24 NO AD ijzersterk van start ft PPSC weggecoimterd Ton Pattinama: 'In eerste klasse wordt naïviteit meteen afgestraft' Eerste succes voor Zwaluwen CION loopt weer tegen verlies aan Probleemloze zege voor HVO Gehavend HBSS totaal kansloos HSC blij met een puntje Ronald van Kampen: 'We willen hoog meedraaien' Van Hagen kan de pot op Slappe instelling breekt MW'27 behoorlijk op Eerste prestatieloop van AV Waterweg Martin Kool assistent van Ronald Scholte GTB pakt lekker uit Rotterdams Dagblad Maandag 14 september 1998 Berkel Pas na de rust zag trai ner Arwin Verburgh het CION zo als hij de ploeg de hele wedstrijd had willen zien. Gedurende de eerste rondgang lieten zijn man schappen zich de kaas van het brood eten. Na de 2-0 ruststand in het voor deel van Berkel vocht de derde klasser terug, maar de Vlaardin- gers kregen alsnog een 4-3 neder laag om de oren. CION begon te slap aan de wed strijd en keek toe hoe Berkel tweemaal vanaf de rechterkant het net vond. Pas laat na de thee kwam het echte karakter van CION boven. Leon den Hoedt zorgde voor de aansluitingstref fer. Maar waar iedereen op de ge- lijkmakerzat te wachten, counter de Berkel naar 3-1. Drie minuten later leek de wedstrijd gespeeld toen een vrije trap ineens naar 4-1 werd geschoten. Edwin Schrij vershof en Michel Verschoor schoten CION echter weer terug in de wedstrijd maar verder kwam de ploeg niet. „We zullen in deze 'karakter'-af- deling feller moeten beginnen want we lopen steeds achter de feiten aan," sprak verliezend trai ner Arwin Verburgh. Pijnacker Onder het toeziend oog van de uitstekend fluitende arbiter Gootjes heeft HVO zater dag tegen DSVP een prima partij op de mat gelegd. Het enige min puntje was het feit dat een groot aantal kansen werd gemist. Niet temin zegevierde de Vïaardingse tweedeklasser met 3-0. Het HVO van trainer Dick Suiker begon de uitwedstrijd sterk en kreeg al vrij vlot diverse kansen. Jorden Westerhout, Dennis Sala (vrije trap) en Dennis Hooger- boord konden die echter niet be nutten. Het duurde al met al een halfuur eer het veldoverwicht in de stand tot uitdrukking kwam. Een comer van Mare Maatsen werd in één keer feilloos door de balvaardige aanvaller Jorden Westerhout achter de DSVP-doel- man geschoten. DSVP, dat in de eerste helft nog dekruising raakte, kon na de thee helemaal geen vuist meer maken. HVO sloeg echter pas een kwar tier voor tijd toe dankzij John Sam Sin. Patrick Hartog maakte het HVO-feestje compleet. LoosduinenHBSS was volstrekt kansloos in Loosduinen (4-0 ne derlaag) en dankte doelman Mar co van Veen dat de schade verder beperkt bleef. Zonder een flink aantal basisspelers kon HBSS geen moment indruk maken op de gastgevers. Trainer Piet Jonas kon niet be schikken over Jsco van Tilborg, Danny Bruins, Roy Evers, Michel van Zijl en René van Dalen. De in vallers - gehaald uit het tweede en de jeugd- konden het gemis aan ervaring met werklust niet compenseren. Een persoonlijke klassieke fout -aan de buiten kant dekken- zorgde voor de achterstand, Na de 1-0 liep Loos- duinen gemakkelijk weg naar 3-0, Na de thee had HBSS geen kracht meer en was het aan doelman Marco van Veen te danken dat het bij 4-0 bleef. De keeper voorkwam meerdere 'zekere' doelpunten. Vtaardingen De nieuwe HSC- trainer Karei Buuron moest nood gedwongen weer de 'kicksen' aan