9 CHIO tussenstop voor Jeroen Dubbeldam m 100 Ruud Gullit 'in de wolken' met Newcastle United Bescheiden springruiter uit Ootmarsum richt zich voorzichtig op Rome Hockeyster Karlijn Petri maakt zich op voor eerste interland Frans Thijssen weg bij Malmö FC Groningen verkoopt Magno Thijs Waterink naar Gütersioh Ronaldo weer de allerbeste Vieri terug naar Italië Ajax en PSV loten gunstig in Champions League Guus Hiddink met Real Madrid terug in Monaco Spirit opent kunstgrasveld 'Binnen de cirkel denk ik alleen aan scoren' Tiende aflevering van 7 Holland handbal toernooi' Rotterdams Dagblad f i£~ **&-$>' &'r 'ff 7 "'*- 2, ,u Vrijdag 28 augustus 1998 Malmö Frans Thijssen is giste ren opgestapt als trainer van Mal mö. „In goed overleg," lichtte voorzitter Björkman toe. Thijssen tekende begin 1997 een contract bij de Zweedse club, die hij naar de derde plaats leidde. In decem ber werd hij dankzij die verras send goede prestatie gehuldigd ais „de Man van Malmö. Dit seizoen verkeert Malmö na ze ventien van de 26 speeldagen in degradatienood. Groningen FC Groningen heeft Magno Mocelin verkocht aan het Spaanse Alavez uit de Primera Di vision. De opbrengst van de trans fer zal worden aangewend voor het wegwerken van het tekort op de begroting. De Braziliaan speel de twee seizoenen bij FC Gronin gen. Den Bosch FC Den Bosch raakt aanvaller Thijs Waterink kwijt aan SV Gütersioh, dat uitkomt in de tweede liga van Duitsland. Eer der haalde de club ook Pino Cana- le weg bij Den Bosch. Ook ex-in ternational Rob Reekers staat bij Gütersioh onder contract. Monte Carlo Ronaldo was vol gens 24 Europese toptrainers de meest waardevolle speler van het vorige Europa Cup-seizocn. De Braziliaan werd gisteren tijdens een gala in Monte Carlo tevens ge kozen tot beste aanvaller van '97- '98. Zij kozen ook de beste trainer (Lippi/Juventus), doelman (Sch- meichel/Manchester United), ver dediger (Hierro/Rcal Madrid) en middenvelder (Zidane/Juventus). Madrid De 25-jarige Christian Vieri keert terug naar Italië. Lazio Roma betaalde 55 miljoen gulden om de aanvaller van Atletico Ma drid over te nemen. Vieri w erd vo rig seizoen met 24 treffers topsco rer in de primera division. Met 'rijf doelpunten werd hij ookmeest productieve Italiaan ns het WK, deze zomer in Frankrijk. De aanvaller botste de afgelopen weken met trainer Sacchi van At- letico, die hem met het tweede team liet meetrainen. Atletico had Vieri in de zomer van '97 voor 39 miljoen gulden overgenomen van Juventus. Door Harm Harkema tonden Ruud Gullit is gisteren benoemd tot trainer van de Noord-Engelse club Newcastle United. Maandag sprak een be- stuursdelegatie van Newcastle uitgebreid met hem in Amster dam, gisteren kwam Gullit naar Londen om de laatste plooien met clubvoorzitter Freddy Sheperd glad te strijken. Volgens berichten in de Engelse pers krijgt Gullit, die dinsdag 36 jaar wordt, een jaarsalaris van 3,3 miljoen gulden. Hij wordt daar mee de best betaalde trainer in de Engelse competitie. Gullit zelf onthield zich van commentaar, maar één van zijn zaakwaarne mers zei dat Gullit gelooft met Newcastle de juiste keus te heb ben gemaakt. „Hij is er helemaal van in de wolken." De Nederlan der zit komend weekeinde al op de bank in de competiewedstrijd tegen Liverpool. Gullit volgt onverwacht Kenny Dalglish op. Die kreeg vorig jaar al veel kritiek te verwerken toen de club na hooggespannen ver wachtingen onverwacht moest