'Ach meid, maak 't nou eens waar op de baan Bal na 'Wij noemen hem Joris Goedbloed' f Rmus Slooter kan weer een potje breken zn vrouw 38 Anneke Passchier en Mark Willems 'Masters' in Bl-categorie a m m Adriaanse trekt zich terug uit CBV-bestuur NlET DAT IK 't hem gun, maar je hoeft niet over een vooruitzien de blik te beschikken om het na kende ontslag van Arie Haan bij Anderlecht te kunnen voorspel len. Maandag 14 september Rotterdams Dagblad De Masters en districts kampioenen inde catego iieen BI, B2 C1.C2, Dien D2 bij elkaar, met hun be kers, prijzen en bloemen. Op de voorste rijvlnrrTom Heljboer, Car- ly Wessels, Angela Tabak, Martt Bijl en Jeroen van der Meer; midden vinn Ruud don Har- tighp Oorien Het centre-court van Victoria veranderde door de hevige regen val in een waterplas. Voor de finaledag moest het tennlscircutt uitwijken naar de Schiedamse tennishal Kethelhaghe. AJ-BF10CD AJ-BF10CD - Bartlmhoffen Gabyvan Dam; op da achterste rij vfnn Anneke Passchler, Mark Wil lems, Lianne Phoa en Mi chel SchoKe. Foto's John van MooVCorVos Door Hans Schelling Rotterdam 'Soms zit het mee, soms zit het tegen'. Die reclametekst kon even goed doorgaan als de lijfspreuk van de Masters van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit 1998. De weergoden speelden tijdens de zeventiende editie van Nederlands grootste tenniscircuit een zeer belangrijke rol. Op de doordeweekse dagen viel de schade nog mee, maar op de finaledag sloeg het noodlot toe. Hevige regenbuien zorgden ervoor dat de gravelbanen van het Rotterdamse Victoria volledig blank stonden. Toch kreeg het slechte weer de Masters niet klein. Anno'98 zijn er voldoende tennishallen voorhan den, zodat het volledige program ma zonder het spelen van 'pro sets' kon worden afgewerkt. Niet de gezelligste oplossing, maar ook voor de regionale tennistop geldt 'nood breekt wet'. Voor de finaledag moest heel het toernooi naar de Schiedamse ten nishal Kethelhaghe uitwijken. De echte gravelspeciaüsten onder vonden door de verplaatsingen naar de tennishallen de nodige problemen, want zij moesten nu op een veel snellere ondergrond aantreden. Mark Willems prolongeerde zijn Bl-titel na de 6-1, 6-4 zege in slechts 61 minuten op Rotterdam mer Robin Nicolai. „Mijn opslag liep vanaf de eerste bal heel goed," constateerde Willems, die op de Nederlandse ranglijst 280ste staat. „Ik kon het hoge tempo en mijn concentratie goed vasthouden. Dat was wel even een verschil met de finale van vorig jaar tegen Mark Willems prolongeerde zijn Bl-titel met een zege op Robin Ni- colai. Ralph Zijderhand. Ik ging toen pas tennissen op het moment dat ik matchpoints tégen kreeg. Ik moet volgend jaar stage lopen, waardoor ik zo goed als zeker weer de regionale Bl-toemooien zal spelen. Het A-circuit vind ik toch maar niets. Het zijn soms lange dagen, want je moet over dag beschikbaar zijn. Bij de A- toernooien valt helemaal niets met de wedstrijdleiding te rege len Voor Robin Nicolai waren de drui ven zuur. De 19-jarige speler van hoofdklasser TOEG had in zijn laatste Bl-wedstrijd dolgraag met een titel afscheid willen nemen, Nicolai heeft door zijn 62ste posi tie op de nationale ranglijst vol gend jaar de A2-status opzijn pas je staan. Anneke Passchier werd de