13 F Herbert Dercksen alsnog mee met zeilploeg naar Sydney Leontien van Moorsel opent sterk Frans den Oudsten tussenpaus bij Unitas'63 uit liefde voor de handbalsport DRL en DCL eerder klaar Ruiter Stibbe naar rechter Neptunus speelt morgenavond Robin Punt naar WK berglopen Tinus en Kevin slaan eerste paal Jimenez weer beste klimmer Frank de Boer rekent op terugkeer in elftal Ajax 'Ik wil geen geld, maar goed traininingsmateriaal' Sjoukje Knobbe geeft visitekaartje af bij debuut Rotterdams Dagblad Woensdag 16 september 1998 Rotterdam De beslissingswed strijd tussen DRL en DCL om een plaats in de volgende ronde van het bekertoernooi is gisteravond aan een voortijdig einde geko men. Scheidsrechter John Dek ker staakte de ontmoeting na de reguliere speeltijd bij een 2-2 stand. De Schiedam se arbiter vond de sfeer in het veld te grim mig en kon niet instaan voor een sportief vervolg. DCL nam tijdens het duel, dat no dig was om een winnaar van poule 55 aan te wijzen, twee keer een voorsprong via Hesdy Korts tam en Miche! Beider. Ruud Rijsdijk en Erwïn van der Linden zorgden op het veld van BZC'95 voor de ge lijkmakers namens DRL. Rotterdam Eddy Stibbe pro beert via dc rechter alsnog kwali ficatie voor de Wereldruiterspe- len, van 30 september tot en met 11 oktober in Rome, af te dwin gen. De bijna 50-jarige military- ruiter weigert zich neer te leggen bij de afwijzing van het bestuur van de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS). Op 25 augustus diende al een kort geding voor de president van de rechtbank in Utrecht, maar toen gingen beide partyen na de plei dooien van de advocaten om de ta fel zitten om een compromis te be reiken. Afgesproken werd toen dat Stibbe, die in 1993 brons won op de Europese titelstrijd in Aeh- selsehwang, nog twee kwalifica tiekansen kreeg in september. Hij zou dan in de zware wedstrijd in Burghley bij de eerste twintig moeten eindigen of afgelopen weekeinde in Blenheim de eerste twaalf moeten halen. Beide pogin gen mislukten. De juridische strijd wordt door o.a. Stibbes advocaat mr. Eric Vilé verder schriftelijk afgehandeld. Rotterdam De derde wedstrijd in de halve finales van de Holland Series honkbal tussen Neptunus en Pioniers is ook gisteravond af gelast. Het duel heeft nu morgen avond plaats in de Beverwaard, aanvang 20,00 uur. Neptunus leidt de best-of-five serie met 2-0. Nieuwegein Rotterdammer Ro bin Punt behoort tot het selecte groepje dat door de KNAU wordt afgevaardigd naar het WK berglo pen, dat komend weekeinde op het Afrikaanse eiland La Reunion wordt gehouden. Door Jacob van Schaik Rotterdam Herbert Dercksen reist vandaag samen met Ron van Teylingen alsnog af naar de pré- olympische zeilwedstrijden te Sydney. De president van de Utrechtse rechtbank bracht met zijn uitspraak de Atlanta-ganger van 1996 terug in de olympische zeiloloeg. Dercksen had via een kort geding het verlies van zijn olympische A- status aangevochten. De burger rechter gaf het watersportver- bond (KNWV) geen gelijk de 25-ja- rige Dercksen te degraderen, na dat ook eert laatste nachtelijk overleg na het kort-geding- van maandag geen verandering had gebracht in de situatie tussen Dercksen en de olypische com missie van het watersportver- bond. „Ik ben niet alleen erg blij voor mezelf, maar ook voor Ron. Gelukkig vliegen we vandaag naar Sydney," zei Dercksen (25), zojuist genezen