Pompen of verzuipen 'Het lijken wel Limburgse toestanden' Sportcomplex Kethel verdrinkt in watermassa fl genda Waterballet tussen Vlaardingen en Maassluis Bierbrouwerijen in Delft Leren uit joodse traditie Postzegelveiling Nieuw seizoen Harpe Davids Nieuw cursusjaar bij de popschool Film NCVB over ontwikkelingshulp De kroon van Pompelmoen Rotterdams Dagblad Dinsdag 15 september iu Vlaardingen Epko Bult. stadsarcheoloog van Delft, geeft morgen avond een lering over bierbrouwerijen in Delft De bijeenkomst is in Archeologisch Centrum Hoogstad aan de Westlandscweg 258 en begint om 20.00 uur. De bierbrouwerijen die tn de loop van de tijd in Delft waren gevestigd hebben hun sporen nagelaten. De/.e zyn naar boven gekomen bij de vele bouwwerkzaam heden van de laatste jaren en door de stadsarcheo loog onderzocht. Aan de hand van deze sporen is dui delijk geworden hoe het brouwen in zijn werk ging, en krijgen we nu een beeld van hoe de Delftse brou werijen, met soms beroemde eigenaren als Jan Steen en Rembrand van Rijn, functioneerden. Het Vlaardingse leerhuis opent het seizoen morgen avond met een lezing over het joodse leefpatroon. Mw. H. van het Hoofd vertelt uit eigen ervaring over zaken als de Kasjroet. de keuze en de bereiding van het dagelijks voedsel. Het leerhuis bestaat al ruim 25 jaar. Hier legt men zich toe op de omgang met de bijbel, belicht vanuit de Rabbijnse traditie. De komende wintertijd wordt gedurende een tiental bijeenkomsten 'Abraham de Ziener', het geschrift van Martin Buber. besproken. Hierbij worden de oude teksten van het boek Gene sis op verrassende wijze tot leven gebracht. Belang stellenden zyn om 19.45 uur welkom in de Emmaus- kerk aan de Van Linden van den Heuvelsingel 2 De Filateiistenveremging Vlaardingen en Omstre ken houdt vanavond een postzegel veiling m de Grote Zaal van de Lyndraajer aan de Baanstraat. De aan vang is 20.00 uur. Aangeboden wordt een groot aantal zegels in dozen, insteekhoezen en poststukken. Daarbij zijn veel topnummers van Nederland. Alle postzegelverzamelaars zijn welkom. Overigens houdt de vereniging elke derde dinsdag van de maand een veiling. Bij Christelijke muziekvereniging Harpe Davids zit ten de eerste repetities na de zomervakanties er in middels op. Er staat voorlopig alweer een en ander op het programma. Morgen zyn de drumfanfare en de majorettes te bewonderen bij de opening van het nieuwe gebouw van Kinderdagverblijf Honkie Ponk aan de Piersonstraat in Schiedam-Nteuwland. Zater dag is het harmonie-orkest te beluisteren tijdens een concert in winkelcentrum Hof van Spalarid Zaterdag 21 november houdt Harpe Davids als eerste Schiedam se muziekvereniging haar jaar concert in het VSB Theater a.d. Schie. Het publiek kan dan re kenen op een gevarieerd programma met onder an dere Zuidamerikaanse muziek en show. Verder wil de vereniging eind deze maand beginnen met goedkope (oriëntatie-Jcursussen voor saxofoon. Belangstellenden wordt verzocht zo snel mogelijk contact op te nemen met Hans Loendersloot, tele foon 2730721. Daarnaast zijn ook [iethebbers van ko peren blaasinstrumenten en muzikanten die trom pet of trombone spelen van harte welkom in het har monie-orkest of de drumfanfare. Meer informatie via telefoonnummer 4715959. De popschool aan de Lange Nieuwstraat 183 houdt morgen een introductieavond voor nieuwe leerlin gen. Gitaristen, basgitaristen, zangers en zangeres sen, drummers en toetsenisten kunnen zich dan aan melden voor dit achtste cursusjaar. Aan het begin van de avond zullen de vijf docenten een aantal nummers spelen, zodat ook muzikaal met de docenten kan worden