knokken tegen degradatie. Des ondanks mocht Dalglish blijven, en zelfs 33 miljoen gulden uitge ven aan nieuwe spelers. Maar na de twee eerste competitiewed strijden van dit jaar, die Newcast le met al even onaantrekkelijk voetbal als vorig jaar gelijk speel de, bleek het lot van Dalglish be zegeld. Successen Volgens voorzitter Sheperd heeft de club met Gullit de ideale trai ner in huis gehaald. „Zijn erva ring en prestaties geven ons de ze kerheid dat hij zeer goed in staat is om het team de successen te brengen die we willen." Gullit is in Engeland een be roemdheid. Hij weid dat pas voor brede lagen van de bevolking toen hij voor de BBC als studio- gast optrad bij de Europese kam pioenschappen voetbal in 1996. Zijn simpele commentaar en on gedwongen kijk op het voetbal, wellicht mede ingegeven door zyn povere Engelse woorden schat, bleek bij het volk enorm aan te slaan. Hij verrijkte de En gelse voetbaltaal met de uitdruk king sexy woelbd. Gullit kwam in 1995 vanuit Italië naar Engeland, waar hij een twee jarig contract tekende bij Chelsea. Nadat trainer Glenn Hoddle er vertrok om bondscoach te worden volgde Gullit hem op, kocht nog enkele dure {Italiaanse} sterren, en won met de club in 1997 de FA- cup, in Engeland ongeveer de hoogste eer. Begin dit jaar werd hij onver wacht ontslagen, Chelsea-voorzit- ter Ken Bates zei dat Gullit tc veel aandacht had voor zaken buiten het voetbal en te weinig voor de club. Bovendien zou hij in onder handelingen over een nieuw con tract een jaarsalaris van meer dan zes miljoen gulden netto hebben geëist. Ruud Gullit heeft altijd ontkend dat hij uit was op zo'n sa laris, en voelde zich door de uitla tingen van Bates gegriefd en in zijn integriteit aangetast. Hij werd opgevolgd door Gianluca Vialli, die zich gisteren opvallend positief uitliet over Gullit. „Ik ben er zeker van dat hij het goed zal doen. Hij is een uitstekende trai ner en een goed mens bovendien. Het is fantastisch dat hij terug is in het voetbal," zei Vialli. Ook de beurs in Londen reageer de positief. De aandelen Newcast le stegen met acht procent. Ruud Gullit, de nieuwe trainer van Newcastle United. „Het is fantastisch dat hij terugis in het voetbal," zegt Vialli, zijn opvolger bij Chelsea. Foto Ben Curtis/ANP Door Tom van den Berg ROTTERDAM Rotterdam Springruiters kunnen als geen ander relativeren. 'Een balkje is zo gevallen', luidt één van de meest gevleugelde uitdruk kingen binnen de gelederen van de roodjas- sen. Jeroen Dubbeldam, de nieuwe ster aan de hippische hemel, vormt geen uitzondering op de regel. Hoewel bondscoach Hans Hom nauwelijks om de succesvolle jongeling heen kan bij het samenstellen van zijn team voor de Wereldruiterspelen in Rome (30 september-11 oktober), blijft Dubbeldam bescheiden. Hij voegt nog maar eens een relative rende opmerking toe aan het oeuvre der springruiters: 'Zon der een goede bok ben je nergens.' De 25-jarige inwoner van het landenproef in Dublin kreeg het Twentse dorpje Ootmarsum be gint morgen op de 50e editie van het CHIO Rotterdam aan zijn vierde tandenwedstrijd met de schimmel V L De Sjiem. Met deze 9-jarige ruin heeft Dubbel dam dit seizoen furore gemaakt. De combinatie bewees niet alleen zonder schroom de internationale concurrentie te kunnen ver slaank, maar onder druk presta ties te kunnen leveren. Zo weer hield alleen Jos Lansink de gebo ren Zwollenaar in juni van de na tionale titel. Ook in het landsbelang