10 3? Stortvloed aan kaarten bij amateur-ouverture Regionaal tennistalent gelooft in eigen kunnen In West IV is 600 keer geel en 100 keer rood normaal Een miljoen dollar voor Marks 'homer nr. 62' O Verstappen zit weer zonder stal Kirsipuu wint massasprint Libregts terug in poloteam Festina: doping op megaschaal Okanovic en v.d. Kaaij vergeten de tie-break Neptunus-honkbal sluit competitie af met zege Honkballers Schiedam - dicht bij nacompetitie Supercupwedstrijd op sportpark Harga Schietvereniging opent nieuwe schietselzoen Rotterdams Dagblad Dinsdag 8 september 1998 7 Londen Het formule I-team van Jacky Stewart zal de volgende twee seizoenen gebruik maken van de diensten van de Brit John ny Herbert. Dat betekent dat de dagen van Jos Verstappen bij de ploeg waarschijnlijk weer zijn ge teld. Hij zal nog wel de resterende drie races om het WK 1998 rijden. Verstappen houdt een kleine slag om de arm. ..Hoewel de kans klein is dat ik bij Stewart blijf, zal ik mijn uiterste best doen de laatste wedstrijden te laten zien wat ik waard ben." aldus de Limburger. De Nederlander maakte halver wege dit seizoen zijn opwachting bij Stewart-Ford als opvolger van de Deen Jan Magnusson. Hij maakte zijn rentree in juni bij de GP van Frankrijk, reed zes races en haalde twee keer de finish. Herbert (34), nu nog rijdend voor Sauber, wordtin 1999 waarschijn lijk de teamgenoot van Rubens Barrichello. al zijn de onderhan delingen met de Braziliaan voor volgend jaar nog gaande. Verslappen maakte in 1994 zijn debuut als formule I-coureur by Benetton-Ford. Daarna reed hij voor Simtec-Ford, Arrows-Hart en Tyrrell-Ford. Estepona De Estlander Jaan .ïyrsipuu heeft gisteren in Estepo na de derde etappe van de Vueita gewonnen. Jeroen Blijlevens ,)ygrd dankzij zijn vierde plaats .wager van de rode trui; hij leidt het puntenklassement. De Frans man Laurent Jalabert, die onder weg drie bonusseconden greep in de tussen sprints, nam de amarillo trui over van de Zwitser Markus Zberg, die op twee seconden staat. De derde etappe mondde ander maal uit in een massasprint. Voor dat het op de boulevard van Este pona tot een climax kwam waren er diverse schermutselingen met korte ontsnappingen, die telkens teniet werden gedaan. De Zwitser Oscar Camenzind leek in de slotfase te gaan profiteren van een valpartij in de kop van het peloton. Hij pakte vijftig meter, maar was niet opgewassen tegen de sprinters. Voor Kirsipuu (Casi no) was het de 36ste zege van. zijn loopbaan. Gouda De waterpolo-routiniers Patricia Megens-Libregts, Liene- ke van den Heuvel en Marjan op den Velde hebben zich weer be schikbaar gesteld voor het Neder lands team. De eerste twee zetten begin jaren negentig een punt achter hun ïnterlandcamère. Op den Velde besloot begin dit jaar na de tweede plaats tijdens het WK in Australië niet meer voor Oranje uit te komen. Door Marcel van der Kraan Rotterdam Het eerste weekeinde in de voetbalcompetitie bij de amateurs heeft in en rond Rotterdam meteen een stort vloed aan gele en rode kaarten opgeleverd. In meer dan dertig wedstrijden werden voortijdig spelers naar de kleedkamer ge zonden en in tientallen andere duels moesten de arbiters mas saal boekingen uitdelen om wangedrag en zware overtredin gen te bestraffen. greep uit hel totale competitiepro gramma van deze regio. Boven dien speelden zich nog taferelen af, die scheidsrechters zijn ont