9 'Het water stond tot nier 'Leuk, maar waar is de gebruiksaanwijzing?' Telefonisch informatie via de HuursubsidielijnH- Tientallen woningen blank Gemeente Vlaardingen stelt speciaal nummer in Grote vrouwen Schiedam krijgen prominente plek Pt te Verdeelplan voor subsidie Auto in brand Vlaardingen breekt met ontwikkelaar Van Boxtel komt naar Schiedam Fogendorplaan afgesloten Doorvaart gestremd Rotterdams Dagblad Maandag 14 september 1998 Vlaardingen „Je weet niet watje ziet. Ik kom de trap af en zag alles bewegen. Wat moetje beginnen?" De Vlaar dingse Yvonne Heuer werd vanmorgen om half vier wak ker. ..Ik hoorde mensen m de straat en dacht: ik ga maar eens kijken. En toen dit!" 'Dit' slaat voor kleddernatte vloer bedekking. een bank die op de sa- loniafei is gelegd, daar bovenop de geluidboxen, de tafel vol met spulletje die normaal op de grond staan al les /o veel mogelijk hoog opbergen. Maar alles is nat. ..Het water stond tot hier." /egt Yvon ne. die eigenlijk haar trouwdag zou vieren vandaag. Ze houdt haar hand op tien. vijftien centi meter hoogte tegen de muur. Wijst dan naar de tuin. waar het kippenhok staat. ..Stond ook m hot water, maar de kippen hebben het gelukkig gered." Buiten in de Mere liaan in Vlaar- dinger-Ambacht staan twee brandweerwagens te pompen. De stang ligt in de kruipruimte van één van de tien ondergelopen wo ningen. Het water komt uit de achter de woningen gelegen steeg. Bewoner Chris Matla maakt het a! voor de derde keer mee. ..Maar de laatste keer is tien jaar geleden, dus dan denk je dat het niet meer gebeurt," kijkt hij beteuterd naar zijn drijfnatte interieur. De oor zaak voor de ondergelopen wonin gen wordt gezocht in het falen van een pomp, die jaren geleden spe ciaal op de hoek met de Van Lin den van den Heuvel Is ingel werd geplaatst om het probleem in de laag gelegen Merellaan leverhel pen. Omwonenden meldden van morgen dat zaterdag vermoede- Een auto baant zich een weg door de blank staande Utrechtlaan lijk de bliksem in het gebouw is geslagen waardoor de pomp met werkt. De brandweer doet dat nu. Het water wordt door het riool in de hoger gelegen Van Linden van den Heuvellsingel afgevoerd. „Het begon met bomen zagen in de Anna van Buren straat, Louise de Cohgnylaan en Boerhaave- straat. en daarna, vanaf half ne gen, zijn we gaan pompen. Spechtlaan. Olmendreef, Een- drachtstraat. Dijk laan, ga maar door. Soms stond er wel veertig tot zestig centimeter binnen in de woningen." aldus brandweerman Rens van Buuren, die al vanaf zondagmiddag half zes uur in de weer is met zijn collega's. En het bleef maar regenen. Grote in Vlaardingen-Holy. Foto Roei Dijkstra delen van Holy stonden vanmor gen nog onder water. De Olmen- dreef en de Amsterdamlaan zijn onbegaanbaar. De politie maakte vannacht bewoners van nog niet opgehoogde delen van straten in Holy-Noord en -Zuid met zoek lichten en geluidsversterkers wakker om te adviseren hun au to's te verwijderen. In verschillen de straten zijn afgerukte takken op de weg terecht gekomen, die het verkeer belemmeren. Ook binnenshuis zijn de gevolgen van het bereiken van de top van de af- voercapaciteit van de riolen merk baar. Bij het doortrekken van WCs borrelt het afvalwater op. Volgens een woordvoerder van de gemeente kan dit nog wel enige tijd aanhouden. De Vlaardingse Vaart en de Vlie ten staan tot aan de rand van de kade vol. Inmiddels zijn de sin gels in Holy buiten hun oevers ge treden. Terrassen aan het water zijn ondergelopen evenals weilan den in Midden-Delfland. De gemeente Vlaardingen heeft een speciaal nummer voor mel dingen en informatie over de wa teroverlast: 2484370. Moskee Nog een greep uit de berichten van de politiemeidkamer: In Maassluis waaide waaide on der meer op het M. de