgemeestersfunctic openbaar wordt gemaakt." In weerwil van de verwachtingen van Stadspartij voorzitter Beken kamp gelooft Aubert niet dat zo'n Rotterdams referendum reeds binnen een half jaar gehouden zou kunnen worden. Maar de fac tor tijd vindt hij niet belangrijk. „Tijd is het slechtste argument dat er is. Een referendum kost tijd. Als je iets goed wil doen. dan kost dat tijd." Rotterdam Voorzitter Be kenkamp van de Rotterdamse Stadspartij vindt dat de nieu we burgemeester van Rotter dam afkomstig moet zijn uit de stroming van Nederlandse lokale partijen. „Bij de raads verkiezingen haalden de loka le partijen 23 procent van het totale aanstal stemmen in Ne derland, Daarmee zijn we de grootste politieke stroming van het land," zegt hij. Zo'n stroming verdient, vindt Bekenkamp, het burgemees tersschap van een van de vier grote steden in Nederland. De voorman van Rotterdams eni ge lokale partij, die bij de ver kiezingen de raad haalde, ge looft overigens niet dat zijn wens veel indruk maakt op het ministerie van Binnen landse Zaken. „Ik heb zo'n donderbruin vermoeden dat 't niet lukt" RotterdamEen 29-jarige Rotter dammer is gisternacht op de Slaghekstraat in Feijenoord het slachtoffer geworden van een ge welddadige beroving. Hij werd - .plotseling van achteren aangeval den door een onbekende man die „zijn geld opeiste. Toen de Rotter- -»dammer geen geld op zak bleek te hebben werd hij door de overval ler geslagen. Ook stak de belager meerdere keren op de man in. Het slachtoffer liep daarbij wond jes op aan zijn bovenlip, hals en vinger. Hij moest zich daaraan la ten behandelen in het Clarazie- kenhuis. De politie heeft later in de Slaghekstraat een bebloed aard appelschilmesje gevonden. Rotterdam Een bejaarde Rotter dammer schrok gisteren zo hevig van een passerende auto dat hij met zijn invalidewagen pardoes een sloot in reed. Het ongeval ge beurde op de Wollefoppenweg op de grens van Zevenkamp en Oud- Verlaat. Een 21-jarige plaatsgenoot zag het ongeval gebeuren en trok de zes tig jaar oudere man weer op het droge. De GGD heeft de man, die over zijn toeren was, naar huis ge bracht. Zij invalidewagen moet een reparatie ondergaan. RotterdamEen 43-jarige Rotter- - dammer die zojuist geld had ge pind bij het postkantoor op Ave nue Concordia in Kralingen, is gisterochtend beroofd. Toen het slachtoffer weer op zijn fiets wilde stappen, stopte een scooter voor hem met daarop twee jongens. Eén daarvan hield een vuurwa pen onder zijn neus en pakte zijn schoudertas met het geld af. Ter wijl het slachtoffer tegen de grond werd gewerkt, werden ook een gouden armband en ketting afge rukt een meegenomen. Achterstevoren Is gistermid dag dit bljna-super-de-luxe Jacht door de geopende Erasmusbiug gevaren. Niet op eigen fcracht, want dit bij na honderd meter lange schip was geplaatst op een ponton. Het jacht bestaat voorlopig uit niets meer dan een kaal casco, gemaakt in het Zuid-Afrikaanse Durban. Vorige week maandag is het 1,400 ton wegende casco op een speciaal transport- schip In de Schlëdatttse'Wlh helminahaven aangekomen. Daar is het eind vorige week op een ponton overgezet Gisteren is het jacht ver scheept naar de werf Oce- anco, die sinds een Jaar is gevestigd op het terrein van scheepswerf Van der GIcg- sen-de Noord in Alblasser- dam. Dit van oorsprong Zuid-Afrikaanse bedrijf Is