maakte Dubbeldam goede sier met zijn toppaard, overigens in eigendom van zijn schoonvader Bennie Holtkamp. Als lid van de nationa le équipe incasseerde de combi natie Dubbeldam/De Sjiem in zes manches van drie landenweds try- den geen enkele springfout. Al leen in de eerste omloop van de duo een halve strafpunt vanwege het overschrijden van de toege stane tijd. Wellicht was Dubbel dam even met zijn gedachten te rug bij zijn eerste grote succes als springruiter. Want in Ierland ver overde hij vier jaar geleden met het Iers gefokte paard Killamey het Europees kampioenschap bij de Young Riders. Rotterdam is voor Dubbeldam een tussenstop richting Rome. Al houdt hij nog steeds een slag om de arm wat betreft zijn deelname aan het wereldkampioenschap. Na het toernooi in de Maasstad, waar hjj vorig jaar debuteerde, maar zich niet kwalificeerde voor de Grote Prijs, stappen ruiter en paard in het vliegtuig. In gezel schap van Jos Lansink, Jan Tops en Emile Hendrix (zijn vermoede lijke companen in Rome) waagt Dubbeldam de grote oversteek om te starten in het Canadese Cal gary. Volgens Dubbeldam kan een dergelijke wereldreis geen kwaad met het oog op de wereld ruiterspelen. „Voor De Sjiem is het juist wel goed," meent hij. „De Sjiem moet in het ritme blijven. Anders wordt hij te fris, is hij met zijn hoofd onvoldoende bij de wedstrijd. Dat is eigenlijk één van de weinige minpuntjes van dit paard, 't Gaat hem soms te mak kelijk af. Dat merkje bijvoorbeeld wanneer ik ergens een trainings wedstrijdje met hem afwerk op een regionaal concours. Dan doet- ie maar wat." Zodra de schimmel - De Sjiem is Utrechts dialect voor schimmel - in een arena zoals die in het Kra- lingse Bos in Rotterdam binnen- draaft, is hij doorgaans onmiddel lijk bij de les. En maakt hij nog zelden een fout, aldus Dubbel dam. Dergelijke teksten voor een wedstrijd bezigen, is de duivel verzoeken. Prompt tikte De Sjiem gistermiddag een balkje uit de le pels van een ogenschijnlijk een voudige oxer in de tweede kwalifi catiewedstrijd voor de Grote Prijs van de Rotterdamse Haven, het sluitstuk van het CHIO. Wat pech betrof bevond Dubbel dam zich gisteren in goed gezel schap. Verschillende landgeno ten, onder wie Eric van der Vleu ten, Emile Hendrix en Peter Geerink begonnen het concours eveneens in mineur. Grootste pechvogel was evenwel de Brazili aanse Don Juan Rodrigo Pessoa, de winnaar van de wereldbeker voor springruiters. Hjj werd tij dens een rit getroffen door een acute aanval van spit. Kermend verdween detopruiter van het ter rein. Volgens de aanwezige arts, die hem een pijn verlichtende in jectie toediende, viel de schade mee. Al is de kans minimaal dat Pessoa, één van de favorieten voorde wereldtitel, dit weekeinde nog in actie komt. Het CHIO is gisteren be gonnen met debljrubrfe- ken. De leden van het korps Mariniers hebben nog even rust, maar later de ze week moe ten zij assis teren bij het opbouwen en herstellen van de hinder nissen. Foto MarcelAntomsse/ ANP Amsterdam/Eindhoven Een gevoel van tevreden heid overheerste zowel bij Ajax als PSV over de lo ting voor de Champions Leaque. „Het kon veel zwaarder," zo sprak Ajax-coach Morten Olsen. Ook Bobby Robson toonde zich gematigd optimis tisch over de loting. „We mogen niet ontevreden zijn, want geen van onze tegenstanders behoren tot de echte Europese top." Op 16 september start Ajax met een uitwedstrijd tegen Croatia en begint PSV in