Pioniers gered door de regen Weer fitte Jeroen van Dijk is op de weg terug Beekman wordt coach Kinheim Paltridge meldt zich bij RRC Solfender maakt het weer waar Basketbalsters missen routine Honkballers Neptunus nog één overwinning verwijderd van Holland Series Jan Jaap de Vin en Martijn Michels beginnen productief Rotterdam en het hockeydrama in de regen Rotterdam Basketbal boeit de toeschouwers Yijf treffers OZC'er Gert J an WinkeVhuyzen Barry Wijers leidt FVT/Visser naar zege Maandag 14 september 1998 Rotterdam» Dagblad a Haarlem Benue Beekman wordt volgend seizoen coach van Kmheim. De Canadees, die ouk een Nederlands paspoort be/it. volgt Gerlach Halderman op Die stapte vorige maand op na interne problemen binnen de selectie. Ff et bestuur vroeg assistent Peter van Dalen als tijdelijke coach. Rotterdam Omdat RRC geen clubhuis heeft door ri< brand van enkele maanden geleden, had de Rotterdamse rugbyclub bij de bond gevraagd om uitstel van het thuisduel met AAC. Dat ging met door. waardoor beide ploegen el kaar toch troffen aan de Beekweg. RRC verloor met 0-10. RRC-Homeko had voor het eerst de beschikking over de nieuwe nummer acht uit Nieuw Zeeland: Mathew Paltridge Binnenkort wordt de ploeg van coach Coiin Jackson nog verder versterkt. Morne Loxton, de succesvolle spe ler van vorig seizoen, komt deze week terug uil Zuid-Afnka en het grote Rotterdamse talent Arno Martha keert na zijn verblijf in Australië terug op het oude nest. RRC moet het hebben van snel rugby. De voortdurende regen verhinderde dit en Amsterdam profiteerde optimaal. Voor rust was de 0-10 eindstand al bereikt. Toch was RRC absoluut met kans loos. De Rotterdammers misten echter drie penal tykseks. Rotterdam De goede start van Solfender in de driebandencom petitie trok de ploeg door op de tweede speeldag. De club van Zuid, als twpede geklasseerd, moest aantreden tegen de num mer één Crystal Kelly. Het werd een bijzondere ontmoeting, die in een gclykspel (4-4) eindigde Pa perclip International, de andere Rotterdamse vertegenwoordiger in de hoogste klasse, kon weer niet tot een zege komen: 0-8 tegen Brasserie Ockenburgh. Ook na de eerste sessie was de strijd tussen Solfender en Chiys- tai Kelly open. Door Jan Verkijk, die dooreen sterke slotfase tegen stander Wim van Cromvoirt via 45-19 naar een 50-49 nederlaag speelde, bleven de Rotterdamers in de race. Dat was nodig, omdat Hans Jürgen Kiihl geen verweer had tegen de sterk spelende Frans van Kuijk. De Brabander bad na 15 beurten al 38 carambo les en dat ontnam Kuhl alle fut. Omdat ook Frédénck Caudron met grof geschut tegen Richard Bitalis de tweede helft inluidde, was na 44 caramboles in 14 beur ten een nieuwe nederlaag voor de Solfender-kopman niet te voorko men. Caudron deed nog zes beur ten over de laatste zes carambo les, waardoor hij op het prachtige gemiddelde van 2.500 uitkwam. Daags ervoor was hij in eigen land tegen Raymond Ceuiemans via 2.857 ook nog eens winnaar ge worden van de Super Prestige, een evenement dat met de Neder- landse Masters is te vergelijken. Dat Ceuiemans na een 20-27 voor sprong de jonge Dick van Uum toch moest laten voorgaan, was tactisch sterk van de laatste. Hij bestreed Ceuiemans met traag spel en daar kan de oude meester op sommige momenten niet meer tegen. Van Uum haalde het met 50-42 in 33 beurten en bracht daarmee de deling tussen beiden de teams tot stand. Bij Paperclip was er