9 Zandzakken redden dijk Vlaardingen itORT8l\i 5 KPAtNsnjiwo'#nroNn'NfNWÜK""^"l§AibiENl)'iEH^T Eerste paal valt in het tetteriaiis Pagfeiad Gemeenteraad mild in kritiek op scholenprobleem in Ambacht VVD met nieuwe fractievoorzitter Slachtoffer steekpartij overleden Inbraak winkel Koeien op weg Burgemeester herbenoemd Ondanks afsluiting van de Olmendreef zijn oversteekmoeders gewenst Naar een sociaal beleid van de keukentafel 6 weken voor 28,' 0800-0642 Rotterdams Dagblad Dinsdag 15 september 1998 Waterweg Vlaardingen Lex de Lange legt per 1 januari 1999 zijn functie neer als voorzitter van de WD- fractie in de gemeenteraad van Vlaardingen. Lenv van Hal teren- Schilder, de huidige vicc-voor/it- ler van de liberalen, neemt de ha mer van hem over. De Lange volgde ruim dne jaar geleden Bram Zonnc op als voor zitter Hij zegt deze functie echter niet meer te kunnen combineren met zyn 'normale' baan Boven dien \nl De Lange meer tijd beste den aan zijn geztn. Hij blijft nog wel lid van de WD- gemeenteraadsfractie. Schiedam De 32-jarige Schie dammer die vorige week woens dag aan de Hemsiusstraat werd neergestoken, is gisteren in het Schicland Ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. De poli tie heeft een 39-jange man. even eens uit Schiedam, als verdachte aangehouden. De juiste toedracht van de steekpartij is nog niet be kend. De politie houdt het voor alsnog op een uit de hand gelopen burenruzie. Het slachtoffer werd woensdag avond neergestoken in zyn eigen woning aan de Heinsiusstraat in Nieuwland. Ondanks dat hij ern stig gewond was geraakt, wist hij op eigen kracht buiten te komen om op straat hulp te roepen. Hij werd nog diezelfde avond aan zijn verwondingen geopereerd. Vlaardingen In een winkel aan de Dirk de Derdelaan in Vlaardin gen is maandag rond midder nacht ingebroken. Inbrekers heb ben de glazen voordeur ingegooid met een baksteen. Het is nog niet bekend welke goederen zijn weg genomen. Vlaardingen Automobilisten die al vroeg op pad waren, zijn van morgen omstreeks 04.15 uur een aantal koeien op de rijksweg A20 tegengekomen. De politie heeft met assistentie van enkele boeren de dieren van de weg gehaald. Het hek stond open. Vlaardingen Burgemeester L W. Stam is vorige week woens dag opnieuw beëdigd als burge meester van Vlaardingen. Dit be tekent dat hij zijn tweede termijn ingaat als burgemeester van deze gemeente. Vlaardingen Met zandzakken is vannacht een dreigende overstroming gekeerd van het gebied rond de Vaartweg en Schaepmanslraat in Vlaardingen. Door de hevige regenval was het waterpeil in de Vaart zo'n dertig centimeter hoger dan gebruikelijk. Ondanks dat twee boten van de Havendienst hun best doen om het waterpeil in de Oude Haven naar bene den te krijgen, is de veertig centimeter die in de Buitenhaven wordt gepompt niet genoeg om de Vaart erin leeg te laten lo pen, Het pompen gaat voorlopig nog steeds door. Ook de situatie van de dijk bij de woonwijk De Vaart is dan kritiek. Het water staat rond één uur tin tien centimeier onder het topje van de dijk. Voor de zekerheid worden zandzakken aangevoerd. Hoewel ze niet nodig waren, blij ven ze nog wel enkele dagen staan, aldus de gemeente. De dijk is doorweekt en bovendien zijn er nog te veel onzekerheden over de weersverwachtingen. Op de plek is er nog steeds permanente dijk bewaking. Voor gisteravond en vannacht gold in Vlaardingen het advies om niet de straat op te gaan als dat niet per se nodig was. De politie heeft vannacht met name m de wijk Holy permanent gepatrouil leerd. Een aantal wegen was onbe gaanbaar. Vanmorgen was alleen de Olmendreef nog afgesloten. Bij basisschool De Hoeksteen aan de Olmendreef waren vanmorgen de oversteekmoeders gewoon pa raat. „Ja, wij moeten zelfs heel goed oppassen, want mensen pro beren op alle mogelijke manieren, zoals bijvoorbeeld spookrijden, toch met hun auto over de Olmen dreef te gaan. Ze negeren gewoon de stopborden die door Gemeen tewerken z;jn neergezet," vertel len de dames. De bestuurder van bus 56, die via een omleidingsroute