verras sende winares van de sterkste ca tegorie bij de vrouwen. De 33-jari- ge inwoonster van Dordrecht is moeder van twee kinderen en wil de wel eens een keer aan de Mas ters meedoen. Met de instelling 'Ach ik zie het wel, want ik heb toch niets verliezen' greep Pas schier - die in het verleden op hoofdklasseniveau acteerde - de Bl-titel. De meeste belangstelling in de sfeervolle kantine van Kethelha ghe ging uit naar de B2-fmale tus sen Erwin van den Herik en 'local hero* Michel Scholte. Vanuit de kantine klonk er regelmatig ap plaus voor de voor TSN uitkomen de Schiedammer. „Ik hoorde het best wel," zei win naar Michel Scholte na afloop. „Het applaus gaf mij weer extra energie. Ik ben dit seizoen weer fanatiek toernooien gaan spelen. Rotterdam Hij was met z'n 4? jaar één van de oudste deelne mers aan de Masters van het Rotterdams Dagblad Tenniscir cuit. Voor Rinus Slooter maakte het allemaal niets uit. De Maas dammer was op de baan 'een taaie rakker' en werd zelfs ver dienstelijk vierde in de D2-klas- se. In het clubhuis dronk Slooter op zijn tijd een biertje en maakte met iedereen een praatje. Er klonk dan ook een daverend applaus in het clubhuis van Vic toria toen Rinus Slooter bij de verloting van de extra prijzen een midweek Port Zélande won. „Ik kan vanavond laat thuis ko men," lachte Rinus Slooter. „Mijn vrouw vindt de prijs wel op het nachtkastje. Ik mocht de afgelopen zomer toch niet kla gen, Bij veel toernooien viel ik in de prijzen. Ik had mijn vrouw dan ook al opdracht gegeven om geen bloemen te kopen. Die kreeg ik toch wel bij de prijsuit reiking. Het is trouwens een goede voorwaarde bij de verlo ting, dat de deelnemer aanwezig moet zyn om de extra prijs in ontvangst te nemen." Ik had er weer zin in. En met suc ces, want in de B2 heb ik geen wedstrijd verloren." Heersen Gaby van Dam en Pauline Wong heersten de afgelopen zomer in de C2-klasse. Het duo bereikte ge heel in de lijn der verwachting de finale. Het was een spannende partij met wisselende kansen. Wong was met een break voor sprong (4-3) in de beslissende set dicht bij de overwinning. Zo ver kwam het echter niet. Van Dam greep met haar krachtige slagen de hoofdprijs. Een bekroning van het seizoen," glunderde de 15-jarige Gaby van Dam uit Spijkenisse. „Ach meid, maak het nou eens waar op de De andere door Gran Dorado be schikbaar gestelde midweken Port Zélande gingen naar de Bi- spelers Anneke Passchier en Mark Willems. De tweemaal twee passe-par- touts voor het ABN AMRO-we- reldtennistoemooi, dat van maandag 15 februari tot en met zondag 21 februari in Sportpa leis Aboy' wordt gehouden, kwa men in handen van de Dl-spe lers Jimmy Wessels en Joost Groenendijk. De zestien sterkste spelers en speelsters per klasse werden in de slotweek van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit met aan trekkelijke pryzen beloond. Voor de kampioenen waren er naast de districtsbekers ook AKAI-Benetton radio cassette recorders met CD-speler. voor de verliezende finalisten draag bare CD-spelers van hetzelfde merk. Voor de winnaars van de derde prijs waren er AKAI-Be netton klokradio's en voor de vierde tot en met de zestiende prijs Sporttine-Donnay tennis rackets en tennistassen en DiadoraT-shrits. baan. Dat zie ik