treurnis na de eerste sessie, omdat zowel Luc van Straalen (van zijn oude vriend Ron Schumann) en Leon Smolders (van John Tijssens) ver loren. In de 04 achterstand kwam ook geen verandering, omdat Ad Koorevaar niet de precisie had om te scoren en Roland Forthomme een 25-50 zege in 27 beurten be haalde. Danny Breur kwam beter voor de dag, maar wist het tegen Martin Spoormans met 41-50 ook niet te redden. Waalwijk De vrouwenformatie van Rotterdam Basketbal is de competitie in de eerste klasse B gestart met een nederlaag gestart in "Waalwijk. Opponent WSC won met 5140 van de Rotterdamse te genstander, waar Bia Hoogland en Liesbeth Gierveld node wer den gemist. Beiden bouwen af in het tweede team. -In ue Rotterdamse pioeg ont breekt nog steeds Antoinette de Koning, die waarschijnlijk pas na de winterstop de training kan her vatten, Tegen WSC was Robine Breeveld met 11 punten de beste schutter. Door Loet van Schellebcek Rotterdam/Hoofddorp Robert Eenhoorn was zo lang weg uit Nederland, dat hij zondagmorgen moest worden bijgepraat over de consequenties van de afgelasting van de wedstrijd van die middag, de derde in de serie van maximaal vijf tegen Minolta Pioniers. „Is dat zo'" reageerde de tussen tijds opgetrommelde 'field mana ger van Tropicana Neptunus ver baasd op de boodschap dat er al vanavond moet worden ingehaald cn dat het duel telkens een avond opschuift, mochten de weergoden hun medewerking aan een vlot verloop van de honkbaiplay-offs blijven onthouden Vervelende gevolgen zag hij zo gauw met. De beoogde starters van zondag (Micha Klooswijk voor Neptunus en Peter Callen- bach voor Pioniers! zullen ook vanavond het vertrouwen krijgen en het uitgangspunt blijft hetzelf de: dc Hoofddorpelingen moeten winnen om met in een vroeg sta dium prolongatie van de landsti tel op hun buik te kunnen schrij ven. Na de 10-0 van vrijdag in Rot terdam en de 1-4 van zaterdag in de Haarlemmermeer is Neptunus immers nog maar één overwin ning verwijderd van de Holland Series, de finale van de play-offs. Dag extra „Daarom had ik liever gewoon ge speeld, vandaag." zag Eenhoorn gistermorgen toch nog wel een nadelig (psychologisch) effect van de afgelasting. „Bij Pioniers heb ben ze nu een dag extra de tijd om een beetje bij te komen van dc twee tikken, die ze hebben gekre gen." Want dat de Rotterdamse over macht in beide wedstrijden flinke bressen in het zelfvertrouwen van de nog regerende landskampioe nen heeft geslagen, lijdt geen twijfel. Weliswaar liep de score za terdagmiddag in Hoofddorp niet zo onthutsend hoog op als de avond tevoren op het veld van Sparta/Fevenoord in de Bever waard, het grote verschil in vorm en wei degelijk ook kwaliteit was opnieuw overduidelijk. „Het had voor hetzelfde geld weer een walk-over kunnen worden," herinnerde Robert Eenhoorn aan een aantal situaties in de eerste drie innings. „Hel is, dat die jon gen op het derde honk bij Pio niers (Rogier van der Poel, de ver vanger van de vrijdag falende Coen Lammerts, red.) een paar goede nullen maakt, anders lopen we zo weg naar 6-, 7-1 en is de wed strijd al veel eerder gespeeld." Twee, drie keer ook verzuimden de Rotterdammers zelf om de kloof met Pioniers zodanig te ver breden, dat er voor de volgelingen van de vertrekkende coach Bruce Heiser geen beginnen meer aan was. Marcel Kniyt by voorbeeld en Ron Agterberg kwamen na hun driehonksiag geen streep verder, ofschoon er op dat moment met pas één of twee man uit nog vol doende mogelijkheden waren om hen binnen te loodsen. 