van een schou derblessure, nu blijkt dat hij in de race blijft voor een medaille in 2000. De advocaat van de Rotterdamse fokkenist. mr. Eric Vilé,conclu deerde uit de rechterlijke beslis sing dat de misverstanden om trent het trainingsprogramma niet aan Dercksen te wijten waren geweest. „Samen met de twee zei lers reist de voorzitter van de olympische commissie van het KNWV naar Australië, In het vliegtuig hebben ze voldoende tijd om over de ontstane situatie te overleggen. In Sydney kunnen zodoende binnen korte tijd de on effenheden met bondscoach Rex Sly worden uitgepraat,'' aldus de raadsman. In totaal nemen tien Nederlandse zeilers deel aan de eerste pré- olympische wedstrijd in Sydney. Het is voor de zeilers en begelei dende coaches Jacco Koops, Rex Sly en Jaap Zielhuis een moge lijkheid vertrouwd te raken met het olympische wedstrijdwater in het havengebied van Sydney. Onder de Nederlandse deelne mers bevinden zich naast Derck sen, die samen met de Amster dammer Van Teylingen in de Tor nado-klasse uitkomt, nog drie Rotterdamse watersporters: Mar griet Matthijsse (Europe), Serge Kats (laser) en Martijn van Muy- den (Finn). De rest van de selectie luidt Mar tijn van Geemen (Mistral), Caro- lijn Brouwer (Europe), Pieter Lan- termans (Laser), Maurice Paar- denkooper/Karsten Groth (49er). Oud-international Tinus Bosselaar (midden) en Kevin Fransen (links), sprts van Sparta F2, sloegen gisteren de eerste paal voor het nieuwe sportcomplex op Nieuw Terbregge. „Een eerste paai, tevens een mijlpaal in de ge schiedenis van Sparta," sprak Rob Leeninga, voorzitter van de amateurs. Op het nieuwe complex zullen over ne gen maanden een kantine, vier velden voor de amateurs en twee oefenvelden voor de betaalde tak verrijzen. „We gaan in deze fraaie omgeving een mooie toekomst tegemoet. Ik hoop,"zei Leeninga, „dat we een aanwinst zullen betekenen voor de deelgemeente Schiebroek/Hillegersberg." Foto peter de Jong/cor vos Leontien van Moorsel (links) overlegt met echtgenoot Michael Zijlaard na de proloog, die de Rotter damse winnend afsloot- Fotocwvos Ter Aar Leontien van Moorsel heeft de eerste etap pe van de Holland Ladies Tour, de wielerronde van Nederland voor vrouwen, gewonnen. Voor de tijdrit over 4,6 kilometer in Ter Aar had ze 5 minuten en 53 seconden nodig. De Russische Zapirova werd op tien seconden tweede, kopvrouwe Yvonne Brunen van de nationale selectie werd derde. Van Moorsel, de Nederlands kampioene tijdrijden, moest door loting als eerste starten. Daardoor had ze veel last van de westerstorm, die later ging liggen. Desondanks reed ze met een hoog gemiddelde van 47 kilometer per uur enkele medefavorieten op de eind zege op flinke afstand. Zo finishte de Duitse Teutenberg, die zondag nog tweede werd in de wereldbekerwedstrijd in Spjjke- nisse, op 46 seconden. Estacion de Pal José Maria Ji menez heeft opnieuw bewezen de beste klimmer van de Ronde van Spanje te zijn. Na zijn zege in de zesde etappe op de Xorret de Cati kwam hij gisteren in de tiende rit als eerste boven in Andorra. On danks een mindere dag behield zijn Spaanse landgenoot Abra ham Olano de leiding in het klas sement. De rit over iets minder dan 200 ki lometer naar de ministaat in de Pyreneeën telde drie cols van de eerste categorie. Vanaf de eerste berg, de Alto de Creueta doemde na 65 kilometer op, waren de ren ners van Kelme zeer