tegen mezelf tij dens de rustpauze bij een 4-3 ach terstand in de derde set. Je ouders en oma en opa zitten niet voor niets te kijken... Ik wil graag Bl- speelster worden. Maar niet ten koste van alles. Gewoon lekker tennissen en lo! blijven houden." In de D-categone waren er Mas- ter-titels voor de youngsters An gela Tabak, Mant Bijl, Tom Helj boer en Jeroen van der Meer. Rot terdammer Carly Wessels verloor de Dl-eindstrijd van Tom Heij- boer uit Hoek van Holland. Toch werd Wessels districtskampioen, omdat Heijboer geen lid is bij een vereniging uit het district Rotter dam. Ook voor hem gold: 'Soms zit het mee, soms zit het tegen'. Masters'98 Finale HE-BI: Mark Willems-Bob in Ni colai 6-164; 3e/4e plaats: Wouter Koning-Edwm Wes- selink w.o. Wesselink niet opgekomen; Finale DE-Bl: Anneke Passchier-Van den Ham-Sas- kia Bemdsen 3-6,7-6,6-1; 3/4: Sabrina Evers-Ingrid Romün 6-3,6-3; Finale HE-B2: Miehei Schol te-Erwin van denHerik 6-36-7,6-33/4: Attala Houthuyse-Ronald d e Groot64,64Fina le DE-BZ: Lianne Phoa-Ly Huong D inh 6-26-2; 3/4: Mes Yin Boere-Kelly van de Bos 3-6,6-3,6- 3; Finale HE-C1: Bart Imhoff-Tjarco Bras 6-1,4-6,6-2; 3/4: Mark Smit-Edwin Hummel 5-7,7-6, 7*6; Finale DE-C1: Dorien Geerlscma-Suzanne Rutten 6-2,6-13li: Evelien Boks-Madeion Mol 6-3,6-1; FinaleHE-CZ: Ruud den Hartigh-BasStruijkS-^ö-i, 6-2;3/4: Richard vandeWe- tering-VictorvanOverbeek 6-1,6-3;FinaleDE-C2:GabyvanDam-PaulineWong6-2,4-6,64,3/ 4: Samentha Held erop-Ant Wagner 6-17-5; FinaleHE-Dl: Tom Heijboer-Carly Wessels 6-3,3- 6,6-2; 3/4: Joost Groenendijk-Tobias van Toledo 7-5,6-2; Finale DE-D1: Angela Tabak-Ilona van de Wetering 7-5,6-3; 3/4: SimoneUitert-Iris Van Splunder 6-2,6-3; Finale HE-D2: Jeroen der Waai 6-3,7-€;3/4:PatnckRa tmnk-RonusSloo ter 6-2,64;Finale Sciï£clbcck M, S*3'i 2nu S'iffiwniC Wcöiufig-Gaby var, IlouvCr, 1-5, G- EVloet kunnen „Wat Murdoch momenteel -in Groot-Britïanriië doet, gaat ons zeker aan. iWe kunnen wachtel op de dag dat hij naar ons land oversteekt en Feyenoord op koopt Ik durf de weddenschap wel aan dat hij dat gaan doen." Hoogleraar/journalist Harry van Wijnen in de Volkskrant Murdoch straks een iucm- tief aanbod doet, denk ik nietdat Van den Herik daartegén be stand is. Feyenoord is een veel betere ovemame-kandidaatdan Ajax. Die dub heeft een veel gro- ter bestuur en zal zich weten te verzetten. Van den Herik daar- eniegen wordt omringd döor va zallen." Nogmaals Harry van Wijnen in de Volkskrant „Mbls is bijvoorbeeld net zo goed als Crvz. Toch contracteert Feye noord twee jaar geleden die Ar gentijn voor een godsvermogen, terwijl Moïs op dat moment transfervrij xoas." FC Utrecht-traioerMarkWotte in Het Parool Jktcü het gelijk goed doenje krijgt niet snel een tweede kans, Hoéwei: JosVerstappen is ai met z'n vierde Jcarw bezig. Ik begrijp niet hoe hij dat voor elkaar krijgt" Autocoureur Tom Coronel in Nieuwe Revu ,Jiet is zonde van Dick Advocaat en voor de Nederlanders die daar voetballen. De Rangers verdie nen Advocaat niet" Peter van Vossen in Elf Jk hoef me hier niet aan te pas sen. Het is allemaal zo vanzelf sprekend. Een heel gekke ge waarwording. Maar ik wist al tien jaar dat ik een keer bij Feye noord tewcht'zou komen." Nogmaals Peter van Vossen „Ooit is er over mij