50 Barbara Kamp zeker van zege in baancircuit §®fi Driekleur voor herrezene en emigrant Rob Visser langs lama's en Pelikanen in Camel Trophy Afmelding van Edwards Zes rivalen in strijd om Winterspelen UCI in beroep tegen straf Casagrande Cees Priem mogelijk snel terug in Zeeland 'Bekentenis van Virenque onjuist' Maikel Renner, de naam heeft hij al Rotterdams Dagblad Donderdag 3 september 199S F Londen Jonathan Edwards heeft zich afgemeld voor het pres tigieuze atletiektoemooi om de Wereldbeker, sinds kort de Nel son Mandela Trophy genaamd. De Britse hinkstapspringer, we reldrecordhouder en Europees kampioen, ondervindt te veel hin der van een enkelblessure om in Johannesburg (11-13 september) aan de start te verschijnen. Hij laat zich snel opereren. De World Cup staat eens in de vier jaar op het programma. De man nen- en vrouwenselecties van de vijf continenten plus de ploegen van de Verenigde Staten en de beste twee Europese landen tref fen elkaar. Troy Douglas en Robin Korving zijn namens Nederland opgenomen in het Europese team. •LausanneVoor de Winterspelen in 2006 hebben zich zes gegadig den aangemeld. De 'bidboeken1 moesten dinsdagnacht hij het In ternationaal Olympisch Comité binnen zijn. Sion is volgens insi ders de beste kandidaat. De Zwit serse stad probeerde het voor de Spelen van 1972 en 2002 vergeefs. Het IOC kreeg ook aanbiedingen binnen van Turijn (Italië), Zak opane (Polen) en Poprad Tatiy (Slowakije). Er zijn ook gezamen lijke plannen, van Helsinki/Lille- hammer (Finland/Noorwegen) en het Oostenrijkse Klagenfurt dat in het grensgebied wil samenwer ken met Italië en Slovenië. Lausanne De internationale wielerunie (UCI) tekent beroep aan tegen de schorsing van zes maanden voor de Italiaanse ren ner Francesco Casagrande we gens doping. Het bestuur van de UCI, onder leiding van de Neder landse voorzitter Hein Verbrug- gen, vindt de straf niet zwaar ge noeg. Het sporttribunaal in Lau sanne (CAS) is om een uitspraak in deze zaak gevraagd.*- Casagrande had dit seizoen tij dens de ronden van Trentino en Romandië, in april en mei, een te hoog testosterongehalte. De Itali aanse wielerfederatie schorste hem dinsdag voor dat vergrijp voor een half jaar. De maximale straf bedraagt een jaar. Casagrande moet wel op zoek naar een nieuwe ploeg. De Franse teamleiding van Cofiöis liet giste ren weten dat het contract met de Italiaan beëindigd is. Aanleiding voor de breuk is zijn dopegebruik. De Belg Frank Vandenbroucke van Mapei rijdt de komende drie Door Rob Weeda Spijkenisse - Grote afwezige in de vierde wedstrijd, die mee telde in het MaasstaD 5 km Baancircuit, was gisteravond on getwijfeld Wilma van Onna. De tegenwoordig in Arnhem wo nende PAC-atlete verontschuldigde zich bij de organisatie vanwege de te grote wissel, die de lange reistijd mogelijk op haar prestaties zou trekken. Van Onna's gemis werd echter door de plotselinge aanwezigheid van een handvol Afrikaanse subtoppers ruimschoots goedge maakt. Ideale hazen, zo dachten Peter Kortekaas en zijn pupil Maurice van Veldhooven. Ideaal genoeg in elk geval vooreen aan val op het clubrecord van Olym- pus'70, dat in handen is van Jac ques Valentin. En dus waren alle ogen gisteravond in sportpark De Brug in Spijkenisse niet alleen gericht op de verrichtingen van Barbara Kamp - de enige vrouw in de serie van de 'langzame' mannen. Het optreden van de Afrikaanse snelheidsduivels ging volledig aan Barbara Kamp voorbij. In de