491 Excelsior ziet moed beloond SPARTA-RODA JC Sparta 2 en Telstar: twee verliezers in knus Dordrecht Gemengde gevoelens Carlo FAmi Sparta ziet voorlopig af van Hans Dorjee Sm-tmetfe j all I? p Excelsior-PSV, tien jaar later... FC Utrecht komt sportieve verplichting na en wint met 5-3 Sjjarta-één Theëft gooftwill binnen, nu de; punten nóg EERSTE THUISWEDSTRIJD SPARTA VERDIENT UW WARME STEUN! Katwijk zet SC Feyenoord opzij, maar het helpt niet Voor Dordt'90 is leven niet goed in Brabant SHO goed maar ook 'dramatisch slecht' Rotterdams Dagblad Donderdag 3 september 1998 Rotterdam Ooit zou PSV naar Woudestein komen om een oefen wedstrijd tegen Excelsior te spe len. Dat hadden beide besturen afgesproken toen Carlo l'Ami in het seizoen 1988-'89 naar Eindho ven verhuisde. Die afspraak is PSV nooit nagekomen, maar tot een duel in Kralingen komt het tien jaar na dato alsnog. Excelsior werd in de tweede ronde van de KNVB-beker gekoppeld aan de momenteel zwalkende ploeg van trainer Bobby Robson. Vooral penningmeester Harry Sluijter moet gisteren in zijn han den hebben gewreven bij het 2ien van de loting. Feyenoord werd gekoppeld aan ADO Den Haag. Deze wedstrijd zou niet zo zeer door de techni sche leiding van de club als wel door de Rotterdamse politie met enige zorg worden bekeken. Spar- ta kreeg eveneens een thuiswed strijd. De ploeg van Hans van der Zee ontvangt op het Kasteel Cam- buur Leeuwarden. De amateurs van UDI'19 uit Uden juichten waarschijnlijk het hardst. Ze mogen op bezoek by bekerhouder Ajax op bezoek in de Arena. De volledige loting: FCGroningen-Tonegido Feyenoord-ADO Den Haag •Ajax-UDFIS Roda JC-Veendam FC Utrecht-NEC Excelsior-PSV Sparta-Cambuur Leeuwarden Go Ahead Eagles-De Graafschap Willem II-FC Zwolle Fortuna Sittard-RKC Waalwijk Eindhoven-FC Den Bosch Emmen-SC Heerenveen SC Heracles-NAC Vïtesse-FC Volendam FCTwente-VW •AZ-MW Groep 1 WSC-FC Den Bosch 1-9 (0-2), Losada 9-1, Van der Laan 0-2. Van Alphen 1-2, Van der Laan l-3.Meulcndijk 1-4, Van der Laan 1-5, Lurüag 1 -6. Van der l^aan 1-7, Van der Laan 1-8, Van Helmond 1-9. Katwljk-SC Feyenoord3-2 (2-1), De Ridder 1-0. De Ridder 2-0, Staakman 2-1, Roode 2- 2, De Ridder 3-2. Scheidsrechten Wegereef. Rode kaart: 67. Van Luyk(Feyenoord). Eindstand: 1. FC Den Bosch 4-10(17-3), 2. RKC 4-7 (8-6), 3. Katwijk 4-7 (6-8), 4. SC Fey enoord 4-3 (7-9), 5. WSC 4-1 (3-15). FC Den Bosch en RKC taan door. Groep 3 Usselmeervoyels-Go Ahead Eagles 1-3 (0- 3). Sikora 0-1. De Weerdt 0-2, DeWeerdM, Van der N'ooij 1-3 (strafschop). De Treflers-NEC 0-5 (0-3). De Gier 0-1, Pot huizen 0-2, De Gier 0-3. Maes 0-4, Latuheru 04>. Eindstand: 1. NEC 3-9 (19-1). 2. GA Eagles 3-6 (10-5), 3. Treffers 3-3 (2-12), 4. IJssel- meervogels 3-0(2-15). NEC en GA Eagles gaan door. Groep 4 Heracle»-Vit*sse2M (1-0). Klaver 1-0, Ten Thije 2-0, Janssen 2-1. Scheidsrechten Jol. Rode kaart: 82. Songo (Vitesse), FC Twente-AGOW 7-1 (1-1). Gcrrevink 0- 1, Sobiech 1-1, Platvoet 2-1, Sobiech 3-1, Bosman 4-3Abbenhucs 5-1, Steinmann 6- 1, Platvoet 7-1. Eindstand: 1. FC Twente3-9(124). 2. Hera cles 3-4 (5-5), 3. Vitesse 2 3-3 (6-6). 