Ruij ter- plein een tien meter hoge boom om die vlak voor een woning werd opgevangen door een andere boom, Op de Van Beethovenlaan raakte drie auto's beschadigd door een omgevallen boom. Be halve een aantal woningen kwam ook de moskee aan de Fenacolius- laan onder water te staan. De pro blemen in dit gebied zijn mede veroorzaakt door werkzaamheden aan het gemaal aan het Haven plein. In Hoek van Holland werden di verse bomen ontworteld, waar door bijvoorbeeld de Duinweg moest worden afgesloten voor alle verkeer. In de Columbusstraat kwamen asfaltrollen en isolatie materiaal naar beneden zetten dat door dakdekkers daar voor het weekeinde waren achtergela ten. Diverse tuinen liepen daar door schade op. Ook de gasflessen stonden te balanceren op de rand van het dak. De brandgangen werden afgezet totdat de brand weer de resterende spullen van het dak had gehaald. «•B&A Stadshellige Uduina naast de Grote Kerk. Foto Roe» Dijkstra Schiedam De twee belangrijkste vrouwen voor Schiedam, Vrouwe Aleida en St. Liduina, nemen na lange tijd wederom een prominen te positie in. Afgelopen zaterdag werden de standbeelden van beide vrouwen onthuld. Het bronzen gestalte van Aleida van Hene gouwen verhuisde van het pleintje voor het Stedelijk Museum naar de ruïne van Huis te Riviere aan de Broersvest. De ruïne is het overblijfsel van het kasteel dat dankzy Aleida omstreeks 1269 werd gebouwd en bijna drie honderdjaar overeind bleef. Aleida was dege ne aan wie Schiedam haar stadsrechten heeft te danken. Het krachtige beeld van haar dat werd gemaakt door Theresia R. van der Pant komt op de nieuwe plek goed tot z'n recht. Dat laatste geldt ook voor het bronzen stand beeld van die andere belangrijke vrouw, De bronzen gestalte van Aleida van He negouwen bij de ruïne van Huis te Rivie re aan de Foto Roel Dijkstra Stadshellige Liduina. Zij werd vereeuwigd in brons door Judith Pfaeltzer en kreeg een plaats op het kerkhof, de tuin naast de Grote Kerk. Pfaeltzer maakte een strak en statig beeld van Liduina. Zij wordt niet alleen ge zien als een heilige in de katholieke gemeen schap, maar ook als de vrouw die Schiedam geestelijk groot heeft gemaakt. Vlaardingen Inwoners van Vlaardingen, Schiedam en Maas sluis, die willen weten of zij recht hebben op huursubsidie, kunnen vanaf vandaag gebruik maken van de Huursubsidielijn+. Behal ve over huursubsidie kunnen bel lers informatie krijgen over ande re financiële regelingen, zoals bij zondere bijstand, kortingsregelin gen of kwijtschelding van ge meentelijke belastingen. De tele fonische informatielijn wordt om 18.00 uur in gebruik gesteld. De Huursubsidielij n+ is bedoeld om die huurders over de streep te trekken, die nog geen huursubsi die hebben aangevraagd, terwijl ze daar wel recht op hebben. Wie twijfelt, kan via deze lijn te welen komen of het zin heeft alsnog een aanvraag te doen en hoe dat dan in zijn werk gaat. Burgers hebben hiervoor tot 1 oktober de tijd. De informatielijn is voortgeko men uit een initiatief van de Soci alistische Partij in Vlaardingen. De gemeente Vlaardingen heeft er een 'plus' aan toegevoegd: wie recht heeft op huursubsidie, heeft namelijk vaak ook recht op een (financiële) tegemoetkoming van uit andere regelingen. De telefoonlijn is in het leven ge roepen omdat over huursubsidie veel mis verslanden bestaan. Veel mensen denken dat ze er alleen voor in aanmerking komen bij een minimuminkomen. Dit is echter mede afhankelijk van de gezinssamenstelling. Andere re denen om de aanvraag niet te doen zijn dat de formulieren te in gewikkeld zouden zijn of dat het de moeite nauwelijks loont. „Mensen kunnen ons of hun ver huurder echter altijd vragen om te helpen bij het invullen," zegt de gemeente Vlaardingen. „Verder kunnen