kennis gemaakt. Hierna kunnen leerlingen zich inschrijven; de lessen begin nen op woensdag 23 en donderdag 24 september. De popschool is een opleiding voor popmuzikanten, waarbij de leerlingen behalve dat zij les krijgen elke week met elkaar m een band spelen. Om m de begin- nersgroep te worden geplaatst hoeven leerlingen nog niets te kunnen. Ze leren de basisvaardigheden, zo dat ze al snel in een band kunnen spelen en al aan het eind van het seizoen enkele keren optreden. Daarnaast biedt de popschool plaats aan gevorderde muzikanten. Die worden m een band geplaatst met muzikanten van eigen niveau. De bands treden re gelmatig op. Deelname aan de popschool kost ƒ67,- voor leerlingen tot 21 jaar en ƒ79,- voor leerlingen vanaf 21 jaar. Meer informatie via telefoonnummer 4269680 op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. De hoofdfilm bij NCVB Woudhoek, donderdag om 19,45 uur in de kleine zaal van De Harg, gaat over het mondiale project van de ICCO en NCVB samen: de Women's Rural Bank op de Filippijnen. Deze bank, die in maart is geopend, biedt speciaal vrouwen de mogelijkheid goedkoop geld te lenen om een eigen bedrijfje te beginnen. In het hele land hebben NCVB- groepen voor dit doei acties gehouden. Met succes, zoals zal blijken uit de diaserie van spreekster Janny van Geest uit 's-Gravenzande. Van Geest zal over de diverse achtergronden van dit project vertellen. Tij dens het voorprogramma is bovendien gelegenheid informatie over de vele andere activiteiten van NCVB Woudhoek te vernemen. .Hoek van Holland Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse. Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Jan Rozendaal Vlaardingen Vlaardingen op een regenachtige maandagmiddag De surfplas is ineens twee. drie keer /o groot als het hoort Een aantal holes op de golJbanen is veranderd in volwassen visvij vers. Het braakliggende Kol pa- bad ten ei n is weer een /wem bad. het fietspad Rondom West een sloot. En net /oals veel ander fietspaden en wegen in de hele stad. weetje nooit hoe diep 't i s. Elke hoek betekent een nieuwe verrassing. Twee mannen op de hock Antho ny Kn otten bel tsi n ge II ri sstraa t graven in de stromende regen een doorgang om de waterstand in het achterpad van hun huis te verla gen. Een ploegje brandweerlieden biedt even hulp bij de afzetting van de geul en probeert een af voerput weer aan het drinken te krijgen Dat laatste lukt niet. Aan het leegpompen van de kruip ruimtes onder de woningen, wat de twee vragen, wordt geen ge hoor gegeven „We weten niet waar we het water moeten laten," aldus één van de brandweermen sen. die weer naar een volgend adres rijdt Verwarrend Het loopt tegen half vijf en in de brandweerkazerne aan de Hof- laan komt het 's morgens gefor meerde coordmatieteam bijeen. Menden van de gemeente, politie, brandweer en ook burgemeester is van de partij Vroeger heette dat de rampenstaf. Tienvoudige De situatie is verwarrend, aldus woordvoerder Remus Aussen. De voorspellingen van de neerslag voor de komende nacht zijn wis selvallig als het weer slecht, slechter, slechtst. „Ik hoor dat er vannacht nog tien millimeter valt. maar anderen sluiten het tienvou dige niet uit." zegt Aussen. Om half acht is de volgende bij eenkomst. Dan moet duidelijk worden welke situaties de komen de nacht kunnen worden ver wacht. Positief is dan al wel dat twee boten van de havendienst in middels veertig centimeter water uit de Oude Haven hebben ge pompt naar de Buitenhaven. Dat het peil in de Oude Haven laag staat is belangrijk omdat dan overtollig water uit de Vaart door de sluis weg kan