kantine van SPARK genoot ze on der het genot van een drankje na van haar prestatie. Met een eind tijd van 16.46.64 bleef de atlete van het Rotterdamse PAC on danks de belabberde weersom standigheden slechts vier tellen boven haar persoonlijkrecord, dat ze tijdens de derde wedstrijd van het circuit neerzette in haar woon plaats Dordrecht. „Ik wilde graag onder de zeven tien minuten blijven," beschouw de ze haar regelmatig gelopen ra ce na. „De eerste drie kilometer wilde ik gewoon lekker doorlo pen. Daarna wilde ik kijken waar toe ik in de laatste twee kilometer nog in staat was. Alles in ogen schouw genomen, ben ik dik te vreden." Door haar overwinning in Spijke nisse en door de plotselinge afwe zigheid van Van Onna kan Kamp de zege in het MaasstaD Baancir cuit al niet meer ontgaan. Hetzelfde verhaal geldt min of meer ook voor Maurice van Veld hooven. Slechts een blessure of een off-day tijdens de laatste wed strijd van het circuit kan de 21- jarige atleet van Oiympus'70 nog van een eindoverwinning afhou den. Het fundament voor die waarschijnlijke zege legde Van Veldhooven in tweede race in Ba- Ha Iverwetfe de serie voor de 'langzame' mannen voert jan Smid uit Gouda het veld aan. Evert de Graaf (31) en Cliff van Oost- stroom (bei den van Rot terdam Atle tiek) volgen hem. Onder wijl komt de regen met bakken urtde lucht. Foto Peter de Jong/ CorVos rendiecht, waar hij de concurren tie met een tijd van 14.39.97 zeven seconden en meer voorbleef. Graag had hij dat optreden giste ren nog eens dunnetjes overge daan. Door de bemoeienissen van zijn trainer Peter Kortekaas, die er als race director van de Haagse KonMarathon eergisteren in slaagde om een Kenyaan en drie Ethiopiërs naar Spijkenisse te lokken, had Van Veldhooven voor zijn vijf kilometer immers de be schikking over een aantal hazen van allure. De slechte weersomstandigheden en de daarmee gepaard gaande hoge luchtvochtigheid enerzijds en het geweldige aanvangsternpo van de Afrikanen anderzijds - de eerste 400 meter gingen in 1.06.00 - waren evenwel te veel voor zijn aspiraties. „Ik dacht aan een tijd van rond de 14.30 en nog wat. In het begin van de race was ik opti mistisch. Dacht ik die mannen te kunnen volgen. Maar het ging zo hard. Het leek alsof ze een spelle tje met elkaar speelden. Dan die op kop, dan die. Het was geen doen daar achteraan te gaan," ver klaarde Van Veldhooven het late re seeondenverlies per ronde. „Het record van Valentin (14.34.11, red.) is leuk. Ik zal dat tijdens de laatste wedstrijd waar schijnlijk opnieuw te lijf gaan. Vandaag stond de eerste plaats in het circuit me op een gegeven toch meer aan dan halverwege de race kapotgaan. Daarom heb ik niets geforceerd en ben ik halver wege de wedstrijd mijn eigen race gaan lopen. Dat Wim Padmos (de nummer 2 in de tussenstand, red.) daardoor dichtbij zou komen, ver wachtte ik. Al kwam hij op het laatste rechte eind wel erg dicht bij. Gelukkig ben ik hem nog net voor kunnen blijven. De eindzege mag nu eigenlijk geen probleem meer zij n." Uitslag mannen: 1 Siliarei (Kenia) 14.33.58, 2 Jitar (Ethiopië) 14 4556, 3 Th engere (Ethiopië) 14 57 92, 4 Van Veld hooven (Olympus'70) 14.59,64, 5 Padmos (Voorne Atletiek) 14 59 84,6 Tutute (Ethio pië) 15 0606 1 Havmga (AV40) 15 19 24 8 Van Putten (Deltasport) 15 25 62,9 Van der Want (Rotterdam Atletiek) 15 3160.10 Fer- toute (Spint) 15 32 76 Vrouwen, 1 Kamp (PAC) 16 46 64; 2 AJemu (Ethiopië) 1808 60,3 Roeling(O!ympus'70) 