'Hij heeft te weinig aan zijn herstel gedaan' ■m Michel van Strien gokte niet op Sparta 'Nigeria? Ik beslis pas eind van de maand' 30 O» Harold Loeve wil dolgraag scoren voor Excelsior Maassluis Blijlevens blijft bij TVM Van der Burg tafeltenniscoach Half miljoen voor Skelton Sparta-trainer Hans van der Zee geeft reden waarom Mark Noorlander uit selectie is gezet Met name Thijs Libregts KNVB noemt alarmerende berichten over onveiligheid voetbalstadions misplaatst Dordrecht '90 weer met beide benen op de grond Directeur korfbalbond ontslagen: verduistering n Rotterdams Dagblad Hoogeveen Jeroen Blijlevens rijdt ook volgend seizoen voor de Nederlandse wielerploeg TVM/ Farm Frites. De succesvolle sprin ter heeft zijn contract met de for matie van Cees Priem met een jaar verlengd. Indien hoofdspon sor TVM en co-sponsor Farm Frites in het jaar 2000 doorgaan met de wielerploeg, maakt Blijle vens ook in dat seizoen deel uit van het team. Blijlevens rijdt sinds 1994 in dienst van TVM. Hij boekte dit seizoen tot dusver veer tien overwinningen, en beleeft zijn meest succesvolle seizoen als prof. De 26-jarige Brabander, die dit jaar de Touretappe won m Cholet en ook in de Vue'ita twee massasprints succesvol bekroon de, stond m de belangstelling van diverse ploegen. Hij wilde het liefst bij TVM blijven, mits er sprake was van een gezond per spectief. Dat hebben de sponsors hem nu geboden. Tristan Hoffman heeft zijn con tract eveneens met een jaar ver lengd. De 28-jarige Achterhoeker rijdt al vanaf 1992 voor TVM. Voor het komende wielerjaar zijn te vens Martin van Steen en de Itali aan Davide Casarotto vastgelegd. Van Steen komt dit seizoen uit voor het Duitse profteam Num- berger. Casarotto rijdt by de Itali aanse ploeg Scrigno. Amsterdam Na een carrière als topschaatser en televisiepresenta tor zal de 30-jarige neerlandicus dit seizoen zijn debuut maken als tafeltenniscoach. Amsterdam United, de nieuwe eredivisionist by de mannen, legde Van der Burg voor één jaar vast. De keuze van de hoofdstedelijke formatie voor Ben van der Burg mag opmerkelijk genoemd wor den, want dé voormalig vice-we- reldkampioen schaatsen is een leek binnen het tafeltennis. „Maar ik ga ook heus geen techni sche en tactische tips geven. Myn taak ligt in de begeleidende sfeer," licht Van der Burg zyn rol toe. Zondag al neemt Amsterdam United het in eigen huis op tegen landskampioen FVT Feyenoord. Calgary Het concours hippique van Calgary heeft Nick Skelton geen windeieren gelegd. De Brit se ruiter mocht voor zyn zege in het hoofdnummer om de Grote Prijs van Canada een cheque van bijna een half miljoen gulden in ontvangst nemen. De Nederland se deelnemers konden zich niet in de top-tien nestelen. Jan Tops werd met Operette la Silia elfde, Emile Hendrix met RBG Finesse zeventiende en Jos Lansink met Nissan Calvaro Z negentiende. Door Piet Ocks Rotterdam Met enige verbazing vernam Mark Noorlander vorige week van Hans van der Zee dat hij voorlopig uit de se lectie was gezet. De reden wilde Sparta's trainer zaterdag avond in Tilburg na het 3-2 verlies tegen Willem II niet geven en Mark Noorlander weigert ook elk commentaar. „Als ik wat zeg, kan dat alleen maar in mijn nadeel werken," aldus de 27- jarige verdediger diplomatiek, die opnieuw kampt met een knieblessure. In eerste instantie weigert ook Hans van der Zee dieper op de zaak in te gaan. „Zo lang hij met fit is," wil hij aanvankelijk slechts kwijt, „keert hij niet terug in de selectie." Maar na erug aandrin gen: „Onze medische staf heeft de indruk dat hy er niet voldoende aan