lopen. De hoop is dan dat ook de druk op de singels en als het even kan de riolen wat afneemt, al bestaat over de laatste geen zekerheid. On danks de enorme overlast meent Aussen dat de riolering on gema len het goed hebben gedaan m Vlaardingen. „Er is de afgelopen jaren heel veel geïnvesteerd in onder meer nieuwe persleidingen en dat merk je nu. Dat een pomp op de Merellaan het begaf en er maandagochtend vroeg tien wo ningen onderwater liepen, kwam door blikseminslag. Dat is over macht Met het verstrijken van de avond en terwijl de striemende buien aanhouden, wordt vanaf de Hof- laan het advies geven aan de in woners om binnen te blijven. Veel wegen staan nog onder water, maar wat nog gevaarlijker is dat op sommige plekken stukken wegdek zijn weggespoeld. Als dat onder 25 centimeter water zit, is 't niet te zien. „Brandweer en politie hebben op zoveel mogelijk plekken waar ga ten in het wegdek zyn gevallen hekken neergezet," zegt Aussen. „Maar het is ons gebleken dat die door mensen weer zijn wegge haald omdat ze er anders niet met hun auto doorheen konden. Daar door kunnen levensgevaarlijke si tuaties ontstaan, want iemand an ders weet niet dat hij daar moet oppassen. Met klem verzoeken we de mensen dus om de hekken te laten staan." Een bewoner van de Sta- tionsstraatin Maassluis probeert te redden wat er te redden valt in zijn on dergelopen woning. Foto Roel Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam ..Bar en boos. Zo erg heb ik het nog nooit meege maakt." Jan van Vugt. de direc teur van de Dienst Sport en Re creatie (DSR) van de gemeente Schiedam, wist gisteren niet wat hy zag op sportcomplex Kethel. Er stond met alleen een halve me ter water op het hoofd veld, ook het tweede veld en de toegangspa den stonden blank Verder dan het toegangshek kon men zonder een nat te pak te halen, met ko men. Zelfs op de fiets of met de auto was het terrein onbegaan baar. Nu al staat vast dat komend weekeinde door de op het com plex huizende verenigingen WK, Ursus en ODC niet kan worden gevoetbald. De trainingen van vanavond zijn geschrapt. De schrik sloeg de leden van de onderhoudsploeg van ODC en WK-bestuurslid Willem van Ra vens om het hart toen ze 's och tends ontdekten dat het complex onbegaanbaar was. Ruim veertig centimeter hoog stond het water en het bleef maar gieten. Delen van de entree en het terras voor het clubhuis van WK waren weg gespoeld, de trappetjes voor de kleedkamers waren volledig weg gezakt. de houten matenaalkcet liep onder en langzaam verdwe nen de kleine traimngsgdooltje.s op het gebako-vcld achter het clubhuis onder water terwijl een den op het verzopen hoofdveld be zit flamen van één der doelgebie den. WK- en ODC-leden brachten in allerijl in de keet opgeslagen sporlkleding in veiligheid en ver der viel nauwelijks nog iets uit te richten tegen de aanzwellende watermassa. Alleen het pas gere noveerde derde veld kon het he melwater enigszins verwerken. De gealarmeerde DSR-directeur Jan van Vugt, die in Kethel een kijkje kwam nemen, was tamelijk Oinsdag 15 september VLAARDINGEN De Lyndraaljer. Postzegelveiling, 20.00u. SCHIEDAM Podium Café. Jamsessie, 21.30u. Diensten centrum d e 4 Molens. Koffie-inloop, lO.OQu. Wijkpost Zufd.Soos, 13.30a ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen. Hal 4 Info: v/w*.hal4.ni Digital Playground. Theater Zuidplein Gr,z. 19.00 Pippi Langkous, de Doelen Gr.z. 20.15 Frans Bauer. Jazzcafé Dizzy 22.00 Weduwes Bfinxma. Nlghttovm Theatercafé20.00Bno-Romeo Delta. Pak hui» StJob II - Mullerpier 20.15 Westkaai Rotterdamse Schouwburg KLz. 20 30 Stad in de Schuur. Witte d e With 18.00 Het Rotter dam Project. Centrale Bibliotheek De keuze van Nelli Cooman. MaastunneiïunneMsion. SKVR Muziekschool Dalweg 19 00 SKVR Open Huis en infomatie SKVR Popwerkplaats Woensdag 16 september SCHIEDAM Woon&zorgeentrumThurfede. Bloemschik- ken.14.00u, Theatera/d Schie. Wdhelmma- je Mamtiendrai, met Anne Wil 8lankers, 19.15u. Diensten centrum Oost. Acüvitei- tencchtend, lO.OOu, Handwerken welfare. 