trekken tegen regio-genoot DRGS. De laatste man zag zijn team tweemaal, met dank aan DGRS, keeper Timo van de Sluis - op voorsprong komen. Beide ke ren kon de voorsprong niet wor den vastgehouden: 2-2. DRGS baalde van de doelman die tweemaal in de fout ging. Maar ook de voorwaartsen van de Sehiedamse formatie waren niet scherp, dus kon iedereen tevre den zijn met de deling. Het HSC van Karei Buuron kwam op voor sprong danzkij Luca Taurozzi. Vijf minuten voor rust bracht Heijdra de stand op gelijke hoog te. Frank 't Hart schoot de thuis ploeg wederom op voorsprong, maar een kwartier voor tijd werd de eindstand vanaf elf meter op het bord geschoten. HSC'er John Stuifzand zag geen andere oplos sing dan de ingekopte bal uit het doel te slaan Na de mdp kaart zag John Stuifzand vanaf de zijlyn hoe Raymond Oosterveer de 2-2 binnen schoot. „We hebben twee punten laten liggen," bromde DRGS-voorzitter Joep den Brinker. HSC-trainer Karei Buuron sprak echter van een terechte uitslag. Door Peter de Roo Strijen In Strijen hoor je ze na de tweede wedstrijddag in de eer ste klasse B zeker niet klagen. Na de 4-1 zege van zaterdagmiddag tegen Delta Sport wordt zelfs de koppositie ingenomen. Zo'n voortvarende start was niet ver wacht, alleen gehoopt. Trainer Ton Pattinama van het verliezende Deltasport vond na afloop dat zijn ploeg naïef had ver dedigd, en dc zege min of meer kado had gedaan aan het vorig jaar uit de hoofdklasse gedegra deerde Strijen: „We wisten hoe gevaaarlijk Strijen kan zijn bij corners en toch stonden we in de vierde minuut niet goed op te let ten. Later bij de 3-0 staan we weer te slapen, en dan is de nederlaag snel verklaard. Maar al met al was het wel een verdiende nederlaag." Bij Strijen zijn ze allang blij dat de degradatie van vorig seizoen vol ledig lijkt te zijn verwerkt. „Het was een heel vervelend jaar." merkte Arie van der Zouwen za terdagmiddag nog op. Al te lang wenste de trainer van Strijen ook niet bij dat verleden stil te staan. „We hebben nu intussen al zes punten, dat is natuurlijk fantas tisch." Het was niet liet enige dat voor Van der Zouwen telde. De Dordte- naar was. na het duel met Del tasport, in meer dan één op/ieht content. ..Ik ben met name te spreken over de verdedigende or ganisatie. Tegen RWH was die heel matig. Nu zijn wij totaal met in de problemen geraakt. Er is geen kans weggeven." Sneu Van der Zouwen vond het dan ook bijzonder sneu. dat Jaap Bijster bosch in de 78ste minuut toch de trieste gang naar het net moest maken. De doelman van Strijen was kansloos op de 3-1: een van richting veranderde vrije trap van Delta sporter Edwin Wildenberg, die vorig jaar nog actief was bij de club uit de Hoeksche Waard. Veel voor het wed strijd beeld maakte dat met uil. „Maar ik had Jaap graag de nul gegund. Het voorbije seizoen was ook voor hem niet zo leuk." aldus trainer Van de Zou wen Cijfermatig kon Strijen opdat mo ment echter wel een stootje ver duren. Bmnen het uur was de voorsprong van de thuisclub na- melij k al tot 3-0 opgelopen. „Bij el ke vrije trap en verre ingooi bij het strafschopgebied waren wij gevaarlijk," stelde Arie van der Zouwen genoegzaam vast. „Ja. dat kwam er vandaag best aardig uit." Schiedam In de openingswedstrijd van de competitie heeft NOAD meteen verrassend uitgehaald met de grootst mogelijke over