heeft gedaan om weer fit ie worden. Tegen Roda JC zou hij in de basis staan, maar op het laatste moment meldde hij dat het niet ging. Dat is extra vervelend als je later hoort, dat hij te weinig aan zijn herstel heeft gedaan. Daarbij ga ik af op de medische staf, waar mee was afgesproken, dat hij wat extra krachttraining zou doen. Hij moet gewoon doen wat hem opge dragen wordt, ook op medisch ge bied." „Ik was benieuwd," houdt Noor lander zich nog steeds op de vlak te, „waar het om zou gaan, toen ik bij de trainer werd geroepen. Ik dacht aanvankelijk dat het om Telstar ging. Ik had begrepen dat Telstar mij dit seizoen wilde hu ren. Maar ineens hoorde ik dat ik was teruggezet naar het tweede. Met verbazing heb ik hem aange hoord. Ik was me van geen kwaad bewust. Nee, het heeft niets met stappen of zo te maken, ik heb me juist keurig gedragen. Ik heb ook geen persoonlijke vete met Van der Zee. Ik schijn iets te hebben gezegd, waaruit verkeerde con clusies zijn getrokken." Weer vocht Bij Noorlander, die enkele weken geleden hersteld leek van zijn knieblessure, zou <or te weinig krachttraining u vocht in de knie zijn gekomen. „Ik ga daar hard aan werken en dan hoop ik dat 't beter gaat," zegt de Gouwe naar nu, die verder niets meer van Telstar heeft vernomen. „Mis schien volgend seizoen. Mijn con tract bij Sparta loopt weliswaar hierna nog een jaar door, maar ik heb daarin een clausule opgeno men waarin staat, dat ik dit sei- Mark Noorlander. Foto Cees Kui per/Rotterdams Dagblad zoen voor 3,5 ton en volgend sei zoen voor 2,5 ton weg mag. Maar ik hoef niet zo nodig weg. Ik heb het goed naar mijn zin en Sparta's speelstijl hoort by mij." Hans van der Zee wil hem niet kwijt. „Ik kan Noorlander goed gebruiken. Hy heeft een geweldi ge instelling. Persoonlijk heb ik niets tegen hem, ik heb een goed contact met hem, maar hij moet zich wel als prof opstellen." Door Piet Ocks Ter oriëntatie heeft hij vijf da gen kunnen rondkijken in Nige ria, het Afrikaanse land, dat hem wenst als opvolger van de na het WK ontslagen bondscoach Bora Milutinovic. Een land, dat twin tigmaal groter is dan Nederland met een bevolkingspopulatie van 110 miljoen inwoners en met een enorme potentie aan voet baltalent. Thijs Libregts (56) is gisteren met de nodige ervaring en indrukken teruggekeerd. Hij weet wat hem te wachten staat als hij ingaat op de aanbieding, die hem twee, dan wel vier jaar verbindt aan een land met een bedenkelijke reputatie. Op 4 ok tober speelt Nigeria een kwalifi catiewedstrijd voor de Afrika Cup tegen Burkina Faso. Voor die tijd wil het bondsbestuur antwoord. Heb je het contract al onderte kend? Libregts: „Dat is nog niet aan de orde. We kwamen niet tot een ak koord vanwege enkele contractu ele voorwaarden die mij niet aan stonden. Ik heb kennis gemaakt met de mensen daar, de omstan digheden bekeken en een con- cept-overeer. mist mee naar huis genomen. Daar ga ik me de ko mende dagen over buigen. Ik neem daar goed de tijd voor en ga het vervolgens met op- en aan merkingen terugsturen. Dan zul len zij daar weer op reageren. Maar als er al sprake is van een contract, dan beslis ik toch niet eerder dan aan het eind van de maand. Want zodra je tekent, zit je eraan vast. Daarom wil ik eerst alles goed geregeld hebben." Is hei landje meegevallen? Libregts: „Het is een heel andere Thijs Libregts: „Als alles geregeld wordt zoals ik wil, ben ik wel bereid naar Nigeria te gaan." Foto Henriettc Guest/ Rotterdams Dag blad cultuur. De politieke situatie is verbeterd, maar het is heel wat anders dan dat we hier gewend