'Andere instelling' „Daar zuilen we nog aan moeten werken," kondigde 'baas' Een hoorn aan. „In dat soort situaties zal je met een andere instelling aan slag moeten gaan staan. Een grondbal is dan genoeg, en die moet iedereen kunnen slaan." De drie foutjes ten spijt (onge woon veel voor het Neptunus on der Eenhoorn), was de voormalig MLB-prof dik tevreden over de prestaties van de ploeg. „Er is goed gespeeld en Kenny (Brauek- miller) beeft geweldig staan gooi en. Nu de bevalling achter de rug is en alles goed gaat met de twee ling en zyn vrouw, is er kennelijk een last van hem afgevallen." Een vermelding meer dan waard was bovendien de slagvaardigheid van Johnny Balentina. Met zeven honkslagen uit tien beurten (vrij dag drie uit vijf, zaterdag vier uit vijf) was hij onbetwist de 'hotshot' bij Neptunus. Voor de opvallende vervanging van Eric de Bruin door Percy Ise- nia op het eerste honk had Een hoorn een eenvoudige verklaring. „Met een linkshandige werper op de heuvel bij Pioniers (Richard Orman, red.) verwachtte ik meer aan Isenia te hebben dan aan de linkshandige De Bruin. Bij alle rechtshandige pitchers speelt Er ic," stelde hij de routinier, die op het laatst toch nog terugkeerde op één, gerust. Klacht ingeslikt Aflevering 3 van Neptunus-Pio* niers wordt evenals vrijdagavond op het veld van Sparta/Feyenoord gespeeld (aanvang 20.00 uur). Het licht daar zou te wensen overla ten. Maar nu de d rietanders er driemaal op rij vrij gemakkelijk hebben gewonnen (Pioniers 5-0, Expos 5-3 en opnieuw Pioniers 10- 0) is die klacht ingeslikt. „De te genpartij heeft er kennelijk meer problemen mee," stelde Een hoorn laconiek vast. Zijn spelers voelen zich eveneens sterk in de Beverwaard waar op twee achtereenvolgende dinsdag avonden in augustus ook al twee maal van Retif Sparta/Feyenoord werd gewonnen. De dug-out waar in zij toen zaten, bestemd voor de bezoekende club. zijn zij ook voor hun 'thuiswedstrijden' blijven ge bruiken. Bijgeloof? Wie daaraan twijfelt moet weten, dat de Neptu- nianen ook steeds de 'verkeerde' kleedkamer benutten. Die van de bezoekers... NEPTUNUS101 0 11 00 0=4-14-3 PIONIERS.0 10 00 0 0 00=1-8-0 Werptijfers Tropicana Neptunus: Ken BrauekmiHer <9 inmngsi 5-1-8-3 Minolta Pioniers: Richard Orman (51/3 2 man) 2- 2-11-0, Mare Steenhof (3 2/3) 1-0-3-0 Home runs: fieen Winnaar: Brauckmtller Vor He ter: Orman Stand in playoffs (best of fi ve): 2-0 voor Neptunus Johnny Balen tina Kent aan slag een pri ma begin van de piay-offs In de eerste twee wedstrij den tegen Pioniers was de Neptunus honkballer goed voor ze ven honksla gen in tien beurten, een gemiddelde van 0.700. Archieffoto Cor Vos Door Blanchefleur Brassinga Rotterdam Jeroen van Dijk heeft voor de vierde keer de Yo nex Satellite Finale op zyn naam geschreven. Net als in de voor gaande editie versloeg de Rotter dammer tegenstander Dicky Pa- tyama in een zinderende finale met 17-16,12-15 en 15-13. Van Dijk rekende achtereenvol gens zonder enkele moeite af met Stan de Lange, naamgenoot Jur- gen van Dyk en Joost Kool. In de halve finale moest Van Dijk tot het uiterste gaan om de als derde geplaatste Tjitte Weistra van zich af te schudden, maar de nummer één van Nederland trok uiteinde lijk aan het langste eind. Ook Dicky Palyama verloor geen enkele game op weg naar de halve finale, waarin hij