de eindhalte bij de begraafplaats bereikt, heeft vanmorgen geen ernstig moppe rende passagiers gehad. De bus sen kunnen niet over de Olmen dreef, die ter hoogte van de be graafplaats en in de buurt van de Boeren brengen hun tussen Maassluis en Vlaardingen lo pende koeien in veiligheid op de ondergelopen weilanden. foto Roe! Dijkstra Onder: Twee boten van de Ha vendienst zijn vandaag nog steeds bezig met het leeg pompen van de Oude Haven in Vlaardingen. Het peil moet zo laag worden dat de Vaart erin leeg kan lopen. Foto Roet Dijkstra s-sasa» Vredeskerk onder water staat. De bussen van lijn 56 en spitslijn 57 mijden dus de Drevenbuurt. Ze rijden om over Churchillsingel en Amsterdamlaan. De bestuurder: „Gisteravond, toen de regen met bakken uit de hemel viel, kreeg ik heel wat commentaar van mensen die moesten kiezen tussen uit stappen aan de Utrechtlaan of bij de eindhalte." De Holyweg is vanmorgen nabij de aansluiting op Bree- en Woud- weg onder water gelopen. De chauffeur van een personenwa gen, die de waarschuwingsborden had genegeerd, moest door een hoger op de wielen staande bestel wagen uit het water worden ge trokken. De politie is snel ter plaatse en waarschuwt andere vermetel en voor het gevaar van kuilen in het wegdek. Ze belt voor de pechvogel de Wegenwacht. Boerin Ria van Vliet in de Woud weg staat het huilen nader dan het lachen. „Het is echt een troos teloze aanblik hier. Weilanden zijn onder water gelopen. We heb ben alle tachtig dieren op stal ge zet. Van de mestsilo is het dak ge waaid en een grote boom is omge gaan. Het water staat stijf tegen de laan en het bruggetje naar de Woudweg aan. Ik moet straks naar een buurvrouw. Normaal ga ik door het land, maar nu moet ik nog bekijken hoe ik' er met de au to kan komen." Haar kinderen zyn nog wel droog naar school vertrokken langs de hoogst gelegen route. Bij die school, De Hoeksteen, beleven de kinderen de grootste lol aan de enorme plassen waarin ze kunnen plonsen. Gistermorgen was de stemming minder vrolijk omdat veel ouders toen ter plekke onver wacht geconfronteerd werden met de onbereikbaarheid van de parkeerplaats van de school. Bij de aansluiting met de Esdoorn- dreef staat een enorme diepe plas water. De buurtonsluitingswegen Esdoomdreef, Populierendreef, Platanendreef en Kastanjedreef krijgen extra veel verkeer te ver werken van automobilisten die de onbegaanbaar stukken van de wij kontsluitingsweg Olmendreef mispeüen. Behalve het water vormt sinds vanmorgen hier ook een omgevallen boom een on neembare hindernis. In totaal hebben gisteren 230 mensen het speciale informatie nummer van de gemeente Vlaar dingen gebeld. Het nummer is nog steeds in gebruik voor mel dingen van bijvoorbeeld bescha digen aan het wegdek. In Schie dam en Maassluis is gisteravond besloten het speciale nummer en de rampenstaf op te heffen. Zie ook pagina 11 Abonnoe Service Informatie» ovar tjoJcorQtno van da krant: «SST-SfïgSSLur Telefoon: Ol 0-4004 -444 Maassluis—„Je moet erbij zijn als een kind de keuze maakt tussen het schoppen tegen een bal of het gooien van een steen." Met deze en andere uitspraken was het gis teravond vooral Ton Huiskens, bedenker van 'Thuis op Straat' in Rotterdam, die in het Maassluise stadhuis de aandacht trok. Hij was één van de sprekers op het goed bezochte symposium over lokaal sociaal beleid. Nu gemeenten op sociaal gebied steeds meer hun eigen koers mo gen bepalen, gaat men zich in de stadhuizen afvragen welk beleid daar aan ten grondslag moet lig gen. Ook Maassluis wil niet meer uitgaan van losse voorstellen, maar wil het sociale beleid, aldus wethouder Arnold Keijzer, uitdie pen en vooral structureel maken. Een beleid waar onder meer ar moedebestrijding, de aanpak van de jongerenproblematiek en wel zijnswerk samenkomen en waar in een wijkgerichte aanpak cen traal staat. 