Eindhoven tegen de Finnen. De indeling: Groep A; Ajax, Croatia Zagreb (Kro), Olympiakos Piraeus (Gri) en Porto (Por). Groep B: Galatasaray (Tur), Rosenborg (Noo), Athletic Bilbao (Spa) en Juventus (Ita). Groep C: Spartak Moskou (Rus), Sturm Graz (Oosl, Inter Milaan (Itajen Real Madnd (Spa). Groep D: Brondby (Den), Manchester United (Eng), Bayem Mün- chen (Dui! en Barcelona (Spa). Groep E: Dinamo Kiev (Oek), Panathmaikos (Gn), Arsenal (Eng) en Lens (Fra) Groep F: Helsinki (Fm), Benfica (Por), PSV en Kaïserslautem (Dui). Monte Carlo Guus Hiddink is terug in La Turbie. Anderhalve maand geleden mislukte daar de missie als bondscoach van Oranje, als trainer van Real Ma drid, winnaar van de Champions League, kan de Acbterhoeker vanavond beginnen met het winnen van de Super Cup ten koste van Chelsea Vorig jaar streden de Madrileense aartsrivaal Barcelona (EC be kerwinnaars) en Borussia Dortmund (Champions League) om de Cup, toen nog over twee wedstrijden. Maar twee speeldata vinden op de overvolle interna tionale agenda werd steeds moeilijker. Vandaar die ene wedstrijd op neutraal terrein, in Monte Carlo. Europa Cup II Europa Cup voor bekerwinnaars, voorronde, tweede wedstrijd:1 Dinamo Batumi (Geo) Partiian Belgrado (Joe) 1-0 |l-0). 28. Sitsji- nava 1-0 Toeschouwers: 12 000 Eerste wedstrijd: 0-2. Karabaeh Agdam (Aze) - FC Kopenhagen (Den) 04 (0-0). 64. Jensen 0-1,70. Peter Nielsen 0-2,75. David Nielsen 0-3,84. David Nielsen 0- 4. Toeschouwers: 4000. Rode kaart: 11. Azimov (Karabaeh), 90. He- nungham (Kopenhagen). Eerste wedstrijd: 6-6. Tsemet Ararat (Arm) - Lausanne Sports (Zwi) 1-2 (1-0). 39. Asatrian 1-0,66. Douglas 1-189. Hottinger 1-2. Toeschouwers: 1500. Eerste wedstrijd: 1-5. Constructorul Chisinau (Mol) - Rudar Veleuje (Slv) 0-0. Toeschou wers: 8000. Eerste wedstrijd: 0-2. Maccabl Haifa (Isr)-Glentoran(NIe) 2-1 (1-1). 16.Mizrahi 1-0 (straf schop), 42. Batey 1-1, 81 Mizrahi 2-1 (strafschop). Toeschouwers: 5000. Eerste wedstrijd: 1-0. Rapid Boekarest (Roe)Grevenmacher (Lux)2-0 (0-0). 53. Pancu 1 - 0,88. Pancu 2-0. Toeschouwers: 7000. Eerste wedstrijd: 6-2. Haka Valkeakoski (Fin) - Bangor City (Wal) 1-0(1-0). 29. Ruhanen 1- 0. Toeschouwers: 2450. Eerste wedstrijd: 2-0. Lokomotiv Vitebsk (WRu) - Levski Sofia (Bul) 1-1 (O-O). 50. Lazarev 0-1,90. Sivkow 1-1. Toeschouwers: 1000, Eerste wedstrijd: 1-8. CSKA Kiev (Oek) - Cork City (Ier) 2-0 (1-0). 40. Tsychmeistroek 1-0, 56. Leonenko 2-0. Toeschouwers: 5000. Eerste wedstrijd: 1-2. Spartak Trnava (Shv) - Vardar Skopje (Mac) 2-0 (0-0). 83. Tittel 1-0, 85. Gomes2-0. Toeschouwers: 10.014. Eerste wedstrijd: 1-0. Apoüon Limassol (Cyp)- Ekranas(Lil)3-3 (0-2).6.Kaünisevas0-l,9, Vlleruskis 0-2,52. Spoijanc 1-2 (strafschop), 60. Kavazis 2-2,89, Sppl- janc 3-2 (strafschop), 90. Varnas ü-3. Toeschouwers; .6000. Eerste wedstryd:2-l. Helsingborg(Zwe) - Vaduz (LiejS-0 (1-0). 43.WIbran 1-0,'57. Edman 2-0,67. Powell 3-0. Toeschouwers: 3600. Eerste wedstrijd: 2-0, Kefiavik (IJs) - Metalur^s Liepaja (Let) 1-0 (1-0). 29. Jonsson 1-0. Toeschouwers: 1000. Eerste wedstrijd: 24. Hibernians (Mal) - Amica W'ronki (Pol) 0-1 (0-0). 70.Chrisalovic0-l. Toeschouwers: 2000. Eerste wedstryd: 0-4. MTK Boedapest (Hon) - Götu (Fae) 7-0 (3-0). 16. Kenesei 1-0,34. Preisinger 2-0,37. Halmai 3-0,62. Ilies 4*0,71. Kenesei 5-0,73. Balas- ko 6-0, 76. Kenesei 7-0. Toeschouwers: 1500. Eerste wedstryd: 3-1. Hearts (Sch) - Lantana Tallinn (Est) 5-0 (3-0). 