tegen Gerben Bruijstens door de oog van de naald kroop. De Gouwenaar ver loor verrassend de eerste game met 15-17, maar stelde in de twee de en derde game orde op zaken: 15-6 en 15-10. In de eindstrijd trof Palyama opnieuw titelverdediger Jeroen van Dijk, die sinds mei geen toernooi meer had gespeeld wegens een achillespeesblessure. Palyama kon echter niet profite ren van het gebrek aan wedstrijd ritme bij de nummer negen van de wereld. Van Dijk wist de eerste game nipt te winnen met 17-16, maar leverde de tweede game door concentra tiegebrek binnen een half uur weer in, In de laatste en beslissen de game liep de Rotterdammer uit naar 14-10, Palyama wist zich nog terug te knokken tot 14-13, maar kon wegens een krampaan val geen verlenging uit het vuur slepen en zag Van Dijk er met de overwinning vandoor gaan. „Ik ben zeer tevreden," lachte Van Dijk na afloop. „Mijn achilles pees heeft zich goed gehouden en ik heb buitengewoon goed staan spelen. Als je nagaat dat dit mijn eerste serieuze test van het sei zoen was, dan kun je toch conclu deren dat ik niets te klagen heb. Mijn eerste doel van dit jaar was fit worden en dat heb ik al bereikt. Nu ga ik weer keibard tramen en proberen op niveau te komen." Revanche Waar bij Van Dijk de blijdschap van zijn gezicht afdroop, stond het gezicht van Palyama op on weer. „Mijn linkerbovenbeen stond helemaal vast en ik kon hem niet meer buigen," blikte Dicky Palyama terug. „Tja, het is jammer, maar mis schien kan ik volgende week re vanche nemen, want dan treffen we elkaar weer in de Deense com petitie. Tenminste als Jeroen meed oef Ik g a me nu op de Dutch Open in oktober richten, want daar heb ik nog wat goed te ma ken. Vorig jaar was ik als derde geplaatst en vloog ik er in de eer ste ronde al uit. Dat zal me niet nóg een keer overkomen." Ook in het vrouwenenkelspel stonden de nummer één en twee geplaatsten tegenover elkaar. Ju dith Meulendijks zorgde voor een daverende verrassing door simpel af te rekenen met de hoger ge klasseerde Brenda Beenhakker. De Helmondse stond op weg naar de finale in totaal niet meer dan éénentwintig punten af en ook in de eindstrijd snelde Meulendijks naar een simpele overwinning: 11-5,114. Yonex Satellite Finale *98: HE: Jeroen van Dyk-Dicky Palyama 17-16,12-15,15-13 DE: Judith Meuiendijks-Brenda Beenhakker 11-5, 1H HD: Dennis Lens/Qujnten van Dalm-Patnck Boonen/David Vandewtnkel 15-5,15-5 DD: Erica van den Heuvel/Moni que Hoogland-Georgy van Soeriand/Mehs- saTrouerbaeh 11-15,15-12,15-5 Jeroen van Dijkin zijn eigen stad winnaar van het nationale Satel lite-circuit. „Als je nagaat dat dit mijn eerste serieuze test van het seizoen was, dan kun Je toch concluderen dat ik niets te kla gen heb. Mijn eerste doel van dit jaar was fit worden en dat heb ik al bereikt. Nu ga ik weer keihard trainen en proberen op niveau te komen." Foto CorVos Rotterdam Tegen het altijd las tige Schaerweijde zyn de mannen van hockeyclub Rotterdam de competitie goed begonnen. De 1-2 overwin] iing gaf ue vei houdingen in het veld goed weer. Bij over- gangsktasser Rotterdam maakten Wouter Vermeulen en Mark tie Rijke een verdienstelijk debuut. De ploeg van trainer Ronald Hu- gers kwam voor rust op voor sprong door Jan Jaap de Vin. In deel twee werd deze stand uitge bouwd door Martijn Michels, die een pass van Jan Jaap de Vin in een tweede treiter omzette. Hoe wel de thuisclub daarna een of fensief