winning. De in de derde divisie uitkomende Sehiedamse tafeltennissers stuurden hun tegenstander HBC met een 10-0 nederlaag terug naar Heemstede. Ronald van Kampen, Cevdet Imer en Peter Heystek wonnen al hun tlïie partyen. Toch kwam de over winning niet zo eenvoudig tot stand als de uitslag doet vermoe den. De wedstrijd duurde liefst vijf uur en tien minuten. In zeven van dc tien partijen viel dc beslis sing in de derde game. In alle ge vallen viel de score uit in bet voor deel van NOAD. HBC was niet die sterke tegen stander zoals van een degradant uit de tweede divisie kon worden verwacht. „HBC was door het ver trek van hun twee sterkste spe lers wel verzwakt," wist NOAD's kopman Ronald van Kampen. „Ondanks dat gemis lijkt het toch onze sterkste tegenstander, maar dat is wellicht achterhaald, We willen dit seizoen hoog mee gaan draaien, waarvoor met deze uit slag een goede basis is gezet. Die punten zitten vast in de knip." Het was voor NOAD trouwens toch een goede eerste speeldag, want één tafel verder zegevierde het in de vierde divisie spelende tweede team over TCS met 7-3. Het reserveteam bestaat uit An dre Eer)and, Kees de Koning en good-old John Buyk aast op pro motie naar de derde divisie, want in de praktijk doen NOAD 1 en 2 NOAD-speler Cevdet Imer is klaar voor de opslag. Imer won al zijn drie partijen en volgde daarmee de rest van zijn team. NOAD versloeg HBC namelijk met Foto Peter Molken- niets voor elkaar onder. Dankzij de 10-0 zege heeft NOAD in groep vijf meteen de leiding ge nomen. „Die eerste slag is belang rijk," zegt Ronald van Kampen, „omdat je verder in de competitie altijd wel wat potjes moet laten lo pen. We draaien nu al een tijdje mee in de derde divisie en daar mee hadden we tegen HBC net dat ietsje meer om die derde game te pakken." Dat leverde Van Kam pen, Imer en Heystek naast de drie winstpartijen in twee games, zeven extra punten op, zes in de enkelspelen plus het dubbelspel. De Korenbeurs Het in de eerste divisie uitkomen de nieuwe team van De Koren beurs opende in Zwolle met een 6- 4 nederlaag tegen Flits. Dat ver lies lag niet aan Frank Rengen- hart, want de in oktober 16 jaar wordende jeugdspeler kwam met zijn eerste hattrick achter de tafel vandaan. Paul van de Leur debu teerde in het Sehiedamse team met één keer winst, terwijl Jeroen Bastiaansen met lege handen bleef. Voor het naar de op één na hoog ste afdeling gepromoveerde vrou wenteam van De Korenbeurs was er in de uitwedstrijd bij Amster dam '78 weinig eer te behalen. Het werd een 9-1 pak slaag voor de Sehiedamsen, van wie alleen Li- neke Sneller een partij wist te winnen. Zij klopte Linda Konijn, terwijl Danille Maas en Sylvia Wa terreus op nul bleven staan. Schiedam De eerste thuiswed strijd van het seizoen is voor PPSC op een grote teleurstelling uitgelopen. 's-Gravenzandse voet bal vereniging counterde op sportpark Thurlede naar harte lust en slaagde er met negen man zelfs in om in de slotfase uit te lo pen naar een voor de Schiedam mers werkelijk ontluisterende score: 2-4. Omdat het eerste competitieduel tegen Vitesse Delft vorige week was afgelast, kwamen de volgelin gen van trainer Ron de Bruyn za terdag voor het eerst in actie. In het eerste kwartier waren de Schiedammers oppermachtig, niets leek de openingstreffer in de weg te staan. Helaas werden de