de subsidiebedragen, af hankelijk van de situatie, oplopen tot honderden guldens per maand. Maar zelfs by een bedrag van vijfentwintig gulden per maand scheelt dit toch weer drie honderd gulden per jaar." De Huursubsidielijn+ is zowel de ze als volgende week bereikbaar van maandag tot en met donder dag tussen 18.00 en 20.00 uur. Het telefoonnummer is 2484020. Bel lers wordt geadviseerd het vol gende paraat te hebben: de gege vens over de huur per l juli 1998, het inkomen over 1997 en het ei gen vermogen opl januari 1998. Mensen kunnen overigens ano niem bellen. Het inleveren van de aanvraag huursubsidie gaat op (telefonische) afspraak met de verhuurder. Wie een afspraak wil maken of nog vragen heeft, kan ook terecht bij zijn verhuurder, Vorig jaar was de Huursubsidie- lijn+ voor het eerst in gebruik. In totaal hebben 333 inwoners van Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis gebeld. Onder hen waren veel mensen die wilden controle ren of hun gegevens klopten. Ver der werd dertien procent van de bellers geadviseerd ook een be roep te doen op andere sociale re gelingen. Uiteindelijk hebben zes huishoudens subsidie gekregen. Maassluis—Toten met 14 oktober ügt in de gemeente Maassluis het ontwerp-Subsidieverdeelplan 1999 ter inzage. Dit plan geeft in zicht in de verschillende subsidie plafonds van organisaties op het terrein van welzijn en cultuur. Het Subsidieverdeelplan is geba seerd op de begroting voor 1999 die in november door de gemeen teraad wordt besproken. Gedu rende deze periode dat het ont- werp-verdeelplan ter inzage ligt, kunnen reacties worden inge diend. Na behandeling in de ge meenteraad wordt het definitief vastgesteld. Het plan ligt ter inza ge in het informatiecentrum van het stadhuis en in de bibliotheek. Vlaardingen Bij de surfplas in Vlaardingen is gisteravond op het parkeerterrein een flink brandende auto aangetroffen. De brandweer bluste de leeg staande auto. Nader onderzoek wees uit dat de auto in Rotter dam Zuid gestolen was. Door Ben van Haren. Vlaardingen Projectontwikke laar Adboma BV uit Rotterdam heeft nog tot I oktober de lijd ge kregen om met een kwahteits- bouwplan te komen voor de hoek Korte Hoogstraat/Hoogstraat in VIaardingen. Slaagt hy daar niet in, en dat is zeer aannemelijk, dan gaat het gemeentebestuur op zoek naar een ander voor de in vulling van deze markante bouw- plek in het centrum van Vlaardin gen. „Hoe we verder gaan. valt nog niet te zeggen." reageert wethou der K. van der Windt. .Adboma is er niet in geslaagd een plan met voldoende kwaliteit aan ons voor te leggen. We hebben lang genoeg gewacht en nu gezegd dat het af gelopen is. Het gaat om een voor ons belangrijke locatie en kwali teit staat by ons voorop Adboma werd voor de bouwont- wikkehng op die plek ruim twee jaar geleden gekoppeld aan de Vlaardingse architect Chiel Ver- hocff, die in opdracht van de ge meente een plan had gemaakt, waarin ook dc restauratie van het Jugendstillpand De Vlijt aan dc Hoogstraat was opgenomen. Vijf tien woningen boven enkele win kels en een eigen parkeergarage tekende hij naast een nieuwe trap naar de Kornelis Speelmanstraat. Het duo kreeg echter een zakelijk meningsverschil, waarna Adboma met een andere architect in zee ging. De daarna ingediende plan nen vonden echter geen genade in de ogen van gemeente en wel standscommissie. Bij de laatste ontmoeting heeft de Rotterdamse ontwikkelaar I oktober als dead line gekregen. De kans. dat het plan van Ver hoef! door een ander alsnog wordt uitgevoerd, lijkt niet groot. Van der Windt: „Neen, daar geloof ik niet meer in. Dat plan is besmet. Ik vind het wel een tegenvaller deze vertraging. We gaan echter gewoon door en ik hoop zo gauw mogelijk resultaat te hebben. Er zyn