ontketende, kwamen de Rotterdammers nauwelijks m ge vaar. Leonidas kwam onder leiding van nieuwe trainer Wouter Taseiaar uitstekend voor de dag tegen Doorn, De promovendus kwam er op de Krahneer Esch nauwelijks aan te pas. Door Jan de Waard (2x) en Michel Kroot uit een strafba! werd een 3-0 overwinning be haald. Jules Sohier liet een straf- bal onbenut. De thuisclub speelde solide en had lange tijd het initia tief. Door doelpunten van Mark Lan- genmeijer. Juha 't Zelfde en Kees Kruythoff zat Victoria in en tegen Breda op fluweel: 0 3. Gele kaar ten voor de Kralingers - met als gevolg een tijdelijke uitsluiting nekten Victoria. De thuisclub profiteerde daar vol op van en boog een 0-3 achter stand om in een 4-3 overwinning. Door Bas van den Berg RotterdamEen ploeg die hoog van zich opgeeft, kan diep vallen. Het is de hockeysters van Rotter dam overkomen, die door landskampioen Den Bosch met 5-1 werden afgedroogd. De Rotterdam- sen hadden zich van de competitiestart iets an ders voorgesteld dan het 'drama' in de regen, dat zich gistermiddag aan de Beekweg voltrok. „Toch hoeft Rotterdam niet te wanhopen," verze kerde de ook aanwezige bondscoach Tom van 't Hek. „Den Bosch is met vijf internationals en de Argentijnse spelverdeelster Vanina erg sterk en is bovendien goed op elkaar ingespeeld. De slimme wijze waarop de strafcomers worden genomen, is daar een voorbeeld van. Rotterdam is zo ver nog niet, maar ik heb er vertrouwen in dat het team na een aantal wedstrijden beter uit de verf komt." De thuisclub startte overdonderend en dwong de landskampioen de eerste twintig minuten op ei gen helft te spelen. Veel rendement leverde dat voor de ploeg van aanvoerder Boukje Vermeulen niet op. Rotterdam bleek nog niet goed op elkaar ingespeeld en moest het voornamelijk hebben van individuele acties van de Cubaanse Saray La- go De Los Arcos en international Inge van den Broek. De landskampioen raakte door het met 2'n krach ten smijtende Rotterdam nauwelijks in paniek. Het richtte zich veelal op de counters, die erg ge vaarlijk waren en veel strafcomers opleverden. Dat het de gasten dtór om te doen was, bewees Ageeth Boomgaerdt. Zij verzilverde drie strafcor- ners en nam twee strafballen voor haar rekening. „Toch was Rotterdam geen makkelijke klus," ver klaarde de topscoorster van Den Bosch na afloop. „De ploeg is sterker geworden en daarom geloof ik dat we ze nog wel zullen tegenkomen in de play-offs." Overtreding In eerste instantie was keepster Eveline de Haan de acties van de Brabanders duidelijk de baas. Maar bij de derde strafcorner werd door een vari ant de complete Rotterdamse verdediging inclu sief de keepster op het verkeerde been gezet: 0-1. Dat zou nog niet zo erg zijn geweest als de scheidsrechters zich maar aan hun taak hadden gehouden. Zo was Simone Martens zich kort daarna van geen kwaad bewust toen zjj bij het uitverdedigen een overtreding maakte. Het leverde tot grote woede van Rotterdam de Brabanders een strafbal op, die dankbaar werd verzilverd: 0-2. Saray Lago De Los Arcos zag kort daarna na een knappe individuele actie een doelpunt afgekeurd. Een vlammend protest volgde. Trainer Caroline van Nieuwenhuijze-Leenders kwam zelfs de dug out uit om de fluitist te vragen wat hij allemaal aan het doen was. Ondanks die tegenslag maakte de thuisclub kort voor rust toch nog aanspraak op de aansluitende treffer. Een strafcorner van Boukje Vermeulen