4. AGOW 3-1 (4-12). FC Twente en Heerenveen Kaan door. Groep 5 FC Utrecht-Excelsior 5-3 (3-1). Stefanovic 0-3, Mols 1-1Van Mol 2-1 .John de Jong 3-1, Polak 3-2, Robbemond 4-2{stnif5chop), Den Ouden 4-3, Robbemond 5-3 (strafschop), Scheidsrechter Van Meerkerk. Rode kaart: 85, l'Ami (Excelsior) wegens neerleg gen De Jong. Sparta 2 - Telstar 1-1 (04)). Noorlander 1-0, Abdellah 1-1. Eindstand; 1. FC Utrecht 3-3 (16-5), 2. Ex celsior 3-2 (8-10), 3. Telstar 3-2 (4-7),4, Spar ta 2 3-2 (5-11). FC Utrecht en Excelsior gaan door. Groep 7 TOP Oss-DordrechCOC 1-0 (040). 55. Van Schijndel 1-0. Scheidsrechter: Uilenberg, Gele kaart: Esajas (Dordreeht'90). Toe schouwers: 1457. Tonegido-SHO 4-0 (l-O).De Haas 3-0, Bos 2- 0, Timmer 3-0, De Haas 4-0. Eindstand: 1. NAC 4-12 (12-1), 2. Tonegido 4-7 (64), 3. TOP Oss 4-6 (8-8), 4. Dor- drecht'90 4-4 (44), 5. SHO 44 (2-15). NAC en Tonegido gaan door. Groep 13 Veendatn-Haarlem 1*1 (1-0). Blaauw 1-0, Esajas 1-1. FC Lisse-S t onn vogels 2-2 (1-2). Simons 1 -0, Van Nesie 1-1, Van Neste 1-2, Simons 2-2 (strafschop). Eindstand: l.AZ4-9(l?4),2. Veendam4-8 (6-3). 3. Haarlem 4-7 (6-6), 4. FC Lisse 4-2 (5- 14), 5. Stormvogels 4-1 (3-10). AZ en Veendam gaan door. Groep 7 Roemenie-Li ech tens tdn 7-0 (4-0). 18. Ghe- orghe Popescu 1-0, 30. Munteanu 2-6,32. Ilie3-0,45. Ilie4-0,51. !lie5-0,56. Moldovan 6-0,60. Haas 7-0 (e.d.). Toeschouwers: 6000. Buitenlands voetbal Competitie België: Standard- Gent 2-0, St- .Truiden-Brugge 1-1, Loiiunei-WesterloO-L Harelheke-Beveren l-l,Lokeren-Charleroi 3-1Lierse-Kortrijk 5-1, Aalst-Ekeren 54). Stand bovenin: 1. Lokeren 3-9. 2, Moes- ki-oen 3-7,3. Brugge 3-7,4. Standard 3-6,5. Westerlo3-6. Oefeninterlands: Joegoslavië-Zwitserland 1-1 (04)). 51. Stankovic 3-0. 58. Sesa 1-1. Rode kaart; GrassHZwi). Maita-Duitsland 1-2 (1-1). R Debono 0-1 (e.d), 26, Brincat 1-1,72. Passlack 1-2. Toe- schowers5000. Marokko-Senagal 24) (1-0). 30. Chiba 14), 73. Bassir2-0. Door Martin Donker UtrechtMark Wotte, en hij niet alleen, verfoeit het poulesys- team waarmee de nationale bekercompetitie sinds vier jaar wordt begonnen. Het levert verplichte nummers op, zoals FC Utrecht dat gisteren ervoer tegen Excelsior. Het werd 5-3, nog reuze spannend ook, want voor de Rotterdammers was het wél erop of eronder. En zie: de Kralingers overleefden op doel saldo en mochten zowaar in de vissekom voor de zestiende fi nales. Het team van Wotte was na over winningen op Telstar en Sparta 2 al geplaatst en heeft wel iets an ders aan zijn hoofd dan sparren. De koppositie in de eredivisie ver dedigen bij voorbeeld, dus lijf en leden sparen voor de komende duels tegen MW en Ajax. Wat lukte. Toch werd FC Utrecht-Excel- sior ook weer geen vertoning. De thuisclub speelde weliswaar niet met het mes tussen de tanden, maar voelde ook weinig voor het verlenen van een vriendendienst. En Excelsior, in de competitie ai verrassend gestart met overwin ningen op Heracles en Emmen, paarde moed aan frisheid. Hel liet zich in het geheel niet intimide ren door de eredivisionist, Pas tien minuten voor tijd, nadat Reinier Robbemond opnieuw vanaf de stip had gescoord (5-3) en doelman Carlo l'Ami