14,00u. Dienstencentrum de Woudhoek. Soos, lO.OOu. Dienstencentrum de 4 Mo lens. Bingo, 13.30u- Muziekcentrum Op- Maat. Introductieavond popschool, I9.30u VLAARDINGEN Ibis Hotel. LunchbijeenkomstNederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, 12.00-14.00u. Archeologisch museum Hoogstad. Lezing bierbrouwerijen in Delft. 20,Q0u. Emmaüskerk. Leang H. van het Hoofd over joods leefpatroon, 19.45u, Stads gehoorzaal. Boudewijn de Groot. 20.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Kartoe en Rapunsel en de Kroon van Pompelmoen, 14.00u. ROTTERDAM o Blijdorp Uitgeslapen.Hal 4Into: nl Digital Bestuursleden van de Kethelse voetbalclub WK verlaten het veld dat helemaal onderwater staat. Voetballen iservoorlopigniet meer bij. foto Roel Dijkstra verrast. „Op de velden in sport park Harga valt het wel mee, in sportpark Thurlede staat het kunstgrasveld van Excelsior'20 half onder water en Bijdorp dreigt zo onderhand onder te lopen," schelste hij gistermiddag de situ atie. „Maar sportcomplex Kethel slaat alles. Zo erg had ik het met venvacht. Het water kan ook ner gens heen. Als het droog wordt en het water kan betrekkelijk snel weg, dan kan de schade aan de velden enigszins beperkt blijven. Tot nader order mogen er in Keth el geen activiteiten worden ont plooid. maar dat zal niemand ver bazen." Hoe groot de materiele schade uit valt. is nog niet te bezien, WK is het meest gedupeerd. Voor de aanvang van het seizoen werd voor enkele tienduizenden gul dens en nieuw terras aangelegd dat nu door de enorme gaten aan zienlijk is vernield. Ook de entree van buurman ODC is ten prooi ge vallen aan de nattigheid. Ondanks alle ellende werd bleven de 'puinruimers' in Kethel giste ren goed geluimd. Sommigen hadden er een nat pak voor over om zich op het hoofdveld, waar het water inmiddels was gestegen tot halverwege de reclameborden, te laten vereeuwigen. „Want dit," reageerde één van hen, „maak je voorlopig niet meer mee. Althans, dat is wel te hopen." En WK-be- stuurder Willem van Ravens te gen Jan van Vugt: „Wilt u mij toe stemming verlenen om zaterdag viswedstrijden te organiseren op het hoofdveld?" „Dat iykt me een goed plan," ver loor ook Van Vugt de humor niet uit het oog. Door Jos van Nierop Maassluis Boven aan de trap kijkt het echtpaar Kose gelaten naar beneden. Naar het onder straatniveau gelegen woonge deelte waarin nu een laag van zo'n 25 centimeter water staat. Net als de andere bewoners van de Maassluise Stationsstraat zijn ze gisteren en ook al eergisteren getroffen door de gevolgen van de zware regenbuien. De benedenruimte in huize Kose bestaat voor het grootste deel uit een ruime keuken met de nodige apparatuur. „Een diepvriezer, een wasmachine, een gasfornuis en een koelkast; die zijn mis schien allemaal kapot. En het ta pijt, dat kan ik weggooien," aldus Kose, die zich vertwijfeld af vraagt of hij is verzekerd voor de ze waterschade. In het andere deel van de woon laag slapen normaal gesproken de beide zonen van de familie. Toen zondagavond het water naar binnen begon te lopen, zijn ze naar boven gevlucht, naar de slaapkamer van hun ouders. Vanochtend zijn beide jongens nog niet beneden geweest en hebben dan