kwam na vele missers op de stick van Karlijn Petri, maar zij knalde hard naast. in de tweede helft trok Den Bosch het duel naar zich toe en scoorde kort: achter elkaar 3-0 (strafbal) en 44). De druiven werden voor Rotterdam wel heel erg zuur toen het ook nog 0-5 werd. Uiteinde lijk gingen de handen op elkaar toen Boukje Ver meulen de eer redde: 5-1. Door Nick van der Sluis Rotterdam Het leuke van basketbal is dat het bijna nooit verveelt. Zeifs als de wedstrijden weinig ver rassend zijn, valt er voor de toeschouwers altijd nog wel wat leuks te beleven. In dat opzicht stelde de competitie-cpening van Rotterdam Basketbal, on danks de 68-80 nederlaag tegen BS Weert, niet teleur. De Rotterdamse basketbalformatie speelt, op Dusan Savic na, zonder buitenlanders, omdat er geen hoofd sponsor is gevonden. Weert-coach Jelle Esveldt (ooit van Rotterdam Zuid) kon daarentegen zaterdag avond over drie Amerikanen beschikken en die vormden het verschil. Zeker de eerste helft speelde de ploeg van coach Ro nald Wolfs een prima wedstrijd, bij vlagen zelfs heel aantrekkelijk. De thuisclub kon zelfs heel lang het wedstrijdbeeld bepalen en en had bij vlagen een dui delijk overwicht. Ook dc rentree van Virgil Orms kerk (in de achtste minuut) betekende een verster king voor de Rotterdamse formatie. De 24-13 tussenstand (rond de 11e minuut) deed de verhoudingen binnen de lijnen bepaald geen geweld aan. Maar wat Rotterdam Basketbal duidelijk miste, was een leider, een spelbepaler die de grote lijnen kon uitzetten en dat ging zich op den duur wreken. Dusan Savic speelde tegen Weert nog niet echt in die rol en ook Virgil Ormskerk lijkt nog steeds niet ge schikt voor die plaats. Maar hij had zaterdag natuur lijk de handicap dat hij amper een week bij de pioeg was. De toekomst zal uitwijzen of Ormskerk in Portu gal in die functie wat opgestoken beeft. Het tij keerde vooral toen de Amerikanen van Weert warmgedraaid waren en het heft in handen namen, Ralph Biggs en Jermaine Young bleken aanwinsten in de Weertse formatie en zy waren ervoor verant woordelijk dat hun ploeg rond de 15e minuut weer in de wedstrijd zat: 26-24 en de 34-36 ruststand. Toch was Ronald Wolfs met name over die eerste helft, ondanks de uiteindelijke achterstand, duide lijk te spreken. „Leuk gespeeld," vond de Belg. maar zij hadden een groot reboundoverwieht en konden vanuit die aanvalsrebounds te gemakkelijk in twee de instantie scoren." En over het gebrek aan een 'lei der': „We misten met name in de tweede helft een speler die de aanvalspatronen kon uitzetten en om dat de vermoeidheid ook zijn tol ging eisen, verloren we de grip op de wedstrijd." Het wachten is dus op Rob de Graaf, die herstelt van een blessure. Toch zouden de Rotterdammers zich ook na de her vatting niet gemakkelijk gewonnen geven. Weert had zelfs nog twee time-outs nodig (by 43-46 en 54-57 in de 30e minuut) om het Rotterdamse verzet te bre ken. Echt fout ging het toen achtereenvolgens Virgil Ormskerk, Marton Valentin en Eelco Derks met vijf fouten de wedstrijd verlieten. Rotterdam Basketbal-BS Weert 68-80 (rast36-38). Rotterdam: Sander Kales 16 punten, Eelco Derks 14, Vtrgil Orms kerk 13; BS Weert: Ralphe Biggs 25, Jermaine Young 16, Dolf Diuj- Assen De korfballers van OZC zijn hun avontuur in de overgangsklasse begonnen met een kleine ne derlaag bij VDW in Assen: 20-18. Dat mag een eervol resultaat worden genoemd tegen de met