18. Hamilton i-0,29, Fulton 2-0,41McCann 3-0,75. Flogel 4-0,90. Holmes 5-0, Toeschou wers: 15.053. Eerste wedstrijd: 1-0. Racing Genk (Bel) - Apolonia Fier (Alb) 4-0 (1-0). 5. Oulare 1-0,84. WSumbu 2-0,88. Strupar 3-0,90. Strupar 4-0. Toeschouwers: 6400. Eerste wedstrijd: 5-1. UEFA Cup Voorronde, tweede wedstrijd: tstanbulspor (Tur) - Arges Pitesti (Roe) 4-2 (2-0). 14. Saffet 1-0,20. Sergen Yalcin 2-0,53. Mutu 2-1,73. Barbu 2-2,78. Mehmet Yozgatü 3-2,86. Aykut 4-2. Toeschouwers: 25.000. Rode kaart: 65. Cristescu (Arges). Eerste wedstrijd: Ö-2. -945F VlaardlngenWethouder Ton van der Steen is zaterdag 29 augustus te gast bij de Vlaardingse korfbal vereniging CKC Spirit. Niét OH! de prijsuitreiking te verrichten na het toernooi dat die dag wordt ge speeld, maar om het nieuwe kunstgrasveld op het complex aan de Geert Grootelaan officieel in gebruik te nemen. De officiële handeling vindt plaats om 12.00 uur en vanaf 13.00 uur worden de finales gespeeld om de Wemka-bokaal, inzet van het toernooi waaraan wordt deel genomen door Harga, ODI (Schie dam), CKC Maassluis, KV Vlaar- dingen, Oranje Nassau en natuur lijk gastheer Spirit, Vanaf 13,00 uur wordt gestreden om de vijfde en zesde plaats, de wedstrijden om de derde en vier de plaats vangen aan om 14.30 uur en om 16.00 uur strijden de fina listen om de felbegeerde bokaal. Sportagenda Tips? Bel de sportredactie: 010-2732700 (fax: 0104265227). ZATERDAG 29AUGUSTUS CRICKET: 11.00 VRA-Excdsior'2Q. Her mes DVS-Rooden Wit HANDBAL Vlaardingse Handbaldagtn: 9.00 Moslivina-Hellas, 10.30 Szazhalombat- ta-AHV Swift, 12.00 Moslivina-Winkelin- richters/WIK, 13.30 AHV Swifl-Precizia Sa- cele, 15.00 Wmkelinrichters/WIK-Hellas, 16.30 Precizia Sacele-Szazhalombatta. KORFBAL: 16.00 Finales Wemka Korfbal- toernooi op complex ckc Spirit (Geert Grootelaan (VI aardingen). VOETBAL (oefenduels): 18.30 Excelsior Maassluis-De Baronie, 14.30 DVO'32-TSB, 14.30 Hoekse Boys-Honselersdijk. ZONDAG 30 AUGUSTUS CRICKET: j 1*00 Èxcdsior'20-HBS, Quick Haag-Hermes. HANDBAL 10.00-18.00 Vlaanüngse Hand- baldagen. HONKBAL 14.30 Rowdies-Holy, Schie- dam-Eurostars. TENNIS: Finales Evergreen (Maassluis.) VOETBAL Oefenduels: 14.00 Slikkerveer- SWSMC, 14.00 ODC-ExcelsiorR, 14.30 Hil- lesluis-SVDFW, 14.00 RKWIK-OVS, 14.00 DRGS-Blijdorp, 14.00 VDL-VFC. Door Fred Louter Maassluis Geselecteerd voor Jong Oranje was ze al, maar sinds twee weken mag hockeyster Kar lijn Petri, afkomstig uit Maas sluis, zich nu ook echt internatio nal noemen. Petri kreeg onlangs te horen dat ze deel gaat uit ma ken van de nationale selectie, die onder leiding staat van bonds coach Tom van *t Hek. De 19-jari- ge spits van HC Rotterdam is blij, maar tegelijkertijd ook verrast door de uitverkiezing.J)e bonds coach maakte het twee weken ge leden, de dag na de verloren EK- finale in Dublin, persoonlijk be kend aan my. Ik wist niet wat ik hoorde!" De talentvolle hockeyster uit Maassluis had wel al van een aan tal mensen gehoord dat ze wei- eens geselecteerd zou kunnen gaan worden. „Ik had er echter niet op gerekend. Voor mij was het EK overigens zeer geslaagd, ik werd namelijk topscorer van het toernooi met zes treffers. In de finale verloren we na verlenging met strafballen van Duitsland. Heel jammer natuurlijk. Die wed strijd blijkt achteraf mijn laatste duel voor Jong Oranje te zijn ge weest, hoewel ik nog een jaar voor Jong Oranje zou mogen uitko men. Maar goed, dit is natuurlijk