ook, voordat ze naar school gingen, niet gegeten, ver tellen hun ouders. Ondanks de onfortuin oogt het echtpaar ove rigens niet al te bedroefd. Ze kunnen zelfs wel een beetje la chen om de situatie. Builen ligt de Stationsstraat vol met dikke en dunne slangen. Ze verbinden, voor zover mogeiyk, de benedenverdiepingen met de aangerukte pompen. Het droog maken van de huizen probeerde de Mr ssluise brandweer gister ochtend ook nog op een andere manier, via het riool. „Die wordt leeggepompt en dan hopen we dat het water van de huisjes mee komt," verklaart één van de brandweerlieden. Het uitzuigen gebeurt bij een put aan het Ha venplein waarna de inhoud van het riool in de haven verdwijnt. De betreffende brandweerman vertelt dat er ook zondagochtend al gepompt is. „We zijn toen een paar uur weg geweest en dachten dat het over was. Maar nee hoor." Ondanks vele jaren ervaring is de wateroverlast van gisteren voor hem een nieuwe ervaring. „Zoals het nu was, is het nooit voorgekomen. Het lijken we! Limburgse toestanden." wvftv.h3l4.nl Digital Playground. Theater Zuidplein Gr.z. 14.CX1-19.0O Pippi Lang kous. Casino i7.00-20,00 Harten Heren. Nighttown21,OQU-Roy&TheWinwardf?oad Band. Open Hor 11,00 Marktconcert, Prin ses Theater 18.00 Tango aan de Maas. Rot terdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Marton Lescaut. Ki.z. 20.30Stad in deSchuur. Schei- llng*s 19.00 Moeders Mooiste. Pakhuis St- Job II - Muilerpfer 20.15 Westkaai. Kaart verkoop via 010-4118110 R'dams Cen trum voor Theater 19.00 Faust deel een en twee van Von Goethe Reserveren noodzake lijk. Witte de With 18.00 Hei Rotterdam Pro ject. Centrale Bibliotheek De keuze vanNell' Cooman. Lantaren/Venster drverse tijden Turks Filmfestival. i.k.v. Cinema Mediteranee Films, lezingen en talkshows. Maastunnel Tunnelvision. Van do.10 t/m wo.16 sept ROTTERDAM Cinerama Sz The X-fi!es' (12) dag. 12.30- 15,30-18.15-21.15. Cin.2: 'City of Angels' (12) dag.13-15.45-18.30-21.30.Cin.3: Ti tanic' (12) dag. 12.15-16.15- 20.15. Cln.4: 'Sibena' (12)dag 15.30-18.15-21.15. do vr- .ma.duook 12.30. Cin.5: "Wag the Oog" (al) dag. 18.45-21.45, do.vr.ma.di.ook 12.45- 15.45. (max Theater: The living sea'(al) dag. (Deh.vr- rest' (ai)dag,(beh.vr2a.) 14-15-19.15. vua. 14-16-18-20. Titamc' (12) dag.(beh.vr.za.) 20.30, vr.za. 21.15. Ven.l: 'Manus et Jeanette' (16) dag. 19.30- 21.45, vr.za.ma niet om 21,45, wo.rn V4 Sneak Preview, ma.22. 'Karakter* vr. 15.30. "Miracle ma non troppo' wo. 20.30. Ven.2: 'Hamam. il bagno Turco' (16) dag. 19.30, vr. 15 "Voyage au debut du monde' (16) do.20.t/ m wo. 21.45. zo.t/m wo voorfilm: 'Si es ta' 21.30. Ven.3: 'Gadjo Dilo' (16) dag. 19.30. vr.15 Thehangmggsrden" (16) do zo.t/m wo 22. Ven 4: The Idiots' (16) dag.(behm) 19.30, ookdo.zo.t/m wo. 22.15, vr 15. Lum.lt "Wild things' (16) dag. 13.15-16 18-45-21.30. Lum. 2: The Avengers' (12) dag. 19-21.45, Co.vr.ma.di.ook 13.30- 16.15. Lum. 3: 'Species II' (16) dag. 18.30- 21.15, do.vr.ma duook 13-15 45. Lum. 4: 'Mafia'(al) dag. 13.45-16.15-18.30. 'lethal Weapon 4' (16) dag. 21.15. Rexane: Tien verschillende aduit films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathé: 'De Pynoank' (12) dag. 16.30-19.05 21.30.do.vr ma di. 11.10-13.35.'Mafia1'(al) dag. 11.40-14.20-16.40-19-21.20, dunei 2120 'Les Miserables' (12) dag 15-18 21.10 do \r.ma duook 11.20. The Avengers' U2)cto;; 1110-13.15-15.20-17.30-19.40- 2150- Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50- 15.20-18.10-21. 'Six days, seven nights' (al) dag 1130-14.10-16.35-19-21.40. 