19.06 71; 4 Fennema (SPARK) 19 24 61.5 Bockestem 203123, 6. Verryt (PAC) 2055 49,1 Van Vliet {PAQ21.20 79. Veteranen M40:1. Onnink (Rotterdam At letiek) 1615 38,2. Klaasse (Voorne Atletiek) 1623.36,3 Prins (PAC) 16 2512. Veteranen M50: Sparreboom (PAC) 16 50 99.2. Van Kempen (PAC) 17 09 07.3 Van Burgel (SPARK) 1829 35 Leontlen Zijlaard-Van Moorse! isln het Salland- se landschap op v egnaar de nationale titel tijd rijden Op de weg. Foto Jasper Juinen/ANP Markelo De story van het Ne derlands kampioenschap tijdrij den in Markelo was het verhaal geworden van de herrezene en de emigrant. Leontien Zijlaard-Van Moorsel en Patrick Jonker lieten zich in het donkere, druilerige en agrarische landschap van Mar kelo in de nationale driekleur hij sen. Voor de Rotterdamse vrouw was pet al de derde nationale titel in,.. +hqt,Weec(ejaar van haar wederop standing na de achtervolging en de individuele wegtiteL Voor de rijzige kerel was het de tweede na tionale titel tijdrijden; een'paar jaar geleden in Australië, nu in Nederland. „Is dat niet bijzonder?" vroeg de 29-jarige temporijder van de Ra bobank stralend. Op het puntje van zijn zadel had hij tegen de duisternis jacht gemaakt op Ser- vais Knaven, de snelste coureur na de eerste omloop van 22 kilo meter. Het lukte wonderwel. Hij boog 20 seconden achterstand om in een overwinning met 86-hon- derdste seconde. Wilco Zuijder- wijk, amateur, eindigdeals derde. Jonker moet nu maar hopen dat Gerrie Knetemann hem opstelt voor het WK tijdrijden. De bonds coach beslist over de twee plaat sen pas na de Ronde van Spanje die zaterdag begint Jonker be hoort niet tot de deelnemers. Servais Knaven was met minder dan een seconde een schlemielige verliezer. De specialist uit Zeve naar had.^ngej^gdeJVM-for- ;jg(iatie graag'een opsteef gegund en hij zelf,kon-er. ookweleen ge bruiken. Hij was het namelijk die een vuur opstookte tussen de twee Nederlandse profformaties. De renners van Rabo moesten niet denken dat de TVM'ers in het WK te Valkenburg voor Michael Boogerd zullen rijden, nadat die zich weinig solidair toonde in de dopingaffaire tijdens de Tour de France met de Franse justitie, Knaven: „Er zijn vervelende din gen gebeurd." Na het NK tijdrij den sprak hij al wat genuanceer der. „Met een goed gesprek ko men we er wel weer uit." Op het erf van een boerderijtje in Markelo ging het rood-wit-blauw weer voor haar in top. Leontien van Moorsel wist zelf niet dat het de vijftiende titel keer was. „Ik ben de tel kwijt," zei de Neder lands kampioene tijdrijden op de weg. Zij prolongeerde haar titel enkele dagen na de zilveren me daille van het WK achtervolging. Mariëlle van Scheppingen eindig de als tweede, Yvonne Brunen als derde. De viervoudig weijeldjfpmpioene -en elfvoudig Nederlands beste had er in de dagen tussen Bor deaux en Markelo wel werk van gemaakt. Ze reisde zondagavond zonder te feesien af naar Neder land, kwam om vijf uur in de och tend aan en zat om twaalf uur al weer op de flets om kilometers op de weg te maken. „Een bijzonder karakter, die meid," sprak schoonvader Joop Zijlaard be wonderend. De Rotterdammer, doorgewinterd gangmaker op de wielerbaan, nam maandagavond op de video haar achtervolgingfmale met haar door. Samen kwamen ze tot de vaststelling dat ze minimaal 72 meter te veel had gereden in de race over drie kilometer. „Tech niek nul komma nul," zei Zij laard. Van Moorse!, nota bene ex- wereldkampioene achtervolging, moest het beamen. „Als ik een olympische medaille wil winnen in Sydney moet ik beter de lijn le ren houden. Nou, dan gaan we daar aan werken." $et gaat in orde komen," sprak schoonpapa,zeifverzekerd, „ze is zo zeker vamziehzetf. 