mogelijkheden die Mischa Kee- mink en Edwin Ibrisimovic na mooi uitgespeelde aanvallen kre gen, niet benut. De gasten uit 's- Gravenzande putten moed uit de missers en namen na een kwar tier zelfs brutaal de leiding. PPSC-doelman Dennis Limburg verzuimde bij een vrije trap uit zijn doel te komen, waarna de bai in tweede instantie raak werd ge schoten (O-Ik Balverlies op het middenveld en slecht verdedigen leverde de thuisploeg een stevige 0-2 achtei stand op, die nog voor rost werd vergroot tot 0-3. In de rust verzocht De Bruijn zijn pupillen snel de aansluiting te verzorgen om niet geheel afge schoten te worden. Een enorme misser van Achmed Bouaouzan leverde niet de gehoopte snelle aansluiting op. Die kwam pas tien minuten vum tijd. Keemmk be nutte een strafschop en mocht twee minuten later opnieuw - weliswaar in tweede instantie- vanaf elf meter raak schieten. Aangezien de scheidsrechter bij de twee strafschoppen evenzoveel spelers van 's-Gravenzande had t PPSC (spelend in effen shirts) ging op eigen terrein met 2-4 onderuit tegen 's-Gravenlandse w. Foto Peter Molkenboer weggezonden, ging PPSC met twee man meer op zoek naar de gelijkmaker. Ook de lange voor stopper Jan-Dave Vermeulen werd naar hel front gestuurd. Het mocht allemaal niet baten want heel geniepig deelden de bezoe kers uit 's-Gravenzande de gena deklap uit. „Een behoorlijke te genvaller," aldus De Bruijn, „maar gezien onze kwaliteiten gaan we bovenin meedraaien." Al m de derde minuut kreeg Delta Sport-doelman Marco Larooij het nakijken, na een doorkopbal van Al win van Bruggen, die Marcel Breeman in staat stelde de 1-0 aan te tekenen Toch was het wachten tot aan de 53ste minuut voordat Strijen defi nitief afstand van Deltasport kon nemen. Nadat Ron van de Maas. Peter van Veen en Marcel Biem- ond wat minder gelukkig in de af werking waren geweest, was het eindelijk wel raak voor 'Strien'. Ruys, de rechtsback van de Vlaar- dmgers, vloerde binnen de 16 me ter Strijen-spits Peter van der Veen. zodat Robin Wijngaarde vanaf de penaltystip kon aanleg gen. Doelman Larooij was vervol gens kansloos op de inzet van de verdediger, die in de belangstel ling staat van de Engelse tweede d i v] si eel u b Wiek ham Kansen Pattinama weer: „Dan is de wed- slryd natuurlijk gespeeld en laat Strijen de teugels nog wat vieren. Daardoor kregen wc nog een paar heel aardige kansen, maar ik denk niet dat we die ook gehad zouden hebben als het maar 1-0 was geweest. Ik hoop da^ deze wedstrijd een goede les is geweest voor ons." Na de 3-0 van Izaak Verhoeven boog Deltasport definitief het hoofd. De vierde Strijense treffer was tenslotte opnieuw het werk van Verhoeven. Met een keurige lob, na een dieptepass van Peter van Veen, bepaalde hij de eind stand op 4-1. Strijcn-Dritasport 4-1(1-0). 3 Marcel Bad man 1-0,53. Robin Wijngaarde (strafschop) 2-0,55 Izaak Verhoeven 3-0.78 Edwm Wil denberg 3-1.88 Izaak Verhoeven 4-1 Bij zonderheden: Scheidsrechter Van Ast uit Bergschenhoek gaf gele kaarten aan Je roen Kleinhuis (Stryen) en Jarno van de Wilde (Helta Sport) Strijen: By sterbosch, Biemond. Breeman, Wijngaarde, Kleinhuis, Van de Maas. Ver hoeven. Sleekink (82 Huisman), Duynhuu- wer, AJwm van Bruggen, Van der Veen Deltasport: Ljruoy, Ruys, Van Oosterom, Van de Leer (46. Wildenbwgl. Hulspas. Tr- putac, Van der Wilde. Van de