46 'Eerst nog een seizoen op Thurlede' 3 i %-0 Vierde klasse G: lage reiskosten Excelsior'20-spits Danny Koevermans laat de grote amateursclubs voorlopig nog even wachten 'ëmm 'Wij zijn de spreekstalmeesters, de voetballers zijn de acrobaten' Bij PPSC telt het vrouwenvoetbal wel degelijk mee 'We hebben een aardige ploeg. De top drie moet er in zitten' Nol Roozen wil nog wel voor een grijpstuiver de deuren langs nBrt^oor de club Rotterdams Dagblad Donderdag 3 september 1998 Door Sander Sonnemans Zwart Wit'28, Excelsior Maassluis, SC Feyenoord. Danny Koever mans, de scherpschutter van vierdeklasser Excelsior'20, had de ver eniging voor het uitkiezen. Natuurlijk voelde hij zich gestreeld door de belangstelling, maar eigenlijk stond zijn besluit al vast. Hij zou er bij de Thurledeclub, waar hij al vanaf zijn zesde voetbalt, voorlopig nog een jaartje aan vastplakken. „Ik ben pas 19 jaar, tijd zat dus nog. „Het is wel de bedoeling het binnen twee jaar bij een hoofdklasser te proberen. Maar eerst wil ik nog een seizoen vlammen op Thurlede. Ik kan altijd nog weg." Danny Koevermans veroverde afgelopen seizoen een basisplaats in de hoofdmacht van Excelsior'20 en in een mum van tijd ontpopte hij zich tot publiekslieveling. Niet alleen vanwege zijn bijna altijd zonnige hu meur, meer nog waarschijnlijk omdat hij aan de lopende band scoorde. Lang prykte zijn naam dan ook op het topscorersklasse ment van deze krant, totdat een blessure de scoringsmachine na een productie van 21 treffers liet vastlopen. „Het gebeurde in de thuiswedstrijd tegen Hermes DVS," weet 'Koef precies wanneer het fout ging, „Ik haalde uit voor een schot en voelde iets knappen in mijn knie. Een kijkoperatie wees uit dat mijn meniscus en de voorste kruisband waren beschadigd. Ik hoop voor de start van de competitie fit te zijn. De hele zomer heb ik me zo'n beetje beziggehouden met krachtoefeningen, die ik van de fysio had opgekregen, en lopen om de knie weer stabiel te maken. Nou is lopen niet mijn favoriete bezig heid. maar als het moet, moet het." Koevermans werd geboren mét een bijzondere aanleg voor voet bal. Dat openbaarde zich zes jaar later, toen hij zich op Thurlede aanmeldde. Centraal middenvel- dertje was 'ie in de pupillen, maar al snel schoof hij door naar voren om in de pum van de aanval zijn kwaliteiten te tonen. Dat hy een uiterst behendig knaapje was, bleef ook in Zeist niet onopge merkt, Met het team van Excelsi or'20 schreef hij daar drie keer het Nederlands kampioenschap vier- tegen-vier-voetbal op zijn naam. Schiedam De voetballers van clubs die ingedeeld zijn in de vierde klasse G, ma ken komend seizoen weinig reiskosten. In AG 2un maar liefst vier Schiedamse (DRGS, Excelsior'20, Ursus, Hermes DVS) drie Vlaardingse (VFC, Fortuna, RKWIK) en vier Rotterdamse dubs (Germinal, Ae olus, HWD en VOC) opgenomen. Het Maassluise MSV71 completeert het rijtje van twaalf ploegen. „Prachtig," vindt Danny Koevermans de in deling. „Derby's zijn altijd leuk. Er komen veel toeschouwers op af en ik kom op het veld nogal wat spelers tegen die ik persoon lijk ken. Die ambiance geeft een derby altijd iets extra's. Ik ben er wel mee in m'n sas." Bijna vanzelfsprekend dooriiep 'kleine Koef in de jeugdafdeling de hoogste elftal len. Koevermans kan een grote worden. Dat ziet zelfs een bijziende. Dus ook de trainers bij de top-amateurs. Hij is inmiddels regel matig voor gek versleten omdat hij de over stap naar een hoofdklasser nog niet wil ma ken, hoewel hij volop in de belangstelling staat. Vrienden „Na vorig seizoen had ik voor mezelf beslo