9 Ontwikkeling sportpark Broekpolder op schema KOR fï ffl Aanleg recreatiegebieden in de polder is nabij Nieuw onderzoek naar lokalenprobleem WD Maassluis lonkt naar het Westland Rotterdams Dagblad Ouderen maken bezwaar tegen tijdelijke woning Spieringshoek wil nooduitgang vergoed zien BiSB SATTVAR De ontwerpers van de Millenniumtrouwringen SATIVAR JUWELIERS x 'We zitten niet ver van het zetten van de handtekening af Caravans terug naar de stalling Overvaller aangehouden Aangehouden met nepwapen Autospiegels vernield 6 welcen voor 28,- 1 Of bel gratis 0800 -0642 Rotterdams Dagblad Waterweg Vrijdag 11 september 1998 Door Bas van den Berg Vlaardingen De ontwikkelingen voor het multi-functioneel sportpark in de Broekpolder in Vlaardingen liggen op sche ma. „Nog dit jaar zal een intentie-overeenkomst tussen de ge meente Vlaardingen en de Sheil worden getekend. Ook zal een programma van eisen worden opgesteld. Daarna wordt opdracht gegeven aan een onderneming die gaat onderzoe ken of een multi-functioneel sportcomplex, in de opzet zoals de sportclubs voor ogen hebben, haalbaar is." Dat heeft de nieuwe sportwethou der van Vlaardingen Aart Kool gisteravond gezegd in de vergade ring van de Vlaardingse Raad van Sport en Recreatie (VRSR). „We zijn in een ver gevorderd stadium en we zitten niet ver van het zet ten van de handtekening af. Zo wel de gemeente als Shell dragen elk de heifl van de kosten bij aan het onderzoek naar de haalbaar heid." De onderneming die de beide par ticipanten op het oog hebben, is niet de eerste de beste. Het bedrijf is gespecialiseerd in het bouwen van sport- en recreatieparken in Europa. Hel is de bedoeling dat projectleider Ron Steens betrok ken blijft bij de besprekingen rond de haalbaarheid van het multi-functionele sportcomplex, waar tal van sportverenigingen hun thuiswedstrijden moeien gaan spelen. Steens is de man die erin geslaagd is de gemeente Vlaardingen en de Shell op één lijn te brengen. Haast Vanuit de VRSR wordt aange drongen op haast. Voorzitter Pe tervan Wil se m is bang dat als het allemaal te lang gaat duren de - De politie van het district Waterweg controleert in Maassluis of de Algemene Plaatselijke Verordening be treffende caravans en vouwwa- gens wordt nageleefd. Sinds 1 september is namelijk weer de regeling van kracht dat een - dergelijk voertuig, alsmede an dere aanhangwagens die voor andere dan verkeersdoelein- den worden gebruikt, maxi* maal twee achtereenvolgende dagen op de openbare weg mo gen worden geparkeerd. J3jj de controle trof de politie in ^de Oostwijk 38 vouwwagens en ^Caravans aan; in de Westwyk Jwaren dat er 49. Volgende week volgt een hercontrole. De I eigenaren van de caravans en/ of vouwwagens die er dan nog staan krijgen een bon van ne gentiggulden. sportclubs hun vertrouwen in het multi-functionele sportcomplex in de Broekpolder gaan verliezen. ..De clubs hebben ruim een jaar geleden hun wensen kenbaar ge maakt en daarna nauwelijks meer iets gehoord." Afgevaardigde Dick van Haren vond het een veeg teken dat op Sportpark de Vijfsluizen een we- traveld wordt aangelegd. „Het is niet te rijmen dat Shell voor zijn ROVS-leden aandringt om in de Broekpolder te gaan sporten en tegelijkertijd een kunstgrasveld aanlegt. De Vijfsluizen moet een veld inleveren omdat nieuwe toe gangswegen naar de Beneluxtun- nel dwars door het Shell-sport park gaan komen. Maar om nu di rect een duur wetraveld aan te leggen op een andere plaats op de Vijfsluizen, g3at mij te ver. Of weet