geschreven: Peter van Vossen denkt ais een amateurEn zo voel ik me nog. En zo moet voetbal eigenlijk ook zijn. Je moet met je hart kunnen spelen. Bij een club waar je warmte voelt." Peter van Vossen in Elf „Een gemiddelde Engelse eiub- voorzitter heeft nog liever een le vende schorpioen in zijn broek dan een Nederlandse voetballer in zijn selectie." Journalist Graham Hunter in Elf Jk merk dat Mark Huiztnga de anderen aansteekt. Alle andere judoka's in het team bewonderen hem. Hij trekt de rest naar een hoger niveau. En daarom is judo ook een teamsport Je hebt elkaar nodig m beter te worden." Louis Wydenbosch, Nederland se bondscoach judo, in het Haarlems Dagblad, Cambuur-trainer Gert Kruys reageerde zaterdagavond furieus op het uit het veld sturen van zijn uit 's-Gravenzande afkomstige spits Marinus Dijkhuizen tegen Vitesse, nadat deze John Veldman had getorpedeerd. „Wij noemen hem Joris Goedbloed. Die jongen doet nooit een vlieg kwaad." Die elleboogstoot van Jean-Paul van Gastel moet wel erg hard bij Ronald Hamming zijn aangeko men. Hij kon zich er donderdag avond echt niets meer van herin neren. Als Arie Haan bij Anderlecht wordt ontslagen, is Henk ten Cate een belangrijke kandidaat om hem op te volgen. Brian Tevreden (Heerenveen) kreeg vorige week dinsdag van Willem IFs Delano Hill een klap bovenop zijn neus. „Stel je niet zo aan, ik ken je toch," reageerde scheidsrechter Jaap Uilenberg. Later bleek dat de rechtsback van Heerenveen een verbrijzeld neus* beentje had opgelopen. Nadat Gérard de Nooijer de scheidsrechter daarop had geat tendeerd, reageerde Uilenberg, die vier jaar geleden na een inci dentrijk treffen in Utrecht Sparta niet meer heeft gefloten, heel hef tig: „Ik heb vier jaar geen last van je gehad, maar begint dat gezeik nu weer?" Gérard de Nooijer onthulde na de wedstrijd dat hij de enige prof voetballer in de eredivisie is die op de fiets naar de thuiswedstrij den van zyn club gaat. Niet omdat hij zo ontzettend sportief is, maar omdat hij dan na afloop „lekker een biertje kan nemen." In het spelershome van Sparta was Gérard met zim broer Dennis verantwoordelijk voor de muziek, waardoor het altijd feest was na de wedstrijden. In Heerenveen hebben de twee Zeeuwen, die in Vlissingen nog steeds hun eigen discotheek bezitten, de boel in korte tijd al aardig overgenomen. Vrijdagavond kwam barjuffrouw Annie vragen waar de cd-tjes la gen, Heel Heerenveen had im mers de smaak te pakken gekre gen na de vorige thuiswedstrijd. Gérard: „Toen Dennis en ik het spelershome binnenliepen wisten we niet wat er aan de hand was. Zat heel de zaal naar Candlelight van Jan van Veen te luisteren. Da's nu wel effe veranderd..." Edwin Zoetebier zat vrijdag avond niet op de bank bij Heeren- veen-Feyenoord. De Volendamse reserve-keeper in Rotterdamse dienst zat opeen andere bank, die van de verloskamer in het zieken huis. Zoetebiers echtgenote be viel op de dag van Feyenoords uit wedstrijd van een dochter. Ro nald Graafland was daardoor stand-by. Ronaldo gaat de chef sport en twee verslaggevers van de Itali aanse krant La Nazione voor de rechter slepen. Ze hebben op 15 mei het 08-nummer van de Brazi liaanse stervoetballer gepubli ceerd, waarna de mobiele telefoon van de aanvaller van Inter voort