ten sowieso nog een jaar bij Excelsior'20 te blijven voetballen omdat het voor mij dé du b van Schiedam is en ik daar al mijn hele leven voetbal. Het is er waanzinnig gezellig en ik heb er heel wat vrienden zitten. Dat wil ik niet zomaar vaarwel zeggen. Kijk, be taald voetbal is ergens wei een droom van me. Als ik de kans zou krijgen, zou ik het geloof ik wél wagen." Koevermans blijft dus nog een jaartje op Thurlede. Het merendeel van de 'weglo pers' is daar teruggekeerd, de jonge ploeg van afgelopen seizoen heeft het met een vierde plaats op de ranglijst niet slecht ge daan, dus zou er dit seizoen wel eens seri eus aan een kampioenschap of minimaal promotie gedacht moeten worden. Met zo veel kwaliteit in huis, zou je bijna zeggen dat Excelsior'20 het aan z'n stand verplicht is. „Moet Excelsior'20 kampioen worden? Dat wil ik niet zeggen," bouwt de topschutter van Thurlede de nodige vocrachtigheid in. „Het zou natuurlijk wel eens een keer leuk zijn als we het zouden redden, maar dat wordt zo onderhand al acht jaar gezegd en het is -nog steeds niet gelukt. Ik hoop dat we een goed seizoen draaien waarin we voor promotie kunnen gaan. maar ik vind dat we onszelf vooraf geen druk op moeten leggen. Eerst maar eens lekker beginnen en dan 2ien we na een stuk of ti en wedstrijden van zelf wel waar we staan." Het kan niet anders dat Excelsior'20 in de breedte aanzienlijk sterker is gewordden. Danny Koe vermans op weg naar de training. Het complex van ExcelstorzO is nog aan te fietsen. Bil een eventue le overstap hoofdklasser zal Koer een ander ver voermiddel moeten kie zen. Foto Peter Molkenooer Dat biedt de nodige perspectie ven. „Afgelopen seizoen hebben we vrij goed gepresteerd maar op beslissende momenten hebben we nogal een-; punten laten liggen door een gebrek aan ervaring. We vormden overigens een echte vriendenploeg en daarin schuilde toch ook wel weer veel kracht. De spelers die afgelopen seizoen in het eerste stonden, hebben waarschijnlijk wel een stapje voor. Zij, en ik dus ook. hebben het voordeel dat de trainer weet wat we kun nen. Maar we zullen ons toch allemaal weer moeten bewijzen, we zullen moeten aanto nen dal we beter zijn dan de jongens die te rugkomen. Uiteindelijk beslist de trainer wie er speelt en ik schat in dat een groot deel van de spelers die terugko men, uiteindelijk in de basis komt. Ik heb er in elk geval geen problemen mee dat die jongens er weer zijn. Het betekent dat ze een Exce)sior'20-hart hebben en dat is een goede zaak natuurlijk." En Koevermans? Moet hij knok ken voor zijn plek? „Johan Ham- merstetn en Roberto Dijkstra zijn er bij ge komen; twee spitsen. En Erik Ruts is terug, maar hij is een vleugelspits (en gebles seerd; red.). Ach, het is geen verkeerde zaak. Het zal mijn prestatiedrang alleen maar aanwakkeren. Elke training zal ik moeten bewijzen dat ik de beste spits ben. Ja, ik hoop op Thurlede nog lekker een jaar tje te kunnen vlammen." Door Pim van der Helm JÈUÊBÊÊÊÊÊÊL m. - JKÉ "HBSBF/ MÉJftL Door Nynke Winkelman Precies dertien jaar geleden besloot een aantal meiden van de voetbalvereniging PPSC da\ het hoog tijd was geworden om een vrouwenteam opte richten. Aan animo was geen gebrek èrrFPSC werd'ëen van de eerste Schiedamse verenigingen met een vrouwenteam, Dertien jaar na dato is de 'meidentak' in sportpark Thurlede niet meer weg te denken. Sterker nog, de vrou wen nemen bij 'PP' een belangrijke positie in. „De afdeling bestaat momenteel uit een ju niorenelftal tot veertien jaar, een team be staande uit speelsters in de leeftijd van vijf tien tot