gespecialiseerd in de bouw van luxe jachten, dfe mini maal een miljoen gulden 'per strekkende meter' kos ten. Dit 9S meter lange en vijftien meter brede schip wordt gebouwd in opdracht van een Amerikaanse klant Foto Ton Borsboom/ANP I Rotterdam Een 24-jarige Ameri kaanse toerist moest gisteren op weg naar zijn hotel zijn geld afge ven. De man had zojuist 150 gulden ge pind en werd op de Mariniersweg door een onbekende man met een mes bedreigd. De belager fietste daarna weg. Rotterdam Het vertrek van drie van de 45 verpleegkundigen is volgende maand wellicht reden voor het sluiten van twee van de acht operatiekamers in het St. Franciscus Gasthuis. Het Rotter damse ziekenhuis kan de vacatu res niet opvullen omdat er geen kandidaten zijn. „Het sluiten is volstrekt niet het gevolg van bezuinigingen," bena drukt directeur algemene zaken H.S.P. Pauw. „Het aantrekken van gespecialiseerde operatie verpleegkundigen is al jaren een enorm probleem. Niet alleen ons ziekenhuis kampt hiermee. Het is een landelijke trend en die is zeer zorgelijk," geeft hij verder aan. Volgens Pauw ligt de arbeids markt in de gezondheidsector niet best in de publieke belang stelling. Jn de richting van poli tiek en het kabinet zijn hierover door ons al tal van signalen afge geven. Resultaat is eenter met merkbaar." Het St. Franciscus Gasthuis leidt verpleegkundigen doorgaans zelf op, maar ook hier voor melden zich nauwelijks kan didaten. Pauw: „Zo'n opleiding duurt al snel een paar jaar. Financieel be tekent dat voor onze instelling een behoorlijke investering, maar dat hebben we er graag voor over." Teleurstellend is dat ver pleegkundigen die uit de eigen kweekvijver komen en na enige tijd te hebben gewerkt, soms wor den weggekocht door privéklinie- ken. „Tegen de salarissen die daar worden betaald kunnen wij niet op. Ook dit is nadrukkelijk bekend bij politiek en kabinet." Voorkomen Pauw zegt niettemin te proberen sluiting van de operatiekamers te voorkomen. „Samen met onzeok- commissie wordt onderzocht of wellicht door een gewijzigde inde ling van de programma's efficiën ter werken mogelijk is. Het zal niet ten koste gaan van de kwali teit Onze normen handhaven we strikt!" Als dit niet mogelijk blijkt dan leidt het volgens directeur Pauw onvermijdelijk tot langere wachtlijsten en het uitstellen van operaties die minder urgent zijn. Het St. Franciscus Gasthuis telt 613 bedden en heeft vijftienhon derd personeelsleden. Rotterdam Het is verreweg de mooiste toegangsweg naar de bin nenstad van Rotterdam. Althans voor het verkeer dat vanaf de Al 6 komt en over de Maasboulevard de stad in rijdt, want die automo bilisten krijgen na de bocht bij de Oude Plantage in één oogopslag zo'n beetje de hele skyline van Rotterdam in het vizier. Ander zijds is de Maasboulard ook een weg die uitnodigt tot hard rijden, of erger, tot rare fratsen in het ver keer. Met als voorlopig diepte punt het dodelijke ongeval van af gelopen weekeinde. Het is zondagavond. Een automo biliste, met in haar wagen drie passagiers, rijdt over de Maasbou levard de stad uit. Dat lijkt al thans de bedoeling. Totdat ze ter hoogte van Tropicana plosteling aan het stuur van haar Opel Astra rukt om vanaf de linker weghelft over de smalle middenberm te ke ren. Een manoeuvre die ze niet overleeft. Een achteropkomende wagen kan haar niet meer ontwij ken en