scherp schietende tegenstander, die vorige week van zich deed spreken door de 24-18 zege tegen LDODK. Onder prima weersomstandigheden keken de Rot terdammers snel tegen een 3-0 score aan, die zy enigszins ophaalden tot 5-3. Halverwege was de score 12-8 voor de thuisclub, die daarna driftig doorliep naar 18-13. Gert Jan Winkelhuyzen, debutant Sander Vermeulen, Mark Potter en Chrisje van der Meer haalden de stand keurig op tot 18-17, maar het slot was weer voor de Drentenaren: 20-18. Coach Aad van Herk toonde zich ondanks de neder laag niet ontevreden over dit eerste resultaat. Bij OZC was Gert Jan Winkelhuyzen (5) topscorer. Doordat De Kapellen met 11-14 van DKOD verloor en Vlaardingen met 12-9 bij Stanfries, was het voor de overgangsklassen uit de regio een slechte dag. In de tweede klasse E ondervond Trekvogels hoe moeilijk het is om het verloren terrein te heroveren. Bij ALO keken de Rotterdammers bij de pauze tegen een 12-11 achterstand aan. Ze haalden het nog op tot 13-13, maar toen sloegen de Hagenaren toe: 20-16. Scheidsrechter Arnoldus drukte zyn stempel op het verloop door vele dubieuze strafworpen uit te delen. Trekvogels profiteerde daar twaalf keer van, maar dat was niet voldoende voor winst. RotterdamFVT/Visser moet er dit seizoen aan wen nen dat het elke wedstrijd niet verzekerd was van een 2-0 voorsprong. Die zekerheid bood Jórg de Cock de afgelopen seizoenen. Maar ook zonder de naar de Duitse competitie vertrokken international kenden de Rotterdamse tafeltennissers een goede competi tiestart, Het toch wel gevreesde 't Zand werd met een 4-3 nederlaag terug naar Middelburg gestuurd. Van het Rotterdamse kwartet had coach Alfred de Jong de oud-gediende Michel de Boer, nieuwkomer Nermin Smajic (ex-De Korenbeurs) en jeugdspeler Barry Wijers (16 jaar) opgesteld. De andere nieuwko mer Arjan Karbaat (eveneens ex-De Korenbeurs) bleef aan de kant. Per wedstrijd bekijkt De Jong wie er spelen. Dat is afhankelijk van de tegenstander en de vorm van de spelers. Voor Wijers had het duel een speciaal tintje, omdat hij vorig jaar nog als 'huurling' voor 't Zand achter de tafel kwam. In de vier uur durende wedstrijd - vijf van de zeven games gingen in drieén - moest FVT twee keer een achterstand weg werken. Dat was bij 1-2 en 2-3. De Rotterdammers wisten die echter steeds weg te wer ken. Met name in de vechtlust van zijn spelers zag Alfred de Jong het grootste pluspunt. De Boer, Smajic en Wijers deden niet voor elkaar on deren wonnen ieder één partij Bij de 2-3 achterstand zag het er voor FVT nog moeilijk uit. Smajic bracht de stand echter weer op 3-3. Voor het oog van bonds coach Peter Engel herstelde de international van Jong Oranje zich in twee games tegen Ted van den Berg van zijn eerdere nederlaag tegen Daan Sliepen. De laatste partij tussen Wijers en Sliepen, van wie de Rotterdammer nog nooit had gewonnen, was bepa lend voor winst of verlies. Beide jeugdspelers won nen een game, maar m de derde game sloeg Wijers al le frustraties van zijn eerdere nederlagen van zich af tegen de nummer twee van de nationalejeugd: 4-3. In het Limburgse Valkenburg startte Twenty One Up met een verrassende 4-6 zege op Falco. Die uitslag was vooral de verdienste van Peter Berben, die al zijn partijen won. De in de derde divisie uitkomende vrouwen van FVT/Visser haalden het in Amsterdam nel niet tegen US: 64.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3