achttien jaar en een vrouwenelftal, vanaf achttien jaar," vertelt Leen Butter, voormalig trainer van het vrouwenelftai. Met name het juniorenelftal loopt op rolle tjes. Aanvankelijk bestond het team uit ze ven speelsters, maar door de enorme hoe veelheid nieuwe aanmeldingen kon het team doorgaan als elftal. Dit jaar zijn er al acht nieuwe speelsters bijgekomen en speelt het elftal in de hoogste klasse. Een aantal van die speelsters is zelfs actief in de Rotterdamse selectie. Trainers Cor den Uyl en Ivon de Bruin verzorgen dit seizoen de trainingen- In tegenstelling tot de junioren- ploeg is het moeilijk nieuwe aanmeldingen voor de groep van vijftien tot achttien jaar te krijgen. Waar dat aan ligt is de leiding nog niet helemaal duidelijk. Volgend sei zoen zal het 'gat' weer opgevuld worden met speelsters uit de juniorengroep en dan is dat probleem opgelost. Middenmoter Het vrouwenelftal eindigde het afgelopen seizoen als middenmoter in de vijfde klasse en streeft deze competitie onder leiding van VL.T Meyboom naar een tweede kampi- oensch? Dat eerste kampioenschap werd in 1996 2a een ware uitputtingsslag tegen Wit Rood Wit 2 uit Brielle onder leiding van Leen Butter behaald. De vrouwen promo veerden van de vierde naar de derde klasse. Butter, die er al een aantal jaren van trai nersschap op heeft zitten, gaat zich dit sei zoen toespitsen op de organisatie. „Er ging te veel tijd in het trainen zitten en ik be merkte dat de organisatie van het vrouwen voetbal binnen de vereniging daardoor in het nauw kwam. Er werd niet veel voor de vrouwen georganiseerd en het enthousias me nam zienderogen af," aldus de oud-trai ner. Samen met een aantal PPSC'ers neemt hij de organisatie bij de vrouwen onder de loep om die zonodig te verbeteren. De toekomst ziet er voor het vrouwenvoet bal bij PPSC volgens Butter positief uit. „In de komende jaren zal steeds meer voor de vrouwen georganiseerd worden. Dan denk ik aan toernooien, vriendschappelijke wed strijden en misschien een toernooi in het buitenland. Ook zal de invloed van de vrou wen binnen de club groter worden. De erva ring heeft geleerd dat de vrouwen op een doordeweekse dag liever een partijtje voet ballen dan trainen, zodoende zal daar ook aandacht aan besteed wor den." Weer en wind trotserend neemt hij elk weekend plaats langs de lijn van een wil lekeurige voetbalvereniging in het Rijn mondgebied. Met zyn spijkerbroek op shier naast hera vereert hij menig voetbaldunmet een be zoekje om, zoals hij het zelf zegt, 'de ver eniging een stukje 'pri te geven'. Al zo'n vier jaar brengt eountry-liefhebber Daan Sonneveld de wedstrijden bij de mensen thuis. „Het is een virus, waar je niet meer vanaf komt" Na dertien jaar als scheidsrechteractief te zijn geweest trad de 49-jarige Schiedam mer 'in dienst' bij Waterweg FM. Ra dio Schiedam kregen ze lucht van onze li ve-verslagen en 'daar zagen ze wel brood in. In 1994 begon ik voor Radio Schiedam wedstrijden te verslaan." Feest Sonneveld is de Jack van Gelder van het Waterweggebied. „Die man maakt een feest van elke wedstrijd, daar houd ik van. Dat probeer ik ook. Een wedstrijd moet, ook al is die niet om aan te zien, verslagen worden alsof het één groot circus is. Wh zijn de spreekstalmeesters en de voetbal lers zijn de acrobaten." „Het doet me elke keer goed te zien dat de verenigingen blij zijn als je komt De sa menwerking met de clubs, de kranten, het publiek („Wij plezieren de mensen mei onze verslagen en dragen zo ons steentje bij aan het verbeteren van de maatschappij") en de radio is grandioos. Dat geeft zeer