'Thuis op Straat' in Rotterdam is zo'n aanpak. Ton Huiskens is er de bedenker en projectleider van en vertelde er gisteren vol en thousiasme over. Zijn aanpak is gericht op de samenhang in de wijk en gaat uit van de kwalitei ten die er in die wijk aanwezig zijn. „En daarbij gaat het niet om gekwalificeerde mensen maar om mensen met een gouden hart," al dus Huiskens. Die moeten de wijk gezelliger maken en veiliger. Want: „Over het veiligheidsge voel wordt aan de keukentafel be slist. Kinderen wordt bijvoorbeeld gezegd: ga maar niet buiten spe len. Daa....or zijn het bepaalde kinderen die buiten de overhand krijgen." Belangrijk aspect van Huiskens aanpak is om het allemaal vrij simpel te houden. Dus eenvoudi ge werkplannen en werken aan een netwerk op straat in plaats van het beleggen van vergaderin gen. Tijdens één van de work shops. na de pauze, werd onder meer benadrukt dat Maassluis zicht moet krijgen op 'de kleine olievlekjes*, op de initiatieven en instellingen die er op sociaal ter rein zijn. „Dat is een gemis in Maassluis," constateerde een me dewerker van de Stichting Onder Eén Dak. „We weten niet welke netwerken er zijn. Instellingen moeten weten wat iedereen doet. Op je eigen gebied ben je hard aan 't werk, maar er worden volgens mij te veel dezelfde eieren uitge vonden." Ook was er een stevig pleid u te horen voor een beleidsmatige aanpak van de problemen op soci aal gebied. „Tot nu toe wordt men pas actief als er iets verkeerd gaat," aldus één van de workshop deelnemers. Vlaardingen De gemeenteraads commissie voor onderwijs heeft gisteren mild gereageerd op de lo- kalenproblematiek van de twee basisscholen in Vlaardinger-Am- bacht. Hoewel er wel kritiek was op het beleid van wethouder Van der Windt, was er steun voor de ingezette lijn. Die is dat de scho len zelf de buurtbewoners gaan masseren om de bouw van nood- lokalen op de pleinen van Jan Lig- thart en 't Ambacht mogelijk te maken. Vertegenwoordigers van ouders benadrukten gisteravond in het stadhuis nogeens dat de op tie die de gemeente heeft aange boden om de kinderen uit Am bacht onder te brengen in een leegstaande school aan de Groen van Prinstererstraat, voor hen on bespreekbaar is. Zij willen een school in de wijk omdat dit prak tisch is, maar vooral omdat het veiliger is voor de kinderen. De raadscommissie was het daar wel mee eens en ook de wethou der en zijn staf zouden dat wel wil len, maar, herhaalde Van der Windt nog eens: „Wij zien geen andere oplossing." De locaties die door school en ouders zijn aange dragen stuiten volgens de wet houder op dezelfde problemen als de locatie Hartmansstraat, die de gemeente op het oog had, maar na protesten van de buurt door de rechter werd tegengehouden, WD'er J. van Hemert vond wel dat de gemeente heel snel het hoofd in de schoot had geworpen na de uitspraak van de bestuurs rechter. „Tegen zo'n uitspraak had de gemeente in beroep kun nen gaan. Die mogelijkheden zijn er." Van Hemert had dit vooral niet zo vreemd gevonden omdat de gemeente geen goede alterna tieven achter de hand heeft. „Niet geschoten is altijd mis." Een aantal commissieleden liet doorschemeren dat ze de indruk hadden dat er aan de planning van de gemeente wel wat schort bij het op tijd bouwen van school lokalen. Zoals al eerder schoof Van der Windt dat verwijt ter zij de. Het heeft allemaal te maken met de overgang van de verant woordelijkheden voor de bouw van schoollokalen van het rijk naar gemeenten, bepleitte hij. En het rijk bouwde niet eerder nieu we lokalen als binnen een straal van twee kilometer lokolen leeg staan, wat m de situatie van Am bacht dus altijd het geval was. Daarbij kwam nogeens dat eerde re plannen voor de bouw van loka len op het schoolplein van 't Am bacht aan de Chrysantstraat door de baren werden getorpedeerd. De kans wordt groot geacht dat dat bij de nieuwe plannen ook ge beurt. Om die reden drongen ou ders en commissieleden by Van der Windt aan dat de gemeente de leidende rol in het proces weer overneemt van de scholen. „Om een beetje druk uit te oefenen." Om de druk op te voeren hebben de ouders van beide scholen di verse acties op stapel gezet. Van middag zijn bij 't Ambacht 350 ba- lonnen de lucht ingelaten met protestkaartjes. Vrijdag wordt er