wel een prachtige reden om af scheid te nemen van het team." Het besef dat Petri nu ais volwaar dig selectielid van het Nederlands vrouwenteam doorgaat, lijkt nog niet helemaal doorgedrongen tot haar. Dat besef moet er volgens de gymnasiaste komen door het spe len van heuse interlands, „Zolang ik nog niet in Oranje gespeeld heb, is het nog te vroeg om werke lijk te beseffen wat mijn selectie precies inhoudt. Daarom kijk ik nu al uit naar mijn eerste inter land tegen Japan op 9 september in Wassenaar. Dat duel betekent mijn eerste echte 'cap'. Bij Jong Oranje heb ik er natuurlijk ook al heel veel gespeeld, maar die tel ik niet mee. Mijn uitverkiezing op zich vind ik dan ook niet het hoog tepunt in mijn carrière. Hoogte punten behaal je op het veld, niet op papier," aldus de voormalig Pollux-speelster. De zelfverzekerde Petri is heel duidelijk over wat dan wel het hoogtepunt uit haar nog prille is. „Het behalen van de wereldtitel in Seoul met Jong Oranje vorig jaar. Absoluut het mooiste tot nu toe, Ik ben daar weliswaar geen topscorer van het toernooi gewor den, maar dat maakte op dat mo ment natuurlijk niets uit. Mijn nieuwe doel is de Olympische Spelen in het jaar 2000 in Sydney. Dat leeft nu al enorm bij mij. Het idee om met al die verschillende topsporters daar aanwezig te zijn, maakt difevenement voor my nu al heel bijzonder." Daarvoor zal het Nederlands vrouwenelftal zich echter eerst moeten plaatsen. „Het zou mooi zyn als we volgend jaar in Han nover met de vrouwenploeg Euro pees kampioen kunnen worden," kijkt Petri vooruit, „want dat zou betekenen dat we automatisch ge plaatst zijn voor Sydney." aldus Petri, die deze zomer werd uitge loot voor een studie geneeskunde aan de Erasmus Universiteit. De uitverkiezing voor het Neder lands team dankt de voormalig Pollux-speelster aan het feit dat ze heel gemakkelijk scoort. Aan een dergelijk type heeft elke ploeg behoefte, het Nederlands vrouwenhockey-team momenteel in het bijzonder. „Dat klopt. Ne derland zit momenteel niet dik in haar spitsen. Als je dan topscorer wordt op een EK valt dat natuur lijk direct op. Ik moet zeggen dat ik me ook een echte spits voel. Binnen de cirkel ben ik helemaal gefocust op het scoren. Die bal moet in dat hok, dat is het enige dat telt. Hoe dat gebeurt, interes seert mij niet. Gewoon hakken als het moet. Ik ben technisch abso luut niet de beste, maar die eigen schap maakt dat ik gewoon lekker veel scoor en belangrijk ben voor een team." Scoren doet Petri al haar hele hoc- keyleven lang. Momenteel dus voor HC Rotterdam, waar ze afge lopen seizoen uitkwam op een to taal van 22 treffers. Daarvoor speelde en scoorde ze aan de lo pende band voor het Vlaardingse Pollux. Aan haar jeugdperiode bij de Vlaardingse derdeklasser be leeft de blonde, blauwogige Maas- sluise mooie herinneringen, al was ze het niveau van haar mede speelsters al snel ontgroeid, vindt ze zelf. „Ik heb een mooie tijd gehad bij Pollux, maar op een gegeven mo ment ging ik my wel lopen irrite ren aan mijn medespeelsters. Dan vertelde ik bijvoorbeeld hoe we het gingen doen, maar bleek ver volgens dat de meesten het niet uit konden voeren. Daar konden ze natuurlijk ook niets aan doen, dat niet. Ik debuteerde ook al op mijn elfde jaar in het eerste team van Pollux. Nou. je had die vrou wen moeten zien kijken. "Wat moet die kleine hier,' voelde ik ze denken. Toch heb ik ook van deze periode veel geleerd. Ik moest