veel voldoening. Ik heb een broertje dood aan sensatie zoekende ver slaggevers. Als de voorzitter in de be stuurskamer bekvecht met de trainer, houd ik me daarbuiten. Laat die mensen hun eigen binnenbrandjes maar blussen. Het gaat mij om die negentig minuten voetbal" Dat sommige lolbroeken het soms nodig vinden zijn electric!' ka bel door te knippen, Rtu>.i hij voor lief. „Ik heb nog steeds veel plezier in wat ik doe. Als het wed strijdverslag zo leuk is geweest dat de luisteraar de volgende keer met zijn, knaak aan het hek van de betreffende ver eniging staat, dan ben ik in mijn missie Daan Sonneveld met zijn uit rusting: een flets, radiokoffer en een haspel. De Schledam- ser Is altijd langs het veld te Vinden. Foto Pater Molkenboer Door Sander Sonnemans Is Edwin Marijs uitgerangeerd? Durft hij de concurrentie niet aan? Of is zijn plezier in het voet bal door trainer Mark Nijssen zo danig vergald dat hij voorlopig zijn zakken vol heeft van hoofd klasser Excelsior Maassluis? "De*, wenkbrauwen boven de pretoog jes van de persoon in kwestie fronsen zich. bij wijze van ontken ning. En gelijk volgt de uitleg. „Een andere baan en ik volg wat cursussen waardoor het steeds moeilijker werd om te trainen. En als het dan ook niet zo klikt met de trainer, dan moet je je soms naar de training slepen." Gaat levensgenieter Marijs dan bij derdeklasser MW27 aan zijn tweede jeugd beginnen? „Ik heb een ontzettend slecht seizoen ge draaid bij Excelsior. Dat heeft met trainer Mark Nijssen te maken gehad, maar soms speelde ik ook dramatisch. Daar moet ik eerlijk in zijn. Even heb ik er nog over ge dacht toch te blijven omdat Eric Gudde de nieuwe trainer werd. Hij is de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt. Hij zegt wat 'ie denkt en maakt geen onder scheid. Hij zei me niets aan mij te hebben als ik dit seizoen zou spe len zoals ik de afgelopen competi tie heb gedaan. En ja, mijn. vorm is nu eenmaal niet zo dat ik de slag met een speler als Manuel Monteiro aan kan gaan. Het twee de van Maassluis had ook nog wel gekund, maar daar heb ik geen zin in. Nog niet. Maar goed, afge lopen seizoen is bij mij alle plezier in het voetbal verdwenen. Bij MW27 hoop ik dat weer terug te krijgen. Ik denk dat als ik het ple zier in hel spelletje weer heb, nog voor vee! clubs van waarde kan zijn." MW27. Het lijkt zo onderhand een depen dence van Excelsior Maassluis. Voormalig aanvaller Cor van Hoeven, cursist trainers- cursus TC 1, heeft in Maasland de techni sche touwtjes in handen en haalde diverse ex-clubgenoten om de ploeg te versterken. - Mikos Góuka, Nico' Bakker;Bert Bakker, Dennis van Eek, Meivin Ulidge, Marlijn van der Sar, Lesley Wigmore, Ian Bell; alle maal voetballers met een 'Maassluis'-verle- den. Ze moeten de derdeklasser naar een hoger niveautje tillen. Na de mislukte na- competitie vorig seizoen, moet het nu maar eens gebeuren. „Met zo veel spelers die zo hoog hebben ge speeld, moet je in de top drie mee kunnen draaien. We zullen," praat Marijs in de 'we'- vorm alsof hij nooit bij zyn oude club is weggeweest, „goed moeten starten. Vorig seizoen liet de ploeg vooral in het begin veel punten liggen en ik denk dat de oorzaak lag in het feit dat de jongens die erbij waren ge komen, er te makkelijk over dachten. Dat moet een les voor deze competitie zijn. Ik besef dat de ploeg een bepaalde druk opge legd krijgt als je zegt bij de bovenste drie mee te moeten draaien, maar die druk kan geen kwaad. Het huidige spelerspotentieei moet daar goed mee om kunnen gaan." En welke rol denkt Edwin Marijs bij MVV27 te