'Ik kom te rug, Jopie, ik kom terug', zei ze telkens weer als we het over de mensen hadden die haar afschre ven. Je ziet het." Voor de Olympische Spelen van 2000 zal ze zich volledig op de pis te toeleggen. Olympisch e»«me- taal is het enige dat ontbreekt op haar erelijst. Misschien ligt er vooraf nog een wereldtitel in het verschiet. In oktober wil ze '200 procent geven' in het WK tijdrij den in Valkenburg. „Ik hoop dat bondscoach Van Poppel my zal opstellen." Reims TVM-ploegleider Cees Priem en verzorger Jan Moors mogen mogelijk Frankrijk spoedig verla ten. De rechtbank van Reims behandelt vandaag het hoger beroep, dat TVM-advocaat Joost van Mierlo heeft ingediend. Van Mierlo heeft protest aangete kend tegen het feit dat Priem en Moors in Frankrijk moeten blijven zolang het dopingonderzoek naar de Nederlandse wielerploeg niet is afgerond. „Ais wij in het gelijk worden gesteld, zijn Priem en Moors vóór het weekeinde terug in Nederland," zegt Van Mierlo. „Ik wil ze uit Frankrijk weg hebben. Vol gens de Franse advocaten die ons bijstaan, is het on voorstelbaar dat Priem en Moors zo lang worden vastgehouden op basis van zo'n dun dossier." Van Mierlo wil dat de bewegingsvrijheid van het TVM-tweetal niet langer wordt beperkt. „We hebben voorgesteld om Cees Priem over te brengen naar een ander dorp in Frankrijk, maar dat verzoek is afgewe zen door de plaatsvervangend rechtercommissaris Schricke. Priem moet per se in een dorp verblijven waar een politiebureau is, zodat hij zich elke dag kan melden. En Jan Moors mocht niet woiden overge plaatst naar het noorden van het land, omdat hij in dat geval te dicht bij Nederland zou zijn. Men was kennelijk bang dat Moors er vandoor zou gaan." Het TVM-onderzoek gaat ondertussen voort, maar veel vordenngen lijken niet gemaakt. De resultaten van de bloed, urine en haartesten die zes TVM-ren- ners tijdens de Tour de France m Albertville moesten ondergaan, zijn nog altijd met bekend, Evenmin is duidelijk of nog meer coureurs van de ploeg zich in Reims moeten melden voor verhoor. Van Mierlo: „De verklaringen van de laatste zes gehoorde renners zijn zelf? nog niet opgenomen in het dossier." Volgens de raadsman gaat het goed met Cees Priem, maar over een mogelijke schadeclaim heeft de ploeg leider uit Wemeldinge nog niet nagedacht. Van Mier lo - >ndiT voorwaarden echter bereid tot een schik- k justitie de zaak laat vallen, ben ik mis se eid om af te zien van een schadeclaim." A',j Het bericht dat de Franse renner Richard Vi- r*»' -que van Festina het gebruik van verboden midde len heeft toegegeven, is foutief. Dat zei gisteren Ge- raid Vinsonneau, eerste adjunct-procureur van het parket in Lille. „Er is geen enkel nieuw element in het dossier," stel de hij. „De kopman van Festina heeft steeds gezegd dat hij, indien hij positief zou zijn, niets van doping heeft geweten en dat het buiten hem om is gebeurd. Hij is ervan overtuigd dat hij zelf nooit bewust verbo den producten heeft genomen." Een gerechtelijke bron had dinsdag aan het Franse persbureau AFP gemeld dat Virenque tijdens zijn verhoor, eind juli in Lyon door de gerechtelijke poli tie in Lille, het innemen van verboden substanties heeft toegegeven. De Franse krant Le Parisien, die de