uit het veld was gestuurd, werd het anker ge gooid. Uitzingen „We hoorden dat het 1-1 stond bij Sparta 2 tegen Telstar," zei mid denvelder Remeo Heerkens. „Vanaf dat moment was het de tijd van het zien uit te zingen en hopen op het eindsignaal." In omgekeerde richting ging het bij vlagen voor rust toen de ploeg van Adrie Koster zelfs brutaal een voorsprong nam. Dat was al na zestig secon den, door Mi- roslav Stefano- vic uit een voorzet van de snelle EUery Cairo, Nog niet zo heel lang geleden zou bij dit scenario de oorlog zijn uitgebroken in Gal genwaard. De afgelopen seizoe nen lieten de Utrechters zich nog voor schut zetten door Sparta 2 en de amateurs van Feyenoord en Noordwijk. Maar dat FC Utrecht bestaat niet meer. Het gezelschap van Wotte heeft meer klasse en balans, ook gees telijk, in huis dan vorige jaren. Dat bleek ook gisteren toen de ploeg terugsloeg nadat even een tandje werd bijgezet. Michael Mols draaide om zijn bewaker Mi chael van der Kruis en schoot van dichtbij diagonaal in (1-1). Tom van Mol zag een demanage be loond met hulp van Mols en John de Jong (2-1). En de laatste kopte een voorzet van Alfons Groenen dijk by de tweede paal in (3-1). „Kinderlijke fouten onzerzijds," blikte Koster terug op de drie fata- MilanStefanovic, goed vooreen snelle openingstreffer namens Excelsior bij FC Utrecht Archieffoto Michel Siertiulzen/Cor Vos le momenten, maar dat was trai nerstaai. De meeste goals gisteravond wa ren beauty's, ook die van Excelsi or. Kort na de hervatting ver dween een enorme afstandsspoei- er van Sjaak Polak in de boven hoek (3-2) en minstens zo fraai was de 4-3 van Geert den Ouden. Met een moordend stiftje liet de invaller, vorig jaar nog actief op de amateurvelden, doelman Frank Kooiman kansloos. Toch hing er geen sensatie in de lucht, want FC Utrecht demar reerde op de beslissende momen ten. Treiterig bijna. De versnellin gen werden gestuit door Michael van der Kruis (overtredinkje op Robbemond) en keeper Carlo l'A mi (neerhalen van de doorgebro ken John de Jong, met als conse quentie rood), maar het was uit stel van exeecutie. Beide keren RotterdamNa het bekerduel met FC Utrecht wist Excelsior- doelman Carlo FAmi niet goed of hij moest juichen of balen. De doelman werd in de Nieuwe Galgenwaard na rust, vanwege een overtreding op John de Jong, met een rode kaart van het veld gezonden. „Het was een overtreding," erkende hij ruiterlijk. „Maar de straf was wel erg zwaar." L'Ami had vooral gemengde gevoelens bij het verloop van de bekerwedstrijd. „Aan de ene kant ben ik blij dat we ons geplaatst hebben, ondanks de 3-5 nederlaag. Die rode kaart zet er echter een behoorlijke domper op. Na alle perikelen om bij Excelsior aan de slag te mogen, kan ik nu al weer een schorsing tegemoet zien." De Kralingse doelman hoopt er met één wedstrijd vanaf te zijn. „Dat lijkt mij een aardige straf voor deze op ach lichte overtreding. Dat betekent wel licht dat ik zaterdag tegen TOP Oss wellicht al niet meespeel- Gele kaarten in het bekertoer nooi tellen namelyk niet mee voor de competitie, maar rode kaarten wel." nam Reinier Robbemond zijn pe nalty loepzuiver. FC Utrecht-Excelsior 5-3 (3-1). 