klapt er bovenop. De (nog steeds onbekende) be stuurster raakt ernstig gewond en overlijdt in de ambulance, nog voor die het ziekenhuis heeft kun nen bereiken. Een 20-jarige inzit tende van de Opel Kadett die ach ter haar reed, komt er hoogst waarschijnlijk met 'slechts' nek letsel vanaf. De drie passagiers van de vrouw blijven ongedeerd en maken zich, vreemd genoeg, uit de voeten. „Het ongeluk heeft niets te maken met de verkeerssi tuatie," onderstreept politie woordvoerder G. de Jong. „Dit is een typisch voorbeeld van roeke loos rijgedrag." Dat neemt niet weg dat de Maas boulevard uitnodigt tot rare frat sen. Want wie vanuit de binnen stad eenmaal de uitvalsweg is op gereden, kan er niet gemakkelijk meer vanaf. Na de Oude Haven is het eerste officiële keerpunt het Kralingse Zoom-viaduct bij woon wijk De Esch. En wie de pech heeft die te missen, zal zelfs moe ten doorrijden naar de rotonde on deraan de Van Brienenoordbrug. Op eerdere 'gaten' in de midden berm - bij Tropicana en de Wil lem Ruyslaan - mag en kan niet worden gekeerd. De verbodsbor den weerhouden durfals er even wel niet van dat toch te doen, ge tuige ook het ongeval van zondag avond. Wegbeheerder de deelgemeente Kraiingen-Crooswijk is de Maas boulevard al tijden een doom is het oog. Probleem is dat het 'de Coolsingel' is die over eventuele veranderingen aan de weg beslist. Ai begin 1997 heeft Kraiingen- Crooswijk plannen by de gemeen te Rotterdam ingediend voor de herinrichting van de verkeers ader. „Door de functie die de Maasboulevard heeft, kunnen wij slechts aangeven wat wij zouden willen. De uitvoering en financie ring ervan moet stedelijk worden opgepakt," zegt H. van der Valk van de afdeling beleid en wijkbe heer van de deelgemeente. Momenteel worden een deel van de zuidbaan en het aangrenzende fietspad, aan de kant van de Nieu we Maas, voorzien van een nieuw wegdek. „We hebben net op tijd kunnen voorkomen dat de hele Maasboulevard opnieuw zou wor den geasfalteerd. Want liever zien we dat de gemeente de weg me teen herinricht," zegt Van der Valk. vjrcvaarujkste punt up de Maas boulevard is volgens de beleids medewerkster de bocht waarin het SheU-pompstation ligt, nabij de Oude Plantage. „Omdat de middenberm ontbreekt, vliegt daar nog wel eens een auto uit de Een bredere middenberm moet de Maasboulevard veiliger maken. De deelgemeente Kralingen/ Crooswijk piert er al langer voor. Foto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad bocht. Al heeft dat dacht ik nog geen dodelijk ongeval opgele verd. Maar dat heeft vooral te ma ken met te hard rijden," zegt ze. De deelgemeente zou graag zien dat de noordelijke baan van de Maasboulaverd op die plek vvordt verlegd zodat de bocht flauwer wordt en er een middenberm ont staat. Hoe dan ook wil de deelgemeente dat de middenberm over het hele tracé bieuei wuidl gemaakt. Op die manier wordt ook de over steek vanaf Tropicana veiliger. Het zwemparadijs en het naastge legen uitgaanscentrum Experien ce bereiken is geen groot pro bleem vanwege de invoegstroken die op de beide weghelften aanwe zig zijn, maar de bezoekers die daarna weer terug de stad in wil len, moeten zo ongeveer met ge vaar voor eigen leven de Maas boulevard oversteken. Verkeers lichten ontbreken en de midden berm is veel te smal om met een auto op te kunnen stilstaan. On gevallen als afgelopen