ongetwijfeld mensen die wel in staat zijn om op die plek kwali teit te leveren," Schiedam Minister Roger van Boxtel komt maandag 21 septem ber naar Schiedam. De minister "tratfhet Grotestedenbeleid (GSB) 'maakt de komende weken een 'ronde langs alle groten steden 'vanjNederland. Als opvolger van Kohnstamm. die GSB-staatsse- cretaris was, bracht hij twee we ken-geleden een bezoek aan de grote buurgemeente Rotterdam. Wat Van Boxtel gaat doen in Schiedam staat nog niet vast. De gemeente Schiedam heeft een he le waslijst met suggesties naar het ministerie van Binnenlandse Za ken. waaronder het GSB valt, ge stuurd. „Het is zo veel dat daar nog even goed over gepraat moet worden," zegt een woordvoerder van het ministerie. Een bezoek aan de wijk Nieuw- land heeft de gemeente in ieder geval op haar lijstje staan. De af gelopen jaren zijn daar in het ka der van het Beheerplan Nieuw- land allerlei processen in gang ge zet om de neergaande spiraal in de Schiedamse achterstandswijk stop te zetten en er weer een wijk van te maken waar het leuk wo nen is. Door Daniëile Hermans Schiedam Geinig, leuk, lekker futuristisch, weggegooid geld. zit prima, als dat maar mooi blijft en het lijkt wel een puzzel, waar is de gebruiksaanwijzing? Zomaar een greep uit de vele reacties van Schiedammers die afgelopen za terdag, bewust of gelokt door het luide tromgeroffel uit de spea kers, de onthulling van het kunst werk van Matt Mullican op het Stadserf meemaakten. Het reliëf van de Amerikaanse kunstenaar, een roestvrij stalen plaat van vier bij zes meter, waar in historische elementen van Schiedam zijn gegraveerd^ trok veel bekyka. Veel mensen lieten even hun vingers over de knap vervaardigde gravures glijden. Anderen bestudeerden de afbeel dingen van onder meer een 19de eeuwse kaart van de stad, het bin nenwerk van een molen en een plattegrond van het nieuwe thea ter nauwgezet. Terwijl jonge kin deren vrolijk rondhuppelden op de plaat die horizontaal op een granieten sokkel is bevestigd. Hoogdravend Dit alles mocht pas na de officiële en voor Schiedamse begrippen ietwat hoogdravende onhulimg van het kunstwerk. Burgemees ter R. Seheeres moest voor dit doel in het bakje van een hoog werker klimmen. Hoog in de lucht hield de burgervader zijn speech. Hierin benadrukte hij nog eens dat niet veel gemeenten het zouden aandurven een derge lijk groot plein te creeren in een tijd dat de bouwgrond zo schaars is, Het plein van 4000 vierkante meter kan zich volgens Seheeres meten met alle bekende pleinen in de wereld. Op één groot ver schil na: „Dit plein is splinter nieuw. Wy geven onze inwoners bewust en letterlijk de ruimte. Het is de bedoeling dat de bevol king hier een breed scala aan acti viteiten gaat ontwikkelen. Het plein is een opsteker voor Schie dam," aldus de burgemeester. Vervolgens complimenteerde bij de internationaal vermaarde beel dend kunstenaar Matt Mullican, die speciaal was overgekomen uit Amerika, met zijn indrukwekken de kunstwerk. Dit bestaat niet al leen uit het reliëf, maar eveneens uit een mozaïek van 21 bij 59 me ter dat is verwerkt in het 'tapijt' van rose en grijze graniet op het plein. Dit werk bestaat uit dc va ker door hem gehanteerde sym bolen van de mens. de wereld en de elementen. Die drie onderwer pen zijn teruggebracht tot picto grammen. gecombineerd met de plattegrond van de voorburcht van het Huis te Riviere. Wie over het Stadserf loopt, ziet daar weinig van, maar degene die bijvoorbeeld vanaf de bibliotheek een blik op het langerekte plein werpt, ziet het motief van de drie symbolen heel duidelijk. Volgens de burgemeester is het mozaïek het mooist by somber weer en flinke re een val. ..Mullican heeft het Nederlandse klimaat goed in geschat. Het grijze graniet tekent