1. Stefano- vic 0-1; 21. Mols 1-1; 39. Van Mol 2-1; 43. John de Jong 3-1; 52. Polak 3-2; 59. Robbe mond (strafschop) 4-2; 69. Den Ouden 4-3; 82. Robbemond (strafschop) 5-3. Scheidsrechten Van Meerkerk. Rood: l'A mi (Excelsior). Toeschouwers: 2900. FC Utrecht: Kooiman; Jean-Paul de Jong, Van der Gaag (70. Nascimento), Van Mol, Sbew-Atjon (40. Bossehaart); O'Brien, John de Jong, Groenendijk (82. Scharrenburg); Robbemond, Mols, Van Eijkeren. Excelsior: l'Ami; Rijaard, Aliach, Van der Kmis, Polak; Heerkens, Kahraman (46. Den Ouden) Hartog; Cairo, Stefanovic (59. Turay) De Waard (82. Zegers). Door PietOcks Dordrecht Héél lang waande Sparta 2 zich gisteravond in de volgende ronde om de KNVB-be ker. Langer dan een half uur le ken de met de eerste elftalspelers John Nieuwenburg, John den Dunnen en Dennis Krijgsman versterkte reserves zich te plaat sen ten koste van Excelsior, dat bij FC Utrecht tenonder ging. Vijf minuten voor tijd zag Sparta 2 echter een verder bekeravontuur in rook opgaan toen Telstar als nog op gelijke hoogte kwam: 1-1. Op het knusse veld van DFC in Dordrecht stonden uiteindelijk twee verliezers, want het gelijk spel was zowel voor Sparta 2 als Telstar ontoereikend. Excelsior werd vele kilometers noordelijker de lachende derde. „Een grote teleurstelling," noem de Dolf Roks, de trainer van de Rotterdammers, de late uitscha keling, „omdat ik steeds het ge voel heb gehad dat we het zouden redden. Zieker na die snelle voor sprong na rust. Het zag ernaar uit dat het eerder 2-0 zou worden dan 1-1." Zijn ploeg was inderdaad verscheidene keren dicht by een grotere voorsprong. Sparta's trainer had zich bewust niet op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen bij FC Utrecht- Excelsior. „Omdat ik er niet van uit ging dat Excelsior zou winnen. Wij moesten gewoon winnen. Bij elke andere uitslag lagen wij er uit." Rollertje Al voor rust had Sparta 2 de zege kunnen veiligstellen, maar de lob van Dave Kastelein was net iets te hoog en het rollertje van Patrick Molendijk was te zacht om doel man Edwin van Holten te veront- Tussen drie Telstar-verdedigers In zoekt Spartaan John Powel naar een oplossing om zijn ploeg naar de volgende bekerronde te schieten. Zonder succes. Foto John ran Hoek/corVos rusten. De knal van Molendijk op de onderkant van de lat, vlak voor rust, had zelfs al een beter lot ver diend. Maar het wachten was op Mark Noorlander, die na zeven minuten in de tweede helft slor dig uitverdedigen van Telstar met een diagonale schuiver afstrafte: 1-0. John Powel, Wouter Verheij en Houssin Bezzai vermorsten daar na enkele opgelegde mogelijkhe den, waardoor Michel Ribeiro vyf minuten voor tijd na een voorzet van Mei vin Holwijn zijn kans greep om de 1-1 in te koppen. „Erg jammer," vond Dolf Roks, „omdat wij de gevaarlijkste ploeg waren. Bij vlagen hebben we zelfs heel goed gespeeld en veel meer kansen gehad dan Telstar. We hadden gewoon de volgende ron de kunnen en moeten halen." Sparta 2: Toet; Kastelsin, Nieuwenburg, Noorlander, Van Duyvenbode; Dias (80. Bezzai), Verheij, Molendijk; Powel, Krijgs man, Den