met veel vlagvertoon een petitie aangeboden aan burgemeester Stam. A v i iH' - i V -V 'v.w'-.iL Schiedam „Ooooh, wat duurt dat lang," is de verzuchting van een meisje van basischool De Sin gel. Ze v/eet dan nog niet dat het nog zeker anderhalf uur zal duren voordat er eens wat gebeurt. Twee Schiedamse basisscholen hadden gisteren een speciale 'de legatie' kinderen gestuurd om het slaan van de eerste paal van het nieuw te bouwen schoolgebouw aan de Galiléïstraat in Schiedam bij te wonen. Twee kinderen, Te- lissa van Lith van de Sint-Jan- school en Michael Hoogendorn van De Singel, mogen die paal de grond in stampen. Het schoolgebouw is bedoeld voor beide scholen. Als het klaar is, zo rond mei 1999, kunnen er twaalf klassen in. En als de extra ruimte niet meer nodig is, kan het hele gebouw heel gemakkelijk worden omgebouwd tot veertien wonin gen. Het project heet niet voor niets Schoolwoningen. Als de kinderen eenmaal om elf uur bij het bouwterrein aanko men, zijn de voorbereidende werkzaamheden nog in volle gang. Wel spannend om te kijken, die grote tractoren die allerlei zware dingen optillen. De regen valt onverminderd met bakken naar beneden, maar dat nemen ze maar op de koop toe. Natter dan nat kan niet. Na een half uurtje worden de kin deren, hun ouders en de bouw vakkers zelf een beetje ongedu rig. „Zijn ze nou nog niet klaar," is de meest gestelde vraag. De twee uitverkorenen zijn al in knalgele regenpakken gestoken, hebben de blauwe helmen opge zet en staan er helemaal klaar voor. En uiteindelijk staat ook de heipaal klaar en lijkt het dan toch eindelijk te gaan gebeuren. Maar nee. Dwars donr de plens buien heen komt opeens het be richt dat het nog wel even zai du ren. De heipaal kan voorlopig de grond niet in omdat de haak van de kraan tijdens het transport een centimeter is verbogen. En de hei paal staat nu niet veilig en het uit stel is tot kwart voor één. De meeste kinderen en ouders houden het voor gezien. De kinde ren moeten allemaal nog middag eten en daarna gewoon weer naar school. Om kwart voor één is er nog een klein clubje buurtbewo ners en ouders paraat. Geleund tegen de gevel van het huis tegen over het bouwterrein bekijken ze de bouwwerkzaamheden en de re gen. „Voor de kinderen is dit het ergst," zegt een bewoonster van de Marconiweg. „Ze hebben zich er enorm op verheugd en nu kun nen 2e er niet zelfbij zijn. Maar ja, het is gewoon pech hebben." De pech blijft de hele middag rond de Galiléïstraat hangen. het niet om te heien. De haak is nog steeds niet in de goede vorm gelast. De bouwvakkers lopen nog steeds heen en weer, terwijl het terrein steeds modderiger wordt. „Wij balen ongelofelijk," zegt één van hen. Om half twee lijkt er schot in de zaak te komen. En jawel, Telissa en Michael worden weer opge trommeld uit de klaslokalen. De regenpakken gaan weer aan. En kele scholieren van De Singel trotseren het weer en kijken mee hoe de kraan draait, de heipaal een stukje zakt en de twee kinde ren in hun gele regenpakken vuurwerk aansteken. Sommigen vinden dat al veel herrie en stop pen hun vingers in hun oren. Maar de echte herrie komt pas ais eindelijk, om kwart voor twee de eerste paal van het project School woningen de grond m wordt ge stampt. Veel feestelijks is er dan dl niet meer te beieven. Misschien zal het met de opening van Schoolwoningen, in mei 1999 be ter gaan. De kans op beter weer is in elk geval groter. .;vV> 4^ JNepm nu een proefabonnpmerfeoja hi ^f Rotte rdam9Pa^}ad%n oj w ÖJa, noteer ml] voor zo'n voordelig proefabonnement. Ja (6 weken voor slechts 28,-} ;J Voort: w-um/v ij Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Plaats: Nn-.w (i-v.m. controle bezorging)1 f Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: - Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service' Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam ftmuutt* DagbUö H' DORPSSTRAAT 174 2992 A8 BARENDRECHT BU OS WATIRTOREN TEL 01B0-G11100 MAANDAG GESLOTEN - VRUDAG KOOPAVOND 9

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3