mooi donker af als het nat is." Diva op blote voeten Vlak daarna mag hij het zwarte doek waaronder het relief schuil gaat. wegtrekken en komt vanaf de andere kant van het plein de zangeres en diva Victoria Wilson James op. Gehuld in een wit. glan zend gewaad schrijdt ze op blote voeten richting kunstwerk, ter wijl ze ondertussen haar lied 'Co- lorfields' zingt. De zangeres met haar imposante stemgeluid en haar nog indrukwekkendere de colleté wordt geescorteerd door enkele in-line skaters die over het plein flitsen met rode en blauwe vlaggen in de wand. Haar laatste aria voltooit zij al liggend op het kunstwerk. Het optreden van de diva wordt door de aanwezigen beloond met een plichtmatig ap plausje. Het reliëf krijgt daarentegen veel aandacht van de aanwezigen en daar draait het uiteindelijk ook al lemaal om. De bedenker van het geheel mengt zich in het publiek en geeft een ieder die erom vraagt tekst en uitleg. „Ja inderdaad, dat is de ruïne van het kasteel," ant woordt hij een oudere heer. „Ie dereen mag er overheen lopen of erop zitten. Daar is het voor be doeld en voor gemaakt. De roest vrij stalen plaat kan wel tegen een stootje. Alleen die skaters kunnen de boel beschadigen," reageert Mullican een beetje angstig. Hij heeft het reliëf dan wel ontwor pen, maar de productie is in Ne derland gebeurd. „They did a very fine job," aldus de tevreden kun stenaar. Een plaquette met zijn naam ont breekt nog by het kunstwerk. „Dat komt allemaal in orde." ver telt Seheeres. 'En hoe zit het met een gebruiksaanwijzing bij het re liëf, zoals die jonge Schiedammer daarstraks terecht opmerkte?' „Ja, daar heb ik het toevallig net met een paar mensen over gehad. Het is belangrijk dat de mensen er alle voor Schiedam zo bekende symbolen uit kunnen halen. Een soort plattegrondje is wel handig, maar in welke vorm dat gaat ge beuren, wordt nader bekeken." Tegelijkertijd met de opleuering uan het kunstwerk van Mudican werd zaterdag in het Stedelijk Mu seum Schiedam de tentoonstelling Beelden voor het Stadse# ge opend. Er is vrij werk te zien van de kunstenaars Matt Mullican, Gijs Assmann en Tom Claassen, de drie kunstenaars die werden uitgenodigd een schetsontwerp pan te maken uoor het Stadse#. Ook zullen de schetsonwerpen van de drie te zien zijn. Maandag 14 september SCHIEDAM Dienstencentrum Oost Koersbat, 14.00u. Otenstencentiuni de4 Molens, Countrvtiai- sen. 19.00u. Dienstencentrum de Woud- hoek. Informatiebijeenkomst Ouderen aan de Kroppen, 14. OOu.Magn.DeTkerk. Openbare repetitie van Schiedams Vrouwenkoor. 20.00u. ROTTERDAM Ahc/10.00-18.00 Music Expo. Nïghttown Café 21.30 Popifilm. Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen. Hal 4 Info: www.hal4.nl Digital Playground. Rotterdamse Schouwtou rgKI-z. 20.30Stadmde Schuur, WTtte de VVrth 18.00 Het Rotterdam P roject.Ce ntra lo Bib liothee k De keuze van Nelli Cooman, Maastunnel Tunneivision. Dinsdag 15 september SCHIEDAM Podium Café. Jamsessie. 21.30u. Diensten centrum de 4 Molens. Köffie-mloop, lO.OOu. Wijkpost ZuW. Soos, 13.30u. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen. Hal 4 Info www.hal4.nl Digital Playground. Theater Zuidplein Gr.z. 19.00 Pippi Langkous, de Doelen Gr j. 20.15 Frans Bauer. Jazzcafé Dizzy 22.00 Weduwes Blmxma. Nlghttown Theatercafé20.00 Bno- Romeo Delta, Pak huis StJob II - Mullerpier 20.15Westkaai Rotterdamse Schouwbu rg KJ.z. 20.30 Stad m de Schuur. Wittede With IS.OOHet Rotter dam Project, Centrale Bibliotheek De keuze van Nellr Cooman. MaastunnefTunnelvtsior.. SKVR Muziekschool Datweg 19.00 SKVR Open Huis en mfomatie SKVR Popwerkplaats. Van rfo.lü t/m wo.lö sept. ROTTERDAM Cinerama 1: The K-files' <12) dag.12.30- 15,30-18.15-21.15. Ctn.2: 'City of Angels' (12) dag. 13-15.45-18.30-21.30. Cln.3: Ti tanic' (12) dag.12.15-16.15- 20.15. Cin.4: 'Sibena' (12) dag. 15.30-18.15-21.15, do.vr- .ma.di.ook 12.30. Cln.5: 'Wag the Dog" (al) dag. 18.45-21.45. do.vr.ma.di.ook 12.45- 15.45. Imax Theater. Thelwingsea'(al)dag.