zijn. Alles is er niet zo geregeld als bij ons, net als in Griekenland, waar het ook weer heel anders was, maar ik ben wel wat gewend. Het zijn in elk geval vriendelijke en behulpzame mensen." Ben je eventueel genegen om daar heen te gaan? Libregts: „Als alles geregeld wordt zoals ik wil, ben ik wel be reid. Het zal enige aanpassing vereisen. Als je het goed wil doen, moetje veel reizen, want de mees te internationals spelen in het buitenland. En in het land zelf moet je ook veel op pad, want het is een enorm groot land. Als je al les in goede banen wil leiden, moet je contacttn onderhouden met jeugdtrainers, want al dat ta lent zit over het hele land ver spreid. De mensen zijn gek van voetbal. Maar zo gaat dat in een land, waar je mets te doen en geen geld hebt. Dan ga je voetballen op een pleintje. Dat zie je daar ook." Dus je hebt er wel oren naar? Libregts: „Ik zet alles eerst nog eens rustig op een rijtje. Want ik moet ook rekening houden met mijn huiselijke omstandigheden. Zo'n beslissing neem je nu een maal niet zo maar even tussen neus en lippen door." Zeist De KNVB is gisteren de gehele dag druk doende geweest de alarmerende berichten over de onveiligheid van de Nederlandse voetbalstadions te ontzenuwen. De lichte paniek ontstond als ge volg van een volgens de voetbal bond, onjuiste interpretatie van het NOC*NSF-rapport door het Radio 1 Journaal, De Amsterdam Arena zou het eni ge voetbalstadion in het land zijn. waar geen gebreken waren gecon stateerd. In een aantal gevallen zou de KNVB clubs zelfs onthef fingen hebben moeten verlenen voor de verstrekking van de com petitielicenties voor dit seizoen. Geen sprake van, zo bleek giste ren by nader inzien. „Is iemand soms een oud rapport tegengekomen?" reageerde Ex- ceisior-directeur Simon Kelder la coniek. „Dat rapport hebben wij op 27 april ontvangen. Ook Excel sior kreeg een paar opmerkingen. Op 4 mei heb ik een brief ver stuurd, maar daar heb ik nooit antwoord op gekregen. Ik snap al die drukte niet." Ook Jan van Merwyk, genera! manager van Stadion Feyenoord, lacht om de commotie. „Bij ons had men drie punten van kritiek. Twee zaken gingen over gegevens die men van ons wel mocht inzien, maar niet meekreeg. Het derde punt was de bewegwijzering voor sup porters van bezoekende clubs. Nou, die worden uit de trein of uit de bus altijd keurig bij het vak af gezet." Bij Sparta is men pools hoogte komen nemen voor de start van de nieuwbouw, evenals by Dordrecht'90, waar het stadion wordt verbouwd. Olav Ouwer- kerk: „In februari gaat de kwestie opnieuw spelen." Ook volgens Rob de Leede, de persvoorlichter van de KNVB, heeft de onder verantwoordelijk heid van het NOC*NSF uitgevoer de inventarisatie van de knelpun ten in en rond de voetbalstadions niets verontrustends opgeleverd. In het by zonder de landelijke po litiek kon hij in dit opzicht gerust stellen. „Op een enkele club na blijken alle betaald voetbalclubs aan de voorwaarden te voldoen," aldus De Leede. Slechts op kleine onderdelen - ten aanzien van toiletvoorzienin gen, verwijsborden (pictogram men), EHBO-posten, video-came ra's - bieken sommige stadions nog niet te beantwoorden aan de eisen van de voetbalbond. Deze liggen in Nederland beduidend hoger dan in het buitenland. Een UEFA-commissie, die vorige week Nederland aandeed in ver band met EURO 2Q00, had even- mm ondeugdelijke zaken waarge nomen. De Leede: „De Arena, de Kuip, het Gelredome en het Phi- hps-stadion zijn bezocht. Er is door de UEFA geen enkele klacht gedeponeerd. Dit pleit voor de normen die de KNVB hanteert." Eindhoven - Dordrecht '90 staat weer met beide benen op de grond. Na de voorspoedige seizoenstart verloor de ploeg van trainer Robert Verbeek met 4-1 van Eindhoven. ..Misschien is deze nederlaag nog niet zo slecht voor ons," sprak de Dordtse trainer na afloop. „Er heerste al een hosanna-stemming." Dordrecht kwam op achterstand, toen Van Huijk- sloot met een kopbal doelman Jan Scheurwater kans loos liet. Direct na rust werd het 2-0 door Jussila, voordat Bert Zuurman met zijn tweede gele kaart mocht inrukken. Dordrecht drong jaarna aan, maar met overtuigend. De counters van Eindhoven waren gevaarlijker. Patrick Smulders zorgde voor 3-0, waar na Rick Hoogendorp nog een strafschop miste voor do Dordtenaren. Da Costa tikte vervolgens 4-0 bin nen, voordat Maximiano iets terug kon doen: 4-1. Eindhoven-Dordreeht'904-I (1-0). 14 Van Huijksloot 1-0,47. Jussi la 2-0. 59 Smulders 3-0, 77 Da Costa 4-0, 85. Maximiano Scheidsrechter Buitmg Toeschouwers. 2250 Rode kaart 51. Zuur man (Eindhoven)2x geel Gele Laponder, Smulders (Eindhoven) BunnikHet hoofdbestuur van het Nederlands korf- balverbond (KNKV) heeft directeur Hany Hilberink op staande voet ontslagen. Uit intern onderzoek is gebleken dat hij bondsgelden voor privé-doeleinden heeft aangewend. Volgens KNKV-voorzitter Van Dijk gaat hel om een verduisterd bedrag van mini maal 80.000 gulden. Het bestuur doet vooralsnog geen aangifte bij de politie. Hilberink, sinds begin 1997 in dienst van het KNKV, is al wel persoonlijk aansprakelijk gesteld voor alle financiële schade. Bij de accountantscontrole van de jaarcijfers over het afgelopen seizoen rezen de eerste vermoedens van fraude. Het bestuur startte een interne procedure. Daaruit bleek dat Hilberink op grote schaal geld uit de bondskas had gestolen. De ontslagen directeur heeft de fraude toegegeven. „Ik sluit niet uit dat het ontvreemde bedrag hoger uitvalt dan 80,000 gulden," liet Van Dijk weten, „We hebben nu tot 30 juni over zicht van de verduistering. Wat hij in de laatste maanden nog heeft gestolen, is nog niet duidelijk." Topscorersklassement '98-'98 TOPSCORER VAN DE WEEK week 37:Robin Smallegange (WK) week 38: John Bestebreurtje (NBSW) John Bestebreur (NBSW) Jeroen Blom (SSS) Leon van Elzakker (CW) Como Langerak (NSW) Marcel Warning (CW) Robin Smallegange (WK) Farhan Benchamach (Soccer Boys) Ivo van der Sluis (Slikkerveer) AU Ozcan (Zwaluwen VI.) Ferdinand Nleng (NSW) schenkt de topscorer varr de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waann staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. Door Bas van den Berg Maassluis Met drie punten uit twee duels staat Excelsior Maas sluis nog niet in het beoogde lin kerrijtje, maar de lucht is duide lijk opgeklaard. Na het debacle te gen Scheveningen (2-5), volgde herstel tegen Zwart Wit'28, al gin gen ondanks de 1-0 overwinning nog veel persoonlijke duels verlo ren. In kwalitatief opzicht moet de club uit Maassluis zeker tot de top van de hoofdklasse A worden ge rekend. De ploeg zal wel stabie- lerer moeten worden en vooral ook meer beleving moeten tonen. Eén van de spelers die de sei zoensstart niet voor de volle hon derd procent meemaakte, is Ha rold Loeve. De 25-jarige 's-Gra- venzander viel tegen Schevenin gen pas na rust in als gevolg van een trainingsachterstand. Afgelo pen zaterdag tegen Zwart Wit'28 zorgde hij voor de assist waaruit Manuel Monteiro de enige treffer kon scoren. „Ik heb door nieuwe voetbal schoenen blaren op m'n voet ge kregen en dal is gaan ontsteken," legt Loeve uit. „Daarnaast was ik afgelopen zomer fysiek niet