Festina-zaak grondig volgt, sprak gisteren van in directe bekentenissen van Virenque. „Ik weet niet wie de bron is van deze berichten," zei Vinsonneau. De magistraat liet weten dat de onder- zoekersrechtér van Lille, Patrick Keil, nfet va'n plah is om Virenque te verhoren. Keil is belast met het on derzoek in de Festina-zaak. Hij zou pas eind oktober de verhoren hervatten, na dat de uitgezonden onderzoekscommissies zijn te ruggekeerd. De uitslagen van de haaranalyses van de Festina-renners verwacht Keil begin oktober. Virenque ontkende dinsdag al met klem zijn zoge naamde bekentenis, „Het is een nieuwe poging om ons te vernietigen," meende hij. De geplaagde wiel renner bereidt zich voor op de Ronde van Sparye, die zaterdag in Cordoba begint. De internationale wielerunie (UCI) heeft de nationale bonden van Australië, Frankrijk en Zwitserland tot 1 oktober de tijd gegeven straffen wegens doping uit te spreken tegen de renners van Festina, die in juli uit de Tour werden gezet door de directie. Door Mikos Gouka Schiedam Ontbijten met pelikanen aan je zijde, lun chen te midden van een kud de lama's en avondeten in een cabana op een struisvo gelboerderij. Schiedammer Rob Visser (29) heeft het alle maal meegemaakt. Van 5 tot en met 25 augustus verbleef de buitensportinstructeur in Vuurland, dat in het zuiden van Chili ligt en Argentinië in het kader van de negen tiende Camel Trophy. Aange zien de seizoenen zijn omge draaid ten opzichte van Ne derland, was het daar hartje winter. Visser was samen met Joost Staüdt, student medicijnen uit Groningen, overgebleven na een moordende selectieprocedure. Via selectiewedstrijden in Zwolle en Den Bosch werden 500 kandi daten getest, waarna het aantal potentiële deelnemers werd te ruggebracht tot 100. Op 28 februa ri volgde een mini Camel Trophy tussen Zeist en Zoetermeer, waar na het kaf verder van het koren gescheiden werd, Uiteindelijk ging het via Les Arcs in Frankrijk waar de laatste vier werden uitge zonden naar Are Favikens Egen- dom in Zweden, waar de laatste vier werden gesplitst in het defi nitieve team en de reserveploeg. Visser overleefde de selectieda- gen stuk voor- stuk en vertrok dus begin deze maand richting het winterse Zuid-Amerika. Langr de route van Santiago de Chili naar Ushuaïa, de meest zuidelijk gelegen plaats op aarde, moesten de kandidaten - naast de Neder landse ploeg waren nog negentien andere landen aanwezig- diver selocaties opzoeken. Het vervoer middel daarbij was de Land Rover aangevuld met mountainbikes, ski's, snowboards, kajaks en sneeuwschoenen. Door het berei ken van de locaties verzamelden zij punten. Hoe moeilijker de loca tie te bereiken was, hoe meer pun ten en het koppel met de meeste punten zou winnen. „Als ik het moet omschrijven denk ik aan het woord uniek. We hebben zo ontzettend veel meege maakt," aldus Visser.De landen zijn zo mooi. Vooraf trok Zuid- Amerika me niet echt, maar nu ik daar geweest ben moet ik zeggen dat ik er zo zou kunnen gaan wo nen. Ik ga er dan ook absoluut nog een keer heen. Je komt op plek ken waar normaal gesproken geen mensen komen. Heel veel mensen wisten van de tocht en kwamen de auto bekijken. Waar om weet ik niet maar iedereen wil je begroeten. In een supermarkt kregen we de boodschappen gra tis. Als ze maar even in de Free- lander, de auto waar we mee werkten, mochten zitten." Aangewezen Visser was gedurende dertig da gen aangewezen op zijn partner Staüdt en een wagen van