Shell dat de ROVS'ers nog jarenlang op de Vijfsluizen kun nen blijven sporten?" Afgeslankt WD-gemeenteraadslid Jaap Bar na uw bracht weer in dat een be scheidener alternatief in de Broekpolder op zijn plaats zou zijn. „Gelet op de beperkte finan ciële mogelijkheden zou het de gemeente niet misstaan wat meer in afgeslankte vorm te denken," gaf hij mee aan wethouder Kool. „Er wordt nog steeds gesproken over een multi-functioneel sport complex van dertig a vijfendertig miljoen gulden dal door Vlaardin gen en Shell moet worden opge bracht. Volgens mij heeft de ge meente alleen geld beschikbaar dat uit de grondopbrengst door de verplaatsing van de Westwijk- clubs komt." Daarentegen vindt de VRSR- voorzitter weer dat de gemeente Vlaardingen best weieens wat meer geld in de sport zou mogen stoppen. „We zullen het college en de gemeenteraad moeten overtui gen dat er meer geld voor de sport in Vlaardingen moet komen," al dus Van Wilsem. „Het meest schrijnende voorbeeld is dat de wedstrijdiijnen op het asfaltveld van handbalvereniging Koliandi- aan - een bedrag van amper dui zend gulden- niet eens meer kunnen worden betaald door de gemeentelijke dienst. Het is treu rig gesteld met de sport als we es sentiële gevallen van onderhoud niet meer kunnen doen. We heb ben de mond vol over het project jeugd in beweging', maar voor de accommodaties, waarop de sport bedreven moet worden, is nauwe lijks geld beschikbaar. Omdat er nauwelijks geld is. draagt de VRSR ook geen verantwoordelijk heid. Er moet duidelijkheid ko men waar we met de sport in Vlaardingen naartoe gaan." Hij voegde eraan toe dat het weer uitstellen van de bouw van Vlaar- dings derde sporthal, het minima le onderhoud aan de velden deze zomer en het ontbreken van vol doende subsidiegelden voor groot onderhoud aan de accommoda ties, de sport in Vlaardingen in een kwaad daglicht hebben ge steld. Hoek van Holland De meeste bewoners van het Herman Vis serhuis in Hoek van Holland gaan bezwaar maken tegen de tijdelijke verhuizing naar wis selwoningen aan de Langeweg. In overleg met de huurdersver- eniging Houdt Zicht is een stan daard-bezwaarschrift ontwor pen dat wordt ingediend bij Hu- manitas aan Zee, die het Her man Visserhuis ingrijpend gaat verbouwen. De bewoners vinden de plek aan de Langeweg te klein om 51 wis selwoningen te plaatsen. Er wor den zelfs negentien woningen op rij neer gezet zonder onder breking met een doorgang. De gehele locatie wordt niet ge schikt geacht om een grote groep ouderen een jaar lang on der te brengen. Ook zouden er te weinig parkeerplaatsen zijn, die bovendien te ver van de wonin gen liggen voor de vaak hoogbe jaarde mensen. De berging van in totaal honderd vierkante me ter -twee meter per woning - is volgens de bewoners r.iet ac ceptabel. Andere klachten be treffen de te kleine recreatie ruimte, de te krap bemeten inrit die onbruikbaar zou zijn bij cala miteiten en het te kleine aantal parkeerplaatsen. De bewoners vrezen nog grotere problemen wanneer tegelijk met de verbouwing van het Her man Visserhuis ook de rotonde Langeweg/Harwichweg wordt aangelegd. De bereikbaarheid van het winkelcentrum wordt niet alleen in afstand groter, ook de oversteek over de zeer druk bereden weg door het verkeer van en naar de Stena terminal levert gevaarlijke situaties op, aldus de bewoners. Vlaardingen—Als alles meezit kan in oktober een start worden ge maakt. met het aanleggen van twee nieuwe recreatiegebieden rond Delft. Deze week is in een in Vlaardingen gehouden