gaan. Zo hield Ed van Mauri k aan net duel tussen Blankenburg en DEH een gebroken neus en een gebroken oogkas over. De scheidsrechter had het incident niet geconstateerd en kon dus ook geen rood trekken. De afdeling luchtzaken van de KNVB in district West IV had gis teravond nog geen duidelijk beeld van wat zich allemaal op de ama- teurvelden heeft afgespeeld. Dat heeft voornamelijk te maken met de papiermolen die nog draaiende Bij de zaterdagvoetballers in deze regio werd rood getrokken bij on der meer Excelsior P-DOTO, Zwart Wit'28-Noordwijk. Rozen- burg-Barendrecht, SHO-Quick Boys, Schevemngen-Excelsior M, De Zwervers-Groen Wit. Soccer Boys-Be Fair en DZB/Zevcn- kamp-BMT. In de zondagafdeling bleven min der dan 22 spelers over bij DRL- DFC, DHZ-OW, Zwerrers-GLZ, Leonidas-Neptunus. CKC-SMV en Sparta-TOGB. Feyenoord-Ar gon leverde geen rode kaarten op, maar mei zes keer geel was ook dat duel er een met een smetje. Deze duels vormen slechts een is. „Op maandag hebben we pas een of twee procent van de wed- stnjdformulieren en rapporten binnen. Pas donderdag weten we exact wat er allemaal is gebeurd," zegt Jan Koster van de KNVB. Feiten In een 'normaal' weekendje ama teurvoetbal (inclusief junioren en lagere elftallen) wordt in district West IV 600 (1) keer geel en 100 keer rood uitgedeeld. De waag is of dat werkelijk normaal is? Kos ter: „Het zijn de feiten. Rotterdam scoort behoorlijk hoog in het land, maar dat komt ook omdat we naar verhouding nog veel scheidsrech tere kunnen inzetten. In andere gebieden blijft veel meer onder tafel." De voetbalbond hoopt dat de uit spattingen van dit weekeinde geen teken aan de wand vormen, maar Koster zegt tegelijkertijd niet verbaasd te zijn. „Negentig procent van de wedstrijden in de standaardklassen eindigt tegen woordig met gele of rode kaarten. Bij slechts tien procent blijft het wedstrijdformulier blanco. Treu rig, maar waar." Nog zorgelijker vindt de bond het dat de excessen bij de hoogste elf tallen slechts het topje van de ijs berg vormen. Koster: „De werke lijke ellende zit onder de stan daardklassen. Bij de lagere elftal len hebben enorme klap- en schoppartijen plaats. Wij weten voor honderd procent zeker dat er met grote regelmaat ernstige din gen gebeuren in de onderste klas sen. Maar als daar geen KNVB- scheidsrechter bij aanwezig is, krijg je negen van de tien keer geen rapport. De heren nemen na afloop een biertje aan de bar en vergeten het weer. Probleem is al leen dat die spelers een week later opnieuw over de schreef gaan." Spanning De voetbalbond heeft geen ver klaring voor het grote aantal mis dragingen en harde overtredin gen in het amateurvoetbal. Het excuus dat er na het WK een nieu we regei bestaat ten aanzien van de tackle van achteren, vinden de strafbepalers onzin. „Die regel be stond al lang maar wordt sinds het WK alleen eindelijk goed toege past." Dat spelers aan het begin van de competitie onder spanning staan en zich daardoor niet kunnen be heersen, wil er bij de KNVB ook niet in. „We waren juist zo tevre den over de cijfers van de eerste bekerronde. Die leerden dat er minder geel en rood is getrokken dan vorig jaar in dezelfde ronde," meent Koster. Dat de clubs en de spelers de re kening, letterlijk en figuurlijk, krygen gepresenteerd is zeker. „Het is ontzettend dom als je nu al kaarten aan het verzamelen bent. Later in het seizoen breekt