al tijd tegen fysiek sterkere speel sters opboksen en dat zorgde er- Karlijn Petri poseert voor het clubgebouw van HC Rotterdam. De voormalige speelster van Pollux, afkomstig uit Maassluis, werd door bondscoach Tom van 't Hek uitverkoren voor het Neder landsteam. „Dit is voor mij noggeen hoogtepunt, dat ïs pas het geval als ik mijn eerste echte Tcap' heb!" Foto Peter Molkenüoer voor dat ik heel slim gaat spelen. Daar pluk ik nu de vruchten van." Erg lang heeft ze in de hoofd macht van Pollux niet gespeeld. „Het was verstandig om op 13-ja- rige leeftijd naar Rotterdam te vertrekken. In Vlaardingen leer de ik niets meer. Het was de ma nager van het Zuid-Hollands team die mij adviseerde om ho gerop te gaan. Althans, als ik wer kelijk iets zou willen bereiken in de hockeysport. Die raad heb ik toen maar opgevolgd en achteraf lijkt het. gezien mijn uitverkie zing voor het Nederlands team, een goede beslissing geweest te zijn." SchiedamDe Schiedamse Sporthal Margriet vormt ook dit jaar weer het decor voor het Holland Hand- baltoemooi. Het wordt inmiddels de tiende editie en van 28 nktnher tnt en met 1 november worden door zes landenteams voor vrouwen om de titel gestreden. De deelnemende nationale teams zijn Spanje (deel nemer EK poule B), Nederland (deelnemer EK poule A), Polen (deelnemer EK poule B}, Zweden, Kroatië en Tsjechië. Het is voor Oranje de laatste serieuze test voor de Europese kampioenschappen die van 10 tot en met 20 december worden gehouden. Korten Bondig De sportredactie van deze kant is op zoek naar een bockeymedewerk(st)er en een handbalmedewerk (st)er Voor informatie en/of aanmeldingen; Sander Sonnemans (2732700 of06-51772030) Na een race te gen de klok is het SWSMC gelukt het hoofdgebouw geheel af te breken en te herbouwen Kan opzichter en ballen gehakspecialist Cor Valk eindelijk op va kantie De offciële opening en receptie zijn gepland op vrijdag 4 september om 17.30 uur De traditionele seizoenspresentatie van Excelsior Maassluis wordt woensdag 2 september gehouden in Club Commedia As gastvrouw treedt op de RTL5-presentatrice Pe tra Dorrestijn Bij VVK is met verbazing gerea geerd op het feit dat aanvoerder Robin Smaliegange voor het eerst in zijn leven een fiets heeft gekocht Kan hij voortaan zelf de barjuffrouw achterop naar huis brengen De selectie heeft overigens geld inge zameld om de twee zijwieltjes voor de tweewieler te bekostigen Over fietsen gesproken Zijn Jan Fels en Hennie Gokke, de Snip en Snap van de Schie damse voetbalvelden, er al in geslaagd een tandem op de kop te tikken? OBC-trainer Ronald Scholie is goed bezig Hij heeft inmiddels een (streng) huis houdelijk reglement voor zyn spelers in het massa- gehok opgehangen Aan de verhuizing van Ursus naar Kethel kleeft één nadeel Er kan aan de bar niet meer op de pof worden geconsumeerd Consul Otto Jung is van alle markten thuis *Hij bezorgt te genwoordig de clubbladen van Excelsior^O Al fteeft hy wel moeite mei het vinden van de juiste huisnummers Na 25 jaar is Harry Vermaas gestopt bij Excelsior'20 met het (veteranen)cricket Zaal- voetbalcoaeh Audi Ortiz is gelukkig weer volledig hersteld van zijn nek-hernia en begint met zijn dup pie - Groenoord - komende maand weer met de trai ningen Korfbalvereniging KV Vlaardingen start de competitie 12 september met een geweldige feestdag Ook K& B is helemaal voor het nieuwe seizoen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1