actief. Vooral Cabello, Heras en Escartin waren voortdurend vooraan te vinden. Cabello viel na zijn inspanningen in het eerste deel van de etappe weg, maar Heras en Escartin hiel den vol. Jimenez bleef in hun buurt en 'beet' zich in de slotklim vast in het wiel van Escartin vast, omdat hij de voorsprong op de groep met teamgenoot Olano niet te groot wilde laten worden. Heras moest zijn zware kopwerk bekopen en Escartin bleek uitein delijk ook niet bestand tegen de superklimmer Jimenez, die met nog 2,5 kilometer te gaan weg reed. Hij hield aan de finish een marge van zestien seconden over op Escartin. Heras werd derde op 1.26, de groep Olano (met ook de Fransman Jalabert) had 1.31 ach terstand. De Amerikaan Arm strong en de Fransman Virenque moesten 2.17 toegeven. Michael Boogerd was als 81ste de beste Nederlander. De Hagenaar, die zich niet druk maakte en de Vuelta voornamelijk gebruikt ais opwarmertje voor de WK in Val kenburg, had een achterstand van 26 minuten en 20 seconden op Ji menez. Steven de Jongh en Bart Voskamp staakten de strijd, even als de Zwitser Laurent Dufaux en de Italiaan Maurizio Fondriest. Bjarne Riis rijdt niet in de Vuelta, maar deed thuis in Denemarken wel van zich spreken. De Tour winnaar van 1996 heroverweegt zijn contractverlenging bij Tele kom. Riis is in woede ontstoken door uitlatingen van zijn ploeglei der Walter Godefroot. Die vindt dat de 34-jarige Deen in de toe komst alleen nog mag knechten voor de kopmannen Jan Ullrich (Ronden) en Erik Zabel (klassie kers) en dat tegen een aanzienlijk lager salaris dan voorheen. Riis vindt zichzelf daarvoor te goed. De uitspraken van zijn tech- nische baas hadden hem bele digd. „Waarom kwam dit in de pers? Waarom kreeg ik het niet zelf te horen?" Zagreb De kans is groot dat Frank de Boer van avond in de eerste wedstrijd van de Champions Lea gue tegen Croatia Zagreb zijn rentree maakt bij Ajax. Afgaande op de twee trainingen van gisteren, waarin de verdediger een scherpe indruk maakte, en op zijn uitspraken na de sessies zal trainer Morten Olsen hem als linksback opstellen. „Het meespelen van Frank is een goede optie," druk te Olsen zich voorzichtig uit. „Maar hij kan spelen, anders had ik hem niet meegenomen." De Boer zei dat hij fit genoeg is te spelen. „De kans is groot dat ik zal spelen. Er is geen reden te bedenken waarom ik niet zou spelen. Ik voel me er wel klaar voor." Als hij speelt, verdwynt Mario Melehiot uit de ploeg. Ajax zal in vergelijking met de laatste weken nage noeg ongewijzigd aantreden tegen de Kroatische kampioen. Dus zonder de langdurig geblesseerde Shota Arveiadze. Hij kampt met een lieskwetsuur. Voor hem speelt Benni McCarthy. Linkerspits Geor- gi Kinkladze kan wel spelen na een lichte blessure. Ronald de Boer is nog niet aan spelen toe. Jongeling Richard Knopper is wegens een blessure niet inzet baar, terwijl tweede doelman Fred Grim tijdens de training door zijn linkerknie ging. Uit voorzorg iaat Ajax vandaag Serge van der Ban, keeper van het tweede elftal, invliegen. Eindhoven en omstreken loopt nog niet warm voor de Champions League. Voor de thuiswedstrijden te gen HJK Helsinki, Kaiserslautem en Benfica heeft PSV pas 11.500 passepartouts uitgezet. Uitslagen Basketbal PEB-Cup, tweede ronde; Virtus-Drenthe 85-44. BS Weert-Den Hel der 76-67. Handbal Rijnmoad-bokaaL Vijfde ronde; Vrouwen: Waiburg-TOG 