Dunnen. Telstar: Van Holten: Aerts, Kruijer, Refos (46. Henar), Biezen; De Ridder, Ribeiro, Ab dellah; Mendes (60. Holwijn), Van Es, De Waard. Ouderkerk aan den Ussef Na twee missers in de competitie (nederlagen bij AZ en FC Twente) vijzelde Sparta in het oefenduel met zaterdag-twee deklasser Spirit het zelfver trouwen weer op: 0-7. Romeo Wouden trof driemaal doel in Ouderkerk aan den Us sel, Mourad schoot tweemaal raak, Fouad Hamdaoui en Ar jan van der Laan scoorden ie der eenmaal. De opbrengstvan het duel ging naar de stichting Breath. Onder aanvoering van de onvervalste Sparta-suppor ter Nico de Borst zet die orga nisatie zich in voor Roemeense zwerfkinderen. Eerder op de dag verscheen Hans van der Zee met acht Sparta-spelers in Capelle aan den IJssel, Op het terrein van Zwervers kregen honderden jeugdige voetballertjes onder richt. Van der Zee zag de beide gebeurtenissen als zeer posi tief, al keek hij ook alvast voor uit „De goodwill is binnen, nu de punten nog," zei de oefen- meester. Op het Kasteel moet Sparta het zondag opnemen te gen Roda JC. Sparta gaater aanstaande zondag weer volop tegenaan. Schaf nliili9®SrS^i'£fea!^^^SSSafianiWang ZOÏTkortiqg op de Sparta Seizoen Glub Catd-199|-209Ö. 1 van 1O.Q0 tot ,3.00 uur. Club Card-houders) (i.v.m. beperkte Sub hoatdsponsor •iSSsJKEUSa' Door Piet Ocks RotterdamSparta ziet voorlopig af van het aanstellen van Hans Dorjee als technisch directeur. Met zijn vertrek als bondscoach van het Olympisch elftal leek voor hem de weg vrij naar het Kasteel. Op korte termijn is Sparta echter wel van plan om een technische man aan te stellen. „Dat heeft niets met Doijee te maken," zegt voorzitter Jan Bossink. „We'wil len gewoon nog een aantal maan den wachten. Maar we hebben de aanstelling niet op de lange baan geschoven." De Sparta-voorzitter zegt er op be paalde punten niet te zijn uitge komen met Dorjee. De bij de KNVB vanwege gezondheidsre denen opgestapte Dotjet beweert juist dat 'beide partijen er eigen lijk uit waren'. „Ik dacht zelf dat we heel verwaren," aldus Doijee. „Het plan is in de ijskast gezet," heeft de Delftenaar begrepen. „Heel jammer, omdat ik best wel oren had naar die functie. Ik had het graag willen doen. Ik had zelfs al een gesprek gehad met Hans van der Zee, die mij er graag by wilde hebben als klankbord om dat in het bestuur weinig techni sche mensen zitten." Volgens Jan Bossink is het de be doeling om begin volgend jaar de functie alsnog in te vullen. „Maar dat zou ook in de vorm van een be stuurslid technische zaken kun nen zyn. Wij onderkennen dat er weinig technische know-how in het bestuur zit. Dat wordt nu nog opgevangen door Peter van der Burg, René de Hoon, Charles van der Steene en mij. Maar we zoe ken eigenlijk iemand, die er wat afstandelijker tegenover staat Het moet bovendien iemand zyn, die niet voor één of twee jaar, maar die zich voor een lange ter mijn aan Sparta wil binden. Want we zien het nog steeds als een noodzaak om die functie ir, te vul len." Jan Bossink sluit niet uit, dat de naam van Dorjee dan weer zou kunnen vallen. Zelf vindt de voor malige trainer van onder meer Feyenoord, Excelsior en Vitesse dat Sparta beter nu al kan over gaan tot de aanstelling van een technisch directeur. Dorjee: „Ik heb het idee dat Spar ta de voorkeur heeft gegeven aan een speler in de persoon van An ders Nielsen boven een technisch directeur.