Meiden, Wes- terdyk (73. Van Leeuwen). Bouchnt. Fer- toute Door Bas van den Berg" VteardbigenTrainer Ron van den Berg bleef na afloop tamelijk nuchter onder zijn eerste succes voor Zwaluwen in de competitie. Hij ging vooraf reeds uit van een overwinning op KRV, maar had niet ingecalculeerd dat invaller AU Ozean groten deels verantwoordelijk zou zyn voor de 3-1 over winning. De centrumspits scoorde drie keer, het ene doelpunt was nog mooier dan het andere en zijn inbrengen kon dan ook terecht een 'gouden' wissel worden genoemd. „Ik heb er ook van staan te kijken," realiseerde de trainer zich. „Vorige week tegen Delta Sport heb ik hem gewisseld, omdat hij met een trainings- achterstand kampt en nauwelijks in het spel be trokken was. Tegen KRV heb ik hem pas na rust laten spelen in de hoop hem te prikkelen. Dat is goed uitgepakt, want hij deed dingen met de bal die de andere spelers hem niet na kunnen doen. Hij is een type voetballer die een bal kan aanne men en ook weet wat hij er mee moet doen In alle gevallen werden de verdedigers van KRV keer op keer verrast doorzijn balbehandeling. Het mooiste doelpunt was de bal die hij eerst op zyn borst liet stuiten en vervolgens hard en onhoud baar inschoot „Hij heeft gewoon de drang om een actie af te maken, dat is niet voor iedere voetballer weggelegd. Een probleem is dat hij nog te dik is. Door hem veel te laten trainen komt dit wel goed, maar Kot Kggft »rtj tijd GOCÜg. Hy IS YETI de 20ïüer ziek geweest en pas later met de training begon nen." Door de hattrick van Ali Ozcan waren de eerste 45 minuten snel vergeten. Zwaluwen toonde in deel één weinig bezieling en speelde in een veel te laag tempo. Omdat ook KRV weinig inspiratie had, was de trainer van de thuisclub wel gedwongen aan zijn elftal te sleutelen. Met onder andere Ali Ozcan beschikte Zwaluwen weer over een speer punt. De Turkse aanvaller kreeg de bal direct al goed aangespeeld van Erwin van der Lee en ko gelde de bal op de vuisten van de KRV-doelman. De Katwijkers waren gewaarschuwd, maar had den er geen vermoeden dat de invaller tot veel meer in staat was. Uit een voorzet van Stefan Geldof liet Ali Ozcan de bal eerst opzijn borst stui ten om vervolgens hard uit te halen: 1-0. Zwalu wen maakte daarna de fout zich te laten insluiten. De spelers lieten zich veel te makkelijk terugzak ken, inplaats van de bal te veroveren en het initia tief te nemen. In deze fase ontbrak het de ploeg aan een echte leider. Toen Ali Ozcan zich opnieuw aanbood en zijn waarde uit een actie bewees, die bij Raymond Clumper begon (2-0), was het met het verzet van KRV gedaan. Uiteen pass van Francisco Dos San tos, die het bij TOGR niet naar z'n zin had, voltooi de Ali Ozcan in de slotfase zijn hattrick: 3-0. De Turk bewees in de tweede helft dat de trainer niet langer om hem heen kan. Hoewel hij nauwe lijks meeverdedigt en niet de indruk maakt een actie aan te gaan, is hij wel de aanvaller die elke kans in een doelpunt kan omzetten. Met zijn drie doelpunten maakte hij van het statisch ogende Zwaluwen toch nog een winnend elftal. Dat Ray mond Clumper nog in eigen doel schoot (3-1), nam niemand hem kwahjk. Zwaluwen-KRV 3-1 (0-0). 70. AH Ozcan 1-0,75. AU Ozcan 2-0, 80. AU Ozcan 3-1. 