hele maal honderd procent in orde. Om die reden is de voorbereiding de mist ingegaan. Tegen Scheve ningen stond ik niet in de basis, maar omdat de eerste helft bar en boos was moest ik invallen. Or danks dat we met 5-2 verloren, vond de trainer dat ik het goed had gedaan. Ik was één van de spelers die er in slaagde de bal vast te houden, waardoor onze verdediging niet permanent on der druk stond." Tegen Zwart Wit'28 speelde Ha rold Loeve zyn eerste volledige wedstrijd. „Ik ben na twee wed strijden niet ontevreden over me zelf, al moet ik wel wennen aan de nieuwe opdracht van trainer Eric Harold Loeve namens Excelsior Maassluis aan de bal. De aanvaller fungeert dit seizoen vooral als bliksemafleidervoor Manuel Monteiro.,Toch hoopikzelfookregelmatigtescoren." Foto Peter Molken- boer Gudde. Omdat alle ogen gericht zijn op topscorer Manuel Montei ro (vorig seizoen goed \uoi veei- tien doelpunten, red.), moet ik kort achter hem spelen om ook aandacht te viagen. Ik zie me zelf dan ook als een bliksemafleider." Passes „In de vier jaar dat ik bij Excelsior Maassluis speel, heb ik regelma tig gescoord als rechtshalf. Dit sei zoen moet ik me meer ontwikke len tot de man die de passes en de vuuizetten geeft. Ais rechtsnaif moest ik vorig jaar meeverdedi gen en dat is volgens de trainer ten koste gegaan van m'n aanval lende spel. Om die reden heb ik in het afgelopen seizoen weinig ge scoord. ik schat een stuk of vier keer. In m'n tweede seizoen bij Excelsior Maassluis was ik nog topscorer met zestien treffers. We hebben in Dave Vermaas, Manuel Monteiro, Robert Visser, Ray mond Kraavbeek, Ton Bijkerk, Remco Sonneveld en mezelf ge noeg spitsen. Bijkerk en Sonne veld tobben echter met knie bles- Er gaat geen seizoen voorbij of Harold Loeve wordt door 's-Gra- venzandse SV gevraagd terug te keren naar het Juliana-sportpark. Lachend: „Het is jammer voor 'De Sport.' maar ik heb het goed naar m'n zin in Maassluis." Vijf jaar geleden werd de 's-Gra- venzander door Excelsior ge vraagd naar Maassluis te verhui zen. „Ik werd gelokt met een trai ningskamp in het buitenland en een puntenvergoeding. Aan alles is te merken dat Excelsior een club is die zich sterk ontwikkeld. Elk jaar gaat het er professioneler aan toe. Tegenwoordig krijgen we een vaste vergoeding en er is een businessclub die vijftig leden telt. In het laatste seizoen dat Harold Loeve bij 's-Gravenzandse SV speelde, degradeerde de formatie, met trainer Reinier 'Beertje' Kreijermaat aan het roer. „Bij Ex celsior Maassluis heb ik in het eerste jaar veel geleerd," herin nert Loeve zich nog uitstekend. „Ik baalde r echter wel enorm van dat ik ook met deze club degra deerde na. Dat gebeurde na een nul-nul gelijk spel bij Achilles Veen." Kampioen Het seizoen daarna werd Harold Loeve topscorer met zestien doel punten. Onder trainer Aad An- driessen werd Excelsior boven dien kampioen, waardoor de club terugkeerde in zaterdag-hoofd klasse. „In m'n derde seizoen be haalden we een vijfde plaats en scoorde Robert Visser de meeste doelpunten. Vorig jaar was het de beurt aan Manuel Monteiro. Voor mijn gevoel had ik een wisselval lig seizoen. Het meeverdedigen lag me niet zo en kostte me veel kracht. De gedwongen trainers wissel tussen Mark Nijssen en Joop Schop heeft geen enkele in vloed op m'n spel gehad. Ik ben blij dat ik wat meer achter de spits (en) mag opereren. Dat komt m'n aanvallende spel zeker ten goede. Wie weet kan ik dit jaar weer wat meer ballen in het net prikken!?" Maassluis Het hoogtepunt uit de voet balcarrière van Michel van Strien speelde zich