19-19, ASC95-Hehus 13-7, Ventura-WIK 13-9, Hoilandiaan-Vires 14-9, Treffers-Roda 11-18, Oiiveo-Ancora 10-22; mannen: ASC'95-Helius 11-12, WIK-Walburg 23-24, Vires-Aneora 15-13, Ventura-Saturnus 11-28, ETC-Roda 4-20, Oiiveo-Snelwiek 16-26. Prijsvragen Toto 37. Eerste prijs: 4 wjnnaars, elk bruto f. 4870,00. Tweede prijs- 140 winnaars, elk f. 58,30. Derde prijs: 1290winnaars, elk f. 15,80. Softbal Almere. Europacup II, eerste dag. Poule A: Pirates (Ned}-Rivas Va- ciamadnd {Spa) 2-1. Pirates-Meteor Praha (Tsj) 1-0. Meteor Praha- Hamburg Knights (Dui) 16-0, Rivas Vaciamadnd-Hamburg Knights 18-7. Poule B: Terras vogels {NedFHörsholm (Den) 10-0, Peanuts (Ito)- Broken Arms Team (Fra) 13-3, Hörsholm-Broken Arms Team 9-7. Tennis Mannen, Tasjkent, 800.900 gulden. Eerste ronde; Wassen (Ned)- Burgsmüller (Dui) 3-6 6-2 6-3, Henman (Arg/2)-Weigreen (Isr) 6-16- 4,ïscudé (FraMVTomasjevitsj (Qez) 6-3 6-3, Pioline{Fra/3)-Koetsen- ko(Oez) 8-3 6-3, Rosset (2wi'5)-Ketola (Fin) 7-6 7-5, Kafelnikov (Rus! 1)-Sinner (Dui) 6-4 6-2, Pescosolido(lta>Carlsen (Den/7) 7-6 6-2. Boekarest, 1 miljoen gulden- Eerste ronde: Blanco (Spa)-Hrbaty (Slw/3)7-67-6. Bournemouth, 800.090 gulden. Eerste ronde: Albert Costa (Spa/5)- Craca (Dui) 6-3 6-3, Clément (Fra/8)-Ondruska(ZAf) 6-2 6-3, Mantilla (Spa/3>Brownc (Arg) 64 6-2,NydahUZwe)-CampbelL(VSt/7)6-36-3. Vrouwen, Bordeaux, 100.000 gulden: Eerste ronde: Hopmans (SedVGaellc-Sidot (Fra/1)6-16-3. Voetbal Tweede elftallen, betaald voetbal. Eerste divisie B; Caniuuur L- Dordrecht'902-1. Oostenrijk: FC Tiro!-Salzburg 1-1. Wielrennen Ronde van Spanje. Rit 10, Vic-Andorra (Estacion de Paf): 1. Jime nez (Spa) 199,3 km in 5.22.39,2. Escartin (Spa) 0.16,3. Heras (Spa) I.28,4. Camenzind (Zwi) 1.31,5. CJavero (Spa), 6. Simoni (Ita), 7. Ja labert (Fra), 8. Beltran (Spa), 9. Castelblanoo (Col), 10. ZüUe (Zwi), II. Olano (Spa). 81. Boogerd 26.20, 83. Van Bon, 118. Blijlevens 30.42,122. Moerenhout, 127. Knaven, 228, Van Heeswyk, 140. Lotz, 146, Hoffman. Lotgevallen: De Jongh, Voskamp. Klassement: 1. Olano 42.56.59,2. Jalabert 0.42,3. Escartin 1.10,4. Ji menez 1.36,5. Gal d eano (Spa) 2.06,6. Armstrong fVSt) 2.18,7. Clave- ro 2,20.8. Zülie 2.25,9. Heras 2.43,10. Camenzind 2.44,88. Boogerd 51.23, 135. Knaven 1.26.11, 130. Van Heeswijk 1.26.29, 137. Büjte- vens 1.26.40,141. Hoffman 1.29.20,143. Lotz 1.32.32,146. Van Bon 1.38,43,151. Moerenhout 1.44.09. Holland Ladies Tour. Rit 1, tijdrit in Ter Aar; 1. Van Moorse! (Ned) 4,6 km in 5.53,2. Zabtrava (Rus) 0.10,3. Brunen (Ned) 0.15,4. Rober- ge (VSt) 0.17,5, Van Scheppingen (Ned) 0.18,6. Van de Vijver (Bel) 0.20,7. Polkanova (Rus) 0.21,8. Beltman (Ned), 9. Melebers (Ned) 0.23,10. Van Kuijk 0X5. 15 3s Door Mik os Gouka Maassluis Handbalvereniging Unitas'63 uit Maassluis heeft dit seizoen twee nieuwe gezichten voor de hoogste selecties staan. Bij de mannen is Frans den Oud sten (45) de nieuwe trainer-coach. Door het late vertrek van Rob Mooij naar het Schiedamse Ven tura werd vooral in eigen gelede ren gezocht naar een geschikte opvolger. Den Oudsten toonde zich bereid voorlopig de honneurs v/aar te nemen. De vrouwen krij gen te maken met de oefenstof van Rachid AbdeUaoui, die het roer van Jan van Diejen heeft overgenomen. De doelstelling die Den Oudsten mee gekregen heeft van het be stuur is het handhaven van de huidige status. Dat betekent dat aan het einde van het seizoen