bet de elftallen ontzettend op. En wat de boetes betreft, die er aan gele en rode kaarten vastzitten? Als ik het zelf mocht innen, zou ik er een dik belegde boterham aan over hou den." Parijs Wielrenners van Festina hebben op veel grotere schaal do ping gebruikt dan tot dusverre werd aangenomen. Dat blijkt uit hun processen-verbaal, waarvan de inhoud gisteren door de Franse kranten France Soir en Le Monde is gepubliceerd. Op twee na gaven alle verhoorde renners het ge bruik van stimulerende middelen toe. De meest volledige en onthullen de verklaring was van Alex Zulle, de Zwitser. Hij zei in zijn proces verbaal niet alleen EPO (een mid del dat het zuurstofgehalte van het bloed verhoogt) te hebben ge bruikt, maar ook groeihormonen. „Ik geef toe al vier jaar lang EPO te gebruiken," zei Zülle in juli te gen de Franse politie. „De eerste keer was toen ik -nog-voor de Spaanse ploeg ONCE ree&Jk.ge- bruikte EPO voor dkerbetangrij- ke ronde, zoals de Tour de France, de Giro en de Vueita. Ik kreeg drie tot vier weken voorafgaand aan de Tour twee EPO-injecties per week, en vervolgens ook tijdens de hele duur daarvan. Voor de Tour van dit jaar ben ik half juni begonnen met de injecties." Zulle gaf toe in deze Tour Voor de eerste keer' ook groeihormonen te hebben genomen. „Ik wilde de ze Tour zo graag winnen. Het was dokter Rijkaeri (de ploegarts en een der hoofdverdachten in het schandaal, red.) die me in de eer ste week van de Tour om de ande re dag de groeihormonen gaf, die ik vervolgens zelf injecteerde." New York De man of vrouw die de 62ste homerun van Mark McG wire weet te vangen, is meteen miljonair. Er staat een miljoen dollar op homerun nr. 62 van de 34-jarige eerste honkman van de St. Louis Cardinals, die zich giste ren met een rake klap naast Roger Maris van de New York Yankees sloeg. Afgelopen weekeinde ging McG wire de legendarische Babe Ruth (60 homeruns in een seizoen) al voorbij. Gisteren kwam hij op ge lijke hoogte met Maris, die in 1961 het absolute record van 61 home runs in één jaargang, McGwire sloeg in de eerste innings van het duel tegen de Chicago Cubs zijn 'egaliser'. De 1 meter 83 lange en 115 kilo zware McGwire kreeg een minutenlange ovatie van de ruim 49.000 fans in het Busch Stadium in St. Louis. De recordjacht was wekenlang 'voorpaginanieuws in de Ameri kaanse kranten. Onder de kop 'Home Run Chase' werden dage lijks statistieken bijgehouden. McGwire had twee concurrenten iri de strijd. Sammy 'Slamming' Sosa van de Chicago Cubs heeft er 58, Ken Griffey van de Seattle Ma riners 48. Na de 61e homerun tilde McGwire zijn iO-jarige zoon Matt, de batboy bij de Cards, op en stak hij zijn duim omhoog naar zijn ouders en drie broers. De zoons van Roger Maris bevonden zich eveneens onder de toeschouwers. McGwire heeft nog 19 wedstrij den te gaan om zich het mooiste record in de Amerikaanse sport- Mark McGwire (rechts) en zijn grote concurrent in de jacht op Maris' record, Sammy Sosa, hebben plezier om McGwire 61ste homerun, dit seizoen in de Major League. Foto; et Retnke/AP beleving toe te eigenen. Degene die dan de 62ste bal vangt die McGwire over het hek slaat, ver dient daarmee meer dan de win naar van de US Open (700.000 dol lar). Een anonieme schenker heeft al één miljoen dollar bij een notaris gedeponeerd voor de his torische bal van McGwire. Maar één man of vrouw kan daar straks een beroep op