zondag ko men er niet dagelijks voor, veel bijna-ongelukken en blikschade duui auto's die elkaai licht laken des te meer. Maar ook moeten de verkeerslich ten op de Maasboulevard zo wor den afgesteld dat er bij een snel heid van 50 kilometer per uur een groene golf ontstaat, vindt de deelgemeente. Op die manier gaat het verkeer uit zichzelf mis schien wat langzamer rijden, is de hoop. En ook de verlichting kan beter. „Op zo'n mooie toegangs weg horen ook mooie lantaarnpa len," vindt Van der Valk. De gemeente Rotterdam lijkt evenwel niet erg haast te hebben met de Maasboulevard. Na ander half jaar weet Kraiingen-Croos wijk nog steeds niet waar het aan tuc is.. „Volgende ma<mu zou pas worden besloten of er geld wordt uitgetrokken voor de plannen die we hebben ingediend. Zo niet, dan wordt de noordbaan ook al leen maar opnieuw geasfalteerd," zegt Van der Valk. ROTTERDAM Dinsdag 11 augustus Hist. Museum 'Schtelandshuls' 10.00- 17.00 Mm. Meer Over klompen m Nederland Diergaarde Blij dorp Uitgeslapen. Ahoy* 20.00The Artist (Formerly Known As Prince!. Woensdag 12 augustus Hist Museum 'Schielandshuis' 10 OO IT 00 film: Meer over klompen in Nederland Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen Euromast 14.00 en 15 CO lEGO-bouwwedstnjden op fle Euromast Voo>af aanmelden 010- 4364811 Nighttown Theatercafé 22 00 Freoti Up Noordplein 13 00-17 00 Kunst Kids. Park op de Wllhelminakade diverse tij den Wilhelmma 's Zomers 1998 Dinsdag 11 augustus SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie inloop 10 00- 12.00u. Wijkpost Zuid. Soos. 13 30 15 30u Archimedespleln. Jeugdland, 10.00 12 OOu en 14.00 15 15u Podium Café. Jamsessie. 2130u VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Schaken en dammen. 13 30-16 OOu en jeu de boules en koersbal. 14,00 16 30u Dc West Creatieve contact middag, 14 00 16 OOu Dc Soenda. Scha ken. 14 00-16 OOu MAASSLUIS Speelplaats Montessorischool, Sport en spel. 14.00 16 30u Woensdag 12 augustus SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Start volksdanscursus. 10.00-12 OOu. en koersbal, 19 00 22 OOu DcOost.Activiteitenochtend.lO 00 12 OOu en handwerken welfare. 14 00-16 OOu Dcde Woud hoek. Soos. 10 00 12 OOu School plein van De Peperpkllp. Jeugdrend. 10 00 12 OOu enl4 00 15 15u Woon&zorgcen- trum Thurlede. Bingo. 14 OOu VIAAROINGEN Dc Soenda. Binnen jeu dt boules. 10 00 11 30u en sjoelen, 14 00-16 OOu Dc Bab- berspolder. Gespreksgroep. 13 45-16 OOu Dc de Bijenkorf. Bridge. 13 15 16 30u MAASSLUIS Park tussen flats Mozartlaan en de Van Beethoven laan. Sport en spel. 14 00 16 30u Van do. 6 t/m wo. 12 aug. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Lethal Weapon 4" (16) dag 12.15-15.15-18 15-21.15 Ctn.2; 'The ob ject o< my affection" (al) dag. 18 45 21.30 cin.3: "hard Ra-n' (161 dag. 12 45- 18.30- 21.45. Cln.4: Jackie Brown' 16) dag. 17.30 21. Cin.5: Left Luggage' (al) dag. 13-21.45. The wedding singer" (al) dag 15.30-18 45 (max Theater The livmgsca' (a!)dag (beh.vr- .23.) 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, vrza.ook 19. 'Everest' (ai) dag.(beh.vr.za14-16- 19.15,vr 23.14-16-18-20. Titanic' (12) dog. {beh,vr.za,)20.30,vr.za.21.15,za.zo ook 10. Lantaren: dag.21.30(16): "Wilde" do. 'Fargo' vr. 'Donnte Brasco' za. 