gaan vervullen. Die van gangma ker? Clown? Of doelpuntenmaehine? „Ach gangmaker, clown. Dat zijn jouw woorden. Je kan me het best als bourgondiër om schrijven. Ik houd van lekker eten en drin ken en gezelligheid. Maar als het over het voetballen gaat, dan denk ik dat ik een dub belrol wil gaan vervullen. Als aanvaller die veel doelpunten scoort en als iemand die anderen "beter kan laten voetballen. Dat kan met mijn spel maar ook met bepaalde dingen buiten het veld. De sfeer in de groep moet goed zijn. Met zo veel nieuwe spelers moeten we er eerst zorg voor dragen dat er een hechte groep ontstaat. En ook daar wil graag mijn steentje aan bijdragen." Vrijwilligers. Hoewel ze veelal werken échter de schermen en dus eigenlijk in de anonimiteit hun steentje bijdragen, kunnen voetbalclubs niet zonder hen. Nol Roozen (45) is er zo eentje. Jarenlang was hij een steunpi laar in de hoofdmacht van DHS, dat met Olympus samen smolt tot ODC. Ook bij de fusie club is hij een onmisbare kracht. Als penningmeester van het jeugdbèstuur, toern ooi secretaris, stuwende kracht achter de Grote Clubactie én de man van het oud papier inves teert hij veel tijd in zijn club. Door Pim van der Helm Nol Roozen. Zijn staat van dienst dwingt respect af. Pas op z'n 42ste zette hij een punt ach ter zijn imposante voetballoop baan, waarin de de hoofdklasse met het voormalige DHS mis schien wel het hoogtepunt was. Nu is hij 45 jaar. Voetbalt in het vierde. Houdt zich zeer intensief bezig met de jeugd en tal van andere zaken. De coördinatie van de oude krantenophaaldienst is wel de meest 'eigenaardige' functie die hij be kleedt. „Ik ben nu een maal behept met de jeugd," luidt de simpele verklaring. Roosen drukt zich eufemistisch uit als hij toegeeft het niet prettig te vinden dat het het eerste elftal zo'n vrije val heeft ge maakt. „Op zondag mis ik toch wat. Tegen woordig staan er veel minder mensen langs de lijn. Zelfs ik sla gemakkelijk een wed strijd van het eerste van ODC over." Zijn kritiek ten spijt wil Roosen ODC struc tureel op een hoger plan brengen. „Ik ge loof dat je dan moet beginnen bij de jeugd en dat kost geld." Het ophalen van oud pa pier is een van de ludieke manieren waar mee ODC geld in het laatje haalt „Afgelo pen jaar leverde dat vierduizend gulden op," aldus de leraar in het voortgezet onder wijs! „Het bedrag dat we over 1998 op onze giro bij kunnen schrijven, ligt rond de vijf duizend gulden. Daar kun je het papier niet voorlaten liggen." Het vroegere Olympus haalde al oud pa- pier op, „Na de fusie pakte ik het oud papiergebeuren op. Wij heb ben de bewoners van de wijk NieuwLand gevraagd of ze mee wilden werken door hun oude kranten buiten te zetten. De ge meente leverde een vuilniswagen die het oude papier in de wijk op haalde." Maar dat is met het enige 'afzetge bied"? „Steeds meer mensen bren gen oud papier naar de container van ODC. Ook dat gaat naar de NUTS-bedrijven. Voor een bedrag van vijf cent per kilo is een groep van zes a zeven man op maandag avond in de weer. Soms halen we vijfhonderd gulden op een avond ODC's dui zendpoot Nol Roozen in de weer met ou de kranten. hij op. Met één doel: de opbrengst wordt ge jeugdafde ling. Foto Peter op, dan besef je dat je het niet voor niets doet. Dat bedrag sluizen we direct door naar de jeugdafdeling, om die zo hogerop te brengen, want zij gaat me erg aan het hart. Overigens, in de tijd van het milieubewuste denken doen wij als vereniging middels het ophalen van oud papier een de duit in h 2t zak je."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 18