Uni tas'63 minimaal in de tweede re gionale klasse (veld) en in de der de divisie (zaal) moet spelen. Dat zal nog een hele klus worden. De selectie van de nieuwe trainer be staat voornamelijk uit enthousi aste jeugd zonder ervaring. Im mers, naast trainer Rob Mooij ver trok ook zijn broertje Michel Mooij (naar het Vlaardingse WIK) en is spelverdeler en routinier Pe ter Hartman dusdanig gebles seerd dat er voorlopig geen be roep op hem gedaan kan worden. Daarnaast was de voorbereiding verre van ideaal door het overbe kende vakantieprobleem. Oude bekende „Ik ben bij Unitas geen onbeken de," aldus Den Oudsten. Al dertig jaar ben ik bij de club betrokken. Toen bleek dat Rob Mooij en Mi chel Mooij weggingen, werd het moeilijk een andere trainer aan te trekken. Trainers van buitenaf kijken dan vooral naar prestaties, dat doe ik natuurlijk ook wel maar met deze groep moeten we blij zjjn als we ons kunnen handha ven," opent oefenmeester Den Oudsten zijn verhaal. Het unieke aan de overeenkomst tussen de club en Den Oudsten is dat de oefenmeester zijn salaris vertaald heeft naar enkele eisen op ma'eriaalgebied en trainings- faciliteiten. „Ik krijg geen salaris. Het geld is in principe naar de groep gegaan voor training'sbal- len en de huur van de zaal. Of de spelers daar extra respect voor hebben? Dat hoop ik. Unitas heeft nou een maal geen magneetfunc tie op handballers zodat de besten uit de regio hier kunnen komen handballen. Ik besteed er veel tijd aan. We trainen twee keer per week en spelen twee wedstrijden. Ik houd gewoon erg van het spel letje en help op deze manier de club." Promotie Van kinds af aan was Den Oud sten betrokken bij het wel en wee van zijn vereniging. Vijf menis cus-operaties maakten een einde aan zijn actieve loopbaan, maar de liefde voor de sport is nooit ver dwenen. Twee jaar geleden was er dan eindelijk de promotie naar de derde klasse. „Ik had net met een andere oud-speler een vijQ aren- plan opgezet met als doel promo tie naar de derde klasse. Dat lukte dus al binnen twee jaar. Dit is voorlopig ook de klasse waar we thuis moeten horen. Deze forma tie heeft ook kwaliteit zat. We moeten alleen met een hele jonge ploeg opboksen tegen ervaren for maties. We hebben allemaal jonge Unitas-trainer Frans den Oudsten is realistisch overde prestaties van zijn team dit seizoen. „Trainers van buitenaf kijken dan vooral naar prestaties, dat doe ik natuurlijk ookwel, maar metdeze groep moeten we blij zijn als we ons kurmen handhaven." Foto Petet Molken- gasten van rond de twintig jaar." Daarnaast mist de trainer ook nog eens routinier Peter Hartman, die vorig seizoen zwaar geblesseerd is geraakt aan zijn knie. „Ik ver wacht hem er dit seizoen niet meer bij. Wij blijven de club tus sen het servet en tafellaken. We hebben op dit moment ook geen nieuw plan om eventueel weer ho gerop te komen. Organisatorisch kun je van deze club niet ver wachten dat we naar de tweede klasse moeten. Nogmaals, we spe len nu waar we horen. De spelers groep is voor mij bekend. Ik heb ook een aantal jaren wat jeugd- teams getraind. De spelers zijn stuk voor stuk Unitas-jongens." Den Oudsten heeft er geen pro blemen mee als hij binnenkort van hel bestuur te horen krijgt dat hij vervangen zal worden. „Ook al doe ik het met veel plezier, ik zit niet zo op deze functie te wachten. Ik heb een hele drukke baan en als het