'Evita' zo 'Sling Blade' ma, The madness of King George' di. Train spotting" wo. Ven.l: The butcher boy' (16) dag-22.Ven.2: DieSalzmSnnervonTibet' (al) dag. 21.45. Ven.3:dag.21,30(16) 'Un airde familie' do. The trigger effect' vr. 'AH Stars' za. 'Prisoner of the mountains' zo. 'Gabbeh' ma. The Daytnppers'di. 'Persuasion wo. Ven 4: 'Junk Mail' (16) dag 22. Lumlère 1: TheX-files' (12) dag. 13 15 45- 18.30-21.15. Lum. 2: 'Armageddon' (12) dag 17-20 30 Lum, 3: 'Deep Rising" fl6i dag, 15.30-18.15-21. Lum. 4:'Deep Impact' (12) dag.12.30-21 'Grease' <ai) dag 16- 16.30. Rewire: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. pathé: The X-files' (12) dag. 11.10-13.40- 16.10-18.40-21.30. 'Primarycolors' (al) dag. 18.10-21.10. di.met om 21.10. Wild things' (16) dag. 13.50-16.20-18.50-21.20.'Cityof Angels' (12) dag. 16.40-19.10-21.40, ma- .met om 21.40 Lethal Weapon 4' (16) dag 11,50-15.20-18.10 21. Titanic' (12) dag 15.30-19.30. 'Armageddon' (12) dag 11- 14.30-17.40-20.50 Sneak preview. Gay Sneak (16) ma. 22. Vliegende auto crasht1' di. 21.30 Nachtvoorstellingen: Lum.1: The X-files' (12) vr.za.00.30. Lum.2: 'Lethal Weapon 4' (16) vr.za 00.15. Lum.3: 'Armageddon'(12) vr.za.00.15.Lum.4: 'Mafia1' 16) vr.za.00' 30 KJndermatlnees: Cln.2: 'Jacht op de klein tjes' dag.13.15-16. Cln.3: 'Mr.Magoo' dag. 15.45. Cln.4: 'De kleine zeemeermin' dag.12.15-15.15, Lum.2: 'De kleine zee- meermin'dag.12,45-14.45. Lum,3i 'AirSud' dag. 13.15.Pathé'AirBud'dag.11.40. 'Het magische zwaard' dag.11.40-14.10. 'Jacht op de kleintjes' dag. 11.10-13.15. 'Paulie de i wijze papegaai' dag. 11.30-13 40-16. SPLIKENISSE Arcaplex: 'Deep nsmg" (16) dag. 18.40, za- ook 23 30 'Armageddon' (12) dag 18 45- 21.45, ZO. ook 15.45. 'City of Angel? (al) dag. 18.45-21.15. The X-files' (12) dag 19.15- 22, zo.ook 15.20. 'Lethal Weapon 4' (12)dag. (beh.za.) 13.45*19.15-22,za. 18.45-21.15- 23.40. zo.ook 16.15. 'PnmaryCoiors' (ai)dag. 19, 'Hai d Ram' (12) dag. (beh. ma)21.50. Ti tanic' (12) dag. 20.30, zo.ook 16.30. 'Paulie de eigenwijze papegaai' dag. 13.45-19. zo.ook 16. Sneak Preview (16) ma 21.30 Nachtvoorste Hingen: 'Deep Rising' (16) za. 23.30. 'LethalWeapon4' (12)za.23.40. 'Ma fia' (16! za 23.30. Kindermatinees: 'Paulie de eigenwijze papegaai' dag 13.45, zo.ook 16 'Het magische zwaard' dag. 14. 'Air Bud dag.14, 'De kleine zeemeermin' dag.13.30. 'Jacht op de kleintjes' dag 13.45, zo. 15.45. HELLEVOETSLUtS Hvoli Theater 'Lethal Weapon 4' (16) dag (beh.za.) 20, za. 19.30-22.30. 'Armageddon' (12) dag.(beb.za.) 20, za. 22. 'De kleine zee meermin' (al) dag.(beh.za14. 'Grease' (al) dag.(beh.za.) 14, za.19.30. DORDRECHT Euro Cinema: 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 13.30-18.45-21.30, zo.ook 16. 'Armaged don' (12) dag.{t>eh.zo.) 18.30-2145, zo 17.15-20.30. The X-files' (12) do.t/m ma.18.45-21.30, zo.ook 16. Titanic' (12) di- .wo.19.30. 'De kleine zeemeermin' (al) dag.13.30. 'Het magische zwaard' <aij dag.13.30. BRIELLE Apollo: 'Armageddon'do.vr.za.di.20.15. 'Left Luggage' 20.ma.wo. 20.15. Rotterdam De politie kwam gis teren in dc Afrikaanderwijk een hennepkwekerij op het spoor naar aanleiding van stankklaehten van omwonenden. In een woning aan de Joubertstraat werden zeshon derd wietplanten gevonden, die werden vernietigd. Bijbehoren- den groeiapparatuur werd in be slag genomen. De eigenaar was niet in de wo ning, maar kan wel een proces verbaal tegemoet zien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2