af in Tilburg. Henk ten Cate, zijn trai ner bij Sparta, stelde Van Strien op in het competitieduel tegen Willem II. Sparta verloor met 1-0. „Ik had een 6,5 in de Voet bal International. Niet slecht gespeeld. Mijn direkte tegenstander was Jean-Paul van Gastel," blikt de speler van Excelsior Maassluis terug op twee jaar betaald voet bal in Rotterdam. „Ik kon een A-contract tekenen, maar we kwamen er niet uit wat m'n werk betrof. Ik werk bij een goed bedrijf en wiide de zekerheden toen niet zomaar opgeven voor een baan als betaald voetballer. Ik zou er qua salaris flink op achteruit gaan, dus ik tekende niet" zegt Van Strien met merkbare spijt in zijn stem. Het befaamde Bosman-arrest heeft de geldstromen in de voetbalwereld immers in een duizelingwekkende maalstroom gebracht.Alle salarissen, dus ook die bij Sparta, gingen omhoog. Dan was de gok niet zo groot geweest. M'n vader vindt het ook nog steeds jammer. Het is nu eenmaal zo." „Ik heb het erg goed zo. Excelsior Maas sluis is een leuke vereniging. Kijk, als ik toen echt het gevoel had een toonaange vende speler te zijn, was de keuze een an dere geweest. Ik was gewoon maar een ty pe Wouters, een stofzuiger die de bal moest inleveren als ik hem had veroverd. Het was een hele leerzame tijd. Met het tweede van Sparta nog kampioen gewor den en gespeeld tegen de jongens die nu in het Nederlands elftal spelen. Kluiver!, Overmars, noem maar op," Zyn rol bij Excelsior Maassluis is wel die van spelmaker. „Nu werken er anderen rond mij. Als ik tenminste speel," voegt de verdedigende middenvelder er direkt aan toe. „In het vorige seizoen heb ik bij na niet gespeeld. Ik heb last van de aan hechtingen aan mijn buikspier. Word je helemaal gek van. Heb er alles en ieder een naar laten kijken, maar het is nog niet helemaal over. Ik speel nu met zo'n iso- broekje, dan gaat het wonder boven won der goed." .Van Strien is tevreden over het spel van Excelsior Maassluis in de hoofdklasse. .Het eerste jaar in de hoofdklasse B. We waren net gepromoveerd en hebben ge woon goed gepresteerd. Als we de laatste wedstrijd hadden gewonnen, hadden we zelfs een periode gepakt. Vorig seizoen heeft de ploeg het tot de winterstop ook uitstekend gedaan. Daarna een beetje pech gehad. Veel blessures en schorsin gen, maar toch in de hoofdklasse A een goede prestatie neergezet." Over trainer Eric Gudde is hij zeer tevre den. „Een echt voetbaldier. Ik heb overi gens bijna nooit moeite met een trainer. Er waren er een aantal die echt blij waren dat Mak Nijssen vertrok. Ik vond hem een kei. En het is toch bij alle trainers hetzelf de, je moet naar ze luisteren. Dat doe ik ook altijd. Als hij zegt dat ik linksback moet spelen, ook al vind ik dat niet leuk, doe ik het toch. Het ploegbelang gaat bo ven het individuele belang." Van Strien denkt dat er dit seizoen seri eus rekening moet worden gehouden met Excelsior Maassluis. „Veel posities zyn dubbel bezet. Er 2ijn een aantal goede spelers van andere verenigingen geko men waardoor we een sterke selectie heb ben." Over het spelen in de hoofdklasse A is Mi chel van Strien bijzonder enthousiast „De poule waarin we spelen is de beste en ook leukste waarin ik op amateurniveau ooit heb gespeeld. Alle ploegen uit de bol lenstreek, Scheveningen en SHd Echt, de hoofdklasse B is niet met A te vergelij ken. In B kun je met knokken een heel eind komen, In A moet je voetballen. Al moet ik daar direkt een kanttekening bij maken. ARC werd vorig jaar kampioen, maar die kunnen echt niet voetballen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 15