88. Raymond Clum per (eigen doel) 3-1. Zwaluwen: Duifhuizen; Van Son, Van Dijk, Clum per, Van Bommel; Van de Lee, Geldof, Van de Bos; De Jager (46. Ozean), Dos Santos, De Vries (46, De Krieger). KRV: Van Duivenvoorde; Van de Oever, Herrlin- ger, Vonk, Hoek: Van Beelen, Van Poppel, Otten- kamp; Immink, De Best, Qudshoom. Rotterdam - WK doet het als promovendus me! slecht in de tweede klasse. De formatie van debute rend hoofdtrainer Gerard Heijdra won de eerste com petitiewedstrijd en boekte uit tegen Smits hoek een 1-1 gelijkspel De Schiedammers nemen de vierde plaats in en moeten Xerxes. NSW en Spint boven zich op de ranglijst dulden. Uitblinker was doelman Stefan van Hagen en hu kon bij terugkomst in Kethel in letterlijke zin de pot op. De 'superboeren' hebben het gebruik dat na elke wedstrijd de meest opvallende speler op een mobiele we-pot moet zitten om zich zo te laten vereeuwigen voor het jaarboek. Dit keer was dat keeper Stefan van Hagen. Hij hield met diverse goede reddingen de Kethcllappers op de been en kreeg na afloop zelfs de complimenten van Snutshoek-trainer Jan de Gier. WK ging voortvarend van start en nadat Robin Smallegange en Marco Schoilc (bal op de paal) dicht bij een treffer waren geweest, zorgde Marco Kiem al in dc derde minuut voor de openingstreffer. Flank aanvaller Robin Voets deed het voorbereidende werk en Klein, terug na een chronische knieblessure, tikte het buitenkansje binnen. Vier minuten later moest Van Hagen gestrekt naar de kruising om de gelijk maker te voorkomen. Na het doelpunt raakte WK het spoor enigszins bijs ter en Smitshoek voerde de pressie op. Tien minuten voor de rust leek Van Hagen dan toch te moeten capi tuleren. Na een fout op het middenveld pareerde de sluitpost een schol van Rob van Leeuwen, maar op de rebound van Ronald Pfeiffer had hij geen antwoord Laatste man Willem van Baarle bood op de achterlijn de helpende hand en jaste' dc bal het doel uit. Vijf minuten later was het dan toch raak Weer bracht Van Hagen redding na een aanval over rechts, maar ditmaal werd de rebound wel binnen geschoven Doelpuntenmaker was Arno Ebben. Trainer Gerard Heijdra bracht na de thee Theo Smit binnen de lijnen en na twee doelrijpe kansen voor Smitshoek (knap gestopt door 'Hago') kreeg de Sehiedamse tweedeklasser de zaken onder controle Middenvelder Richard Reijns had de 2-1 nog voor het inschieten, maar hy produceerde slechts een af zwaaier. Beide partijen waren het er over eens dat de uitslag een juiste weerspiegeling van de wedstrijd was. De Vïaardingse scheidsrechter Peter Hertog deelde gee! uit aan Theo Smit (WK) en de Smitshoe kers Ron Hupse! en Arno Ebben. Woerden MW27 heeft aan het tweede competitie duel een behoorlijke kater overgehouden. De Maas- landse formatie ging tegen Sporllust'46 met 1-0 on deruit en had die nederlaag volledig aan zichzelf te wijten. De ambitieuze ploeg begon veel te slap aan het duel en miste daardoor scherpte voor de goal. Vijf minuten na rust scoorde tot ieders verbazing Sport- lust'46 de enige en beslissende treffer: 1-0. „In de eerste helft speelden wij in een vee! te laag tempo," analyseerde trainer Cor van Hoeven na het verloren duel. „We hebben zoveel kwaliteit maar we moeten het wel zelf afstraffen. Dat gebeurde niet. dus heb je de nederlaag volledig aan jezelf te wijten." De kansenverhouding was zeker twintig tegen nul in het voordeel van MVV27, maar de te slappe instel ling