doen. Sinds dit weekeinde krijgen de werpers genummerde ballen als McGwire aan slag komt. Dan kan niemand vals spelen. Door Hans Schelling Rotterdam Het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit heeft in de afgelo- pen zeventien jaar een aardige naam opgebouwd. Zo'n negenduizend spelers en speelsters, meer dan tienduizend wedstrijden en een kleine honderd toernooien; het zijn jaarlijks de veelzeggende cijfers waarmee het toernooi tot Nederlands groot ste tenniscircuit is uitgegroeid. Maar Nick van der Kaaij en Dennis Okanovic schreven gisteravond tij dens de Masters daadwerkelijk ge schiedenis. De B2-speIers vergaten in de eerste bij 6-6 een tie-brcak te spelen. Pas toen het duo bij 7-6 voor de gebruikelijke rustpauze op het bankje ging zitten, drong het foutje bij de spelers door. Maar hoe het nu verder moest? Vra gende blikken alom rond baan twaalf op het complex van Victoria. Een toezichthouder van de tennis- bond bracht uitkomst. Er moest in de eerste set verder worden gespeeld tot er twee punten verschil zou zijn; bij 8-8 zou een tic-break volgen. Zo ver kwam het niet. De als eerste geplaatste Van der Kaaij won de 'histo rische' eerste set met 9-7 en later het tweede deel met 6-3. „We vergaten doodgewoon de tie-break, omdat we zo met de partij bezig waren," bekende Nick van der Kaaij, die door zijn hoge gemiddelde als eerste is geplaatst. „De railey's duurden steeds erg lang. Daardoor duur de de eerste set ruim vijf kwartier." De ontmoeting tussen de B2-speiers was finale-waardig. De uil Bodegra ven afkomstige Van der Kaai] (16) is voor veel spelers een nieuw gezicht. De pupil van trainer Frits Don verzamelde zijn punten in de Goudse toernooien. In dezelfde categorie streden ook Erwin van den Herik en Martijn van Dijk voor ieder punt. Van Dijk verloor de eerste set met maar liefst 6-0, maar de speler van TV Halfweg stelde zijn legioen uit Spijkenisse niet teleur. Hij vocht sterkterug en was dicht bij de overwinning. Onder toe ziend oog van zijn trainer Rob Mentink stelde de ais tweede geplaatste Van den Herik nog net op tijd orde op zaken: 6-0,2-6,6-4. Op de eerste speeldag deden zich weinig verrassingen voor. Tim Lank- haar was de enige geplaatste speler, die in de openingsronde werd uitge schakeld. De Dl-speler uit Spijkenisse verloor na een spannende wed strijd van de Numansdorper Jordi Beukers Uitslagen: DE-BI: Sabnna Evers-Ingnd Boen; 6-0,6-2; DE-B2: Ly Huong Dinh-Simone Fnggen B-l,6-3, Kelly van de Bos-Bngitte Gakjna ivo. wegens blessure Galzina; HE-B2; Nick van derKnasj-Denms Okanovic 9-7,6-3; Erwin van den Henk-Martijn van Dijk 54),2-6, 6*4. DE-Cl: ReceÖa Slikelorum-Claudia van der Poe! 6-3,3-6,6-2; Marines GieJen-Nicole Krekel 5-3,6-2; HE-C1: Chnstiaan Berkouwer-John van de Velden 7-5,4-6,6-2; Edwin Hum mel-Tom tn 't Veld 5-7,6-3,6-0, Mark Smit-Dudok van Dalen 6-2,6-z, DE-C2: Mane-Ciaire Aerts-NicoSe Schultelaar 8-1,6-2, Gaby van Dam-Veromque Blom 6-S, 6-3, Samenlha Hel- derop-Kim Peters 6-2,6-1; HE-C2: Joost van Ladesteyn-Pietervandei Linde 7-6,7-5; DE-D1: Angela Tabak-Chantal Bousehe 6-2,6-1; llona van de Wetering-Roosmaryn Gerrttsefi-2,6-1; HE-D1: Jordi Beukers-Tim Lankhaar 64,7-5; DE-D2: Mant Bijl-Chantal Hoogendoom 6-3, 6-2; Fenny Beukers-Miijam Dorpmans 6-3,6-3; Pauline Scheelbeek-MirandaToom 64,64, Jose de Klerk-Jennifer Andringa 6-3,3-0 opgave Andringa HaarlemZonder de