de orga nisatie die bij hen bleef. Daar naast was er een derde wagen met de Veronica tv-ploeg om opna mes te maken voor acht afleverin gen die vanaf oktober op de buis komen. Joost Staüdt en ik zijn geen su pervrienden geworden, We zijn toch heel erg verschillend qua ka rakter, is wel gebleken. Er is geen onvertogen woord gevallen en we hebben goed samengewerkt, maar echte vrienden zijn we niet geworden." Visser doet een poging om het ge beuren samen te vatten, maar be seft tegelijkertijd dat het onbe- Camel Trophy-deelnemer Rob Visser maakte in Zuid-Amerika veel mee. „Als ik het zou moeten omschrijven denk ik aan het woord uniek. We hebben zo ontzettend veel meegemaakt," al dus Visser. Foto Peter Moikenboer gonnen werk is om mensen echt te laten delen in zijn ervaringen. „Het is moeilijk uit te leggen, maar in feite werkt het zo. Een maand voordat wij naar Chili kwa men heeft de organisatie overal platen opgehangen ter grote van een vel papier. Er waren honderd discoveiy-Iocaties, die als je dat punt kon vinden, tien punten op leverden. Daarnaast waren er honderdvijfentwintig adventu- re-locaties, die moeilijker bereik baar waren en waarvoor je bij voorbeeld de snowboards en ka jaks moest gebruiken. Die adven- ture-locaties leverden tien tot vijftig punten Op." Daarnaast loofde de organisatie zeven awards uit. Voor elke cate gorie waren punten te verdienen. „Wij stonden in de categorie van de kano hoog genoteerd. Je moest echter binnen acht uur elke fase beeindigen. De derde fase kwa men we na acht uur binnen en dus verloren we alle punten. We had den ons in de afstand vergist, Het was hemelsbreed tachtig kilome ter, maar we deden er vier uur lan ger over, We treuzelden ook te lang om onderweg foto's te nemen en te filmen." Arenden Want dat Visser dingen gezien heeft die hij in de binnenstad van Schiedam absoluut niet tegen komt, is wel 2eker. „Ik heb con dors, arenden, wilde paarden en struisvogels gezien. De tempera tuur viel ook mee. We rekenden op min twintig graden maar we kregen ongeveer min vijf tot tien. Gevaarlijk was het toen we in een sneeuwstorm terechtkwamen met windkracht tien. De auto van de organisatie gaf aan wat er wel- en niet mocht en informeerde ons wat betreft weersomstandighe den." Het contact met andere ploegen was minimaal. „Soms kwam je de andere landen tegen en sprak je wat met elkaar, maar meestal wa ren we alleen. Alleen op de vier meetingpojnts, een soort excur sies kwamen we elkaar tegen om bijvoorbeeld een vulkaan te be klimmen, wild water te varen en gletsjers te bekijken. Er is enorm veel gefilmd, ook door ons zelf. Ik ben uiteraard heel erg benieuwd naar de resultaten. We hadden om de vier dagen contact met het thuisfront, vaak omdat er niet eer der gelegenheid was. Ik moet zelf ook nog steeds wennen, Een week geleden zat ik in een kano en nu hier. Je zult begrijpen dat het een hele omschakeling is." VlaanflngenTintelende vingers en blau we muizen, Maikel Benner beweert er geen last van te hebben.Alleen een dik ke vinger zo nu en dan," zegt hij schou derophalend. „En m'n duim heeft em keer uit de kom gelegen." Geen reden om het masker af te gooien en zijn plaats in de vuurlinie in te wisselen voor een veili ger positie elders in het veld. Maikel Ben ner is catcher en hij 20U niets anders wil len, „Vroeger, in de pupillen van NDC'86, vond ik die spullen wel interessant om aan te hebben," verklaart hij zyn voorlief de voor het