van de beginfase kon niet meer worden goedge maakt. Na de 1-0 van Sportlust'46 zette MW27 alles op alles, maar zelfs de gelijkmaker kon niet worden geforceerd. Maassluis Op zondag 27 september organiseert At letiek Vereniging Waterweg uit Maassluis de eerste van een serie prestatielopen die voor het seizoen '98/ '99 zijn gepland. De te lopen afstanden zijn: 5,10 en 15 kilometer. Inschrijving vanaf 09.30 uur in het clu bgebouw van AVW aan dc Merellaan te Maassluis. Dé route staat vanaf Westiandseweg aangegeven. Het inschrijfgeld is voor alle drie de afstanden gelijk (4,50). Voor een herinnering wordt 3,50 in rekening gebracht. De start is om 11.00 uur. Het parcours gaat over de verharde fietspaden langs de Nieuwe Water weg. Kleed- en doucheruimtes zijn aanwezig. Inlich tingen bij Hans Bourquin (010-5916323), SchiedamMartin Kool is door het bestuur van ODC aangesteld als assistent van oefenmeester Ronald Scholte. Kool zal bij de Schiedamde vyfdeklasser de coaching van het tweede elftal voor zijn rekening ne men. Eerder schoof voormalig eerste elftalspeler Ro nald Scholte door van assistent tot hoofdtrainer om dat Harrie van Kapel zijn contract had laten ontbin den. Voetbal vierde klasse Oudewater-TSB 6-1 (3-0). „We gaven de tegenstander te veel ruimte en waren met agressief genoeg in de dek king." Dat was volgens trainer Hans Campen in grote lij nen de oorzaak van de grote nederlaag. Nadat de Vlaar- dingers op ongelukkige wijze op een 1-0 achterstand wa ren gekomen, moest keeper Maarten Boudestijn bet veld ruimen omdat hij buiten de gevarenzone handsbal had gemaakt. De reservedoelman kon niet voorkomen dat de thuisploeg nog eens vijfmaal scoorde. Martin Vader red de na goed voorbereidend werk van Oscar Aarden de "Vïaardingse eer. Egelantier Boys-DVO*32 3-2 (2-0). DVO'32 had de pech dat de buitenspelval verkeerd dichtklapte, waardoor de thuisploeg alsnog de overwinning binnenhaalde. Qua veldspel was de ploeg van trainer René Oomen de betere, maar persoonlijke fouten zorgden voor een 2-0 achter stand bij de rust, De tweede rondgang werd de draad we! opgepakt. Bekir Adanc en Yuksel Telii zorgden voorde2- 2 tussenstand. De 3-2 werd uit buitenspelpositie ge scoord, maar leek verdacht veel op een goedmakertje na de 2-2 van Telli die ook vanuit duidelijke buitenspelposi- tie doelpuntte. GTB-Sehiebroek 5-0 (2-0). GTB counterde naar een grote overwinning op het Schiebroek van trainer Jan van de Hurk. Twintig minuten lang lag de thuisploeg onder druk, maar Barry Schoenmakers rondde een scherpe counter af. GTB-drijfveer Paultje Weber zorgde voor een comfortabele ruststand. Na de thee was GTB lange tijd. nergens. Trainer Hans Hoogendoorn had echter een ge- lukkige wissel. Raymond van de Hoek ontpopte zich als super-sub door driemaal in een kwartier het net te vin den- Hoekse Boys-Semper Altius 2-0(0-0). Na de valse start (5- 4 nederlaag tegen RVO Rijswijk) van vorige werd door de degradant gewonnenVoorafgaand aan de thuiswedstrijd werd de nieuwe sponsor gepresenteerd en na de spelers groep te hebben toegesproken, zag de 'geldscliieter' Hoekse Boys hard werken \oor de zege. Die werd overi gens in de laatste vijf minuten bewerkstelligd. Arthur van Wieren opende de score en verdubbelde in de laatste minuut de marge.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4