wegens werkzaamheden verhinderde basisspelers Eric de Bruin en Eddy Dix, maar voor het overige op voUe sterkte heeft Tropicana Neptunus de reguliere honkbaleompetitïe winnend afgeslo ten. In het Pim Mulierstadion werd gisteravond met 64 gewonnen van RCH Cementbouw in een wedstrijd die zaterdag was afgelast. Het inhaalduei kwam Neptunus hoogst ongelegen met het oog de play-offs die vrijdag beginnen, maar de leiding zag na overleg met de bond af van het plan om Tridents in Haarlem de honneurs te laten waar nemen. Zou het duel ook gisteren zijn afgelast, dan was dat vanavond zeker wel gebeurd. „Maar de bond had al laten weten dat de wedstrijd in dat geval van het programma zou zijn afgevoerd," wist secretaris Jan van der Sande die - als statisticus - blij was dat de competitie uiteinde lijk normaal was afgemaakt. Nu kon hij melden dat Ron Agterberg het onderlinge honkslagen-duel met Marcel Kruyt in zijn voordeel had beslist. De Alphenaar had er gis teravond vier en kwam op 63, Kruyt bleef op 59 staan. Koploper bij de drietanders voor wat betreft het aantal hits is Johnny Balentina. Hij ging in Haarlem van 72 naar 75. NEPTUNUS..,.™...40 1 000 010=6-13-1 RCH™„01 0 002 100=4- 9-1 Werpcijfers Tropicana Neptunus; Micha Klooswijk (5 innings) 0-1-5-0,Thijs Bakker (1)0-1- 1-1, Elton Koeiman (1/3 1 man) 0-1-2-0, Erik Semmerswaal (2 2/3) 6-M-Ö. RCH Cement bouw; Tim Keuter(5) 14-9-0, Hoger Kops (3)0-1-3-0, DaveDrayer (1)1-0-1-0. Homerun RCH Robert John (+1;. Winnaar; JQooswpk. Save: Remmerswaal. Verliezer: Keuter. Voetbal MW27-speler John Meuldijk heeft zijn schorsing van vier wedstrijden er op zitten. Hij kreeg de straf opgelegd naar aan leiding van een handgemeen tij dens de recente finale om hel VJaardings Voetbalkampioen schap. In die eindstrijd speelde hij nog namens Deltasport tegen VFC. •Fortunees Jan de Klerk kreeg van de KNVB acht wedstrijden aan zijn broek, omdat hij in het zelfde toernooi een beweging van een kopstoot naar de arbiter maakte. De scheidsrechter deed daar zelf aangifte van bij de voet balbond, die het voorval vervol gens onderzocht. Raymond Verepuij (DRGS-zater- dag) heeft zijn schorsing van vier duels achter de rug. Hij is daar door weer inzetbaar voor de Schiedamse vierdeklasser. •De voetballers J.H, Droge (Her mes DVS) en N. Nourdin (Demos) hebben een voorlopige speelver bod opgelegd gekregen. Ze zijn geschorst zolang het onderzoek in de strafzaak tegen hen nog niet is afgerond. Handbal De mannenselectie van het Schiedamse DWS, tegenwoor dig Trial DWS genaamd, speelt in de voorbereiding een fiks aantal oefenwedstrijden. De laatste krachtmeting vindt plaats op zon dag 20 september in de Schiedam se Groenoordhal. De ploeg van Ferki Nici speelt tussen 13.00 uur en 16.0 uur een mini-toernooi met De Blinkert en Wings. Sportagenda Tips voor dwe rubriek kunt u doordien aan de sportredactie van deze krant, post bus373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-27 327 M (fax; 01W265225) en in de avonduren onder 0104004310. DINSDAG 8 SEPTEMBER VOETBAL. Oefenduel; 19 Oü YFC-DVO'32 De tennistalenten van het Waterweggebied zijn klaar voor het masterstoernooi, dat deze week gespeeld wordt bij het Rotter damse Victoria: links Joao Varela en rechts Dudok van Dalen. Foto; John van Hoeh/Cor Vos DoorMikosGouka Schiedam —Het Rotterdams Dag blad Tenniscircuit nadert zijn cli max. Sinds de start op 6 april