- Ik vraag me af of dat een goede beslissing is geweest." Katwijk Na tien minuten stond het al 2-0 bij Kat- wijk-SC Feyenoord. Nog drie doelpunten en de thuis ploeg zou geplaatst zijn voor de tweede ronde van de 'betaalde' beker. Ten koste van RKC Waalwijk nog wel, de eredivisionist die vorige week verrassend met 3-2 was bedwongen. Katwijk won uiteindelijk, maar de tweede ronde be reikten de oranjehemden niet. Het werd 'slechts' 3-2 tegen de amateurs van Feyenoord, Katwijk-trainer Bob Kootwijk kon er niet om rouwen. Zijn ploeg was 'heel' gebleven en had slechts een gele kaart (Kwes- tro) ontvangen. Feyenoord was overigens veel de laat voor de wed strijd gearriveerd. Het aanvangstijdstip was half ze ven, maar om kwart over zes was er nog geen Rotter dammer te bekennen. Niet vreemd als je pas om half zes uit Rotterdam vertrekt. Kootwijk ontplofte bijkans toen Feyenoord-trainer Nijssen arbiter Wegereef vroeg de aftrap uittestellen en ook nog kreeg. „Zo'n club zou uit het toernooi ge haald moeten worden. Als wij op dinsdagavond in Waalwijk moeten spelen nemen spelers vrij. Feye noord neemt zo'n wedstrijd niet serieus en komt hier nog eens met een boel praatjes. Daar baal ik behoor lijk van, want onze concentratie was verstoord." In de tweede helft kreeg Feyenoorder Van Luyk de rode kaart na een sliding van achter op de benen van De Ridder. De stand was op dat moment 3-2, er leefde hoop bij de Katwijkers op een hogere score, maar de 4-2 bleef uit en toen geloofde Katwijk het wel. Katwijk-SC Feyenoord 3-2 (2-1). 11. De Ridder 1-0,12. De Ridder 2- 0,35, Staakman 2-1,49. Roode2-2,56. De Ridder 3-2. Scheidsrechter Wegereef. Toeschouwers 500. Gele kaarten: Kwestro (Katwijk), Van deUleidelSCFe^enoor^Rood: Van Luyk (SCFeyenoord). Oss De Brabantse dubs zyn Dordrecht'90 in het bekertoernooi noodlottig geworden. Na de 2-1 neder laag bij NAC eindigde gisteravond ook de uitwed strijd bij TOP Oss in een verliesparty, Spits Louis van Schijndel forceerde in de 55ste minuut de beslis sing voor de thuisclub, 1-0. Daardoor plaatsten NAC en de Voorburgse amateurclubTonegido zich voor de tweede ronde om de Am stel Cup. Op de 1-0 nederlaag van Dordrecht'90 viel niets af te dingen. TOP Oss was behoudens de beginfase duide lijk de betere ploeg. Vooral Leo Koswal, de ex-speler van Dordrecht'90, was voor zijn oud- ploeggenoten een ware plaag op de rechtervleugel. Hij bezorgde Harvey Esajas handenvol werk, wat de Dordtse ver dediger in de 23ste minuut op een gele kaart kwam te staan. Koswal stond aan de basis van het enige doel punt van de wedstrijd. Spits Louis van Schijndel kopte zijn voorzet langs Dordrecht'90-doelman Jaco de Ligt. Alleen in de eerste twintig minuten kon Dor drecht'90 nog een vuist maken. Dat resulteerde in twee kansen voor Arno Schaap, die in de derde mi nuut zelfs alleen voor de Brabantse doelman Ray mond Koopman