vergade ring van de Midden-Delfland, waarin vertegenwoordigers van gemeenten, rijk en provincie zit ting hebben, de kostenraming voor invulling van het gebied ten zuiden van Delft goedgekeurd. Het Recreatieschap Midden-Delf land ging akkoord met de plan nen en draagt daarmee per gebied vijfentwintig procent van de aan- legkosten voor haar rekening. De andere vijfenzeventig procent wordt door het rijk betaald. Na in vulling valt het gebied onder de verantwoordelijkheid van het schap die het gaat exploiteren en beheren. In totaal bedragen de ge raamde kosten voor aanleg van de twee gebieden ongeveer 6.5 mil joen gulden. Het aanleggen van het recreatiegebied Tantbof in de Lage Ablwoudse polder, jn het westen begrenst door het zandli- chaam van de A 4 en in het oosten door Abtswoude, kost ongeveer 1.3 miljoen. In het gebied, eigen lijk een verlenging van het Abt- woudse park naar het zuiden, zijn nieuwe waterpartijen gepland. Verder moeten wandelpaden een goede ontsluiting voor recreanten bieden. Meer geld, ongeveer 5,2 miljoen gulden, is gemoeid met aanleg van recreatiegebied Zuidpolder Deifgauw. Het gebied ligt inge klemd tussen de Rotterdamseweg langs in het westen, de Ackers- dijkseweg in het zuiden, de Kari- taatsmolensloot in het noorden en de A13 in het oosten. Ook hier zor gen mooie wandel- en fietspaden voor voldoende mogelijkheden om te kunnen recreëren. Door aanleg van een parkeerterrein is ook de recreant met een auto snel in het gebied. In het zuiden komt een open waterpartij met naturis- tenstrand en -camping. Langs de bermen van de paden en wegen is beplanting gepland. De recreatiegebieden gaan een soort natuurlijke overgang vor men tussen de stad en Midden- Delfland. De bos- en waterpartij en zijn op deze manier een soort bufferzone. Tot 2005 zal het in elk geval groen blijven tussen Delft en de omgeving Schiedam-Vfaar- dingen. Daarna vervalt de zoge noemde reconstructiewet Mid den-Delfland. Met de uitvoering van de wet, waarin de reconstruc tie of herinrichting van het gebied Midden-Delfland is geregeld, werd in de jaren 70 gestart. Na het vervallen van de wet in 20G5 wordt er opnieuw bekeken welke func tie het gebied krijgt. Do leegstaan de Juliana van Stolberg- school zou een altema- tleT kunnen zijn voor het lokalenpro bleem in vlaardingen. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen De basisscholen in Vlaardinger-Ambacht gaan on derzoeken of er plek is om vol doende noodlokalen te bouwen op de speelpleinen bij hun gebouw. Dat is gisteren afgesproken na overleg in het stadhuis. Het is niet de oplossing waarmêe onderwij s-wethouder Van der Windt op de proppen kwam. Die bood de leegstaande Juliana van Stolbergschool aan de Groen van Prinstererstraat aan. Maar dat viel niet in de smaak bij de scho len omdat dit buiten de wijk Vlaardinger-Ambacht ligt. In een Door Jos van Nierop Maassluis De gemeente Maas sluis moet zelf naar alternatieven zoeken om te voorkomen dat ze tot de agglomeraat Rotterdam gaat behoren. Dit zegt WD'er John Seheerstra, nu duidelijk is geworden dat de stadsprovincie Rotterdam voorlopig van de baan is. De fractievoorzitter denkt bij die alternatieven aan een ge meentelijke herindeling, waarbij combinaties met Westlandse ge meenten worden gezocht. Samen gaan met Maasland. Maasdijk en Schipluiden is één optie, het meer aan de Waterweg zoeken een an dere. Bij dat laatste moet worden gedacht aan onder meer Hoek van Holland en 's-Gravenzande. Hoewel hij niet onder stoelen of banken