bij Z'67 in Rotterdam werden bijna 100 toernooien gespeeld, verdeeld over de hele Rotterdamse regio. Ook het Waterweg-gebied was met tien toernooien goed verte genwoordigd. De beste tennissers per speel- sterkte spelen momenteel de gro te finale op de gravelbanen van Victoria in Rotterdam. Dit eind- toernooi is, in tegenstelling tot de andere wedstrijden, niet voor ie dereen weggelegd. Alleen de twaalf beste spelers en speelsters, aangevuld met vier deelnemers met het hoogste gemiddelde, wor den uitgenodigd. In zes speelsterktes (BI, B2, Cl, C2, Dl, D2) worden deze week via het afvalsysteem de enkelspelen afgewerkt. Uit het Waterweg-ge bied plaatsten onder andere Joao Varela, Annemarie van Assen- delft en Dudok van Dalen zich. De Waterweg 'helden' maken zich dus op voor de apotheose van het seizoen. Bij de hoogste klasse voor vrouwen (BI) gaat Annema rie van Assendelft de strijd aan met haar concurrentes. Van As sendelft (19) eindigde als zevende op de ranglijst en zal dus alles uit de kast moeten halen om de hoger geplaatsten vrouwen te verschal ken. „Ik heb dit jaar het toernooi van Phoenix gewonnen en twee fina les verloren, te weten in Schie- broek en Hoogvliet, aldus Van As sendelft. „Dit seizoen heb ik ook veel toernooien in het Westland gespeeld. De favorieten? Amy van Buren en Manon van der Beeck zjjn erg goed, maar ik moet zeg gen dat ik de nummer één van de ranglijst niet ken. Ik speei met de instelling 'ik zie we) waar het schip strandt'. Ik voel me zeker niet kansloos maar alles hangt na tuurlijk af van de loting. Of ik met negentien jaar één van de jongste speelsters ben op het toernooi? Nee hoor, er zijn nog wel wat jon geren van vijftien of zestien," al dus de blondine uit Vlaardingen. Bij de mannen (BI) komt smaak maker Joao Varela uit Maassluis weer aan bod. De donkere Be- Quick-speier finishte op de vierde plaats in het eindklassement, als beloning voor zijn goede spel in de toernooien. Varela is een ge liefd persoon op de tennisbanen. Hij zorgt voor sfeer en is altijd het zonnetje in huis. „Dit jaar heb ik me eindefijk eens goed voorbereid op de masters," weet Varela, „De laatste weken van het seizoen speelde ik slecht, maar dat kwam omdat ik al mijn rackets kapot heb geslagen en dus geen goed materiaal meer had. Ik heb echter nieuwe spullen aangeschaft en geloof dat ik in vorm ben. Ik heb toernooien in Capelle aan den IJssel en Baren - diecht gewonnen en verloor de fi nale bij Phoenix en Be Quick." Varela is tevreden met de gravel banen bij Victoria. „Het is weer eens wat anders. Het is trouwens nieuw voor me dat ik aan het eind van het seizoen nog gemotiveerd ben. Normaal heb ik het rond deze tijd wel gehad hoor. Wie Stoyanov verslaat za) het toernooi wel win nen. Die Bulgaar loopt zich echt helemaal ziek en is moeilijk te verslaan." Verheugen Ook Dudok van Dalen (mannen Cl) verheugt zich op de Masters. De Vlaardinger bengelde onder aan de plaatsingslijst (plaats li) en bleef tot op het laatste moment in onzekerheid of hij genoeg pun ten had verzameld om mee te mo gen doen. „Ik had 53 punten, en die speler onder me had er 51. Ik heb dus even in mijn rats gezeten of ik er inderdaad wel bij zou zijn," er kent Van Dalen zijn onzekerheid. „Mijn seizoen is overigens toch wel geslaagd. Mijn trainer Sjaak Rovers en ik hadden als doel de B2-status te bereiken. Dat is ge lukt en ik mag nog Masters