(tieh.vr- .za.} 18. 'Amazon' fa1.) dag. 13-15-17. 'Eve rest' (al) dag.(Deh,vT.Z3.) 14-16-19.15. vr.za. 14-16-18-20, Trtamc' (12) dag.(beh.vr.za.) 20.30, vr.za. 21.15. Ven.1: 'Manuset Jeanette' (16) dag. 19.30- 21.45, vT.za.ma.net om 21.45, wo.tn V4. Sneak Preview, ma.22. 'Karakter" vr.15.30. 'Miracle ma non troppo' wo. 20.30. Ven.2: 'Hamam, it bagno Turco' (16) dag. 19.30, vr. 15. "Voyage au rlébut du monde' (16) do.zo.t/ m wo. 21.45. zo.Vm wo. voorfilm: 'Si és ia' 21.30. Ven.3: 'GadjoDilo' (16) dag. 19.30, vr.15, The hangmggarden' (16)do.zo.Vm wo, 22. Ven 4: The Idiots' 116) dag,(beh.wo.) 19.30, ook do.ZO.t/m wo. 22.15, vr.15. Uim.li "Wild things' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2: The Avengers' (12) dag. 19-21.45, do.vr.ma.di.ook 13.30- 16.15, Uiro. 3: 'Species II' (16) dag. 18.30- 21.15, do.vr.ma.di.ook 13-15.45. lum. 4: 'Mafia!' (al) dag. 13.45-16.15-18.30. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 21.15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pattié: 'De Pijnbank' (12) dag. 1630-19.05- 21.30,do.vr.ma OI.11.10-13.35.'Mafia''(at) dag. 11.40-14.20-16.40-19-21,20, üi.met 21,20- 'Les Miserables" (12) dag. 15-18- 21.10, do.vr.ma.di.ook 11.20. "The Avengers' (12)d3g-11.10-13.15-15.20-17,30-19.40- 21.50. 'Lethal Weapon 4* (16) dag. 11.50- 15.20-18.10-21. 'Six days, seven digits'(al) dag.ll.30-14.10-16.35-19-2l.40. 'Arma geddon' (12) dag. 17.30-20.50, dovr.ma- .di.ook 11-14.10. Sneak preview: 'Unusual suspect' (16) (fr.21.20. Naehtvoorstelffngen: Lum.lt 7MKJ things' (16) vr,za,00.30. Lum. 2: 'Armageddon' (16) vt.za.00.15. Lum.3: 'Species II' (16) vr- .za.0Q,30.Lum.4: 'Siberia' (16Jvr.za.CO.15. Kindermatinees: Cln.4: 'De kleine zeemeer- min"za.zO-vw). 13.30 Cln.5: 'Jachtop de klein tjes'za,zo. wo, 13,45-16.15. Lum.2: 'Air Bucf' za.zo.wo. 13-15.30. lum.3: 'De kleine zee meermin' za.zo.wo. 13.15-15.45. Pathé 'Het magische zwaard'za.zo.wt>. 11-13. 'Jacht op de Wernt/es' za.zo.wo. 11-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' za.zo.wo. 11.10-13.35. Vlaardingen De Van Hogendor- plaan in Vlaardingen is op maan dag 28 en dinsdag 29 september twee dagen afgesloten voor alle verkeer. Gedurende die dagen wordt in opdracht van de gemeen te de Van Hogendorplaan tussen de Kethelweg en mr. L. A. Kesper- weg opnieuw geasfalteerd. De winkelstraat aan de Van Ho gendorplaan blyft bereikbaar via de Kethelweg en de achterzijde van de winkels. Buslijn 56 van de RET wordt omgeleid over de Kethelweg, Anthony Knottenbelt- singel, Plein 1940 en de Westiand- seweg naar station Vlaardingen- Oo§t (en terug). Om de Van Hogendorplaan in twee dagen van een. nieuwe asfalt- laag te kunnen voorzien begint de aannemer op woensdag 23 sep tember al met de voorbereidende werkzaamheden. Hierdoor kun nen zich al stremmingen voor doen. Schiedam In verband met het watersportweekeinde van 26 en 27 september als onderdeel van de Brandersfeesten, is er geen doorvaart door Schiedam moge lijk. De sluis en bruggen zullen uitsluitend in het kader van het watersportweekeinde worden be diend. Op zaterdag 26 september kan van 7.30 tot 9.00 uur de ple- ziervaart nog doorvaren. Voor de beroepsvaart bestaat die moge lijkheid niet omdat de verwach ting is dat al een groot aantal ple ziervaartuigen in de Lange Haven is afgemeerd. De ruimte is daar door te beperkt. De stremming duurt tot zondag 27 september 20.30 uur. Tot 22.00 uur zijn de sluis- en bruggenwachters dan nog in de weer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1