durend roodgloeiend stond. Be halve inbreuk op z'n privéleven had het nog andere vervelende gevolgen. Ronaldo werd onder meer anoniem gebeld en be dreigd. De NOS is in gesprek met Da nielle Overgaag voor de functie van presentator van Studio Sport of Sportjournaal. De publieke om roep zoekt een vervanger voor Emile Schelvis, die naar Canal is vertrokken. Danielle Overgaag was in het verleden wielrenster en als zodanig lid van de Nederland se selectie. Ook presenteerde zij diverse televisieprogramma's, waaronder Nederland Motorland Nikos Machlss kreeg zater dagavond voor aanvang van de com- petltiewed 1 strijd tegen Cambuurde trofee voor topscorer van tiet seizoen uitgereikt. De Griekse spits van Vitesse scoorde afge lopen seizoen in totaal 34 keer voor de Arnhemse ploeg, die toen nog on der leiding stond van trainer Henk ten Cate. Cor Mulder/ANP en De verjaardagshow. Momen teel is ze bij RTL 4 presentatrice van Staatslot op locatie. Nicolas Anelka heeft een duur grapje gemaakt over de rug van Dennis Bergkamp en Marc Over- Co Adriaanse heeft bedankt als bestuurslid van de Coaches Betaald Voetbal, de belangenvereni ging voor trainers in het profvoetbal. De trainer van Willem II spuide onlangs in een brief naar medebe stuursleden kritiek op de aanstelling van Frank Rijkaard als bondscoach. Die brief lekte naar de pers. Adriaanse is daar boos over. Adriaanse "tuurde brief naar de anders be stuursleden; Beenhakker, Berger, Dorjee, Koever mans, Van der Zee, Wotte en Vergoossen. Als zij er hun goedkeuring aan zouden geven, zou de brief naar het sectiebestuur gaan. De onder de noemer Vertrouwelijk' verzonden brief zaaide verdeeld heid. Op zich vond Adriaanse dat niet erg, maar dat de inhoud ervan bij 'buitenstaanders' bekend was ergerde hem. Leo Beenhakker, voorzitter van de CBV, zei de stap van Adriaanse te betreuren. De Feyenoord-coach is vast van plan de bewuste brief ook daadwerkelijk te versturen. Ook hij zette zondagavond grote vraag tekens bij de procedure die is gevolgd bij de aan stelling van Rijkaard. Beenhakker heeft er vooral moeite mee dat de jrjjyg keuze steeds zo'n Inglnchn heeft noemd. „Let wel, ik heb niets tegen Rijkaard. Ik hoop dat hij het heel goed gaat doen." Overigens stapt niet alleen Adriaanse uit het CBV- bestuur. Ook Han Berger heeft zich teruggetrok ken. Hij denkt zijn functie als vice-voorzitter niet te kunnen combineren met zijn werkzaamheden als coach van Jong Oranje. mars, zijn Nederlandse collega's in de aanval bij Arsenal. De jonge Fransman liet zich vorige week in Engelse kranten ontvallen dat het zelfzuchtige spel van het Oranje- tweetal hem het WK heeft gekost. Anelka verweet Bergkamp en Overmars dat ze hem nauwelijks zagen staan. De 18-jarige aanval ler haastte zich vervolgens in de Evening Standard te verklaren dat het allemaal op een misver stand berust. „Ik heb alleen ge zegd dat Mare Overmars soms iets te individualistisch is. Vervolgens heb ik een grap gemaakt door te stellen dat, als hij de bal al eens afgaf, hij dat aan Bergkamp deed, omdat die een landgenoot is. Maar ik zei dat lachend. Echt, het was als geintje bedoeld." Het is voor Anelka te hopen dat trainer Arsène Wenger er de humor van inziet. Zo niet dan kan de loslippi ge speler een boete tegemoet zien, by Arsenal meestal ter grootte van een weekloon. Dat gaat Anel ka dan 33.000 gulden kosten. 