spelen ook. Dit jaar stond verder in hel teken van diverse blessures, waardoor ik-wel wat overwinnin gen mis ben gelopen. Ik heb vijf halve finales gehaald, maar geen toernooi gewonnen. Toch heb ik van niemand op de ranglijst dui delijk verloren, dus reken ik me zelf tot de gevaarlijke outsiders. Jasper Schuurman is wel de grote favoriet," aldus de 20-jarige HES-student. Mocht ik overigens de finale ha len beloof ik hierbij plechtig dat ik op zaterdagavond niet uitga," kykt de Vlaardinger reeds voor uit. „Ik zal vroeg naar bed gaan. De finales zijn meestal op zondag en dat is wel eens een probleem, omdat ik ook wel eens uit wil gaan. Ook ik ben blij dat we niet meer bij Z'67 spelen. Victoria is mooi en ik heb er goede herinne ringen want ik ben er ooit kampi oen geworden." Van Dalen is iemand die aanval lend tennis prefereert boven het geroemde resultaattennis. „Ja, ik ben heel veel aan het net te vin den. Alleen als ik tegen een heel eng mannetje speel wil ik wat meer achterin blijven om er zeker van te zijn dat ik win. Trouwens ik denk dat ik maar ga winnen want de derde prijs is eer» T-shirt hoor de ik en ik heb al een sponsor dus dat draag ik niet. De tweede is een tas en ook dat vind ik te min. Dus moet het er maar eens van ko men. Als underdog beginnen en dan verrassend toeslaan. Dat lijkt me wel wat." Schiedam De competitie voor de honkballers van Schiedam kan een vervolg krijgen als de ploeg van coach Ton Ebben er in de resterende wedstrijdeh in slaagt om beslag te leggen op de vierde plaats in de hoofdklasse Zuid. Die positie geeft recht op deelna me aan een nacompetitie voor twee plaatsen in de Topklasse, een nieuw te vormen klasse direkt onder de landelijke eerste klasse. Voor die Topklasse van veertien ploegen plaatsen de nummers één, twee en drie van de vier regionale hoofdklassen zich direct. De overige twee formaties kwalificeren zich via de nacompetitie. Schiedam heeft een goede kans op die vierde plaats, de concurrentie komt alleen van het Nijmeegse De Hazenkamp. De Gelderse ploeg heeft momenteel twee verliespunten minder dan Schiedam, maar moet nog een verregende wedstrijd tegen koploper Sparta/Feyenoord 2 inhalen. Komende zondag ont moeten beide clubs eikaar, de winnende ploeg is vrij wel zeker van een plaats in de nacompetitie. Schiedam De voetbalwedstrijd om de Supercup wordt dit jaar gespeeld op sportpark Harga. Gastheer van het spektakel is Hermes DVS, de winnaar van het Schiedams voetbalkampioenschap. Tegenstan der is VFC dat verrassend de Vlaardingse titel ver overde. Het prestigieuze duel staat op de rol voor woensdag 23 september en begint om 20.00 uur. Lief hebbers kunnen het treffen gratis aanschouwen. Maassluis en Maasland kennen geen lokale voetbal- strijd, waarschijnlijk door het geringe aantal clubs (Excelsior Maassluis, VDL, MSV7] en MW27). Een dergelijk voetbaltoernooi in de twee buurgemeenten zou de Supercup een extra dimensie kunnen geven. De winnaar zou zich dan tot de beste club van het Wa terweggebied mogen kronen. Maasland - Schietvereniging Maasland organiseert van 9 tot en met 19 september haar seizoensopening. Het is een wedstrijd klein kaliber geweerschieten vanaf 12 meter knielend. De afdelingen die worden geschoten zijn de korpswedstrijd, de vaste baan de vrije baan, de meesterkaart en ook een 'gelukskaart

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2