verscheen. Bij deze twee wapenfei ten bleef het. Zelfs de Dordtse topscorer Rick Hoo- gen dorp kon gisteravond nauwelijks indruk maken- De ex-speler van FC Den Haag en MW zat volledig in de tang bij het Brabantse,verdedigingsduo Heesen .en Stock/Niettemin heeft FC Groningen bij Dor drecht'90 geïnformeerd om de productieve aanvals leider over te nemen, als vervanger van de naar Spanje vertrokken Magno. TOP Oss: Koopman; Lindenbergh, Heesen, Stook, Van der Meer, Driessen (81. Nok), Jordan, De Jong (46. CruijfD; Koswal, Van Schijndel, De Wgs (74. Fokie). Dcrdrechl'90: De Ligt; Summerville, Lankhaar, Myssing, Esajas; Schaap (56. Maximiano), Plug, Van deMerwe (G7, Onyeike); Raven. Koogendorp, Sandvliet (56. Monteiro). Hans Dorjee komt voorlo pig r.iet naar Sparta als technisch di recteur. Ar chieffoto Cees Kui per/Rotte roams Voorburg SHO heeft Tonegido ongewild aan een toegangsbewijs geholpen voor de volgende ronde in het toernooi om de Amstel Cup. De reeds uitgescha kelde Oud-Beijerlanders verloren in Voorburg met Ü- 4. „In de eerste helft speelden we goed, daarna dra matisch slecht," vatte trainer Beb van der Heijden het duel samen. Kort voor de pauze knalde Hany de Haas vrij onver wacht raak namens de zondagclub. Na de treffer van Burt Bos, halverwege het tweede bedrijf, gooide SHO de handdoek. Jan Kuivenoven en John Klippel vie- lenin dieperiode uit met lichte blessures. Joost Tim mer en Harry de Haas vergrootten in de slotfase het verschil: 4-0. Zeg Nel, Appellation malt, dat herinnert me ergens aan. Weet jij jj hoe het bekertoernooi voor tweede elftallen tegenwoordig f heet? Datwiljenietweten.DeAmstelMaltCup...Qmvan over je nek te gaan, toch? f Niettemin had Leo Beenhakker maandagavond de voor- keur gegeven aan Feyenoord 2-Dordrecht2 (0-1) boven de eerste twintig minuten van Excelsior-Emmen. Of hij er van overzijn nek is gegaan, weetik niet. Ik vind wel dat het I in hem te prijzen valt Leo weet waarz'n prioriteiten liggen. Hij wei. ik bedoel, ik heb hetArie Haan niet zien doen. ArieHaan... Hoe zou die zich voelen op dit moment? Twee puntjes uit drie wedstrijden, 1-1 tegen tien man van Moes- kroen. Kees Zwam bom kan hij niet meer kloppen, maar goede tweede zit er nog wel in. I i De rode kaarten, waar jij gisteren voor vreesde, zijn uitge- bleven in Spanje. Ook in dat opzicht gaan ze vooruit, de Feyenoorders. Winnen van Borussia Dorbnund is ook niet f verkeerd, Daar zullen ze van schrikken in Stuttgart Jam- mer alleen dat, net nu Julio Cruz er weer aan komt, Henk f Vos de lappenmand in gaat Maar gelukkig is Peter van Vossen er nog. Jacco Btingh heeft een mogelijke Grand Slam laten lopen f om bij de geboorte van zijn zoon Lars aanwezig te zijn. Dat f lukte op het nippertje. Jacco blij, wouw blij, en ook jou zal I het wel aanspreken. Maar ik ben reuze benieuwd wat Jan jj Mulder ervan zal zeggen. Of anders Jaap Stam. j Ik zag Jettsin en Clinton cadeautjes uitwisselen. Leuke hebbedingetjes, zo te zien, masr Boris had Bill toch geen groter plezier kunnen doen dan met "n fijne doos sigaren, Zie je, Theo Poort

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 21