steekt dat het hem ook gaat om uitbreiding van de wo- ningbouwmogelijkheden voor Maassluis, zegt Seheerstra dat het hem vooral om iets anders te doen is: er voor zorgen dat gemeenten zoals Maassluis niet als onderge schoven kindjes bij het agglome raat van groot Rotterdam gaan ho ren. Seheerstra: „Dan kunnen we beter kijken naar een gemeente lijke herindeling, en daarbij ons niet laten beperken tot de regio R'mmond. Want hoewel een hele hoop gemeenschappelijke rege lingen toch zijn geënt op Rotter dam, denk ik dat de stadsregio in Seheerstra: „Als je bij Vlaardingen gaat aanplak ken zitje toch meen soort minderheids belang. Ar chieffoto Jaap Ro zema/Rotteraams bestuurlijke zin toch niet van de grond zal komen. Rotterdam wil immers meer macht. De randge meenten vinden dat te veel van het goede." De WD'er wil voorkomen dat Maassluis op een gegeven mo ment ja of nee moet gaan zeggen op mogelijkheden die door ande ren worden aangedragen. „Je moet zelf het initiatief nemen, zelf bepalen welke liant je op wil. Ik gooi daarbij graag de knuppel in het hoenderhok om de mensen er over na te laten denken. We moe ten een paar varianten onder ogen zien en daarbij ook denken aan varianten die in eerste instantie misschien niet voor de hand lig gen." Twee mogelijke herindelingen heeft Seheerstra inmiddels voor ogen. Maasland, Schipluiden en eventueel Maasdijk ziet hij als partners bij de noordelijk gerichte optie. Over Maasland: „Historisch is dat niet e,u vreemd. Maassluis en Maasland hebben vroeger ook samen gezeten." Een andere optie zou zijn meer naar de zuidkant te kijken. Een combinatie met Hoek van Hol land en 's-Gravenzande zou dan één grote gemeente aan de Water weg worden. Hoewel alle genoem de gemeenten qua inwonertal af zonderlijk onderdoen voor Maas sluis spreekt Seheerstra loch van min of meer gelijkwaardige part ners. Iels dat hij van belang acht. Oostwaarts een partner zoeken ziet de WD er om die reden niet zitten.Als je bij Vlaardingen gaat aanplakken zitje toch in een soort minderheidsbelang." brief aan de wethouder hadden de ouders van de 650 leerlingen van beide scholen eergisteren ook a! aangegeven 'nooit akkoord te gaanmet oplossingen buiten de (verkeersveilige) grenzen van on ze wijk'. Niet genoeg plek De basisscholen Jan Ligthart (openbaar) en 't Ambacht (protes tant-christelijk) barsten uit de voegen. Handenarbeidlokalen, speelzalen, alle ruimte moet wor den gebruikt om les te geven en dan nog is er niet genoeg plek om dat nieuwe groepen staan te drin gen. Door de oplossing die de ge meente voor de vakantie had om een noodschool op de hoek Hart- mansstraat/Anthony KnottenbeJ- tsingel/Goudsesingel haalde na protesten van de omwonenden de rechter een streep. Hoewel de gemeente zal helpen bij het onderzoek, wijst Van der Windt op de onzekerheid. „Er hoeft maar één buurtbewoner te zijn die bezwaar maakt en we zit ten weer met de mogelijkheid dat de rechter het verbiedt." Volgens de wethouder zijn er twee mogelijkheden die geen juridi sche problemen op kunnen leve ren: een plek waar je volgens het bestemmingsplan een noodschool kan bouwen, maar die zijn er niet in de wijk. Of de klassen in een bestaande school onderbrengen. Het schoolgebouw dat de gemeen te op het oog heeft in de Groen van Prinstererstraat stast leeg en valt ook binnen de twee kilome- tergrens die het ministerie van Onderwijs voorschrijft. De af stand tussen de scholen is minder dan een kilometer, is gemeten. „Het is psychologisch niet aan trekkelijk