achtervangen. „Tegenwoordig speelt dat niet meer zo. Nu vind ik het vooral leuk om lopers van het tweede honk af te gooien. En omdat het me steeds vaker lukt, begin ik er ook steeds meer lol in te krijgen." Met een brace in zijn handschoen ter be scherming van zijn nog altijd gevoelige duim neemt de pas 18-jarige Vlaardinger week in, week uit onverschrokken plaats tegenover krachtpatsers als Tapito' Ste wart, Tony Benningshof en Leo Voogd, die de ballen met snelheden tot 130 km/ uur in zijn richting smijten. Doorgaans verwerkt hij die projectielen met zoveel bravoure en gemak, dat de benjamin van honkbal-hoofdklasser Retif Sparta/Feye- noord als de toekomstige opvolger van Johnny Balentina in het Nederlands team •wordt gezien. Zeker op Zuid. Zelf wil de derdejaars studentMBO bouw techniek in Schiedam zover nog niet gaan. „Eerst maar eens kijken hoe ik me verder ontwikkel Ik zal in elk geval ster ker moeten worden en meer ervaring moeten opdoen. Maar het is waar, dat ik me steeds beter op m'n gemak begin te voelen achter de plaat. Dat komt natuur lijk omdat ik nu elke wedstrijd speeL" Vóór de zomerstop hesen Maikel Benner en Marlon Fluonia zich om en om in body protector en scheenbeschermers, na die maand kreeg het aanstormende talent de kans zich wekelijks te bewijzen. „Dat was van te voren zo afgesproken," onthult Benner. ,Jk denk ook dat ik eraan toe ben." Wat niet wil zeggen dat hij vindt Fluonia verdrongen te hebben uit de tattery' van Sparta/FeyenoorcL „O nee, zo zie ik het niet Tjuba heeft zo veel ervaring, bijna 500 wedstrijden in de hoofdklasse, daar kan ik nog lang niet tegenop. Maar hij is de dertig gepasseerd, ik ben achttien, ze moeten ook aan de toekomst denken. En op deze tinnier leer ik het meest. Ja, ook van Tjuba. Hij praat veel met me in de dug-out, geeft me tips en vertelt waar ik bij een slagman op moet letten, z'n sterke en zwakke punten." Pa Benner honkbalde bij Nado Vooruit gang, de voorloper van NDC'86, vandaar dat zoonlief daar op jeugdige leeftijd eveneens de handschoen opnam. SW probeerde hem nog even tot de voetballe rij te bekeren; als C-junior van VFC werd hij gescout door de Schiedamse roodgroe nen. Maar het honkballen won bet en am per twee jaar later zat Maikel Benner, 15 toen nog, als tmllpencafcherheel dicht te gen het eerste van Sparta aan. Weer twee jaar later maakte hij zijn debuut in de hoofdklasse. In het jaar dat zijn doorbraak moet wor den heeft hij het uitstekend naar zijn zin bij de inmiddels met Feyenoord tot Spar- ta/Feyenoord samengesmolten roodwitte club. „Normaal gesproken speel ik er vol gend seizoen weer," stelt hij andersden kenden gerust Op voorspraak van Sparta's toenmalige assistent-coach Hudson John werd de toen nog 16-jarige Vlaardinger in de win ter van 1996f97 door Franco Martis by Jong Oratye gehaald. Hy viel metz'n neus in de boter, want voor Neerlands aanstor mende talenten stonden trips naar Cura sao (Koninkrijksspelen) en Canada (WK), op het programma. En of dat nog niet ge noeg was, ging er voor Maikel Benner nog de trip naar het kadetten-EK in Italië aan vooraf. „Ik ben toen vijf weken achter el kaar weggeweest," geniet hy nog na bij de gedachte. Dit jaar ging de reis niet verder dan Tsje chië. Daar hoorde hij voor het eerst fluis teren over Amerikaanse interesse voor zijn persoontje. Maikel Benner, zijn ndém heeft hij in elk geval mee voor een carri ère in de States.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 22