bestuur er in slaagt ie mand anders te vinden, is dat pri ma. Ik heb het overgenomen zo dat het bestuur tjjd genoeg heeft om een ander te zoeken. Van mij hoeft die man niet het volgende seizoen te beginnen. Dat mag ook in oktober of november. Onder het regime Mooij was ik als coör dinator en begeleider betrokken bij het eerste, dus ik kan dan op de achtergrond verder functione ren. Maar eerst moet het bestuur een geschikte kandidaat weten te vinden." De selectie waar Unitas'63 dit sei zoen handhaving mee af moet dwingen bestaat uit de volgende spelers: Oskar Benne, Ivo Look horst, Patrick van den Oever, Pa trick van Hal. Sander de Snajjer, Paul de Snaijer, Xander Zuid geert, Simon Hammer. Rem- co Jansen, Dennis van de Broek, Jacques Odenkirchen, Peter Hartman en Robert Bransen. In het veldhandbalseizoen komt de ploeg onder andere uit tegen WIK (Vlaardingen) en Ventura (Schie dam). Zwijndrecht Tafeltennisster Sjoukje Knobbe heeft al in haar eerste wedstrijd voor Shot'65 haar visite kaartje afgegeven. Shot'65, uitkomend in de vierde divisie (groep 5), had de uitzege op Quick'32 (7-3) gro tendeels aan Knobbe te danken. Zij bleef ongeslagen in Hilversum. Lisette van Waas won twee keer. Jo- landa Koops, die de afwezige Yvonne Smeulders ver ving, boekte één succesje. Het vlaggenschip van Shot'65, het eerste mannen- team, viel bitter tegen. In eigen huis bezweek het in de eerste competitieduel met 3-7 voor Doeos 2. Ste ven van Woerkens en Jan Willem Ekema haaiden in het dubbel het eerste Zwijndrechtse punt binnen. Daarna wonnen Van Woerkens en Zhenhua Yu nog in het enkelspel, maar bleef Ekema met lege handen. Een flinke streep door de rekening voor de ploeg. Korten Bondig De voetbalverenigingen ODC en Ursus zijn bezig met de formatie van een fusiecommissieVoor alle elftallen van beide verenigingen staat na de eerste thuiswedstrijd een kratje bier of fris in de kleedka mer ODC zoekt overigens nog grensrechters voor het eerste er tweede elftal Bij Hoekse Boys is ook het klaverjasseizoen weer begonnen De kaarten komen elke dinsdagavond op tafel Voetbalvereni ging HVO begint vrijdag 30 oktober met het koppel- klaverjassen De Vlaardingse hockeyvereniging Pollux kan nog wel wat jeugdtrainers gebruiken Als gevolg van drukke werkzaamheden is voorzit ter Wim Fieggen genoodzaakt zijn functie bij Bxcel- sior'20 neer te leggen Ook penningmeester Joop Bots is voor een nieuwe ambtstermijn niet meet be schikbaar Vince Marron stopt bij de Thurledeclub als voorzitter van het cricketbestuur Deltasport- voorzitter John de Lange klaagt over lang gras op 'zijn' velden in het clubblad van de Vlaardingse club Toch lijkt de hoofdmacht zich op de lange sprieten beter thuis te voelen dan op het kortgeschoren gras in Strijen De Schiedamse bowling-kunstenaar John Fransen is het seizoen goed begonnen De 24- jarige bowler gooide op de eerste speeldag van de na tionale competitie een perfect game met de maxima le score van 300 punten In de eredivisie komt hij uit namens het Schiedamse Musis Pro Shop 300 For- tuna Vlaardingen heeft een opmerkelijk motto voor haar clubblad gekozen: 'De weekbrief in één keer ge lezen, dan is de blessure snel gelezen' Het is maar dat u het weet! Weekbriefbezorger Jan de Groot is overigens weer in touw Hij heeft een nieuw heup gewricht gekregen Proficiat!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1