omdat het buiten de wijk ligt, maar wij houden de mo gelijkheid in elk geval achter de hand aldus Van der Windt, die meldt dat aan de plannen voor een definitieve school aan de Van Hogendorplaan 'voortvarend wordt gewerkt'. Maar voordat dat gebouw er staat is er al wel een aantal jaren verstreken. De schuien zulten bij het uitwer ken van hun plannen een drin gend beroep op de buurtbewoners doen om mee te werken aan het mogelijk maken van noodlokalen op de schoolpleinen. De besturen zullen de bewoners op korte ter mijn benaderen en informeren. De scholen zien dit plan als laatste redmiddel om de kinderen bin nen de wijk te huisvesten. Vfaardlngen/Schiedam Het têk chereheteam van de politie iir Schiedam heeft gistermiddag ixC Schiedam een 31-jarige Rotter dammer aangehouden nadat hij;; een mislukte overval had ge pleegd in Vlaardingen, De man had omstreeks 13.30 uur gepro beerd een winkel in de Netten- boetsterstraai te overvallen. Hij bedreigde een verkoopster met een vuurwapen en eiste geld. De verkoopster was niet onder de indruk van zijn optreden en liep weg. De man kreeg zelf de kassa niet open en ging er zonder buit op zijn fiets vandoor. Hij werd even later aangehouden in Schie dam en is in verzekering gesteld. De Rotterdammer wordt ervan verdacht de afgelopen tijd meer dere overvallen te hebben ge pleegd in Schiedam en Rotter dam. Het zou onder meer gaan om de drie overvallen op winkels op maandagochtenden die de afgelo pen weken in Schiedam plaats vonden, waaronder een drogiste rij in de Hoogstraat. Schiedam Bij een verkeerscon trole op de Horvathweg in Schie dam zijn even na middernacht drie Rotterdammers van 19,20 en 23 jaar aangehouden. Na onder zoek van de auto bleken zij in be zit van een nepvuuiwapen. Eén passagier is na verhoor wegge stuurd, de bestuurder en de ande; re passagier werden vanmorgen nog door de politie gehoord. 'I Schiedam Op de Rembrandt* laan in Schiedam zijn afgelopen nacht van drie auto's de spiegels afgetrapt. Een bewoner van de straat werd omstreeks 03,20 uur wakker van een harde klap en schakelde de politie in. De eigena ren van die vernielde auto's zijn vanmorgen op de hoogte gesteld. Den Haag/Schiedam De Sebie- damse Stichting voor Katholiek Onderwijs Sint Liduina protes teerde gisteren bij de Raad van State tegen een beslissing van het ministerie van Onderwijs om de bouwkundige voorzienin gen voor de nooduitgang via de aula van scholengemeenschap Spieringshoek niet te vergoe den. Het gaat om een bedrag van ruim 20.000 gulden. De woordvoerder van het minis terie S. L. A M Lim weeg staatsraad mevrouw C. Ligtelijn het hoger beroep ongegrond te verklaren. Volgens hem kan de nooduitgang niet voor vergoe ding in aanmerking komen om dat het beneden het drempelbe drag voor deze school ligt. Alle kleine bouwkundige aanpassin gen onder de 163,000 gulden moet de schooi namelijk zelf be talen. Boven dit bedrag worden kosten we! vergoed. De Schiedamse stichting bleef het hoger beroep gisteren vol- bij de zitting. Uitspraak over zes weken. Neem nu een proefabonnorm Rotterdam* Dagbladen ectv» vmtaw fans,'*; <-».■> iptB g .'-fpcfwjtnii w. Q Ja, noteer mij voorio'n voordelig proefabonnement.'^ (dwekenvoofsletfits/28,-) Naam: Adres: Postcode: Voort:m/v Nr. Telefoon: (iv.m. comrote öeionöngj y Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar. Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service P 4 Antwoordnummer 3L579, 3000 VB RotterdamJ:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1