'Arie Haan. die gaat eraan,' zong het Feyenoord-legioen vorig sei zoen in de Kuip. Binnen een jaar tijd wordt hij straks voor de twee de keer op straat gezet. Maar misschien is het nog wel er ger om twee keer Geoffrey Claeys te kopen. En minstens zo vreemd is 't om Gaston Taament. met wie hij bij Feyenoord toch menigmaal in conflict lag, voor veel geld van Benfica over te nemen. Arie Haan was jarenlang wars van buitenspelers en ineens kocht hy er twee. al mag je de aankoop van Yuri Cornelisse, de voormalige rechterspits van TOP Oss, natuur lijk niet serieus nemen. Maar mogen we dat Arie eigenlijk nog wel? Zo langzamerhand maakt hij zich steeds ongeloofwaardiger en het zal hem de nodige overredings kracht kosten om na het ontslag bij Anderlecht nog bij een club in de gratie te komen. Zyn - door hem zelf trouwens steeds ontkende - adoratie voor Tomislav Ivic lijkt hem nu toch te gaan opbreken, al is de Kroaat on danks zijn vergevorderde leeftijd nog steeds in trek bij clubs, die succes op korte termijn nastre ven. Zo'n trainer is Arie eigenlijk ook. Hij haalde de bezem erdoor bij Feyenoord-door Regi Blinker en Rob Witschge buiten de selectie te zetten, trok links en rechts een stel spelers aan, om vervolgens een ploeg neer te ztten. die het aankijken nauwelijks waard was. Zo ongeveer is hij ook weer bij An derlecht te werk gegaan, alleen heeft hij 't daar in het Constant Vanden Stock-stadion te Brussel nog sneller verbruid dan in de Kuip. Omdat zijn opvattingen, zelfs in het behoudende België, te zeer zijn gericht op een verdedigende speelwijze. De angst om te verlie zen is groter dan de wil om te win nen. Vrij naar Ivic, die jaren geleden al eens opperde dat toonaangevende ploegen in de toekomst met slechts een spits zouden gaan spe len en dat vleugelverdedigers te vens de rol van de vleugelspitsen zouden gaan vervullen. Patricio Graff is zo'n verdediger, die bij balbezit onverschrokken naar voren rent, maar bij terug keer niet meer over het overzicht, de macht en de kracht beschikt om zijn verdedigende taak nog geconcentreerd en naar behoren te kunnen uitvoeren. Ook in Ulrich van Gobbel zag hij zo'n type verdediger. Een theorie, die een utopie is gebleken, omdat geen sterveling een hele wed strijd van voor naar achter kan blijven hollen zonder scherpte te verliezen. Arie Haan heeft de lessen van zijn leermeester lang in de praktijk gebracht en daaraan dreigt hij nu ten onder te gaan. Want wat hij bij Feyenoord heeft neergezet met al die Argentijnen was al niet om over naar huis te schrijven en vervolgens heeft hij Anderlecht datzelfde kunstje nog een keer mogen herhalen, Ooit worden de clubs toch wijzer, zou je denken, Aan de andere kant: Arie heeft een vlotte babbel. Hij kan mensen voor zich winnen op een manier, die vertrouwen wekt. Jonen van den Herik heeft erin geloofd en ook Roger Vanden Stock heeft hem blindelings gevolgd. 'Arie Haan, die gaat eraan,' Toch heb ik te doen met Arie, al zal er in Duitsland best nog wel een dub voor hem te vinden zijn. En wie weet, koopt hij Geoffrey Claeys dan wel voor de derde keer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6