'Arma geddon' (12) dag. 17.30-20.50, do.vr.ma- .di.ook 11-14.10. Sneak preview: "Unusual suspect' (16) di.21.20. De Hoekstee aan de Mereatorweg 50 begint morgen mei een nieuwe serie jeugdtheatervoorsteliingen. Poppentheater De Toverdoos bijt het spits af met de voorstelling 'Kaitoe en Rapunsel en de kroon van Pompelmoen*. De aanvang is 14.00 uur, entree vijf gulden. De voorstelling is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Het verhaal van Kaitoe en zijn zusje Rapunsel is een sprookje vol romantiek en spanning. Pompoenenhuisjes en elfenbankjes zor gen voor een fantasierijk decor. DoorMikosGouka MaassluisWiehetergi steren op waagde om op de fiets de tocht van Maassluis richting de Zuid- buurt in Vlaardingen te onderne men had bijna liesiaarzen nodig om enigszins droog over te ko men. Overal was de wateroverlast duidelijk waarneembaar. Bij 'De Veiling .eenuitgaansgelegenheid op de grens van Maasland en Maassluis, was een boom volledig ontworteld en omgevallen. Een geluk voor de eigenaar; de boom was luttele centimeters voor het etablissement tot stilstand geko men en hing dreigend boven het gebouw. De velden van de voetbalvereni gingen Excelsior Maasluis en VDL waren domein geworden voor de eenden. De vogels konden zo vanuit de sloot het veld op zwemmen en weer terug en maak ten daar zichtbaar gebruik van. In de Zuidbuurt, een weg die door veel schoolgaande jeugd wordt gebruikt, was het toch een drukke boel. De scholieren hadden welis waar massaal voor het openbaar vervoer gekozen, maar diverse boeren poogden met man en macht hun vee in veiligheid te brengen. Slootjes die normaliter twee meter breed zijn, waren plot seling dertig meter breed en dus bijzonder gevaarlijk voor de koei en en schapen die in het soppige weiland rustig wachtten oo hulp. Afscheidingen tussen tuinen en sloten waren nagenoeg verdwe nen en overal dreigde het water buiten haar oevers te treden. De koeien werden de wagens in ge dreven en in veiligheid gebracht. Rond het middaguur kreeg Pluvi- us wat medelijden met de bevol king en hield het zowaar een tijdje droog. Hondenbezitters haastten zich naar buiten om snel een kor te wandeling te maken om de na derende donkere wolken weer voor te kunnen blyven. Voor de honden genoeg afgerukte takken om als een prooi mee naar huis te slepen. Onder de viaducten stond het water vele centimeters hoog. De brandweer komt er aan te pas om het overtollige water weg te pompen. Dit leidt weer tot ver keersopstoppingen. Bij bouwbe drijf De Baan is de overlast zo erg dat ook daar de brandweer in actie moet komen. Het overtollige wa ter wordt de Boonervliet inge pompt en het water dreigt lang zaam maar zeker over de kant te komen. Langs de Rozenlaan in Mwdui^ ppp fjpfcnr schel dend naast zijn fiets. „Ben ik droog terug van school gekomen rijdt zo'n dwaas met zijn auto kei hard door die diepe plas net als hij my passeert. Moet je kijken mijn hele tas met boeken is door weekt," klaagt hij. Net na zijn woedeuitbarsting klet tert de regen weer met grote drup pels naar beneden en wordt hy weer nat. De taferelen als in de oer-Hollandse productie Het Wassende Water, de tv productie die Tom Hoffman nationale be kendheid gaf, wordt een klein beetje werkelijkheid. Dijkjes drei gen door de enorme kracht van het water te bezwijken. Net naast een lagere school vernykn*i kleuters zich prima in een grote diepe plas regenwater. Terwijl de één in de centimeters diepe plas springt, ontvangt de ander gie chelend de spetters op zijn jas. In ieder geval nog mensen die zich wel kunnen vermaken met het slechte weer. Of moeders er ook bly mee is, is een ander verhaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5